اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط kimia نمایش پست ها
    استاد گرامي سلام و ارادت :

در مورد پست 1750 مشكل به هيچوجه از گيرنده نيست ! عكس بسيار كوچك و نا معلوم است ...

دوستان لطف كنند عكسها رو طبق روش انجمن ارسال كنند كه بزرگ و واضح باشه .

در مورد فيبوناچي برگشت به قدرت مومنتوم و شتاب حركتي اشاره فرموديد منظورتون همين انديكاتور پيش فرض مومنتوم در متاتريدره ؟

لطفا در اين مورد و شتاب حركتي چند نمونه مثال تصويري از چارت بياوريد .

با سپاس فراوان
    سلام و درود

منظور از مومنتوم و شتاب حرکتی قدرت کندل ها به سمت هدف می باشد در صورتیکه از قدرت مناسب برخوردار باشند باید یا زودتر از زمان و یا در زمان خود به هدف برسند در غیر اینصورت که نتواند در زمان مناسب به هدف برسد باید نسبت به ادامه راه شک کرد و با احتیاط بیشتر رصد شود .
    در تصویر زیر فیبویی از فلش 1 به 2 رسم میکنیم و می بینیم که تا تراز 50 درصد اصلاح کرده پس انتظار داریم که تا زمان 200 به محدوده آبی رنگ که تراز 200 درصد هست برسد اما مشاهده میکنید که در زمان 100 درصد قدرت کندل های صعودی مناسب بوده و توانسته به تراز 100 درصد برسد اما بعد از آن از قدرت مومنتوم های قیمتی کاسته شده و تا زمان 200 درصد نتوانسته بیشتر از 161 درصد را طی کند . لذا در این مواقع باید نسبت به ادامه راه مشکوک بود اگر پوزیشنی باز هست تریل شود و اگر قصد ورود به پوزیشن می باشد در گرفتن تریگر ورود دقت بیشتری شود .

آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
      سلام و درود

منظور از مومنتوم و شتاب حرکتی قدرت کندل ها به سمت هدف می باشد در صورتیکه از قدرت مناسب برخوردار باشند باید یا زودتر از زمان و یا در زمان خود به هدف برسند در غیر اینصورت که نتواند در زمان مناسب به هدف برسد باید نسبت به ادامه راه شک کرد و با احتیاط بیشتر رصد شود .
      در تصویر زیر فیبویی از فلش 1 به 2 رسم میکنیم و می بینیم که تا تراز 50 درصد اصلاح کرده پس انتظار داریم که تا زمان 200 به محدوده آبی رنگ که تراز 200 درصد هست برسد اما مشاهده میکنید که در زمان 100 درصد قدرت کندل های صعودی مناسب بوده و توانسته به تراز 100 درصد برسد اما بعد از آن از قدرت مومنتوم های قیمتی کاسته شده و تا زمان 200 درصد نتوانسته بیشتر از 161 درصد را طی کند . لذا در این مواقع باید نسبت به ادامه راه مشکوک بود اگر پوزیشنی باز هست تریل شود و اگر قصد ورود به پوزیشن می باشد در گرفتن تریگر ورود دقت بیشتری شود .

جناب یزدی عزیز سلام

بر اساس مطالعات و تجربیاتی که من از بازار دارم ، در اکثر موارد تکنیکی که عنوان فرمودید نقض خواهد شد و دلیل اصلی آن به مفهوم سیکلهای پایدار و .... در بازار بر میگردد که اگر بصورت خیلی خلاصه بخواهم به آن اشاره کنم بصورت زیر خواهد بود :

عموماً هر سه موج پیاپی نمیتوانند دارای زمانی برابر باشند و معمولاً زمان یکی ( اغلب موج ســـــــــــــــــــــوم ) برابر مجموع زمان دو موج دیگر خواهد بود .

البته تاکید میکنم که این قانون بسیار پیچیده و لیکن پویا است و نهایتاً در سطوح پیشرفته تر به این نتیجه خواهیم رسید که تناسب زمان دو موج هم راستا با یک درجه اختلاف برای تفسیر آینده بازار کفایت خواهد کــــــــــــــرد.

ارادتمندم
      ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 10-18-2014, 12:28 AM
      در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

• با سلام خدمت استاد ارجمند جناب آقای یزدی
        در زمانی که روند در حال تغییر است (زمانی که اولین زیگ سقف بالاتر یا پایینتر میزند )آیا بین این زیگ در حالت اشباع با زیگ قبل ارتباطی از نظر فیبوناچی میتوان متصور بود یا نه چون روند بازار در حال تغییر است نمیتوان گفت ارتباط عددی فیبو وجود دارد ؟
        ممنون

نظر

• نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
          جناب یزدی عزیز سلام

بر اساس مطالعات و تجربیاتی که من از بازار دارم ، در اکثر موارد تکنیکی که عنوان فرمودید نقض خواهد شد و دلیل اصلی آن به مفهوم سیکلهای پایدار و .... در بازار بر میگردد که اگر بصورت خیلی خلاصه بخواهم به آن اشاره کنم بصورت زیر خواهد بود :

عموماً هر سه موج پیاپی نمیتوانند دارای زمانی برابر باشند و معمولاً زمان یکی ( اغلب موج ســـــــــــــــــــــوم ) برابر مجموع زمان دو موج دیگر خواهد بود .

