اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

قیمت استراتژی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• قیمت استراتژی

سلام به همه دوستان یک سوال داشتم خدمتتان

به نظر شما قیمت یک استراتژی سود ده چقدر می ارزد؟

نوشته اصلی توسط mamalirani نمایش پست ها

سلام عزیز بزرگوار

بنده با اصل این سوال حضرتعالی اختلاف نظر ماهوی دارم

یعنی به اعتقاد بنده استراتزی به تنهائی عامل سود تریدر نمیتونه باشه ، یعنی باید دید استراتژی را چه تریدری قراره استفاده کنه و در ماه چند در صد میتونه در یک حساب ریل سود داشته باشه

مهم اینه که شما زوی استیتمنت صاحب استراتژی ( با فرض اینکه استیتمنت درست و صحیح بوده باشه ) با ترید ایشان نمیتونی حساب کنی ، یعنی ممکنه اقای الف با یک استراتژی ده در صد در ماه سود کنه و اقای ب ، 20 در صد و خانم چ ، با همون استراتژی زیان کنه ،

خلاصه اینکه این تفنگ نیست که شکار را میزنه ، این کار توسط شکارچی صورت میگیره

با همه این تفاصیل و برای اینکه یک قیمت روی استراتژیتون بشه گذاشت ، باید یک استیتمنت ارائه دهید

ارادت
    تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
    قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

هیچ استراتژی سود ده ای وجود نداره تا زمانی که یک تریدر از لحاظ روحی و روانی ثبات نداشته باشه.. همونطور که توی امضام هست اکثر استراتژی ها سود ده هستند منتها پای بند بودن به اصول استراتژی مهم هست. داشتن ثبات شخصیت تریدری و رعایت قانون مدیریت سرمایه 90 درصد کلید موفقیت تریدریه.
      به نظرم بی خود هر روز دنبال این استراتژی اون استراتژی نباشید. اگر تا الان با امتحان استراتژی ها موفق نشدید بدونید مشکل شما کاملا بر می گرده به روانشناختی و شخصیت تریدریتون. استراتژی فقط بهانه هست برای فرار تریدر از واقعیت درون خودش.
      ختم کلام
      انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

نوشته اصلی توسط mamalirani نمایش پست ها

سلام

به نظر من صفر تومان... یعنی کاملا بی ارزش هست...

دلیل اون هم اینه که برای اینکه در این بازار برنده باشید تنها نیاز شما استراتژی سود ده نیست... تا دلتون بخواهد روش های تحلیلی و استراتژی های مبتنی بر این روشها وجود دارد که سود ده هستند...

رمز برنده بودن در این بازار در شناخت ذات بازار و آگاهی کامل به عدم قطعیت آن در سطح خرد است... و البته این عدم قطعیت در سطح خرد در سطح کلان (جامعه آماری با تعداد قابل قبول ترید) می تواند کاملا به سوددهی منجر شود که نیاز آن داشتن پلان دقیق مدیریت سرمایه، مدیریت ریسک و توجه به روانشناسی معاملات است...

بنابراین یک استراتژی سود ده و دقیقا یک شکل رو اگر به ده نفر بدهید مطمینا ده نتیجه گوناگون می گیرند و چه بسا در همین گروه ده نفره فردی سرمایه رو افزایش بده و فردی دیگر با همان روش کل سرمایه رو از دست بدهد...

به همین دلیل هست که استراتژی سود ده هیچ ارزشی ندارد چون به قدر کافی از این استراتژی ها به صورت رایگان وجود داره...

ارادتمند- بهزاد

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها
          سلام عزیز بزرگوار

بنده با اصل این سوال حضرتعالی اختلاف نظر ماهوی دارم

یعنی به اعتقاد بنده استراتزی به تنهائی عامل سود تریدر نمیتونه باشه ، یعنی باید دید استراتژی را چه تریدری قراره استفاده کنه و در ماه چند در صد میتونه در یک حساب ریل سود داشته باشه

مهم اینه که شما زوی استیتمنت صاحب استراتژی ( با فرض اینکه استیتمنت درست و صحیح بوده باشه ) با ترید ایشان نمیتونی حساب کنی ، یعنی ممکنه اقای الف با یک استراتژی ده در صد در ماه سود کنه و اقای ب ، 20 در صد و خانم چ ، با همون استراتژی زیان کنه ،

خلاصه اینکه این تفنگ نیست که شکار را میزنه ، این کار توسط شکارچی صورت میگیره

با همه این تفاصیل و برای اینکه یک قیمت روی استراتژیتون بشه گذاشت ، باید یک استیتمنت ارائه دهید

ارادت

مثال جالبی زدید!

