اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Trading System Series, Based on Bollinger Bands --- No 1

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام

بزرگترین لذت در زندگی ام انجام دادن کاری ست که دیگران گفتند تو نمی توانی ..... ! رومن پولانسکی

نظر

• نوشته اصلی توسط fuzzy نمایش پست ها
      دوستان یه سوال. زمانی که توی یه تایم موقعیت سل داره شکل میگیره بعد در همون موقع توی تایم بالاتر موقعیت بای شکل گرفته تکلیف چیه؟ آیا اول تایم پایین کامل میشه بعد تایم بالا؟ آیا تایم پایین جهت تایم بالا رو ادامه میده؟ بنده خودم هر دو مورد رو دیدم ولی هنوز نمیدونم برنامه چی میشه؟
      نوشته اصلی توسط mohammad-h نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز

اگر در جهت روند نباشیم ممکنه یک اصلاح باشه که در تایم پایین شکل گرفته ( نظر شخصی )

تا نظر پیام عزیز چی باشه که مسلما تجربیات ارزشمندی با این سیستم دارن و پاسخ درست نزد ایشونه...
      درود بر همه دوستان . روز خوبی را برای شما خواستارم

این سوال از اون دست سوالهایی است که گاها هر دو جواب را میشود برای آن متصور شد.

ولی چون شکل و پایه معاملات در این روش بر اردر گذاری بنا نهاده شده میتوان جواب مناسبی در نظر گرفت. اول اینکه باید تایمی که بیشتر قصد ترید داریم را برای خود مشخص کنیم. که این هم با توجه به تمرین و شناخت روحیات خود میسر است.

معمولا شنیدیم که اولویت تصمیم گیری با تایم بالاتر است ولی همیشه این طوری نیست و بعضی مواقع قیمت قصد تغییر روند دارد و از تایم پایین هم شروع میشود.

در حالت کلی من به این شکل عمل میکنم که در به هر تایم مستقل نگاه میکنم . در هر تایم به اندازه ( atr ) همان تایم انتظار سود اولیه دارم. اگر در تایم ها همجهتی دیدم ، همانند نمونه هایی که قرار دادم ، انتظار سود بیشتر دارم. ولی اگر هر تایمی یه جهت متفاوت نشان داد اردر خرید و فروش را در هر تایمی که مناسب تر دیدم قرار میدهم _ چه بسا در هر دو تایم _ چون اگر یکی سیگنال خطا داده بود اردر گذاری فیل و اردر ما فعال نمیشود.

دوست عزیزمون به نکته خوبی اشاره کردند : زمانی که تایم ها ( منظور من بیشتر تایم های 1 ساعته به بالا است ) با هم همجهت نبودند در مورد نقطه خروج دقت بیشتری میطلبد .

پ .ن : من دیشب برای وارد فروم شدن مشکل داشتم . ببخشید دیر جواب دادم.
      هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• نوشته اصلی توسط amirreza6790 نمایش پست ها
        یه گلایه از افراده تماشاچی!!

دوستان این سیستم و سیستمه قفس پیام سیستمی هایی هستن که در جهته رونده بازاره..همونی که همه میگن دوسته ماست!!

این تاپیک ها انقدر باید ارزش داشته باشن که حداقل نصفی از افراده این فروم داخلش فعال باشن...واقعا حیفه این همه عضو داره فروم این تاپیک فقط 3-4 نفر عضو فعال داره...!!

حداقل موقعیت هایی که قرار داده میشه رو بیشتر تشکر بزنید..تا شاید یه دلگرمی برای دیگران شد..

یه سیستم خوب انقدر باید ازش موقعیت لایو گذاشته شه تا تریدر های اون سیستم به مرحله ایی برسن که پوزیشن های بدونه خطا داشته باشن...

که این مرحله بدونه کمک و همفکریه دیگران امکان پذیر نیست...

لطفا با روند دوست باشیم...
        امیر رضای عزیز من منظور و احساست رو درک میکنم. ولی یه مسئله مهمی وجود داره و اینکه تا خود ما به یه نتیجه و نظری نرسیم ، در این کار به پیشنهاد و تجربه دیگران بها نمیدیم. متاسفانه دوست داریم که خودمون همه چیز رو شخصا تجربه کنیم و بهاشو بدیم. از اول تاپیک اصلا اصراری بر تبلیغ و تعریف نداشتیم و نداریم. به قول پیام عزیز ( که دلم براش تنگ شده ) باید این دوره رو طی کنیم و راه میانبر هم نداره . حالا هم اگر میبینید این تعداد از عزیزان به این مرحله رسیدند و به دنبال روشی بدون استرس و دور از اندیکاتور های رنگارنگ هستیم جای بسی خوشحالی داره. من بارها در تاپیک هایی فعالیت داشتم که شاید 2 نفر پیگیر بودن ، ولی تنها مشوق من بالانس حساب من بوده که خودم ازش باخبر بودم و انرژی میگرفتم . شما هم حالا به فعالیت ادامه بدید ، بالانس حساب انرژیشو تامین میکنه !!!
        ویرایش توسط payam154 : https://www.traderha.com/member/3016-payam154 در ساعت 12-17-2013, 12:13 PM

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• Gold H4

اردر خرید فعال شده .

