اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در چه حالی ؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط saman51 نمایش پست ها
    shyazdi
    سلام پیرمرد بزرگوار
    امکانش است از رو نمودار کورلیشن که جناب نیما عزیز قرار میدهد نمونه لایو رو مثال بزنید تا ماها هم از این سیستم ارتباط برقرار کنیم.
    شادی سراسر وجودتان
    سلام سامان عزیز فکر کنم جناب نیما در پستها یی که قرار میدهد مفصل در موردش صحبت میکندو من چیزی در تکیل آن نداشته باشم فقط عکس امروزو قرار میدم چند ارزی را با دایره علامت میزنم مثلا" به جای مثال های متن بالا این ارزها را قرار بده حتما" به نتیجه میرسی

[IMG][/IMG]
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• تا به حال شده دوستان به استیتمنت خودشون نگاه کنند و ببینند روی کدوم جفت ارز بیشترین ترید را داشتند؟ و بیشترین سود را گرفتند؟
      من به شخصه یورو دلار را ترجیح میدم و کمتر دلار استرالیا دلار آمریکا رو به صورتی که از 280 ترید در 9هفته ام 153 ترید فقط یورو دلار بود و بیشترین بازدهی برام داشت.
      چرا یورو دلار؟
      چون باهاش به راحتی باهاش ارتباط میگرفتم و حرکت روان تری نسبت به بقیه ارزها داشت و......
      باید دید که تریدر با کدام از این جفت ارز ها ارتباط بهتری داره

نظر

• آیا دوستان به فارکس به چه دیدی نگاه میکنند؟
        شغل؟ سرگرمی؟ سرمایه گذاری؟ واقعا هدفی داریم؟
        اگه دوستان مثل من به دید شغل و یک سرمایه گذاری نگاه میکنیم پس حرفه ای عمل کنیم
        مثل یکی که مغازه داره!
        سر ساعت میاد سر کارش سر موقع کرکره رو میکشه پایین
        هر روز حساب کتاب میکنه سود زیانشو
        میبینه کدوم کالاش بازدهی بهتر و سوده تره (جفت ارزها)
        برای هر کالاش ارزش قائل( تک تک دلار)
        شب عید داره بیشتر کار میکنه(مواقعی که بازار پر نوسان)
        دوستان نظرشون مطرح کنند

نظر

• نوشته اصلی توسط hamidreza zonoubi نمایش پست ها
          آیا دوستان به فارکس به چه دیدی نگاه میکنند؟
          مثل یکی که مغازه داره!
          دوستان نظرشون مطرح کنند
          سلام حمیدرضا جان
          کاملا درست میگی ، اصولا همونطور که شما و باقی دوستان هم میدونن ، وقتی هر کسی هدفی داشته باشه ، براش تلاش میکنه ، جالبه که تو تحقیقاتی هم که در سطح افراد موفق بالای جامعه ( البته سوای ایران) همشون دارای اهداف خاصی بودن ، مثلا این تحقیقات رو روی افرادی که از دانشگاههایی مثل هاروارد و برکلی انجام دادن ، همشون دارای اهداف از پیش تعیین شده بودن.
          در مورد کاسبی هم مثال بسیار خوبی زدی ، ولی در حال حاضر بنظرم چند تا معظل وجود داره
          1- برای کسی که قبلا کاسب نبوده ، اولش خیلی سخته که با خصوصیات یه کاسب هماهنگ بشه ، ولی نشدنی نیست
          2- حالا روحیه اش رو هماهنگ کرد ، باید یه راهنمای خوب و عملی داشته باشه ، نمونه اش رو هم زیاد دیدیم ، قدیما کسی میرفت تو بازار ، برای یه مدتی که شاید خیلی هم بنظر طولانی بیاد ، از پادویی شروع میکرد و بعد شاگردی میکرد و ....... . الان از بس فرکانس زمان سریع شده و سرعت پیشرفت بالاس ، همه میخوان ره صد ساله رو یه شبه برن ، البته شاید تقصیری هم نداشته باشن ، چون تو جامعه ما از این جور افراد کم نیستن ، طرف میره چین ، جنس بنجل 1 دلاری میخره ، میاره اینجا 10-20 برابر میفروشه ، سر سال هم ماشین انچنانی سوار میشه - منتها این برای همه مقدور نمیشه ، اینه که طرف میزنه تو خاکی
          3-اما چیزی که در همه موارد مشترکه ، همون که شما فرمودین ، نظم و ترتیب ، سرساعت باید بیاد ، سر ساعت بره ، قدیما میگفتن طرف " کاسب پا شکسته اس"
          4- میمونه یه کم صبر ( که من خودم گاها ندارم) و اینکه هر کسی بطور تخصصی رو جفت ارزی که راحتتره کار کنه ، مثلا من خودم دارم با نقره خودمو وفق میدم ، بعد کم کم میخوام برم رو 2یا 3 تا ارز دیگه .
          الان راجع به هدف داشتن یه داستان یادم اومد که تو دوران نوجوانی شنیدم ، ولی متاسفانه فعلا دیگه دستم یاری نمیکنه تایپ کنم ، بعدا سر فرصت میگم
          پاینده و برقرار باشید

