اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Test :Success or Failur

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• مثال برای یورو:

البته مسایل فاندامنتال خصوصا مسئله یونان تاثیر زیادی دارد.

اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

• CanCan Set up example:

اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

• سلام
        از این الگوها کجا و چگونه استفاده کنیم؟

به گذشته قیمت نگاه کنیم و :
        1-مناطق عرضه و تقاضا را در تایمهای مختلف از بالا تا یک دقیقه پیداکنیم.
        2-خطوط ههم حمایت و مقاومت
        3-پرایس اکشن زون
        4-رالی بیس دراپ و دراپ بیس رالی
        5- فلگ لیمیت ها: دراپ بیس دراپ و رالی بیس رالی
        6- مناطق ناتوان از برگشت و یا اف تی آر را بیابیم
        در زمان حال:
        ببینیم آیا فشردگی قیمت یا سی پی و 3D وجود دارد یا نه؟اگرهست چه هدفی را دنبال میکند؟

برای انجام معامله همچنین نگاه کنیم تا بفهمیم واکنش قیمت به الگوهای :
        1-engulf
        2-QM
        3-Diamond
        4-Cancan
        چگونه است.
        تمام چهار الگوی آخر الگوهای برگشتی است و تشکیل هر کدام نشان از چرخش قیمت در آینده نزدیک است.
        تا بعد خدا نگهدار همه
        ویرایش توسط bears hunter : https://www.traderha.com/member/2993-bears-hunter در ساعت 06-27-2015, 06:24 PM

نظر

• سلام

در محل مشخص شده چه الگو و یا الگوهایی باعث برگش قیمت شده است؟
          کاری به الیوت - الگوهای کلاسیک و غیره نداریم .تنها الگوهای همین تایپک مد نظر است.

نظر

• فکر کنم اینا مطالب کتاب های اقای al brooks باشه
            به حرحال ممنون
            (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• FTR

نظر

• شکارچی عزیز با تشکر از تاپیک خوب و مفیدتان
                ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمائید تشخیص الگوهای معرفی شده توسط شما بدون اندیکاتور چگونه می شود؟
                درمورد هایدن گپ تصویر شما بیانگر این است که قیمت در کندل جدید بالاتر از کلوز کندل قبل باز شده است و بعد از برگشت به سمت کلوز کندل قبل یا حتی نفوذ در آن به مسیر صعودی خود ادامه داده است.
                ولی در نمونه هایی که برای هایدن گپ قرار دادید من این مشخصات را ندیدم. ممنون می شوم راهنمائی بفرمائید.

فایل های پیوست شده

نظر

• نوشته اصلی توسط seyed نمایش پست ها
                  شکارچی عزیز با تشکر از تاپیک خوب و مفیدتان
                  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمائید تشخیص الگوهای معرفی شده توسط شما بدون اندیکاتور چگونه می شود؟
                  درمورد هایدن گپ تصویر شما بیانگر این است که قیمت در کندل جدید بالاتر از کلوز کندل قبل باز شده است و بعد از برگشت به سمت کلوز کندل قبل یا حتی نفوذ در آن به مسیر صعودی خود ادامه داده است.
                  ولی در نمونه هایی که برای هایدن گپ قرار دادید من این مشخصات را ندیدم. ممنون می شوم راهنمائی بفرمائید.

سلام

ممنون از اینکه در این بحث شرکت کردید.
                  دوست عزیز برای یادگیری الگوها هیچ اندیکاتوری نیست .فقط با تمرین و پیداکردن نمونه های این الگوها که به فراوانی در چارت وجود دارد میتوان آنها را آموخت.
                  در مورد گپ پنهان بایستی دقت کنید که ما تنها با واید اسپرید بار کار داریم آنهم در مناطق نزدیک به عرضه و یا تقاضا.یعنی کندلهای با حجم بالای خرید و یا فروش و یک کندل قبل و یک کندل بعد هم برای ما مهم است چون محدوده گپ را میسازد.
                  تا مدتی که با چشم آنها را پیدا کنید میتوانید از اندیکاتور استفاده کنید .

موفق باشید.

نظر

• سلام
                    دوستان عزیز:

فکر کنم بهترین تمرین فعلا تمرکز بر روی یافتن rbr -dbd-rbd-dbr این الگوها میباشد .وقتی براحتی اینها را تشخیص دهیم کار خیلی آسانتر خواهد شد.بهمراه مناطق عرضه و تقاضا.

