اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تجربیات شما از تریدری ! ( بحث آزاد تریدر ها )

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• تجربیات شما از تریدری ! ( بحث آزاد تریدر ها )

درود
    با عرض احترام خدمت همه کاربران و مخصوصا تریدرهای گرامی .
    این تاپیک رو ایجاد کردم تا دوستان تجربیات خودشون رو از تریدری به اشتراک بذارن.
    مطمئنا همه ما در دوران تریدری خودمون مراحلی رو پشت سر گذاشتیم. تغییراتی در نوع استراتژی ها ، تایم فریم ها ، سبک مدیریت سرمایه ، انواع سبک های تحلیلی و مطالعه و تحقیق و تست ...
    نمی دونم شاید خیلی از ماها این مراحل رو پشت سر گذاشتیم و بعد با کشف هر متدی احساس کردیم این بار دیگه راه اصلی رو پیدا کردیم و دوباره بعد از مدتی به دلایلی منصرف بشیم و به متد جدیدتری رو بیاریم. احتمالا هر بار در این سیر و سلوک های تریدری تجربه ای کسب کردیم که بدردمون بخوره یا شاید بعضی هامون پیشرفت کردیم و راه درست رو بالاخره پیدا کردیم.
    در این تاپیک قصد نداریم دنبال استاد تریدری باشیم یا استیتمنت به رخ هم بکشیم.
    در اینجا قصد داریم تجربیات خوب و بدمون رو به اشتراک بذاریم. اشتباهات ، نقاط مثبت و منفی ، حتی پند و اندرزها و تجربیات دیگران هم به اشتراک بذاریم.
    هر تریدری چه مجرب و غیر مجرب می تونه تجربیاتشو به اشتراک بذاره.

با نهایت ارادت و سپاس از همه تریدرهای گرامی.
    ویرایش توسط Technical Trader : https://www.traderha.com/member/12644-technical-trader در ساعت 10-20-2015, 01:28 PM
    انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

اول از خودم شروع می کنم.

تجربیاتی که بعد از مدت ها بدست آوردم.
    1) صرفا با یک نوع سبک خاص مثل الیوت یا هارمونیک نمیشه ترید کرد. تحلیل اگر آمیخته ای از تمام اصول تحلیل تکنیکال باشه درصد موفقیتش بیشتره. هر چند خیلی از موقعیت ها ممکنه فیـلتر بشه و از دست بره.ولی این موقعیت ها بهترین موقعیت های ممکنند.
    2) هر چقدر تایم فریمم بالاتر میره موفقیت پوزیشن هام بیشتر شده. تایم فریم های من دیلی و H4 هستند. تمام تلاشم اینه که تریدر تایم فریم ویکلی بشم.
    3) اهمیت توجه به پیووت های ماهانه خیلی به نتایج تریدم کمک کرده.
    4) ریسک فری کردن پوزیشن ها یا حتی بستن پوزیشن ها قبل از اخبار مهمی مثل nfp یکی از تجربیات خوبی بود که پس از مدتها تونستم خودم رو ملزم به اجراش کنم.
    5) پای چارت ننشستن، استراحت و تفریح خیلی موثر بود..

البته اینها اکثر چیزهای بود که پیشکسوتان این بازار قبلا تاکید می کردن اما رعایت برخی از این موارد خیلی سخته و زمان بره ...

موارد دیگه ای به ذهنم رسید میگم.
    انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

1) هر چیزی که در این بازار وجود داره شما باید برعکسش عمل کنید به طور کلی هر جایی از بازار که به شما تجربه نامحدود بودن دست میده شما باید در اون نقطه محدود باشید
      1-1 : اگر بازار از نظر لیکوییدیتی نا محدوده شما باید محدود باشید ( مدیریت سرمایه )
      1-2 : اگه بازار 24 ساعته هست شما باید روزی نهایتا 2 ساعت باشید
      .... شما تجربیات نامحدودتون رو به اشتراک بزارین تا استفاده کنییم
      پیروز باشید

نظر

با تشکر از جناب karen عزیز بابت ایجاد این تاپیک خوب...

منم اون چیزایی که فعلا به ذهنم رسیده رو میگم...روی سخنم در ابتدا با خودم هست

* قبل از تحلیل و تریدباید فلسفه حرکات مارکت رو فهمید و درک کرد...

