اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سیستم سودال ( 4 ساعته ، اسکالپ 5 دقیقه )

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط محسن فیاض نمایش پست ها
    سیستم سودال یک سیستم قوی بر پایه حرکت قیمت بوده و نیاز به هیچ اندیکاتوری ندارد . این سیستم توسط شخص یا اشخاصی ساخته نشده و فقط به فقط بر پایه حرکت قیمت در چارت بوده و هیچ گونه سواد آنچنانی هم نمیخواهد فقط باید صبور بوده و به انتظار موقعیت مناسب باشید . به نظر من سیستمهایی بر پایه اندیکاتور مفت نمی ارزند و فقط دهانه تنوری هستند برای بلعیدن سرمایه های تریدر ها به خصوص کسانی که عجله برای سود کردن دارند . این سیستم مولتی تایم بوده و محدود به هیچ تایمی نمیباشد . شخصا تایم چهار ساعته را پیشنهاد میکنم و برای تایم های زیر یکساعته اصلا توصیه نمیکنم با توجه به این که در آن تایم ها هم کاربرد دارد . امیوارم بتوانم حق مطلب رو ادا کنم .
    از همه دوستان هم خواهشمندم کمک و مساعدت کنند تا به نتیجه مطلوب برسیم
    انشاءالله
    با سلام خدمت همگی اقا محسن این دیگه از اون حرفا بودا...بنده واس سیستمم که بر پایه ی اندیکاتورهاست زحمت کشیدم و خیلی وقته دارم باهاش سود میکنم دوست من شما از اندیکاتورها نتیجه نگرفتی تقصیر اندیکاتور چیه؟؟بله میشه از کف و سقف های گذشته وحتی روزانه استفاده کرد بشخصه از روشی مشابه این برای تایید روندها استفاده میکنم و بارها عکسشو گذاشتم در کل کارتون درسته به کارتون ادامه بدید و حرف بعضی از دوستان مبنی بر اینکه این چه سیستمیه؟؟جای تاسف داره موفق باشید
    ویرایش توسط اسکار : https://www.traderha.com/member/7929-اسکار در ساعت 03-03-2013, 01:27 PM
    تریدر های عجول با ضرر خود سود تریدر های صبور را رغم میزنند...هشدار ریسک؛بازار های مالی پر مخاطره هستن و هیچکس جوابگوی ریسک شما نخواهد شد!!
    تحلیل و مباحث آموزشی در کانال تلگرام:
    http://telegram.me/technicalbors

کابین اختصاصی تریدر ها | PCM Brokers

نظر

نظر من اینه که یک حساب دمو باز کنم و روی تریدهای زنده توضیح بزارم و دوستان هم دنبال کنند اگر موافقین بگین تا از فردا شروع کنیم البته من به این روش کار کردم و برای دوستان میتونم از مثالهای قبلی استفاده کنم و روش رو توضیح بدم
      با سلام

به نظر من هم روی عکس راحت تر میشه توضیح داد و متوخه شد.حتی اگه مثال های قبلی باشه
      " سرانجامSymmetry بازار تبادلات ارزی را از پای در خواهد آورد "

نظر

نوشته اصلی توسط اسکار نمایش پست ها
        با سلام خدمت همگی اقا محسن این دیگه از اون حرفا بودا...بنده واس سیستمم که بر پایه ی اندیکاتورهاست زحمت کشیدم و خیلی وقته دارم باهاش سود میکنم دوست من شما از اندیکاتورها نتیجه نگرفتی تقصیر اندیکاتور چیه؟؟بله میشه از کف و سقف های گذشته وحتی روزانه استفاده کرد بشخصه از روشی مشابه این برای تایید روندها استفاده میکنم و بارها عکسشو گذاشتم در کل کارتون درسته به کارتون ادامه بدید و حرف بعضی از دوستان مبنی بر اینکه این چه سیستمیه؟؟جای تاسف داره موفق باشید
        ممنونم اسکار عزیز !
        برعکس من از سیستمهای اندیکاتوری هم سود کرده ام اما منظور من این بود که سیستمی که بر پایه اندیکاتور باشه به درد نمیخوره اما اگر از اندیکاتور برای تایید استفاده بشه خوبه و اینم حرف خودم اما واضحتر :
        اندیکاتور ها بر پایه حرکت قیمت تغییر میکنند .
        مثلا موینگ برای روند استفاده میشه و آر اس آی برای آگاهی از اشباع شدن بازار و همچنین اندیکاتورهایی مثل مکدی که حجم بازار رو مشخص میکنه
        اما من بارها روش سودال رو با اندیکاتورها مقایسه کردم و بارها باعث شده که اندیکاتور ها ایجاد توهم کنند و تریدر نتونه تصمیم به باز کردن پزیشن بگیره و در انتها موقعیت از دست تریدر بره . همه ما میدونیم که اندیکاتورها دنباله رو قیمتن و هیچ چیزی از خودشون ندارن بنابراین وقتی ما با قیمت همرا بشیم نیازی نداریم که به اندیکاتور تکیه کنیم .
        مثلا فرض کنیم من اومدم در خونه شما زنگ در رو زدم شما هم گفتی کیه ؟ بعد همسایتون بیاد بیرون بگه بله هستند صداشون اومد !!!! خب صداتونو که منم شنیدم نیازی نبود همسایه بگه : تشریف دارند الان میان دم در !!!!
        به هرحال من همیشه به دنبال روشی بودم تا بتونم با چارت خالی ترید کنم فکر میکنم این اندیکاتورها همه با عث سر در گمی تریدر میشه تا راهنمای اون . بازم من فقط نظرم رو گفتم و عقیده ای هست که من بهش ایمان آوردم چون یک واقعت تلخ در ذات اندیکاتورها هست و اون اینه که هیچ وقت از قیمت جلو نمیزنن .!!
        ویرایش توسط titrerooz : https://www.traderha.com/member/6200-titrerooz در ساعت 03-03-2013, 01:43 PM
        فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