ویرایش توسط payam154 : https://www.traderha.com/member/3016-payam154 در ساعت 12-17-2013, 12:25 PM

.

نظر

• درود
            پیام جان اگر atr تاثیر خوبی در این روش داره میتونید یه توضیح اجمالی از اون و نحوه کارکردش و بهترین اندیکاتوری که در این زمینه میشه استفاده کرد رو بدید ؟
            چون من به شخصه با این atr کار نکردم و زیاد از راه ها و قلق هاش آگاهی ندارم.

پیشاپیش سپاس از شما
            بدرود
            ... آدما چیزی رو نفهمن ، می ترسن ...

نظر

• سلام و درود

با تشکر از جناب پیام عزیز بابت اشتراک موضوع و ارائه تجربیاتشون . اینروزها از حضورم در فروم کاسته شده و دیر متوجه پستها میشوم . جناب پیام همانطور که فرمودید ایندیکاتور بولینگر یکی از ایندیکاتور های محبوب تریدرهاست و کارایی های زیادی دارد . چون دیدم در حال بک تست گیری هستید و هنوز وارد اجرایی نشدید گفتم یه پیشنهادی هم من داشته باشم .
              استفاده از مووینگ اوریج 21 Exponential , WeighClose(HLCC/4), میتونه در شناسایی روند کندلهای آینده کمک زیادی باشد میتوانید یک تستی انجام دهید شاید به کار آید . بواسطه اینکه این مووینگ در باند میانی بولینگر قرار میگیرد و بودن کندل در بالا و یا پایین این مووینگ میتواند کمک شایانی باشد . تفاوتی که با خط میانی بولینگر دارد هم در تشخیص روند حرکت میتواند کمک باشد و هم در بعضی از جاها بهتر از خط میانی بولینگر عمل میکند .
              مدتی که از این دو ابزار استفاده میکردم ایده های خوبی به من میداد . این فقط یک نظریه بود و قصد خدشه دار کردن سیستم را نداشتم امیدوارم جناب پیام جسارت بنده را به بزرگی خود ببخشند .

موفق و موید باشید
              ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 12-17-2013, 12:52 PM
              آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
              گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
              آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
              پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
              پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
              پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• درود بر شما همایون جان

http://forum.broker-fa.com/f7/%D8%A7...134/#post35685

از تجربیات پیام عزیز استفاده کن. باید خودت یکم کار کنی تا دستت راه بیوفته. یکی از روشهای برآورد میزان سود همین است. دونستنش بهتر از ندونستنه !!

از این اندیکاتور هم میتونی استفاده کنی

ATR in pips

.

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                  سلام و درود

با تشکر از جناب پیام عزیز بابت اشتراک موضوع و ارائه تجربیاتشون . اینروزها از حضورم در فروم کاسته شده و دیر متوجه پستها میشوم . جناب پیام همانطور که فرمودید ایندیکاتور بولینگر یکی از ایندیکاتور های محبوب تریدرهاست و کارایی های زیادی دارد . چون دیدم در حال بک تست گیری هستید و هنوز وارد اجرایی نشدید گفتم یه پیشنهادی هم من داشته باشم .
                  استفاده از مووینگ اوریج 21 Exponential , WeighClose(HLCC/4), میتونه در شناسایی روند کندلهای آینده کمک زیادی باشد میتوانید یک تستی انجام دهید شاید به کار آید . بواسطه اینکه این مووینگ در باند میانی بولینگر قرار میگیرد و بودن کندل در بالا و یا پایین این مووینگ میتواند کمک شایانی باشد .
                  مدتی که از این دو ابزار استفاده میکردم ایده های خوبی به من میداد . این فقط یک نظریه بود و قصد خدشه دار کردن سیستم را نداشتم امیدوارم جناب پیام جسارت بنده را به بزرگی خود ببخشند .

موفق و موید باشید
                  درود بر شما جناب یزدی گرامی

آقا ما دلمون برای پست های ارزشمندتون وافعا تنگ شده ، به خصوص تاپیک تریدهای منطقی . تا اینکه افتخار دادید و اینجا رو منور کردید.

چشم قربان .حتما مد نظرم هست و با یکم تمرین یه جایی برای اون در تحلیل باز میکنیم.

مرسی از راهنمائیتون و پاینده باشید.

.

نظر

• نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                    Gold H4

اردر خرید فعال شده .

سلام و درود:

پیام میشه یه توضیح در مورد این موقعیت بدی.

طبق چیزی که من فهمیدم واسه خرید باید قیمت از بالا روی باند وسط اصلاح بزنه و در صورت عدم شکست وارد میشیم. (عزیز دل، خبرگی و تجربه رو کردی )

البته این چارت طلاست و قوانین خاص خودش

شاد و خوش باشید

نظر

• چون در حال تست و تمرین هستیم این هم از اون مواردی بود که من زیاد دیدم تکرار میشه و برای تمرین قرار دادم. قیمت به سمت باند میانی حرکت میکنه ولی با برخورد به میانگین 50 متوقف میشه. یرای ورود هم مثل روال گذشته عمل میکنیم و برای احتیاط بیشتر استاپ پشت باند میانی قرار میگیرد. در این مورد هم اگر هر دو میانگین به هم نزدیک باشند ایده آل تر است .

