اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همه جیز اینجا پیدا میشه از مطالب جالب و خواندنی تا درد دل

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ایران میلیاردها یورو سپرده در بانک*های اروپایی دارد

اخبار اقتصادی: مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا مدعی شد دولت ایران میلیاردها یورو سپرده در بانکهای اروپایی به خصوص بانکهای مالت در اختیار دارد.
    به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از پایگاه اینترنتی ایندیپندنت مهرداد عمادی تصریح کرد ایران هنوز میلیارد ها یورو در بانکهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا، یونان و مالت در اختیار دارد .
    این اظهارات در حالی است که رییس بانک مرکزی ایران اخیرا اعلام کرده است ایران حتی یک ریال هم در بانکهای اروپایی ندارد .
    وی در ادامه افزود گر چه من نمی توانم رقم دقیق میزان سپرده های ایران در بانکهای اروپا را اعلام کنم ولی می توانم بگویم ایران هنوز میلیاردها یورو نزد بانکهای اروپایی دارد .
    اتحادیه اروپا تحریمهای جدیدی را بر ضد ایران اعمال کرده است که توقیف کلیه اموال و دارایی های بانک مرکزی ایران بخشی از این تحریمها است. اتحادیه اروپا همچنین شرکت کشتی رانی مالت را به علت همکاری با ایران تحریم کرده است .
    عمادی گفت ایران طی سالهای اخیر میلیاردها یورو در سیستم مالی مالت سرمایه گذاری کرده است . ایران با استفاده از شرکت کشتی رانی مالت بسیاری از تحریمهای بین المللی را دور زده است .
    در حالی که اسناد ویکی لیکس نیز سرمایه گذاری ایران در بخش مالی مالت را تایید کرده است دولت مالت این مساله را تکذیب می کند . بر اساس اسناد ویکی لیکس یک مقام آگاه سفارت آمریکا در مالت از سرمایه گذاری میلیارد یورویی ایران در بخش بانکی و مالی مالت خبر داده است .

ایچیموکو سر مشقی است برای آنان که به فراتر از افق های خویش می اندیشند .

نظر

• 10 شغل پر درآمد دنیا

در لیست بلند بالایی که cnn از ۱۰۰ شغل برتر آمریکا ارائه داده است نکات جالبی دیده می شود، از بروز خلاقیت ها و ابداعات تازه در بعضی مشاغل گرفته تا شغل های نوظهور. هنوز شغل هايي را مي توان يافت كه درآمد آنها مي تواند وسوسه كننده باشد. فهرستي كه cnn ارائه كرده تعداد زيادي از شغل هايي است كه به عنوان برترين شغل هاي اين روزهاي آمريكا شناخته مي شوند.

در لیست بلند بالایی که cnn از ۱۰۰ شغل برتر آمریکا ارائه داده است نکات جالبی دیده می شود، از بروز خلاقیت ها و ابداعات تازه در بعضی مشاغل گرفته تا شغل های نوظهور. هنوز شغل هايي را مي توان يافت كه درآمد آنها مي تواند وسوسه كننده باشد. فهرستي كه cnn ارائه كرده تعداد زيادي از شغل هايي است كه به عنوان برترين شغل هاي اين روزهاي آمريكا شناخته مي شوند. با اين حال از ليست بلند بالاي ۱۰۰ تايي انتخاب هاي اين شبكه تلويزيوني، فهرست زير تنها ۱۰ شغل برتر اين ليست را نشان مي دهد.

مهندس زیست پزشکی

میانگین درآمد: ۷۹.۵۰۰ دلار
      بالاترین درآمد: ۱۲۴.۰۰۰ دلار
      کار این مهندسان شاید یک درجه خفیف تر از آن چیزی باشد که در فیلم های علمی- تخیلی شاهدش هستیم. آنها دست و پای مصنوعی درست می کنند، ارگان های مصنوعی و بافت های بدن را پرورش می دهند، فرمول هاي تازه برای داروها پیدا می کنند و ضمنا اطلاعات بیولوژیکی به روز را جمع آوری و تحلیل می کنند. این رشته یکی از رشته های بینارشته ای زیست شناسی و مهندسی است.

