اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Edge of Chaos

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• علی جان مقصرش منم!!

تو به دنبال قفس ریاضیات هستی و من بدنبال نقشهای قیمت

مقصر منم.

این از گذشته کاری من میآید که با ریاضیات و مهندسی غریبه بود و آنچه مفهوم نبود برام، محدودیت بود.

بپرس تا ببینم میتوانم جوابی بدهم!

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
    2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
    3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
    4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
    5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
    6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
    7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• گفتم پیام عکس پوند رو گذاشته موقعیت سود ده اش را
      من هم موقعیت ضرر دهش را بگذارم که رویای یک شبه و اینها سراغ کسی نیاید
      البته شاید واقعا این پوزیشن هم نباید گرفته می شد چون از نوع بای استاپ بود.
      پوزیشن دوم رو هم من نگرفتم چون گرفتار گشتن دنبال موبایلی بودم که فکر کنم الان در دست اقای دزد محترم است.

ولی باز هم ریسک به ریوارد را نگاه کنید
      چقدر استاپ تنگی در برابر ریوارد رویایی

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
        گفتم پیام عکس پوند رو گذاشته موقعیت سود ده اش را
        من هم موقعیت ضرر دهش را بگذارم که رویای یک شبه و اینها سراغ کسی نیاید
        البته شاید واقعا این پوزیشن هم نباید گرفته می شد چون از نوع بای استاپ بود.
        پوزیشن دوم رو هم من نگرفتم چون گرفتار گشتن دنبال موبایلی بودم که فکر کنم الان در دست اقای دزد محترم است.

ولی باز هم ریسک به ریوارد را نگاه کنید
        چقدر استاپ تنگی در برابر ریوارد رویایی
        علی جان ممنون
        به نظر بنده این موقعیت که گذاشتی بیشتر بدرد می خوره !!!
        کاش موقعیت اندیکاتورها روی چارت رو هم می گذاشتی؟
        بر اساس آپادانای بهینه شده گرفته بودی؟
        تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• پیام عزیز مکدی هیستو گرام با مکدی معمولی تفاوتش در چی هست لطفا لینک دانلود مکدی هیستو گرام اینجا قرار بدید ممنون از لطف شما

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
            دو ورود دیروز چارت پوند دلار

ورود اول وضعیت مومتوم برام مبهم بود و دست به دامن استوک شدم.
            ورود دوم برام مشخص بود و بدون تایید اسیلاتور گرفتم. (خروج زودهنگام پوزیشن دوم به خاطر رفتن به مهمانی و نبودن پای چارت در ساعات آینده بود)

پیام جان این موقعیت رو میشه یه مقدار توضیح بدی ؟
            با کدون قوانین لبه آشوب مطابقتش دادی ؟
            البته تو m5 به ولتی برخورد کرده ولی رنگین کمان در اون لحظه هنوز روند صعودی رو تایید می کنه

ارادت ویژه دونونه

Repeat

نظر

• پیام جان اختیار دارید برادر.

ببنید در سیستم جدید اینطوری هست که من میگم یا نه و اصلاح بفرمایید تا یک پست مرجع برای کسانی که سندروم فعلی من را دارند باشد. (من فقط برای خرید می گویم)

تایم فریم معاملاتی: 15 دقیقه

تشخیص روند: رنگ ولتی و نحوه باز شدن قیمت نسبت به پیوت (اگر ولتی سبز و قیمت بالای پیوت باز شده بود، امروز خریداریم)

منطقه خرید: بین پیوت تا s1

حد سود: طبق سیستم قدیم آپادانا (دو پوزیشن)

حد ضرر: ولتی یا میدپیوت پایین تر از نقطه ورود

تریگر خرید: خروج استوکاستیک از منطقه اشباع فروش

این چیزی بود که من از پست های علی زالی عزیز هفته گذشته برداشت کردم.

حالا بفرمایید نقش تایم 5 دقیقه و zzi و آن رنگین کمان ها و ptm و این وسط چیست.

با احترام

نظر

• نوشته اصلی توسط forex2020 نمایش پست ها
                پیام عزیز مکدی هیستو گرام با مکدی معمولی تفاوتش در چی هست لطفا لینک دانلود مکدی هیستو گرام اینجا قرار بدید ممنون از لطف شما
                مکدی هیستوگرام را در پست اول تاپیک سیستم آپادانا گداشتم.در مورداین اندیکاتور در بولتن هفتگی توضیح داده ام.
                ارادتمند

نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها
                پیام جان این موقعیت رو میشه یه مقدار توضیح بدی ؟
                با کدون قوانین لبه آشوب مطابقتش دادی ؟
                البته تو m5 به ولتی برخورد کرده ولی رنگین کمان در اون لحظه هنوز روند صعودی رو تایید می کنه

ارادت ویژه دونونه
                درود حمید جان
                در پستی که پرفورمنس گذاشتم عرض کردم که سیستم را در تایمفریم 5 دقیقه مودیفای کردم. یه مقدار چابک تر شده ولی با توجه به حساسیت بالای اندیکاتور نسبت به نوسانات (بدلیل ستاپ جدید)کار با سیستم خیلی وابسته به تریدر شده.
                پس سیستم تک تایمفریم شده و ورودها خیلی نزدیک شده به اسکالپ(فقط نزدیک شده).

نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
                پیام جان اختیار دارید برادر.

ببنید در سیستم جدید اینطوری هست که من میگم یا نه و اصلاح بفرمایید تا یک پست مرجع برای کسانی که سندروم فعلی من را دارند باشد. (من فقط برای خرید می گویم)

تایم فریم معاملاتی: 15 دقیقه

تشخیص روند: رنگ ولتی و نحوه باز شدن قیمت نسبت به پیوت (اگر ولتی سبز و قیمت بالای پیوت باز شده بود، امروز خریداریم)

منطقه خرید: بین پیوت تا s1

حد سود: طبق سیستم قدیم آپادانا (دو پوزیشن)

حد ضرر: ولتی یا میدپیوت پایین تر از نقطه ورود

تریگر خرید: خروج استوکاستیک از منطقه اشباع فروش

این چیزی بود که من از پست های علی زالی عزیز هفته گذشته برداشت کردم.

حالا بفرمایید نقش تایم 5 دقیقه و zzi و آن رنگین کمان ها و ptm و این وسط چیست.

با احترام
                شرمنده همه دوستان هستم.

دو بحث جداگانه است که قبلا عرض کردم.

اینایی که فرمودید مربوط به بهینه سازی سیستم آپاداناست.و درست هم هست.

بحث دیگر مربوط به سیستم edge of chaos هست که به پیوتها کاری نداره.

حالا اگر بحث بهینه سازی آپادانا مورد علاقه شماست ،موضوع را در تاپیک آپادانا پیگیری کنید. در اینجا یه مقداری دو بحث قاطی شد و باعث این تشویش شد.!!

قضیه پی تی ام رو نمیدونم چجوری آمده وسط!! به هرحال ایده ها باید مطرح بشه و این میتونه باعث جرقه های "ای کیو سانی" بشه.

در این تاپیک موضوع اصلی را پیگیر میشیم .

اندیکاتور ولتی استاپ و هر ایده ای که مربوط به این روش باشه را در اینجا پیگیری میکنیم و ترکیب اندیکاتور ولتی با پیوتهای روزانه را در تاپیک آپادانا.

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• درست میگید پیام جان. پس درباره آپادانا همان بود که گفتم؟

درباره لبه آشوب و تغییرات آن هم توضیحاتی بدهید لطفاً. قبلاً یادم هست که خبری از پیوت ها نبود در سیستم.

ممنون

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                    مکدی هیستوگرام را در پست اول تاپیک سیستم آپادانا گداشتم.در مورداین اندیکاتور در بولتن هفتگی توضیح داده ام.
                    ارادتمند

درود حمید جان
                    در پستی که پرفورمنس گذاشتم عرض کردم که سیستم را در تایمفریم 5 دقیقه مودیفای کردم. یه مقدار چابک تر شده ولی با توجه به حساسیت بالای اندیکاتور نسبت به نوسانات (بدلیل ستاپ جدید)کار با سیستم خیلی وابسته به تریدر شده.
                    پس سیستم تک تایمفریم شده و ورودها خیلی نزدیک شده به اسکالپ(فقط نزدیک شده).

شرمنده همه دوستان هستم.

دو بحث جداگانه است که قبلا عرض کردم.

اینایی که فرمودید مربوط به بهینه سازی سیستم آپاداناست.و درست هم هست.

بحث دیگر مربوط به سیستم edge of chaos هست که به پیوتها کاری نداره.

حالا اگر بحث بهینه سازی آپادانا مورد علاقه شماست ،موضوع را در تاپیک آپادانا پیگیری کنید. در اینجا یه مقداری دو بحث قاطی شد و باعث این تشویش شد.!!

قضیه پی تی ام رو نمیدونم چجوری آمده وسط!! به هرحال ایده ها باید مطرح بشه و این میتونه باعث جرقه های "ای کیو سانی" بشه.

در این تاپیک موضوع اصلی را پیگیر میشیم .

اندیکاتور ولتی استاپ و هر ایده ای که مربوط به این روش باشه را در اینجا پیگیری میکنیم و ترکیب اندیکاتور ولتی با پیوتهای روزانه را در تاپیک آپادانا.