ولی برای شکارچی نوع تفنگ خیلی اهمیت داره . تفنگ داریم تمام خودکار با دوربین و تجهیزات و با برد بالا و خطای پایین که حتی یه شکارچی میتدی هم با یک اموزش سطحی میتونه امیدوار به شکار بشه

اما در هر صورت حرف اول و اخر را همان مهارت شکارچی میزنه !

پس به نظر من میتونه یه استراتژی سوده باشه در صورتی که اثبات شده باشه دقیقا مثل تفنگی که در عمل و ازمایشات هم قابلیت هاش تست شده باشه .

در صورتی که این استراتژی تحت آزمایش قرار گرفته باشه و کارنامه خوبی داشته باشه میتونه به نسبت قابلیت هاش دارای ارزش باشه .

نظر

استراتژی که سود ده باشه رو عقل سلیم نمیزاره برا فروش !

استراتژیی که فروش میره ، به نظرم ارزش 1$ نداره
            مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-18-2015, 08:50 PM

نظر

استراتژی سودده اتفاقا بسیار با ارزشه. با عرض معذرت از دوستان ولی اتفاقا تمام کسانی که معتقد هستند استراتژی سود ده وجود نداره خودشون در ترید هاشون از استراتژی شخصی استفاده میکنن
                و نقاط ورود و خروج بر مبنای هم استرلتژی قرار میدن
                اینکه اکثر استراتژی ها سود ده هست حرف درستی نیست و از اون غلط تر اینه که بگیم فروش استراتژی اشتباه است هر قانون با ارزشی که کشف بشه ارزشمند است
                استفاده از استراتژی که شخصی احتمال برد موقعیت هاش تو این بازار حتی ده درصد بیشتر از 50-50 باشه ارزش خرید داره
                بعضی لز استراتژی ها بعضی تایم ها و جفت ارزها به خوبی جواب میدن و روی بعضی دیگه نه
                در تصدیق جناب موسوی عزیز عرض کنم که به شخصه دیدم روندی که بعضی از اندیکاتورهای ساده نشون میده از خیلی از تحلیل های پیشرفته دقت بالاتری داره
                متاسفانه باید بگم در خیلی از موارد حرکت ارزها به صورت تصادفی است بنابراین هیچ استراتژی جواب نمیده. شخصی دیدم که بعد از چندین سال تدریس این بازار اخرش به این نتیجه رسیده بود دوتا موقعیت همزمان بگیره !! این تصادفی بودن حرکت میتونه به دلیل فاکتورهای زیادی که در این بازار تاثیر گزار هستند باشه

اگه کل فعالیت من تو این بازار فقط یک تجربه داشته باشه اونم اینه که هر کس بایستی تو تایم های بالا دنبال روش شخصی خودش بگرده و نسبت به سرمایه ای که داره معامله کنه اگه تو این بازار زنده موندی حتما سود میکنی

نظر

یک استراتزی خرید در دره ها فروش در قله ها در صورتیکه درجهت روند باشد ودرسه تایم نمودارها همدیگر را تایید کنند مثلا تایم 15-1ساعت -4 ساعت و حداقل دویاسه اندیکاتور سیگنال صادر کرده باشد

نظر

نوشته اصلی توسط bourseyar نمایش پست ها
                    یک استراتزی خرید در دره ها فروش در قله ها در صورتیکه درجهت روند باشد ودرسه تایم نمودارها همدیگر را تایید کنند مثلا تایم 15-1ساعت -4 ساعت و حداقل دویاسه اندیکاتور سیگنال صادر کرده باشد
                    عزیز محترم ، بنظرم پاراگراف اخر یا جمله اخر پستتون را یادتون رفته بنویسید ،

من دو سه بار اونو خوندم ولی متوجه منظورتان نشدم ، یعنی شما چنین موردی را دارید ؟؟ .و یا دنبالش هستید ؟؟

بنده بشخصه تا امروز 1735 سیستم مثل مورد فوق ( البته با تفاوتهای کم و زیاد که برای هر میزان سواد و سلیقه میتونه قابل استفاده باشه ) طراحی کرده ام ؛ که هیچ یک قابل واگذاری نیست ، به این علت که قصد دارم همه اونها را به کتاب و اندیکاتور های مربوطه را به سی دی تبدیل کنم و بصورت همت عالی در اختیار علاقه مندان قرار دهم ( البته چشم و چارم را از دست داده ام )

ولی مطمنم و صد در صد اعتقاد دارم که همه بر و بچه های این فوروم باید توانائی داشته باشند که یک مورد برای خودشون طراحی کنند و اگر کسی به بنده بگوید که قادر به این کار نیست ، بصورت محترمانه از بودنش در این بازار ، ایشان را منع میکنم ، چون انجام این کار ساده ترین بخش از توانائی مورد نیاز یک تریدر هست ،