مشاور بازاریابی

میانگین درآمد: ۹۲.۱۰۰ دلار
      بالاترین درآمد: ۲۰۸.۰۰۰ دلار
      خیلی از شرکت های تجاری پول زیاد و کالای باارزشی دارند که فقط بلد نیستند آن را چطوری بفروشند! اینجاست که مشاور بازاریابی وارد می شود. مشاور بازاریابی می داند چطور برای یک کالا تبلیغات کند تا کالا به دست مخاطبان اصلی اش برسد. آدم های خلاق و چندبعدی مناسب ترین آدم های این رشته هستند. علاوه بر این، آشنایی با تکنولوژی*های روز از موارد کلیدی است.

مهندسي نرم افزار

میانگین درآمد: ۱۱۹.۰۰۰ دلار
      بالاترین درآمد:۱۶۲.۰۰۰ دلار
      مهندسان نرم افزار طراح و دیپلمات هستند! آنها برنامه های خلاقانه و باارزش می نویسند و به زبانی ترجمه اش می کنند که برای مدیران قابل درک و استفاده باشد. به عبارتی دیگر آنها پیوند دهنده ضروری بخش فنی یک واحد و مدیریت هستند. این شغل یک فرصت طلایی در اختیارتان قرار می دهد تا سیاست های رایانه ای یک شرکت را بهینه کنید. در دنیای صفر و یک این روزها، چه ویژگی از این بالاتر؟!

محقق بالینی

میانگین درآمد: ۹۰.۷۰۰ دلار
      بالاترین درآمد: ۱۲۹.۰۰۰ دلار
      هنگامی که یک تحقیق علمی در حال انجام شدن است محققان بالینی روند انجام کار را بررسی می کنند تا همه چیز طبق روال انجام شود. آنها تمام مراحل کار را قدم به قدم دنبال کرده و نتایج به دست آمده را بررسی می کنند تا مسیر تحقیقات از روند علمی خارج نشود. هرکس که دارای مدرک کارشناسی علوم، جامعه شناسی یا روان شناسی باشد از اولویت های کسب این فرصت شغلی است.

مدیر پایگاه داده

میانگین درآمد: ۸۷.۲۰۰ بالاترین درآمد: ۱۲۲.۰۰۰
      در دنیایی که بی اغراق در مرز انفجار اطلاعات به سر می برد کسی باید وجود داشته باشد که این حجم اطلاعات را سامان دهد. مدیران دیتابیس یا پایگاه داده ها (dba) آمار دقیقی از همه اطلاعات یک شرکت دارند و آنها را طوری سازمان دهی می کنند که در موقع لزوم دسترسی به آن راحت باشد.

مشاور مالی

میانگین درآمد: ۹۰.۲۰۰ دلار بالاترین درآمد: ۲۰۶.۰۰۰ دلار
      می توان با کمی آموزش از پس خیلی کارها برآمد اما بهتر است گاهی اوقات تصمیم گیری های مالی را به متخصصان این رشته واگذار کرد. وظیفه مشاوران مالی قدم گذاشتن در مسیری است که خیلی از مردم عادی از پیمودن آن واهمه دارند. آنها در باره سرمایه گذاری، پس انداز، مالیات و خدمات بیمه به مردم مشاوره می دهند.

تحلیلگر تحقیقات سرمایه

میانگین درآمد: ۶۳.۱۰۰ دلار
      بالاترین درآمد: ۹۷.۷۰۰ دلار
      کوکاکولا یا پپسی؟ آندروید یا آی فون؟ مرسدس یا تویوتا؟! به همین سادگی! کار این افراد بررسی بازار است تا دلایل محبوبیت و ارجحیت یک کالا بر دیگری را کشف کنند. از نظرسنجی و تحقیقات مستقیم گرفته تا بررسی لایه های بنیادین یک پدیده، تحلیلگر بازار تلاش می کند ذهن مخاطب را پیش بینی کرده و بفهمد او چه می خواهد و چه عواملی ممکن است نظر او را درباره یک کالای خاص تغییر دهد.

فیزیوتراپ

میانگین درآمد: ۷۶.۷۰۰ دلار
      بالاترین درآمد: ۹۹.۰۰۰ دلار
      مخاطبان خاص فیزیوتراپ ها کسانی هستند که دچار جراحت، شکستگی و کوفتگی بدن هستند یا می خواهند از بروز خستگی های مزمن جلوگیری کنند. علاوه بر گذراندن دوره های تخصصی مربوطه و داشتن مدارک لازم، بهره مندی از دو ویژگی صبر و حس شوخ طبعی هم کمک زیادی به مراجعان می کند هم به فیزیوتراپ هایی که می خواهند در شغلشان ماندگار شوند.

