اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Trading System Series, Based on Bollinger Bands --- No 1

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• یورو - فرانک

هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• نوشته اصلی توسط minexer نمایش پست ها
      درود
      امروز با یه نتیجه ی تحقیق اومدم!
      اول هفته است ، گفتم فیبوناچی ها رو روی ترید های هفته ی پیشم بک تست بگیرم و نتیجه اش رو بذارم برای همه . فکره بک تست کردن فیبوناچی ها هم امیر جان بیان کردند و جرقه زد توی ذهنم .
      نتایج رو قرار میدم و توضیحی اگه باشه بیان میکنم زیر عکس

مثال اول
      در این مثال همانطور که در عکس با علامت هایی که قرار دادم کاملا واضح است و تی پی فیبوناچی رو اگر قرار میدادم واسه خودم سودم بیشتر میشد .

مثال دوم
      همانطور که میبینید باز اگر تی پی رو با فیبوناچی تعیین میکردم بیشتر سود میکردم

مثال سوم
      در تعیین سود ، این سیستم گفته است که تی پی را چند پیپ پایین تر از باند پایینی قرار بدید
      ولی همانطور که میبینید فیبوناچی ، باز حرف اول را در تعیین سود بیشتر زده و میشد بیشتر سود گرفت

مثال چهارم
      مانند مثاله قبلی ، باز فیبوناچی از باند بالایی بیشتر جواب داده برای تعیین تی پی !

مثال پنجم
      این ترید خیلی برای من طاقت فرسا بود و قیمت دایما در نقط ورود من بازی میکرد در طی یک روز و من آن را یر به یر بستم . ولی اگر از فیبوناچی اطاعت میکردم سود میگرفتم .
      در این نمونه یک نکته است که در آخر پست بیان میکنم .

مثال ششم
      این نمونه هم همان نکته ای را دارد که در مثال قبلی داشت .
      آخر پست بیان میشود

مثال آخر
      در این مورد ، تنها تریدی هست که به فیبوناچیه ما برخورد نکرد و سودی روی 261.8 نداد .
      این مورد تک پوزیشنی بود با برخورد قیمت به باند بالایی ، پوزیشن رو باید بست .

من احتمال میدم چون جمعه بود ، اینطوری شده و قیمت جون نداشته

خب میرسیم به نتیجه گیری هایی که من کردم و شما کردید

1- همونطور که امیر قبلا این فیبوناچی ها رو بیان کرد و گفت با اینا میشه گسترش سود داد ، و با این مثال هایی که من روی ترید های هفته قبلیم براتون اوردم ، به نظر میاد این روش گسترش سود خوبی رو میتونه داشته باشه .
      یعنی تی پی رو بذاریم روی فیبوناچی 261.8

2- نکته ای که در مثال های ششم و پنجم بود این است که باید تی پی رو چند پیپ پایینتر از فیبوناچی 261.8 بذاریم . چون کندل ها در بروکرای مختلف فرق میکنه و باید یه مقدار رو برای خلاصی لحاظ کنیم

3- برای رسم فیبوناچی من این کار رو کردم و نتیجه داد .
      باید از نقطه ورود تا دره یا قله قبل رو فیبوناچی رسم کرد . تمام مثال ها رو اگر نگاه کنید میبینید که من از نقطه ورودم تا دره یا قله اخیر رو فیبو کشیدم . و میبینیم که جواب داده .

4- شاید یکی بگه وقتی قیمت به 161.8 میرسه من اس ال رو میارم روی نقطه ورود تا ریسک فری کنم تا قیمت اگر برگشت ، ضرر نکنم.
      من این رو هم تست کردم و شما هم میتونید از این 7 مثال مشاهده کنید .
      اگر قیمت به 161.8برسه ، و اس ال رو بیارید به نقطه ورود ، 3 تا پوزیشن ها ، یر به یر میشه و قیمت برگشته و نقطه ورود رو تاچ کرده و بعد رفته تی پی 261.8 رو زده
      ولی اگر دست کاری نکنید پوزیشن رو ، و بذارید قیمت راه خودشو بره تا به 261.8 برسه ، میبینید که هفت تا پوزیشن سود میگرفتید

نتیجه اخلاقی
      من اگر هفته ی گذشته رو با فیبوناچی 261.8 سود گیری میکردم بنظرم بجای رشد حساب 7.5 درصد به یازده ، دوازده درصد میرسیدم و پیپ های بیشتری رو نسبت به 230 پیپ کسب میکردم .

پس این هفته من این سودگیری رو میخوام تست کنم و با 261.8 تی پی گذاری کنم .
      دوستانی که مایلند و میخواهند با این روش سود گیری کنن لطفا اعلام کنند و نتایج رو بذارند در تایم فریم هایی که کار میکنند .

