اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دنیای یک تریدر آماتور

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• دنیای یک تریدر آماتور

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
    هدف من از ایجاد این تاپیک پیدا کردن مشکلات تریدر های آماتور... من جمله خودم هست
    چه بسا که شاید مشکلات بنده مشکلات بعضی از دوستان باشد...

با تشکر از تمامی دوستان فعال در این راه...

با سلام
    مهدی جان به نظرم تاپیک خوبی باز کردین .
    بیشترین چیزی که یک تریدر آماتور رو دچار مشکل میکنه مبحث زمان هست . این که فکر میکنه با هر سیگنالی باید وارد بازار و معامله ای بگیره . اگر یک تریدر برای خودش یک برنامه منظم ترید بذاره مثلا بگه من روزی یک ترید میکنم باحجم مشخص و استاپ و پرافیت مشخص .این طوری مطمئنم کمترین آسیب رو میبینه مخصوصا اگر فقط در یک ساعت مشخص وارد بازار بشه .بزرگترین مشکل تریدرهای آماتور اور ترید هست .کاری که به شدت باید ازش پرهیز کنن. اگر دوست داشتین میتونم این مبحث رو بر اساس سوالاتی که پیش میاد گسترش بدم .
    و فاركس وسيع است به وسعت زندگي
    و ساده است به سادگيه زندگي

نظر

من حدود 6 ماه هست که فارکس کار میکنم و حدود یک تومن ضرر داشتم ... و سعی کردم برای مشکلاتم راه حل هایی پیدا کنم...
      ولی همچنان ضرر میکنم در حالی که حدود 80 درصد تحلیل هام درست هستن..
      من در ابتدا کارم از استراتژی الیوت استفاده میکردم اما به علت پیچیدگی و یا نیاز به گذاشتن زمان زیاد استراتژیمو عوض کردم..
      بعد از خوندن تاپیک دوستمون مسلم متوجه شدم که هرچه کمتر در گیر بشی کار کردن در فارکس برات راحتر خاهد شد..
      ریشه استراتژی من استراتژی خبرتی است که توی 3 ماه گذشته مقداری از نقاط ضعفش را برطرف کردم.. و از نظر خودم مشکل من معامله گریم هست...
      در حال حاضر من میزان سود وضررم یکسان هست..

نظر

امیر جان واقعا ازت ممنون میشم اگه اینکارو بکنید البته اگر زحمتی نیست..
        در واقع من خیلی از وقت ها برای نگرفتن بعضی از حرکت های بازار حسرت میخورم و به مرور منو احساسی میکنه که در آخر ضرر میکنم...

نظر

بهترین راهکار در حقیقت زمانبندی هست .روزی فقط دوبار حق ورود به بازار رو دارین .این یک قانون لازم الاجراست و تخطی از اون یعنی شکست صد در صد .
          حالا این روزی دوبار بهترین حالت یک پوزیشن در سشن اروپا و یک پوزیشن در سشن امریکا هست . باور کنیدمن توی این 4 سال ترید فقط روی یورو به دلار کار کردم و هیچ ارز دیگه ای رو دنبال نکردم . الان تقریبا همه رفتارهای این ارز رو میشناسم . پس یک ارز در یک تایم مشخص با یک استراتژی مشخص این مطمئنان شما رو سود ده میکنه .

نظر

چه مقدار سودی در ماه مناسب هست... ؟؟؟
            یا در واقع حد رضایت شما چقدر هست؟؟؟
            جون من تقریبا روی همه کالا ها کار میکنم... و این حتی مدیریت سرمایه منو زیر سوال میبره
            ویرایش توسط mehdisafavi94 : https://www.traderha.com/member/17866-mehdisafavi94 در ساعت 06-22-2015, 02:27 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mehdisafavi94 نمایش پست ها
              چه مقدار سودی در ماه مناسب هست... ؟؟؟
              یا در واقع حد رضایت شما چقدر هست؟؟؟
              ببینید برای من بازار مشخص میکنه . من به دنبال حدود 40 پیپ در هر ترید هستم .اما این برام وحی نیست .گاهی بیشتر و گاهی بر اساس تجربه روی سود کمتر میبندم .من نمیخوام وارد بحث استراتژی بشم .اون مربوط به خود تریدر هست . بحث من بیشتر روی زمان و تعداد ورود به بازار در طول روز هست که به نظرم خیلی مهم هست و برای من بعد از اجراش کلی سود مستمر داشته .

