اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نقش کلوز کندل در سرنوشت معاملات

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نظرسنجی: نقش کلوز کندل در سرنوشت معاملات

سلام دوستان عزیز

در این نظر سنجی قصد دارم یکی از فاکتور های مهم و سرنوشت ساز در نتیجه معاملات را در اذهان و باورها و تجارب عمومی به چالش بکشم و اون صبر تا کلوز کندل برای ورود به معاملات هست.

آیا پس تشخیص و تایید یک موقعیت برای ورود به معامله، تا کلوز کندل صبر میکنید و یا بی توجه به کلوز کندل وارد معامله میشوید ؟

آیا تا به حال به نقش و تاثیر کلوز کندل قبل از ورود به پوزیشن،در معاملات خود اندیشیده اید ؟

کلوز کندل چه نقشی در تشخیص ما از موقعیت دارد ؟

اینها سوالاتی هستند که اگر تریدر ( البته بسته به سبک تریدش ( بیشتر سبک های ترید متاثر از صبر تا کلوز کندل هستند و این امر سرنوشت معاملات را به اندازه چشمگیری متحول می کند )) در مورد آنها بیاندیشد و تصمیماتی را اعمال کند شاهد تغییر روند سود معاملاتش در بلند مدت خواهد بود.

دوستانی که موافق باشند روی این موضوع بحث میکنیم
    41
    بله
    70.73%
    29
    خیر
    9.76%
    4
    از نقش کلوز کندل در سرنوشت معاملات آگاهی ندارم
    12.20%
    5
    اگر تا کلوز کندل صبر کنم ریسک به ریوارد معامله نا متناسب خواهد شد
    9.76%
    4
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

در خصوص همین موردی که خودتون هم اشاره کردید ، بعضی اوقات در صورتی که بخوایم تا بسته شدن کندل صبر کنیم عملا اگر نوسان گیر باشیم ممکنه از بین بره کامل ، یا در حالتی دیگر ریسک به ریوارد مناسب از دست بره .
    برای این موارد چه نظری دارین ؟
    بعضی ها از تریکر های تایم های پایینتر از کوچکترین مقاومتی به جای این کار استفاده میکنند ، آیا این رو بهتر نمیدونید ؟

سپاس
    مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

به نظرم فاکتور کلوز کندل بستگی به نوع استراتژی ورود داره. بعضی از استراتژی ها مبتنی بر سبک ورود سریع هست و اگر قرار بر صبر باشه تا کندل بسته بشه شاید چند پیپ از دست بره و میزان ریسک نسبت به ریوارد بشتر بشه . البته هر چند که ممکنه ورود پس از کلوز کندل روش ورود مطمئن تری باشه.
      به نظرم کلوز کندل به نوع تایم فریم ترید هم بستگی داره. در تایم فریم های بالای 1 ساعته ورود پس از بسته شدن کندل بهتر به نظر میرسه اما در تایم فریم های پایینتر مخصوصا تایم های 5 دقیقه ای و 1 دقیقه ای به روش اسکالپ ورود سریع بدون صبر برای کلوز کندل بعضی مواقع بهتر هست.
      از اونجایی که یکی از شیوه های ترید بنده اسکالپ هست در اکثر مواقع در تایم فریم ترید صبر برای بسته شدن کندل نمی کنم و بصورت آنی وارد میشم . البته در تایم فریم تحلیلی ام که تایم فریم بالاتر از تایم ترید هست برای بسته شدن کندل صبر می کنم و از اون موقع در تایم فریم ترید ( تایم فریم پایینتر ) با تایید سایر موارد بصورت آنی و اکثر موارد بدون اردر وارد می شم.
      انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

