اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

مکمل تحلیل الیوت در جفت ارز یورو- دلار

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• استراتژی: مکمل تحلیل الیوت در جفت ارز یورو- دلار

با سلام به همه
    علی الخصوص الیوت کارها
    غرض از ایجاد این تاپیک در بخش الیوت درخواست همکاری با دوستان الیوت کار هست.
    و اما داستان چی هست؟

بنده روشی برای محاسبه حمایتها و مقاومتها بر سر راه قیمت در جفت ارز یورو- دلار پیدا کردم که با دقت خوبی از عهده این کار بر میاد. حدود 3 سالی هست که دارم روی بهینه کردنش کار می کنم که خطاش رو به سمت صفر نزدیک کنم (که البته می دونم که نشدنیست ولی با تلاش میشه هر چه بیشتر به این هدف نزدیک شد) که البته تلاشم بی نتیجه نبوده ولی باب طبعم نبود تا اینکه به فکرم رسید که برای افزایش دقت به جای انتخاب موج به روش قبلی (که از اندیکاتور زیگزاگ استفاده می کردم) بیام و از امواج الیوت استفاده کنم و حمایتها و مقاومتهای موجود بر سر راه امواج الیوت رو بدست بیارم، با توجه به اینکه بنده به روش تحلیل الیوت تسلط ندارم، اقدام به بک تست چارت کردم و با استفاده از تحلیلهای الیوت موجود در سایتهای بازار تبادلات ارزیی در ماهها و سالهای گذشته این روش رو تست زدم که به طور شگفت انگیزی جواب داد و انتهای امواج الیوت با دقت بالایی بدست آمد که در تایم یکساعته بالاترین دقت رو داشت.
    حالا با توجه به اینکه من در حال حاضر توانایی موج شماری الیوت رو ندارم، از دوستان تحلیلگر الیوت دعوت می کنم که تحلیلهای الیوتی خودشون از جفت ارز یورو- دلار رو در این تاپیک قرار بدن و من هم نقاط احتمالی پایانی موجهای جاری رو محاسبه می کنم و در همین تاپیک قرار می دم تا به این وسیله همگی ازش استفاده کنن (مخصوصا به عنوان سیگنال مطمئن).
    البته فروارد تست دیگه چیزی و هیچ وقت بک تست نمیشه، بنابراین یک مدتی رو برای جا افتادن کار مد نظر قرار بدید.
    موفق باشید
    ارادتمند حسین

یک توضیح بدم و اون اینکه در اولویت اول تحلیلها در تایم نیم ساعته و یکساعته و 4ساعته باشه.

سلام ققنوس جان
    اکثرا فکر میکنند اگه بتونند به بهترین سبک تحلیل کنن موفق خواهند شد،بهترین روش تحلیل الیوت هم که فعلا سبک گلن نلی است و همه میرن دنبال یادگیری کتابش که خودش اولش نوشته سه سال براش وقت بذارید(من دو ماهه سفره اش را جمع کردم) بعد از یادگیری اون میان تحلیل میذارن و فیل میشه،میگن طوری نیست بزرگان 60 درصد تحلیلهاشون درست از آب درمیاد من با 40 درصد صحت هم با مدیریت سرمایه و پلن خوب و روانشناسی میتونم موفق بشم اما باز ته دلشون خودشون را سرزنش میکنن که چرا بهتر نمیتونن بازار را پیش بینی کنن.....یه تاپیک باز میکنن و هی تحلیل میذارن و اونهایی که تی پی خورده را بولد میکنن و به زودی میشن کاربر .....و مریدانی پیدا میکنن اما دریغ از سود....
    اونچه که ما باید یاد بگیریم قوانین موج هست نه نوع تحلیل،حتی ترکیب ابزار ها هم ما را سردرگم میکند و تنها ارامش کاذب در ما ایجاد کرده و اگه تو این حالت استاپ بخوریم باز تاثیرات روحی بدتری نصیبمان میشود...
    اگه قوانین موج را بدونی نقاط چرخش و ابتدا و انتهای اموج را خوب میتونی درک کنی و بی نیاز از هرگونه ابزار و اندیکاتور و ...خواهی شد
    ببخشید نظم تاپیک را به هم زدم ...
    موفق باشی

