اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

امتحان کلاس اول ابتدائی

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• امتحان کلاس اول ابتدائی

سلام گرم و درود بی پایان به اساتید محترم و مدیریت معظم فوروم و نیز همکلاسی های نازنین ،

استیتمنت زیر نتیجه سه ترید شورت ترم ( اسکالپ ) روی سه جفت ارز که در همین هفته انجام شده و شامل حدود 12.600 ( دوازده هزار و ششصد پوزیشن ) بوده که همانگونه که در استیتمنت ملاحظه میفرمائید، کل پوزیشن ها با سود بسته شده ـ

در انجام ترید زیر غیر از استفاده از چند ابزار کمکی ، شاخت ماهیت موج و زمان شناسی حرف اول را میزند ، توضیحا روزانه چندین بار در هر موج و در تایم پائین ، موقعیت ورود با روش فوق ایحاد میشود که کمترین تفاوت زمانی در ورود نتیحه ترید را یه کل تغیر میدهد ، ضمنا نحوه پوریشن گیری به صورتی است که هر لحظه بیشترین مارجین را در اختیار داشته باشیم یعنی همه پوزیشن ها در یک قیمت باز و بسته نمیشوند

در مورد استاپ لاس ، بجای استفاده از استاپ ، پوزیشنها به نوعی گرفته میشوند که ضمن لحاظ استاپ درون سیستم، پوزیشن محافظی در سمت مخالف کاشته میشود، یعنی هیج موقع حساب را خطری تهدید نمیکنه ، منتهی تا فرصت بعدی از دادن اطلاعات بیشتر معذورم، ضمن اینکه توضیح ان به سادگی قابل انجام نیست

حاصل سه مورد ورود حدود نزدیک به 20 در صد سود میباشد این بدین معنی هست که اگر از کلیه هشت تا ده فرصت ورود روزانه بخوبی استفاده کنیم ، با لاوریج 200 ، قادر به افزایش صد در صد حساب در روز خواهیم شد ،

بنده برای چندمین بار عرض میکنم که قانونی که رعایت ان حاصلش بیش از 90 در صد مال باخته میباشد بایستی باز نگری شود این یک ضرورت هست ، مثل این میماند که چراغ خطر را در چهار راه طوری تنظیم کنیم که بیش از 90 در صد از افرادی که قصد عبور از محل خط کشی و رعایت قانون دارند زیر ماشین ها له شوند بعد بگوئیم چون قانون هست پس باید همه رعایت کنند ، بنده بهیچوجه در کار افرادی که قصد رعایت چنین قانونی دارند دخالت و فضولی نمیکنم ولی خودم همواره سعیم در تغیر ان بوده و خواهد بود

البته بنده مطمنم که ادامه این راه و ارائه این چنین استیتمنتها باعث اضطراب برخی خواهد شد و به بهانه های گوناگون ( مثل قانون 95 در صدی ها ) سعی در تخطئه انها خواهند کرد ولی مطمنا این برخورد ها باعث عقب نشینی بنده از راهی که در پیش گرفتم نخواهد شد و در پست بعدی سعی در ارائه روشی بهتر و سود اور تر از مورد زیر خواهم نمود هر چند باورش برای خودم هم سخت است، ( مگر اینکه بفکر طراحی اکسپرتی باشم )

از ابراز لطف همیشگی جناب استاد یزدی نیز سپاسگذارم

مورد زیر نتیجه ترید لانگ ترم هست که حدود سه ماه پیش شروع شده و تا امروز 84 پوزیشن به تی پی رسیده ، ضمنا هیج موقع فلوتینگ اکویتی منفی نبوده

شاگرد کلاس دوم ابتدائی مهدی موسوی
    ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-23-2015, 05:02 AM
    تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
    قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

دکتر جان

دو سوال داشتم:

اول اینکه آیا همه این تریدها دارای استاپ بوده است... یعنی نقطه خروج داشته اند؟ (رعایت مدیریت سرمایه)

دوم اینکه اگر داشته اند نسبت استاپ به میانگین سود هر ترید چقدر بوده است؟ (رعایت مدیریت ریسک)

ممنون میشم بر اساس جزییات استیتمنت جواب دو سوال فوق رو به من بدهید...