سلام کلوز کندل یکی از فاکتورهای تحلیل و ترید است و با توجه به تعدد فاکتورها ( توجه به زمان و قیمت و خبر فاندامنتال و احوالات شخصی و موجودی و ریسک پذیری و انگیزه و مووینگها و اسیلاتروها و اندیکاتورها و...هزاران فاکتور ریز و درشت دیگه) ابتدا تقدم تاخر فاکتورهارو در نظر میگیرم اگر کلوز جزو رده های مهم در این تحلیل یا تریدم به حساب بیاد قطعا بهش اهمیت خواهم داد درغیر اینصورت خیر اساتید گرامی درس پس دادم و امیدوارم نمره قبولی رو بگیرم ممنون از نظر سنجی و تشکر از دوستانی که شرکت کرده و خواهند کرد

نظر

سلام امیر جان

در هر دو موردی که فرمودید فقط یک نکته وجود داره و این هست که لزومی نیست تمام موقعیت های بازار گرفته شوند. هرچند که شاید با صبر تا کلوز کندل ممکنه برخی معاملات به خاطر از بین رفتن ریسک به ریوارد مناسب یا سطح ورود ایده آل از برند ولی مهم این هست که یه تریدر در بلند مدت خصوصیات و ویژگیهای یک تریدر را داشته باشه. تریدی جزء ترید ها و فعالیت های معاملاتی تریدر باید باشه که از هر لحاظ کامل ترین و معتبر ترین موقعیت باشه. درواقع ویژگی که باید در ترید های یک تریدر باشه تعداد ترید هاش نیست، بلکه برایند طولانی مدت ترید های او هست.

اگر لازم دانستید در یک پست دیگه در مورد ویژگی های یک تریدر واقعی صحبت کنیم.

نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
          در خصوص همین موردی که خودتون هم اشاره کردید ، بعضی اوقات در صورتی که بخوایم تا بسته شدن کندل صبر کنیم عملا اگر نوسان گیر باشیم ممکنه از بین بره کامل ، یا در حالتی دیگر ریسک به ریوارد مناسب از دست بره .
          برای این موارد چه نظری دارین ؟
          بعضی ها از تریکر های تایم های پایینتر از کوچکترین مقاومتی به جای این کار استفاده میکنند ، آیا این رو بهتر نمیدونید ؟

سپاس
          خروج
          لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

سلام جناب کارن

با تمامی فرمایشات جنابعالی موافق هستم و در واقع اون چیزی که باید یک تریدر بهش توجه کنه قسمتی هست که به صورت بولد مشخص کردم. باقی نظراتتان هم دقیقا همان فاکتور هایی هستند که یه تریدر باید عمیقا و جدی روشون تمرکز کنه و بهترین تصمیم را اخذ و بهترین راه را پیداکنه

نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
            به نظرم فاکتور کلوز کندل بستگی به نوع استراتژی ورود داره. بعضی از استراتژی ها مبتنی بر سبک ورود سریع هست و اگر قرار بر صبر باشه تا کندل بسته بشه شاید چند پیپ از دست بره و میزان ریسک نسبت به ریوارد بشتر بشه . البته هر چند که ممکنه ورود پس از کلوز کندل روش ورود مطمئن تری باشه.
            به نظرم کلوز کندل به نوع تایم فریم ترید هم بستگی داره. در تایم فریم های بالای 1 ساعته ورود پس از بسته شدن کندل بهتر به نظر میرسه اما در تایم فریم های پایینتر مخصوصا تایم های 5 دقیقه ای و 1 دقیقه ای به روش اسکالپ ورود سریع بدون صبر برای کلوز کندل بعضی مواقع بهتر هست.
            از اونجایی که یکی از شیوه های ترید بنده اسکالپ هست در اکثر مواقع در تایم فریم ترید صبر برای بسته شدن کندل نمی کنم و بصورت آنی وارد میشم . البته در تایم فریم تحلیلی ام که تایم فریم بالاتر از تایم ترید هست برای بسته شدن کندل صبر می کنم و از اون موقع در تایم فریم ترید ( تایم فریم پایینتر ) با تایید سایر موارد بصورت آنی و اکثر موارد بدون اردر وارد می شم.
            خروج
            لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

دوستان به دو مورد مهم اشاره فرمودند که به دلیل اهمیتشان نظر سنجی مستقلی را برای گفتگو و آمارگیری ایجاد خواهم کرد.

