اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Apadana trading system

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• شهاب عزیز

فکر کردم خطوط حد ضرر هستند . بله بسیار عالی.

کاشتن اردرهای سری دوم هم کار خوبیه چرا که اگر پوزیشنها بره در ضرر(سری اول) با دیدن اردرهای سری دوم یادت میاد که داری بر اساس یه سیستم ترید میکنی که تا لول یک جا داره بره قیمت.

ریزه کاریهایی مثل فاصله مناسب تارگتها با لولها و حد ضرر و فاصله اردر با پیوت را در نظر بگیرید. اعداد رند هم به همچنینو همبستگی جفت ارزها.

در مورد فعال نشدن پوزیشن هم والا نمیدونم چی بگم!!!

صحنه عجیبیه!! خیلی زیاد. حالا اگر قیمت در حد یک شادو رسیده بود میگفتیم گپ قیمت داشته یا اسپرید واید شده. منتها ...

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
    2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
    3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
    4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
    5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
    6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
    7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• این هم یه عکس دیگه از پوزیشنهای خوبی که دود شد و رفت هوا!!! اگه فعال شده بود هر 2 تا حد سود رو زده بود. 120 پیپ سود در برابر 124 پیپ ریسک اولیه برای 2 پوزیشن سری اول. البته اگه ریسک پوزیشن های سری دوم رو هم حساب کنیم و فرض کنیم هر 4 تا پوزیشن به حد ضرر میرسید مجموعا میشد 196 پیپ ضرر .

ما اشتباهات جدیدی اختراع نمی کنیم، اشتباهات گذشته را تکرار می کنیم.

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
        احتمالا اشتباه تایپی باید باشه.1.5638

حد ضرر هم زبر 1.5562 میشه 1.5550.

تارگت دوم چرا 1.5759؟
        به نام خداوند حی و توانا
        ضمن قبولی طاعات و عباداتتون در شب 21 ماه مبارک رمضان و تسلیت برای شهادت مول الموحدین عدالت مطلق علی (ع)
        و با سلام خدمت دوستان گلم
        بله طبق سیستم کاملا درست می فرمایید ولی برای بهینه تر شده ریسک به نظر بنده چون در 1.5610 پیوت ماهیانه رو داریم بنده این پیوت رو قوی دونستم و برای همین SL رو زیر S1 قرار دادم و برای تارگت دوم هم همینطور یه مقدار دور از دسترسه ولی بروی R2 قرار دادم و پایین تر از آخرین High در H4

تا این زمان قیمت نزول کرده و تا پیوت ماهیانه رسیده و حالت رنج پیدا کرده ولی چون 14 پیپ تا R1 ما مونده دسته دوم پوزیشنها مون فعال نشده.
        تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• درود حمید جان

در مورد حد ضرر و انتخاب پیوت ماهانه برای آن یک راهی بوده که بر اساس استنباط تریدر بوده و قبول.

هر چند پیشنهاد میکنم که بر مبنای خطوط روزانه برنامه کاری خودتان را ست کنید.

اما در مورد ورود و اتفاقات بعد از آن

اگر مبنای ورودتان سشن لندن بوده باشه یعنی 1.5636 آخر وقت دیشب باید پوزیشن را روی پیوت میبستید.

تریدر اینترا دی به اتفاقات فردا امید نمیبنده. اگر تارگت خورده بود و پوزیشنتان ریسک فری بود میتوانید با خیال راحت چارت را ببندید و به زندگی برسید!!

پس ورود بر مبنای سشن لندن که اصل ورود ما بوده دیشب بدون سود و ضرر پایان یافته.

اگر ورودتان را بر اساس سشن نیویورک انجام داده باشید یعنی از 1.5645 در همان سشن قیمت به ساپورت یک رسیده و برگشته به پیوت

در این حالت هم پوزیشنهای پیوت با ضرر اندکی زیر پیوت تسویه میشهو از پوزیشنهای سری دوم یکیش زیر پیوت با سود بسته شده

و دیگری احتمالا بریک ایون شده و در تراز ورود بدون سود و ضرر بسته شده.

ارادتمند

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• درود به دوستان عزیزم بخصوص پیام نازنین من هم به نوبه خود از پیام عزیز بابت ایجاد اینچنین تاپیک مفیدی نهایت تشکر رو دارم و امیدوارم در کنار هم با همدلی و همبستگی بتونیم روز به روز بهتر، قویتر و موفقتر باشیم .
            با توجه به مشغله کاری که دارم کمتر وقت میکنم مطالب رو دنبال کنم ولی امیدوارم بتونم فعالیت بیشتری در تاپیک داشته باشم.
            به امید روزهای سرشار از موفقیت برای عزیزان

موقعیت آپادانایی یورو دلار:

ویرایش توسط davoodtrader : https://www.traderha.com/member/4662-davoodtrader در ساعت 08-10-2012, 11:24 AM
            تنها زمانى "صبور" خواهى شد
            که "صبر"را يک "قدرت"بداني

نه يک "ضعف"

آنچه "ويرانمان"مى کند،
            "روزگار"نيست!
            حوصله ي "کوچک"
            براى "آرزوهاى بزرگ" ماست

نظر

• خوش آمدی داوود عزیز

آپلود عکس مشکل داره.

