اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دانستن روند طلا برای دانستن تمام جقت ارزهای شامل دلار

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• دانستن روند طلا برای دانستن تمام جقت ارزهای شامل دلار

سلام

یه سوال خیلی ساده دارم. وقتی که کسی میدونه انس میره پایین یا تحلیل میکنه عملا تحلیل میکنه که دلار قوی میشه
    من خیلی وقتها نگاه کردم وقتی انس به خصوص یهو میزنه پایین دلار تقویت میشه در مقابل سایر ارزها. خیلی وقت ها دیدم. همین الان رو ببینید دلار رو در مقابل سایر ارزها چطور جون گرفت
    متاسفانه هیچ گاه اعتقادی به تکنیکال پیدا نکردم چون اقتصاد ورای این مسایل است

کسی نظری داره؟

سلام
    منم متوجه این مسئله شدم

نظر

نوشته اصلی توسط shangil نمایش پست ها
      سلام

یه سوال خیلی ساده دارم. وقتی که کسی میدونه انس میره پایین یا تحلیل میکنه عملا تحلیل میکنه که دلار قوی میشه
      من خیلی وقتها نگاه کردم وقتی انس به خصوص یهو میزنه پایین دلار تقویت میشه در مقابل سایر ارزها. خیلی وقت ها دیدم. همین الان رو ببینید دلار رو در مقابل سایر ارزها چطور جون گرفت
      متاسفانه هیچ گاه اعتقادی به تکنیکال پیدا نکردم چون اقتصاد ورای این مسایل است

کسی نظری داره؟

به نظرم هیچ ربطی به هم ندارند و این اشتباه بزرگی است که تحلیل گران انجام میدن!!!

نظر

نوشته اصلی توسط WINNER نمایش پست ها
        سلام
        به نظرم هیچ ربطی به هم ندارند و این اشتباه بزرگی است که تحلیل گران انجام میدن!!!
        کاملا به هم ربط دارند
        شاخص دلار از89 رسید به 96 همزمان هم انس از 1340 رسید به 1180

نظر

نوشته اصلی توسط elahe1404 نمایش پست ها
          سلام
          منم متوجه این مسئله شدم
          این یک اصل اقتصادی است دوست عزیز
          متاسفانه خیلی از تریدرهای ایرانی فقط الکی ترید میکنند بدون اینکه از فایننس و اقتصاد چیزی بدونند
          در 99 درصد موارد وقتی شاخص دلار بالا میره مردم هجوم میبرن سمت خرید دلار چون داره ارزشمند میشه این باعث میشه تقاضای طلا بیاد پایین و قیمت طلا کم بشه.

نظر

متاسفانه خیلی از تریدرهای ایرانی فقط الکی ترید میکنند بدون اینکه از فایننس و اقتصاد چیزی بدونند
            در 99 درصد موارد وقتی شاخص دلار بالا میره مردم هجوم میبرن سمت خرید دلار چون داره ارزشمند میشه این باعث میشه تقاضای طلا بیاد پایین و قیمت طلا کم بشه.
            چه راحت مشکل تریدر های ایرانی را متوجه شدید و نسخه پیچیدید..
            اگه مطمعن هستید یکی را تحلیل و روی دو تا به مدت یک ماه ترید کنید و برای خودتون نتیجه گیری کنید
            وقتی جواب منطقی برای حرفتون ندارید دست به تندی و توهین میبرید
            امری ثابت نشده را چطور ملاک قرار میدید ؟
            واقعا که

نظر

نوشته اصلی توسط WINNER نمایش پست ها
              چه راحت مشکل تریدر های ایرانی را متوجه شدید و نسخه پیچیدید..
              اگه مطمعن هستید یکی را تحلیل و روی دو تا به مدت یک ماه ترید کنید و برای خودتون نتیجه گیری کنید
              وقتی جواب منطقی برای حرفتون ندارید دست به تندی و توهین میبرید
              امری ثابت نشده را چطور ملاک قرار میدید ؟
              واقعا که
              برید مطالعه کنید
              حرف من تحلیل نبود حرف من پایه اقتصاد هست. همینه دیگه فوری میگن ترید کن! من بحثم اینه که یه تریدر باید مباجث پایه ای رو خوب بدونه. یارو اومده تحلیل کرده طلا میره 1400 به بالا بدون اینکه بدونه ترامپ داره چیکار میکنه در امریکا. هزار تا هم اندیکاتور گزاشته!
              متاسفانه اطلاعاتتون صفر هست در این مورد
              خود من این سوال رو پرسیدم و بعدا با مطالعه کامل جوابش رو گرفتم
              نسخه میپیچم چون دیدم (در ضمن گفتم خیلی نه همشون که البته شما تعمیم دادید به همه)
              برید تریدرهای بزرگ رو ببینید اون موقع میبینید چطور و با چه شیوه هایی ترید میکنند

