اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Trading System Series, Based on Bollinger Bands --- No 1

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• امیر ترکوندیا..مرسی.

بزرگترین لذت در زندگی ام انجام دادن کاری ست که دیگران گفتند تو نمی توانی ..... ! رومن پولانسکی

نظر

• پیام ازت خیلی خیلی ممنونم داداش...، بعد از مدت ها لذت معامله هم جهت روند رو دارم میچشم، باعث شدی همه روش های گن و تایمینگ و cycle بندی، هارمونیک و الیوت و کلاستربندی هزار تا چیز دیگه رو بذارم کنار و بچسبم به همین دو تا خط ساده...!!!!
      هیییییی از این زندگی.........

قربانت امیر جان، قدرت سیستم رو داشتی خداییش؟!

نظر

• کسی حواسش به این بود؟ البته ریسک ریوارد خوبی نداشت...

نظر

• سلام بر همه دوستان

امیدوارم همیشه سلامت، موفق و جیبهاتون پر پیپ ($) باشه.

دیشب میخواستم سیگنالهای دیروز رو بگذارم که متاسفانه به خاطر بدحالی پسرم نشد و بردمش دکتر، مدتها بود با روشهای مختلف سر و کله میزدم و نتیجه دلخواهی ازشون نگرفته بودم، متاسفانه سر خبر nfp با یه اشتباه بچه گانه چیزی حدود 80% سرمایه ام از بین رفت و به شدت تحت فشار هستم، جوری که از روز جمعه تا دیروز حتی چارت رو باز هم نکرده بودم و فقط میشستم تاپیکها رو نگاه میکردم و به خودم بد و بیراه میگفتم ( البته هنوز هم دارم میگم و این گفتن اگر درست کار کنم و بتونم سرمایه ی از دست رفته رو تا 4 ماه آینده برگردونم هم ادامه خواهد داشت ).

اینها رو گفتم تا تاییدی بشه بر گفته های امیر عزیز، دیروز به گذشته چارت خیلی نگاه کردم روی ارزهای مختلف بررسی کردم ببینم چقدر سیگنال داشته که منجر به tp و یا sl شده و جالب اینجا بود که بالغ بر 80% سیگنالها حد سود رو میدید، 10% یر به یر و 10% باحد ضرر خارج میشد و این فوق العادست ( البته درصد هایی که دادم تقریبی و میشه با 5% بالا پایین بهشون نگاه کرد که به هرصورت نمیتونه از قدرت این روش چیزی کم کنه. )

پیام جان واقعا ازت ممنونم، بعد از روش زیگزاگ جناب یزدی و سیگنالهای مکدی دوست عزیزم پیام از این روش بسیار لذت بردم و امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشی دوست عزیز.
          نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

• نوشته اصلی توسط Mohammad-H نمایش پست ها
            سلام بر همه دوستان

دیشب میخواستم سیگنالهای دیروز رو بگذارم که متاسفانه به خاطر بدحالی پسرم نشد و بردمش دکتر، مدتها بود با روشهای مختلف سر و کله میزدم و نتیجه دلخواهی ازشون نگرفته بودم، متاسفانه سر خبر nfp با یه اشتباه بچه گانه چیزی حدود 80% سرمایه ام از بین رفت و به شدت تحت فشار هستم، جوری که از روز جمعه تا دیروز حتی چارت رو باز هم نکرده بودم و فقط میشستم تاپیکها رو نگاه میکردم و به خودم بد و بیراه میگفتم ( البته هنوز هم دارم میگم و این گفتن اگر درست کار کنم و بتونم سرمایه ی از دست رفته رو تا 4 ماه آینده برگردونم هم ادامه خواهد داشت ).