از این لینک استفاده کن و

از بخش" آدرس عکس" آدرس را کپی کن در ابزار insert image در سر برگ from url.

تیک Retrieve remote file and reference locally را هم خاموش کن.

نظر

• ممنون پیام جان با توجه به پایان رسیدن تایم 10 دقیقه جهت ویرایش در پست قبلی عکس را دراین پست قرار دادم
                موقعیت آپادانایی یورو دلار

ویرایش توسط davoodtrader : https://www.traderha.com/member/4662-davoodtrader در ساعت 08-10-2012, 11:52 AM
                تنها زمانى "صبور" خواهى شد
                که "صبر"را يک "قدرت"بداني

نه يک "ضعف"

آنچه "ويرانمان"مى کند،
                "روزگار"نيست!
                حوصله ي "کوچک"
                براى "آرزوهاى بزرگ" ماست

نظر

• سلام. امروز دیر رسیدم پای چارت ولی این موقعیت رو گرفتم. فکر کنم موقعیت مناسبیه.

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                    درود حمید جان

در مورد حد ضرر و انتخاب پیوت ماهانه برای آن یک راهی بوده که بر اساس استنباط تریدر بوده و قبول.

هر چند پیشنهاد میکنم که بر مبنای خطوط روزانه برنامه کاری خودتان را ست کنید.

اما در مورد ورود و اتفاقات بعد از آن

اگر مبنای ورودتان سشن لندن بوده باشه یعنی 1.5636 آخر وقت دیشب باید پوزیشن را روی پیوت میبستید.

تریدر اینترا دی به اتفاقات فردا امید نمیبنده. اگر تارگت خورده بود و پوزیشنتان ریسک فری بود میتوانید با خیال راحت چارت را ببندید و به زندگی برسید!!

پس ورود بر مبنای سشن لندن که اصل ورود ما بوده دیشب بدون سود و ضرر پایان یافته.

اگر ورودتان را بر اساس سشن نیویورک انجام داده باشید یعنی از 1.5645 در همان سشن قیمت به ساپورت یک رسیده و برگشته به پیوت

در این حالت هم پوزیشنهای پیوت با ضرر اندکی زیر پیوت تسویه میشهو از پوزیشنهای سری دوم یکیش زیر پیوت با سود بسته شده

و دیگری احتمالا بریک ایون شده و در تراز ورود بدون سود و ضرر بسته شده.

ارادتمند
                    یا حق
                    با سلام خدمت استاد عزیزم پیام جان
                    ممنون از گوشزدهایی که فرمودید بنده رو عفو کنید که این تاپیک رو که باید موقعیتهای بی عیبی رو قرار بدیم محل اموزش قرار دادم و باید به این تاپیک ورود نمی کردم تا زمانیکه در محیط آموزشی که قبلا قرار داده بودید دستم بیشتر راه می افتاد ولی از این که در همین جا موارد رو فرمودید خیلی تشکر میکنم.
                    و بعد اینکه بنده در ساعات روز تا بعدازظهر امکان استفاده از اینترنت رو دارم و منزل دسترسی ندارم و اینکه فرمودید تریدر اینترادی باید تکلیف تریدش رو همون روز معین کنه کاملا درسته.....
                    بروی بروکر خودم استاپ خورد و پیوت ماهیانه نیز نتوانست سدی در برابر حرکت نزولی امروز باشه.
                    رعایت کردن اصول سیستم فوایدی داره که در دراز مدت براتون سود آور خواهد بود. ( رطب خورده منع رطب چون کند )
                    دوستان نیز بنده رو می بخشند.
                    تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• GBPCHF

نظر

• USDJPY

نظر

• در یرو به استرالیا در نگاه اول دیدم که همپوشی بین پیووتهای هفتگی و ماهانه (خط چین کرمیرنگها) نزدیکست اولین اردر را همون جا قرار دادم (اونی که پایین تره )و براساس خود سیستم هم یه پزیشن دیگه برای کم و زیاد کار قرار دادم.
                          که نتیجش مثبت بود

نظر

• آقا پیام یک سوال
                            این حالت درسته که من بیام حد ضرر رو در جای که مشخص کردم بزارم .

یکم این ارز باعث شد من پای سیستم بخوابم از بس که بیحال بود امروز

نظر

• نوشته اصلی توسط shahab_p نمایش پست ها
                              GBPCHF

درود شهاب جان

این ورود خوب نیست. یا باید از کف بگیری طبق سیستم. یااگر میخوای از جهتی که سیستم بهت میده که صعودیست استفاده کنی باید صبر کنی تا سقف بشکنه.

نظر

• نوشته اصلی توسط shahab_p نمایش پست ها
                                USDJPY

دلار ین تا به حال کار نکردم.نمیدونم با این سیستم جواب میده یا نه. فکر کنم جفت ارزی هست که تکنیکال جواب نمیده.

حالا یه توضیح بده که قضیه چیه؟ اردر بای لیمیت که مشخصه ولی پوزیشن بای که فعال هست چیه؟

نظر

پردازش ...
                                X