اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش داده کاوی در فارکس با استفاده از SPSS Modeler

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش: آموزش داده کاوی در فارکس با استفاده از SPSS Modeler

در این تاپیک قصد دارم در ابتدا بطور کلی شما رو در فاز 1 با مبانی داده کاوی آشنا کرده , سپس در فاز 2 به آموزش نرم افزار spss modeler که برای داده کاوی مورد استفاده قرار میگیره بپردازم و در فاز 3 چند پروژه تحقیقاتی برای پیشبینی و ساخت سیستم در فارکس با استفاده از داده کاوی به همراه کاربران انجام بدم

سلام

با دیدن موضوع تاپیک خیلی خوشحال شدم، بدون شک با ارائه و آموزش این مطلب لطف بسیاری به علاقه مندان و فعالان بازار میکنید. منتظر مطالب ارزنده شما بوده و آماده مساعدت در حد توان می باشم.
    ارائه و به کارگیری چنین مباحثی در بازار، نشانه های موفقیت در جامعه هست.
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

سلام به همه ی دوستان و با تشکر از جناب جبل عاملی

خب برای اینکه کار داده کاوی رو شروع کنیم نیاز که نرم افزار مدلر رو از این لینک دانلود کنیم http://soft98.ir/software/engineerin...S-Modeler.html
      داده کاوی علمی با گستردگی و عمق زیاد , در این تاپیک ما مقدمات رو بصورت کاربردی خدمت دوستان میگیم , با استفاده از داده کاوی می تونیم پیش بینی قیمت انجام بدیم , یا اندیکاتور و سیستم معاملاتی طراحی کنیم
      در اینجا در فاز 3 که بخش در واقع عملی داده کاوی هست ما به پیشبینی آپشن در فارکس (که خود من مدت ها روش کار کردم) می پردازیم البته اگر دوستان پیشنهادی داشتند و از نظر خوانندگان محترم تاپیک هم موضوع پیشنهادی جذاب بود میتونیم بجای آپشن , اون موضوع رو به عنوان مبحث کاربردی در فاز 3 قرار بدیم
      مورد بعد بحث نرم افزار هاست که خب در داده کاوی نرم افزارهای متعددی مورد استفاده قرار میگیره مثل تاناگرا , اس پی اس اس مدلر , متلب و حرفه ای تر و مهم تر از همه هم نرم افزار jmp pro که ما اینجا تنها نرم افزار spss modeler رو توضیح میدیم که کار کردن باهاش بسیار ساده است و از طرف دیگه نرم افزار بسیار کاربردی ای ه

نظر

فقط خیلی خوب میشه که دوستان سوالات و نظراتشون رو مطرح کنند که تاپیک بصورتی چالشی باشه که بالطبع خروجی اش برای همه ی ما بیشتر میشه

نظر

نوشته اصلی توسط optiondataminer نمایش پست ها
          فقط خیلی خوب میشه که دوستان سوالات و نظراتشون رو مطرح کنند که تاپیک بصورتی چالشی باشه که بالطبع خروجی اش برای همه ی ما بیشتر میشه
          دوست عزیز شخصا در هر مرحله که بتونم مفید باشم بدون شک با تمام توان انجام وظیفه ( حداقل مشارکت برای یادگیری ) خواهم کرد مخصوصا در فاز 3 که شاید بتونم موثر تر باشم. در این شک نکنید که تاپیکی که آغاز کردید فوق العاده ارزنده هست و میتونه مسیر خیلی از هموطنان عزیز را در بازار تغییر بده " البته اونایی که خودشون بخوان " انشاالله که دوستان به این مهم پی ببرند و با مشارکت خودشون به هدف کمک کنند.
          بنده در پست قبل شما یک بخشی را متوجه نشدم که با کپی کردن آن در ذیل خواهش میکنم توضیح بیشتری بفرمایید.