اینها رو گفتم تا تاییدی بشه بر گفته های امیر عزیز، دیروز به گذشته چارت خیلی نگاه کردم روی ارزهای مختلف بررسی کردم ببینم چقدر سیگنال داشته که منجر به tp و یا sl شده و جالب اینجا بود که بالغ بر 80% سیگنالها حد سود رو میدید، 10% یر به یر و 10% باحد ضرر خارج میشد و این فوق العادست ( البته درصد هایی که دادم تقریبی و میشه با 5% بالا پایین بهشون نگاه کرد که به هرصورت نمیتونه از قدرت این روش چیزی کم کنه. )

پیام جان واقعا ازت ممنونم، بعد از روش زیگزاگ جناب یزدی و سیگنالهای مکدی دوست عزیزم پیام از این روش بسیار لذت بردم و امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشی دوست عزیز.
            محمد جان درود بر شما

از اینکه این خبر رو شنیدم خیلی ناراحت شدم و به جرات میتونم بگم که دقیقا میدونم چه حالی داری ، چون خودمم این روزها رو زیاد دیدم. ( این تاپیک http://forum.broker-fa.com/f44/%D9%8...85%D9%86-3293/ گویای همه چیز است ) . ولی از این بابت خوشحالم که به اصطلاح قافیه رو نباختی و تسلیم نشدی.
            به دلایلش فکر کردی ؟ در صدد رفع اون بر اومدی ؟ نیازی نیست اینجا توضیح بدی .خودت بدونی کافیه ولی مطمئن هستم یکی از دلایل این ضرر عدم رعایت مدیریت سرمایه بوده. بگذریم . خوشحال میشم که بتونم در این زمینه کمک کنم.

در مورد این روش هم باید بگم شما لطف دارید و من وظیفه خودم میدونم و بیشتراز این ها به اهالی خوب این فروم بدهکارم . بهت قول میدم اگر در گرفتن پوزیشن عجله نکنی و با حوصله و دقت وارد بشی ، خیلی زودتر از این حرفا ضرر هایت جبران میشه.

منتظر شنیدن خبر های خوب از شما و دیگر دوستان هستم.

پیروز باشید.
            هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• سلام.
              GBPUSD H4.
              تا بسته شدن کندل صبر میکنیم...
              [IMG][/IMG]
              .:.سلاخی میگریست به قناری کوچکی دلباخته بود.:.

نظر

• نوشته اصلی توسط Mohammad-H نمایش پست ها
                سلام بر همه دوستان

آقا محمد سلام، اصلا غم به دلت راه نده داداش که اینجا همدرد زیاد داری... اولین کسی نیستی که این اتفاق براش میفته آخرین نفر هم نخواهی بود،از این بابت غصه نخور چون به محض اینکه راه درست رو پیدا کنیم به سرعت نور همه چیز جبران میشه... از ابتدای عمر فارکسی تا الان سه تا حساب کال کردم ولی توی این یک ساله اخیر همه اون خسارت ها جبران شد! از لطف و بزرگواری پیام عزیز هم که یه سیستم توپ افتاد تو بغلمون.
                برای سلامتی گل پسرت دعا میکنم، یه صلوات هم میفرستم (اللهم صل علی محمد و آل محمد) ان شاالله زود خوب شه.

اینم AUDUSD H4 تو همون حالتی هست که همایون دیروز میگفت. ببینیم چی میشه.
                ویرایش توسط amir.sfx : https://www.traderha.com/member/10233-amir-sfx در ساعت 12-11-2013, 01:45 PM

نظر

• ممنونم دوستان

متاسفانه در لات سایز اشتباه کردم و با حساب 4400 دلاری 5 لات گرفتم به جای 0.5 لات، البته میگم، کلا کار اشتباه بود، درس شد تا دیگه بچه بغل پوزیشن نگیرم و نامرد انگار منتظر بود من پوزیشن سل رو باز کنم، به محض اینکه پوز رو گرفتم چنان بالا پرید که وقتی ضرر رو دیدم خودم ایست قلبی کردم و حتی به استاپ گذاشتنم نرسیدم و فقط کلوزش کردم.

خوشحال بودم که بعد از 4 سال در این سال آخر دیگه حسابی کال نکرده بودم و داشتم خوب پیش میرفتم، دیگه همه دوستان میدونن آدم چه حالی میشه و چه اتفاقی میفته مخصوصا اگر شغل اصلیت باشه و امورات زندگی از این راه بگذره...