* دنبال استراتژی های مختلف رفتن تنها وقت تلف کردن است...استراتژی باید با روحیات هر شخص همخوانی داشته باشد و این کار مستلزم این است که خود شخص استراتژی مخصوص خودش را بسازد...

* اگر استراتژی 99 درصدسودده هم داشته باشیم ولی پلن مدیریت سرمایه نداشته باشیم مطمعن باشیم روزی ان 1درصد باقیمانده حکم شکست ما را امضا خواهد کرد و سودهایمان به فنا خواهد رفت...

* زمان در تحلیل نقش بسیار پر اهمیت تری از قیمت دارد...به گفته جناب آزادی عزیز زمان در تحلیل حرف اول و آخر را میزند...تصور کنید قیمت برگشت را درست حدس زده ایم و بای یا سل میکنیم اما مارکت رنج میشود پوزیشنمان مدام در سود و ضرر رفت و برگشت میکند...بالاخره اعصابمان بهم میریزد از اینکه فرصتهای بهتری در مارکت وجود دارد و ما به پای این پوزیشن در گل فرو رفته مانده ایم...تصمیم میگیریم در اولین فرصت خوب پوزیشن را باسود یا ضرر کم ببندیم و میرویم سراغ فرصتهای دیگر...اما بعد از چند ساعت میبینیم مارکت از موقعیت قبلی که پوزیشن گرفته بودیم
        و بابتش کلی وقت گذاشته بودیم حرکت بسیار شارپی میکند و در جهت تحلیل ما پیش میرود و ما تنها میتوانیم افسوس بخوریم و در حسرت موقعیت از دست رفته بمانیم...با تحلیل زمانی تا حدود بسیار زیادی مشکل کم تحملی و عدم صبر مان حل خواهد شد...

* مارکت بر اساس ترس وطمع معامله گران حرکت میکند...حمایت ها و مقاومت ها ترس ها و طمع معامله گران رانشان میدهد...معامله گران خریدار بعد از شکست حمایت میترسند و معامله گران فروشنده طمع میکنند و بالعکس...برای خرید یا فروش ابتدا باید میزان ترس و طمع معامله گران را بسنجیم...

* هیچ قطعیتی در بازاروجود ندارد و هیچ شخصی وجود ندارد که تمام تحلیل هایش درست باشد بنابراین بر اساس تحلیلی که میکنیم باید تریگر مناسبی برای ورود داشته باشیم...کسی که اکثر تحلیلهایش درست است و با تریگر معتبری ترید میکند موفق است نه کسی که صرفا با تحلیل ترید میکند و میخواهد تمامی موج های مارکت را شکار کند.....ورود باید حتما و حتما بعداز شکست حمایت یا مقاومت و در مکان مناسبی از لحاظ قیمتی و زمانی اتفاق بیفتد...

* اگر صرفا تکنیکال کارمیکنیم حتما نگاهی به اخبار بیندازیم حداقل برای اینکه در زمان خبرهای مهم تریدی نداشته باشیم زیرا بازار در این زمان ها اکثر استاپ معامله گران را به دلیل شادوهای بلندی که در این زمان ها ایجاد میشود خواهد زد...

* کار کردن با چارت خالی برای مدتی بسیاری از حقایق و نکات مارکت که از دیدمان پنهان بودند و ساده بودند راآشکار خواهد کرد و همین نکات نقش بسیار مهمی در موفقیتمان دارد...

* نکته آخر اینکه مدیریت سرمایه و روانشناسی سهم بیشتری نسبت به تمام عوامل دیگر در موفقیتمان دارد...بدون مدیریت سرمایه هیچ حرفی برای گفتن در مارکت نداریم و بزودی از دور خارج میشویم...از میان ده ها جفت ارز یا سهام بهترینش را برای ترید انتخاب کنیم و به روزی 1 درصد سود قانع شویم که همین 1 درصد روزانه در بلند مدت معجزه خواهد کرد و قبل و بعد از هر ترید عوامل تکنیکی و روانشناسی تریدمان را یادداشت کنیم و با مرور روزانه یادداشت ها در جهت بهبود عملکردمان اقدام کنیم...

