اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ارزش گذاری سیستم معاملاتی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

عجب بدبختی گرفتار شدیم !

روز اول اومدین گفتین نظرمون رو بگیم گفتیم در باره چی باید نظر بدیم گفتین در باره سیستمی که بر پایه کشک نیست گفتیم خب چه سیستمیه گفتین سکرته !!! بعد شیر تو شیر شد
    هر کی هرچی گفت شما موضع گرفتین بعد برادرمون فرمودن که پست نزنیم تا شما راحتتر ادامه بدین شما با لودر رفتین تو حرمتش
    بعد نمودار گذاشتین گفتیم اینها یعنی چی گفتین پزیشنهایی هست که بدور از مباحث کشکی سود داده بعد متهم به مسخره کردن شدیم !!!! بعدش هم یهو آب پاکی رو ریختین رو دستمون که کلا تو باغ نیستیم و ارزش طلا رو نمیدونیم و اینجور چیزا حالا هم که باز رسیدیم سر خط اول ....

من که دیگه هنگ کردم هرچی میگیم این دوستمون یه چیز دیگه برداشت میکنه آقا این شما و اینم تاپیکتون قربونت حداقل من دیگه چیزی نمیگم ولی تاپیک رو دنبال میکنم تا ببینم بالاخره اخر این قصه چی میشه
    یا حق

فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

نوشته اصلی توسط محسن فیاض نمایش پست ها
      عجب بدبختی گرفتار شدیم !

روز اول اومدین گفتین نظرمون رو بگیم گفتیم در باره چی باید نظر بدیم گفتین در باره سیستمی که بر پایه کشک نیست گفتیم خب چه سیستمیه گفتین سکرته !!! بعد شیر تو شیر شد
      هر کی هرچی گفت شما موضع گرفتین بعد برادرمون فرمودن که پست نزنیم تا شما راحتتر ادامه بدین شما با لودر رفتین تو حرمتش
      بعد نمودار گذاشتین گفتیم اینها یعنی چی گفتین پزیشنهایی هست که بدور از مباحث کشکی سود داده بعد متهم به مسخره کردن شدیم !!!! بعدش هم یهو آب پاکی رو ریختین رو دستمون که کلا تو باغ نیستیم و ارزش طلا رو نمیدونیم و اینجور چیزا حالا هم که باز رسیدیم سر خط اول ....

من که دیگه هنگ کردم هرچی میگیم این دوستمون یه چیز دیگه برداشت میکنه آقا این شما و اینم تاپیکتون قربونت حداقل من دیگه چیزی نمیگم ولی تاپیک رو دنبال میکنم تا ببینم بالاخره اخر این قصه چی میشه
      یا حق

عجب بدبختی گرفتار شدیم !

روز اول اومدین گفتین نظرمون رو بگیم گفتیم در باره چی باید نظر بدیم
      (روز اول هم گفتم سیستمی که مستقل از تمام مباحث تکنیکال و فاندامنتال قراره تست بشه و گفتم به نظر من بدون تحلیل و بدون تکنیکال و فاندامنتال هم سود کردن شدنی هست و گفتم قراره تست کنم ببینم اصلا شدنی هست یا نه . نظر دوستان رو هم در مورد "کلیت" قضیه پرسیدم که اصلا امکان داره ما بتونیم بینیاز بشیم از این دوتا و مبنای کارمون چیزی غیر از تکنیکال و فاندامنتال باشه یا نه . اصلا شدنی هست ؟شدنی نیست ؟ همین .. اصلا فکرش رو هم نمیکردم اینجوری مشکل ساز بشه)
      گفتین در باره سیستمی که بر پایه کشک نیست
      ( من کجا همچین حرفی زدم ؟ میشه یه بار دیگه اون پست من رو بخونید شاید برداشتتون اشتباه بوده ؟ آیا حرف من غیر از این بود که تو این سیستم باز هم تاکید می کنم " فقط و فقط تو این سیستم " نه جای دیگه قراره تمام مبانی و اصول مباحث تکنیکال و فاندامنتال کنار گذاشته بشه و بدون اینا کار کنیم چون تو این سیستم بود و نبود تکنیکال و فاندامنتال یا دونستن و ندونستنش هیچ فرقی نمی کنه (تو سود و زیان ما تاثیر داره ولی تو انجام معاملات و ورود و خروجمون تاثیر نداره ) - برای بار n ام هم تکرار می کنم وقتی میگم تکنیکال و فاندامنتال کشکه و ارزشی نداره فقط منظور تو این سیستم هست ) گفتیم خب چه سیستمیه گفتین سکرته !!! بعد شیر تو شیر شد
      هر کی هرچی گفت شما موضع گرفتید
      (من کجا موضع گرفتم ؟ من اتفاقا گفتم در مورد کلیت قضیه نظر بدید که کی موافقه کی مخالف که اصلا شدنی هست که ما مستقل از تکنیکال و فاندامنتال سود کنیم یا نشدنیه. اصلا یه سیستم وقتی سود میده همه عالم بگن سود نمیده مگه تاثیری داره؟ یا وقتی سودده نیست اگه همه عالم هم تائیدش کنن مگه فرقی داره ؟)