خدا بزرگه...
                  نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

• نوشته اصلی توسط amir.sfx نمایش پست ها
                    آقا محمد سلام، اصلا غم به دلت راه نده داداش که اینجا همدرد زیاد داری... اولین کسی نیستی که این اتفاق براش میفته آخرین نفر هم نخواهی بود،از این بابت غصه نخور چون به محض اینکه راه درست رو پیدا کنیم به سرعت نور همه چیز جبران میشه... از ابتدای عمر فارکسی تا الان سه تا حساب کال کردم ولی توی این یک ساله اخیر همه اون خسارت ها جبران شد! از لطف و بزرگواری پیام عزیز هم که یه سیستم توپ افتاد تو بغلمون.
                    برای سلامتی گل پسرت دعا میکنم، یه صلوات هم میفرستم (اللهم صل علی محمد و آل محمد) ان شاالله زود خوب شه.

امیر جان سلام

خیلی ازت ممنونم رفیق عزیز، ان شاالله خداوند همه بیمارها رو شفا بده و دوستان ما رو در سلامتی و موفقیت حفظ کنه.

یاعلی(ع)

نظر

• درود

با دوتا مورد اومدم

1- بنظرتون توی تایم های بالا همچون 4 و یک ساعته اگر کندل دوم ، تونست کندل قبلیشو بشکنه و سیگنال ورود بده ، آیا ورود آنی داشته باشیم یا صبر کنیم اون کندل به اواخر عمرش برسه و از حرکات و نوسانات آیندش دلمون آروم بشه ؟!
                      الان تمام پوزیشن هایی که پیام جان میگیرن با سبک آنی هستش
                      پس پیام جان شما که بیشتر اینجوری گرفتید بفرمایید که کدوم حالت بهتر بوده ؟ آنی یا صبر تا انتهای زمان بسته شدن کندل ؟

2- آقا یکی بیاد ما رو توی تی پی گذاری دوزاریمون رو صاف کنه !
                      یه شکل رو اگر کسی بتونه با سه چهار تا عکس به صورت پله ای و مرحله به مرحله نشون بده که چطور یه تی پی رو بذاریم و اکستندد ( گسترش ) بدیم ممنون میشم .

یه جمله توی مصاحبه بیل ویلیامز خوندم مثل خوره رفته توی مغزم و بیرون نمیاد ! دچار شکاکیه کاذب کرده مارو به همه متدا

میگه : تریدرای نا موفق ترید های زیاد میکنن .
                      تریدرای موفق ترید های کم میکنن ولی تا جایی که میشه سواری میگیرن از این تریدشون

داره بحث گسترش سود رو میگه که خیلی مهمه و عدم رعایتش ، خطرناکه ( در حد اس ال نذاشتن )
                      وقتی گذشته ی چارت رومیبینی میگی اوه ! چه ریسک به ریوارد خوبی داشته این موقعیت !
                      ولی وقتی میخواد در زمان حال ترید کنی میبینی که نمیتونی زیاد تی پی رو بیشتر بذاری و باید به 1به1 قانع باشی ! و فکره اینکه شاید اگه 2 به 1 تی پی بذاری تی پی رو نزنه داره فشار میاره روی تریدر

خب اینجا چه راهکارایی برای گسترش سود میتونید به من بگید که تی پی ها رو بزرگ تر کنیم ؟

تریلینگ ؟ ( تریلینگ دستی بهتره یا اتوماتیک ؟ )
                      آیا تریلینگ همون ریسک به ریوارد های یک به یک مون رو هم کوچیک نمیکنه ؟

تحلیل ؟
                      ما تریدریم . من اگه میخواستم تحلیل گر بشم که میرفتم یه متد تحلیل گری پیدا میکردم !

اندیکاتور ؟
                      جیزه ! قرار شد حرف این رو نزنیم !

لطفا نظراتتون رو بفرمایید
                      سپاس
                      بدرود
                      ویرایش توسط minexer : https://www.traderha.com/member/8769-minexer در ساعت 12-11-2013, 02:38 PM
                      ... آدما چیزی رو نفهمن ، می ترسن ...

نظر

• نوشته اصلی توسط minexer نمایش پست ها

1- بنظرتون توی تایم های بالا همچون 4 و یک ساعته اگر کندل دوم ، تونست کندل قبلیشو بشکنه و سیگنال ورود بده ، آیا ورود آنی داشته باشیم یا صبر کنیم اون کندل به اواخر عمرش برسه و از حرکات و نوسانات آیندش دلمون آروم بشه ؟!
                        الان تمام پوزیشن هایی که پیام جان میگیرن با سبک آنی هستش
                        پس پیام جان شما که بیشتر اینجوری گرفتید بفرمایید که کدوم حالت بهتر بوده ؟ آنی یا صبر تا انتهای زمان بسته شدن کندل ؟
                        درود بر شما آقا همایون

منظورتون رو متوجه نمیشم. من آنی وارد نمیشم مگر اینکه پوزیشن رو دیر ببینیم و سیستم ورود داده باشه.

