اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دریافت استیتمنت از اساتید تریدر

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• دریافت استیتمنت از اساتید تریدر

با سلام
    یه مسئله ای ذهنم رو مشغول کرده
    دوستانی که میرن سر کلاس اساتید برای تریدر شدن از اساتید مورد نظرشون استیتمنت یه حساب کوچیک میخوان ؟ مثلا یه حساب 100 دلاری داشته باشن و برای 6 ماه یا یک سال تو اون حساب معامله کرده باشند ؟
    90% ما دوست داریم تریدر بشیم نه تحلیلگر
    شاید بعضی از دوستان بگند که تحلیلگری از تریدری جداست و ما کلاس های تحلیلگری میریم و بعد با کسب تجربه میشه یه تریدر شد
    ولی آیا یک استاد و راهنما نمیتونه یک ذهن رو برای تریدر شدن بسازه ؟

مصیب جان به نکته ای بسیار خوبی اشاره کردی.چون با تعدادی از دوستان که در کلاس های اساتید تکنیکال حضور داشتند من سوال کردم هیچکدام تا کنون استیتمنتی ازشون ندیدن

نظر

با تشکر از دوستانی که در بحث شرکت می کنند لطفا اسم هیچ استادی رو ذکر نکنند که خدایی ناکرده مشکلی پیش نیاد و موضوع اسپم نشه

نظر

کلاس عنوان مشخص داره , اگر کلاس تحلیل گری باشه کمتر بحث تریدری مطرح میشه

اما کلاس تریدری به نظرم

بستگی داره
        استاد داریم ادعای فضل و معامله رو حساب های چند میلیون دلاریش میکنه !
        استاد داریم ادعایی نداره و لینک ib بروکرش رو نمیده ! خب تکلیف با این استاد مشخص هست
        مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

برای پاسخ به این سوال اول باید این سه مورد از هم تفکیک بشه : 1) تحلیلگر 2) معامله گر 3) معلم یا همون استاد !

تحلیلگر می تواند در حرفه تحلیلگری موفق باشد اما نمی تواند تریدر موفق باشد.
          تریدر می تواند معاملگر موفقی باشد اما تحلیلگر یا استاد خوبی نباشد.
          استاد می تواند استاد خوبی باشد اما تحلیلگر و معامله گر موفقی نباشد.

چندی پیش به واسطه یکی از دوستانم با یک تریدر ایرانی آشنا شدم و تونستم از نزدیک با ایشون ملاقات کنم. با خواهش های زیادم تونستم راضیش کنم حساب شخصیش رو ببینم وقتی استیمنت ایشون رو دیدم باورم نشد ! بازدهی ایشون به طور متوسط ماهانه بالای 30 درصد بود! ایشون برنده مسابقات چند بروکر هستند و تمام اینا رو با مدرک بهم نشون داد . حتی بازم باورم نشد. ازش خواهش کردم تا چند ترید لایو انجام بده تا ببینم . طی دو ساعتی که در محضر ایشون بودم 3 پوزیشن گرفت که هر سه به سود نشست! دیگه باورم شد ایشون یک تریدر بسیار موفق هستند و از جمله همان 10 درصد افراد موفق در بازار مالی هستند!
          البته ایشون هیچ ادعایی نداشتن و حتی تمایل به اثبات نبود ولی برام خیلی جالب بود که موفقیت ایشون رو از نزدیک ببینم. سخت باور کردن من از این رو بود که ایشون از لحاظ ظاهری خیلی ساده و خجالتی هست و در حرف زدن کمی لکنت زبان دارد. وقتی بهش گفتم تا حالا تدریس هم داشتی گفت نه . من اصلا توانایی یاد دادن ندارم !
          این شخص با این استعداد معامله گری عالی که دارد اما توانایی تدریس ندارد.

اما از نظر خودم بیش از 90 درصد معلمان آموزشگاه ها یا بقول خودمان همان اساتید فقط بار علمی دارند و بار عملی ندارند! کمتر استاد تریدری داریم که در آموزشگاه ها وقت خود را جهت تدریس هدر دهد!
          انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
            برای پاسخ به این سوال اول باید این سه مورد از هم تفکیک بشه : 1) تحلیلگر 2) معامله گر 3) معلم یا همون استاد !