البته تاکید میکنم که این قانون بسیار پیچیده و لیکن پویا است و نهایتاً در سطوح پیشرفته تر به این نتیجه خواهیم رسید که تناسب زمان دو موج هم راستا با یک درجه اختلاف برای تفسیر آینده بازار کفایت خواهد کــــــــــــــرد.

ارادتمندم
          سلام و درود
          درود بر ایزل عزیز و با سپاس از توضیحات مفید و مبسوطی که ارائه نمودید و هم چنین ارائه تجربیات . ورود به بحث زمان مبحث وسیع تر از این هست که بخواهیم در دو خط تشریح کنیم .اما بطور خلاصه اگر زمان بررسی موجهای اصلی مد نظر باشد با گفته شما کاملا" موافق هستم . اما اگر نظر تک موجها باشند میتواند در قالب موارد تکنیکی مورد ارزیابی قرار گیرند و تبعیت امواج از قوانین و یا خلاف آن میتواند راهنمایی باشد برای رسیدن به موج اصلی که آیا تحقق پیدا خواهد کرد یا خیر .

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 10-18-2014, 09:43 AM
          آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• نوشته اصلی توسط ffkknik نمایش پست ها
            با سلام خدمت استاد ارجمند جناب آقای یزدی
            در زمانی که روند در حال تغییر است (زمانی که اولین زیگ سقف بالاتر یا پایینتر میزند )آیا بین این زیگ در حالت اشباع با زیگ قبل ارتباطی از نظر فیبوناچی میتوان متصور بود یا نه چون روند بازار در حال تغییر است نمیتوان گفت ارتباط عددی فیبو وجود دارد ؟
            ممنون
            سلام و درود

رابطه عددی فکر نمیکنم بشود برای آن متصور بود چون اصلاحی موج اول بستگی به شتاب موج یک دارد . اما معمولا" چون برگشت ها با ساختار موج 1 و 2 می باشد لذا موج 2 را بر اساس قانون الیوت بین 50 تا 100 درصد موج خودش متصور هستند .

نظر

• GBP/USD M5

نظر

• نوشته اصلی توسط farzan20 نمایش پست ها
                GBP/USD M5

نظر

• با سلام به دوستان
                  یک سؤال از دوستان برنامه نویس دارم و اون اینکه مقدور هست اندیکاتوری داشته باشیم که در تایم یکساعته زیگزاگ تایم 15دقیقه رو نشون بده.
                  البته میشه در تایم 15دقیقه زیگزاگ تایم یکساعته رو داشته باشیم یعنی فاکتورهای زیگزاگ رو 4برابر کنیم. ولی مسأله اینه که در تایم یکساعته نمیشه فاکتورهای زیگزاگ رو یک چهارم کنیم.
                  اگه یکی از دوستان زحمت اندیکاتورش رو بکشه پیشاپیش ممنون میشم.
                  ارادتمند همه دوستان حسین

نظر

• نوشته اصلی توسط Ghoghnoosepars نمایش پست ها
                    با سلام به دوستان
                    یک سؤال از دوستان برنامه نویس دارم و اون اینکه مقدور هست اندیکاتوری داشته باشیم که در تایم یکساعته زیگزاگ تایم 15دقیقه رو نشون بده.
                    البته میشه در تایم 15دقیقه زیگزاگ تایم یکساعته رو داشته باشیم یعنی فاکتورهای زیگزاگ رو 4برابر کنیم. ولی مسأله اینه که در تایم یکساعته نمیشه فاکتورهای زیگزاگ رو یک چهارم کنیم.
                    اگه یکی از دوستان زحمت اندیکاتورش رو بکشه پیشاپیش ممنون میشم.
                    ارادتمند همه دوستان حسین
                    سلام و درود

نیازی به برنامه نویسی نیست شما میتوانید در تایم یک ساعته یک زیگ زاگ با ستینگ 3,1,1 ران کنید تا زیگ 15 دقیقه را در تایم یک ساعته بتوانید مشاهده کنید .

موفق باشید

نظر

سلام و درود

نیازی به برنامه نویسی نیست شما میتوانید در تایم یک ساعته یک زیگ زاگ با ستینگ 3,1,1 ران کنید تا زیگ 15 دقیقه را در تایم یک ساعته بتوانید مشاهده کنید .

