اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ترید های منطقی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• فعلان بازار بر علیه ماست و قیمت به نقاطمون نمیرسه.ببینیم ایا این تحلیل جواب میده یا نه.

تحلیل امروز در یورو ین هست.یه الگوی من در اوردی از توش در اوردم.همچنین واگرایی هم داریم.تریگر داد سل میزنیم روش.در ضمن در 4 ساعته هم احتمال الگوی سر و شانه داریم.

ویرایش توسط mohsen_hps : https://www.traderha.com/member/3134-mohsen_hps در ساعت 11-14-2013, 11:23 AM
    دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

• ما پوند دلار هم به این شکل میبینیم.رو 100 اردر گذاشتم فعال شد.50 پیپ هم استاپ گذاشتیم و تیپی هم ازاد گذاشتیم

دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

• ارادتمند معامله گر با بخت و اقبال

نظر

• پروفیت خورد

ارادتمند معامله گر با بخت و اقبال

نظر

• درود بر همه دوستان صبور و گلم

eur - aud

یه موقعیت نسبتا بلند مدت ، ولی با ریسک به ریوارد مناسب

این آرایش ماهانه کندلها نشان از آمادگی برای نزولی بلند مدت دارد که منتظر یک اشاره است.

در تایم 4 ساعته نقاط ورود و استاپ مشخص شده است. امیدوارم این یکی هم رو سفیدمون کنه.

هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• ریسک به ریوارد غیر منطقی
              جمله همیشگی :
              ریسک به ریوارد باید نصف باشه تا وارد بشین !!!!!!
              در شرایط ۵۰ به ۵۰ به نظر شما اگر استاپ رو ۲۰ پیپ بگیرم ریوارد رو ۴۰ کدوم زودتر تارگت میزنه
              فکر کنید دارین تاس میدازین تاس رو هم دادن دست شما به میل خودتون و با شیوه که بلدین تاس بندازین
              تو فارکس فقط تاس دست ماست و شیوه تاس انداختن ولی معلوم نیست همون خونه ای که میخایم بشینه
              بعد خود شما شرط گذاشتی اگر ۱و۲و۳و۴ اومد بروکر برندست ۵ و ۶ من برنده ام
              برگرفته از کتاب معامله گری با بخت و اقبال
              ریسک به ریوارد فقط ۵۰ به ۵۰
              تازه به نظرم حالا که تاس رو دادن دست ما چهارتا خونه رو هم بگیریم بهتره ریسک به ریوارد بشه ۲
              ولی به هر کی بگم ریسک به ریوارد دو درسته صداش در میاد

نظر

• نتیجه پوزیشنهای پست 159

سلام و درود
                در هفته گذشته از 8 پوزیشن تعداد 4 پوزیشن استاپ خورد و 4 پوزیشن در سود بسته شد . متاسفانه عدم توجه به چند نکته خیلی ریز تحلیلی باعث استاپ خوردن 2 پوزیشن شد که میتواند آموزش خوبی برای آینده باشد . در هفته بعد تلاش خود را خواهم کرد تا جبران این اشتباهات را انجام دهم البته نه به صرف انتقام گیری بلکه با در جهت رفع عیب های تحلیلی.
                مجموع پیپهای مثبت 641 و پیپهای منفی 487 . میزان دلاری منفی 38.37 دلار می باشد .همانطور که ملاحظه میشود میزان پیپهای مثبت از منفی بیشتر می باشد اما به دلیل اینکه پوزیشنها نیمی در تی پی اول بسته میشود میزان لاتیج مثبت نسبت به پوزیشن هایی که مستقیم به استاپ میخورد کمتر میشود لذا با توجه به اینکه لاتیج پوزیشنهای استاپ خورده بیشتر می باشد از نظر دلاری حساب در منفی قرار میگیرد . نسبت درصد زیان حاصله به کل سرمایه معادل 1.53% می باشد .
                چنانچه دوستان عزیز عضو این تاپیک پیشنهادی در جهت رفع در جهت بهینه کردن سود ها به زیان ها دارند که بتوان از ترفند بهتری استفاده شود استقبال خواهیم کرد .
                فقط خواهشمندم برای تعداد تاپیکها زیاد نشود فقط عزیزانی که ثبت نام شده هاند اظهار نظر نمایند .
                همانطور که می بینید به دلیل تعداد پوزیشنها و بر اساس مدیریت سرمایه اعمال شده هم سود ها منطقی است و هم زیان ها منطقی می باشد . و چون تعداد پوزیشنها از یک حد نصاب خوب برخوردار است در صورتی که یک تحلیل اشتباه شود تحلیل دیگر جبران زیان حاصل از دیگری را پوشش میدهد و در بلند مدت این روش میتواند سود زا باشد با توجه به برآیند منفی دلاری همانطور که ملاحظه میشود از نظر پیپ هم چنان در مثبت می باشد با توجه به اینکه پیپهای پوزیشنهای نیمه محاسبه نشده و فقط پیپهای دوم مورد نظر بوده در حالی که اگر نیمه های اول را هم محاسبه میکردیم میزان پیپهای مثبت بطور قابل ملاحظه ای افزایش می یافت اما این افزایش کاذب می باشد و در میزان دلاری موثر نمیتواند باشد .
                یکی از راههایی که میتواند موثر در بهینه کردن سیستم برای سود زایی باشد کم کردن استاپ لاس ها می باشد حال اینکه اگر چنین شود در هفته های گذشته مشاهده شده که به خوبی میتوان از ورودی های دوم نیز در جهت سود زایی بهره برد و میزان خروجی را از 2 به 3 افزایش میدهد .
                راه دیگر اینکه میتوان پوزیشن را در تی پی اول نبست و ریسک فری نمود اما باز هم دیدیم که بعد به کرات بعد از لمس تی پی اول در برگشت ورودی دوم را دیده و مجددا" به تی پی دوم رسیده و با ریسک فری کردن همان نیمه سود را هم از دست خواهیم داد .
                راه دیگر اینکه به همراه روند در طول هفته تغییری در میزان تی پی و استاپ ها اعمال نماییم که با اینکار نظم کل سیستم را مخدوش کردیم . با توجه به اینکه در این روش سعی کردیم در ورود با حس انسانی رفتار کنیم و در خروج همچون ماشین وار رفتار نماییم .
                لذا منتظر ایده ها و نظرات مثبت دوستان در جهت بهینه کردن روش هستم .
                آخر هفته خوبی را براتون آرزومندم .