یکی تایم تشخیص موقعیت و تایم ترید هست دیگری زمان ترید
              خروج
              لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

حتي اگر اسكالپر هم باشيد اصلا تو تايم ام فايو بازم نياز به كلوز كندل درجهت پوزيشن داريم

قاسم ناد علي ( باباي ارين)

نظر

با احترام به نظر تمامی دوستان ، به نظر من کلوز کندل فقط یک قیمت است مانند تمامی قیمتهای 24 ساعته بازار . اون چه مهمتر از کلوز کندل هست ، نحوه حرکت قیمت و قدرت و ممومنتم آن است که قیمت کلوز کندل تنها بخشی از آن است.

مثالی بزنم تا منظورم رو بهتر برسونم : بر فرض شما منتظر شکست یک سطح یا یک پیوت هستید تا وارد سل شوید، حالا نحوه شکست این سطح توسط کندل جاری مهمتر است یا محل کلوز کندل . در شکل زیر با شکست خط روند و عبور قیمت از کف مینوری ، شرایط سل مهیا است . به نظر من همین که دو کندل نزولی توانسته تقریبا کل اون شش تا کندل صعودی رو کاور کنه و کندل نزولی دوم ، بنده قوی داره، برای من کفایت میکنه که با شکست سطح توسط سومین کندل نزولی وارد سل بشم و دیگه منتظر کلوز کندل سوم (که با فلش مشخص کردم) نمی شوم .

قیمت صرفا تحت تایر قدرت فروشنده ها و خریداران است و برای مارکت چه اهمیتی داره که کی کندل توی متا تریدر من کلوز میکنه. مگه چند درصد فعالان بازار تبادلات بین المللی ارز ، تریدر هستند. بزرگان بازار در حال خرید و فروش هستند و آنها حرکات را می سازند و ایا اونها به کلوز کندل نکاه می کنند؟
                  ساعت تمامی متاتریدر ها با هم فرق می کنه و یک کندل که توی متای من شدو زده توی متای دیگری جز بنده کندله . ممکنه جایی که کندل متاتریدر من کلوز کرده در متای شخط دیکری در میانه کندل باشه.

اما چیزی که در تمامی متاتریدر ها مشترکه ، نحوه حرکت قیمته. اگر قرار باشد با شکست سطحی وارد معامله شد، همین که سطح قوی و محکم شکست ، این امر برای ورود به معامله کفایت می کنه . حالا چه فرقی داره که کندل شکست ، 5 پیپ بالای سطح کلوز کنه یا 5 پیپ زیر سطح.

شاد و سر بلند باشید...

نظر

سلام

مرسی آقای جبل عاملی

موضوع خوب و پرکاربردی رو مطرح کردین

قیمت بسته بازار همون آخرین احساسات بازار هست که بزرگان علم تکنیکال هم قویاً بهش تاکید کردن. بنظر بیشترین کاربردش برای تریگر گرفتن در فرآیندهای شکست هست.
                    پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

ممنون از جناب جبل عاملی بابت باز کردن تاپیک بسیار مفید

کلوز از مهمترین عناصر در تحلیل میباشد چرا که تحلیلگران حرفه ای و اصلی بازار هستند که ان را تعیین میکنند.

مقاله ای با موضوع قیمت پایانی تهیه خواهم نمود و در اینجا به اشتراک خواهم گذاشت.