ارادتمند- بهزاد

نظر

جناب موسوی

سلام

اگر مقدور هست این اکانت را به سایت mql5.com و myfxbook.com وصل کنید تا هیستوری و سایر موارد قابل روییت باشه

موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
        دکتر جان

دو سوال داشتم:

اول اینکه آیا همه این تریدها دارای استاپ بوده است... یعنی نقطه خروج داشته اند؟ (رعایت مدیریت سرمایه)

دوم اینکه اگر داشته اند نسبت استاپ به میانگین سود هر ترید چقدر بوده است؟ (رعایت مدیریت ریسک)

ممنون میشم بر اساس جزییات استیتمنت جواب دو سوال فوق رو به من بدهید...

ارادتمند- بهزاد

سلام به دوست و سرور بزرگوارم

مدتی اشت بنده روی این روش تمرین میکنم و چند مورد را برای اطلاع عزیزان تازه وارد عرض میکنم بقرار زیر

1 - با این روش بسته به تایمی که انتخاب میکنیم ، بنده سه بار ورود داشته ام روی سه جفت ارز ، ( بصورت اتفاقی ارزها را انتخاب کرده ام ) و تی پی بر حسب شرایط موجود در محل ورود ، برای دو ارز 10 پیپ و برای ارز سوم 8 پیپ، و لات ورودی برای کلیه پوزیشن ها یک لات بوده،

2 - برو بجه های مودب و با دیسیپلین لطفا به این سطر توجه نفرمائید چون میتونه گمراه کننده باشه ، در مورد استاپ ، نه خیر بنده در این ترید از استاپ استفاده نکردم ، ولی در همین حساب ترید بعدی را با تنظیم استاپ وارد خواهم شد ،

3 - با این روش امکان دو برابر شدن حساب در یکروز وجود داره ، در تایم های بالاتر تی پی بالاتر خواهد بود ولی دفعات ورود کمتر ،

4 - در ترید فوق با وجودیکه در یکی از جفت ارزها قیمت از چند پیپی تی پی بر گشت ، ولی چون تعداد پوزیشن ها با محاسبه یک گام مخالف تعین شده ، بعد از یک گام مخالف ، به تی پی رسید

جناب دکتر از توجهتان ممنونم

جناب صحرائی نازنین در مورد در خواست حضرتعالی ، الان هم در امضا موجوده و تا نیم ساعت قبل هم طبق عادت همیشگی که دارم ، کلیه اطلاعات ترید مشخص و قابل رویت بود ، ولی با عذر خواهی از کلیه سروران ، اونو به جهاتی از حالت پابلیک در اوردم ، جون برخی از اطلاعات درون ترید ها ، فعلا قابل ارائه نیست ، ولی هفته اینده که با استاپ لاس پوزیشن ها را گرفتم ، کل عملکرد را به رویت عزیزان خواهم گذاشت

ممنون موسوی

نظر

جناب موسوی عزیز

در انتظار عملکرد بعد از رعایت مدیریت سرمایه و ریسک هستم... نداشتن استاپ عملا به این معناست که مدیریت سرمایه ای نداریم و همچنین مدیریت ریسکی نداریم....

ایراد این سیستم اینه که چه بسا قبل از اینکه تارگت 10 پیپی لمس بشه پوزیشن اول 20 پیپ در ضرر بره و بعد برگرده و تارگت 10 پیپی رو لمس کنه... این یعنی مدیریت ریسک درستی نداریم... مدیریت سرمایه هم وجود نداره چون نقطه خروجی نداریم که بخواهیم بر اساس اون میزان ریسک مجاز رو حساب کنیم...

این مورد رو بنده همیشه به دانش جوهایم گفته ام که اگر استیتمنتی دیدید که همه تریدها موفقیت آمیز بوده تنها یک حالت برای اون متصور باشید و اون اینکه پوزیشن ها استاپ نداشته است... حال شاید سوال شود که چه ایرادی دارد؟ ایراد اینجاست که کافیه شما یک بار به اشتباه در یک نقطه کلیدی سقف و یا کف در جهت خلاف ورود پیدا کنید و اونجاست که نداشتن استاپ باعث میشه با همون یک ترید کل سرمایه از دست بره حتی اگر قبل از اون همه تریدها به سود نشسته باشه...

