اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در چه حالی ؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• مرسی معلومه که فقط من تو شماها مبتدی هستم نظرات همه شما برای من بسیار آموزنده بود .
    یک نکته هم که من بهش فکر کردم که در ارتباط با موضوع آموزش فعلی استاد کرانقدر است پرداختن به زمان
    که وقتی در تایم های بالاتر زمان الگویی یا روندی الیوتی پر میشود و قیمت نمیتواند خودش را به سطح قیمتی برساند
    طرف مقابل دیگر بیش از این وقت تلف نمی کند و وارد گود بازار میشوند . موضوعی که آقا نیما در بحث زمانی به آن اشاره میکردند. و فکر کنم که اینهم از همان دسته موارد باشد
    نکات قبال توجهی را اشاره کردید ,ممنون از مشارکتتان
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• استاد لطفا یه مبحث مناسب الیوت برای مطالعه معرفی کنید ، چون یه تعدادی رو سرچ کردم ، بنظرم یه کمی غامض اومد. من اصلا به الیوت اشراف ندارم.
      ممنون میشم

نظر

• آرمان جان، هر کتابی با یک سبکی الیوت را تشریح کرده است، هر کتاب زبان اصلی که در خصوص الیوت نگاشته شده دستت رسید بخون ضرر نمی کنی.
        شخصاً کتاب گلن نلی و رابرت ماینر رو بیشتر از بقیه پسندیدم.

نگران الیوت هم نباش، بعد از بحث تحلیل زمانی آموزش اون رو احتمالاً استارت می کنم.
        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
          آرمان چند تا نکته :

1. من کلاً با مدت طولانی دمو کار کردن مخالفم، چون روحیه تن پروری و سیب زمینی شدن را تقویت می کند و هر چه مدتش طولانی تر شود معامله گر را از یک سری آفات سر می کند!
          2. یک حساب ریل کوچک باز کن و فعلاً پوزیشن های بسیار کوچک بگیر که در هر ترید اگر استاپت خورد تنها 0.2% حسابت از بین برود و اینطوری کم کم تقویت می شوی.
          3. استاپ یا هچینگ با چفت ارزهای دیگر مانند یک کمربند هستند که در صورتی که بسته نشوند برای افرادی که یک مقدار شلوار برایشان گشاد است ممکن است ..........

4. یک جا گفتی خوابم برد و وقتی بیدار شدم ...... یاد کروبی افتادم گفت تا خوابم برد .....

5. از حمید رضا ذنوبی عزیز هم میخوام تجربیاتی که در این چند وقته از حساب گردانی پر استرس تا حساب گردانی بی استرس داشتند را تشریح کنند برامون.

6. ایشالله بزودی یک روش هجینگ قوی برای افرادی که از استاپ لاس هراس دارند رو توضیح میدم تا دوستان بچای اینکه استاپ بزارند از سیستم هج استفاده کنند برای کاهش ریسک
          ر
          با سلام خدمت استاد گرامي و ديگر دوستان
          حدودا مدت دوسال است كه حساب ريل دارم ولي يكسال است فقط توي دمو كار كردم وچون قبلا با مويينگها كار كرده بودم به راحتي با سيستم تريد شما رابطه برقرار كردم ولي طبق فرمايشات شمابه راحتي و آرامش عادت كردم هر روز ساعتها پشت كامپيوتر مي نشينم و تريدمي كنم و از عمل كرد خودم هم راضي هستم ولي حيف كه توي دمو است بخودم گفتم اگر تا آخر اسفند توي حساب ريل كار نكردم حسابم را ميبندم وديگر كار نميكنم
          با تشكر

نظر

آرمان جان، هر کتابی با یک سبکی الیوت را تشریح کرده است، هر کتاب زبان اصلی که در خصوص الیوت نگاشته شده دستت رسید بخون ضرر نمی کنی.
            شخصاً کتاب گلن نلی و رابرت ماینر رو بیشتر از بقیه پسندیدم.