تحلیلگر می تواند در حرفه تحلیلگری موفق باشد اما نمی تواند تریدر موفق باشد.
            تریدر می تواند معاملگر موفقی باشد اما تحلیلگر یا استاد خوبی نباشد.
            استاد می تواند استاد خوبی باشد اما تحلیلگر و معامله گر موفقی نباشد.

چندی پیش به واسطه یکی از دوستانم با یک تریدر ایرانی آشنا شدم و تونستم از نزدیک با ایشون ملاقات کنم. با خواهش های زیادم تونستم راضیش کنم حساب شخصیش رو ببینم وقتی استیمنت ایشون رو دیدم باورم نشد ! بازدهی ایشون به طور متوسط ماهانه بالای 30 درصد بود! ایشون برنده مسابقات چند بروکر هستند و تمام اینا رو با مدرک بهم نشون داد . حتی بازم باورم نشد. ازش خواهش کردم تا چند ترید لایو انجام بده تا ببینم . طی دو ساعتی که در محضر ایشون بودم 3 پوزیشن گرفت که هر سه به سود نشست! دیگه باورم شد ایشون یک تریدر بسیار موفق هستند و از جمله همان 10 درصد افراد موفق در بازار مالی هستند!
            البته ایشون هیچ ادعایی نداشتن و حتی تمایل به اثبات نبود ولی برام خیلی جالب بود که موفقیت ایشون رو از نزدیک ببینم. سخت باور کردن من از این رو بود که ایشون از لحاظ ظاهری خیلی ساده و خجالتی هست و در حرف زدن کمی لکنت زبان دارد. وقتی بهش گفتم تا حالا تدریس هم داشتی گفت نه . من اصلا توانایی یاد دادن ندارم !
            این شخص با این استعداد معامله گری عالی که دارد اما توانایی تدریس ندارد.

اما از نظر خودم بیش از 90 درصد معلمان آموزشگاه ها یا بقول خودمان همان اساتید فقط بار علمی دارند و بار عملی ندارند! کمتر استاد تریدری داریم که در آموزشگاه ها وقت خود را جهت تدریس هدر دهد!
            یک کلام ختم کلام عالی

نظر

هیچوقت از یک استاد نپرسید درآمد ماهیانه تون چقد هست یا .... چون میگن مگه از بقالی سر کوچتون میپرسین درآمدتون چقد هست
              ولی اگه خواستین پیش کسی برید ذهنتون رو بهش بدید بسازه اولین کاری که خواستید انجام بدید استیتمنت ازش بخواید ، 6 ماهه ، یک ساله !
              ما حق نداریم تو زندگی دیگران دخالت کنیم و میزان درآمدش رو بپرسیم ولی حق داریم که کسی که ادعای استادی داره سوالاتی بپرسیم از قبیل معاملات زنده، استیتمنت و ...

==================================================

تحلیلگر می تواند در حرفه تحلیلگری موفق باشد اما نمی تواند تریدر موفق باشد. >>> ایا ذهنیت خودش رو به دانشجو انتقال نمیده که اونم تحلیلگر در بیاد نه تریدر ؟
              تریدر می تواند معاملگر موفقی باشد اما تحلیلگر یا استاد خوبی نباشد.>>>> تریدر میتواند استاد خوبی هم باشد
              استاد می تواند استاد خوبی باشد اما تحلیلگر و معامله گر موفقی نباشد.>>> واقعا یک استاد وقتی درس میده باید ذهنت رو هم بسازه، وقتی نتونسته ذهن خودش رو برای معامله گری بسازه چطور میتونیم بهش اطمینان کنیم ؟

نظر

سلام

بچه ها بنظر بنده در کلاسهای اموزش تریدری ، کلا باید یک تحول اساسی ایجاد بشه ، یعنی بجای اموزش مواردی چون الیوت و فیبو و کانال و مثلث و ترند لاین و ............ مواردی جون محدوده شناسی در حرکت امواج و زمانشناسی در حرکت ارزها و قالب شناسی امواج و چندین سرفصل دیگر که فعلا زمان مناسب برای ارائه انها نیست،

یکی از این قالب ها که بیشترین وقت یک تریدر را میگیره قالب الیوت و چالبتر حفظ تبصره های اون هست و اتلاف کلی وقت برای تشخیص اینکه موج ایا از چه شمارشی هست ، که هر مقدار هم مهارت داشته باشید باز شخص دیگر نوع دیگری شمارش میکنه ، ( ابزار های گوناکون هستند که شمارش را بصورت اتوماتیک انجام میدهند ) ولی امواج غیر از الیوت ، دهها قالب حرکتی دیگر نیز داره که بایستی توسط دانش پژوهان مورد شناسائی و ارائه به دیگران قرار بگیره ،