من این جمله رو بارها و بارها از بزرگترین افراد بازار فارکس شنیده ام کسانی که حتی در متاتریدر به نامشان فولدر داریم و آن چیزی نیست جز اینکه بهترین تریدرها نهایتا اگر مدیریت ریسک رو رعایت کنند بتونند تا 60 درصد تریدها موفق باشند نه بیشتر...

نکته دیگری که به ذهنم میرسه اینه که وقتی شما تارگت های 10 پیپی و 8 پیپی دارید و با لحاظ نمودن اسپرد متوسط 3 پیپ عملا اگر از جایی که کلیک می کنید 10 پیپ به سمت تارگت و 10 پیپ به سمت استاپ در نظر بگیریم... در حالت شانس 50 50 امکان رسیدن به تارگت 33 درصد و امکان رسیدن به استاپ 66 درصد هست چون در تریدهایی با هدف بسیار کوچک اسپرد بسیار قابل ملاحظه میشه...

در هر حال در انتظار تست سیستم با رعایت مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک هستم چون از دید بنده بدون رعایت اصول این دو استیتمنت فاقد ارزشگذاری هست...

ارادتمند- بهزاد

نظر

یک نکته هم اضافه کنم...

در پستی فرمودید با این روش امکان دو برابر شدن این حساب در یکروز وجود دارد... سوال من از شما یا سایر دوستان اینه که اگر من امروز 1000 دلار بیاورم و هر روز حسابم نسبت به روز قبل دو برابر شود بعد از 1 ماه چقدر پول خواهم داشت؟

پاسخ این سوال خود گویای همه چیز است... اگر کسی هر روز بتونه سرمایش رو دوبرابر کنه و با 1000 دلار شروع کنه بعد از گذشت چند ماه دیگر در دنیا پول به اندازه ثروت او وجود ندارد! باور نمی کنید حساب کنید... ببینم جواب یکماه رو چه کسی می تونه بده...

ارادتمند- بهزاد

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
              یک نکته هم اضافه کنم...

در پستی فرمودید با این روش امکان دو برابر شدن این حساب در یکروز وجود دارد... سوال من از شما یا سایر دوستان اینه که اگر من امروز 1000 دلار بیاورم و هر روز حسابم نسبت به روز قبل دو برابر شود بعد از 1 ماه چقدر پول خواهم داشت؟

پاسخ این سوال خود گویای همه چیز است... اگر کسی هر روز بتونه سرمایش رو دوبرابر کنه و با 1000 دلار شروع کنه بعد از گذشت چند ماه دیگر در دنیا پول به اندازه ثروت او وجود ندارد! باور نمی کنید حساب کنید... ببینم جواب یکماه رو چه کسی می تونه بده...

ارادتمند- بهزاد

سلام بر شما دوست بزرگوار

چرا باورمون نشه ؛ اصلا یک اکسل فرمولیزه شده برای همین منظور وجود داره

ضمنا علت گذاشتن این استیتمنت در تاپیک جداگانه ، اثبات انجام همین موارد نشدنی به دوستان هست هر چند مطمنم بخشی از دوستان بجای باور کردن انچه میبینند ممکنه اونو نفی هم بکنند ، در هر صورت بنده کل ترید را با محتوی ان به نمایش خواهم گذاشت ، همانگونه که تا نیمساعت قبل قابل مشاهده بود

برای مزید اطلاع دوستان این استیتمت حاصل سه بار ورود و حضور 20 تا 30 دقیقه ای در حساب هست ، و اگر نیروی ده بیست سال قبل و مهمتر انگیزه اش را داشتم ، از همه 8 تا 10 موقغیتی که در طول روز برای یک ارز ایجاد میشه استفاده میکردم ، قطع و یقین ، موچودی در روز از دو برابر هم فراتر میرود

توضیح اینکه تشخیص نقطه ورود مهمترین بخش از این نوع ترید هست

با محاسبه ای که بنده کرده ام با لاوریج 200 , امکان اخذ پوزیشن ، در همین حد دو برابر شدن بیشتر نیست ؛ مگر اینکه لاوریج افزوده بشه که امکان اخذ پوزیشن بیشتر بوجود بیاد که در اینصورت از دو برابر هم بیشتر میشه

در مورد شخص بنده ، قبلا بارها به عرض دوستان رسوندم که هیچگونه ترید ریل انجام نمیدم ، که بارها از سوی بجه ها مورد بازخواست نیز بوده ام