با تشکر

موفق باشید...
        ویرایش توسط mohsencomm : https://www.traderha.com/member/13531-mohsencomm در ساعت 10-20-2015, 10:29 PM

نظر

اگه معاملت خلاف انتظارت بود فورا بندازش دور. منتظر شانس نباش. فرصت زیاده.

نظر

یک مورد دیگه یادم اومد

شاید این تجربه برای شما کمی عجیب باشه. ولی تایم فریم رابطه عجیبی با سلامت روح و جسم ما داره!
            تجربه خودم روی می گم . یک زمانی که خیلی روی استراتژی های اسکالپی متمرکز بودم . یعنی ترید در تایم فریم های 5 دقیقه ای و حتی یک دقیقه ای! هر چند به موفقیت های خوبی در اسکالپ رسیدم اما بعد از مدتی دچار مشکلات حادی شدم مثل استرس شدید ، هیجانات شدید ، کم خوابی شدید ... که همین عوامل متاسفانه منجر به بروز ناراحتی های گوارشی در بنده شد. حدود 9 ماه درگیر دارو و درمان بودم.. که خدا رو شکر بهبود پیدا کردم.
            بالاخره بعد از این اتفاقات تصمیم گرفتم تایم فریم خودم رو تغییر بدم و کم کم تایم رو بالاتر ببرم که در حال حاضر بیش از 80 درصد ترید هام در تایم فریم های دیلی هست. تغییر تایم فریم برای کسی که مدت ها با تایم فریم پایین کار می کنه سخت و دشواره. مخصوصا برای من که در اسکالپ تونستم به بازدهی های خیلی خوبی برسم اما به قیمت از دست دادن سلامتم!!!
            تریدری شغل بسیار بسیار پر استرسیه. نقل هست " در سال ۲۰۱۴ معامله گری در بازارهای مالی یکی از پر استرس ترین مشاغل دنیا لقب گرفت. "
            افزایش ضربان قلب، درد قفسه سینه، گرفتگی عضلات، ناراحت های گوارشی ، سردرد و سرگیجه تنها بخشی از دردسرهایی هست که استرس و فشار روانی به.دنبال داره. حتی در مواردی استرس شدید منجر به بروز سکته و مرگ می شه. استرس در طولانی مدت بر سیستم ایمنی بدن تاثیر میذاره و علم ثابت کرده یکی از عوامل مهم سرطان استرس هست!

خب حالا چی کار کنیم که دچار استرس و مشکلات روحی و جسمی متعاقب اون نشیم؟

راه حل :
            بعضی از استراتژِی ها هستند که بر اساس تایم فریم های پایین طراحی شدن . اگر تغییر تایم فریم در چنین استراتژی هایی سخت یا حتی غیر ممکنه پیشنهاد میشه این استراتژی ها رو کنار بذارید. چه بسا خود طراحان چنین استراتژی هایی امروز با اینها کار نمی کنند ولی شاید کتمان می کنند!!
            اما اگر سیستم استراتژی شما امکان تغییر در نوع تایم فریم رو میده پیشنهاد می کنم زودتر به فکر تغییر تایم فریم بالاتر باشید.
            شاید برای کسی که مدت ها در تایم فریم های پایین مثل 5 دقیقه ای ترید کرده سخت باشه که یک دفعه بره به تایم فریم های خیلی بالا. برای این مشکل بهتره به صورت مرحله ای و کم کم به یک تایم فریم بالاتر کوچ کنید. مثلا اگر تا امروز تایم فریم شما 15 دقیقه ای بود یک ماه روی تایم فریم نیم ساعته کار کنید ماه بعد h1 و ماه بعد h4 .....
            نکته مهمتر اینه که حالا اگر تایم فریم شما بالاتر رفته مثلا در تایم h4 ترید می کنید چه لزومی داره دائما پای چارت بشینید و روح و روان خودتون رو درگیر نوسانات شدید درونی کندل های 4 ساعته بکنید؟! راه حل اینه پس از پوزیشن گرفتن متاتریدر رو ببیندید و حتی اگر بازم نتونستید خودتون رو کنترل کنید کامپیوتر یا تبلتتون رو خاموش کنید! هر 4 ساعت یک بار زمان نزدیک شدن و بسته شدن کندل می تونید یه نگاه سطحی و سریع به چارت بندازید که حتی همینم توصیه نمیشه ولی خوب میدونم درد اعتیاد پای چارت نشستن چیه! به مرور زمان این کار باعث میشه شما فقط روزی یک بار در حد 15 تا 30 دقیقه نگاهی به چارت هاتون بندازید.