مواردی که در ابتدا عرض کردم نه اینکه بدرد بخور نباشند دونستنشون خیلی هم لازمه ، ولی در اولویت دوم هستند و یک تریدر باید در طول زمان با اونها اشنا بشه، نه اینکه کل وقتشو و انرژی فکریش را بگذاره برای یاد گیری مواردی جون ( ننویسم بهتره ممکنه به برخی خوش نیاد )

در خاتمه اگر یک استاد اموزش نتونه تریدر موفق باشه بنظر بنده برایش عیب محسوب نمیشه ، چون کلا دو مقوله کاملا متفاوتیه ، مثل نچاری و اهنگری ( البته مقایسه درستی نیست ) یک تریدر در درجه نخست باید بالاترین ابتکار عمل را دارا باشه ؛ واقعا دنیای دیگری هست

موسوی
                ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 10-02-2015, 08:54 PM
                تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

کسی که تو بازار موفقه و غرق در پول و ثروته و هر روز هزاران هزار دلار به جیب میزنه نیازی به اثبات کردن خودش با نشون دادن حساب معاملاتیش نداره...

و کسی هم که موفقه روش تحلیلی یا معامله گری خودشو هیچ وقت رو نمیکنه...

به قول جناب مهندس گیتی عزیز : کسی که روش تحلیلی خود را به فروش میرساند در واقع شکست های خود را به فروش میرساند...

به جای اینکه دنبال کسی باشیم که حسابشو اول نشون بده خودمون دست به کار شیم و خودمون خودمونو بالا بکشیم

لحظه های عمر در حال سپری شدنه و باید قدر این لحظه هارو بدونیم...

نظر

سلام و شب بخیر.

و امیدوارم که اخر هفته و ان اف پی خوبی را سپری کرده باشید.

در این مدتی که بین دوستان فارکس کار بودم به چند نتیجه رسیدم که شاید نوشتن و گفتن انها باعث رنجش خیلی ها بشه ولی در واقع این حقیقت نه تنها فارکس بلکه حقیقت ورود خیلی از موارد مشابه در کشور ما هستش که دیگه به یک فرهنگ تبدیل شده. و آن این هستش که متاسفانه ما قبل از اینکه بدانیم یک علم یا ابزار و تکنولوژی برای چه کاری بوده و برای چه ساخته شده است. ابتدا اقدام به خرید و یا وارد کردن آن کرده و بعد از انکه کار به جای باریک میرسد حا لا به فکر چاره کار می افتیم.

هیچ وقت قبل از اینکه زیر ساخت ها را داشته باشیم و یا ابتدا به دنبال زیر ساخت باشیم و انتقال تکنولوژی را بیاوریم ...................

به هر حال انچه که ما همه میدانیم خیلی از دوستان و هم حرفه ایی های ما که از قدیم تا الان در بازار بوده اند اول به دنبال تریدر شدن و ترید کردن رفته و وقتی که کف گیرشان به ته دیگ خورده و تازه بعد از سالها فهمیدند که این کاره نیستند تازه به فکر درامد زایی از روش هایی دیگر پرداختند.

برخی از آنها به دنبال ای بی گری رفتند

و برخی هم به دنبال فروش سیگنال و فورکست رفته

تعدادی هم کلاس ها و آموزشگاههای تحلیلگری را راه اندازی کرده و خلاصه خیلی ها هم در میان حتی دیپلم نداشتند استاد شدند.......

======

انچه واقعیت هستش هیچ کدام از ما ها به دنبال تحلیگری نبوده و نیستیم و اصلا تحلیل را برای ترید یاد میگیریم و اگر تحلیلگری و تحلیل چارت بدرد ترید کردن ما نیاید خوب برای چه به دنبال تحلیلگری هسیتیم.

ایا یکی از اقایان و خانم ها هستند که بگویند من تحلیل تکنیکال را یاد گفتم که مثلا بروم و برای بانک ایکس یا سایت وای کار کرده و درآمدم از یادگیری تحلیلگری به خاطر استخدام شدن در کارگزاری زد بوده است.

اگرهم باشد شاید به اندازه انگشتان دست.