ولی در کل انگیزه بنده همون رسیدن به مراحلی است که تاکنون جزو شهر ممنوعه بحساب میومده ، و نیز بخوبی میدانم که ترید ریل با دمو تفاوت چشمگیر ذاره

یک موضوع را فراموش کردم بنویسم که به احتمال قریب به یقین هیچ بروکری اجازه چنین تریدی را نمیده ، مگر اینکه حساب مربوط به خود بروکر باشه

ارادتمند
              ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-20-2015, 12:40 AM

نظر

اورده اند که روزی پادشاهی به شیخی گفت که ای شیخ تو دانشمند مایی و هر آرزویی بکنی برایت برآورده خواهم کرد... شیخ گفت ای پادشاه تو نتوانی هر آرزوی من را برآورده کنی...

پادشاه گفت چه می گویی شیخ... فقط بگو آرزویت چیست؟ شیخ گفت تا صفحه شطرنجی بیاوردند و بعد دانه گندمی در خانه اول آن گذاشت و به پادشاه گفت که ای پادشاه در خانه دوم دو دانه گندم بگذار و در خانه سوم دو برابر خانه دوم و همی تا به خانه شصت و چهارم رسی....

پادشاه خنده ای سر داد و گفت ای شیخ تمام کشتزارهای این کشور مال من است... مطمینی آرزویی به این کوچکی داری؟ پادشاه نتوانست آرزوی شیخ را برآورده کند!

باری... اگر کل کره زمین را هفت بار گندم بکارند و برداشت کنند خواهند توانست صفجه شطرنج را آنگونه که شیخ گفته بود پر کنند!

----------------------------

جواب سوال بنده واضح است... اگر کسی امروز 1000 دلار به بازار بیاورد و هر روز بتواند آنرا دو برابر کند بعد از یک ماه سرمایه این فرد 000 000 000 000 1 دلار خواهد بود... یعنی به راحتی چندین کشور ثروتمند را می تواند بخرد...

ترجیح می دهم بیش از این مباحث تاپیک به بیراهه کشیده نشه تا دکتر موسوی عزیز هم تمرکز لازم بر روی مطالب داشته باشند...

از دید شخصی بنده تا زمانی که مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک در معاملات وجود نداشته باشه هر استیتمنتی غیر قابل ارزشگذاری هست... دکتر جان مطمین باشید اگر این مدیریت ها رو رعایت کنید حتی در حساب دمو هم نتایج بسیار واقعی تر نمود پیدا می کند... باز هم تاکید می کنم زمانی که پوزیشنی استاپ ندارد طبیعی هست که همه معاملات با سود بسته میشه چون در هر حال بعد از مدتی روند برخواهد گشت مگراینکه از بدشانسی دقیقا در قله و یا دره وارد پوزیشنی در خلاف جهت بازار بشید که در آن صورت کل سرمایه با یک ترید از بین میره...

رسیدن به تارگت 10 پیپی وقتی استاپ نداریم و یا به عبارتی استاپ مثلا 10 هزار پیپ هست نکته مهمی نیست و از هر هزار ترید شما یکی ممکنه استاپ بخوره که همان کل سرمایه رو نابود می کنه...

ارادتمند شما- بهزاد

نظر

کافیه شما یک بار به اشتباه در یک نقطه کلیدی سقف و یا کف در جهت خلاف ورود پیدا کنید و اونجاست که نداشتن استاپ باعث میشه با همون یک ترید کل سرمایه از دست بره حتی اگر قبل از اون همه تریدها به سود نشسته باشه..

جناب بهزادی گرامی این موضوع لااقل دو بار برای بنده اتفاق افتاده در حالی که پیش از آن در یک روز کاری بدون استاپ توانسته بودم سرمایه را دو برابر کنم.
                  یک مطلب دیگر . گاهی اوقات بازیگران قهار بازار ( اغلب موسسات بزرگ مالی ) به دلایل مختلف تمام محاسبات را بهم میریزند و بازار به حهت دلخواه هدایت میکنند
                  اینگونه مواقع فقط استاپ نجات دهنده است.