واقعا که
              ویرایش توسط shangil : https://www.traderha.com/member/26823-shangil در ساعت 08-18-2018, 01:54 PM

نظر

دوستان این تاپیک رو من باز کردم و بعدها فهمیدم دانستن اقتصاد و فایننس چقدر مهم است و این چه سوال ساده ای بود من پرسیدم که حتی خیلی از تریدرهای به اصطلاح خوب هم اطلاعات پایه ای نداشتند.
                نمودار روزانه ایندکس دلار و طلا رو میزارم از اپریل 2018 به بعد نگاه کنید، که فقط یکی از هزاران نشانه ای هست که در پایه اقتصاد در موردش مینویسن.
                خودتون برید ببینید از 10 سال پیش تا الان متوجه میشید
                فایل های پیوست شده
                ویرایش توسط shangil : https://www.traderha.com/member/26823-shangil در ساعت 08-18-2018, 01:53 PM

نظر

شاخص داوجونز هم ارتباط داره

یک اقایی به نام نیک فرجام تو تحلیل بین بازاری استاد بود

بتونید اایشون پیدا کنید در مورد طلا و داوجونز و تا ثیرش روی شاخص دلار حتما نکاتی رو می تونید بیاموزید

ولی من هم مثل شما معتقدم فاند باعث جریان عرضه و تقاضا در بازار میشه ولی اینکه تکنیکال خوبه یا بد باید امار تریدر های موافق و موفق طرفین را گرفت
                  یادمان باشد :
                  کسی که روش تحلیلی خود را به فروش می رساند، در واقع شکست های خود را به فروش می رساند.

نظر

نوشته اصلی توسط اوپانیشاد نمایش پست ها
                    شاخص داوجونز هم ارتباط داره

یک اقایی به نام نیک فرجام تو تحلیل بین بازاری استاد بود

بتونید اایشون پیدا کنید در مورد طلا و داوجونز و تا ثیرش روی شاخص دلار حتما نکاتی رو می تونید بیاموزید

ولی من هم مثل شما معتقدم فاند باعث جریان عرضه و تقاضا در بازار میشه ولی اینکه تکنیکال خوبه یا بد باید امار تریدر های موافق و موفق طرفین را گرفت
                    با تمام احترام به تکنیکال همه این تحلیل ها از روی اتفاقات بازار میاد.البته اقای موسوی یه بار گفتن حلقه گمشده. این صفت خیلی جالب بود!
                    مثلا ریختن سهام فیسبوک و اپل و گوگل رو خدایی هیچ تکنیکالی پیش بینی نکرده بود چون در چارت هفتگی همشون تا سال 2013 صعودی بودن و یهو اپل از 700 دلار اومد رو صفر و گوگل هم چند ده درصد ریخت!

نظر

درود
                      اين حرف شما كاملا درست است ، در اقتصاد مفهومي بنام ريسك كريزي و ريسك بذيري داريم كل اجازه ببدهيد اينطور بكم ده ما بصورة سيكل يا موج داريم اين مفهوم ها رو
                      RISK aversion , RISK APPETITE, and Indecision

نظر

در RISK aversion, يا كريز از ريسك يا افزايش ترس ، مث جنك تعرفه ها ، سرمايه كذاران به سمت داراي هاي safe haven يا ايمن ميرن ، اين روزا ميبينيم كه دلار به عنوان دارايي ايمن عمل ميكن هم جنين jpy,وchf , شاخص هاي ديكه در نقطه مقابل اون عمل ميكنن يعني سرماي كذاران ترجيح ميدن از شاخص هاي مانند سهام هم خارج شن ، يكي از اين شاخص ها كه بر عكس دلار عمل ميكن ،VIX index هست ..
                        بنابراين در اين شرايط EUR, GOLD,...نزولي ميشن، كاهش ارزهاي emerging marketsمانند يوان ، ليره ، روبل ...رو هم دربر داره.
                        در مقابل RISK APPETITE هست كه شرايط مطلوب هست و سرمايه كذاران راغب به سرمايه كذاري در شاخص سهام، اوراق قرضه ، طلا و غيره ميشن ،

نظر

پردازش ...
                        X