نظر

میشه یکم بیشتر باز کنید؟ یعنی شما میگید یه حرکت 600 پیپی رو همون 40 پیپ اول خارج میشید؟
                یعنی ریسک به ریوارد شما چند هست؟ و چند لات معامله میکنین؟
                اگر اینطور باشه ... یه ضرر شما برار با یک یا دو سود شما ... درسته؟ راهنماییم کنید
                ممنون
                ویرایش توسط mehdisafavi94 : https://www.traderha.com/member/17866-mehdisafavi94 در ساعت 06-22-2015, 02:43 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mehdisafavi94 نمایش پست ها
                  میشه یکم بیشتر باز کنید؟ یعنی شما میگید یه حرکت 600 پیپی رو همون 40 پیپ اول خارج میشید؟
                  یعنی ریسک به ریوارد شما چند هست؟ و چند لات معامله میکنین؟
                  اگر اینطور باشه ... یه ضرر شما برار با یک یا دو سود شما ... درسته؟ راهنماییم کنید
                  ممنون
                  ببخشید اصلا نمیخوام وارد استراتژی بشم .منظورم از 40 پیپ در واقع عدد چهارم اعشار در یورو به دلار هست و نه عدد پنجم .ارز یورو به دلار در طول روز بین 150 تا 300 پیپ حرکت میکنه .من همون حداقل 150 رو مدنظر قرار میدم و در 40 پیپ صبح و 40 پیپ شب استوارم .
                  حد ضرر من همیشه 120 پیپ هست . اما چون سیستم من خاص هست نمیشه با فرمول ساده ریسک به ریوارد بهش نگاه کرد .
                  با این حال شما هر سیستمی دارین همین ریاضت دو بار در روز ورود کردن رو یک هفته امتحان کنین و نتیجه اش رو ببنین چی میشه .

نظر

سلام دوستان

بنده کلیه پست ها را مطالعه کردم پیشنهادات خوبی در انها مطرح شده بود علی الخصوص زمان ورود به پوزیشن و مهمتر اینکه چه ارزی در چه ساعتی از روز حرکت مهمش را میکنه

ولی من یک مورد دیگر میخوام از تجربیات خودم بهتون بگم

برای شروع کار و برای دوستان آماتور بنظر بنده ترید بصورت سوینگ مناسب تره یعنی هفته ای ( البته حدودا ) یک پوزیشن بیشتر گرفته نشه چون در ترید میانروزی شما دقت بسیار بیشتری باید داشته باشی و یا یک سیستم و استراتژی بسیار دقیق که چشم بسته با دستورات اون وارد و خارج شوید، شما در این روش روزانه یه تعداد پوزیشن هائی که میگیری احتمال خطا خواهی داشت و برای هر یک باید اسپرد پرداخت کنی

ولی در سوینگ شما تایم 4 ساعت را برای ورود و خروج و برای تائید تایم روزانه و هفتگی را انتخاب میکنی و تا یک هفته از حرکت های کوچک بی خیال خواهی شد

برای ترید در تایمهای پائین نه تنها پول شما کاهش پیدا میکنه بلکه اسایش فکری و نهایتا عمرتان هم کاسته میشه ، که بنده متاسفانه در چند سال گذشته شاهد چند موردش بودم

در سوینگ شما میتونی با یک موینگ ساده و تائید از مکدی وارد پوزیشن شوی که با احتمال 90 در صد به بالا صحیح خواهد یود

در ترید سوینگ اگر شما نیاز به 10 درجه سواد و معلومات داشته یاشی در اینترادی 90 تا 100 درجه معلومات لازمه، یعنی باید بدونید کجای موج هستید و از نظر شماره گذاری الیوتی کجا هستی ،

بهر حال این هم یک پیشنهادی بود

موفق باشید
                    ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 06-22-2015, 03:26 PM
                    تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                    قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

سلام دوست من
                      من از سال 2006 تا امروز در این بازار کار من کنم سال 2006 تا همین الان دارم کار میکنم فقط روی دو جفت ارز کار کردم یورو دلار و بوند دلار و چیزی ک مهم هست ب قول دوستان نقطه ورود و خروج سشن ها اروبا و امریکا هست این دوستم هم خوب فرمایش کرد ک نقطه ورود حد ضرر حد سود حجم معامله و زمان ورود ب معامله ومیزان ریسک قبل معامله مشخص کن
                      بازار تبادلات ارزی بازار 24 ساعته هست همیشه هست موقعیت های ک از دست میره همیشه بهترش بوجود میاد و خیلی ها اومدن بزرگش کردن سیستم های میکانیکی و نمیدونم هزار چیز دیگه ک ت صب مخای بنویسی
                      حالا شما اگر بخای مفق بشی در این بازار باید اموزش ببینی یعنی اینکه ارزها رو بشناسی نرم افاز متاترید بشناسی اخبار ارزها رو بلد باشی گام اول
                      حلا موفقعیت هر تریدری در اینه ک مدیریت سرمایه رعایت کنه همین همین همین
                      ویرایش توسط wmex1363 : https://www.traderha.com/member/18883-wmex1363 در ساعت 06-22-2015, 04:03 PM

نظر

سلام

دوستان گرامی در مورد جفت ارزها گفتند . در مورد تایم فریمها گفتند . در مورد ساعت معاملاتی گفتند . که بسیار بجا و درست بود .
                        صحبت در مورد استراتژی و پلن معاملاتی به میان نمی یاد که خوب این مورد کاملا شخصی است.
                        اما نکته بسیار مهم که لازمه به اون پرداخته بشه میزان شناخت شخص از خود اوست .