نظر

نوشته اصلی توسط dawod نمایش پست ها
                    کافیه شما یک بار به اشتباه در یک نقطه کلیدی سقف و یا کف در جهت خلاف ورود پیدا کنید و اونجاست که نداشتن استاپ باعث میشه با همون یک ترید کل سرمایه از دست بره حتی اگر قبل از اون همه تریدها به سود نشسته باشه..

جناب بهزادی گرامی این موضوع لااقل دو بار برای بنده اتفاق افتاده در حالی که پیش از آن در یک روز کاری بدون استاپ توانسته بودم سرمایه را دو برابر کنم.
                    یک مطلب دیگر . گاهی اوقات بازیگران قهار بازار ( اغلب موسسات بزرگ مالی ) به دلایل مختلف تمام محاسبات را بهم میریزند و بازار به حهت دلخواه هدایت میکنند
                    اینگونه مواقع فقط استاپ نجات دهنده است.

داوود جان،

همینطوره که می فرمایید... چرا راه دور بریم... همین مسابقات پی سی ام چند سال پیش بنده با 1000 دلار سرمایه اولیه شرکت کردم و در عرض دو یا سه روز سرمایه شد 33 هزار دلار و در صدر بودم ( سی و سه برابر در دو روز کاری) و البته روز بعد اوت شدم... چون فول مارجین ترید می کردم و بدون استاپ به دلیل هیجان مسابقه...

اما مشخص هست که در حساب های ریل و واقعی و سرمایه زندگی نمیشه اینگونه ترید کرد... داشتن استاپ از نان شب واجب تر است و اگر کسی به گذاشتن استاپ اعتقاد نداشته باشد فعالیت در بازارهای مالی برای اون فرد مناسب نیست چون دیر یا زود هرآنچه دارد را در بازار خواهد باخت... به هیچ عنوان فعالیت در بازارهای مالی را نباید با قمار اشتباه گرفت...

بدرود- بهزاد

نظر

بدون استاپ در حساب ریل ترید کردن مثل قمار می ماند. و فقط باعث بیماری و یا سکته ... می شود چون بازی با زندگی است.
                      به نظرم کسی که ترید می کند باید همه چی حساب کند. که هیچ استرسی نداشته باشد. چون باخت سرمایه برابر از دست دادن سلامتی روحی و روانی و جسمانی است.
                      پس استاپ از همه چی مهمتره

اقای دکتر موسوی و دکتر بهزادی می توانم بپرسم تحصیلات شما در چه رشته ای است؟ و سابقه کاری شما چند سال است؟

لاریی ویلیام یک حساب 10000 دلاری در یک سال حدودا 1 میلیون دلار کرد. با مدیریت سرمایه

البته هفته ای 50 درصد با مدیریت سرمایه امکان پذیر است. ولی روزانه 100 درصد مهارت خیلی بالای می خواهد البته منظورم حساب ریل هست.

نظر

البته انتخاب نوع بازار هم مهم برای مقدار سود و ترید
                        بازار Futures با بازار جفت ارز بازدهی فرق داره
                        index به نظرم از جفت ارز بهتر ولی نمی دونم چرا اکثرا دوست دارن جفت ارز کار کنند!

بیشتر از همه مهم آشنایی با بازار که حداقل باید طرف 2 سال مداوم در بازار باشد و کسب تجربه کند برای سود کردن
                        و مهمتر آشنایی با سیستم تحلیلگری و ابزارهای تریدری می باشد

نظر

باز هم من پریدم وسط

سلام به شما سروران عزیز

استراتژی ای میتوان برای نگذاشتن استاپ طرح کرد ، به فرض مثال شما یک حساب 100.000 دلاری دارید ، این حساب را باید به 100 قسمت تبدیل کنید و 90000 دلار دیگر را در کیف پول در نزد کارگزار قرار دهید که بعضی از کارگزاری ها ، کیف پول برای هر کابین قرار داده اند.