نگران الیوت هم نباش، بعد از بحث تحلیل زمانی آموزش اون رو احتمالاً استارت می کنم.
            خیلی ممنون از راهنماییتون و ممنون از اینکه به فکر ما هستین ، شخصا برای مبحث الیوت هم لحظه شماری میکنم ( میدونم که خیلی از دوستان دیگه هم با من هم نظرن).
            اینم یه تصویر از موج عجیب و غریب دیروز ، گفتم بد نیست برای یادگاری (و درس عبرت خودم) بزارمش اینجا ، شایدم یه مدتی بک گراند کامپیوترم بزارم.

http://

نظر

• آرمان جان یک جا دیدم نوشتی دیدم اصلاح زمانی داره می کنه گفتم ترس نداره !
              این حرکتی که این گام آخرش داشت می کرد اصلاح زمانی نبود! اصلاح زماین یا افقی است یا با شیب ملایم در خلاف جهت حرکت قبل! وقتی در انتهای یک حرکت صعودی یک الگوی تراکمی در جهت حرکت اصلی دارید بشدت هراس داشته باشید زیرا زورکی دارند مثبت نگه اش می دارند، همینطور انتهای یک حرکت منفی .....

نظر

• سلام استاد
                محدود کردن جفت ارزها برای ترید به دو یا حداکثر سه جفت ارز برای این روش(pipo) به نظر شما امکان کم کردن بازدهی را به همراه خواهد داشت یا نه ؟ و در کل نظرتون در مورد محدود کردن واچ لیست به این صورت برای ترید کردن چیست؟

نظر

• نوشته اصلی توسط saber13 نمایش پست ها
                  سلام استاد
                  محدود کردن جفت ارزها برای ترید به دو یا حداکثر سه جفت ارز برای این روش(pipo) به نظر شما امکان کم کردن بازدهی را به همراه خواهد داشت یا نه ؟ و در کل نظرتون در مورد محدود کردن واچ لیست به این صورت برای ترید کردن چیست؟
                  برای من بازدهی حدود 1% در روز عالی است اگر بازدهی مد نظر شما این است می توانید به 2-3 جفت ارز کاهش دهید.

در کنار pipo حتما کورلیشن و قدرت ارزها را مد نظر قرار دهید. همچنین وضعیتی که شاخص دلار و طلا دارد.

اینها کمک می کند پوزیشن های زیان ده کمتری داشته باشید.

نظر

• نوشته اصلی توسط saber13 نمایش پست ها
                    سلام استاد
                    با اجازه از استاد خوبم من جواب این پست دادم
                    حداکثر 2 یا3 تا فکر نکنم باشه. 7جفت ارز اصلی (eurusd.gbpusd.audisd.nzdusd.chfusd.isdcad.usdjpy) + یورو پوند و یوروین مناسب است.
                    حتما توضیح میدهم که این 9جفت به چه شکل استفاده بشه

نظر

برای من بازدهی حدود 1% در روز عالی است اگر بازدهی مد نظر شما این است می توانید به 2-3 جفت ارز کاهش دهید.

در کنار pipo حتما کورلیشن و قدرت ارزها را مد نظر قرار دهید. همچنین وضعیتی که شاخص دلار و طلا دارد.

قطعاً بازدهی روزانه 1 درصد برای من عالیست و دوستانی که حداقل یکبار این سود را برای بازه ای پنج ساله حساب کرده باشند به اعدادی میرسند که شاید در ابتدا تصورش خیلی سخت باشه من هم نه یکبار بلکه به صورت تا حدودی حرفه ای این محاسبات را انجام داده ام و در کنار دیگر گزارشات از ان استفاده میکنم. من به شخصه از ابتدا تا الان فقط روی یورو دلار و پوند دلار تمرکز و پوزیشن گیری کردم این تصمیم را همان ابتدا گرفتم و حتی 2 ماه اول یک بار هم چارت دیگر ارزها را نگاه نمیکردم(بجزء شاخص دلار، طلا و بعضی اوقات نفت) ولی چون نتیجه دلخواه را نگرفتم الان 2 هفته ای هست که البته نه در حساب ریل چارت ارزهای دیگر را باز کردم و انها را هم مانیتور میکنم گفتم قبل از اضافه کردن جفت ارزی برای تریدر کردن این موضوع را با شما در میان بزارم، پس نتیجه ای که من از راهنمائی شما گرفتم این است که تعداد زیر نظر گرفتن جفت ارزها و ترید کردن بر روی آنها زیاد مهم نیست بلکه با آنالیز بر روی حتی یک جفت ارز هم میتوان سود گرفت. در اخر هم دوباره میگم که سود روزانه یک درصد برای من سودی رویاییست و زمانی که به چنین سودی برسم به تمام خواسته هایم با توجه به برنامه پنج ساله ام بدون هیچ مبالغه ای رسیده ام.