با تشکر

نظر

اینکه صبر کنیم تا کندل بسته شود یا نشود بستگی به استراتژی شخص داره. معمولا کسانی که با تریگر وارد پوز میشوند توجهی به کلوز ندارند.
                        من خودم همیشه تا بسته شدن کندل صبر میکنم. چون در h1 ترید میکنم معمولا در پنج دقیقه اول کندل و پنج دقیقه آخر کندل تحرکات بالایی داریم. خیلی مشاهده شده که در همین پنج دقیقه اخر کندل یکساعته یک حرکت 30 پیپی یا بیشتر داشته ایم.
                        اگر چارتی داشتیم که هر کندل را بصورت بصورت سه قسمت مجزا یعنی یک دهم اول + هشت دهم کندل + یک دهم آخر نشان میداد مشاهده میکردیم که همیشه یک دهم اول و یک دهم اخر بلندتر از بقیه کندل میشد.
                        قبلا هم دوستان استراتژیهایی بر مبنای تحرکات ده دقیقه آخر کندل h4 طراحی کرده بودند. به هر حال توجه به کلوز (و نیز شدوهای بلند) در هر کندل مهم هست چون همانطور که دوستان فرمودند خیل زیادی از تریدرها بر مبنای آن تصمیم میگیرند.
                        ویرایش توسط ehsan55 : https://www.traderha.com/member/2812-ehsan55 در ساعت 05-15-2015, 06:06 PM
                        خودتو بذار جای قیمت!

sigpic

نظر

بستگی به استراتژی هر فرد دارد...برای بنده Open کندل مهمتر است.

نظر

نوشته اصلی توسط ehsan55 نمایش پست ها
                            اینکه صبر کنیم تا کندل بسته شود یا نشود بستگی به استراتژی شخص داره. معمولا کسانی که با تریگر وارد پوز میشوند توجهی به کلوز ندارند.
                            من خودم همیشه تا بسته شدن کندل صبر میکنم. چون در h1 ترید میکنم معمولا در پنج دقیقه اول کندل و پنج دقیقه آخر کندل تحرکات بالایی داریم. خیلی مشاهده شده که در همین پنج دقیقه اخر کندل یکساعته یک حرکت 30 پیپی یا بیشتر داشته ایم.
                            اگر چارتی داشتیم که هر کندل را بصورت بصورت سه قسمت مجزا یعنی یک دهم اول + هشت دهم کندل + یک دهم آخر نشان میداد مشاهده میکردیم که همیشه یک دهم اول و یک دهم اخر بلندتر از بقیه کندل میشد.
                            قبلا هم دوستان استراتژیهایی بر مبنای تحرکات ده دقیقه آخر کندل h4 طراحی کرده بودند. به هر حال توجه به کلوز (و نیز شدوهای بلند) در هر کندل مهم هست چون همانطور که دوستان فرمودند خیل زیادی از تریدرها بر مبنای آن تصمیم میگیرند.
                            خوب تریگرهای کندلی هم وجود داره ، به نظرم خیلی مهمه که کندل بسته بشه بعد تصمیم گیری کنیم در مورد نحوه حرکت بعدی . بلفرض با استفاده از کندل تریگرها میشه در نواحی مهم بهترین تریدر ها را انجام داد . حال باز بستگی داره این کندل تریگر در بدنه خود چه رفتاری را داشته و کلاً تحلیل تک کندل در بین معامله گران رایج هست و این تنها با بسته شدن کندل و قیمت پایانی مقدور به تصمیم گیری هستیم. حال در تایم فریم های زیر یکساعته به دلیل نوسانات بایست از استراتژی های دیگری بهره برد که خود اعتقاد دارم برای تایم های یک دقیقه استراتژی های خاصی بایست مد نظر قرار داد و اولویت بندی کرد تا کلوز کندل...

من مقاله رو هنوز تایپ نکردم اما اماده کردم که با جزئیات بیشتری به مطلب بپردازیم و به بحث و گفتگو مشغول شویم.

با تشکر از شما

نظر

برای من قیمت باز یا بسته شدن بازارها مهم است . مثلا یورو در زمان بسته شدن بازار نیویورک چند قیمت خورد؟

کلوز کندلها یا اوپن انها به زمان بروکرها بستگی دارد و مستقل از خود بازار هست

نظر

پردازش ...
                              X