بعد نمودار گذاشتین گفتیم اینها یعنی چی گفتین پزیشنهایی هست که بدور از مباحث کشکی سود داده
      (میشه کپی کنید من کجا همچین حرفی در مورد این نمودارها زدم یا همینجور از خودتون میگید ؟ من گفتم این نمودارها استیتمنت و گزارش معاملاتی هست که بر اساس اصولی انجام شده که اون اصول تو پست اول این تاپیک لیست شده )
      بعد متهم به مسخره کردن شدیم !!!! بعدش هم یهو آب پاکی رو ریختین رو دستمون که کلا تو باغ نیستیم و ارزش طلا رو نمیدونیم و اینجور چیزا
      ( کجا من گفتم شما تو باغ نیستید ؟ حرف من این بود کسی که حداقل 50 تا پوزیشن تو یه اکانت ریل گرفته باشه می دونه چقدر کار سختی هست تو این بازار دوام آوردن و سود کردن و چقدر سخته استرس ها و اضطراب های تریدینگ رو تحمل کردن و خب مسلمه واسه همچین فردی خلاصی از این مسائل می تونه جذاب باشه -حالا یکی هست که مثلا فقط مدرس فارکس هست یا فقط کتاب می نویسه یا فقط مترجم هست و به دنیای تریدینگ نه وارد شده نه معامله ریلی انجام داده که سختی کار رو درک کنه . خب این آدم قطعا تو باغ این مسائل نیست حالا شما می گید بگیم تو باغه؟ البته باز اشتباه نشه ممکنه افرادی هم باشن که تریدر هستن ولی این مسائل روحی روانی لذت بخش باشه واسشون و به قول این دوستمون از سختی و اضطراب و استرس و ترشح آدرنالین لذت ببرن این مدل تریدر ها هم زیاد هستن که خب اون بحثش جداست) حالا هم که باز رسیدیم سر خط اول ....

یا حق

والا منم به همین نتیجه رسیدم که ایجاد همچین تاپیکی که موضوع چالشی داره کار اشتباهی بود و ادامه دادنش هم اشتباه در اشتباه
      تشکر از همه دوستانی که وقت گذاشتن و نظر دادن
      بي سوادان قرن 21 کسانی نیستند که نمی توانند بخوانند و بنویسند
      بلکه کسانی هستند که نمی توانند آموخته های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند.
      " آلوین تافلر "

نظر

ای ول دوست من دمت گرم حال کردم باهات

منم یه سیستم دارم دور از مباحث تکنیکال و فاندامنتال و رانتامنتال اتفاقا سودده هم هست میخوام هفته دیگه معرفیش کنم علت اینکه اینقدر پست زدم و پیگیر بودم ببینم قضیه چیه حقیقتش میخواستم ببینم نکنه شما هم با همون سیستم کار میکنید !!!!!!

حالا هم طوری نشده تازه شدیم مثل هم که سیستمهامون به دور از مباحث تکنیکال و ...... و جالبه که سود هم میده !!!!!!!

حالا چی شد که به این سیستم رسیدم اگه بگم همتون کف میکنین و اما ماجرا .....