نظر

آقا مهرداد سلام
      دوست عزیز تبحر در مبحث الیوت مطمئنا زمانبر هست، به همین خاطر فعلا نمی تونم فرصتها رو از دست بدم و برای یادگیریش وقت بذارم (مگر اینکه در کنار بقیه کارها ادامه اش بدم) و اما در مورد اما و اگرهایی که در همه سیستمها و روشها و ادعاها هست، باید عرض کنم احتمالا نقطه ضعفهایی در این روش بنده هم خواهد بود ولی به شما و بقیه دوستانی که به این تاپیک سر خواهند زد پیشنهاد می دم که اول مدعی رو محک بزنید و بعد به ادعاش نمره بدید و من به عنوان مدعی در این تاپیک حاضرم که مورد محک قرار بگیرم، مطمئنم که اگه نمره 20 نگیرم لااقل با نمره ای نزدیک به 20 قبول خواهم شد.
      لطفا با همون اطلاعات فعلیتون تحلیل الیوتی بذارید تا ببینیم چی میشه. شما استارت رو بزن.
      موفق باشید.

نظر

الصاق عکس

سلام
        خوب مثل اینکه الیوت کارا رفتن گل بچینن!!!!
        فعلا به عنوان یک آماتور حرفه ای، یک تحلیل میذارم ببینیم دوستان چه نظری دارند.
        در تایم یک ساعته در ادونس گت، یک 5موجه نزولی شماره گذاری کرده که اگه بر فرض این تحلیل بخوایم پیش بریم، احتمالا یک موج 5 ناقص خواهیم داشت که انتهای احتمالیش میشه 1.05637 البته باید در نظر داشته باشیم که موج 5 به خاطر ناقص بودن شاید نتونه این قیمت رو لمس کنه و قبل از اون تموم بشه.
        عکسش رو هم می ذارم ببینیم چی میشه.
        موفق باشید

ویرایش توسط Ghoghnoosepars : https://www.traderha.com/member/11010-ghoghnoosepars در ساعت 11-26-2015, 11:23 AM

نظر

با عرض سلام خدمت شما

حالا که الیوت کاران گرفتارند، تصویر پایین که تحلیلی الیوتی است را از Trading View، انتخاب کردم که کلید کار را بزنی و نقاط پایانی را مشخص بفرمایی

نظر

سلام،
            من الیوت زیاد بلد نیستم ولی اینطور بنظرم رسید.

نظر

سلام،
              تحلیل آقای ارشیا از EURUSDکه البته ایشان مدرس الیوت نئو ویو هم هستند.

http://traderha.com/f31/%D8%AA%D8%AD...tml#post173482

نظر

با سلام
                امروز صبح به عنوان پست سوم این تاپیک و در پاسخ جناب فرزان 20 هر چی تایپ کردم روی یک اشتباه پاک شد و به خاطر اینکه بیرون کار داشتم تا الان که ساعت 6 بعداز ظهر هست، ارسال پستم به تعویق افتاد.
                جناب فرزان خان ضمن تشکر از شما که زحمت کشیدید و این تحلیل رو گذاشتید، برای آشنایی دوستان، گرفتن نتیجه بهتر و نشون دادن دقت این روش محاسباتی، بنده از تاریخ 24 آگوست که تحلیلش در عکس ارسالی شما مشخص هست، انتهای امواج و زیرموجهاشون رو محاسبه می کنم و چون زمانبر هست، در پست بعد قرار می دم. فقط قبل از آن، برای هماهنگی بیشتر، توضیحاتی لازم هست که در همین پست قرار می دم.

