اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همه جیز اینجا پیدا میشه از مطالب جالب و خواندنی تا درد دل

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• فانوسهای ده میدانند بیهوده روشن اند و سگان ده میدانند بیهوده بیدارند وقتی در روشنی روز دزدها به میهمانی کد خدا میروند.

نظر

• یک درخت می تواند شروع یک جنگل باشد،
      یک لبخند می تواند آغازگر یک دوستی باشد،
      یک دست می تواند یاریگر یک انسان باشد،
      یک واژه می تواند بیانگر هدف باشد،
      یک شمع می تواند پایان تاریکی باشد،
      یک خنده می تواند فاتح دلتنگی باشد،
      امید می تواند رافع روحتان باشد،
      یک نوازش می تواند راوی مهرتان باشد،
      یک زندگی می تواند خالق تفاوت باشد،
      ...
      امروز آن"یک"باشیم.

نظر

• حضرت آدم (ع) به خدا عرض کرد: خداوندا ، شیطان را به من مسلط ساختی و مثل جریان خون در رگها (که در من جریان دارد) ، او را هم قادر کردی که به بدن من داخل شود.

خداوند فرمود: ای آدم ، در قبال این کار این امتیاز را به تو و فرزندانت دادم که هرکس فکر عمل بد کند به حساب او نوشته نشود، ولی اگر آن عمل بد را انجام داد فقط یک جرم حساب شود (یک گناه به حسابش نوشته میشود) لکن اگر کسی نیت به انجام عمل خوب کرد، ولی انجام نداد، یک ثواب برای آن نیت نوشته و اگر آن نیت خوب را عمل کرد، ده ثواب به وی داده میشود.

آدم عرض کرد: خداوندا، این عنایت را درباره من و فرزندانم زیادتر کن.

خداوند فرمود: اگر کسی از فرزندانت گناهی را مرتکب شد و بعد از آن توبه کرد، من آن گناه را می بخشم.

باز هم آدم گفت: خداوندا، بیشتر از این عنایت فرما

خداوند فرمود: من مهلت توبه را تا دم مرگ به آنها دادم.

آدم عرض کرد: خداوندا، لطفت بسیار است ...

وَ هُوَ الَّذِى یَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ وَ یَعْفُواْ عَنِ السَّیَِّاتِ وَ یَعْلَمُ مَا تَفْعَلُون { سوره شوری آیه 25 ‏ }

و اوست كسى كه از بندگانش توبه می ‏پذیرد و از گناهان در می ‏گذرد و آنچه را كه می ‏كنید، می ‏داند.

نظر

• از پشت پنجره ی ایمانم
          خدا را می بینم
          جانم ، چه باشکوه خدایی است

در خنده هایش داشته هایم را می بینم
          آغوشش را باز می کند
          نداشته هایم را دور می ریزم

به سمتش می دوم
          دستانش را میگیرم و
          چند قدمی کنارش ...
          قدم می زنم

به خودم
          به خدا
          به زندگی ...
          لبخند می زنم
          ....
          منم ...
          انسان
          زیباترین شعر خدا ...

نظر

• ای فرزند آدم
            هر زمان که مرا بخوانی
            و به من امید داشته باشی
            تمام آنچه که بر گردن توست می بخشم

و اگر به وسعت زمین همراه با گناه به پیش من آیی ،
            من به وسعت زمین همراه با مغفرت به نزد تو می آیم
            مادامی که شرک نورزی
            و اگر مرتکب گناه شوی بنحوی که گناهانت به مرز آسمان برسد
            سپس استغفار کنی ،
            تو را خواهم بخشید ...

نظر

• با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• امام علی (ع) : مردم خواب هستند؛ پس هنگامی که می میرند، هشیار می شوند.

نظر

• در هماهنگي جهان طبيعي و مصنوعي، طبيعي بودن، از روان شايسته و بلند مرتبه ي انساني شكل گرفته است.((فرناندو پسوا))

نظر

• اگر مردم مي دانستند براي احراز مقام استادي چه رنجها برده ام و چه روزها و شبها جان كنده ام، هرگز از ديدن شگفتي هاي هنريم متعجب نمي شدند.((ميكل آنژ))

نظر

• خشك سالي و بيماري در مقام مقايسه با جنگ، چيزي نيست زيرا خود اين دو نيز ناشي از پيامدهاي دشوار و ناهنجار جنگ هستند.((ويكتور هوگو))

نظر

• اگر كسي بگويد كه هرگز در زندگيش استباه نكرده است بدين معني است كه هرگز سعي نكرده است چيز چديدي را آزمايش كند! ........ آلبرت انشتاين

نظر

• فایل های پیوست شده

نظر

• کسی که بینایی را خلق کرده است، یقینا بیناست . یک کور نمی تواند بینایی را خلق کند. پس او تو را می بیند. از او کمک بخواه الهی قمشه ای

نظر

• تعصب در دانش و فلسفه مانند هر تعصب دیگر نشانه ی خامی و بی مایگی است و همیشه به زیان حقیقت تمام میشود. ابوعلی سینا