ولی یه بار دیگه حالت کلی رو میگم شاید به جواب برسی. بعد از اینکه ( مثلا برای خرید ) قیمت به باند میانی رسید و برگشت ، بعد از بسته شدن کندل مورد نظر بالای آن اردر گذاری میکنم. اگر هم دوست دارید پای چارت بشینید و چند پیپ بالاتر از های کندل به صورت دستی وارد شوید. اگر کندل جدید قبل از ورود کف جدیدی ساخت ، یک کندل صبر میکنم و اگر شرایط ورود که همان شکسته نشدن باند میانی است ، بر قرار بود بالای این کندل جدید وارد میشم. در حالت دوم هم بعد از نفوذ کم قیمت به زیر باند و برگشت آن به بالای باند ، در صورت شکسته نشدن میانگین ، بالای کندل مورد نظر که همان اولین کندلی است که بالای باند بسته میشود ،اردر خرید میگذاریم .

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• درود
                          ممنون پیام خان
                          ولی گویی سوال بد تفهیم شد

منظور من این بود که توی تایم های بالا ، اگه کندلی این شرایط ورود رو داشت و خواستیم وارد بشیم و های کندل قبلیشو به درستی شکست ، آیا همون موقع وارد بشیم ؟ با توجه به اینکه شاید کندلی که الان کندل قبلیشو شکسته باز برگرده پایین و سیگنال رو فیل کنه .

در واقع سوال این بود که اگر کندلی ، کندل قبلیشو شکست

1- چند پیپ بالاترش ، بدون در نظر گرفتن زمان بسته شدن آن وارد بشیم ؟
                          2- صبر کنیم تا اون کندل به زمان بسته شدنش نزدیک تر بشه و احتمال اینکه باز برگرده پایین کمتر بشه ؟
                          کدوم حالت منطقی تره ؟

یک نمونه از ترید های خودتون جهت تسهیل در درک این پست

نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                          eur - gbp

توی این عکس کاملا میشه سوال رو فهمید
                          الان شما با شکست های کندل قبلی وارد شدید ( بصورت آنی و بدون صبر )

حالا اگر کندل برگرده پایین دوباره چی ؟
                          یه نگاه به زمان بسته شدن کندل اگر بندازیم میبینیم که سه ساعت دیگه بسته میشه
                          توی این سه ساعت احتمالش زیاده کندلمون برگرده پایین
                          ولی اگه بذاریم کندل آخرای عمرش باشه و بالاتر از های باشه و وارد بشیم احتمال برگشتش پایینتره
                          از طرفی ریسک به ریوارد و سود کمتری هم میگریم ولی سیگنالمون احتمال نزولی شدنش پایننتره

شما کدوم رو بهتر میدونید ؟
                          ویرایش توسط minexer : https://www.traderha.com/member/8769-minexer در ساعت 12-11-2013, 03:45 PM
                          ... آدما چیزی رو نفهمن ، می ترسن ...

نظر

• متوجه شدم . آخه این سوال رو همه جوره میشه جواب داد و براش نمونه پیدا کرد ، دقیقا مثل شمشیر دو لبه . به این شکل که اگر قبل از ورود و فعال شدن اردر کف جدید ساخت که هیچ و فعلا کنسله. .ولی اگر لحظه ورود رسید و ما وارد نشدیم و به امید پایین اومدن صبر کردیم ، ولی قیمت رفت بالا و ما موقعیت رو از دست دادیم چی؟ ما که از حرکت بعدی قیمت مطمئن نیستیم. خیلی مواقع هم میشه که وارد میشیم و قیمت میاد پائین . خوب اگر استاپ رو کیپ نگیریم و در حد نوسان و یه کف ساری کوچک باشه که ما به سلامت از پوزیشن بیرون میایم .ولی اگر تغییر روند بود که ما استاپ رو با افتخار میپذیریم و میریم دنبال موقعیت بعدی.