دوستان دیگر هم اگر با روش های دیگه ای سود میگیرند لطف کنند نتایجشون رو آخر این هفته بذارند تا دیگه تا آخر این هفته بتونیم یه روش تست شده و جوابگو رو برای سودگیری بیشتر از این روش انتخاب کنیم .

نظری هم راجع به ارتقا این نوع سودگیری داشتید خوشحال میشیم بیان کنید .

با سپاس
      بدرود
      همایون ...
      سلام همایون جان خسته نباشید

این که فیبو رو از نقطه ورود خودمون بکشیم فکر نمیکنم کار درستی باشه چون بازار هیچ تعهدی نسبت به نقطه ورود من و شما نداره ولی یه تعهد کوچیک به سقف و کف ها داره.

دلیل اینم که اینقدر الان از نتایج بک تستون راضی هستید جامعه آماری کم می باشد شما از روی 7 تا موقعیت میخواهید تی پی سیستم رو بهینه کنید که به نظر من حقیر کاری است بیهوده. شما حداقل باید روی صد موقعیت بررسی کنید تا به نتیجه برسید. بهترین نقطه تی پی هم حداقل به نظر من حقیر همین سقف و کف های کلاسیک هستند حداقل تجربه ی من میگه اینها بهترین هستند.

کلا بک تست بر هر درد بی درمان دواست. کافی است دوستان اکسپرت نویس یه اندیکاتور بنویسند که موقعیت ها رو نشون بده که دخالت احساسات کم بشه اون موقع است که راحت میشه بک تست گرفت و سیستم رو بهینه کرد.

ببخشید دخالت کردم

آرزوی توفیق روز افزون برای تمامی دوستان دارم

ارادتمند---------------امیر
      تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• بزرگترین لذت در زندگی ام انجام دادن کاری ست که دیگران گفتند تو نمی توانی ..... ! رومن پولانسکی

نظر

• نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
          سلام همایون جان خسته نباشید

این که فیبو رو از نقطه ورود خودمون بکشیم فکر نمیکنم کار درستی باشه چون بازار هیچ تعهدی نسبت به نقطه ورود من و شما نداره ولی یه تعهد کوچیک به سقف و کف ها داره.

دلیل اینم که اینقدر الان از نتایج بک تستون راضی هستید جامعه آماری کم می باشد شما از روی 7 تا موقعیت میخواهید تی پی سیستم رو بهینه کنید که به نظر من حقیر کاری است بیهوده. شما حداقل باید روی صد موقعیت بررسی کنید تا به نتیجه برسید. بهترین نقطه تی پی هم حداقل به نظر من حقیر همین سقف و کف های کلاسیک هستند حداقل تجربه ی من میگه اینها بهترین هستند.

کلا بک تست بر هر درد بی درمان دواست. کافی است دوستان اکسپرت نویس یه اندیکاتور بنویسند که موقعیت ها رو نشون بده که دخالت احساسات کم بشه اون موقع است که راحت میشه بک تست گرفت و سیستم رو بهینه کرد.

ببخشید دخالت کردم

آرزوی توفیق روز افزون برای تمامی دوستان دارم

ارادتمند---------------امیر
          درود
          سپاس از شما و نظرتون

موردی که توی کف و سقف های قبلی است اینه که اکثر پوزیشن ها ، اگر بر اساس کف و سقف گذشته بخواهند تی پی گذاری بشوند تی پی های بزرگی رو می سازند که احتمال نرسیدن قیمت بهش زیاده .
          شما الان یه نگاهی به مثال دوم و سوم و چهارم بنده در پست قبلیم بندازید بی زحمت
          خب توی این مثال ها شما میبینید که اصلا اون موقع کف و سقف قبلی ای نبوده و قیمت یه جایی که رسیده ، برگشت داشته

این موارد رو بنظرتون چه ایده ای براش دارید ؟ ( پست 375 رو اگر نظری بندازید منظورمو متوجه میشید )

یه مورد دیگه هم از بین کلامتون متوجه شدم که ممنون میشم اینم توضیح دهید

فکر میکنید با کف و سقف های گذشته میشه حداکثر سودگیری رو از یک روند داشت ؟!