طراح و سازنده نرم افزار

میانگین درآمد: ۸۴.۲۰۰ دلار
      بالاترین درآمد: ۱۲۱.۰۰۰ دلار
      نرم افزارهای مختلف مسیر زندگی ما را هدایت و حتی مدیریت می کنند! از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مبتدی گوشی های تلفن همراه گرفته تا نرم افزارهای حرفه ای که نقشه ژنتیکی dna انسان را طراحی می کنند، همگی خروجی کار طراحان و سازندگان نرم افزارهاست. کار آنها در سطوح مختلفی انجام می شود و شامل مراحل تحقیق، طراحی، برنامه نویسی و سنجش می شود.
      ویرایش توسط مصطفی : https://www.traderha.com/member/9-مصطفی در ساعت 11-12-2012, 10:39 PM
      با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• بعضی وقتا خدا درهای رحمتش رو یه خورده باز میکنه تا بتونی از لای در، رحمتارو ببینی؛ ولی نمیتونی بهشون دست بزنی چون روی در قفلی به نام حکمته!
        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• به قول دوستی:

خدا گر ز حکمت ببندد دری / ز رحمت زند قفل محکم تری !

نظر

• من از اینترنت وایمکس ایرانسل استفاده می کنم که خدماتشون داره روز به روز داره بدتر میشه. دیگه امروز از دستش خسته شدم ( خیلی خودم رو کنترل کردم که چیزی به ایرانسل نگم ) و تصمیم گرفتم اینترنتم رو عوض کنم.
            اینجا کسی از دوستان از اینترنت دی اس ال مخابرات استفاده می کنه؟ تعرفه هاشو که نگاه کردم خوب بود. دانلود نامحدود هم دارند. می خواستم بدونم خدماتش چجوریه؟ می ارزه از خدمات دی اس ال مخابراتاستفاده کنم یا نه ؟ اگر کسی رو می شناسید که استفاده کرده باشه و بهمون اطلاعات بده ممنونتون میشم.
            Truth Alone Triumphs
            حقيقت به تنهايي پيروز است

نظر

• سلام دوست من.من استفاده میکنم از ایرانسل خیلی بهتره .حداقل 256 بگیر .در ضمن قطعی هم به ندرت داره.

نظر

• درود بر شمامن خودم به شخصه هميشه ADSL از شركت هاي خصوصي ميگيرم بي دردسر و بي منت، هميشه هم راضي بودم.مخابرات تو خدمات دهي براي تلفن به مشتركاش مونده، خيلي هنر كنه Dial up رو درستش كنه پيشكش، تو بوشهر چند تا از دوستام گرفتن، هر روز يه داستاني دارن، هر روز هم يه بهانه اي براي خدمات ندادن دارن مثل: پيگيري ميكنيم، در حال پيگيريه، داريم رفعش ميكنيم، همين الانه كه درست بشه و از اين دست جكهاي روزمره.هرجا دولت توش پا ميزاره تنبلي و از زير كار در رفتن مث يه رواله لازم الاجراست.شما برو با يه شركت خصوصي قرار داد ببند كه معتبر باشه، خيالت هم راحته.
                Think / Act / Enjoy

نظر

• نوشته اصلی توسط fxshahrooz نمایش پست ها
                  سلام دوست من.من استفاده میکنم از ایرانسل خیلی بهتره .حداقل 256 بگیر .در ضمن قطعی هم به ندرت داره.
                  سلام شهروز جان. اینترنتی که گرفتی دانلود نامحدود داره؟ سرعتش افت نمی کنه؟ چند مدته که از این سرویس استفاده می کنی؟ از سرویسشون راضی هستی؟

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
                  درود بر شمامن خودم به شخصه هميشه ADSL از شركت هاي خصوصي ميگيرم بي دردسر و بي منت، هميشه هم راضي بودم.مخابرات تو خدمات دهي براي تلفن به مشتركاش مونده، خيلي هنر كنه Dial up رو درستش كنه پيشكش، تو بوشهر چند تا از دوستام گرفتن، هر روز يه داستاني دارن، هر روز هم يه بهانه اي براي خدمات ندادن دارن مثل: پيگيري ميكنيم، در حال پيگيريه، داريم رفعش ميكنيم، همين الانه كه درست بشه و از اين دست جكهاي روزمره.هرجا دولت توش پا ميزاره تنبلي و از زير كار در رفتن مث يه رواله لازم الاجراست.شما برو با يه شركت خصوصي قرار داد ببند كه معتبر باشه، خيالت هم راحته.
                  درود بر بارسلونای عزیز. دوست من چه شرکتی رو به من پیشنهاد می کنی؟
                  Truth Alone Triumphs
                  حقيقت به تنهايي پيروز است