نظر

آیا دوستان به فارکس به چه دیدی نگاه میکنند؟
            مثل یکی که مغازه داره!
            دوستان نظرشون مطرح کنند
            من منتظر مشارکت بیشتر دوستان هستم
            ممنون آرمان جان
            ویرایش توسط Hamidreza : https://www.traderha.com/member/3867-hamidreza در ساعت 03-04-2012, 10:54 PM

نظر

• ooops .
              sorry
              ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 03-05-2012, 03:06 AM
              مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

• میدونی مشکل فارکس چیه حمید ؟؟؟؟ که البته مشکل فارکس نیست ، مشکل درک ما ازش هست .

در نگاه اول و ابتدای آشنایی اینطور به نظر میاد که فارکس جاییه که میتونیم با چندتا کلیک هزاران دلار در بیاریم . یه چیز عجیب . یه کار فوق العاده . یه میانبر شگفت انگیز . جایی که میتونیم ره 100 ساله را یک شبه طی کنیم . جایی که میتونی همه کمبودها و عقده هامون را جبران کنیم .

آره این همونیه که میتونه من را به آرزوهام برسونه . پول خیلی زیاد در زمانی کم . همون حلقه گم شده . و .......
                اون داستان عرق جبین و مزد آن گرفت جان برادر کار که کرد و ... هم فقط حرفهای قدیمی هاست . ما راهشو پیدا کردیم . آخه هر چی نباشه ما بچه های نسل اینترنت و .... هستیم.
                و خیلیییییییییییییی تصورات غلط دیگه .

در صورتی که واقعیت فارکس اصلا این چیزها یا شبیه اینها هم نیست . فارکس حتی سرمایه گذاری هم نیست . (تو سمینار که بودی و میدونی سرمایه گذاری را چی تعریف کردیم )

واقعیت فارکس اینه که این هم کاملا یه شغله . یه بیزینسه . عین همه شغلهای دیگه دنیا . حالا شاید بشه گفت شغلی است که مزیتهای خودش را داره و 100 البته میتونه بازدهی بیشتری نسبت به خیلی از بیزینسهای دیگه داشته باشه .

با همچین دیدی ، اون تصورات غلطی که بالا اشاره کردم دیگه کم کم رنگ میبازه .
                بعد دیگه کسی فکر نمیکنه میتونه یه شبه پولدار بشه و .....

تمام شروط موفقیت در هر شغلی اینجا هم صادقه به اضافه یه سری مسائل خاص خودش .

چه شغلی را سراغ دارید که طرف سالها در مقام شاگرد یا محصل نبوده و یهو استاد کار شده . مثلا یه پزشک را مگه میذارند قبل از اینکه 7 سال پوستش تو دانشگاه کنده بشه وارد عرصه درمان بشه .
                یا یه مهندس بعد از 4-5 سال درس و 3-4 سال کار آموزی ، تازه وارد محیط کار میشه .

پس چطور انتظار داریم تو فارکس ، سال اول میلیاردر بشیم و سر سال یه مرسدس بنز بخریم.