این کار علاوه بر این که به سلامت روح و جسمتون کمک می کنه در بازدهی تریدهاتون تاثیر بسزایی میذاره! دوستان تمام تلاش ما در تریدری اینه که با سود کردن به آرزوهای خودمون برسیم. اما هیچ ثروتی مهمتر از سلامتی انسان نیست. اگر خودتون رو دوست دارید و به سلامتی اهمیت می دین این مطالب رو جدی بگیرید.

سالم ، تندرست و پر سود باشید.
            ویرایش توسط Technical Trader : https://www.traderha.com/member/12644-technical-trader در ساعت 10-21-2015, 10:00 AM

نظر

یک تجربه دیگه
              یکی از بهترین نقاط ورود و خروج بر اساس پیوت و SR های ماهانه هست. به جرات بگم در 90 درصد مواقع عکس العمل ها و تغییر جهت ها در این نقاط بسیار حساس داریم.
              وقتی این پیوت ها با چند تحلیل تکنیکی ساده ادغام بشن معجون میشه. ادغام مووینگ اوریج به همراه پیووت های ماهانه در تایم دیلی کافی به نظر میرسه! حتما این پیوت ماهانه رو روی چارت هاتون بندازید. مطمئن باشید به نفعتونه!

به تصویر چند جفت ارز و عکس العمل ها نسبت به پیوت و SR های ماه اکتبر توجه کنید.

اکتبر یکی از بهترین ماه های ترید من بوده.

تا تجربه بعد.....!

نظر

نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
                یک تجربه دیگه
                یکی از بهترین نقاط ورود و خروج بر اساس پیوت و SR های ماهانه هست. به جرات بگم در 90 درصد مواقع عکس العمل ها و تغییر جهت ها در این نقاط بسیار حساس داریم.
                وقتی این پیوت ها با چند تحلیل تکنیکی ساده ادغام بشن معجون میشه. ادغام مووینگ اوریج به همراه پیووت های ماهانه در تایم دیلی کافی به نظر میرسه! حتما این پیوت ماهانه رو روی چارت هاتون بندازید. مطمئن باشید به نفعتونه!

به تصویر چند جفت ارز و عکس العمل ها نسبت به پیوت و SR های ماه اکتبر توجه کنید.

اکتبر یکی از بهترین ماه های ترید من بوده.

تا تجربه بعد.....!
                خیلی عالیه لذت بردم از عکسها

پیوت تو استراتژی بنده مهمترین و کلیدی ترین نقش رو ایفا میکنه

پیوت ها همواره مورد توجه بانک ها و هج فاند ها هستن به همین دلیل اغلب حرکات شارپی رو از این ناحیه ها شاهد هستیم...

بنابراین با تریگرهای معتبر میشه شکارهای خوبی روی این ناحیه ها کرد...

موفق و پر سود باشید...

نظر

نظر شخصی : تعریف جامع نقطه خروج : در انتهای یک روند صعودی : زمانی که فروشنده ای نباشد - در انتهای یک روند نزولی : زمانی که دیگر خریداری نباشد. بالطبع همین نقاط، نقاط ورود ما در معامله عکس خواهند بود. با تقدیم احترام.
                  https://t.me/MoRaFx

نظر

نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
                    خیلی عالیه لذت بردم از عکسها

پیوت تو استراتژی بنده مهمترین و کلیدی ترین نقش رو ایفا میکنه

پیوت ها همواره مورد توجه بانک ها و هج فاند ها هستن به همین دلیل اغلب حرکات شارپی رو از این ناحیه ها شاهد هستیم...

بنابراین با تریگرهای معتبر میشه شکارهای خوبی روی این ناحیه ها کرد...