نظر

• درود بر علي آقا

من تو بوشهر اول از پارس آنلاين استفاده ميكردم اما چون Data Feed خودش رو از تهران بصورت بيسيم ميگرفت اختلال زياد داشت.
                    اما الان از خليج آنلاين استفاده ميكنم و بسيار هم راضي هستم چون خيلي عالي پيگيري ميكنن مسادل رو. اما نميدونم تو شهرهاي ديگه شعبه داره يا خير.
                    اما پارس آنلاين تو تهران مركزيت داره و فكر ميكنم اونجا خدماتش بهتر و با كيفيت تر باشه.

برقرار و پايدار باشيد
                    Think / Act / Enjoy

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                      بعضی وقتا خدا درهای رحمتش رو یه خورده باز میکنه تا بتونی از لای در، رحمتارو ببینی؛ ولی نمیتونی بهشون دست بزنی چون روی در قفلی به نام حکمته!
                      شاید کلیدشو بهت داده ولی یادت رفته کجا گذاشتیش .

در بلا هم می*چشم لذات او ****** مات اویم مات اویم مات او
                      ویرایش توسط Behrooz_MB : https://www.traderha.com/member/6240-behrooz_mb در ساعت 11-14-2012, 11:14 AM
                      عجب نبود گر از قرآن نصيبت نيست جزنقشي **** كه از خورشيد جز گرمي نبيند چشم نابينا

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                        بعضی وقتا خدا درهای رحمتش رو یه خورده باز میکنه تا بتونی از لای در، رحمتارو ببینی؛ ولی نمیتونی بهشون دست بزنی چون روی در قفلی به نام حکمته!
                        آثار اعتقاد به بَدا
                        آموزه بَدا ، آثار مهمّى در حوزه هاى برجسته اعتقادى ، يعنى : خداشناسى ، پيامبرشناسى ، امام شناسى و انسان شناسى دارد .
                        الف ـ خداشناسى
                        مهم ترين اثر اعتقاد به بَدا ، اثبات قدرت و آزادى مطلق خداست ؛ چرا كه بر اساس امكان بَدا براى خداوند ، تا زمانى كه فعل و حادثه اى خاص در عالمْ رخ نداده است ، ممكن است كه خدا تقدير را عوض كند و آن حادثه خاص ، واقع نشود ، حتّى اگر مشيّت و تقدير و قضاى او به آن حادثه تعلّق گرفته باشد . بنا بر اين ، هيچ چيز حتّى قضا و قدر الهى نمى تواند قدرت و مالكيّت خدا را محدود سازد و دست او را ببندد . قرآن كريم مى فرمايد : «وَقَالَتِ الْيَهُودُ يَدُ اللَّهِ مَغْلُولَةٌ غُلَّتْ أَيْدِيهِمْ وَلُعِنُواْ بِمَا قَالُواْ بَلْ يَدَاهُ مَبْسُوطَتَانِ يُنفِقُ كَيْفَ يَشَاءُ. ۱

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 11-14-2012, 11:50 AM
                        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                        گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                        آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                        پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                        پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                        پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• بهش تبریک میگم این بازی رو برد ، پیرم کرد این پیری رو توی شکستن کمرم خودم فهمیدم و زمانی احساس پیری کردم که دوستم بهم گفت شقیقه ات داره سفید میشه وقتی اینو گفت بغض گلومو گرفت اما خندیدم به خودم خندیدم به دلم خندیدم به جوونی نکردم خندیدم و باهاش خداحافظی کردم با جوونیم خداحافظی کردم . اینقدر دلم گرفت که نتونستم پشت میزم بشینم و اومدم بیرون و زدم زیر گریه اما بی صدا گریه کردم بی صدا فریاد کردم و خودم و نفرین کردم و واسه خوشبختی اون دعا کردم .
                          دیگه چیزی از خدا نمیخوام چون هر ووقت هرچی ازش خواستم برعکسش اتفاق افتاد و به قول دوستم «خدا گر ز رحمت ببندد دری زحکمت گشاید در دیگری» اما من میگم «خدا گر ز حکمت ببندد دری ز رحمت زند قفل محکم تری بر در دیگری»
                          آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• یاد استاد