پس باید قبول کنیم که خانه از پای بست ویران است. و من مطمئن هستم که خیلی از کسانی که در خیلی از فروم ها تحلیل های انچنانی گذاشته و بعد از مدتی هم یک تصویر می گذارند که نتیجه تحلیل و حرکت را مشاهده کنید. حساب ها کال کرده و می کنند. (به کسی برنخورد لطفا)......

چون میشناسم کسانی را که تحلیل گران ماهری هستند ولی حساب هایی را برای مدیریت گرفته و 20 هزار دلار را در یک هفته صفر کرده و ...........

=======

بنابر این به جای اینکه به دنبال استیتمنت از مدرسان و معلمان تحلیلگر باشیم که بعید میدانم کسی باشد و اینکه قرار نیست کسی خودش را به کسی ثابت کند و الا اخر را سال ها شنیده ایم و این یک دور تسلسل باطل است بیاییم

دست در دست هم دهیم به مهر و یک سیلابس برای تریدر شدن را تدوین کنیم و بگوییم و بحث کنیم و در کنار یکدیگر انچه را تدوین کنیم که به دنبال ان هستیم. و یک مجموعه ایی به یادگار بگذاریم که کسی که باید تریدر شود باید از کجا شروع کنید و به کجا ختم شود.

چون اگر کسی حتی 5 درصد از علم تکنیکال را بداند و ان را بکار بگیرد میتواند تریدر باشد و کسانی هستند که با کراس دو مووینگ سود می کنند و حتی نمیدانند که الیوت را با کدام ط می نویسند یا اینکه بنیان گذار هارمونیک چه کسی بوده و اینکه گن در کدام ستاره به دنبال چه بوده است.

و روده درازی نکنم و بسم الله من می خواهم تریدر شوم.

قدم اول:

اول اینکه لطفا در واقعیت ها رو قبول کنیم و بیاییم خودمان خودمان را گول نزنیم ما ایرانی ها قبل از اینکه مثلا فرهنگ استفاده از یک علم و تکنولوژی را وارد کنیم خود ان علم

نظر

با سلام

دوست دارم نظری بدم تا نظر دیگران چه باشد.ببینید ایا به این شغل شما به عنوان معامله گر و شغل نگاه می کنید یا نه دید قمار گونه دارید.دقت کنید مثلا تعمیرات ماشین ایا میشود گفت یکی این مدلی ماشین را تعمیر میکند یکی یک مدل دیگر نمیشود چون وقتی عیب پیدا شد بالاخره باید طرف اوستای کار باشد تا بتونه عیب اونو برطرف کنه شاید یکی بهتر یکی کمتر ولی بالاخره عیب یک چیز واضح است که تا طرف به اون احاطه نداشته باشه نمیتونه اونو برطرف کنه
                      موضوع بعد این که ایا این بازار احتمالاته یا نه یک علم یقینیست.بستگی به دیدگاه طرف داره شما چه اونو احتمالات بدونید چه علمی یقینی در هر دو صورت حق با شماست.
                      نگاه کنید.خواهش میکنم این حرف منو جدی بگیرید ایا شما میشه قبل این که مرحله ابتدایی رو نرفتید وارد دبیرستان بشید.خوب چگونه ما که با اصل چارت که جلوی روی ماست یعنی خود قیمت فارغ از اندیکاتورها و ابزارها اشنایی نداریم بتونیم به سود برسیم ما نمیدونیم یک کندل چگونه شکل میگیره چطوری میخوایم به سود برسیم نمیتونیم جمله رو بخوانیم اومدیم روی حروف کلمات با اندیکاتورها نقاشی میکشیم رنگ میزنیم حروف رو.
                      علتش این بوده که امثال بنده مربی نداشتیم و همانند اختراع چرخ دوباره شروع کردیم.پس اگه میخواین به سود درست برسید به فکر این که استیتمنتی نداره طرفو این جور چیزها نباشید اموزشگاهی جایی برید حمایتها مقاومتها کندلها اینها همه رو طرف به شما یاد میده به خدا به اون پولی که بهش میدید ارزش داره.چون بدون مربی تا اینا رو بفهمید سالها از عمرتون حرام شده و همانند اختراع دوبارست.بعد این که مبانی اولیه رو یاد گرفتید اونجا دیگه به بعد دست شماست بتونید معامله گر بشید یا نه میبینید که در دانشگاه ها هم این همه مگه همه استاد دانشگاه دکتر غیره شدند اون که شم معامله گری داشته باشه خودش راه خودشو پیدا میکنه والا اب در هاون کوبیدنه تمام.
                      اما اینو بدونید و یک روزی به این حرف اگه به سود دایم رسیدید به این حرف من هم خواهید رسید که یک روش و فقط یک روش در این بازار وجود داره برای سود و تمام.حال یکی اسمشو گذاشته الیوت یکی فیبوناچی داده یکی یک دو سه میگه.حالا جدا بماند که اصلا الیوت فیبو چی میگفتن ما چی فهمیدیم بماند که اصلا نمیشه حرف زد چون مخالفانش سرت رو خواهند برید. ولی اینو به عنوان کسی که بیش از 5 سال از عمرشو در این بازار سپری کرده میگم حمایتها و مقاومتها رو خوب کار کنید و بعد با ساختار کندلها اشنا بشید شاید این همه راهی که من بیراهه رفتم رو نرید واقعا دلم میسوزه چون در گمراهی مونده بودم کسی کمک نمیکرد. به هیچ استادی بی احترامی نکنین که واقعا همه به نوع خودشون زحمت کشیدن و این بی احترامیها اگه نمیبود شاید الان ف.ا.رکس ایران اوضاع بهتری داشت.استادی که شیاد باشه بلافاصله دستش رو میشه نیاز نیست هنوز چیزی مشخص نیست فریاد واویلای بعضی ها بلند بشه اونم که کننده کار باشه مشک ان است که ببوید میشه پس بعضی ها کاسه داغتر از اش نشن.
                      و در اخر امیدوارم ایرانی همیشه سرافراز باشه
                      بر سر در مدرسه و اکادمی افلاطون نوشته بوده:
                      گر هندسه نمیدانید وارد نشوید.
                      من میگم گر هندسه و ریاضی نمیدانید و دیدگاه ریاضی ندارید وارد ف.ا.رکس نشوید.و با چارت خالی و فارغ از ایندیکاتور کار کنید.که این همان راه اصلی هست.

