اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سیستم ترید توازن قدرت

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• دوستان من در چند فروم گذشته گفتم برای کیجن سن و تنکن سن و مووینگ مبتنی بر روند هم فازی آلترناتیوی دارم.
    و در آنجا صحبت از مووینگ و تایمهای زمانی روزانه و هفتگی و ماهیانه شد.
    اما فقط به آن اشاره شد و توضیحی در مورد آن داده نشد.حتی فکر کنم تمپلت آن را هم برای دوستان آپلود کردم.
    اما در ادامه بحث میخواهم این مورد رو فعلا مسکوت بزارم و مورد دیگری که به نظر خودم خیلی بهتر و قویتر و کاراتر از اون آلترناتیو هست رو معرفی کنم.
    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• در اکثر متاتریدرها از جمله متای بروکر پرسپولیس تایم فریم ها از بالا به پایین عبارتند از:
      ماهیانه
      هفتگی
      روزانه
      4 ساعته
      1 ساعته
      نیمساعته
      یک ربعه
      پنج دقیقه
      یک دقیقه
      ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• که ما از تایم فریم نیمساعته به پایین رو کاری بهش نداریم.
        و برای شروع بحث جدیدمون نیمساعته و نیمساعته به بالا در نظر میگیریم.

تایم فریم ماهیانه:
        همانطور که میدانید در هر سال 12 ماه داریم و در هر 3 سال 36 ماه و در هر 10 سال 120 ماه.
        پس ما برای تایم فریم ماهیانه سه تا عدد 12 و 36 و 120 برایمان ارزش ویژه ایی دارد.
        که هر کدام برای ما معنای خاصی دارد.
        12 نماد یک سال 36 نماد 3 سال و 120 نماد 10 سال در چارتهای ماهیانه هستند.
        ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• اما این اعداد قراره در کجا استفاده بشه.
          همانطور که اکثر دوستان میدونند پیوتها خیلی مهم هستند و کلا بخواییم با زبان ریاضی صحبت بکنیم میانه خیلی مهم هست.
          مثلا میانه دو عدد 20 و 10 عدد 15 هست.
          یا میانه 100 و 50 عدد 75 هست.
          در محاسبات پیوت مرکزی پیوت پوینتس هم کلوز و های و لاو کندلهای تایم خاص را جمع میزنند و تقسیم بر 3 میکنند البته در مواردی اوپن هم هست و تقسیم بر 4 میکنند منتهی چون در بازار فا ر کس اوپن و کلوز یکی است اوپن را لحاظ نمیکنند.
          بهر حال پیوت مرکزی هم یک میانه محسوب میشود.
          این مورد را داشته باشید تا جای استفاده ی این میانه ها را هم معرفی کنیم.
          ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• همانطور که میدانید و فقط محض یاد آوری است تنکن سن و کیجن سن هر دو یک کاری را انجام میدهند های و لاو را جمع میزنند و تقسیم بر دو میکنند.
            یعنی یک میانه از لاو و های کندلها در یک تایم زمانی تعریف شده بدست می آورند و در چارت اجرا میکنند.
            که من اصلا دوست ندارم ازین به بعد اسم آنها را کیجن سن و تنکن سن بگذارم چون با کارکرد آن در ایچیموکو یک مقدار اشتباه میشود.
            میانه یا پیوت متحرک ماهیانه روزانه و هفتگی و ... بهتره....
            ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• پس برای چارت ماهیانه تنکن سن 12 و 36 و 120 را اجرا میکنیم.
              ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• نوشته اصلی توسط maya1361 نمایش پست ها
                پس برای چارت ماهیانه تنکن سن 12 و 36 و 120 را اجرا میکنیم.
                ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• ذکر دو نکته الزامیست:

1- چارت ماهیانه و هفتگی و حتی روزانه شاید زیاد برای ترید کاربردی نداشته باشه ولی برای فهم میانه ها خوبه و نحوه ی کار کرد آنها خوبه.

2-لازم نیست شما کاری بکنید من تمپلت تمام تایم فریم ها رو درست کردم و براتون آپلود میکنم.
                  ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• تایم فریم هفتگی:
                    در هر ماه 4 کندل هفتگی و در هر سال 48 کندل هفتگی و در هر سه سال 144 کندل هفتگی داریم.
                    پس اعداد 4 و 48 و 144 در تایم فریم یا چارتهای هفتگی برای ما مهم هستند.
                    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• تایم فریم روزانه:
                        در هر هفته 5 کندل روزانه و در هر ماه 20 کندل روزانه و در هر سال 240 کندل روزانه داریم.
                        پس در این تایم فریم اعداد 5 و 20 و 240 مهم هستند.
                        که هر کدام معنی خاصی برای ما دارند.
                        5 نماد میانه هفتگی و 20 نماد میانه ماهیانه و 240 نماد میانه یا پیوت متحرک سالیانه میباشد.
                        ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• تایم فریم 4 ساعته:
                            در هر روز 6 کندل 4 ساعته و در هر هفته 30 کندل چهار ساعته و در هر ماه 120 کندل 4 ساعته داریم.
                            پس 6 و 30 و 120

تایم فریم یکساعته:
                            در هر روز 24 کندل یکساعته و در هر هفته 120 کندل یکساعته و در هر ماه 480 کندل یکساعته داریم.
                            پس 24 و 120 و 480

و سرانجام:
                            تایم فریم نیمساعته:
                            در هر روز 48 کندل یکساعته و در هر هفته 240 کندل نیمساعته و در هر ماه 960 کندل نیمساعته داریم.
                            پس 48 و 240 و 960
                            ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• چند نکته:

1- هر چه تایم فریم کوچکتر میشود میانه ها هم تایم های زمانی کوچکتری را در بر میگیرد.

2- در سه تایم h4 و h1 و half time سه زمان مشخص ماهیانه و هفتگی و روزانه را داریم که خیلی دید خوبی را در این سه تایم فریم به ما خواهند داد.

3- در تایم فریم یکساعته یک میانه 8 داریم و در تایم فریم نیمساعته یک میانه 16.
                              که نماد 8 ساعت در روز هستند که کوچکترین واحد تایمی میانه ما هم همان 8 ساعت در روز است.
                              ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

• http://pcmupload.traderha.com/uploa...3424374891.png
                                ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

پردازش ...
                                X