یک نکته دیگه هم یادم اومد اینه که چون روش سودال بر اساس شکستها استوار هست بیشتر وقتها با فرار قیمت باعث سود سرشار برای تریدر میشه که این موضوع رو هیچ اندیکاتوری نمیتونه نشون بده ت ااندیکاتور بیاد به هم بجنبه بازار 100 پیپ حرکت کرده شما سودتو گرفتی و اومدی بیرون تازه حضرت اندیکاتور سیگنال میده بخر یا بفروش ...
          انشاءالله در طول این روش با مثالهای روشن براتون توضیح میدم ..
          فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

ممنونم اسکار عزیز !
            برعکس من از سیستمهای اندیکاتوری هم سود کرده ام اما منظور من این بود که سیستمی که بر پایه اندیکاتور باشه به درد نمیخوره اما اگر از اندیکاتور برای تایید استفاده بشه خوبه و اینم حرف خودم اما واضحتر :
            مثلا موینگ برای روند استفاده میشه و آر اس آی برای آگاهی از اشباع شدن بازار و همچنین اندیکاتورهایی مثل مکدی که حجم بازار رو مشخص میکنه
            اما من بارها روش سودال رو با اندیکاتورها مقایسه کردم و بارها باعث شده که اندیکاتور ها ایجاد توهم کنند و تریدر نتونه تصمیم به باز کردن پزیشن بگیره و در انتها موقعیت از دست تریدر بره . همه ما میدونیم که اندیکاتورها دنباله رو قیمتن و هیچ چیزی از خودشون ندارن بنابراین وقتی ما با قیمت همرا بشیم نیازی نداریم که به اندیکاتور تکیه کنیم .
            مثلا فرض کنیم من اومدم در خونه شما زنگ در رو زدم شما هم گفتی کیه ؟ بعد همسایتون بیاد بیرون بگه بله هستند صداشون اومد !!!! خب صداتونو که منم شنیدم نیازی نبود همسایه بگه : تشریف دارند الان میان دم در !!!!
            به هرحال من همیشه به دنبال روشی بودم تا بتونم با چارت خالی ترید کنم فکر میکنم این اندیکاتورها همه با عث سر در گمی تریدر میشه تا راهنمای اون . بازم من فقط نظرم رو گفتم و عقیده ای هست که من بهش ایمان آوردم چون یک واقعت تلخ در ذات اندیکاتورها هست و اون اینه که هیچ وقت از قیمت جلو نمیزنن .!!
            درود کاملا حرفاتونو قبول دارم و بنده هم از اندیکاتورها بیشتر برای تایید و ورود وخروج استفاده میکنم یادمه وقتی در تاپیک خبرتی گفتم یک تریدر باید از چارت خالی هم نتایجی بگیره بهم خندیدن همونطور که این دوستمون میگه این چه سیستمیه؟بله ما باید دنباله رو قیمت باشیم و بر اساس واقعیت ها پوزیشن گیری کنیم درکل خوشحالم که این سیستم رو یکی اینجا معرفی میکنه افرین
            تریدر های عجول با ضرر خود سود تریدر های صبور را رغم میزنند...هشدار ریسک؛بازار های مالی پر مخاطره هستن و هیچکس جوابگوی ریسک شما نخواهد شد!!