موفق و پر سود باشید...
                    سلام خدمت محسن جان و کارن عزیز و بقیه دوستان

آقا محسن جسارتا می تونید سند محکم و معتبری برای قسمتی از فرمایشاتتون که های لایت کردم ارایه بفرمایید ؟ با سپاس

نظر

نوشته اصلی توسط Hossein_1352 نمایش پست ها
                      سلام خدمت محسن جان و کارن عزیز و بقیه دوستان

آقا محسن جسارتا می تونید سند محکم و معتبری برای قسمتی از فرمایشاتتون که های لایت کردم ارایه بفرمایید ؟ با سپاس
                      سلام حسین جان...

سند محکم و معتبر رو فقط یک تریدر بانک مرکزی میتونه ارائه بده دوست عزیزم...بنده که جای خود دارم

حرفای ما هم برگرفته از کتابها و مقالاتی هست که منتشر میشه که قبول یا قبول نکردنشون بستگی به سنجش اون با واقعیت داره...اینکه قیمت به این نقاط واکنش شدیدی میده دلیلش خرید یا فروش بانکها و موسسات مالی بزرگ میتونه باشه والا که تریدرهای خرده پا نمیتونند در این بازار با این حجم نقدینگی همچین واکنش هایی ایجاد کنند...

از این دست مقالات بسیاره در سطح اینترنت و در سایتهای معتبر مثل اف ایکس استریت که با جستجو میتونید پیدا کنید...

ممنون از حسن توجهتون...

نظر

نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
                        سلام حسین جان...

سند محکم و معتبر رو فقط یک تریدر بانک مرکزی میتونه ارائه بده دوست عزیزم...بنده که جای خود دارم

حرفای ما هم برگرفته از کتابها و مقالاتی هست که منتشر میشه که قبول یا قبول نکردنشون بستگی به سنجش اون با واقعیت داره...اینکه قیمت به این نقاط واکنش شدیدی میده دلیلش خرید یا فروش بانکها و موسسات مالی بزرگ میتونه باشه والا که تریدرهای خرده پا نمیتونند در این بازار با این حجم نقدینگی همچین واکنش هایی ایجاد کنند...

از این دست مقالات بسیاره در سطح اینترنت و در سایتهای معتبر مثل اف ایکس استریت که با جستجو میتونید پیدا کنید...

ممنون از حسن توجهتون...
                        سپاسگزارم دوست بزرگوار من

دلیل این پرسش مربوط به موضوعیه که بیش از یکسال هست در مورد اون به طور جدی تحقیق و بررسی می کنم و به واقعیت های تازه ای از این مارکت رسیدم که چند بار خواستم با زدن تاپیکی اونها رو با دوستان مطرح کنم که با توجه به شرایط محیط های مجازیمون از خیرش گذشتم .

موضوع مربوط به پیدا کردن رد پای بزرگان مارکت و اثرات اونهاست که اصلی ترین مساله برای این کار درک ماهیت وجودی این مارکت و تفاوتهای اساسی اون با بازارهای مالی مشابه مثل سهام و فیوچرزه که به جرات میتونم بگم بسیاری از ابزارهای موجود تکنیکالی یا فاندی و مفاهیم ثابت و اولیه ای که داریم و اکثرا از اونها استفاده می کنیم اصلا سنخیتی با ساختار این مارکت ندارند و به دلیل شباهت ظاهری اون با بازارهای مالی سهام یا فیوچرز و کم بودن منابع اختصاصی بالاجبار از اونها استفاده میشه .

البته بحث زیاده و طولانی ...ریزه کاریشو میزاریم برای بعد ....مرسی از پاسخی که دادید .

نظر

حسین جان ، بنده هم زیاد شنیدم که بانک های مرکزی و موسسات مالی به دلیل اینکه در تایم های بلند مدت معامله می کنند اهمیت بسیار زیادی به پیوت های ماهانه و حتی سالیانه میدن. البته اونها مثل ما کمتر به فکر سود کردن هستند و بیشتر هدفشون حفظ ارزش پوله و برای همین هج می کنند.
                          منم سندی ندارم ولی چیزی که واضح هست اینه که برای خودم اثباب شده که حرکات بزرگ ارزهای جهانی بر اساس واکنش به این پیوت های ماهانه هست. شما می تونید با استفاده از بک تست استراتژی تستر متاتریدر و بصورت رندم ماه ها و سال های گذشته رو با توجه به واکنش به این پیوت ها بررسی کنید. من برای نمونه به صورت رندم ارز دلار فرانک سوئیس رو از تاریخ 1/04/2013 تا 1/05/2013 بررسی کردم. می بینید که در دو عکس زیر از ابتدا قیمت روی پیوت مرکزی ماهانه باز شد و تا ساپورت دوم ماهانه ریزش کرد و مجددا برگشت به پیوت مرکزی و بعد ریزش تا تقریبا ساپورت دوم!
                          هیچ سند و مدرکی بهتر از این نیست که آدم خودش یه چیزی رو تست کنه!!
                          فقط در تصاویر زیر شگفتی را دریابید! همین