موفق باشید
                      ===
                      جناب یزدی سلام
                      از لطف شما ممنونم، اما از این بابت مطمئن هستید؟ چون فاکتورهای 3 و 5 که یک چهارم نمیشه.
                      از پاسخی که مرحمت می کنید کمال تشکر رو دارم.
                      ارادتمند.

نظر

• جناب یزدی سلام مجدد
                        عرض به خدمت شما که روش یا استراتژی من ورود در نقاط برگشت هست که با کمک این تاپیک ارزشمند شما تقریبا بخش مهمی از مشکل تحلیلم که همون معامله در جهت روند هست حل شده، می خواستم سؤال کنم با توجه به اینکه روش معاملاتی ارائه شده توسط شما در این تاپیک براساس ورود در ادامه روند هست. آیا می تونم علیرغم تناقض روش من در این تاپیک نمونه تحلیلهام رو بذارم یا نه؟
                        با تشکر

پ.ن: سعی می کنم اگه موقعیت معاملاتی پیش اومد یک نمونه توی همین تاپیک جهت رؤیت شما قرار بدم.

نظر

• سلام و درود

نوشته اصلی توسط Ghoghnoosepars نمایش پست ها
                          ===
                          جناب یزدی سلام
                          از لطف شما ممنونم، اما از این بابت مطمئن هستید؟ چون فاکتورهای 3 و 5 که یک چهارم نمیشه.
                          از پاسخی که مرحمت می کنید کمال تشکر رو دارم.
                          ارادتمند.
                          میتوانید این ستینگ را ست کنید و با چارت 15 دقیقه چک کنید ببینید جواب خواست شما را میدهد یا خیر فکر میکنم منظورتان برآورده شود

نوشته اصلی توسط Ghoghnoosepars نمایش پست ها
                          جناب یزدی سلام مجدد
                          عرض به خدمت شما که روش یا استراتژی من ورود در نقاط برگشت هست که با کمک این تاپیک ارزشمند شما تقریبا بخش مهمی از مشکل تحلیلم که همون معامله در جهت روند هست حل شده، می خواستم سؤال کنم با توجه به اینکه روش معاملاتی ارائه شده توسط شما در این تاپیک براساس ورود در ادامه روند هست. آیا می تونم علیرغم تناقض روش من در این تاپیک نمونه تحلیلهام رو بذارم یا نه؟
                          با تشکر

پ.ن: سعی می کنم اگه موقعیت معاملاتی پیش اومد یک نمونه توی همین تاپیک جهت رؤیت شما قرار بدم.
                          اگر موقعیتها بر اساس زیگ زاگ باشد چه در جهت روند و چه در جهت اصلاحی مانعی ندارد به جهت اینکه انسجام مطالب درج شده محفوظ بماند .

موفق باشید

نظر

• افزودن آدرس جا افتاده

سلام مجدد
                            ضمن تشکر از پاسخ شما، عرض به خدمت شما اینکه در مورد اول یعنی زیگ 15دقیقه همخوانی ندارد مثلا در یورو-دلار تاریخ 16اکتبر اگر ملاحظه بفرمایید. زیگ استاندارد در تایم 15دقیقه 5بازوی زیگ ایجاد کرده در حالی که با تنظیماتی که شما فرمودید در تایم یکساعته 9بازوی زیگ ایجاد می گردد.
                            این هم عکس مربوطه.

اگه مقدور باشه که دوستان برنامه نویس زحمت نوشتن اندیکاتورش رو بکشن که خیلی خوب میشه.

و اما در مورد دوم هم برداشت من جواب مثبت شما بود، درسته؟
                            با تشکر
                            ویرایش توسط Ghoghnoosepars : https://www.traderha.com/member/11010-ghoghnoosepars در ساعت 11-02-2014, 03:53 PM

نظر

سلام و درود

موفق باشید
                              جناب یزدی عزیز شما اندیکاتوری از ZigZag دارید که موقع ترسیم خط جدید بلافاصله Alarm بده ؟!

نظر

• نوشته اصلی توسط Seyedi نمایش پست ها
                                جناب یزدی عزیز شما اندیکاتوری از ZigZag دارید که موقع ترسیم خط جدید بلافاصله Alarm بده ؟!
                                سلام و درود
                                چنین چیزی تا بحال ندیدم و فکر نمیکنم که ایندیکاتوری توانایی شناسایی ابتدای زیگ را داشته باشه چون اگر چنین میشد کار سود گیری خیلی راجت میشد .
                                اما ایندیکاتور هایی هستند که انتهای زیگ را آلارم میدن اما همه اینها اصلاحی هستند و استفاده از آنها ممکنه در شناسایی انتهای روند آدم را دچار مشکل کنند .

نظر

پردازش ...
                                X