امروز با اینکه دو شنبه است و تایم فریم من هم بلند مدته
          ولی با شروع سشن لندن تا حالا 5 ، 6 تا موقعیت ایجاد شده که من از بین این ها گلچین کردم و خوب هاشو ترید کردم .
          من بر خلاف دوستان ، عکس ورود پوزیشن هامو نمیذارم تا تاپیک زیاد شلوغ نشه .
          و فقط عکس از نتیجه هاشون میذارم نه ورودشون . اینجوری برای هر ترید ، یک عکس توی تاپیک قرار میگیره . نه دو تا

سپاس
          بدرود
          ویرایش توسط minexer : https://www.traderha.com/member/8769-minexer در ساعت 12-23-2013, 03:19 PM
          ... آدما چیزی رو نفهمن ، می ترسن ...

نظر

• ویرایش توسط aliloo : https://www.traderha.com/member/8385-aliloo در ساعت 12-23-2013, 04:24 PM
            زندگی آفرینش هست ، نه کشف و جستجو

نظر

• مرسی از امیر عزیز بابت نظری که دادند. اگر پیشنهادی هم دارید که احساس میکنید مفید واقع میشه ، چه شما و چه دوستان دیگه بدون هیچ نگرانی ارائه بدید . خودتون هم به نتیجه برسونید. اینجا هیچ محدودیتی برای ایده های جدید نداریم.

همایون جان اگر مشکلی نداری و موافقی لطفا موقعیت هایی رو که میدونی برای ورود مناسبند و خودت هم میگیری ، اینجا قرار بده تا همه استفاده کنیم . نگران نتیجه هم نباش. قرار دادن موقعیت لایو به نظرم هنره. هم کمک به دیگرانه و هم اینکه باعث میشه خودت هم بیشتر دقت کنی و موقعیت های آبکی رو نگیری. امتحان کن میبینی . نگران این جور شلوغ شدن ها هم نباش لطفا !!!

دوستان موقعیت هاتون رو قرار بدید تا رفع اشکال بشه و هم اینکه دیگران استفاده کنند.

یه بار هم قبلا اشاره کرده بودم که شکر خدا جو اینجا خیلی خوبه. اگر هم از کسی ایرادی بگیریم به قصد کمک و رفع اشکاله و کسی با سوء نیست شخصی رو مخاطب قرار نمیده. مرسی از این بابت .

پیروز باشید

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• Usd - chf D1

به نظرم از اون موقعیتهای خیلی خوبه اگه اجازه ورود بده

.

نظر

• نوشته اصلی توسط minexer نمایش پست ها

درود
                  سپاس از شما و نظرتون

موردی که توی کف و سقف های قبلی است اینه که اکثر پوزیشن ها ، اگر بر اساس کف و سقف گذشته بخواهند تی پی گذاری بشوند تی پی های بزرگی رو می سازند که احتمال نرسیدن قیمت بهش زیاده .
                  شما الان یه نگاهی به مثال دوم و سوم و چهارم بنده در پست قبلیم بندازید بی زحمت
                  خب توی این مثال ها شما میبینید که اصلا اون موقع کف و سقف قبلی ای نبوده و قیمت یه جایی که رسیده ، برگشت داشته

این موارد رو بنظرتون چه ایده ای براش دارید ؟ ( پست 375 رو اگر نظری بندازید منظورمو متوجه میشید )

یه مورد دیگه هم از بین کلامتون متوجه شدم که ممنون میشم اینم توضیح دهید

فکر میکنید با کف و سقف های گذشته میشه حداکثر سودگیری رو از یک روند داشت ؟!

امروز با اینکه دو شنبه است و تایم فریم من هم بلند مدته
                  ولی با شروع سشن لندن تا حالا 5 ، 6 تا موقعیت ایجاد شده که من از بین این ها گلچین کردم و خوب هاشو ترید کردم .
                  من بر خلاف دوستان ، عکس ورود پوزیشن هامو نمیذارم تا تاپیک زیاد شلوغ نشه .
                  و فقط عکس از نتیجه هاشون میذارم نه ورودشون . اینجوری برای هر ترید ، یک عکس توی تاپیک قرار میگیره . نه دو تا

سپاس
                  بدرود
                  سلام همایون عزیز

دقیقا به نظر من بیشترین سود رو میشه با همین سقف ها داشت. چون تعداد خیلی زیادی از پوزیشن ها که به سود میرسند تا سقف قبلی پیش میروند

البته نظرم کاملا شخصی و طبق تجربه خودم بوده

ارادتمند-----------------امیر
                  تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• nzd - jpy h4

.

نظر

• اولین نتیجه در این هفته : L$

نظر

• درود بسیار - روز بر همگی خوش

پوند - ین

این پوزیشن قبل از فعال شدن کف جدیدی ساخت و به زیر باند نفوذ کرد و از همه مهم تر میانگین از باند خارج شد و من اردر رو کنسل کردم .احساس میکنم قیمت بازی در بیاره !!!