حال با بالانس 1000 دلار ترید کنید با طبق استراتژی ترید خودتان ، حال اگر کال مارجین شدید ، یعنی 1 درصد سرمایه ریسک کردید ، اگر همان حساب را از 1000 دلار به 2000 دلار تبدیل کردید ، بی درنگ 1000 دلار را به کیف پول انتقال دهید

این روش برای کسانی هست که اصلا اعتقاد به استاپ ندارند بکار میرود ، که بارها به دوستان عرض کرده ام که استاپ قرار دهید که قرار دادن استاپ مانند گیره یک صخره نورد است که بالا رفتن بسیار سخت و سقوط به یک لحظه است و اگر صخره نورد گیره اطمینان را داشته باشد نهایتا چند متر پاندول میشود و دوباره به صعود تا فتح قله پیش میرود

البته باز هم پیشنهاد به این روش نمیکنم ، چونکه ار بعد روانی ، تریدر چون خیال راحتی دارد که اگر کال شود در کیف پول باز هم سرمایه دارد دست به تریدهایی میزند که بیشتر از نیم کره مغز سمت چپ بهره گرفته است.

با احترام
                          محمد
                          تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
                          در این سایت و در تلگرام
                          SmartSignalFX@

نظر

بنده خودم ذر همون پست اول اشاره کرده ام که حساب دمو با ریل تفاوت فراوان داره

ولی کلا ادعا کردن کار ساده ایست این گوی و این میدان ، بسم الله عزیزان همون بدون استاپ یک حساب دمو را شروع بفرمائید تا ببینیم نتیجه جه خواهد شد

صد در صد هفته اینده ترید ها را با استاپ ارائه میدهم تا ببینم دوستان چه ایراد دیگر خواهند گرفت

ارادتمند
                            ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-20-2015, 02:01 AM

نظر

نوشته اصلی توسط devoshca نمایش پست ها
                              باز هم من پریدم وسط

سلام به شما سروران عزیز

استراتژی ای میتوان برای نگذاشتن استاپ طرح کرد ، به فرض مثال شما یک حساب 100.000 دلاری دارید ، این حساب را باید به 100 قسمت تبدیل کنید و 90000 دلار دیگر را در کیف پول در نزد کارگزار قرار دهید که بعضی از کارگزاری ها ، کیف پول برای هر کابین قرار داده اند.

حال با بالانس 1000 دلار ترید کنید با طبق استراتژی ترید خودتان ، حال اگر کال مارجین شدید ، یعنی 1 درصد سرمایه ریسک کردید ، اگر همان حساب را از 1000 دلار به 2000 دلار تبدیل کردید ، بی درنگ 1000 دلار را به کیف پول انتقال دهید

این روش برای کسانی هست که اصلا اعتقاد به استاپ ندارند بکار میرود ، که بارها به دوستان عرض کرده ام که استاپ قرار دهید که قرار دادن استاپ مانند گیره یک صخره نورد است که بالا رفتن بسیار سخت و سقوط به یک لحظه است و اگر صخره نورد گیره اطمینان را داشته باشد نهایتا چند متر پاندول میشود و دوباره به صعود تا فتح قله پیش میرود

البته باز هم پیشنهاد به این روش نمیکنم ، چونکه ار بعد روانی ، تریدر چون خیال راحتی دارد که اگر کال شود در کیف پول باز هم سرمایه دارد دست به تریدهایی میزند که بیشتر از نیم کره مغز سمت چپ بهره گرفته است.

با احترام
                              محمد

دوست عزیز پیشنهاد خوبی است ولی فقط در بازار های خاص به درد می خورد
                              مثلا شما می توانی برای طلا همچین کاری بکنید

مثلا شما یک حساب 1000 دلاری داشته باشی در 1100 دلار خرید کنی با 0.01 بگذاری تا هر چقدر می خواد بیاد پایین اخرش برمی گرده!
                              ولی این بازدهی و سودی که به شما می دهد به درد نمی خورد و با این روش خرج زندگی در نمی یاد

مثلا تفکر شما برای index خوب است چون اکثر صعودی است.
                              البته اگر تحلیل گری بلد باشید می توانید زمان های سقوط ازاد بازار سهام را پیش بینی کنید و از بازار خارج شوید

مثلا من تحلیل کردم و می دانم که سال 2017 بازار بورس ایران اوج رشد خود را خواهد داشت

یا مثلا در سال 2018 به بعد بازار جهای سهام یک سقوط وحشتناک خواهد کرد و در آن سال من ترجیح می دهم index خرید نزنم فقط بفروشم
                              ویرایش توسط ali2000 : https://www.traderha.com/member/7797-ali2000 در ساعت 11-20-2015, 01:59 AM

نظر

پردازش ...
                              X