اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روش معاملاتی ptm

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط cmureza نمایش پست ها
    در این روش اینکه نمیشه حتی یک تارگت محتمل معرفی کرد ،
    نقص بزرگی نیست؟

در جای جای این روش بحث ورود نکردن به بازار هست
    اما حتی یک جا هم نگفته چطور باید تارگتو مشخص کرد.

من اداعایی ندارم
    اما تا جایی که خوندم در مدریت سرمایه؛ ریسک به ریووارد باید حداقل یک به بالا باشه
    اما در ptm از اول تا آخر میگه اگه چنین شد اگه چنان شد وارد نمیشید
    حالا هم که همه شرایط بر وفق مراد بود، هیچ حرفی از نحوه بدست آوردن تارگت نمیزنه

پس چطور ریسک به ریواردو محاسبه کنیم ؟

در انتها دوباره خواهش میکنم نحوه محاسبه حد نصاب مکدی هر جفت ارز بیان کنید

با تشکر
    رضا

Sent from my ST15i using Tapatalk 2

با سلام و احترام

دوست عزیز مبنای مهمی که در این روش بکار گرفته شده موج سواری و حرکت در جهت روند می باشد که تمامی بزرگان و علما هم بر اساس روند معامله میکنند . چه بسا شما مقداری از سود رو از دست میدید و قرار هم نیست که تمامی پیپ های بازار رو جمع کنید اما میتوانید که کمترین تعداد استاپ رو بپذیرید و با این وجود سودهای منطقی از بازار کسب کنید
    بهترین کاری که شما میتونید انجام بدید تست کردن سیستم می باشد و برای این منظور پیشنهاد میکنم که تمامی اردرهاتون رو با عکس داخل فروم قرار بدید
    موفق و سربلند باشید
    ویرایش توسط Hamsafar : https://www.traderha.com/member/10367-hamsafar در ساعت 09-25-2013, 06:09 PM
    تحلیل و بررسی سهام https://telegram.me/khoobnak
    تحلیل بازار جهانی https://telegram.me/mehdikhoobnak

نظر

• دوست عزیز نوع سوالات شما نشان از شتاب زدگی شما دارد
      فقط برای بادآوری شما عرض میکنم که کسانی که مخاطب اول این نوشته ها بودند یک سال با این نوشته ها جلو آمده اند
      مثلا اگر نوشته شده حدنصاب مکدی رو حساب کنید خوب باید حساب کنید دیگر
      من بیایم بگویم مثلا فلان ارز فلان مقدار به شما کمکی نخواهد کرد

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
        دوست عزیز نوع سوالات شما نشان از شتاب زدگی شما دارد
        فقط برای بادآوری شما عرض میکنم که کسانی که مخاطب اول این نوشته ها بودند یک سال با این نوشته ها جلو آمده اند
        مثلا اگر نوشته شده حدنصاب مکدی رو حساب کنید خوب باید حساب کنید دیگر
        من بیایم بگویم مثلا فلان ارز فلان مقدار به شما کمکی نخواهد کرد

حرف شما متین

من فقط گفتم نحوه محاسبه حد نصاب مکدی را شرح دهید.

نظر

حرف شما متین

من فقط گفتم نحوه محاسبه حد نصاب مکدی را شرح دهید.

شما باید بفهمید که فاصله موینگ 12 از موینگ 26 در یک روند خوب برای ارز فلان چند پیپ باشد ضعیف است ، خوب است ، عالی است و اشباع است
          این می شود حد نصاب ها

نظر

• سلام عرض می کنم خدمت دوستان
            این اولین پست من در اینجا و در این فرومه،راستش خیلی خوشحال شدم از اینکه تو این خشکسالی ارتباطات مجازی فارکسی تو ایران یه کلبه ای پیدا شده که رفقای پی تی ام کار جمع شدن،من با این سبک یه سه سال پیش آشنا شدم وتا زمانی که استاد پشوتن گروه ایمیلی رو تشکیل دادن خیلی موقعیت نشد فارکس رو پیگیری کنم و درس لیسانسمو به پایان رسوندم.ولی خب تو این سبک تازه کار به حساب میام و خیلی مشتاقم از اطلاعات دوستان با تجربه ای که هر از گاهی به سوالات ما تازه کارا جواب میدن،حداکثر استفاده رو بکنم،تمام سعی من اینه که سوال تکراری و محتوای کتاب ها و جزوات استاد رو اینجا دوباره نپرسم و یک سری نقاط پنهان که ممکنه جواب و کمکی برای شفاف شدنش نزد دوستان هست اینجا مطرح کنم.
            با تشکر ahmadrezaahmad