جا داره از اساتیدی که ازشون چیزی یاد گرفتم تشکر کنم

اول از جناب نیما ازادی استاد معظم همه فرو مهای فارسی فارکسی

دوم از جناب سعید خاکستر بابت دیدگاههایی که بنده از ایشون یاد گرفتم

سوم از جناب کامران کریمی که در زمینه برنامه نویسی mq4 بی نظیر هستند

از اقای عباس ستایش که واقعا به گردن خیلی ها حق دارند

جناب حسین نیک فرجام

اینها واقعا اساتید بی نظیری هستند که بنده ازشون خیلی چیز یاد گرفتم

خدا حفظشون کنه ازشون کمال تشکر را دارم
                            یادمان باشد :
                            کسی که روش تحلیلی خود را به فروش می رساند، در واقع شکست های خود را به فروش می رساند.

نظر

• هر کی فهمید که بریدی.....می خواد از تنت ببره
                              واسه شیر خسته، موش هم.....یلی میشه و میغره
                              تا بدونن شدی خسته.....همه میپرن به جونت
                              تیکه تیکه تو میدزدن.....حتی قلب مهربونت
                              دیگه تسلیم میشی وقتی.....توی گله ی شغالا
                              عاشقا رو ببینی.....که غریبن دیگه حالا
                              حتی اونایی که روزی.....همه یاور بودنو کس
                              وقتی افتادی میبینی....که میشن به شکل کرکس

نظر

• روز گاران پیش پیر مردی اوضاع بدی داشت! دو فرزند داشت که هر دو بیمار بودند و هر دو نیاز به دارو و غذا!
                                پیرمردی مفلس و برگشته بخت/روز گاری داشت ناهموار و سخت!
                                این پیر مرد که دیگه از همه مانده و رانده شده بود به گدایی افتاده بود و از هر کس و ناکسی چیزی طلب میکرد!!
                                دست بر هر خود پرستی میگشود/ تا پشیزی بر پشیزی می فزود!
                                دیگه خسته شده بود که به فکر افتاد بره پیش دهقان! تا بلاخره رفت پیش دهقان! دهقان هم مقداری بهش گندم داد!
                                رفت سوی آسیاب هنگام شام/گندومش بخشید دهقان یکی دو جام!
                                بعد از گرفتن گندم شروع کرد از خدا وند تشکر کردن و با خود فکر میکرد که با این گندم ها چه کند!
                                زد گره در دامن آن گندم ،فقیر/ شد روان و گفت که ای حی قدیر!
                                گر تو آری به فضل خویش دست/ برگشایی هر گره که ایام بست!
                                این دعا می کرد و می پیمود راه/ناگه افتادش به پیش پا ،نگاه!
                                مرد دید که گره ی پار چه ای که داشته باز شده و تمام گندم هایش به زمین ریخته!ناراحت شد و داد زد:
                                بانگ بر زد که ای خدای دادگر/چون تو دانایی نمیداند مگر!
                                سال ها نرد خدایی باختی/ این گره را زان گره نشناختی؟
                                تا که بر دست تو دادم کار را/ ناشتا بگذاشتی بیمار را!
                                پیر مرد حسابی عصبانی شده بود و کفر میگفت!
                                ابلهی کردم که گفتم ای خدای/گر توانی این گره را بر گشای!
                                آن گره را چون نیارستی گشود /این گره بگشودنت دیگر چه بود؟
                                من خداوندی ندیدم زین نمط /یک گره بگشودی آن هم غلط!
                                مرد بیچاره خم شد و مشغول جمع کردن گندم ها شد !
                                چون برای جستجو خم کرد سر/ دید افتاده یم همیان زر!
                                سجده کرد و گفت ای رب ودود/من چه دانستم تو را حکمت چه بود؟
                                هر بلایی از تو آید رحمتی است/هر که را فقری دهی آن دولتی است!
                                هر که مسکین و پریشان تو بود/خود نمی دانست و مهمان تو بود!
                                من مردم داشتم روی نیاز/ گرچه روز و شب در فضل تو بود باز!
                                گندمم ریختی تا زر دهی /رشته ام بردی که تا گوهر دهی!

نظر

پردازش ...
                                X