یک ماه دلار فرانک تایم روزانه آوریل 2013

نظر

حسین جان ، بنده هم زیاد شنیدم که بانک های مرکزی و موسسات مالی به دلیل اینکه در تایم های بلند مدت معامله می کنند اهمیت بسیار زیادی به پیوت های ماهانه و حتی سالیانه میدن. البته اونها مثل ما کمتر به فکر سود کردن هستند و بیشتر هدفشون حفظ ارزش پوله و برای همین هج می کنند.
                            منم سندی ندارم ولی چیزی که واضح هست اینه که برای خودم اثباب شده که حرکات بزرگ ارزهای جهانی بر اساس واکنش به این پیوت های ماهانه هست. شما می تونید با استفاده از بک تست استراتژی تستر متاتریدر و بصورت رندم ماه ها و سال های گذشته رو با توجه به واکنش به این پیوت ها بررسی کنید. من برای نمونه به صورت رندم ارز دلار فرانک سوئیس رو از تاریخ 1/04/2013 تا 1/05/2013 بررسی کردم. می بینید که در دو عکس زیر از ابتدا قیمت روی پیوت مرکزی ماهانه باز شد و تا ساپورت دوم ماهانه ریزش کرد و مجددا برگشت به پیوت مرکزی و بعد ریزش تا تقریبا ساپورت دوم!
                            هیچ سند و مدرکی بهتر از این نیست که آدم خودش یه چیزی رو تست کنه!!
                            فقط در تصاویر زیر شگفتی را دریابید! همین

یک ماه دلار فرانک تایم روزانه آوریل 2013

سلام جناب کارن عزیز،ممنون که تجربیاتتون را به اشتراک میگذارید...
                            به نظر من ما از نظر علمی باید این سیکل را طی کنیم تا بتوانیم به قانون یا پلنی دست پیدا کنیم و آن هم اینکه باید بررسی کنیم ببینیم در گذشته این پیوتها چه تاثیری روی مارک داشته اند و قیمت چقدر به اونها واکنش نشان داده و وقتی به درصد قابل قبول رسیدیم فرضیه مورد توجه بودن پیوت ها را توسط بزرگان به کار ببریم و در نهایت این فرضیه را اثبات کنیم و به عنوان قانون ازش بهره ببریم...
                            همه پاراگراف بالا را ما تو دروس ابتدایی یا راهمایی مطالعه کردیم(زمان ما که اینطور بود...)تو اون دروس بهمون نمیگفتند که مثلا وجود اهن و رطوبت و هوا باعث زنگ زدگی میشود و ممکن هست هم نشود..!!!!چیزی که ما اون موقع یاد گرفتیم این بود:قانون چیزی است که مثال نقض ندارد!!!!!!!!!
                            من کلاسیک،هارمونیک،الیوت(انواع سبک ها...)پیوت ها و...را تو بررسی هام لحاظ میکردم و بعد اقدام به ترید میکردم در مورد پیوتها نکاتی که تو همین فروم هست میشه یه کتاب کرد اما چه بسیار مواقعی که بازار به پیوت بها نمیداد و انها را به سخره میگرفت...
                            تو همین مثال شما ما یه قانون تو پیوت ها داریم و اون هم اینکه وقتی قیمت یک طرف پیوت مرکزی باشد تمایل دارد در همان طرف بماند(قانون اینرسی...)تو تصویر شماقیمت روی پیوت مرکزی ماهانه باز شده ولی قورتش داده و دفعه بعد بهش پول بک کرده حالا اقدام من به عنوان تریدر چیه...اگه من صد تا ترید موفق با پیوت ها داشته باشم و حجم تریدم مثلا از دو صدم الان رسیده باشه به دو دهم و یه استاپ بخورم چقدر روی من تاثیر منفی خواهد داشت؟؟؟ایا در حد اقل شرایط نمیرم سراغ ابزاری که بخوام خود پیوت ها را فیلت ر کنم...و....
                            به نظر من پیوت ها اگر مورد توجه بزرگان بازار بودند قیمت همیشه بهشون واکنش نشون میداد!!!متاسفانه ما یاد گرفتیم نسبیت را وارد کنیم و بگیم بازار قطعی نیست و ممکنه یه ابزاری جواب نده همیشه .....من مدعیان این حرف را راهنمایی میکنم به مطالعه همون دروس راهنمایی و ابتدایی و تعریف قانون....
                            قانون مثال نقض ندارد...
                            باید به دنبال چیزی باشیم که در این تعریف بگنجد والا نمیتوانیم نام خود را تریدر بگذاریم....
                            دیشب داستان حلاج را میخواندم و چه جالب بود که او اعدام شد به جرم ارتداد که میگفت:اناالحق...
                            گفت آن یار کز او گشت سر دار بلند***************
                            جرمش این بود که اسرار هویدا می.کرد