نظر

• خب،با اجازه دوستان سه سوال مطرح می کنم،محتوای سه سوال در راستای شفاف کردن استراتژی در حوزه ی نگاه چشمی به بازاره،خیلی وقت ها تو جزوات استاد می گفتن چشمتون به نمودار عادت می کنه و خودتون می فهمید تو کدوم موقعیت ورود باید کرد و کدوم موقعیت ورود نباید کرد ولی خب از اونجایی که پلت فرم نصب شده روی من،مهندسی ایه ،اصلا ذهنم زیر بار این موضوع نمی ره و از بزرگواران در خواست دارم به این چند سوال که در راستای متری کردن نقطه ی ورود اگر هم جواب دقیقی و قطعی ای هم ندارند،حدس خودشون رو از حالت بهتر بگن!

یک- شیب!
              یک سوالی که من دارم اینه که استاد فرمودند اگر موینگ ها صعودی بود و ... این سعودی بودن دقیقا مترش چیه؟در دو بعد این موضوع مطرحه:1- تعداد کندل قبل از کندل جاری که باید شرایط سعودی بود صدق کنن و 2-حداقل شیب
              چند پیپ بر فاصله واحد کندل هاست ؟ مثلا مثلا بین دو خونه مجاور مقدار مووینگ ها اگر یکدهم پیپ صعودی باشه ما اونو صعودی می گیریم؟؟؟

دو-فاصله!
              استاد مطرح کردند که صبر کنید تا موینگ های جادویی قشنگ آرایش صعودی بگیرند مثلا... خب این موینگ ها فرضا شیب حداقل صعودی بودن رو داشتن اگر فاصله ابی از سبز،سبز از قرمز،قرمز از قیمت چند پیپ بود میشه گفت موینگ ها آرایش صعودی گرفتن!!!؟؟؟

سه-تعداد کندل صدق کننده در شرایط ورود:
              من باید ببینم در تایم فرم 15 دقیقه چند تا کندل شرایط شیب و فاصله رو دارن تا بعد ورد کنم و مثلا پشت آخرین قله بای استاپم رو بذارم؟؟

چهار-شرط خروج غیر از استاپ لاس و تریلینگ روی قله و دره ها(مثلا NTZ یا سیگنال عکس دادن بازار!
              برای خارج شدن از پوزیشن فرضا بای غیر از صبر تا استاپ خوردن اگه بازار قبلش تو شرایط سل رفت نمی شه خارج شد؟اگه قبل شرایط سل رو NTZ رفت چطور؟؟

ببخشین که انقدر سوال ها حالت بنی اسرائیلی داره و گیر دادم رو جزئیات،ممنون میشم حتی اگه جواب ها تخمین تجربتون هم هست و جزو استراتژی استاد هم نیست بهم جواب بدید!
              با تشکر ahmadrezahmad

نظر

• نوشته اصلی توسط ahmadrezaahmad نمایش پست ها
                خب،با اجازه دوستان سه سوال مطرح می کنم،محتوای سه سوال در راستای شفاف کردن استراتژی در حوزه ی نگاه چشمی به بازاره،خیلی وقت ها تو جزوات استاد می گفتن چشمتون به نمودار عادت می کنه و خودتون می فهمید تو کدوم موقعیت ورود باید کرد و کدوم موقعیت ورود نباید کرد ولی خب از اونجایی که پلت فرم نصب شده روی من،مهندسی ایه ،اصلا ذهنم زیر بار این موضوع نمی ره و از بزرگواران در خواست دارم به این چند سوال که در راستای متری کردن نقطه ی ورود اگر هم جواب دقیقی و قطعی ای هم ندارند،حدس خودشون رو از حالت بهتر بگن!