باور کنید برای یادگیری حتی یک الگو مثل qm من ساعتها به چارت نگاه کردم و فکر میکردم هرگز یاد نخواهم گرفت ولی الان بقدری برایم آسان شد که با یک نگاه میتوانم تشخیص دهم.اگرچه این الگوها قدری سخت و ثقیل است ولی ارزش یادگیری دارد.
                    پیشنهاد میکنم اصلا نترسید و بعد از یادگیری پست کنید.این تنها راه آموختن است.
                    موفق باشید.

نظر

• نوشته اصلی توسط bears hunter نمایش پست ها
                      سلام
                      دوستان عزیز:

فکر کنم بهترین تمرین فعلا تمرکز بر روی یافتن rbr -dbd-rbd-dbr این الگوها میباشد .وقتی براحتی اینها را تشخیص دهیم کار خیلی آسانتر خواهد شد.بهمراه مناطق عرضه و تقاضا.

باور کنید برای یادگیری حتی یک الگو مثل qm من ساعتها به چارت نگاه کردم و فکر میکردم هرگز یاد نخواهم گرفت ولی الان بقدری برایم آسان شد که با یک نگاه میتوانم تشخیص دهم.اگرچه این الگوها قدری سخت و ثقیل است ولی ارزش یادگیری دارد.
                      پیشنهاد میکنم اصلا نترسید و بعد از یادگیری پست کنید.این تنها راه آموختن است.
                      موفق باشید.
                      برای تمرین (اشکالات را گوشزد کنید جناب bears hunter)
                      ویرایش توسط sulduz : https://www.traderha.com/member/2807-sulduz در ساعت 06-29-2015, 11:51 AM

نظر

• نظر

• نوشته اصلی توسط bears hunter نمایش پست ها
                          سلام

ممنون از اینکه در این بحث شرکت کردید.
                          دوست عزیز برای یادگیری الگوها هیچ اندیکاتوری نیست .فقط با تمرین و پیداکردن نمونه های این الگوها که به فراوانی در چارت وجود دارد میتوان آنها را آموخت.
                          در مورد گپ پنهان بایستی دقت کنید که ما تنها با واید اسپرید بار کار داریم آنهم در مناطق نزدیک به عرضه و یا تقاضا.یعنی کندلهای با حجم بالای خرید و یا فروش و یک کندل قبل و یک کندل بعد هم برای ما مهم است چون محدوده گپ را میسازد.
                          تا مدتی که با چشم آنها را پیدا کنید میتوانید از اندیکاتور استفاده کنید .

موفق باشید.
                          سلام دوست عزیز
                          مثل اینکه خوب منظورمو نرسونده بودم.
                          من اصلا نمیخام با اندیکاتور الگوها را تشخیص بدم.
                          چارت شما بسیار شلوغ است. در صورت امکان 5 تا الگویی که معرفی کرده اید را هر کدام در یک چارت ساده و بدون اندیکاتور معرفی نمائید.
                          فرضا مثل تصویر زیر ساده مشخص کنید و چند خط در موردش توضیح بدید.
                          شاد و سالم و ثروتمند باشید.

فایل های پیوست شده
                          ویرایش توسط seyed : https://www.traderha.com/member/11305-seyed در ساعت 06-29-2015, 12:56 PM

نظر

• سلامعلت شلوغی این است که تمام این الگوها همانند حلقه های یک زنجیر است و بایستی بتوانیم ارتباط بین آنها را بیاموزیم.ولی چشم در فرصتهای بعدی مجزا و با توضیح بیشتر پست میکنم.نیاز به زمان دارد.موفق باشید
                            ویرایش توسط bears hunter : https://www.traderha.com/member/2993-bears-hunter در ساعت 06-29-2015, 02:06 PM

نظر

• سلام
                              نیم نگاهی به حجم:

چگونه حجم را وارد تحلیل خودمان کنیم؟

موفق باشید

نظر

• سلام

دوستان :
                                اندیکاتوری بنام بوسان قبلا گذاشته ام.ببینید چقدر زیبا عمل میکند: بدینصورت که چنانچه قیمت بالای آن باشد معمولا حرکت صعودی و زیر آن نزولی بوده است.این اندیکاتور میتواند کمک بزرگی برای تایید ورود و یا خروج ما باشد.

نظر

پردازش ...
                                X