1- به جای عکس، بنده تمپلیت را ضمیمه پستها می کنم و در هر پست جدیدی که زده میشه، همون تمپلیت قبلی آپدیت میشه بنابراین با داشتن آخرین تمپلیت، تمامی تمپلیتهای قبلی رو خواهید داشت، فقط لطف کنید و از پلتفرم متاتریدر بروکر fxpro استفاده کنید تا اختلاف قیمتی در بروکرها باعث بروز مشکل نشه.
                2- در چارت خطوط حمایت و مقاومتی رو که محاسبه می کنم با 3 رنگ نشون می دم:
                الف) رنگ قرمز: رنگ قرمز مربوط میشه به حمایتها و مقاومتهایی که در محدوده نسبتهای فیبوناچی ریترسمنت یا اکستنشن موج قبل (نسبتهای فیبوناچی در الیوت) و اعداد بدست آمده از ابوناچی بدست میاد.
                ب) رنگ آبی: رنگ آبی مربوط میشه به حمایتها و مقاومتهایی که در محدوده نسبتهای فیبوناچی پروجکشن موج قبل (نسبتهای فیبوناچی در الیوت) و اعداد بدست آمده از ابوناچی بدست میاد.
                ج) رنگ زرد: رنگ زرد هم مربوط میشه به حمایتها و مقاومتهایی که در محدوده مشترک ریترسمنت، اکستنشن یا پروجکشن موج قبل بدست میاد ولی غیر از نسبتهای فیبوناچی در الیوت هست که اینها رو من در چارت مشخص می کنم ولی هدف اصلی ما نیست که البته به تجربه برام مشخص شده این خطوط زرد معمولا مربوط میشه به زیر موجهای الیوتی موج جاری، بنابراین در مورد عکس العمل قیمت به این خطوط باید احتیاط کرد.
                * نکته: اگر تحلیل زیرموجها رو داشته باشم برای نشان دادن زیرموجها، همین سه رنگ رو به صورت خطوط نقطه چین نشان خواهم داد.
                3- با توجه به اینکه محاسبات در این روش براساس داده های دریافتی از نرم افزار جناب ابوناچی بدست میاد، بنابراین خطوط حمایت و مقاومتی که بدست میاد فقط در همان ماه جاری معتبر بوده و به محض شروع ماه جدید در صورتی که قیمت به اهداف خود نرسیده باشد باید محاسبات دوباره با داده های ماه جدید انجام بشه. (البته این مسأله در تایمهای روزانه به بالا بوجود میاد و در تایمهای پایینتر برای ما مشکلی ایجاد نمی کنه، فقط در یکی، دو روز پایان ماه برای تایمهای 4ساعته به پایین، باید محاسبات رو دوباره انجام داد).
                موفق باشید
                ارادتمند حسین

نظر

با سلام
                  جناب فرزان خان
                  تمپلیت مربوط به تحلیلی که در پست 5 گذاشتید رو ضمیمه می کنم ولی با چند توضیح:
                  1- انتهای موج 5 جاری رو تا شروع ماه جدید میلادی محاسبه نمی کنم، چون آخر ماه هست و احتمالا جواب خوبی بدست نخواهد آمد.
                  2- با اینکه به الیوت تسلط ندارم ولی فکر می کنم این تحلیل، خیلی به واقعیت نزدیک نباشه، البته نظر شخصی منه.
                  3- برای جلوگیری از شلوغ شدن چارت من شماره گذاری اعداد رو بر روی چارت نذاشتم، لطفا با عکس ارسالی خودتون مقایسه کنید.
                  تمپلیت خدمت شما:
                  http://pcmupload.traderha.com/uploa...8780684031.zip

اگه سؤالی بود در خدمت هستم.
                  موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط Ghoghnoosepars نمایش پست ها
                    سلام
                    خوب مثل اینکه الیوت کارا رفتن گل بچینن!!!!
                    فعلا به عنوان یک آماتور حرفه ای، یک تحلیل میذارم ببینیم دوستان چه نظری دارند.
                    در تایم یک ساعته در ادونس گت، یک 5موجه نزولی شماره گذاری کرده که اگه بر فرض این تحلیل بخوایم پیش بریم، احتمالا یک موج 5 ناقص خواهیم داشت که انتهای احتمالیش میشه 1.05637 البته باید در نظر داشته باشیم که موج 5 به خاطر ناقص بودن شاید نتونه این قیمت رو لمس کنه و قبل از اون تموم بشه.
                    عکسش رو هم می ذارم ببینیم چی میشه.
                    موفق باشید

===
                    با سلام
                    خوب با اینکه به این تحلیل ادونس گیت اطمینان زیادی نداشتم ولی مثل اینکه هدف خودش رو با یک گام (7پیپ) اختلاف دید و برگشت کرد.
                    موفق باشید

پ.ن: خوبی این روش اینه که چون استاپ کوچکی داره، اگر احتمال وقوع تحلیل انجام شده پایین هم باشه، باز هم ارزش ریسک کردن رو داره.
                    ویرایش توسط Ghoghnoosepars : https://www.traderha.com/member/11010-ghoghnoosepars در ساعت 12-01-2015, 10:01 AM

نظر

با سلام
                      یک تحلیل در تایم H4 از تاپیک تحلیل یورو- دلار جناب یزدی کپی کردم و در اینجا قرار می دم و انشاءاله در پست بعدش تحلیل مکملی خودم رو قرار می دم.
                      با تشکر از جناب یزدی

نظر

موج A

با سلام
                        خوب دوستان تحلیل پست قبل که جناب یزدی زحمتش رو کشیده بودن، به علت مشکل در اینترنت نتونستم ازش استفاده کنم و... خوب، گذشته ها، گذشته، پس بگذریم.
                        و اما برای شرایط فعلی یورو- دلار بنده هنوز تحلیل الیوتی در تایم پایین نتونستم بدست بیارم، بنابراین بر اساس دانسته های خودم مطلب قرار می دم.
                        به نظر من یک پنج موجی داریم برای تشکیل موج A از موج 4 که صعود در حال حاضر بایستی موج 5 باشه. با اعدادی که من بدست آوردم عدد (1.09772) که به 38درصد پروجکشن موج 3-1 نزدیک است بهترین گزینه برای اتمام موج 5 از A از 4 خواهد بود که پس از آن برای تشکیل موج B از 4 نزول خواهیم داشت.
                        ببینیم چی میشه!

