اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تمرین الگوهای پرایس اکشن : تست-ساکسز -فیلور

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط bears hunter نمایش پست ها
    سلام

عالی بود.

ممنون از همکاری و توضیحات خوب و بی نقصتون.

شما واقعا با یادگیری همه مباحث و تمرین و ترید آنها شوق بیشتری برای طرح مباحث پیشرفته تر بوجود میاورید

من از دیدن پستهای خوب شما لذت میبرم و برای شما آرزوی موفقیت میکنم.

یک نکته در مورد تی پی:

مهم تر از تی پی قفل کردن معامله در سود بعد از 30-40 پیپ است. ولی برای تی پی شکل زیر را ببینید:

موفق باشید

همراه با شب بخیر

در مورد تارکت خدمت دوستان عرض کنم که من معمولا پوزیشن های رو به صورت پلکانی و با توجه به گام های حرکتی جفت ارز هایی که درام مدیریت می کنم. به این صورت که توسط اندیکاتور ای تی ار گام های حرکتی هر جفت ارز رو شناسایی کرده و به نسبت قدرت شناوری و حرکت جفت ارز این کار را انجام میدهم و گام های حرکتی استاپ لاس ها در جفت ارزها با یکدیگر فرق داشته و همین طور بستن قسمتی از پوزیشن ها نیز به نوع حفت ارز و همان گام محاسبه میشود.

در مورد خط تارکتی که در تصویر مشخص شده عرض کنم که این تارکت توسط یک اسکریپت به صورت اتومات برای همان لحظه ست میشود که با توجه به گام های حرکتی روزانه جفت ارز طراحی شده و بعدا قسمت های مورد نظر ترید در لول های میان تایم فریمی بسته میشوند.

ان پوزیشن هم به صورت دستی و کلا در تارکتی اول که با رنگ سبز نشان داده شده بود بسته شد.

=====================

و ما مشتاقانه در انتظار مباحث پیشرفته و تخصصی شما هستیم و همچنان درست روی زانو و پشت به نیمکت تکیه داده و انتظار پست های جدید شما را لحظه شماری می کنیم.

نظر

• نوشته اصلی توسط bears hunter نمایش پست ها
      سلام

عالی بود.

ممنون از همکاری و توضیحات خوب و بی نقصتون.

شما واقعا با یادگیری همه مباحث و تمرین و ترید آنها شوق بیشتری برای طرح مباحث پیشرفته تر بوجود میاورید

من از دیدن پستهای خوب شما لذت میبرم و برای شما آرزوی موفقیت میکنم.

یک نکته در مورد تی پی:

مهم تر از تی پی قفل کردن معامله در سود بعد از 30-40 پیپ است. ولی برای تی پی شکل زیر را ببینید:

موفق باشید
      سلام دوست خوب و عزیزم

بعضی از دوستان در این تاپیک فعالترن و بنده هم شخصا از دیدن این شوق به یادگیری شاد میشوم...بعضی از دوستان کوچک شما هم شبیه بنده به دلیل وقت کمتر فعالیتشان کم است اما این دلیل بر عدم پیگیری نیست...بنده هم شخصا پیگیر و مشتاق مطالب پر بار و زیبای شما هستم و کمتر مطلبی وجود دارد که زحمت بکشید بنویسید و بنده نخوانده باشم...

بار دیگر تشکر میکنم از زحمات و محبت های بی دریغ شما نسبت به جامعه تریدری ایرانی و مشتاقانه و بیصبرانه منتظریم مباحث پیشرفته پرایس اکشن را مطرح بفرمایید...

با ارزوی بهترین ها برای شما دوست خوب و عزیزم...

نظر

• سلام خدمت همه دوستان
        دوستان حتما به سایت http://readthemarket.com/index.php/education/homework1 سر بزنید.مطالب بسیار آموزنده ای موجود هست
        نظر

• سلام

ممنونم دوست خوبم.
          شما لطف دارین.

با آرزوی موفقیت

نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
          سلام دوست خوب و عزیزم

بعضی از دوستان در این تاپیک فعالترن و بنده هم شخصا از دیدن این شوق به یادگیری شاد میشوم...بعضی از دوستان کوچک شما هم شبیه بنده به دلیل وقت کمتر فعالیتشان کم است اما این دلیل بر عدم پیگیری نیست...بنده هم شخصا پیگیر و مشتاق مطالب پر بار و زیبای شما هستم و کمتر مطلبی وجود دارد که زحمت بکشید بنویسید و بنده نخوانده باشم...

بار دیگر تشکر میکنم از زحمات و محبت های بی دریغ شما نسبت به جامعه تریدری ایرانی و مشتاقانه و بیصبرانه منتظریم مباحث پیشرفته پرایس اکشن را مطرح بفرمایید...

با ارزوی بهترین ها برای شما دوست خوب و عزیزم...
          اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

• همراه با شب بخیر

ببخشید چون من معمولا یادگیریم به سختی انجام میشه تا یه موضوع رو بگیرم. (ولی اگر یاد بگیرم دیگه تمامه) میخواستم بدونم اگر یک سی پی داخل این باکس تشکیل بشه میتونیم به این ساختار یک الگوی کن کن بگیم.