در اینجا در فاز 3 که بخش در واقع عملی داده کاوی هست ما به پیشبینی آپشن در بازار تبادلات ارزی (که خود من مدت ها روش کار کردم) می پردازیم البته اگر دوستان پیشنهادی داشتند و از نظر خوانندگان محترم تاپیک هم موضوع پیشنهادی جذاب بود میتونیم بجای آپشن , اون موضوع رو به عنوان مبحث کاربردی در فاز 3 قرار بدیم

لطفا آیتم های انتخابی آپشن را توضیحی بدید و همچنین محدودیت گستردگی موضوعات پیشنهادی . البته شاید هنوز برای این صحبتها کمی زود باشه
          لطفا اگه امکان داره نام و رشته تحصیلی خودتون را بگید تا بیشتر آشنا بشیم. ممنون
          خروج
          لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

نوشته اصلی توسط Jabalameli نمایش پست ها
            دوست عزیز شخصا در هر مرحله که بتونم مفید باشم بدون شک با تمام توان انجام وظیفه ( حداقل مشارکت برای یادگیری ) خواهم کرد مخصوصا در فاز 3 که شاید بتونم موثر تر باشم. در این شک نکنید که تاپیکی که آغاز کردید فوق العاده ارزنده هست و میتونه مسیر خیلی از هموطنان عزیز را در بازار تغییر بده " البته اونایی که خودشون بخوان " انشاالله که دوستان به این مهم پی ببرند و با مشارکت خودشون به هدف کمک کنند.
            بنده در پست قبل شما یک بخشی را متوجه نشدم که با کپی کردن آن در ذیل خواهش میکنم توضیح بیشتری بفرمایید.

در اینجا در فاز 3 که بخش در واقع عملی داده کاوی هست ما به پیشبینی آپشن در بازار تبادلات ارزی (که خود من مدت ها روش کار کردم) می پردازیم البته اگر دوستان پیشنهادی داشتند و از نظر خوانندگان محترم تاپیک هم موضوع پیشنهادی جذاب بود میتونیم بجای آپشن , اون موضوع رو به عنوان مبحث کاربردی در فاز 3 قرار بدیم

لطفا آیتم های انتخابی آپشن را توضیحی بدید و همچنین محدودیت گستردگی موضوعات پیشنهادی . البته شاید هنوز برای این صحبتها کمی زود باشه
            لطفا اگه امکان داره نام و رشته تحصیلی خودتون را بگید تا بیشتر آشنا بشیم. ممنون

آپشن امکان جدیدی توی تریده که ما فقط جهت بازار رو میگیم , یعنی مثلا میگیم قیمت بازار 1 ساعت دیگه بالاتر از قیمت فعلی ه , اگر پیشبینی مون درست بود مثلا 9 دلار کسب می کنیم و اگر غلط بود 10 دلار از دست میدیم, بعضی بروکر ها این مبحث آپشن ترید رو پشتیبانی می کنن

نظر

آپشن رو به این دلیل انتخاب کردم چون فرایند آماده سازی داده اش به نسبت بسیار راحت تره , در صورتی که شاید موضوع دیگه کمی پیچیده تر باشه مخصوصا دوستان که اولین پروژه ی داده کاوی شون رو انجام می دند مناسب نیست که بخوایم از همون ابتدا پروژه ی پیچیده به عنوان تمرین بدیم , ولی خب محدودیتی نداره هرچی دوستان بفرمایند ما تو فاز 3 قرار میدیم اجازه بدید اسمم رو بخاطر ممنوعیت فارکس تو ایران نگم , اما رشته لیسانسم مهندسی صنایع بوده از دانشگاه علم و صنعت , پروژه اختیاری ام پیشبینی فارکس با استفاده از شبکه ی عصبی بوده , ارشد رو هم در حال تحصیل در دانشگاه تهران رشته mba گرایش بازاریابی هستم, تخصص اصلیم هم IT و منابع انسانی ه

نظر

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما دوست گرامی
                من که به شخصه منتظر شروع آموزش از سوی شما هستم تا بتونم از تجربیات ارزنده شما در این مبحث استفاده کنم .

نظر

خب ابتدا شروع کنیم به تعریف داده کاوی , داده کاوی چیه؟ و چرا ما نیاز به داده کاوی داریم؟ چرا از آمار به جای داده کاوی استفاده نکنیم؟

