اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همه جیز اینجا پیدا میشه از مطالب جالب و خواندنی تا درد دل

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• خاطره ای از استاد ما
    چند روزی به آمدن عيد مانده بود. بیشتر بچه ها غایب بودند، یا اکثرا" رفته بودند به شهرها و شهرستان های خودشان یا گرفتار کارهای عید بودند اما استاد ما بدون هیچ تاخیری آمد سر کلاس و شروع کرد به درس دادن.

استاد خشک و مقرراتی ما خود مزیدی شده بر دشواری "صدرا".

بالاخره کلاس رو به پایان بود که یکی از بچه ها خیلی آرام گفت: استاد آخره سالی دیگه بسه!

استاد هم دستی به سر تهی از موی خود کشید! و عینکش را از روی چشمانش برداشت و همین طور که آن را می گذاشت روی میز، خودش هم برای اولین بار روی صندلی جا گرفت.

استاد 50 ساله.مان با آن كت قهوه.اي سوخته.اي كه به تن داشت، گفت: حالا که تونستید من رو از درس دادن بندازید بذارید خاطره ای رو براتون تعریف کنم.

"من حدودا 21 یا 22 سالم بود، مشهد زندگی می کردیم، پدر و مادرم کشاورز بودند با دست های چروک خورده و آفتاب سوخته، دست هایی که هر وقت اون ها رو می دیدم دلم می خواست ببوسمشان، بویشان کنم، کاری که هیچ وقت اجازه آن را به خود ندادم با پدرم بکنم اما دستان مادرم را همیشه خیلی آرام مثل "ماش پلو" که شب عید به شب عید می خوردیم بو می کردم و در آخر بر لبانم می گذاشتم.

استادمان حالا قدری هم با بغض کلماتش را جمله می کند: نمی دونم بچه ها شما هم به این پی بردید که هر پدر و مادری بوی خاص خودشان را دارند یا نه؟ ولی من بوی مادرم را همیشه زمانی که نبود و دلتنگش می شدم از چادر کهنه سفیدی که گل های قرمز ریز روی آن ها نقش بسته بود حس می کردم، چادر را جلوی دهان و بینی.ام می گرفتم و چند دقیقه با آن نفس می کشیدم...

اما نسبت به پدرم؛ مثل تمام پدرها؛ هیچ وقت اجازه ابراز احساسات پیدا نکردم جز یک بار، آن هم نه به صورت مستقیم.

نزدیکی های عید بود، من تازه معلم شده بودم و اولین حقوقم را هم گرفته بودم، صبح بود، رفتم آب انبار تا برای شستن ظروف صبحانه آب بیارم.

از پله ها بالا می آمدم که صدای خفیف هق، هق مردانه ای را شنیدم، از هر پله ای که بالا می آمدم صدا را بلندتر می شنیدم...استاد حالا خودش هم گریه می کند...

پدرم بود، مادر هم آرامش می کرد، می گفت آقا! خدا بزرگ است، خدا نمیذاره ما پیش بچه ها کوچیک بشیم، فوقش به بچه ها عیدی نمی دیم، قرآن خدا که غلط نمی شه اما بابام گفت: خانم نوه هامون تو تهران بزرگ شدند و از ما انتظار دارند، نباید فکر کنند که ما ...

حالا دیگه ماجرا روشن تر از این بود که بخواهم دلیل گریه های بابام رو از مادرم بپرسم، دست کردم توی جیبم، 100 تومان بود، کل پولی که از مدرسه گرفته بودم، گذاشتم روی گیوه های پدرم و خم شدم و گیوه های پر از خاک و خلی که هر روز در زمین زراعی، همراه بابا بود بوسیدم.

آن سال همه خواهر و برادرام ازتهران آمدند مشهد، با بچه های قد و نیم قد که هر کدام به راحتی "عمو" و "دایی" نثارم می کردند.

بابا به هرکدام از بچه ها و نوه ها 10 تومان عیدی داد، 10 تومان ماند که آن را هم به عنوان عیدی داد به مامان.

اولین روز بعد از تعطیلات بود، چهاردهم، که رفتم سر کلاس.

بعد از کلاس آقای مدیر با کروات نویی که به خودش آویزان کرده بود گفت که کارم دارد و باید بروم اتاقش، رفتم، بسته ای از کشوی میز خاکستری رنگ زوار درفته گوشه اتاقش درآورد و داد به من.

گفتم: این چیه؟

"باز کن می فهمی"

باز کردم، 900 تومان پول نقد بود!

این برای چیه؟

"از مرکز اومده؛ در این چند ماه که اینجا بودی بچه ها رشد خوبی داشتند برای همین من از مرکز خواستم تشویقت کنند."