با تشکر

نظر

• سلام

بله.درسته.معمولا تو تایمهای 1 و 5 دقیقه قیمت به این سطوح واکنش خوبی نشان میدهد.

موفق باشید
              ویرایش توسط bears hunter : https://www.traderha.com/member/2993-bears-hunter در ساعت 10-09-2015, 12:51 AM
              اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

• امروز بعد صحبتی که برا استفاده از ار اس ای داشتیم توی وبگردی به یک تصویر برخورد کردم که یکی از گزینه ای ان برای ترید در الگوی کیو ام. را وجود دایورجنس توی ار اس ای نوشته بود و اینطوری شد که فعلا تا اطلاع ثانوی به بررسی الگویهای این تاپیک و مقایسه انها با الگوها و تایید سیگنال ها با ار اس ای توجه می کنیم. تا شاید این اندیکاتور فسیل شده بدرد مون بخوره.

نظر

• همراه با سلام

(دراپ - بیس - رالی) - (دراپ - بیس دراپ) - (رالی - بیس - رالی) و (رالی - بیس - دراپ) های من در تایم ام 5 یورو به دلار

نظر

• ایا میتوانیم به شروع یک برگشت از ناحیه کیو ام در الگوی زیر امیدوارم باشیم؟ برای جواب به این سوال به تایم های پایین تر رفته و با الگوهایی که تا کنون آموخته ایم سل را امتحان خواهیم کرد.

نظر

• خوب برای ادامه تحلیل بالا یک الگوی احتمالی کیو ام در 5 دقیقه داریم که یک بار فروش رو در صورت تریگر تست می کنیم.

نظر

• نوشته اصلی توسط تریگر نمایش پست ها
                        همراه با سلام

ممنون از نظر لطفی که دارید. حتما در یک فرصت مناسب این کار رو انجام خواهم داد. و چون این تاپیک برای کار دیگری هستش و ما هم دو دست روی زانو در حال یادگیری هستیم حتما امر شما اطاعت خواهد شد.

ولی فعلا برای چهار چوب داستان که بدانیم باید چکار کنیم. و حتما هم میدانید

هر اندیکاتوری که استفاده می کنید مطمئنا بسته به نوع ارز و تایم فریم باید تنظیمات خودش را داشته باشید. برای این منظور (مطابق فرمایش جناب bears hunter فقط یک جفت ارز و فعلا هم یورو به دلار) سعی کنید ستینگ های مربوط به تایم فریم های خودتون را طوری تنطیم کنید که ار اس ای شما بیشترین تناسب را از نظر تشکیل دره و قله با چارت قیمت داشته باشد.
                        ار اس ای 21 - 13 و 8 را روی تام فریم ها امتحان کنید.

بعد از ان برای شروع: ترسیم خط روند از دره و قله ها در ار اس ای را شروع کنید و هم زمان خط روند در قیمت را هم داشته باشید. در این مرحله به دنبال این نکته باشید که کدام یکی از خطوط روند شما اول شکسته میشود.

چنانچه خط روند در ار اس ای شکسته شد مطمنا روند در قیمت هم شکسته خواهد شد ولی این شکست ممکن است بعد از یک حرکت و یا حتی تشکیل یک دره و قله (به صورت دایورجنس) بعدا شکسته شود.

نکته بعدی در این خصوص که فعلا بهتر است روی ان تمرکز کنید برخورد سوم خواهد بود. به این صورت که هر گاه یک دایورجنس تشکیل و تایید شد.

(می دانیم که اکثر دایورجنس ها برای اصلاح بوده و درصد کمی از انها برای تغییر روند هستند و از طرف دیگر من به یک اصل کلی در مارکت ایمان دارم و ان اینکه تمام حرکت های بازار به صورت 123 خواهد بود.)

پس هر گاه یک دیورجنس صورت گرفت بهترین ناحیه برای ورود به بازار انتظار برای تشکیل یک الگوی 123 بوده که این و اگر الگوی کیو ام را در این تاپیک اموخته باشید دقیقا به دنبال ناحیه خیر به دنبال نقطه ای هستیم که مارکت در آن نقطه الگوی کیو ام را تشکیل خواهد داد.

به این صورت که خط دایورجنس در ار اس ای را امتداد میدهیم و منتظر خواهیم بود تا مارکت ان را تاچ کرده و با بسته شدن کندل و تایید قله یا دره روی خط دایورجنس به ترید خواهیم پرداخت.

حتما میدانید که ما بعد از هر شکست و انگولف کردن ناحیه حمایتی یا مقاومتی یک پولبک هم داریم که این پولبک به دو صورت انجام میشود.

پولبک کندلی (ما در انجا به پولبک کندلی که در تام ها پایین تر ان را بررسی می کنیم و اولین برگشت هستش اف تی ار می گوییم)
                        پولبک روندی ( که ما در اینجا به این پولبک اف تی بی می گوییم.)