دوست عزیز شما خودت رو چقدر میشناسی . این سوال اولین سوالی است که باید بهش جواب بدی . شاید خنده دار باشه اما پاسخش تمام مسیر شما تعیین می کند . ترس و طمع شما چقدر است ؟ میزان کنترل روانی شما بر روی معاملات چگونه است ؟
                        مثالی بزنم . فرض کنید در روش شما استاپ و تیپی برابر 100 پیپ و حجم شما 0.01 لات است . اگر معامله شما 10 پیپ منفی شد چکار می کنید . ؟ اگر 70 پیپ در ضرر رفت چی ؟ ناراحت و عصبی میشوید؟ پوزیشن رو می بندید؟ جواب سوال ساده نیست و در حالت واقعی باید به آنها نگاه گنید. حالا اگر 70 پیپ در سود رفت چی ؟ وسوسه میشوید انرا ببندید
                        فرض کنید حجم معمله شما 0.1 لات است . باز پاسخ شما به سوالات فوق ممکن است تغییر کند . حال اگر حجم 1 لات و یا 5 لات شد چی ؟ می بینید آنقدر حالات روحی و روانی متعدد ممکن است برای شما پیش بیاید که اصلا به ان فکر نکرده اید .
                        اولین قدم برای ورود به این بازار شناخت حالات درونی شماست . با خودتون رو راست باشید . اگر تحمل ضرر رو ندارید از همین الان این کار رو بزارید کنار . سلامتی شما(سلامتی جسمی و روحی) بسیار ارزشمند تر میلیاردها تومان پول است.

نظر

مرسی از دوستان که واقعا راهنمایی های خوبی کردن... و مشکل دیگه ایی که دارم اینه که بعد از یک یا دو ضرر احساسی میشم و اعتمادم به استراتژیم کم میشه و تا یکی دو روز ترید نمیکنم و به دنبال مشکلم میگردم که آخرش متوجه میشم به علتی که دنبال نقاط سریع یا خیلی مناسبم اونم در حالی که کندل باز هست.. استاپ خورده ام و بعد از ان اگر استاپ نمیخوردم تی پی میخوردم...
                          از نظر خودم راه حلش اینه که زیر یا بالای کندل های بسته شده در تایم مناسب و جای مناسب بشینم یا همون اوردر گذاری کنم

خواهش دارم راهنماییم کنید دوستان
                          بازم تشکر
                          ویرایش توسط mehdisafavi94 : https://www.traderha.com/member/17866-mehdisafavi94 در ساعت 06-22-2015, 04:53 PM

نظر

نوشته اصلی توسط polino نمایش پست ها
                            سلام

دوستان گرامی در مورد جفت ارزها گفتند . در مورد تایم فریمها گفتند . در مورد ساعت معاملاتی گفتند . که بسیار بجا و درست بود .
                            صحبت در مورد استراتژی و پلن معاملاتی به میان نمی یاد که خوب این مورد کاملا شخصی است.
                            اما نکته بسیار مهم که لازمه به اون پرداخته بشه میزان شناخت شخص از خود اوست .