نظر

من به شخصه با خیلی از قسمت های فرمایشات شما موافق هستم و با برخی هم مخالف/

به نظر من ما باقیمانده های یک نسل سوخته مثل یک خانواده هستیم که دارای یک پدر و مادریم به هر حال این یک واقعیت هستش که یکی از فرزندان این خانواده پسر و دیگری دختر هستش. ماهیت و جنسیت این دو ( تحلیلگری و تریدری) با یک دیگر متفاوت هستش ضمن اینکه یک سری تشابه هم دارند.

به نظر من تحلیلگر مثل همان مکانیکی هستش که شما فرمایش می کنید و تریدر مثل راننده هستش. خوب خیلی از مکانیک ها هستند که شاید رانندگی بلد نباشند که این کمی برای مرحله اول دور از ذهن هستش ولی میتونه اینطوری باشه که یک تحلیلگر لزوما نباید یک تریدر باشه. و یک راننده هم میتونه مکانیکی بلد نباشه ولی باید با اصول اولیه حرکت خودرو اشنایی داشته باشه و این همان تریدر هستش.

به نظر من بحث خوبی شروع شده و اگر دوستان همراهی کنند شاید این تاپیک بدرد آیندگان بخوره و دعا گوی ما باشند. و متاسفانه ضمن احترام برای خیلی از مدرسان بازار که خیلی از انها قابل احترام هستند باید عرض کنم که متاسفانه سیستمی که الان جا افتاده اشتباه هستش و برای یک تریدر دانستن مقدمه ای از همه دیدگاه ها کفایت می کنه و دانستن پایه و اصول بازار برای تریدر بودن لازم هستش.

برای مثال خدمت شما عرض کنم اگر شما از روز اول راهنمایی داشتید که تریدر بود و ضمن اموزش کار با متاتریدر به شما میگفت که مثلا اگر اندیکاتور ای تی ار با پریود 14 یک مووینگ 14 را در تایم 30 دقیقه از پایین به بالا کراس کرد و در این زمان اگر حمایت شکست شد فروش و اگر مقاومت شکسته شد خرید کنید. مدیریت سرمایه و مدیریت پوزیشن و انچه که برای تریدر بودن لازم بود را به شما میگفت کفایت میکرد. یا اینکه بیاید مثلا بدانید که فعلا تبصره برای موج کارکشن و کمپلس در شمارش الیوت موج چهارم تایم فریم چهار ساعته در راستای تایم فریم بالاتر باید چه شرایطی داشته باشد و ......... (به نظر من خیلی از ان اطلاعات زیادی و غیر قابل مصرف بوده و هستند.