یکی از دلایل اینکه اصرار به کیپ نبودن استاپ دارم همینه.

حالا یکم کار کنید و نمونه قرار بدهید ، خودتون به یه جمع بندی میرسید. تا آخر سال میلادی زمان خوبی برای تمرینه . اگر همه موافقن نمونه قرار دهید.

موفق باشید.

.

نظر

• نوشته اصلی توسط minexer نمایش پست ها
                              میگه : تریدرای نا موفق ترید های زیاد میکنن .
                              تریدرای موفق ترید های کم میکنن ولی تا جایی که میشه سواری میگیرن از این تریدشون

داره بحث گسترش سود رو میگه که خیلی مهمه و عدم رعایتش ، خطرناکه ( در حد اس ال نذاشتن )
                              همایون ممنونم بخاطر مطرح کردن این موضوع مهم.
                              دوستان نظرتون چیه و چه پیشنهادی دارین؟

نظر من، بهترین راه برای گسترش سود اکستنشن روی موجی که به مووینگ رتریس میزنه هست. اگه دو تا تارگت 1.618 و 2.618 رو در نظر بگیریم میبینیم که به اندازه کافی ریوارد سیگنال ها رو بالا میکشن
                              نصف حجم رو روی 1.618 میبندیم و مابقی رو روی 2.618 تارگت میزنیم. تمام حجم رو هم روی 0.786 ریسک فیری میکنیم:

برای تریل کردن هم از سیمتری استفاده کنیم، یعنی استاپ رو روی APP100 موج رتریس، چند پیپ عقبتر دستی منتقل کنیم:

که تو این مثال قبل از اینکه به تریل دوم برسیم tp آخر رو هم میزنه و خلاص.

چند تکنیک دیگه تریل کردن هم توسط دوست خوبمون noosha اینجا " http://forum.broker-fa.com/f60/%D8%A.../index148.html " مطرح شده.

پیام جان با تجربه ای که تو این سیستم داری، بنظرت بهترین روش گسترش سود چیه و خودت از چه روشی استفاده میکنی؟
                              ممنونم.
                              ویرایش توسط amir.sfx : https://www.traderha.com/member/10233-amir-sfx در ساعت 12-11-2013, 04:10 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط amir.sfx نمایش پست ها
                                همایون ممنونم بخاطر مطرح کردن این موضوع مهم.
                                دوستان نظرتون چیه و چه پیشنهادی دارین؟

نظر من، بهترین راه برای گسترش سود اکستنشن روی موجی که به مووینگ رتریس میزنه هست. اگه دو تا تارگت 1.618 و 2.618 رو در نظر بگیریم میبینیم که به اندازه کافی ریوارد سیگنال ها رو بالا میکشن
                                نصف حجم رو روی 1.618 میبندیم و مابقی رو روی 2.618 تارگت میزنیم. تمام حجم رو هم روی 0.786 ریسک فیری میکنیم:

برای تریل کردن هم از سیمتری استفاده کنیم، یعنی استاپ رو روی APP100 موج رتریس، چند پیپ عقبتر دستی منتقل کنیم:

که تو این مثال قبل از اینکه به تریل دوم برسیم tp آخر رو هم میزنه و خلاص.

چند تکنیک دیگه تریل کردن هم توسط دوست خوبمون noosha اینجا " http://forum.broker-fa.com/f60/%D8%A.../index148.html " مطرح شده.

پیام جان با تجربه ای که تو این سیستم داری، بنظرت بهترین روش گسترش سود چیه و خودت از چه روشی استفاده میکنی؟
                                ممنونم.
                                به نظره من بهترین راه علمی برای اکستنت سود همین فیبو هستش..اما..161% قبول ولی خیلی از جا ها موجمون توانه 261% رو نداره..مخصوصا انتهای موج نزولی یا صعودی باشیم..

از یه لحاظ هم فیبو بیشتر تو تایم های بالا کاربرد داره...

پیام جان نظرت تی پی ثابت روی 200% مثله قفسه پیام چیه؟؟
                                بزرگترین لذت در زندگی ام انجام دادن کاری ست که دیگران گفتند تو نمی توانی ..... ! رومن پولانسکی

نظر

پردازش ...
                                X