یک- شیب!
                یک سوالی که من دارم اینه که استاد فرمودند اگر موینگ ها صعودی بود و ... این سعودی بودن دقیقا مترش چیه؟در دو بعد این موضوع مطرحه:1- تعداد کندل قبل از کندل جاری که باید شرایط سعودی بود صدق کنن و 2-حداقل شیب
                چند پیپ بر فاصله واحد کندل هاست ؟ مثلا مثلا بین دو خونه مجاور مقدار مووینگ ها اگر یکدهم پیپ صعودی باشه ما اونو صعودی می گیریم؟؟؟

دو-فاصله!
                استاد مطرح کردند که صبر کنید تا موینگ های جادویی قشنگ آرایش صعودی بگیرند مثلا... خب این موینگ ها فرضا شیب حداقل صعودی بودن رو داشتن اگر فاصله ابی از سبز،سبز از قرمز،قرمز از قیمت چند پیپ بود میشه گفت موینگ ها آرایش صعودی گرفتن!!!؟؟؟

سه-تعداد کندل صدق کننده در شرایط ورود:
                من باید ببینم در تایم فرم 15 دقیقه چند تا کندل شرایط شیب و فاصله رو دارن تا بعد ورد کنم و مثلا پشت آخرین قله بای استاپم رو بذارم؟؟

چهار-شرط خروج غیر از استاپ لاس و تریلینگ روی قله و دره ها(مثلا NTZ یا سیگنال عکس دادن بازار!
                برای خارج شدن از پوزیشن فرضا بای غیر از صبر تا استاپ خوردن اگه بازار قبلش تو شرایط سل رفت نمی شه خارج شد؟اگه قبل شرایط سل رو NTZ رفت چطور؟؟

ببخشین که انقدر سوال ها حالت بنی اسرائیلی داره و گیر دادم رو جزئیات،ممنون میشم حتی اگه جواب ها تخمین تجربتون هم هست و جزو استراتژی استاد هم نیست بهم جواب بدید!
                با تشکر ahmadrezahmad

با اجازه بزرگواران میخوام امتحان پس بدم :

1. شیب : بفرموده جناب پشوتن شیب مووینگ آبی بیشتر از 30 درجه باشه
                2. فاصله : فاصله باید بشتر از 10 پیپ باشه ( دوستان خودمم نفهمیدم فاصله مووینگ آبی تا قرمز یا هر دو مووینگ متوالی ؟!!! )
                3. در این روش ، به علت تایم فرم پایین 15 دقیقه آقای پشوتن اعتقاد خاصی به کندل ندارن و قیمت را در لحظه بررسی میکنن.
                4.شرط خروج خاصی ندادن. تی پی را به عهده شما واگذار نمودن 30+50 ؛ و البته تا کید داشتن هدف اولیه ما حفظ پیپ های موجود و هدف ثانویه سود بیشتر.
                یعنی شما میتونی نصف پوزیشن ببندی ، تریلینگ اتاپ کنی و یا آگه به تحلیلت ایمان داری

Get And Forget !

نظر

• ممنون آقا رضا،
                  سوالمو تقریبا کامل چواب دادید ولی چند تا ابهام هست:
                  1- وقتی می گیم مثلا فاصله 10 پیپ بین آبی و سبز فاصله کندل جاری که هنوز بسته نشده و هر لجظه ممکنه بسته بشه رو میگیم یا آخرین کندل بسته شده؟!یعنی عین همین مطلب برا فضای شیب 30 در صد مطرحه،یعنی اولا شیب سی درصد بین چند کندل چک شود؟اگر شیب لحظه ای ملاک است(فقط کندل جاری) آیا نباید بذاریم کندل بسته بشه و تکلیفش مشخص بشه یا نباید با کندل قبلی چک بشه؟

2-همون سوال که گفتید فاصله بین آبی و سیز 10 پیپ تو یورو حالا فاصله قرمز و سبز،مخصوصا قیمت و قرمز چقد باشه خوبه؟؟؟

نظر

• نوشته اصلی توسط ahmadrezaahmad نمایش پست ها
                    ممنون آقا رضا،
                    سوالمو تقریبا کامل چواب دادید ولی چند تا ابهام هست:
                    1- وقتی می گیم مثلا فاصله 10 پیپ بین آبی و سبز فاصله کندل جاری که هنوز بسته نشده و هر لجظه ممکنه بسته بشه رو میگیم یا آخرین کندل بسته شده؟!یعنی عین همین مطلب برا فضای شیب 30 در صد مطرحه،یعنی اولا شیب سی درصد بین چند کندل چک شود؟اگر شیب لحظه ای ملاک است(فقط کندل جاری) آیا نباید بذاریم کندل بسته بشه و تکلیفش مشخص بشه یا نباید با کندل قبلی چک بشه؟

2-همون سوال که گفتید فاصله بین آبی و سیز 10 پیپ تو یورو حالا فاصله قرمز و سبز،مخصوصا قیمت و قرمز چقد باشه خوبه؟؟؟

احمد رضای عزیز

اولا خواهش میکنم من خودم تازه کارم و هزار سوال نپرسیده

و ثانیا جواب شما

تا جاییکه من از این روش فهمیدم تقریبا باید گفت کندل ها رو از ذهنتون پاک کنید !