یه شب مهمون داشتیم و صحبت از بورس شد بعدش هم پای این فارکس نامرد اومد وسط و یهو مهمونمون جو گیر شد و گفت میخوام یاد بگیرم گفتم بابا بیخیال خبر مرگت اومدی خونمون دور هم باشیم ول کن تورو خدا گفت : الا و بلا که نمیشه به زور مارو نشوند پای چارت و منم یه مقدار از مباحث تکنیکال رو همینجوری سرسری بهش گفتم و .........
        یه مرتبه گفت : این که دیگه اینهمه دنگ و فنگ نداره با دست اشاره کرد اینجا بخر اینجا هم بفروش ( توضیح : ایشون کلا قبلا متاتریدر رو ندیده بودن ) منو بگو واموندم و حسابی کف کردم دیدم واقعا راست میگه یاد حرف پشوتن افتادم که میگفت ترید رو ساده بگیرین و خودتونو درگیر تحلیهای اضافه نکنین .....
        خلاصه همون موقع برای شام صدامون کردن و بعدشم اونا رفتن و من موندمو یک دنیا امید و آرزو و تعجب کرده بودم که چرا به فکر خودم نرسیده که به این سبک ترید کنم ......... از هفته پیش هم به همون سبک دارم ترید میکنم و مثبت بوده .....

حالا متوجه شدی دوست من ... منم مثل خودتم قصد و غرضی هم نداشتم فقط برام جالب بود ...
        همراهتم برو جلو منم میام با هم میریم جلو ....

اینم بگم اگه شما نیای من خودم ادامه این تاپیک رو میرم جلو ..........
        ویرایش توسط titrerooz : https://www.traderha.com/member/6200-titrerooz در ساعت 05-12-2013, 01:09 PM
        فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

.

نظر

نوشته اصلی توسط BADBOY نمایش پست ها
            .
            جان !!!!

نظر

چی شد چرا همه گرخیدن !!!!

نظر

چی شد چرا همه گرخیدن !!!!
                کسی نگرخیته
                منتظریم ببینیم شما چیکار میکنی.
                بالاخره سیستم را معرفی میکنی یا ....

نظر

خب خدا رو شکر همه هستند ... داشتم ناامید میشدم ... الاقل سری صدایی چیزی :d

البته من این سیستم رو از سایت بر و بچه های شمال گرفتم و فکر میکنم که دنباله همون حرفهای دوست خوبمون ( موسس تاپیک ) هستش .
                  قبل از این که سیستم رو بگم یه توضیح کوچولو بدم ....

همیشه یه سوال ذهن منو مشغول داشت : "چرا با توجه به اینکه همه تریدرهای روی زمین مباحث تکنیکال و فاندامنتال و ... الگوهای شمعی و هارمونیک ... نمیدونم طرز کار مکدی و کلیه اندیکاتورهای محترم رو و هرچی که ممکنه در مورد بازار بدونن رو میدونن اما بازهم 98 درصد ضرر میکنن و فقط 1 الی 2 درصد سود کننده هستند" ؟؟؟؟
                  جوابش رو کسی میدونه ؟؟
                  ویرایش توسط titrerooz : https://www.traderha.com/member/6200-titrerooz در ساعت 05-14-2013, 11:37 AM

نظر

خب خدا رو شکر همه هستند ... داشتم ناامید میشدم ... الاقل سری صدایی چیزی :d

البته من این سیستم رو از سایت بر و بچه های شمال گرفتم و فکر میکنم که دنباله همون حرفهای دوست خوبمون ( موسس تاپیک ) هستش .
                    قبل از این که سیستم رو بگم یه توضیح کوچولو بدم ....

همیشه یه سوال ذهن منو مشغول داشت : "چرا با توجه به اینکه همه تریدرهای روی زمین مباحث تکنیکال و فاندامنتال و ... الگوهای شمعی و هارمونیک ... نمیدونم طرز کار مکدی و کلیه اندیکاتورهای محترم رو و هرچی که ممکنه در مورد بازار بدونن رو میدونن اما بازهم 98 درصد ضرر میکنن و فقط 1 الی 2 درصد سود کننده هستند" ؟؟؟؟
                    جوابش رو کسی میدونه ؟؟
                    درود جناب فیاض
                    بنظر شخص بنده ما سیستم و برنده و بازنده نداریم تنها تفاوت تریدرهای برنده و بازنده کنترل ذهنی این افراد است زیرا زمانی که الارم های بازار نمایان میشود تریدرهای برنده با ارامش نظاره گر هستند و از بازار پیروی میکنند تریدرهای زیانده با اصرار بر پوزیشن و تعصب بیجا ترید برنده رو تبدیل به بازنده میکنند اگر شما ترید رو برای یک احتمال 50 درصد برد و 50 درصد باخت در نظر بگیرید باید همزمان ما 50 درصد برنده داشته و 50 درصد بازنده ولی ارقام که منتشره شده حاکی از تفاوت این احتمال است
                    امیدوارم دوستان با رعایت مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک به ریوارد بتوانند جز 50 درصد برنده قرار بگیرند و در ضمن کنترل ذهنی هیجانات یاهمان هوش هیجانی خود را تقویت کنند
                    به امید موفقیت برای تمامی تریدرهای زیان ده

