اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سیستم سودال ( 4 ساعته ، اسکالپ 5 دقیقه )

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

چشم دوست من بزار هفته دیگه 2 شنبه بازار باز بشه بیا ببین چی شده
    من قبلا هم گفتم چون موقعیت چهار ساعته خیلی طول میکشه که ایجاد بشه پیشنهاد اسکالپ رو دادم که صد البته بر همین اساس سودال هست .
    یه حساب دمو باز میکنیم و همگی ترید ها رو دنبال میکنیم .
    انشاءالله
    فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

سلام محسن جان

من وقتی تاپیک را مطالعه می کردم متوجه شدم که شما در یک محدوده از دو نقطه متفاوت بری رسم ساپورت استفاده کردید.
      لطفا بهترین نقطه را با ذکر علت مشخص کنید
      ممنون

نظر

اسکالپ رو هم توضیح بدین.....یه سوال اگر کندلی که باعث شکست شد خیلی بزرگ باشه بازم وارد میشیم؟

نظر

نوشته اصلی توسط vanda نمایش پست ها
          اسکالپ رو هم توضیح بدین.....یه سوال اگر کندلی که باعث شکست شد خیلی بزرگ باشه بازم وارد میشیم؟
          بستگی به تایم داره اگه چهار ساعته باشه میتونیم بر اساس حرکت بازار ، ساعت بازار ، شکل کندلهای قبل ، فاصله تا سقف یا کف بعدی و .... پزیشن بگیریم که بر اساس تجربه دستتون میاد .
          در تایم پایین ( اسکالپ ) از روش اردر گذاری استفاده میکنیم بای استاپ یا سل استاپ خود به خود پزیشن فعال میشه .
          فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

جناب اقای فیاض
            با فرض ندید گرفتن سه کندل اخر اگر دقت کنید قیمت بعداز شکست سقف قبلی کندل دومش رو هم بالاتر بسته بعد چهار کندل تقریبا هم تراز داره باز هم اگر یک اردر خرید بالای کندل دوم گذاشته بودیم بازعرض میکنم بهفرض ندید گرفتن سه کندل اخر اردر فعال میکرد و "مسیر مجددا عوض شده در اون وضعیت بهترین تصمیم چی بوده؟
            ایا اصلا محل اردر درست بوده یا نه؟
            اگر نه کجاست جای صحیح؟
            ممنون

[/QUOTE]

نظر

البته من تایم این تصویرو متوجه نشدم بلفرض نیم ساعته یا یک ساعته وتصورا یرو دلارکه گام بلندی هم نداره..

نظر

نوشته اصلی توسط arashk1992 نمایش پست ها
                جناب اقای فیاض
                با فرض ندید گرفتن سه کندل اخر اگر دقت کنید قیمت بعداز شکست سقف قبلی کندل دومش رو هم بالاتر بسته بعد چهار کندل تقریبا هم تراز داره باز هم اگر یک اردر خرید بالای کندل دوم گذاشته بودیم بازعرض میکنم بهفرض ندید گرفتن سه کندل اخر اردر فعال میکرد و "مسیر مجددا عوض شده در اون وضعیت بهترین تصمیم چی بوده؟
                ایا اصلا محل اردر درست بوده یا نه؟
                اگر نه کجاست جای صحیح؟
                ممنون

[/quote]

من متوجه منظورتان نشدم اگر امکان داره عکس رو بزرگتر بفرستین .

نظر

سلام محسن جان امیدوارم همیشه موفق و به قول استاد پشوتن مملو از پیپ باشید . چند نکته در مورد روش شما برای من جای سوال بود که امیدوارم پاسخ بدید.
                  اول اینکه سقف و کف کندل هفتگی هفته قبل که کاملا با سقف و کف تایم فریم 4 ساعته هفته قبل که در بازه یک هفته ای قرار دارند مماس می شود و اختلافی نداره چون مجموع کندلهای 4 ساعته هست که کندل هفتگی را می سازه- دوم ....... فعلا بی خیال بذارید اول اون شبهه من رفع بشه تا بعد . اگر ممکنه با عکس توضیح بدید. از لطف شما بسیار سپاس گذارم

نظر

نوشته اصلی توسط Amin.Fx نمایش پست ها
                    سلام محسن جان

من وقتی تاپیک را مطالعه می کردم متوجه شدم که شما در یک محدوده از دو نقطه متفاوت بری رسم ساپورت استفاده کردید.
                    لطفا بهترین نقطه را با ذکر علت مشخص کنید
                    ممنون

محسن جان سئوال من را یادتان رفت

نظر

• نوشته اصلی توسط محسن فیاض نمایش پست ها
                      ببینید خطوط بنفش سقف و کف قبلی رو نشون میده و خطوط زرد رنگ سقف و کف جدید رو .
                      پس هنوز سیگنالی برای خرید یا فروش صادر نشده