.

نظر

• درود

بچه های دیگه هم متداشون رو گذاشتن ، و رفتن تا سیزده به در میلادی ها !

خب دوستان
                          بزرگان میگویند در زمانی که سیستم یا بازار ضررده است بهترین راه کسب تجربه و پیدا کردن باگ ها و مشکلات متدتان است .

بنظرتون روی چی وقت بذاریم این دو ، سه هفته آینده رو ؟

1 - تی پی ها رو بک تست بگیریم و بهترین راه رو برای گسترش سود تست کنیم از گذشته بازار ؟

2- بحث atr رو اگر پیام خان میتونستید به صورت کاربردی و ساده برای ما بیان کنید خیلی خوب میشد ؟
                          ( درواقع تلفیق atr با این متد رو چون شما انجام دادید و استفاده میکنید ، آیا میتونید همون کار ها رو هم به افرادی که با این atr کار نکردند توضیحه کاربردی بدید ؟
                          من خودم خیلی دوست دارم یاد بگیرم . ولی چون تاپیک ها یه مقدار برام گنگ هستن دوست دارم شما در حدی که بشه فقط با همین متد از atr استفاده کرد ، بهم اینو یاد بدید اگر مقدوره براتون )

3- سراغ دومین سیستم و مکمل این سیستم نریم به نظرتون پیام خان ؟
                          ( بنظرتون زمانش نرسیده که اگر سیستمی از اون هفتای دیگه که فکر میکنید بااین مچ میشه و میشه بیشتر سود گرفت رو توضیح بدید ؟ )

البته من نظرم اینه تا این سیستم تمام مواردش حل نشده سراغ بقیه نریم ، حتی اگر با آشنایی با اونا بیشتر بشه سود گرفت .
                          من به شخصه تا کاری تموم نشه سراغ یه چیز دیگه نمیرم .

پیام خان نظر شما چیه ؟
                          مورد یک و دو خیلی داره چشمک میزنه !

پیشاپیش سپاس از همگی دوستان که همراه بودند تا الان
                          یاد امیر هم بخیر که امروز خدمتش شروع شده

بدرود

نظر

• بزرگترین لذت در زندگی ام انجام دادن کاری ست که دیگران گفتند تو نمی توانی ..... ! رومن پولانسکی

نظر

• همایون جان من از این چند روز استفاده میکنم و مطالعه میکنم. خیلی کار عقب افتاده دارم.

در مورد روشهای دیگه ، راستشو بخوای یه چند روزیه تو فکرشم. ولی حیفم میاد این روش خیلی ساده و سود آور فراموش بشه. من میدونم که چقدر خوب جواب میده.شاید به این نتیجه برسم که این روش رو با اون یکی که مووینگ بیشتری داره ترکیب کنم و یکم تغیرش بدم.ولی بیس کار همینه. مووینگ و بولینگر. دارم بررسی میکنم. ولی همین هم عالیه .

برای حد سود هم که اعلام کردم ، پایه کار از اول بر اساس Atr بود و هست. من منبع فارسی مناسب و کاملی که معرفی کنم نیافتم . ولی اگر با انگلیسی مشکل نداری منبع و سایت زیاده. ولی در حالت کلی اینه که بر اساس آن میانگین حرکتی قیمت بر اساس پیپ را در یک بازه مشخص شده بدست میاورند که بفهمند جفت ارزی که بر روی آن قصد ترید دارند پتانسیل چه مقدار حرکتی را دارد و الان که قصد ورود دارند چه میزان طی شده و چی باقی مونده و حد سود و ضرر رو بر اساس اون تعیین میکنند. نظرات مختلفه و مثلا حدود 2 سوم ای تی آر و یا 60 تا 70 درصد برای حد سود و 30 تا 40 درصد رو برای حر ضرر در نظر میگیرند. دوره های حرکتی 4 ساعته و روزانه رو من ترجیح میدم . دوره زمانی هم هرچقدر بیشتر باشد بهتر است. من 70 روز تا 100 روز رو برای کندل روزانه ترجیح میدم. ولی شما خودت امتحان کن.

.

نظر

• سلام دوستان
                                در تصویر زیر یک تجربه با ارزش خودم را به اشتراک گذاشتم. امیدوارم مفید باشه....
                                خطوط ابی کراس موینگ 50 و باند وسط...
                                با این روش بیشتر موارد رنج بازار باند وسط از خط قرمز رد نمیشه.وورود اشتباه نداریم
                                ویرایش توسط chiaq361 : https://www.traderha.com/member/6373-chiaq361 در ساعت 12-24-2013, 06:31 PM

نظر

پردازش ...
                                X