شیب : شیب مووینگ آبی بالای 30 درجه باشه ، یعنی اگه با ابزار angle تست کنی شیب این خط باید ایده آل باشه ( کندل و بی خیال شو ! )

فاصله : اینو دقیقا خودم نفهمیدم دوستان باید بگن
                    ولی اینطور میشه گفت فاصله مووینگ آبی تا مووینگ قرمز ( دو خط نه کندل توجه کن) باید بیشتر از 10 پیپ باشه

و اما فاصله قیمت تا مووینگ قرمز

در pdf ها چیز خاصی اشاره نشده ، فقط باید توجه کنی به صورت چشمی اگه فاصله زیاد شده به قول استاد پشوتن ، مووینگ قرمز جاذبه داره قیمتو میکشه سمت خودش.
                    پس اگه مووینگ قرمز زیادی از قیمت فاصله داره صبر کن ، قیمت برگش ، حالا وارد پوزیش شو

نظر

• سلام
                      طبق توصیه دوستان عکس معاملاتمو اینجا برای تحلیل دوستان قرار بدم ؛
                      ان شالله که ما بتونیم در این بازار وحشی زنده بمونیم.
                      دوستان ptm کار اشکالاتو بگن ،
                      ممنون
                      ویرایش توسط cmureza : https://www.traderha.com/member/9923-cmureza در ساعت 09-30-2013, 04:21 PM دلیل: بهم ریختگی نوشتار

نظر

سلام
                        طبق توصیه دوستان عکس معاملاتمو اینجا برای تحلیل دوستان قرار بدم ؛
                        ان شالله که ما بتونیم در این بازار وحشی زنده بمونیم.
                        دوستان ptm کار اشکالاتو بگن ،
                        ممنون

سلام دوست عزیز
                        در ptm به این شکل سیگنال گرفته نمی شود
                        شما مباحث اوله رو مجددا مرور کنید
                        فاکتور هایی رو برای ورود به معامله باید در نظر بگیرید
                        از جمله اونها فاصله مووینگ آبی - سبز و قرمز از همدیگه
                        - شیب مووینگ آبی
                        - عدم نفوذ قیمت در مووینگ ها
                        و .....

نظر

• این موقعیت چی ؟

اگه بگید اشتباه باید به دانسته های ptm خودم شک کنم و تمام pdf ها را از اول بخونم !

نظر

این موقعیت چی ؟

اگه بگید اشتباه باید به دانسته های ptm خودم شک کنم و تمام pdf ها را از اول بخونم !
                            شایدم به ptm
                            کسی چه میداند!

هیچ تریدری در دنیا صلاحیت تعیین حجم و حتی اردر گذاری نداره. این وظیفه نرم افزار هاست.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
                            معلوم بودن هدف، نقطه آغاز همه موفقیت هاست.
                            -----------------------------------------------------------------------------------------------
                            «من دعا و هو لایحس سوی الاجابة، استجیب له»:
                            هر کس دعا کند و جز اجابت احساس نکند، دعایش مستجاب می شود.

نظر

• نوشته اصلی توسط روند یاب نمایش پست ها
                              شایدم به ptm
                              کسی چه میداند!
                              یعنی چی؟
                              طبق ptm درست نیست ؟

موقیعت فبلی را فکر کنم فهمیدم مشکلش کجا بود:

عجله کردم و الگوی abcd را ندیدم زود وارد معامله شدم

درسته ؟

نظر

این موقعیت چی ؟

با سلام و احترام
                                با توجه به گپ بوجود آمده در ابتدای هفته احتمال حرکت قیمت به سمت بالا وجود دارد که این امر باعث می شود که قیمت به داخل مووینگ سبز و آبی نفوذ کند و شرایط ورود را برای ما محیا نکند
                                باید دید که قیمت با این گپ چه میکند و اینکه می توان با استفاده از تکنیک شیفت زمانی برای معامله فروش آماده شد و یا نه؟

نظر

پردازش ...
                                X