نه بابا اینهم یه شغله . یه حرفست . یعنی باید کاملا حرفه ای باهاش برخورد کنی . کاملا حرفه ای . و حداقل یه مدتی را برای شاگردی و آموزش خودت بذاری .

اول کم کم شروع کنی و به مرور بزرگ بشی .
                عین همه شغلها هم رکود داره هم صعود . هم ماه بد داره هم ماه خوب . هم سود داره هم ضرر .

و البته عین همه شغلها باید به طرف بیاد . با روحیات و شخصیتش بخوره .

و در کل خیلی حرفهای دیگه که تو دلم هست و توی این چند سال فعالیت خودم ، بهش رسیدم . و اگه بخوام بگم حوصلتون سر میره .

اما در نهایت اینکه با نگاه حرفه ای واقعا میشه ازش پول در آورد . خیلی هم میشه . واقعا میشه . و به نظر من تنها 30% به قدرت تحلیل بر میگرده . بقیش چیزای دیگست
                ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 03-05-2012, 01:50 AM
                مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

• نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها
                  میدونی مشکل فارکس چیه حمید ؟؟؟؟ که البته مشکل فارکس نیست ، مشکل درک ما ازش هست .

در نگاه اول و ابتدای آشنایی اینطور به نظر میاد که فارکس جاییه که میتونیم با چندتا کلیک هزاران دلار در بیاریم . یه چیز عجیب . یه کار فوق العاده . یه میانبر شگفت انگیز . جایی که میتونیم ره 100 ساله را یک شبه طی کنیم . جایی که میتونی همه کمبودها و عقده هامون را جبران کنیم .

آره این همونیه که میتونه من را به آرزوهام برسونه . پول خیلی زیاد در زمانی کم . همون حلقه گم شده . و .......
                  اون داستان عرق جبین و مزد آن گرفت جان برادر کار که کرد و ... هم فقط حرفهای قدیمی هاست . ما راهشو پیدا کردیم . آخه هر چی نباشه ما بچه های نسل اینترنت و .... هستیم.
                  و خیلیییییییییییییی تصورات غلط دیگه .

در صورتی که واقعیت فارکس اصلا این چیزها یا شبیه اینها هم نیست . فارکس حتی سرمایه گذاری هم نیست . (تو سمینار که بودی و میدونی سرمایه گذاری را چی تعریف کردیم )

واقعیت فارکس اینه که این هم کاملا یه شغله . یه بیزینسه . عین همه شغلهای دیگه دنیا . حالا شاید بشه گفت شغلی است که مزیتهای خودش را داره و 100 البته میتونه بازدهی بیشتری نسبت به خیلی از بیزینسهای دیگه داشته باشه .

با همچین دیدی ، اون تصورات غلطی که بالا اشاره کردم دیگه کم کم رنگ میبازه .
                  بعد دیگه کسی فکر نمیکنه میتونه یه شبه پولدار بشه و .....

تمام شروط موفقیت در هر شغلی اینجا هم صادقه به اضافه یه سری مسائل خاص خودش .

چه شغلی را سراغ دارید که طرف سالها در مقام شاگرد یا محصل نبوده و یهو استاد کار شده . مثلا یه پزشک را مگه میذارند قبل از اینکه 7 سال پوستش تو دانشگاه کنده بشه وارد عرصه درمان بشه .
                  یا یه مهندس بعد از 4-5 سال درس و 3-4 سال کار آموزی ، تازه وارد محیط کار میشه .

پس چطور انتظار داریم تو فارکس ، سال اول میلیاردر بشیم و سر سال یه مرسدس بنز بخریم.

نه بابا اینهم یه شغله . یه حرفست . یعنی باید کاملا حرفه ای باهاش برخورد کنی . کاملا حرفه ای . و حداقل یه مدتی را برای شاگردی و آموزش خودت بذاری .

عین همه شغلها هم رکود داره هم صعود . هم ماه بد داره هم ماه خوب . هم سود داره هم ضرر .

و البته عین همه شغلها باید به طرف بیاد . با روحیات و شخصیتش بخوره .