نظر

خب ابتدا تشکر میکنم از مدیریت بخش که همیشه راهگشای مسائل و موضوعات هستند و اما روش :

تایم روش : 4 ساعته مطمئن ( در تمام تایم ها کاربرد دارد )
              مدیریت سرمایه : به ازای هر 100 دلار سایز یکصدم
              مدیریت ریسک به ریوارد : یک به سه
              ساعت ترید: 11 صبح به وقت تهران
              سرمایه اولیه : فقط 100 دلار
              بروکر : اسپرد کم و اجازه بده سایز یکصدم بگیرید
              اندیکاتور : هیچی
              اکسپرت : هیچی
              روش ترید به طور کلی : در روزانه مسیر بازار رو دریابید در چهار ساعته پزیشن بگیرید و در یکساعته به محض برخورد با الگوهای بازگشتی معتبر پزیشن رو ببندید
              البته این یک توضیح کلی بود در پستهای آینده به طور کامل روش موشکافی میشه و توضیحات کامل داده میشه از کلیه بازدیدکنندگان هم تقاضا میکنم که سوالات خودشون رو در هر زمینه ای ( مدیریت سرمایه ، سایز ..... ) مطرح کنند تا بتونیم پاسخ دوستان رو بدیم
              باز هم با تشکر از همه دوستان
              جناب فیاض عزیز و سایر دوستان
              بنده هرگز قصد جسارت به هیچ سیستمی رو نداشتم و ندارم و برای تمامی تریدرها از آماتور گرفته تا حرفه ای ارزش و احترام ویژه ای قایلم
              اگه لحن صحبتم کمی تند بود به بزرگواری خودتون ببخشید...
              یه سوال :
              شما می فرمایید در فلان تایم ، پوزیشن میگیریم و با دیدن یک الگوی برگشتی از اون خارج می شیم درسته؟؟
              خب این یعنی درست عکس اینکه با الگوها و در جهت اونها پوز بگیریم و در تارگت اونها از پوز خارج بشیم یا حتی حالت خاصی از شکار واگرایی!
              ببخشید ولی من هرچی روی سیستم شما فکر میکنم چیز تاره ای ازش در نمیارم جز اسمش که کاملا جدیده
              به ها حال بازم ممنونم
              فارکسیعنی :مدیریت سرمایه (Money management)مدیریتخود(Self management)مدیریتمارکت(Market management)
              ----------------------------------------
              forexdive@yahoo.com

نظر

خواهش میکنم شما تاج سر مایی .
                شما بسیار نکته سنج هستین و این خیلی خوبه من هنوز سیستم رو توضیح ندادم برای همین یه خورده گنگ هست و حق کاملا با شماست . در مورد اسمش هم حقیقتش اینه که این اسم رو خودم براش انتخاب کردم برای همین شما تا حالا نشنیدین و تو هیچ فرومی هم مطرح نشده و اما اینکه این اسم چه معنایی میده به زودی متوجه میشین .
                امیدوارم بتونم گامی هرچند کوچک برای تریدر های ایران عزیز بردارم البته با همراهیه شما دوستان گلم

نظر

خب دوست من کمی تامل کنید حتما اقا محسن جواب سوال های شمارو خواهد داد وقتی ایشون میگن سیستم سود میده حتما میده دیگه درود بر شما

نظر

[ATTACH=CONFIG]1193[/ATTACH]

خب نقاط سقف و کف هفته با خط قرمز و خطوط سطوح 4 ساعته با خطوط آبی مشخص شده و فلشهای بنفش نقاط باز کردن پزیشن فروش را نمایش میدهد و برای خرید بر عکس میباشد
                    با سلام
                    لطفا در مورد پيدا كردن سقف و كف هفتگي توضيح دهيد ملاك شما اين است كه در تايم هفتگي بريم و سقف و كف بين آخرين خطوط سفيد را پيدا كنيم
                    در مورد سقف و كف چهار ساعته هم منظور شما كندلهاي چهار ساعته در يك هفته كه بين خطوط سفيد هستند ميباشد خوب اگر درست است تا چند هفته را بايد سقف و كف بكشيم تا تعداد خطوط زياد نشود
                    متشكرم

هر گاه بر لبه سخت پرتگاهي اسير گشتي به خداوند توكل كن يا خداوند تو را در آغوش خواهد گرفت و يا پرواز كردن را به تو خواهد آموخت