.

نظر

• سلام به دوستان گلم.
                        اندیکاتوری برای اینکه زحمت مانیتور کردن رو کمتر کنه نوشتم، میاد تمام تایم فریم ها رو چک میکنه، هر وقت که قیمت به باند میانی نزدیک بشه alert میده و فقط کافیه روی اون چارت یه نگاهی بندازیم ببینیم موقعیت مناسبی داریم یا نه.

در قسمت pip حداکثر فاصله مجاز از مووینگ رو برای alert دادن،براش تعیین میکنیم، یعنی زمانی که قیمت به اندازه کمتر یا مساوی میزان پیپی که براش مشخص کردیم به باند نزدیک شد alert میده و میدونید هم که این اعداد برای هر ارزی میتونه متفاوت باشه،با یه بک تست عدد مناسبش در میاد،
                        اگه خواستین امروز روی همه چارت ها اتچش کنید ببینین باهاش حال میکنین یا نه. این ورژن فعلا فقط آخرین کندل هر تایم رو چک میکنه.

خوب دوستان عزیزم، من دو سه روز دیگه بیشتر در خدمتتون نیستم، شنبه دارم میرم که دو سال خودمو بدبخت کنم... اعزام به خدمت! برام دعا کنید بعد این دو ماه آموزشی یه جای خوبی بیفتم تا بتونم بازم پیش شما دوستای خوبم بیام.
                        فایل های پیوست شده

نظر

• با سلام خدمت همه بولینگریای عزیز
                          اول از آقا پیام عذرخواهی میکنکم چون قبل از راه افتادن تاپیک از ایشون خواستم مطالبی رو در خصوص باندهای بولینگر برام بگن که قول توضیح مفصل و ایجاد تاپیک رو بنده دادند ولی بدلیل مشغله کاری فرصت نداشتم زیاد به تاپیک سر بزنم ولی دورادور پیگیر مطالب بودم اما........................ چند روزی میشه به علت تعدیل نیرو عذرمو خواستن و بقولی گفتن نمازتو خونه بخون
                          و من موندمو حوض فارکس .
                          به امید خدا بیشتر در خدمتم و امیدوارم بتونم بیشتر تو این مسیر همراهیتون کنم .
                          یا علی ...
                          ویرایش توسط H@M!D : https://www.traderha.com/member/6499-h-m-d در ساعت 12-17-2013, 02:19 PM
                          هیچ چیز اتفاقی نیست !

نظر

• امیر رفت سربازی و حمید از کار بی کار شد... خدا سومی رو بخیر کنه

امیر جان این شتری که در خونه همه می خوابه....

حمید جان واقعا ناراحت شدم ولی شاید یه توفیق اجباری شامل حالت شده

نظر

• Aud usd h4

من زیر این سه کندل را برای ورود انتخاب کردم و استاپ را بالای کندل بلند قرار دادم.

.

نظر

• نوشته اصلی توسط polino نمایش پست ها
                                امیر رفت سربازی و حمید از کار بی کار شد... خدا سومی رو بخیر کنه

امیر جان این شتری که در خونه همه می خوابه....

حمید جان واقعا ناراحت شدم ولی شاید یه توفیق اجباری شامل حالت شده
                                Polino عزیز ممنون از همدلی شما
                                اما اینون همیشه بدون تو زندگی هیچ چیز اتفاقی نیست حتما حکمتی توشه من خدا رو شاکرم حتما بهترشو واسون میخواد رقم بزنه مونده چه جور بخای به زندگی نگاه کنی توی فیلم گشت ارشاد یه دیالوک داره میگه : من منتظرم کائناتم جواب بده . و من همچنان منتظر کائناتم میمونم مثبت اندیشی خیلی خوبه .

زیاد به حاشیه نریم . تا اونجایی که من بررسی کردم تو این مدت بنظر من واسه اینکه بخوای با این سیستم کار بکنی حتما باید تایمها همجهت باشند . یعنی وقتی میخوای توی h1 اوردر بدی باید حتما بازه D1 تایید بکنه چه بسا ممکنه اون حرکت H1 یه اصلاح باشه که توی تایم D1 نمایان نیست.مثلا وقتی میخوای H1 رو سل کنی اگه توی دیلی قیمت بالای باند بولینگر باشه به احتمال غریب به یقین این حرکت h1 یک اصلاح باشه و ما باید منتظر بشیم تا h1 باند وسط رو به سمت بالا بشکنه و اونجا منتظر اوردر همجهت با تایم دیلی باشیم. با این روش خیلی استاپهای سیستم قیلتر میشه .
                                نمیدونم تونستم برسونم یا یوخ ؟
                                تا نظر استاد پیام چی باشه؟
                                انشالله با چند تا شکل بیشتر بررسی میکنیم موضوع رو .
                                هیچ چیز اتفاقی نیست !

نظر

پردازش ...
                                X