دوست عزیز شما خودت رو چقدر میشناسی . این سوال اولین سوالی است که باید بهش جواب بدی . شاید خنده دار باشه اما پاسخش تمام مسیر شما تعیین می کند . ترس و طمع شما چقدر است ؟ میزان کنترل روانی شما بر روی معاملات چگونه است ؟
                            مثالی بزنم . فرض کنید در روش شما استاپ و تیپی برابر 100 پیپ و حجم شما 0.01 لات است . اگر معامله شما 10 پیپ منفی شد چکار می کنید . ؟ اگر 70 پیپ در ضرر رفت چی ؟ ناراحت و عصبی میشوید؟ پوزیشن رو می بندید؟ جواب سوال ساده نیست و در حالت واقعی باید به آنها نگاه گنید. حالا اگر 70 پیپ در سود رفت چی ؟ وسوسه میشوید انرا ببندید
                            فرض کنید حجم معمله شما 0.1 لات است . باز پاسخ شما به سوالات فوق ممکن است تغییر کند . حال اگر حجم 1 لات و یا 5 لات شد چی ؟ می بینید آنقدر حالات روحی و روانی متعدد ممکن است برای شما پیش بیاید که اصلا به ان فکر نکرده اید .
                            اولین قدم برای ورود به این بازار شناخت حالات درونی شماست . با خودتون رو راست باشید . اگر تحمل ضرر رو ندارید از همین الان این کار رو بزارید کنار . سلامتی شما(سلامتی جسمی و روحی) بسیار ارزشمند تر میلیاردها تومان پول است.
                            سلام مرسی از راهنمایتون... حرفتون رو کاملا قبول دارم ...
                            من برای خودم یه حد خوشی در هفته دارم... و از نظر من سود سود است جه 10 پیپ چه 3000 پیپ توی یک معامله... حد خوشی من هفته ای 2000 تا 3000 پیپ هست و وقتی که استراتژیمو رعایت میکنم میگیرم ولی میخاستم بدونم بنظر شما یه دید ایده آل از بازار چیه؟؟؟
                            من یه دوستی دارم که 5 سال هست ترید میکنه... با مثال دیدشو نسبت به بازار اینجوری گفت که: فرض کن میخای از بندرعباس بری تهران... این مسیرو میتونی یه کله بری یا آروم آروم ... میتونی بری شیراز بری تهران یا اول بری کرمان بعد تهران ولی در هر صورت هدفت تهرانه... و اگر اتفاقی نیوفته به تهران میرسی حرفشون تا چه مقدار از نظر شما درسته؟؟؟

نظر

جناب پولینو سلام

فرمایش شما کاملا متین و بجا هست ولی بنظر بنده عملی نیست به جهات زیر

ببینید ترس و طمع و سایر مواردی که بر پایه روانشناسی هستند هر چند در ترید هایمان تاثیر دارند ولی به این راحتی قابل بازسازی و ترمیم نیستند ، اولا به این جهت که طبق قول قدیمی ها که مثلی هست میگوید ( عقل تنها چیزی هست که خداوند به عدالت بین بندگانش تقسیم کرده ، چون هیچ بنی بشری پیدا نمیشه که بگوید عقلش ناقصه یا شخص دیگر عاقل تر از او هست ) حال موارد دیگر روانشناختی هم همینگونه هستند ، بفرض شخصی انقدر در خودشناسی مهارت داشته باشه و به نواقص خود پی ببره ، ایا به این سادگی میشه این معضلات را درمان کرد ؟؟ بنظر بنده درمان این قبیل موارد ،، تازه بفرض قیول و پذیرش شخص بیمار ، سالها طول میکشه

حالا راهکار چیه ؟؟ بنظر بنده راهکار همان موردی است که در پست اول اشاره کردم منتهی با تبصره هائی که اکنون به ان اضافه میکنم ،

دوستان ببینید برای اینکه ما کمتر با این ترس و طمع که جناب پولینو بخوبی مطرح کردند مواجه شویم یا باید ترید را به اکسپرت بسپاریم و یا نوعی ترید کنیم که کمتر با مواردی که دخالتمان را میطلبد مواجه شویم

اون موارد همان دستکاری در استاپ لاس و یا تی پی هست و ان چگونه امکان پذیر هست ، ؟؟؟ فقط با گرفتن پوزیشن های بلند مدت و البته به شرط ورود در جای مناسب ،

تبصره دوم که خیلی مهمه اینکه سبدی از چند ارز را که حرکتشان و تغیر جهتشان از بقیه بیشتر قانونمندتر هستند را انتخاب کنیم و مثلا یک لات ورودی را به 5 مورد 0.2 لات تقسیم کنیم اینگونه ترید کنیم نه سرمایه بخطر میوفته و نه عامل روانشناختی دخالت خواهد کرد ، چون با تغیر رنگ موینگ انهم در روز خاص که منتظر هستیم عامل ورودمان خواهد بود استاپ را هم زیر لو یا بالای های هفته قبل میگذاریم

من یک مثال عینی میزنم ، مثلا به همین تصویر زیر و مواردی که داخلش نوشتم توجه فرمائید

احسان جان ،، به خاطر هکر های محترم سیستم عاملم را عوض کردم و فعلا برای جلوگیری از نفوذ مجدد دوستان ، تا مدتی ایمیل را نصب نمیکنم

----------------------------------------

دوستان ببینید فقط یک حرکت صعودی در تصویر زیر حدود 770 پیپ سود بی استرس داشته ، در صورتیکه برای 770 پیپ سود در اینترادی ، بخاطر استرس و نیز اجبار به دخالت های مکرر ،، حداقل 5 حساب کال شده و ده بار سکته را زدیم

ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 06-22-2015, 07:16 PM
                              تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                              قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

پردازش ...
                              X