ویرایش توسط Mehrdad : https://www.traderha.com/member/19067-mehrdad در ساعت 10-30-2015, 12:48 PM

نظر

یک مورد دیگه یادم اومد

شاید این تجربه برای شما کمی عجیب باشه. ولی تایم فریم رابطه عجیبی با سلامت روح و جسم ما داره!
                              تجربه خودم روی می گم . یک زمانی که خیلی روی استراتژی های اسکالپی متمرکز بودم . یعنی ترید در تایم فریم های 5 دقیقه ای و حتی یک دقیقه ای! هر چند به موفقیت های خوبی در اسکالپ رسیدم اما بعد از مدتی دچار مشکلات حادی شدم مثل استرس شدید ، هیجانات شدید ، کم خوابی شدید ... که همین عوامل متاسفانه منجر به بروز ناراحتی های گوارشی در بنده شد. حدود 9 ماه درگیر دارو و درمان بودم.. که خدا رو شکر بهبود پیدا کردم.
                              بالاخره بعد از این اتفاقات تصمیم گرفتم تایم فریم خودم رو تغییر بدم و کم کم تایم رو بالاتر ببرم که در حال حاضر بیش از 80 درصد ترید هام در تایم فریم های دیلی هست. تغییر تایم فریم برای کسی که مدت ها با تایم فریم پایین کار می کنه سخت و دشواره. مخصوصا برای من که در اسکالپ تونستم به بازدهی های خیلی خوبی برسم اما به قیمت از دست دادن سلامتم!!!
                              تریدری شغل بسیار بسیار پر استرسیه. نقل هست " در سال ۲۰۱۴ معامله گری در بازارهای مالی یکی از پر استرس ترین مشاغل دنیا لقب گرفت. "
                              افزایش ضربان قلب، درد قفسه سینه، گرفتگی عضلات، ناراحت های گوارشی ، سردرد و سرگیجه تنها بخشی از دردسرهایی هست که استرس و فشار روانی به.دنبال داره. حتی در مواردی استرس شدید منجر به بروز سکته و مرگ می شه. استرس در طولانی مدت بر سیستم ایمنی بدن تاثیر میذاره و علم ثابت کرده یکی از عوامل مهم سرطان استرس هست!