راستش نمی دونستم که این چه معنی می تونه داشته باشه، فقط در اون موقع ناخودآگاه به آقای مدیر گفتم این باید 1000 تومان باشه نه 900 تومان!

مدیر گفت از کجا می دونی؟ کسی بهت گفته؟ گفتم: نه، فقط حدس می زنم، همین.

راستش مدیر نمی دونست بخنده یا از این پررویی من عصبانی بشه اما در هر صورت گفت از مرکز استعلام می.گیرد و خبرش را به من می دهد.

روز بعد تا رفتم اتاق معلمان تا آماده بشم برای کلاس، آقای مدیر خودش را به من رساند و گفت: من دیروز به محض رفتنت استعلام کردم، درست گفتی، هزار تومان بوده نه نهصد تومان، اون کسی که بسته رو آورده صد تومانش را کِش رفته بود که خودم رفتم ازش گرفتم اما برای دادنش یه شرط دارم...

"چه شرطی؟"

بگو ببینم از کجا می دونستی؟ نگو حدس زدم که خنده دار است.

استاد کمی به برق چشمان بچه ها که مشتاقانه می خواستند جواب این سوال آقای مدیر را بشنوند، نگاه کرد و دسته طلایی عینکش را گرفت و آن را پشت گوشش جا داد و گفت: "به آقای مدیر گفتم هیچ شنیدی که خدا 10 برابر عمل نیکوکاران به آن ها پاداش می دهد؟"

فارکسیعنی :مدیریت سرمایه (Money management)مدیریتخود(Self management)مدیریتمارکت(Market management)
    ----------------------------------------
    forexdive@yahoo.com

نظر

• گاهی لازمه....
      آدما گاهی لازمه
      چند وقت کرکرشونو بکشن پایین
      یه پارچه سیاه بزنن درش و بنویسن :
      کسی نمرده.
      فقط دلم گرفته.....

آدم ها برای هم سنگ تمام می گذارند!!
      آدم ها برای هم سنگ تمام می گذارند.
      اما نه وقتی که در میانشان هستی، نه...
      آن جا که در میان خاک خوابیدی؛
      سنگ تمام را می گذارند و می روند ...!

کافی است سر به زیر باشی...

گرگ شده اند اینروزها...
      کافی است سر به زیر باشی

با بره اشتباهت میگیرند

خیز برمیدارند برای دریدنت...

در پی دلیلیست که ببخشد ما را ...
      خالق من بهشتی دارد، نزدیک، زیبا و بزرگ؛
      و دوزخی دارد، به گمانم کوچک و بعید؛
      و در پی دلیلیست که ببخشد ما را ...
      �دکتر علی شریعتی�

معجزه....
      خــــــــدایا
      من اینجا دلم سخـــــت معجزه میخواهد
      و تو انگار
      معجزه هایت را گذاشته ای برای روز مـــــــــــبادا ....!!

گول دنیا را مخور.....
      گول دنیا را مخور......!!
      ماهیان شهر ما از کوسه ها وحشی ترند
      بره های این حوالی گرگ ها را میدرند
      سایه از سایه هراسان در میان کوچه ها
      زنده ها هم آبروی مردگان را میبرند.....

لنگه های چوبی درب حیاطمان ...
      لنگه های چوبی درب حیاطمان؛
      گر چه کهنه اند و جیرجیر می کنند؛
      ولی خوش به حالشان که لنگه ی هم اند .

نماز دو نفره...
      خــــدایا
      دلم هوس یک نماز دو نفره کرده است ...
      فقط من باشم و تو !!!!!

ما دیگر فقیر نیستیم....
      خداروشکر ما دیگرفقیر نیستیم
      دیروز پزشک روستا گفت:
      چشمان پدرم پر از آب مروارید است!!!!

گرگ صفتان...
      نــه صدایش را " نــازک " میکــرد ..
      و نــه دستــانش را " آردی "
      از کجــا بایــد به گرگ بودنش شک میکــردم؟!!!!!!!

دست گيري...
      آنگاه که غرور کسی را له می کنی، آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران
      می کنی، آنگاه که شمع امید کسی را خاموش می کنی، آنگاه که بنده
      ای را نادیده می انگاری ، آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای خرد
      شدن غرورش را نشنوی، آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می
      گیری ، می خواهم بدانم،دستانت را بسوی کدام آسمان دراز می کنی تا
      برای خوشبختی خودت دعا کنی؟
      بسوی کدام قبله نماز می گزاری که دیگران نگزارده اند؟
      طریقت بجز خدمت خلق نیست به تسبیح و سجاده و دلق نیست

اشتباه
      وقتي همه با من هم عقيده مي شوند ،
      تازه احساس مي کنم که اشتباه کرده ام!!!
      اسکار وايلد

خوشبختی یافتنی نیست
      خوشبختی یافتنی نیست ساختنی است.
      از زندگی لذت ببرید حتی اگر چیز با ارزشی را از دست داده اید...
      دیروز پشت خاکریز بودیم و امروز در پناه میز!
      دیروز دنبال گمنامی بودیم و امروز مواظبیم ناممان گم نشود.
      جبهه بوی ایمان می داد و اینجا ایمانمان بو می دهد...