ارادتمند
                    پیام عزیز

تابحال دو نوع ستاپ داشته ایم

2, 5, 21, 1, 14, 4.0

و 2, 5, 21, 1, 14, 2.0

ستاپ آخری چه تفاوتی پیدا کرده؟

پیروز باشی

نظر

• گلد آنالیست عزیز
                      در لبه آشوب صحبت از پیوت نیست نه برای ورد نه برای خروج
                      حال به نظرم بگذارید یه بار دیگه ولتی رو مرور کنیم
                      من یه عکس می گذارم ببینم چه تفسیری ازش دارید
                      یه راهنمایی اولیه هم می کنم
                      یک موینگ نمایی داریم با دوره 14 کی می بینید چگونه با قیمت بالا و پایین می رود
                      یک کانال هم داریم که بالا و پایین این موینگ در حال حرکت است ( در چه فاصله ای ؟)
                      اندیکاتور ولتی استاپ رو هم داریم
                      حالا شما بگویید دیگر چه می بینید

نظر

• نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها
                        علی جان ممنون
                        به نظر بنده این موقعیت که گذاشتی بیشتر بدرد می خوره !!!
                        کاش موقعیت اندیکاتورها روی چارت رو هم می گذاشتی؟
                        بر اساس آپادانای بهینه شده گرفته بودی؟
                        این پوزیشن بر اساس آپادانا نبود
                        بر اساس همین لبه اشوب بود ولی به شکل پوزیشن بای استاپ برای رد کردن قله های روزهای قبل قیمت که مطمئن شیم برگشت از ولتی به سمت بالا قوی بوده که نبود البته
                        نکته جالبش اینه که استاپ دقیقا در جایی خورده که واقعا روند عوض شده
                        این یعنی بهترین و مطمئن ترین مکان برای استاپ

نظر

• نوشته اصلی توسط farzan20 نمایش پست ها
                          پیام عزیز

تابحال دو نوع ستاپ داشته ایم

2, 5, 21, 1, 14, 4.0

و 2, 5, 21, 1, 14, 2.0

ستاپ آخری چه تفاوتی پیدا کرده؟

پیروز باشی
                          عدد اول هیچ چیز خاصی نیست عرض باکسی است که قیمت را روی چارت می اندازد
                          عدد 5 یعنی موینگ ما اینطوری است Typical(H+L+C)/3
                          21 دوره ای تی آر است
                          14 دوره موینگ است
                          و اما شاه کلید ماجرا 4 و2 این ضریب ای تی آر است

این پست هم در راهنمایی جواب قبلی که به گلد آنالیست دادم
                          تصویر فوق در پست قبلی رو خوب ببینید و ببینید چه می بینید

نظر

گلد آنالیست عزیز
                            در لبه آشوب صحبت از پیوت نیست نه برای ورد نه برای خروج
                            حال به نظرم بگذارید یه بار دیگه ولتی رو مرور کنیم
                            من یه عکس می گذارم ببینم چه تفسیری ازش دارید
                            یه راهنمایی اولیه هم می کنم
                            یک موینگ نمایی داریم با دوره 14 کی می بینید چگونه با قیمت بالا و پایین می رود
                            یک کانال هم داریم که بالا و پایین این موینگ در حال حرکت است ( در چه فاصله ای ؟)
                            اندیکاتور ولتی استاپ رو هم داریم
                            حالا شما بگویید دیگر چه می بینید
                            علی جان سلام
                            فکر کنم هماهنگی نسبی حرکت ولتی استاپ با لبه های بالایی و پایینی باندهای بولینجر...!

برای نشان دادن حرکت مارکت یک جور روند نماست درسته؟
                            ویرایش توسط tracer_qm : https://www.traderha.com/member/2931-tracer_qm در ساعت 12-01-2012, 11:42 PM

Repeat

نظر

• نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها
                              علی جان سلام
                              فکر کنم هماهنگی نسبی حرکت ولتی استاپ با لبه های بالایی و پایینی باندهای بولینجر...!

برای نشان دادن حرکت مارکت یک جور روند نماست درسته؟
                              اون باندها باند بولینگر نیستند. به تنظیماتی که برای ولتی داریم فکر کنید ببینید این کانالها چه هستند
                              به همپوشانی اندیکاتور ولتی بر روی این کانالها بیشتر دقت کنید. کجا ولتی جدید تشکیل شده؟ چرا برخی مکانها ولتی صاف و برخی مکانها شیب دار است؟

نظر

عدد اول هیچ چیز خاصی نیست عرض باکسی است که قیمت را روی چارت می اندازد
                                عدد 5 یعنی موینگ ما اینطوری است Typical(H+L+C)/3
                                21 دوره ای تی آر است
                                14 دوره موینگ است
                                و اما شاه کلید ماجرا 4 و2 این ضریب ای تی آر است

این پست هم در راهنمایی جواب قبلی که به گلد آنالیست دادم
                                تصویر فوق در پست قبلی رو خوب ببینید و ببینید چه می بینید
                                ممنون علی جان

منظورم مقایسه این دو ستاپ نبود

پیام گفت که سیستم را در تایمفریم 5 دقیقه مودیفای کرده با ستاپ جدید که موجب چابک تر شدن سیستم شده.

پرسشم در مورد این ستاپ جدید چابک ساز بود

نظر

پردازش ...
                                X