ارادتمند
                    ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-18-2015, 11:16 PM

نظر

من هم نظرمو میدم،لطفا موضع نگیرید و هر کس نظر خودشو بگه
                      دوست عزیز تو این بازار سیستم و استراتژی وجود نداره چه برسه به اینکه بخوای پول بدی بخری
                      تریدرها تو یه دور باطل هستند،یه دوره سود و بعد دوره ضرر
                      تو دوره سود فکر میکنن تریدر شدن و سودشون ادامه خواهد داشت اما...
                      تو دوره ضرر هم خودشونو امیدوار میکنن با حرفایی که مثلا خودم اشتباه کردم،مدیریت سرمایه رو رعایت نکردم،از سیستمم تبعیت نکردم
                      به حرف دلم گوش ندادم،به تحلیل فلانی اعتماد کردم،به فلان تایم نگاه نکردم،فلان تحلیل رو نادیده گرفتم و...هزار تا دلیل دیگه واینکه دیگه تکرارشون نمیکنم
                      برا همین یه بار دیگه با عزمی راسختر شروع میکنن تا شاید به جمع نمیدونم 2 درصد یا چند درصد تریدر سودده وارد بشن،دریغ که همین چند درصد رو هم نه کسی دیده و نه برا کسی ثابت شده
                      به هر حال دوست عزیزم به جای خرید استراتژی به فکر سلامتیت و جوانی و کار و آیندت باش!

نظر

با سلام

بنده علاوه بر تحلیل و تسلط بر ترید ، استراتژی نیز طراحی میکنم

طراحی یک استراتژی خیلی زمانگیر است ، همچنین سعی میکنم استراتژی هامو به اکسپرت برسونم که اونم برای خودش یک داستانی داره

استراتژی ها معمولا برای ارزهای مختلف و تایم های مختلف و زمان های مختلف کمی با هم تفاوت دارند

مثلا شما استراتژی ای طراحی میکنید برای بازار رونددار و تبدیل به اکسپرت میکنید و امکان دارد آن جفت ارز یک سال حرکت پرشتابی داشته باشد و به مدت 2 سال گام های آرامی بردارد،

پس استراتژی های مختلفی طراحی می شود که میتواند سودهای زیادی به سرمایه گذار بدهد و بلعکس

مطلب را کوتاه می کنم ، قیمت اکسپرت از 10 دلار است تا قیمت توافقی ( 100 هزار دلار هم معامله شده )

تا سرمایه گذاری به تحلیل مسلط نشود اصلا توصیه نمیکنم از استراتژی دیگران استفاده نماید ، حال اکسپرت باز هم داستان جدایی دارد که باید در وی پی اس ، ران شود و اشتراک ماهانه هم دارد

با احترام
                        محمد
                        ویرایش توسط devoshca : https://www.traderha.com/member/4179-devoshca در ساعت 11-19-2015, 02:39 AM
                        تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
                        در این سایت و در تلگرام
                        SmartSignalFX@

نظر

مطالب هردوگروه از دوستان صحیحه و درجای خودش مصادیقی هم داره اما درنهایت اون چیزی که به نظر من هم بر باقی جنبه ها میچربه سیستم ترید نیست بلکه فاکتورهای دیگه هستند...
                          و الا همین الان هزاران هزار سیستم رایگان موجوده که بالاخره بصورت تکی و یا ترکیبی بینشون روش سود ده موجود هست اما چیزی که باعث سود ده بودن میشه مطلبی ست که با سرچ کردن بهش نمیشه رسید باید در درون هر تریدر بصورت خصوصی سازی شده تهیه و تامین بشه
                          یه مطلب دیگه اینکه این فریاد یافتم یافتم رو تقریبا همه تریدرا بارها و بارها کشیدن و دوستانی که صاحب تجربه شدن دیگه درمقابل این هیجانات ضد ضربه شدن و خودشون میدونن که چند روز دیگه خواهند فهمید که همچییییینم نیافتن حالااااا...! ولی دوستان کم تجربه تر درمقابل این واقعیت مقاومت بخرج میدن که شمام کم کم نرم میشین ایشاللا و بش عادت میکنین ...! خخخ

مخلصیم

نظر

سلام مجدد

دوستان تازه وارد روی سخنم با شما عزیزان هست ، و این پست را برای شما میگذارم

بعد از گذاشتن پستی که داخلش تصویری از یک سیستم چدیدالتولد گذاشته ام ( یعنی دو سه پست قبلتر ) دچار عذاب وجدان شدم از این بابت که بفکرم خطور کرد " مرد حسابی این چه کاری بود تو کردی ؟ چون ممکنه دوستی فکر کنه اگر اونو داشته باشه ممکنه سود کنه و این با کاری که بنده انجام دادم یعنی نمایش تصویری از سیستم ، بدون ارائه ان ، یک نوع بد جنسی را ممکنه القا کنه ، علی الخصوص از دید دوستان تازه وارد،