نظر

در جواب سوال اقا محسن
                      ترید کردن کار هرکسی نیست واقعا از 1000 نفر یک نفر تریدر میشه
                      بازار طبق شرایط و جوی که به حالات و روحی شخص وارد میکنه خیلی زیان باره حتی میتونه یک تریدر موق را از پا در بیاره
                      منظورم اینکه هر شخصی که وارد این بازار میشه باید اول درک کاملی از شرایط روحی و اعتماد و همچنین ایمان خود داشته باشه و بعد از اینکه بازار را شناخت (شناخت بازار چیزه غولی نیست این شناخت میوته از طریق تحلیل های کامل و خوب ساخته بشه و یا اینکه میتونه از یک استراتژی پر بازده صورت بگیره) به دنبال مطالب روانشناسی بازار بگرده و خودشا با شرایط اماده کنه کنه
                      داخل همین فروم که الان هستیم بیش از 5000 هزار عضو وجود دارد اما شاید به نظر من 50 الی 100 تردیر موفق داریم که دارند از این بازار کسب در امد میکنندو امرار معاش
                      یه چیزه دیگه
                      یه تریدر موفق و حرقه ای هیچ گاه نمیاد از خودش بتعریفه و همشیه دنبال علم هست و به روی کسی نمیاره که من دارم از این بازار سود میگیرم
                      ارادت شهرام
                      (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

taei جان شما نمیخوای هیچی بگی ؟؟؟!!!

نظر

taei جان شما نمیخوای هیچی بگی ؟؟؟!!!

ببینید واسه اینکه یک هواپیما بتونه از زمین بلند شه پرواز کنه و سالم فرود بیاد تمام اجزاش باید کاملا سالم باشه . از پیچ ساده چرخش گرفته تا سیستم های پیچیده موتورش.. حالا واسه زمین گیر شدنش یا سقوط کردن دیگه لازم نیست همه این اجزا خراب بشن بلکه یه نقص فنی ساده تو چرخ باعث میشه موقع فرود منفجر بشه . تریدینگ هم دقیقا همین حالت هست . واسه موفقیت باید دهها مورد کنار هم قرار بگیره . داشتن پلن معاملاتی قوی . استراتژی خوب و سود ده . مدیریت ریسک. مدیریت سرمایه . رعایت روانشناسی ترید . بروکر مطمئن و خوب رعایت تمام جزئیات تکنیکالی . آشنایی خوب با فاندامنتال و فاکتور های دیگه . اما واسه کال مارجین شدن فقط یک عامل کفایت می کنه . فرض کنید کسی تمام این فاکتور ها رو داره ولی ترسش رو نمیتونه کنترل کنه . این ترس باعث میشه پوزیشن که میره تو ضرر مدام استاپ لاس رو جابجا کنه ... وقتی میره تو سود یک لحظه هم نمیتونه سیستم رو ترک کنه . میشینه پای مارکت و پیپ به پیپ نوسانات رو رصد می کنه و هر جابجا شدن مارکت مثل پتک تو سرش فرود میاد و لحظه به لحظه استرس رو بالا می بره و این استرس باعث میشه مدام تییک پرافیت رو نزدیک و نزدیکتر کنه و در نهایت هم قید تی پی رو می زنه و پوزیشن رو بصورت دستی می بنده
                          این ترس و اضطراب واسه این فرد عامل شکستش هست حتی اگر قوی ترین سیستم معاملاتی دنیا رو هم در اختیار داشته باشه
                          حالا اینکه 98 % به قول شما ضرر می کنن دلیلش اینه که این مثال ترس فقط یک دام از صدها دام این بازار هست . ده ها و صدها دام هست که هر کسی به نوعی تو یک تله اش گیر می کنه

خلاصه اینکه واسه موفقیت تو این بازار باید از تمام تله هاش جَست ولی واسه شکست خوردن فقط گیر کردن تو یک تله کفایت می کنه