نظر

ممنونم اسکار عزیز !
                      فیاض عزیز،سلام
                      این گفته شما که اندیکاتورها بر پایه حرکت قیمت تغییر میکنند، کاملا صحیح و ثابت شده است.یک دسته از این اندیکاتورهای محترم اونقدر زود و با یک حرکت هیجانی بازار به تو سیگنال میدن و بعد از فروکش کردن هیجان سیگنال رو کنسل میکنن، دسته دیگه اونقدر دیر سیگنال میدن که دیگه قیمت از رمق افتاده و فقط تو میمونی و استرس یک پزیشن باز.
                      اما اونجایی که حرکات بازار رو بتونی بشناسی و بر اساس این حرکات برای ورود به یک پزیشن تصمیم قطعی گرفتی، میتونی از اندیکاتور به عنوان نوعی تریگر و یا تایید استفاده کنی.
                      این مبحث که شما شروع کرده اید، حتی اگر در نهایت برای کسی منجر به داشتن یک استراتژی معامله نشود،میتواند راهگشایی برای تغییر نگرش خیلی ها از جمله بنده نسبت به ماهیت بازار شود.
                      با سپاس از زحمت شما، از دنباله بحث استفاده میکنیم
                      پاینده باشید و استوار
                      برای موفق شدن سه راه وجود داره

نفر اول باشی
                      باهوش باشی
                      تقلب کنی

نظر

ممنونم دوست من !
                        و اما شروع ترید بر اساس استراتژی سودال :
                        ابتدا تایم چارت رو به هفتگی تغییر بدین بعد از اون های و لو کندل رو با دو خط موازی مشخص کنید طبق شکل :

نظر

Re: سیستم سودال ( 4 ساعته ، اسکالپ 5 دقیقه )

نوشته اصلی توسط forexdive نمایش پست ها
                          سلام
                          دوست من این دیگه چه سیستمیه!! بیخیال عمو!
                          نه تیک داره نه استاپ نه مدیریت سرمایه اش معلومه چیه نه خطوط روندی نه......
                          البته استراتژی شخص بنده چیزی کاملا متفاوت هستش و دنبال استراتژی جدیدی نمی گردم ولی دلم می سوزه برای دوستانی که از روی ناآگاهی می خوان دنباله رو چنین استراتژی هایی باشن
                          لطفا کمی تامل کنین....
                          ممنون
                          کم لطفی شماست بسیار کارا عمل میکنه حتی استاپ هم لازم نداره ۱۰۰. درصد به تارگت میخوره
                          برای اینکه شما وقتی نزدیک سقف و کف ها هستید اون فاصله کمی که برای سودگیری ما لازم است ۸۰ درصد احتمال رسیدن بهش است
                          وقتی یک روند در جریانه باید یک اتفاق قویتر از روند بیفته تا باعث ضرر ما بشه
                          فقط یک نکته رو باید رعایت کنید پوزیشن باید حتما در جهت روند روزانه باشه
                          اگر ریسک کمتری میخاهید انجام دهید از تایم یکساعته و روزانه بجای هفتگی و ۴ ساعته استفاده کنید

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

نظر

همون چارت چهار ساعته :
                            با مشخص کردن سقف و کف کندلهای چهار ساعته در هفته قبل .

نظر

تا اینجا تنظیمات و برنامه ریزی ما برای آغاز هفته انجام شد . والبته یکی دو نکته دیگه هم هست که انشاءالله در پستهای بعدی توضیح خواهم داد .

نظر

نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
                                کم لطفی شماست بسیار کارا عمل میکنه حتی استاپ هم لازم نداره ۱۰۰. درصد به تارگت میخوره
                                برای اینکه شما وقتی نزدیک سقف و کف ها هستید اون فاصله کمی که برای سودگیری ما لازم است ۸۰ درصد احتمال رسیدن بهش است
                                وقتی یک روند در جریانه باید یک اتفاق قویتر از روند بیفته تا باعث ضرر ما بشه
                                فقط یک نکته رو باید رعایت کنید پوزیشن باید حتما در جهت روند روزانه باشه
                                اگر ریسک کمتری میخاهید انجام دهید از تایم یکساعته و روزانه بجای هفتگی و ۴ ساعته استفاده کنید

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
                                درمورد قسمت قرمز رنگ باید بدونید دوست من که کار بسیار خطرناکی هست استاپ لازمه اما به جا و عاقلانه چون استاپ بد و از روی ناشیگری هم به درد نمیخوره ضمنا قطعیتی در بازار وجود نداره و واژه 100 در 100 برای این بازار به نظر منطقی نمیاد
                                اما در مورد قسمت سبز رنگ کاملا حق با شماست

نظر

پردازش ...
                                X