نظر

• نوشته اصلی توسط hamidreza zonoubi نمایش پست ها
                        با اجازه از استاد خوبم من جواب این پست دادم
                        حداکثر 2 یا3 تا فکر نکنم باشه. 7جفت ارز اصلی (eurusd.gbpusd.audisd.nzdusd.chfusd.isdcad.usdjpy) + یورو پوند و یوروین مناسب است.
                        حتما توضیح میدهم که این 9جفت به چه شکل استفاده بشه
                        سلام دوست عزیز
                        بسیار عالی پس من منتظر نظریه شما هم هستم.

نظر

سلام PCMTrader عزیز چند سوال برام پیش اومده لطفا راهنمایی کنید.

1- از کورلیشن به چه صورت میتوان استفاده کرد ؟
                          2- به چه صورت کورلیشن ارزها رو بدست بیاریم؟

3- از قدرت ارزها به چه صورت میتوان استفاده کرد ؟
                          4- به چه صورت قدرت ارزها رو بدست بیاریم؟

5- چه چیز وضعیت شاخص دلار و طلا رو مورد نظر قرار بدیم یعنی چکار کنیم؟
                          6- وضعیت شاخص دلار و طلا برای همه جفت ارزهایه اصلی تاثیر دارد یا فقط یکی از ارزها؟
                          مرسی.

نظر

• نوشته اصلی توسط meisam1 نمایش پست ها
                            سلام PCMTrader عزیز چند سوال برام پیش اومده لطفا راهنمایی کنید.

1- از کورلیشن به چه صورت میتوان استفاده کرد ؟
                            2- به چه صورت کورلیشن ارزها رو بدست بیاریم؟

3- از قدرت ارزها به چه صورت میتوان استفاده کرد ؟
                            4- به چه صورت قدرت ارزها رو بدست بیاریم؟

5- چه چیز وضعیت شاخص دلار و طلا رو مورد نظر قرار بدیم یعنی چکار کنیم؟
                            6- وضعیت شاخص دلار و طلا برای همه جفت ارزهایه اصلی تاثیر دارد یا فقط یکی از ارزها؟
                            مرسی.
                            سلام میثم جان؛

جواب همه این سوال ها را به تدریج و با مطالعه بخش تحلیل های بنده می توانی بدست بیاوری.

تاپیک قدرت ارزها، کورلیشن جفت ارزها و تحلیل ها را بخوانید به مرور دستتان می آید که چگونه استفاده کنید.

نظر

• همبستگی ارزها

سلام با کسب اجازه از محضر استاد
                              مقاله زیر توضیحی در مورد همبستگی ارزها و کورلیشن آنهاست