ویرایش توسط taei : https://www.traderha.com/member/3328-taei در ساعت 05-14-2013, 03:56 PM
                          " آلوین تافلر "

نظر

نوشته اصلی توسط taei نمایش پست ها
                            ببینید واسه اینکه یک هواپیما بتونه از زمین بلند شه پرواز کنه و سالم فرود بیاد تمام اجزاش باید کاملا سالم باشه . از پیچ ساده چرخش گرفته تا سیستم های پیچیده موتورش.. حالا واسه زمین گیر شدنش یا سقوط کردن دیگه لازم نیست همه این اجزا خراب بشن بلکه یه نقص فنی ساده تو چرخ باعث میشه موقع فرود منفجر بشه . تریدینگ هم دقیقا همین حالت هست . واسه موفقیت باید دهها مورد کنار هم قرار بگیره . داشتن پلن معاملاتی قوی . استراتژی خوب و سود ده . مدیریت ریسک. مدیریت سرمایه . رعایت روانشناسی ترید . بروکر مطمئن و خوب رعایت تمام جزئیات تکنیکالی . آشنایی خوب با فاندامنتال و فاکتور های دیگه . اما واسه کال مارجین شدن فقط یک عامل کفایت می کنه . فرض کنید کسی تمام این فاکتور ها رو داره ولی ترسش رو نمیتونه کنترل کنه . این ترس باعث میشه پوزیشن که میره تو ضرر مدام استاپ لاس رو جابجا کنه ... وقتی میره تو سود یک لحظه هم نمیتونه سیستم رو ترک کنه . میشینه پای مارکت و پیپ به پیپ نوسانات رو رصد می کنه و هر جابجا شدن مارکت مثل پتک تو سرش فرود میاد و لحظه به لحظه استرس رو بالا می بره و این استرس باعث میشه مدام تییک پرافیت رو نزدیک و نزدیکتر کنه و در نهایت هم قید تی پی رو می زنه و پوزیشن رو بصورت دستی می بنده
                            این ترس و اضطراب واسه این فرد عامل شکستش هست حتی اگر قوی ترین سیستم معاملاتی دنیا رو هم در اختیار داشته باشه
                            حالا اینکه 98 % به قول شما ضرر می کنن دلیلش اینه که این مثال ترس فقط یک دام از صدها دام این بازار هست . ده ها و صدها دام هست که هر کسی به نوعی تو یک تله اش گیر می کنه

خلاصه اینکه واسه موفقیت تو این بازار باید از تمام تله هاش جَست ولی واسه شکست خوردن فقط گیر کردن تو یک تله کفایت می کنه
                            بسیار پاسخ حکیمانه ای بود برادر .....

خب من فکر میکنم که بحث ما داره به یه نتایج مطلوبی میرسه ما اگه بتونیم از دامهای گسترده در این بازار جان سالم در ببریم میتونیم در این بازار موفق بشیم یه چیزی تو مایه های رانندگی تو اتوبانه که هم میشه با سرعت معقول رانندگی کرد و به مقصد رسید هم میشه در عین آهسته رفتن قوانین رو رعایت نکرد و سرانجام واژگون شد .........
                            حال با تمام این تفاسیر چه بکنیم که گرفتار این تله های جورواجور نشیم ... ؟؟؟ چگونه بر ترسمون غلبه کنیم ؟؟؟ چگونه خودمونو در این رودخانه مواج به ساحل نجات برسونیم ؟؟

شاید پیدا کردن سوالات بالا دغدغه همه تریدر ها باشه برای شروع خوبه که ابتدا برگردیم به عقب و ببینیم برای چی پا به این عرصه خوفناک گذاشته ایم ؟؟؟ آیا بازار ارزش تحمل اینهمه فشار و استرس رو داره یا نه ؟؟؟؟ انگیزه اصلی من به عنوان تریدر چی بوده که وارد این شغل پر مخاطره شده ام ؟؟؟

نظر شما دوستان ؟؟
                            ویرایش توسط titrerooz : https://www.traderha.com/member/6200-titrerooz در ساعت 05-14-2013, 06:44 PM

نظر

بسیار پاسخ حکیمانه ای بود برادر .....