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 11-16-2013, 03:46 PM
                آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• درود بر جناب یزدی عزیز و سایر دوستان گرامی

این همه زحمت واقعا خدا قوت داره. پست های پربار و پر انرژی شما ، انگیزه فعالیت مضاعف به من میده.

میرم سر اصل مطلب. به نظر من همه مواردی که شما هنگام ترید ذکر میکنید عالیه به غیر از دو مورد : اول اینکه ورود دوم به نظرم منطقی نیست ، به این معنی که پوزیشنی که رفته تو ضرر نیازی نداره که سنگین تر بشه. از نظر مدیریت سرمایه معقول نیست و هم اینکه یه حس لجبازی با قیمت و نپذیرفتن تحلیل اشتباه به تریدر منتقل میکنه. با حذف این مورد مقدار ضرر کوچکتر میشود که خود نوعی سود است !!!

مورد دوم اینکه چرا این استراتژی ورود چند مرحله ای ، هنگامی که ما در سود هستیم اجرا نشود ؟ چند بار به این موضوع در تاپیک های مختلف اشاره کردم. برای ورود چند مرحله ای ، حال که تحلیل ما درست از آب در اومده ، از شکست سطوح میتوان بهره برد و سود را چند برابر کرد.
                  فکر نمیکنم نیاز به توضیح بیشتر باشه و همه عزیزان به این بریک اوت ها مشرف هستند.

اگر موافقید در چند پوزیشن برای تست از این روش بهره ببریم .

ببخشید و موفق باشید.
                  هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                    درود بر جناب یزدی عزیز و سایر دوستان گرامی

این همه زحمت واقعا خدا قوت داره. پست های پربار و پر انرژی شما ، انگیزه فعالیت مضاعف به من میده.

میرم سر اصل مطلب. به نظر من همه مواردی که شما هنگام ترید ذکر میکنید عالیه به غیر از دو مورد : اول اینکه ورود دوم به نظرم منطقی نیست ، به این معنی که پوزیشنی که رفته تو ضرر نیازی نداره که سنگین تر بشه. از نظر مدیریت سرمایه معقول نیست و هم اینکه یه حس لجبازی با قیمت و نپذیرفتن تحلیل اشتباه به تریدر منتقل میکنه. با حذف این مورد مقدار ضرر کوچکتر میشود که خود نوعی سود است !!!

مورد دوم اینکه چرا این استراتژی ورود چند مرحله ای ، هنگامی که ما در سود هستیم اجرا نشود ؟ چند بار به این موضوع در تاپیک های مختلف اشاره کردم. برای ورود چند مرحله ای ، حال که تحلیل ما درست از آب در اومده ، از شکست سطوح میتوان بهره برد و سود را چند برابر کرد.
                    فکر نمیکنم نیاز به توضیح بیشتر باشه و همه عزیزان به این بریک اوت ها مشرف هستند.