با سلام خدمت آقاي فياض
                      شايد از بهترين روشهاي موجود در بازار استفاده از همين سقف و كفهاست و از شما بابت ارائه اين روش مستقل از انديكاتور تشكر ميكنم
                      دوست عزيز از زحمات شما تشكر ميكنم بزرگترين مشكلي كه دوستان و خود بنده در ضمينه سيستم شما دارم عدم تشخيص چگونگي ترسيم خطوط و يا تشخيص قله ها و در ه هاي جديد است اگر ميشود در مورد روش پيدا كردن سقف و كف جديد در اين تصوير كه با خط زرد پيدا شده توضيح دهيد و با نوشتن بر روي تصوير توضيحات خود را تكميل كنيد الان من بايد كف روزانه را به عنوان كف جديد انتخاب كنم و يا سقف روزانه را به عنوان سقف جديد و يا اصلا چه موقع متوجه ميشيم يك سقف جديد تشكيل شده و اين سقفي كه در تصوير (و اگر اين تصوير پايين هم توضيح بدهيد خيلي در درك مطلب كمك ميكند)گرفتيد (تقاضا دارم اگر امكان دارد روي تصاوير توضيح دهيد تا واضحتر شود)
                      در تصوير 2 آيا تعداد برخورد قيمت به سطح مشخص شده و عدم توان عبور از آن را به عنوان سقف جديد در نظر گرفته ايد و با خط زرد مشخص كرده ايد در مورد روش تشخيص سقف و كف جديد توضيح دهيد
                      از زحمات شما متشكرم
                      ویرایش توسط vahid_kh : https://www.traderha.com/member/5481-vahid_kh در ساعت 03-10-2013, 08:39 AM

هر گاه بر لبه سخت پرتگاهي اسير گشتي به خداوند توكل كن يا خداوند تو را در آغوش خواهد گرفت و يا پرواز كردن را به تو خواهد آموخت

نظر

• نوشته اصلی توسط Amin.Fx نمایش پست ها
                        محسن جان سئوال من را یادتان رفت
                        یادم نرفته دوست من پست 97 رو مطالعه کنید . من متوجه منظورتان از دو نقطه نشدم

نظر

• نوشته اصلی توسط vahid_kh نمایش پست ها
                          با سلام خدمت آقاي فياض
                          شايد از بهترين روشهاي موجود در بازار استفاده از همين سقف و كفهاست و از شما بابت ارائه اين روش مستقل از انديكاتور تشكر ميكنم
                          دوست عزيز از زحمات شما تشكر ميكنم بزرگترين مشكلي كه دوستان و خود بنده در ضمينه سيستم شما دارم عدم تشخيص چگونگي ترسيم خطوط و يا تشخيص قله ها و در ه هاي جديد است اگر ميشود در مورد روش پيدا كردن سقف و كف جديد در اين تصوير كه با خط زرد پيدا شده توضيح دهيد و با نوشتن بر روي تصوير توضيحات خود را تكميل كنيد الان من بايد كف روزانه را به عنوان كف جديد انتخاب كنم و يا سقف روزانه را به عنوان سقف جديد و يا اصلا چه موقع متوجه ميشيم يك سقف جديد تشكيل شده و اين سقفي كه در تصوير (و اگر اين تصوير پايين هم توضيح بدهيد خيلي در درك مطلب كمك ميكند)گرفتيد (تقاضا دارم اگر امكان دارد روي تصاوير توضيح دهيد تا واضحتر شود)
                          در تصوير 2 آيا تعداد برخورد قيمت به سطح مشخص شده و عدم توان عبور از آن را به عنوان سقف جديد در نظر گرفته ايد و با خط زرد مشخص كرده ايد در مورد روش تشخيص سقف و كف جديد توضيح دهيد
                          از زحمات شما متشكرم
                          ممنونم دوست عزیز که منو مورد لطف قرار دادین
                          ببینید دوستان پیدا کردن سقف و کف بازار نیاز به کمی تجربه داره که مطمئن هستم دوستان گل این انجمن در مدت زمان کمی اونو بدست میارن البته تقصیر از من بوده که باید بیشتر توضیح میدادم فرمایشات شما کاملا درسته .
                          و اما چگونه میتونیم یک سقف و یا یک کف رو تشخیص بدیم ؟
                          بعضی از دوستان اندیکاتور زیگ زاگ رو پیشنهاد میکنند ولی اندیکاتورها ابهام آمیزند و تریدر رو به اشتباه میندازن من چک کردم و زیگ زاگ بسیار خطا میده و موقعیت رو از تریدر میگیره کلا اندیکاتور رو بیخیال شید .
                          ما در بازار دارای نوسان ترید میکنیم یعنی مرتب بالا و پایین میره و به قول خودشون حالت فریکونسی یا همون فرکانس خودمون رو داره خب شما تا حالا نوار قلب رو مشاهده کردین دیدین که چه جوری بالا و پایین میره این بازار هم دقیقا مثل همون نوار قلبه که وقتی مریض دچار استرس میشه پرشهای بلندی میزنه و وقتی استرس بر طرف میشه بر میگرده سر جاش بازار هم همین حالت رو داره وقتی دچار تنش میشه ( به دلیل اخبار و ... ) نوسانات شروع میشن و مرتب سقف و کف جدید تشکیل میدن . تا اینجا دلایل ایجاد سقف و کف رو گفتم حالا چه جوری بفهمیم الان سقف یا کف تشکیل شده ؟
                          برای تشخیص باید ابتدا چارت رو کاملا خالی کنید و میزان زوم رو هم پایین بیارید

به این عکس دقت کنید :

ویرایش توسط titrerooz : https://www.traderha.com/member/6200-titrerooz در ساعت 03-10-2013, 09:16 AM

نظر

• همون عکس با مشخص کردن قله ها :

نظر

• همون عکس با خطوط قرمز کف ها رو مشخص کردم :

نظر

• حالا که سقف و کفها رو مشخص کردین زوم رو بیشتر کنین با تصویر زیر مواجه میشین :

نظر

پردازش ...
                                X