همبستگی ارزها و استفاده از آنها

یک معامله گر حرفه ای برای ورود به بازار فقط و فقط بروی یک جفت ارز معامله نمی کند و برای تعدیل ریسک و اطمینان بیشتر از جفت ارزهای مختلف بطور همزمان استفاده می کند. بعنوان مثال اگر شما تصمیم به خرید یورو در مقابل دلار امریکا را دارید می توانید همزمان با این خرید، پوند در مقابل دلار امریکا را نیز بخرید. در واقع بجای خرید با یک لات از یورو و دلار شما می توانید نیم لات یورو دلار و نیم لات پوند دلار را خریداری کنید، حال این سبک معامله چه مزیتی دارد و اصلا چرا شما پوند دلار را انتخاب کردید
                              فرض کنید شما به جدول همبستگی ارزها مراجعه کردید و با مطالعه جدول که در ادامه توضیح داده می شود به همبستگی مثبت نود درصدی یورو دلار و پوند دلار پی بردید، این همبستگی به شما می گوید که اگر یورو دلار افزایش یابد پوند دلار نیز افزایش می یابد، به عبارت دیگر اگر یورو دلار یک پوینت بالا رود نود درصد احتمال بالا رفتن پوند دلار نیز وجود دارد.
                              چون حرکت این دو جفت ارز بسیار شبیه به یکدیگر است بنابراین این دو جفت ارز را می توان یکی فرض کرد و میزان لاتی را که برای خرید خود در نظر گرفته بودیم را بین این دو جفت ارز تقسیم کنیم. حرکت یکسان این دو جفت ارز باعث تولید شدن دو نمودار شبیه به هم می شود، زمانی که شما می خواستید بروی یورو دلار به تنهایی معامله کنید تنها یک نمودار برای مطالعه داشتید اما با کمک جدول همبستگی ها شما نمودار دیگری مثل پوند دلار را پیدا کردید که تحلیل آن برای پیش بینی یورو دلار نیز مفید است، به همین ترتیب شما می توانید تعداد زیادی نمودار که مشابه با نمودار یورو دلار است را مطالعه کنید و با دقت بیشتری حرکت یورو دلار را تحلیل کنید، فرض کنید در معامله فوق شما به درستی حدس زده باشید که یورو دلار افزایش می یابد پس شما در این خرید به میزان نیم لات سود دهی داشتید و از طرف دیگر چون حرکت پوند دلار بسیار مشابه با یورو دلار بوده نمودار آن هم بالا رفته و به شما با نیم لات دیگر سود رسانده، اما چون شباهت این دو صد در صد نبوده پوند دلار با کمی تاخیر نسبت به یورو دلار وارد سود می شود و این تاخیر زمانی همان کاهش ریسک در این معامله میباشد چون اگر تحلیل شما اشتباه می بود و یورو دلار وارد ضرر می شد شما با نیم لات ضرر می کردید و قبل از اینکه پوند دلار وارد ضرر شود خرید خود را بروی آن متوقف می کردید. در واقع با این روش سود شما همان یک لاتی است که می خواستید و ضرر شما کمتر از یک لات بوده اما به خاطر داشته باشید که همیشه جفت ازرها یی مانند مثال فوق با هم همبستگی ندارند و شما می بایست هر روز به جدول همبستگی ها نگاه کنید که اگر یورو دلار و پوند دلار همبستگیشان را از دست داده باشند شما به دنبال جفت ارزهای دیگر باشید برای شما مثال دیگری میزنم:
                              با تحلیل نمودار طلا به این نتیجه رسیدیم که قیمت طلا افزایش می یابد قبل از خرید طلا به جدول همبستگی ها مراجعه می کنیم متوجه می شویم که طلا با یورو ین همبستگی بالایی دارد بعد از مطالعه نمودار یورو ین متوجه می شویم که یورو ین در حال سقوط است بنابراین یا طلا بزودی سقوط میکند یا یورو ین مسیرش عوض می شود و مانند طلا به سمت بالا میرود برای خارج شدن از این سردرگمی به دنبال نمودار سومی می گردیم که با این دو نمودار همبستگی بالایی دارد حال اگر تحلیل نمودار سوم به عنوان مثال پوند ین بود و ما را به این نتیجه رساند که پوند ین افزایش می یابد می توانیم انتظار داشته باشیم که یورو ین نیز بزودی روند صعودی خود را مانند طلا و پوند ین آغاز کند. به این ترتیب ما می توانیم بجای خرید طلا به تنهایی در کنار آن یورو ین و پوند ین را خریداری کنیم و اگر در نهایت تمامی تحلیل های ما اشتباه می بود به دلیل تاخیر حرکتی در این سه نمودار ما می توانیم در بهترین نقطه از بازار خارج شویم و کمترین ضرر را متحمل شویم به این ترتیب همیشه بیشترین سود و کمترین ضرر را نسبت به تحلیل خودمان داریم.
                              اگر به جدول همبستگی ها مراجعه کنید اعداد مثبت و منفی می بینید که عدد مثبت نشان دهنده این است که جفت ارزها حرکت مشابه و یکسان دارند و عدد منفی نشان دهنده حرکت در خلاف جهت یکدیگر است اعداد کمتر از شصت دارای همبستگی ضعیف و بی ارزش هستند و اعداد بالای هشتاد همبستگی بالا و با ارزشی دارند.
                              همبستگی های منفی و بالای هشتاد نیز مانند همبستگی مثبت بالای هشتاد با ارزش است بعنوان مثال اگر یورو دلار همبستگی بالای هشتاد و منفی با دلار سوییس فرانک داشته باشد می توانید همزمان با خرید یورو دلار به مقداری دلخواه از لات دلار سوییس فرانک را بفروشید.
                              شما می توانید میزان همبستگی ها را محاسبه کنید اما با استفاده از جدول های آماده که استاد در تاپیک قرار میدهند می توانید زمان بیشتری را به تحلیل خود اختصاص دهید.

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 03-02-2012, 10:56 AM
                              آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                              گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                              آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                              پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                              پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                              پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• shyazdi
                                سلام پیرمرد بزرگوار
                                امکانش است از رو نمودار کورلیشن که جناب نیما عزیز قرار میدهد نمونه لایو رو مثال بزنید تا ماها هم از این سیستم ارتباط برقرار کنیم.
                                شادی سراسر وجودتان
                                WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                                account demo

نظر

پردازش ...
                                X