اگر موافقید در چند پوزیشن برای تست از این روش بهره ببریم .

ببخشید و موفق باشید.
                    سلام و درود

درود بر پیام عزیز و تشکر بابت حس همکاری و تاپیکهای مثمر ثمری که در تاپیک و دیگر تاپیکها ارائه مینمایید و به شخصه بسیار استفاده میکنم و لذت می برم از نوع تحلیلیتان .
                    و اما در مورد مطلب فوق کلام شما کاملا" متین هست اما به یک نکته توجه داشته باشید که ما چون با توجه به انتهای روند هفته پوزیشن گیری میکنیم لذا طول روند هفته گذشته میتواند ریتریسهایی را برای هفته جاری در بر داشته باشد که امری است منطقی مضاف بر اینکه تراز ها به شکلی تعیین میشود که از میانگین حرکت هفتگی با توجه به رنج و روند تعیین میشود و شکست سطوح ممکن است میزان زیادی را در طول هفته جاری در بر نداشته باشد مضاف بر اینکه خروج تی پی اول حاشیه امنی در حفظ سود می باشد و همانطور که در تصویر های گذشته تا کنون ملاحظه میکنید قیمت معمولا" در طول هفته در حد استاپ تا تی پی دو حرکت داشته جز در موارد معدود که از نظر تعداد کم می باشد لذا ممکنه باشکست تی پی اول و اضافه نمودن حجم و برگشت قیمت که در تصاویر ملاحظه میشود دور از انتظار نیست میزان سود به دست آمده را کاهش خواهد داد .
                    و اما ورودی دو در جهت ریتریس قیمت اعمال شده که با حذف آن استاپ به این نقطه انتقال پیدا میکند و باز هم تجربه تصاویر گذشته نشان داده که تراز ورودی دو حد نصابی برای ریتریس بود و بارها قیمت با واکنش به این تراز ادامه روند خود را در پیش گرفته و من در گذشته توانستم با ورودهای تراز دو سودهای خوبی در خروجی تراز ورود یک کسب کنم که جبران عدم رسیدن به تی پی دو را نموده .
                    با توجه به گفته های شما تصور میکنم که اگر شکست ورودی دو را دلیلی بر نقض تحلیل بدانیم با نصف کردن میزان فعلی فاصله ورودی دو تا استاپ را به منزله استاپ بتوانیم در کاهش استاپ ها استفاده نمود هم فرجه ای برای برگشت قیمت محسوب شده و هم میزان استاپ را کاهش داده .
                    منتظر نظرات دوستان عزیز خواهیم بود

ارادتمند
                    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• با سلام و عرض ادب خدمت حاج سعید عزیز و دیگر دوستان

با همه احترام و ارزشی که برای تحلیلهای شما بزرگواران قائل هستم ولی این همه انرژی و وقت ! دست آخر هم یه نتیجه نسبتا سر به سر یا ...
                      تو رو به خدا حاج سعید عزیز منو عفو بفرمایید که این گونه بیان میکنم ولی خود را از قید تحلیل بازار رها کنید با اینکه خودم هم هنوز نمی توانم این کار بطور کامل انجام بدهم ولی دارم رو خودم کار میکنم اولین قدمش اینه که نمی تونم دیگه ترید کنم و از بدن درد دارم می میرم تا خدا کمکم کند.

باز هم بی ادبی این شاگردتون رو ببخشید
                      ارادتمند همه دوستان حمید

تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها
                        با سلام و عرض ادب خدمت حاج سعید عزیز و دیگر دوستان

با همه احترام و ارزشی که برای تحلیلهای شما بزرگواران قائل هستم ولی این همه انرژی و وقت ! دست آخر هم یه نتیجه نسبتا سر به سر یا ...
                        تو رو به خدا حاج سعید عزیز منو عفو بفرمایید که این گونه بیان میکنم ولی خود را از قید تحلیل بازار رها کنید با اینکه خودم هم هنوز نمی توانم این کار بطور کامل انجام بدهم ولی دارم رو خودم کار میکنم اولین قدمش اینه که نمی تونم دیگه ترید کنم و از بدن درد دارم می میرم تا خدا کمکم کند.