خب من فکر میکنم که بحث ما داره به یه نتایج مطلوبی میرسه ما اگه بتونیم از دامهای گسترده در این بازار جان سالم در ببریم میتونیم در این بازار موفق بشیم یه چیزی تو مایه های رانندگی تو اتوبانه که هم میشه با سرعت معقول رانندگی کرد و به مقصد رسید هم میشه در عین آهسته رفتن قوانین رو رعایت نکرد و سرانجام واژگون شد .........
                              حال با تمام این تفاسیر چه بکنیم که گرفتار این تله های جورواجور نشیم ... ؟؟؟ چگونه بر ترسمون غلبه کنیم ؟؟؟ چگونه خودمونو در این رودخانه مواج به ساحل نجات برسونیم ؟؟

شاید پیدا کردن سوالات بالا دغدغه همه تریدر ها باشه برای شروع خوبه که ابتدا برگردیم به عقب و ببینیم برای چی پا به این عرصه خوفناک گذاشته ایم ؟؟؟ آیا بازار ارزش تحمل اینهمه فشار و استرس رو داره یا نه ؟؟؟؟ انگیزه اصلی من به عنوان تریدر چی بوده که وارد این شغل پر مخاطره شده ام ؟؟؟

نظر شما دوستان ؟؟
                              سلام
                              دو تا نکته مهم تو این بیزینس هست که توجه بهش مهمه . چه بسا دلیل اینکه بسیاری رو میارن به این کار و از اون طرف درصد زیادی متضرر می شن همین دوتا نکته باشه
                              اول اینکه فارکس به قول ادبیاتی ها سهل ممتنع هست . یعنی در عین حال که بسیار ساده هست بسیار سخت و پیچیده هست . ظاهر کار به نظر میرسه ساده ترین شغل هست و افرادی که تو این بیزینس سود می کنن به قدری با خیال راحت کار می کنن که حتی از حل کردن جدول کلمات هم کارشون ساده تر جلوه میکنه . تحلیل ، پیشبینی ، صادر شدن سیگنال ورود ، دکمه f9 ، بای یا سل و کسب سود...به همین راحتی . ولی می دونیم همین کار ساده جزء سخت ترین مشاغل دنیا و پر استرس ترین کار هاست تا جایی که سود کردن که هیچ حتی حفظ اصل سرمایه هم حالت غیر ممکن پیدا می کنه . معمولا افرادی که وارد می شن بدون توجه به ممتنع بودن کار فریب سهل بودنس رو می خورن
                              نکته دوم اینه که تو این بازار رو هر مسئله ای که دست بزارید مثل شمشیر دو لبه هست .. وقتی از لوریج صحبت میشه ، لوریج به همون اندازه که مفیده می تونه خطرناک باشه ..وقتی حد استاپ لاس نزدیک به نقطه ورود قرار داده میشه به همون اندازه که مفید هست خطرناک هست اگر استاپ لاس رو زیاد بگیریم باز به همین ترتیب هم مفیده هم خطرناک . لات سایز بالا هم خطرناکه هم مفید ...وقتی یک سطح قوی در بازار پیدا می کنیم اون سطح هم می تونه مفید باشه هم خطرناک چون این احتمال هست مارکت بعد از برخورد به اون سطح بصورت شارپ برگرده یا با قدرت حرکتش رو ادامه بده .درواقع هر چه اون سطح قویتر باشه ، لبه های این شمشیر تیزتر و تصمیم گیری برای ورود به معامله سختر هست
                              بسیاری از افراد برای وارد شدن به این بیزینس فقط جنبه های خوب و مثبت کار رو می بینن و اون رو شمشیر یه لبه ای تصور می کنن که هیچ خطری نداره و هر چه هست خوبی هست ولی وقتی چندین اکانتشون پشت سر هم کال میشه تازه متوجه زهر این بیزینس میشن و تازه می فهمن روی هر گنج فارکس یه مار غاشیه خوابیده ... ماری که اینقدر اکانت کال کردن و اینقدر تریدر بلعیدن که اژدها شده

" آلوین تافلر "

نظر

بسیار نکات قابل تاملی رو متذکر شدین ...

اگر درست متوجه شده باشم منظور شما اینه که تازه وارد ها فقط این روی سکه رو دیدن و به عبارتی آواز دهل رو از دور شنیدن اما وقتی وارد این مقوله میشن میبینن که به اون راحتی هم که نشون میداد نیست ....
                                خب حالا راه حل نجات از این بحبوحه چیه ؟ چجوری میشه از زهر این مار غاشیه در امان بود ؟؟؟؟

نظر

پردازش ...
                                X