ولی بچه هائی که مدتهاست بنده در خدمتشون هستم به خوبی به روحیات بنده اگاهی دارند و میدانند که سعی بنده همواره به تائید کارهای بچه های تازه وارد و تاکید به انها به اینکه سعی کنند روی پای خود بایستند و بدون سوال از کسی ؛ پاسخشان را خودشان پیدا کنند

حالا هم اگر میبینید روشی را در تصویر گذاشتم ؛ هدفم نشان دادن سادگی کار به دوستان تازه وارد بود و بس ؛ و اینکه بدونید با دو سه اندیکاتور پیش پا افتاده یک سیستم طراحی کنید که حتی یک سیگنال فالس هم نداره و نیز لزومی به هماهنگ کردن تایم های مختلف هم نداره ،

برای شروع کار بنده یک چهارچوپ کلی خدمتتون میگم که اولین سیستمتون را با این ابزار طراحی کنید

1 اولا سعی کنید که از اندیکاتور های خود متاتریدر استفاده کنید

2 سعی کنید سیستمی که طراحی میکنید هیستو گرام هم داشته باشه و اندیکاتورهائی که برای هیستو استفاده میکنید ضمن نشان دادن دایورجنس ، مناطق اشباع خرید و فروش را هم بهتون نشون بده و مهمتر پریود های زمانی بالا و پائین را در یک چارت بتونید داشته باشید

3 در منطقه اصلی چارت سعی کنید از سه نوع سطح استفاده کنید ، شامل پیوت ها و کانال و سطوح حمایت و مقاومت ، ضمنا به نظر بنده درست ترین سطوح حمایت و مقاومت را خودمون میتونیم بصورت دستی و در عرض سه جهار دقیقه هر صبح برای هر ارز رسم کنیم ، برای اینکار صد پیپ بالا و پائین محلی که قیمت قرار داره یک خط افقی رسم میکنیم و با ان تمپلتی میسازیم ، ( این صد پیپ حدودا محدوده حداکثر حرکت ارزی مثل یورو دلار هست ) بعد در تایمهای 4 ساعت و یک ساعت ، محل چرخش قیمت که داخل محدوده صد پیپی هست را با یک خط سفید علامت گذاری میکنیم ، اگر این نقطه چرخش با بیش از یک برخورد ایجاد شده باشه حاکی از اهمیت بالاتر این سطح میکنه از اینرو سطوح بیش از یک برخورد را با رنگ زرد نشون میدهیم ، و مجددا تمپلت را ذخیره سازی میکنیم ، حال شما برای همون روز مناطق مهم حمایت و مقاومت برای ارز مربوطه را دارید , البته اندیکاتور هائی برای این امر وجود داره ولی رسم بصورت دستی خوب چواب میده

4 برای تریگر ورود میشه از کراس موینگ ها با پریود پائین و قیمت استفاده کنیم

امیدوارم با اطلاعاتی که دارید هر مقدار اندک هم باشه بتونید یک سیستم خوب برای خودتان طراحی بکنید

ارادتمند

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها

حالا هم اگر میبینید روشی را در تصویر گذاشتم ؛ هدفم نشان دادن سادگی کار به دوستان تازه وارد بود و بس ؛ و اینکه بدونید با دو سه اندیکاتور پیش پا افتاده یک سیستم طراحی کنید که حتی یک سیگنالفالس هم نداره و نیز لزومی به هماهنگ کردن تایم های مختلف هم نداره ،

سلام دکتر جان

این فرمایش حنابعالی را قبول ندارم که طراحی استراتژی به همین سادگی است

شما الان از چند اندیکاتور عنوان کردین که شناخت شما را نسبت به این اندی ها میرسونه و بعد از شناخت بازار و عکس العمل های آن به اندی های مربوطه ، استراتژی طراحی میکنید

این خود مستلزم زمان است ، چون جنابعالی از این حرکت آشنا هستید ، این مدل را ساده دیده اید

اگر یک فرد تازه وارد، وارد بازار شود مدتها زمان میبرد که کار فلان اندی چگونه است و در چه تایمی بهتر عمل میکند

اکثر استراتژی هایی که طراحی کرده ام پیچیده است و تبدیل به اکسپرت کرده ام و کاملا هوشمند عمل میکند ( برای طراحی استراتژی و پیاده سازی یک اکسپرت هوشمند حدود یک سال وقت گذاشتم )

البته بنده شاگرد شما هستم و فرمایشات شما برای بنده اولویت دارد

با احترام
                              تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
                              در این سایت و در تلگرام
                              SmartSignalFX@

نظر

پردازش ...
                              X