باز هم بی ادبی این شاگردتون رو ببخشید
                        ارادتمند همه دوستان حمید

سلام و درود

درود بر حمیدخان بزرگوار حمید جان بازار همینه بعنوان کسی که 38 ساله در امر تجارت فعال هستم یاد گرفتم کاسب جماعت همیشه باید یک جیبش منفعت باشه و یک جیبش ضرر . نصیحتی بزرگی 30 سال پیش به من کرد بد نیست که همه شما هم بشنوید . فرمود :
                        اگر خداوند امروز به شما 3 ریال اعطا کرد این 3 ریال برای آن نیست که امروز مصرف کنی بلکه یک ریالش را داده برای اینکه خرج امروزت را گذران کنی یک ریالش را داده که پس انداز کنی برای روزی که بهت نخواهد داد و یک ریالش را داده برای بر سرمایه ات افزون کنی تا همیشه به نرخ تورم روز باشی .
                        پس می بینید که هیچ کار خدا بی حساب و کتاب نیست اگر قرار باشه در بازار تجارت تحمل ضرر منطقی که یکی از ارکان اصلی بازار می باشد را نداشته باشیم یعنی تجارت بی منطق . و اما در مورد تحلیل نکته ای از تجارت بیرون بازار بگم زمانی که شما میخواهید کالایی را سفارش دهید جهت عرضه به بازار فرضا" یک قطعه از ماشین را شما در نظر بگیرید اگر آمار نگیرید که از این اتومبیل چند تا موجود است و طول عمر قطعات بر اساس تعیین کارخانه چند سال است و در سال چند درصد از این خودرو به مصرف قطعات می افتد و در بازار چند نفر برای تامین این قطعات وجود دارد و سهم شما با توجه به تعداد نفرات بر اساس میزان سرمایه گذاریشون چقدر می باشد .در صورتیکه چنین تحلیلی را برای این قطعه نداشته باشید یا آنقدر زیاد خواهید آورد که خواب کالا در بعد زمان باعث اتلاف سرمایه و وقت شما و باز داشتن امکان سرمایه گذاری بر روی کالا دیگر را از شما خواهد ربود . و یا آنقدر کم خواهید آورد که سود حاصله بابت وقت و انرژی و زمانی که شما برای ورود کالا گذاشتید قابل سنجش نخواهد بود .
                        پس می بینیم که در هر بازاری تا تحلیلی نداشته باشید فعالیت در آن میتواند نتیجه مطلوبی در بر نداشته باشد . و اما فارکس درست است که دنیای تحلیلگری با دنیای تریدری متفاوت است اما هیچ گاه از هم جدا نخواهند بود و به قول جناب آ ز ا د ی در کلاس آنلاین ها میفرمودند دنیای تحلیلگری با تریدری مجزاست اما باید از تحلیل ها در جهت شناخت روند و از تریدری برای فرصتهای معاملاتی استفاده کرد .
                        نکته دیگر اینکه ما در اینجا هدف را بر این قرار دادیم که خود را در گیر تریدهای روزانه نکنیم و با ترید های هفتگی خود را آزاد کنیم برای انجام امور دیگه و در طی این چند هفته برآیند کار مامطلوب بود و تا اینجا ناراضی نبودم این هفته هم عدم توجه من به دو نکته تحلیلی باعث استاپ زیاد من شد که در تلاش هستیم در بهینه کردن سیستم تلاش کنیم .
                        منتظر نظرات خوب مفید دوستان هستم .

موفق و پیروز باشید

نظر

• سلام كليه دوستان توجه داشته باشند بازار يكطرفش برد وطرف ديگر باخت است

اگر توقع برد هميشه را داريد پس بايد چنان حرفه اي شويد كه ديگر جاي شك وترديد وجود نداشته باشددوست گرامي در 3 هفته كه دارم پوزيشن ها يش را مقاسيه ميكنم وبررسي دقيق ببينيد چقدر سود به ضرر داشته ضمنا حتي اعلام كردند كه ميخواهيد ريسك تان پايين باشد در دستورات دوم خريد يا فروش تان را انجام دهيد ضمنا ايشان متعد و موظف نشدند كه حتما سود بدهند يك نصيحت دوستانه دارم پيشامد هاي حساب نشده خداوند گان روي زمينند موفق وپيروز باشيد

نظر

• یورو از ابر خارج شده میخوام بخرم
                            یک حساب باز کردم واسه این ایده اگه کال نشد میام توضیح میدم
                            فایل های پیوست شده

نظر

• سلام و درود

به دلیل تغییرات در تعیین پوزیشن ها این هفته سیگنال و پوزیشنی نخواهیم داشت تا دیدگاه جدید بر اساس روند لایو بازار در هفته جدید چک شود .
                              انشاا... از هفته آینده مجددا" اقدام به اردر گذاری خواهیم کرد .

موفق باشید

نظر

• سلام
                                چه بد ؟
                                من به شخصه از زحمات جنابعالي تشكر ميكنم

نظر

پردازش ...
                                X