و در کل خیلی حرفهای دیگه تو دلم هست و توی این چند سال فعالیت خودم ، بهش رسیدم . و اگه بخوام بگم حوصلتون سر میره .
                  خیلی زیبا توصیفش کردی مسعود جان.
                  آره سرمایه گذاری که نه شغل
                  دقیقا منتظر همین نظرات بودم.

نظر

• بسیار عالی است . این صحبتهای آقای بالکوفسکی نشان دهنده درک عمیق و صحیح ایشون از بازار است . شعور بالایی که قطعا در پی تجربیات بسیار ارزنده در گذر زمان بدست آمده .

قربون اون دل پرت برم من .
                    خوشحال میشیم این تجربیات را در اختیار ما هم قرار بدید .

نظر

• دوستان اگه در چندین ترید پشت سر هم ضرر کردند یا در یک نرخ مثل 2هفته پیش خودم در قیمت 1800 در نوسان بودم و میشه گفت یک سطح مقاومتی برام شده بود چه حرکتی انجام میدند برای بیرون امدن از این حالت ؟
                      هم از نظر روانشناسی و هم تریدری.
                      دوستان لطفا بیشتر مشارکت کنند.

نظر

دوستان اگه در چندین ترید پشت سر هم ضرر کردند یا در یک نرخ مثل 2هفته پیش خودم در قیمت 1800 در نوسان بودم و میشه گفت یک سطح مقاومتی برام شده بود چه حرکتی انجام میدند برای بیرون امدن از این حالت ؟
                        اصول اولیه میگه که متا رو ببندی و بری تفریح ، البته باید دید ادم چقدر میتونه بهش عمل کنه
                        بعد بیاد بشینه ببینه ایراد از کجا بوده

نظر

دوستان اگه در چندین ترید پشت سر هم ضرر کردند یا در یک نرخ مثل 2هفته پیش خودم در قیمت 1800 در نوسان بودم و میشه گفت یک سطح مقاومتی برام شده بود چه حرکتی انجام میدند برای بیرون امدن از این حالت ؟
                          اگر در چند پوزیشن پشت سر هم ضرر کنم معلومه که کنترل فکری را از دست دادم و تمم تحلیل ها را بر عکس انجام میدم پس سعی میکنم از پای سیستم بلند شم و برم به کارها دیگه به پردازم مخصوصا" کارهای بیرون بر که به سیستم دست رسی نداشته باشم و روز بعد با یک انرژی تازه و فکر باز اول نقایص ضرر را پیدا کنم بعد شروع به گرفتن پوزیشن نمایم
                          آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                          گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                          آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                          پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                          پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                          پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                            اگر در چند پوزیشن پشت سر هم ضرر کنم معلومه که کنترل فکری را از دست دادم و تمم تحلیل ها را بر عکس انجام میدم پس سعی میکنم از پای سیستم بلند شم و برم به کارها دیگه به پردازم مخصوصا" کارهای بیرون بر که به سیستم دست رسی نداشته باشم و روز بعد با یک انرژی تازه و فکر باز اول نقایص ضرر را پیدا کنم بعد شروع به گرفتن پوزیشن نمایم
                            سری قبل من خودم 2 هفته کلا متا رو بستم
                            الانم که حسابم کال شد ، فقط متا رو باز میکنم که در جریان بازار باشم و ترید نمیکنم ، دیگه حساب دمو باز نکردم تا وقتی که ان شالله حساب ریل رو افتتاح کنم

نظر

سلام دوست عزيز من هر وقت ضرر مي کنم به يک سوال صادقانه جواب مي دم ....

آيا براي جبران ضرر مي خوام پوزيشن بگيرم ؟؟؟
                              اگه حسم هنوز درگير ضرري که کردم هست ادامه نميدم ...

اگه اون حس زيان از بين رفته باشه که معولا يک يا دو روزه ( بستگي به ميزانش )* ميشه به کار ادامه داد

نظر

• تشکر از مشارکت دوستان.
                                نشده بعد از چندتا ترید اشتباه و ضرر مکرر بعد رو بیاریند به پوزیشن گرفتن های انتقامی جویی و لات بالا ببرید ؟

نظر

پردازش ...
                                X