این هم عکسش:

پ.ن: راستی یادم رفت بگم که اگر تحلیل درست بود و موج B شروع بشه، اونوقت تارگت رو هم که همون انتهای موج B باشه، محاسبه و اعلام می کنم.
                        ویرایش توسط Ghoghnoosepars : https://www.traderha.com/member/11010-ghoghnoosepars در ساعت 12-09-2015, 07:18 PM

نظر

با سلام
                          تحلیلی که در پست قبل گذاشتم به نظر اشتباهه ولی اگه منطقی به قضیه نگاه کنیم، می بینیم که با توجه به اینکه تا اعلام خبر نرخ بهره آمریکا، دو یا سه روز بیشتر نمونده بنابراین موج 4 احتمالی فرصت زیادی برای بازی درآوردن و نوسان بیش از این نداره، بنابراین احتمال خیلی زیادی داره که همین حرکت صعودی فعلی برای تکمیل کردن موج c از موج 4 باشه. مگر اینکه نرخ بهره بدون تغییر اعلام بشه، هر چند که در هر دو صورت ثبات یا افزایش نرخ بهره حرکت تندی در بازار خواهیم داشت.
                          بنابراین اگر بازار رو به صورت یک ABC ببینیم به صورت شکل پیوست در میاد که نسبتهای فیبوناچی هم جواب میده، مثلا موج B به صورت یک زیگزاگ تشکیل شده و همچنین از تراز 38درصد فیبوناچی موج A برگشته که یکی از درصدهای تعریف شده موج B نسبت به موج A هست.
                          و اما موج C به نظر میاد که به صورت یک توالی 5 موجه داره شکل میگیره.
                          نسبتهای فیبوناچی هم تقریبا به هم نزدیک هستند:
                          1- 61.8 درصد پروجکشن موج A برای انتهای موج C یعنی 1.10923
                          2- 161.8 درصد اکستنشن موج B برای انتهای موج C یعنی 1.10949
                          3- 50درصد ریترسمنت موج 3-1 برای انتهای موج 4 یعنی 1.11065
                          4- 61.8 درصد ریترسمنت موج 3 برای انتهای موج 4 یعنی 1.11146
                          از نسبتهای گفته شده تراز 50 درصد ریترسمنت موج 3-1 برای انتهای موج 4 به ترازهای ابوناچی که من بدست میارم یعنی 1.11081، نزدیکتره. که اختلافشون بیشتر از 1 پیپ هست و به همین خاطر 100درصد مطمئن نیستم. با این حال یک اردر با تی پی باز ست می کنم با این شرایط:
                          Sell limit @ 1.11000
                          SL 1.1123
                          موفق باشید

نظر

با سلام
                            به نظر الیوت کارها، یورو- دلار الان باید در موج 5 نزولی باشه، و منتظر تکمیل موج 2 از 5 هستند. بنا بر این تحلیل:
                            این هم نظر من:

نظر

با سلام
                              پیرو پست قبلی که ارسال کرده بودم، فکر کنم انتهای موج 2 از 5 که در قیمت 1.09841 پیش بینی کرده بودیم، درست بوده و قیمت از 1.09839 برگشت نموده و در حال حاضر موج 3 از 5 شروع شده، در ادامه با صعود روز گذشته موج 2 از 3 از 5 تشکیل شد و امروز صبح در نزدیکی قیمت 1.09395 باید پایان پیدا کنه، به همین خاطر یک اردر سل دیگه هم در این محدوده ست کردم و از حالا به بعد باید موج 3 از 3 از 5 شروع بشه. تا ببینیم چی میشه! اگه این تحلیل درست باشه ما از ابتدای موج 3 از 5 بین 400 تا 600 پیپ ریزش خواهیم داشت که مطمئنا انتهای موج 5 اصلی در ماه ژانویه 2016 خواهد بود. (دلیلش هم تعطیلات پیش روست)
                              این هم عکسش
                              موفق باشید

نظر

پردازش ...
                              X