1-داده کاوی اگر بخوایم بسیار ساده تعریفش کنیم علم کشف قوانین و الگوهای پنهان درون انبوه داده هاست .ما در بسیاری از مسائل مثل بخش بندی مشتریان , مسائل پزشکی و خیلی خیلی زمینه های دیگه از داده کاوی به عنوان یک ابزار استفاده می کنیم
                  2- چون حجم داده های ما بالاست , مثلا شما فرض کنیم میخوایم آینده ی بازار رو با استفاده از الگوی شمعی پیشبینی کنیم , خب همونطور که میدونیم تحلیل های سنتی نمودار شمعی اعتبارش رو شاید از دست داده باشه ما اگر بخوایم الگوی جدید کشف کنیم تعداد بسیار زیادی کندل رو باید بررسی کنیم , داده کاوی به ما این امکان رو میده شکل شمع ها رو در چند خوشه و دسته گروه بندی کنیم و گروه هایی که بعد از اون بازار رفتار مشخصی رو انجام میده پیدا کنیم , کاری که بطور سنتی شاید امکان پذیر برای هیچ کسی نباشه
                  3- زمانی که حجم و تعداد داده ها کم باشه از آمار استفاده می کنیم و زمانی که تعداد داده ها بالا باشه عموما از داده کاوی استفاده می کنیم

داده کاوی یعنی بجای اینکه ما تحلیل های خودمون رو به بازار تحمیل کنیم بذاریم بازار با زبان خودش در مورد قانون مندی هاش با ما حرف بزنه

نظر

نکته ای که شاید مهم باشه این ه که داده کاوی ترکیبی از علم و هنره و نتیجه اش به هوش و خلاقیت فرد داده کاو بستگی داره, در نتیجه یک چیز صد در صدی نیست , ممکنی یک فرد یک قانون در بازار رو ظرف یک ماه کشف کنه , فرد دیگه 6 ماه و فرد سوم هم اصلا هیچ چیزی کشف نکنه , پس نتیجه گرفتن از داده کاوی بخش هنرش به خود ما بستگی داره

نظر

سلام
                      خیلی ممنون از تاپیکی که بازکردید
                      بشخصه پی گیرش خواهم بود
                      یه پیشنهاد هم دارم، اگر جایی امکانش بود از آموزش تصویری هم استفاده کنید، مخصوصا بخش هایی مربوط به نرم افزار هست
                      نظر

نوشته اصلی توسط yahya_a نمایش پست ها
                        سلام
                        خیلی ممنون از تاپیکی که بازکردید
                        بشخصه پی گیرش خواهم بود
                        یه پیشنهاد هم دارم، اگر جایی امکانش بود از آموزش تصویری هم استفاده کنید، مخصوصا بخش هایی مربوط به نرم افزار هست
                        بله بله حتما دوست عزیز در ادامه از تصویر هم استفاده میکنیم

نظر

دوست عزیز بنده نرم افزار را دانلود و نصب کردم ولی زمانی که اجرا میکنم ارور زیر را نشون میده که ظاهرا مربوط به کرک کردن برنامه هست، میشه لطفا راهنمایی کنید تا بتونم به نحو صحیح کرک را انجام بدم و برنامه فعال بشه ؟

همچنین در مورد پروژه باینری آپشن در فاز 3 پیشنهاد میکنم که روی یک سیستم ساده و قوی که در نظر دارم کار کنیم که کاربردی تر هست برای ترید. در واقع خود سیستم مورد نظر هم بر پایه آمار و احتمالات هست.
                          خروج
                          لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

در واقع مراحلی که برای نصب انجام دادم طبق تصویر ابتدا فایل شماره 1 را نصب کردم و سپس در پوشه a به ترتیب فایلهای 2 و 3 را نصب کردم و سپس فایل داخل پوشه کرک را در مسیر پوشه نصب شده کپی کردم.
                            البته فایل شماره 1 را در مسیر یک درایو دیگه نصب کردم و نزاشتم در درایو c نصب بشه. آیا این ربطی به مراحل صحیح نصب و کرک داره ؟

ویرایش توسط Jabalameli : https://www.traderha.com/member/5764-jabalameli در ساعت 05-30-2015, 08:34 PM
                            خروج
                            لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

نه این یک مشکل دیگه است ربطی به نصب و کرک نداره برای خود من هم پیش اومده , اشتباه نکنم ربط به این داره که پیتون روی سیستم شما نصب باشه یا نصب نباشه , خود من وقتی spss statistic رو نصب کردم این مشکل spssmodeler هم حل شد , پس در ابتدا نصب پیتون رو امتحان بفرمایید اگر افاقه نکرد ناچار spss statistic رو نصب بفرمایید مشکل برطرف میشه

نظر

پردازش ...
                              X