حالا مطابق همین اصل اگر خط روندی شکسته شود و قبل از شکست ان ما دایورجنس داشته باشیم پس یک پولبک به خط روند شکسته شده در ار اس ای خواهیم داشت و این پولبک وقتی برای ما ارزش ورود دارد که برخورد سوم به امتداد خط دایورحنس در ار اس ای باشد.

و اینجاست که یک الگوی 123 تشکیل شده و حالا اینکه این 123 یک الگوی ای بی سی و اصلاحی باشد یا اینکه شانس شکار یک روند را داشته باشیم در چارت خوانی به صورت مولتی تایم فریم باید باشد.

برای ترید بهتر است که بدانیم کجای مارکت هستیم و برای این منظور باید تمام تایم فریم ها را بررسی کنیم تا به تایم ترید خودمان بررسیم. فعلا پیشنهاد من برای ورود ام 15 بوده که ترید های میان روزی را شامل خواهد شد.

ولی برای سیخونک زدن به بازار میتوانید حتی تا ام یک هم پایین بروید و یا حتی با تسلطی که دارید نقاط ورود میان روزی و بلند مدت خودتان را در چارت ام یک پیدا کنید. چون بازار به صورت فرکتال و الگوهای فرکتالی (منظورم فرکتال جناب ویلیام نیستش به فرکتال در طبیعت و ریاضیات و پزشکی و ..... رجوع شود) تکرار شده و این از تایم ماهانه تا از تایم ام یک و حتی تیک تایم هم تکرار خواهد شد.

فکر کنم برای شروع کافی باشد.

موفق باشید

==========
                        راستی یادم رفت یک نکته رو هم بگم که بررسی کنید و زیر نظر داشته باشید. و ان انکه اگر خط روند در قیمت جلو تر از خط روند در ار اس ای شکسته شود به احتمال بسیار زیاد ما در ک اصلاح قیمتی هستیم و این شکسته شدن از نظر ما اعتبار نداشته و شکست خط روند قیمتی زمانی اعتبار دارد که قبل از ان خط روند ار اس شکسته شده باشد.

هم چنین زمان هایی را که نمی توانیم در قیمت خط روند ترسیم کنیم باید به دنبال خط روند ار اس ای برویم چون خط روند ار اس ای بسیار دقیقتر از خط روند در قیمت هستش.

در ادامه به نواحی عرضه و تقاضا در ار اس ای خواهیم پرداخت و به شکست شدن حمایت ها و مقاومت ها میرسیم. و باید بدانیم که ما نواحی اشباع از فروش یا خرید نداریم و خط مرکزی 50 درصد را نیز نمی توانیم الگو قرار دهیم

( کلا انچه را که همه میدانند در این بازار بدرد نمیخورد و برای گول زدن ساخته شده چون بزرگان بازار وقتی بدانند که همه از روی این پل ها حرکت می کنند مطمئنا زمانی که همه روی ان پل ایستاده اند اقدام به منفجر کردن پل و نابود همه خواهند کرد.)

خوب وقتی ناحیه اشباع نداریم (من برای لول های اشباع اسم دیگری دارم به نام لول های اشتباه) پس باید چگونه عمل کنیم و یا اینکه لول 50 بدرد نمی خورد پست کدام لول ارزش دارد باید به دنبال نواحی عرض و تقاضا باشیم و به جای لول 50 باید پیوت مرکزی برای حرکت ها پیدا کنیم.

فکر کنم که زیاد حرف زدم. و حرف های تکراری برای خیلی از دوستان شاید کمی غیر قابل تحمل باشد ولی گفتم تا شاید بدرد کسانی بیاد که تاره بخواهند وارد این بازار شوند و این مطالب را در جایی و یا کتابی پیدا نکنند.

استفاده با ذکر منبع بلامانع است. (!!)
                        با سلام
                        چندین بار نوشته هاتون رو خوندم . امروز هم به شکست روندها در ار اس ای توجه کردم . مطالبتون بسیار مفید بود . اگر براتون زحمت نمیشه در تحلیلاتون یه اشاره ای هم به ار اس ای داشته باشید .
                        با تشکر

نظر

• سلام

دوستان عزیز:
                          با عرض پوزش:

و با تشکر از تریگر عزیز برای مطالب خوبشون .مجبورم یاداوری کنم که:

هدف این تایپک آموختن ترید بدون نیاز به اندیکاتور هست.لطفا ادامه مباحث مربوط به اندیکاتورها را در تایپک مجزایی قرار دهید.

بدلیل اینکه ادامه مطالب مربوط به اندیکاتورها هیچ ارتباطی با تمرینات الگوها ندارد.

با بهترین آرزوها

نظر

• سلام
                            الگوی QM

نظر

• نوشته اصلی توسط sulduz نمایش پست ها
                              سلام
                              الگوی QM

نظر

• قفل کردن پوزیشن

نوشته اصلی توسط sulduz نمایش پست ها
                                سلام
                                الگوی QM

نظر

پردازش ...
                                X