سخت است...
      سخت است فهماندن چیزی به کسی که
      برای نفهمیدن آن پول می گیرد.احمد شاملو

نان دادن، کار مردان است
      خواجه عبدالله انصاری فرمود:
      بدانکه، نماز زیاده خواندن، کار پیرزنان است
      و روزه فزون داشتن، صرفه ی نان است
      و حج نمودن، تماشای جهان است.
      اما نان دادن، کار مردان است...

نخند!!!

به سرآستین پاره کارگری که دیوارت را می.چیند

و به تو می.گوید ارباب ،نخند!

به پسرکی که آدامس می.فروشد و تو هرگز نمی.خری ،نخند!

به پیرمردی که در پیاده رو به زحمت راه می.رود

و شاید چندثانیه کوتاه معطلت کند ،نخند!

به دبیری که دست و عینکش گچی است و یقه پیراهنش جمع شده نخند!

وجدان
      متاسفانه بعضی ها هستند که :
      بی غذا ، دو ماه دوام می آورند ؛
      بی آب ، دو هفته ؛
      بی هوا ، چند دقیقه ؛
      و
      بی "وجـــدان" ، خـیلی ...

فارکسیعنی :مدیریت سرمایه (Money management)مدیریتخود(Self management)مدیریتمارکت(Market management)
      ----------------------------------------
      forexdive@yahoo.com

نظر

• با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• نوشته اصلی توسط مصطفی نمایش پست ها
          من وضعیتم دقیقا شماره 7 هست خسته و کوفته داغونم میخوام یه عمر بخوابم
          (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

نمی دونم منم جز بچه های فروم حساب کردین یا نه .؟؟ اما به خودم جسارت دادم گفتم ............

هر چند خوب نیست آدم بعضی بدی ها رو به زبون بیاره اما من خدا وکیلی شماره 3 ام .

نظر

سلام

در شرایط فعلی 2.

ولی در کل 7.نیاز به ماه ها خواب دارم!!!

آقا مصطفی خودت هم بگو در چه وضعیتی هستی؟!!
              A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
                سلام

در شرایط فعلی 2.

ولی در کل 7.نیاز به ماه ها خواب دارم!!!

آقا مصطفی خودت هم بگو در چه وضعیتی هستی؟!!

سلام

من 1 . بعضی وقتها 2 .
                با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• سلام
                  منم 8.3.2
                  (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• امروز یورو به ین هم بلاخره جواب صبر معامله گرانش رو داد .

چون روند نزولی یورو ین همراه پوند ین امروز شروع شد اما یورو ین از 6.45 لندن تا نیم ساعت پیش فرسایشی و اصلاحی شده بود

ولی پوند به ین که دیدید قبلش ریخته بود حسابی تو تایم M5 واسه کوتاه مدت کارا مثل من .......... اما بلاخره یورو ین هم جواب صبر امروز رو داد .........

نظر

من تا همین الان تقریبا 3 بودم شاید هم 7 ولی با خوندن داستان زیر (2) شدم حسابی.....

http://forum.broker-fa.com/f50/%D9%8...html#post75027
                      ویرایش توسط مهدی نورالهی : https://www.traderha.com/member/8392-مهدی-نورالهی در ساعت 07-04-2013, 07:13 PM
                      .

نظر

• جدول کامل ليگ جهاني واليبال گروه b
                        ليگ جهاني واليبال گروه b
                        تيم
                        امتياز مسابقات جزئيات نتايج ست
                        پوئن
                        بازی برد باخت 3
                        0
                        3
                        1
                        3
                        2
                        2
                        3

1
                        3
                        0
                        3
                        برده باخته معدل برده باخته معدل
                        1 ايتاليا 17 8 6 2 3 1 2 1 1 21 11 1.909 750 690 1.087
                        2 روسيه 16 8 6 2 3 1 2 2 20 11 1.818 727 685 1.061
                        3 صربستان 12 8 4 4 2 2 2 1 1 17 18 0.944 752 789 0.953
                        4 آلمان 11 6 3 3 1 2 2 1 13 11 1.182 529 525 1.008
                        5 ايران 7 6 2 4 1 1 2 1 1 11 15
                        0.733 582 575 1.012
                        6 کوبا 3 8 1 7 1 3 4 6 22 0.273 603 679 0.888

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

• مخترع ماوس رایانه درگذشت
                          تاريخ: ۱۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۸

«داگ انگلبارت» مخترع ماوس رایانه در سن 88 سالگی درگذشت.