خب حالا چی کار کنیم که دچار استرس و مشکلات روحی و جسمی متعاقب اون نشیم؟

راه حل :
                              بعضی از استراتژِی ها هستند که بر اساس تایم فریم های پایین طراحی شدن . اگر تغییر تایم فریم در چنین استراتژی هایی سخت یا حتی غیر ممکنه پیشنهاد میشه این استراتژی ها رو کنار بذارید. چه بسا خود طراحان چنین استراتژی هایی امروز با اینها کار نمی کنند ولی شاید کتمان می کنند!!
                              اما اگر سیستم استراتژی شما امکان تغییر در نوع تایم فریم رو میده پیشنهاد می کنم زودتر به فکر تغییر تایم فریم بالاتر باشید.
                              شاید برای کسی که مدت ها در تایم فریم های پایین مثل 5 دقیقه ای ترید کرده سخت باشه که یک دفعه بره به تایم فریم های خیلی بالا. برای این مشکل بهتره به صورت مرحله ای و کم کم به یک تایم فریم بالاتر کوچ کنید. مثلا اگر تا امروز تایم فریم شما 15 دقیقه ای بود یک ماه روی تایم فریم نیم ساعته کار کنید ماه بعد h1 و ماه بعد h4 .....
                              نکته مهمتر اینه که حالا اگر تایم فریم شما بالاتر رفته مثلا در تایم h4 ترید می کنید چه لزومی داره دائما پای چارت بشینید و روح و روان خودتون رو درگیر نوسانات شدید درونی کندل های 4 ساعته بکنید؟! راه حل اینه پس از پوزیشن گرفتن متاتریدر رو ببیندید و حتی اگر بازم نتونستید خودتون رو کنترل کنید کامپیوتر یا تبلتتون رو خاموش کنید! هر 4 ساعت یک بار زمان نزدیک شدن و بسته شدن کندل می تونید یه نگاه سطحی و سریع به چارت بندازید که حتی همینم توصیه نمیشه ولی خوب میدونم درد اعتیاد پای چارت نشستن چیه! به مرور زمان این کار باعث میشه شما فقط روزی یک بار در حد 15 تا 30 دقیقه نگاهی به چارت هاتون بندازید.

این کار علاوه بر این که به سلامت روح و جسمتون کمک می کنه در بازدهی تریدهاتون تاثیر بسزایی میذاره! دوستان تمام تلاش ما در تریدری اینه که با سود کردن به آرزوهای خودمون برسیم. اما هیچ ثروتی مهمتر از سلامتی انسان نیست. اگر خودتون رو دوست دارید و به سلامتی اهمیت می دین این مطالب رو جدی بگیرید.

سالم ، تندرست و پر سود باشید.
                              کارن عزیز این پست شما برام بسیار جالب بود چون خاطره ای در ذهنم زنده کرد ! اول باید بگم که این فرمایشات شما کاملا صحیح هستش .

مدتها قبل فردی رو میشناختم که بعد از مدتها تمرین و ممارست و تلاش به سوداوری خوبی در بازار تبادلات ارزی رسیده بود . کم کم عمده وقتش رو پشت چارت میگذروند . من نه در دنیای مجازی بلکه در دنیای واقعی باهاش اشنا شده بودم و لذا گاهی بدیدنش میرفتم . اون یه مغازه داشت ولی در اون مغازه فقط به بازار تبادلات ارزی و ترید مشغول بود . یادمه گاهی اوقات که وارد مغازه ش میشدم جوری در بحز مونیتور و چارت رفته بود که باید سلام رو دو سه بار تکرار میکردم تا متوجه بشه ! خلاصه مدتی این وضع ادامه داشت تا اینکه به عوارضی دچار شد که شما در همین پستتون اشاره کردید . استرس بی خوابی بی حواسی و غیره

خلاصه بعد از مدتی کارش بجایی کشید که ناچار به مراجعه به پزشک شد و در نهایت پزشکان بهش گفتند باید مدتهای طولانی اصلا پشت کامپیوتر نباشه و کلا باید مدتها کامپیوتر رو کنار بذاره !

این بینوا اول زیر بار نمی رفت ولی بعد طوری شد که به اصرار خانواده اش ناچار به انجام سفازش پزشکان شد . خودش با ناراحتی بهم گفت اینهمه زحمت کشیدم تا تونستم در ترید رشد کنم ولی حالا باید بزارمش کنار .

خلاصه بعدا همون مغازه ش رو توسعه داد و چسبید به کاسبی و دیگه ترید رو بی خیال .

من مجددا این حرف پربار و ارزشمند شما رو تکرار میکنم که هیچ ثروتی مهمتر از سلامتی نیست . لذا اگر میخایم به ترید و بازار تبادلات ارزی ادامه بدیم باید روشی رو انتخاب کنیم که لازم نباشه به طور طولانی پشت چارت باشیم .

نظر

پردازش ...
                              X