و بهترین راه این هستش که بیاییم و دست در دست هم سیلابسی تدوین کنیم برای انکه اگر کسی بخواهد تریدر شود باید از کجا شروع کند و به کجا برسد. برای مثلا مطابق با فرمایش شما دانستن و شناخت حمایت و مقاومت ها و کندل شناسی لازم است. و در ادامه.........

نظر

با کسب اجازه از دوستان عزیز

درخواست استیتمنت حساب از یک تریدر ، باعث
                          از بین رفتن دیسیپلین برای تریدر و باعث اعتماد به نفس کاذب برای بیننده استیتمنت می شود.

راز افزایش بالانس حساب در استیتمنت یا سیستم یا . . . نیست فقط در خود ماست ،
                          استیتمنت را در وجودمون باید بگردیم .

با احترام

تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
                          در این سایت و در تلگرام
                          SmartSignalFX@

نظر

نوشته اصلی توسط yek do نمایش پست ها
                            با سلام

دوست دارم نظری بدم تا نظر دیگران چه باشد.ببینید ایا به این شغل شما به عنوان معامله گر و شغل نگاه می کنید یا نه دید قمار گونه دارید.دقت کنید مثلا تعمیرات ماشین ایا میشود گفت یکی این مدلی ماشین را تعمیر میکند یکی یک مدل دیگر نمیشود چون وقتی عیب پیدا شد بالاخره باید طرف اوستای کار باشد تا بتونه عیب اونو برطرف کنه شاید یکی بهتر یکی کمتر ولی بالاخره عیب یک چیز واضح است که تا طرف به اون احاطه نداشته باشه نمیتونه اونو برطرف کنه
                            موضوع بعد این که ایا این بازار احتمالاته یا نه یک علم یقینیست.بستگی به دیدگاه طرف داره شما چه اونو احتمالات بدونید چه علمی یقینی در هر دو صورت حق با شماست.
                            نگاه کنید.خواهش میکنم این حرف منو جدی بگیرید ایا شما میشه قبل این که مرحله ابتدایی رو نرفتید وارد دبیرستان بشید.خوب چگونه ما که با اصل چارت که جلوی روی ماست یعنی خود قیمت فارغ از اندیکاتورها و ابزارها اشنایی نداریم بتونیم به سود برسیم ما نمیدونیم یک کندل چگونه شکل میگیره چطوری میخوایم به سود برسیم نمیتونیم جمله رو بخوانیم اومدیم روی حروف کلمات با اندیکاتورها نقاشی میکشیم رنگ میزنیم حروف رو.
                            علتش این بوده که امثال بنده مربی نداشتیم و همانند اختراع چرخ دوباره شروع کردیم.پس اگه میخواین به سود درست برسید به فکر این که استیتمنتی نداره طرفو این جور چیزها نباشید اموزشگاهی جایی برید حمایتها مقاومتها کندلها اینها همه رو طرف به شما یاد میده به خدا به اون پولی که بهش میدید ارزش داره.چون بدون مربی تا اینا رو بفهمید سالها از عمرتون حرام شده و همانند اختراع دوبارست.بعد این که مبانی اولیه رو یاد گرفتید اونجا دیگه به بعد دست شماست بتونید معامله گر بشید یا نه میبینید که در دانشگاه ها هم این همه مگه همه استاد دانشگاه دکتر غیره شدند اون که شم معامله گری داشته باشه خودش راه خودشو پیدا میکنه والا اب در هاون کوبیدنه تمام.
                            اما اینو بدونید و یک روزی به این حرف اگه به سود دایم رسیدید به این حرف من هم خواهید رسید که یک روش و فقط یک روش در این بازار وجود داره برای سود و تمام.حال یکی اسمشو گذاشته الیوت یکی فیبوناچی داده یکی یک دو سه میگه.حالا جدا بماند که اصلا الیوت فیبو چی میگفتن ما چی فهمیدیم بماند که اصلا نمیشه حرف زد چون مخالفانش سرت رو خواهند برید. ولی اینو به عنوان کسی که بیش از 5 سال از عمرشو در این بازار سپری کرده میگم حمایتها و مقاومتها رو خوب کار کنید و بعد با ساختار کندلها اشنا بشید شاید این همه راهی که من بیراهه رفتم رو نرید واقعا دلم میسوزه چون در گمراهی مونده بودم کسی کمک نمیکرد. به هیچ استادی بی احترامی نکنین که واقعا همه به نوع خودشون زحمت کشیدن و این بی احترامیها اگه نمیبود شاید الان ف.ا.رکس ایران اوضاع بهتری داشت.استادی که شیاد باشه بلافاصله دستش رو میشه نیاز نیست هنوز چیزی مشخص نیست فریاد واویلای بعضی ها بلند بشه اونم که کننده کار باشه مشک ان است که ببوید میشه پس بعضی ها کاسه داغتر از اش نشن.
                            و در اخر امیدوارم ایرانی همیشه سرافراز باشه
                            من با شما فارسی حرف میزنم و این متن میتونه به زبان عربی ادا بشه و دیگری انگلیسی ...
                            همه یه چیز هستند به زبان های مختلف ! حال بچسبید به خودشناسی !