به گزارش ایسنا، «انگلبارت» علاوه بر اختراع ماوس رایانه، توسعه دهنده برنامه واژه پرداز (word processing) و اینترنت نیز محسوب می شود.

یکی از مهمترین دستاوردهای علمی این محقق، طراحی و توسعه ماوس رایانه در دهه 1960 میلادی و معرفی این محصول در سال 1970 بود که شامل دو چرخ فلزی پوشش داده شده با یک پوسته چوبی بود.

این وسیله نخستین بار در سال 1984 میلادی همراه با رایانه جدید مکینتاش اپل به صورت تجاری عرضه شد.

اختراع ماوس در زمان خود دستاورد زودهنگامی محسوب می شد و «انگلبارت» سود چندانی برای این اختراع کسب نکرد و نتوانست حق امتیاز فروش بیش از یک میلیارد ماوس تا اواخر دهه 1980 میلادی را به دست آورد.

تحقیقات «انگلبارت» در آزمایشگاه شخصی (Augmentation Research Center) و همکاری با محققان موسسه تحقیقات استنفورد (SRI) همچنین به توسعه شبکه ARPANet کمک کرد.

شبکه ARPANet بعنوان شبکه تحقیقاتی دولتی به توسعه اینترنت منجر شد.

بر اساس اعلام موزه تاریخ رایانه در کالیفرنیا، «داگ انگلبارت» روز چهارشنبه سوم جولای (12 تیر) در سن 88 سالگی درگذشته است.

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

• کی پدربزرگش قدیما از اینا داشته ؟؟؟

نظر

• پلیس تهران: دستگیری یک نفر به اتهام فروش vpn
                              کد خبر: ۲۸۳۷۵۱
                              تاريخ: ۱۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۰

رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه انتشار فیلترشکن برابر ماده 25 قانون جرایم رایانه.ای جرم است، از دستگیری پسری خبر داد که با خرید vpn، آنها را در سایتش به دیگران می.فروخته است.

سرهنگ نوراللهی در گفت.وگو با ایسنا در تشریح جزئیات این خبر گفت: کارآگاهان فتا در پی رصد و گشت.های اینترنتی سایتی را شناسایی کردند که اقدام به فروش فیلترشکن و vpn می.کرد.

به گفته وی با بیان اینکه با انجام اقدامات فنی پلیس، گرداننده این سایت که فردی به نام «نرگس» بود، در شهریار مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران در بازرسی از منزل وی نسبت به جمع.آوری تجهیزات رایانه.ای وی اقدام و آنها را به پلیس فتا منتقل کردند.

رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه ماموران در تحقیق از «نرگس» دریافتند که وی هیچ تخصصی در کار با رایانه و اینترنت ندارد، گفت: بررسی نشان داد که اینترنت منزلش توسط پسری به نام «بهنام» 35 ساله مورد استفاده قرار گرفته است.

نوراللهی با بیان اینکه دستگیری این پسر 35 ساله در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت، گفت: این فرد در بازجویی.ها عنوان داشت که ضمن طراحی سایتی، با خریدن vpn از طریق سایت.ها و وبلاگ.های دیگر، آنها را در سایت خود به فروش می.رساندند.

وی با بیان اینکه انتشار فیلترشکن.ها و آموزش روش.های عبور از سامانه.های فیبری برابر ماده 25 قانون جرایم رایانه.ای جرم تلقی شده و مجازات قانونی در پی دارد، گفت: متهم پرونده پس از تکمیل پرونده، در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

• مايكل شوماخر چندين سال متوالي در مسابقات رالي در دنيا اول شد.
                                وقتي رمز موفقيتش را پرسيدند، در جواب گفت:
                                تنها رمز موفقيت من اين است كه
                                زماني كه ديگران ترمز مي گيرند، من گاز مي دهم
                                پس تو نیز
                                مطالعه کن وقتی که دیگران در خوابند
                                تصمیم بگیر وقتی که دیگران مرددند
                                خود را آماده کن وقتی که دیگران درخیال پردازیند
                                شروع کن وقتی که دیگران در حال تعللند
                                کار کن وقتی که دیگران در حال آرزو کردن هستند
                                صرفه جویی کن وقتی که دیگران در حال تلف کردن هستند
                                گوش کن وقتی که دیگران در حال صحبت کردن هستند
                                لبخند بزن وقتی که دیگران خشمگیند
                                پافشاری کن وقتی که دیگران در حال رها کردن هستند

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

پردازش ...
                                X