نظر

• مشکی و آبی یا طلایی و سفید، این لباس چه رنگی است؟

مدتی است در شبکه.های اجتماعی تصویر لباسی منتشر شده که در مورد رنگ آن بحث.های فراوانی صورت می.گیرد، عده.ای آن را آبی و سیاه می.بینند و عده.ای سفید و طلایی.، اما علت این تفاوت در چیست؟

مثل بعضی از شما ، مدتی پیش یکی از دوستان تصویر لباسی را برایم فرستاده و پرسید این لباس چه رنگی دارد، من نیز با صراحت آن را آبی و سیاه توصیف کردم، اما پس از شنیدن اصل ماجرا باور نکردم چگونه ممکن است کسی آن را طلایی و سفید ببیند، بنا بر کنجکاوی پس از کمی تحقیق متوجه شدم این مسأله مشکلی جهانی است و بسیاری از افراد مشهور نیز بر سر تشخیص رنگ این لباس با یکدیگر اختلاف نظر دارند. اما علت متفاوت دیدن رنگ تا این حد در چه چیزی می.تواند باشد؟

این تصویر در اسکاتلند اوایل ماه جاری و قبل از یک مراسم ازدواج گرفته شده که ناخواسته باعث ایجاد طوفانی در شبکه.های اجتماعی شده است. برخی از مهمانان در مراسم ازدواج لباس را آبی و سیاه می.دیدند و برخی دیگر آن را طلایی و سفید، این تفاوت رنگ فقط در همان تک عکس و برای حدود نیمی از مهمانان رخ داده بود. پس از وارد شدن این عکس به فیسبوک، در میان کاربران بهت زده حرف و حدیث.های زیادی صورت گرفت، چگونه ممکن است تشخیصی زمین تا آسمان متفاوت در مورد رنگ این لباس داشته باشیم. پس از آن خواننده و نوازنده کاتلین مک.نیل در وبلاگ شخصی خود این عکس را ارسال کرد و نوشت:
                                بچه.ها لطفاً کمک کنید، این لباس آبی و سیاه است یا سفید و طلایی، من و دوستم نمی.توانیم با هم به توافق برسیم، او این لباس را طلایی می.بیند!
                                پس از این در توئیتر هشتگ TheDress# در چند ساعت به بالای لیست جهانی رسید؛ تیلور سویفت رنگ لباس را بدیهی آبی و مشکی می.دانست در حالی که جولین مور و کیم کارداشیان آن را طلایی و سفید دیده بودند و کارداشیان همسرش کنی وست را متهم به کور رنگی می.کرد چون لباس را آبی و مشکی می.دید و پس از آن پای جاستین بیبر و حتی ادوبی هم به میان آمد.

دلیل علمی
                                دکتر هاردیمن مک کارتنی مشاور بالینی و اپتومتریست از کالج سلطنتی بریتانیا دلیل این تفاوت میان این درک رنگ را سیستم تصحیح رنگ در مغز انسان می.دانند. امکان اینکه در تصویری تمام عوامل نورپردازی طوری کنار هم قرار گیرند که در حدود ۵۰٪ از مردم رنگ آن را اشتباه ببیند یک در میلیون است. به گفته.ی دکتر مک کارتنی نوارهای بارکد مانند لباس در کنار نور پس زمینه.ی روز فرصت نادری را برای مغز انسان فراهم می.آورد که رنگ.ها را به شکلی غیر واقعی تشخیص دهد. مغز افرادی که به طور ناخودآگاه به دنبال دیدن جزئیات در خطوط افقی سیاه و سفید هستند، تصویر را طلایی خواهند دید بنابراین رنگ آبی نیز از بین خواهد رفت و با یک برگشت مغز آن را به سفید تبدیل می.کند. افراد دیگر که مغزشان در ناحیه.ی آبی تصویر تمرکز کرده تصویر را با همان رنگ واقعی یعنی آبی و سیاه می.بینند. این مشکل در تشخیص رنگ.ها مشخص کننده.ی هیچ حالت درونی یا مشکل در چشمان افراد نیست بلکه واقعیتی را نشان می.دهد که سیستم پردازش تصویر مغز انسان چگونه می.تواند واقعیت.ها را تحریف کرده و چیزهایی بسازد که کاملاً واقعی به نظر می.رسند؛ البته از این ماجرا یک برنده بیرون آمد. برای تولید کننده.ی آن این لباس به رنگ سبز پول بود.

سایت خرده فروشی انگلیسی Roman Originals با بیش از یک میلیون بازدید کننده در ۱۸ ساعت اول توزیع عکس در شبکه.های مجازی توانست به طور ناباورانه.ای رکورد فروش خود را بشکند. مدیریت این فروشگاه در طراحی این لباس هیچ.وقت فکر نمی.کرد در نوری عجیب رنگ این لباس متفاوت به نظر برسد، به گفته.ی آن.ها در میان صدها ایمیل، تماس تلفنی و ... حدود نیمی از مراجعان رنگ لباس را طلایی دیده.اند و نیمی به رنگ اصلی. شما این لباس را چه رنگی می.بینید؟
                                منبع: زومیت

پ.ن. : دوستان مطلب جالبی بود اما هدف من از ارائه آن، جمله است که در متن ، به رنگ قرمز نوشته شده است. از دید یک تریدر و نوع نگاهی که به چارت دارد ، قابل تامل است.

نظر

پردازش ...
                                X