نظر

و این شاید یکی دیگه ته صحبت های من باشه. چون به نظر میرسه که کسی به دنبال انچه که من گفتم و ان تدوین یک سیلابس اموزشی برای کسانی که میخواهند تریدر بشوند ندارد بنابر این اگر میخواهید تریدر بشوید باید دنبال چیزی دیگری باشید. بجز نگاهی متفاوت از تحلیلگری به چارت هستش.

خدای نکرده نمیخواهم زحمات بزرگان بازار را زیر سوال ببرم یا اینکه به دوستانی که در زمینه تحلیل فعالیت دارند را........

===

اما اگر میخواهید تریدر بشوید به دنبال اینکه کسی پیدا بشود و یک استیتمنت یک ساله به شما نشان بدهد یک در هزار (مثال) هستش. و اگر باور ندارید یک تاپیک نظر سنجی ایجاد کنید تا ببینید که این امکان وجود دارد یا خیر.

سوالات تاپیک

ایا شما دارای یک استیتمنت یک ساله هستید

بله
                              خیر

اگر جواب سوال اول مثبت است ایا تمایلی به ارائه آن هستید.

بله
                              خیر

==========

من جواب احتمالی را برای شما خواهم گفت: خدا نکرده جسارت نباشه ولی بیش از 95 درصد افرادی که در این فروم هستند اگر شرکت کنند گزینه دوم را انتخاب خواهند کرد.

و ان 5 درصد باقیمانده هم که اگر استیتمنت یک ساله مثبت داشته باشند در مرحله دوم بیش از 95 درصد شان گزینه خیر را انتخاب می کنند

پس دست شما به انچه که میخواهید نخواهد رسید.

==========

بنابر این ضمن اینکه دنبال پیدا کردن استیتمنت نباشید به دنبال یادگیری تحلیل گری هم نروید و ذهن خودتان را از الیوت و هارمونیک و گن و هزاران نظریه دیگر پر نکنید. چون من به جرات می توانم بگویم اگر فقط به حمایت ها و مقاومت ها توجه کنید و الگویهای کندلی را بشناسید با یک مدیریت سرمایه و مدیریت پوزیشن شما یک تریدر خواهید شد. و همه انچه که در بازار با هزاران کتاب میبینید فقط انباشته ای از نظریات هستش که انتهای انها به همین دره و قله ها ختم میشود.

برای اثبات این حرفم که همه روش های تحلیلی به یک نقطه خواهند رسید و به قول مدیر بخش بنیادی فقط زبان گفتاری آنها فرق می کند از امروز با کمال احترام به تمامی دوستانی که در سایت تحلیل ارائه میدهند اگر تمایل داشته باشند من با یک اسیلاتور ساده مثل مکدی و ترسیم دو سه تا خط ساده (البته قانونمند و تدوین شده) با چند پپ اختلاف همان عددی را برای شما تحلیل خواهم کرد که هر شخصی با هر روش دیگری بخواهد با تحلیل به ان ناحیه برسد. و این را میتوانم ثابت کنم که که تمامی نقاط بازار استعدادی برای ادامه روند و یا برگشت روند را دارند و یک تریدر فقط احتیاج به شواهدی دارد که بداند قیمت از سطح مورد نظر عبور می کند یا برگشت خواهد داشت. و برای این منظور اگر شما به پرایس اکشن تسلط داشته باشید برای شما کفایت می کند. که یک تریدر بشوید.

==================
                              موفق باشید

نظر

پردازش ...
                              X