اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Apadana trading system

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
    سلام
    سیستم آپادانا بر مبنای پیووت ها شکل گرفته. در آپادانای 2 با این که ولتی هم اضافه شده، اما همچنان سیگنال اصلی روی پیووت هاست و ولتی تنها برای از دست نرفتن یک سری سیگنال ها به سیتم اضافه شده. پس اگر صرفا بر مبنای آپادان ترید میکنید، ورود در فضای بیرونی پیوت-ولتی اشتباه است. در دو تصویری که شما قرار داده ایئ با توجه به این که در نقاط مشخص شده قیمت از ولتی به سمت پیووت عبور نکرده، سیگنال ورود نداشتیم.
    موفق باشید.
    پندار جان شرمنده من اینطور نمیبینم
    اگر با یک سیستم مکانیکی خشک برخورد کنید از دستمان ناراحت می شود.
    کاش می شد یه تاپیکی بزنیم سیستمی حاصل از ترکیب این دو سیستم را تشریح می کردیم
    بگذارید من تمپلیت خودم را شرح دهم
    در تایم 5 دقیقه سه ولتی مشاهده می شود با ضرایب 4.8 و 3.2 و 1.6 دوره موینگ 21
    به ضریب کوچک زیاد اهمیت نمیدهم چون مدام در حال چرخش است
    در همین تایم هم استوک رویت می شود.

در تایم 15 دقیقه
    همان ولتی ها + همان استوک
    مکدی و پیوت ها از سیستم آپادانا

حال روش پوزیشن گیری

صبح به صبح چک کردن چارتها آنهایی که ورود آپادانایی می دهند (مثال موقعیت سل: پیوت پایین تر از روز قبل ولتی قرمز قیمت زیر پیوت باز شده باشد مکدی نزولی باشد (در فاز مثبت باشد و کاهشی باشد و در فاز منفی افزایشی باشد) منتظر خروج استوک از اشباع در ناحیه بین ولتی تا مقاومت یک ( شرایط ایده آل ولتی کمی بالاتر از پیوت لیکن ولتی زیر پیوت هم قبول است. همان جایی است که با هم تفاهم نداریم . یعنی سیگنال را استوک می دهد اینکه قیمت کجا باشد شانس ماست دیگر. استاپ چند حالت پیدا می کند که بسته به مکان سیگنال استوک است
    قیمت زیر پیوت باشد و از روی ولتی برگشته باشد استاپ می شود بالای قله برگشت زده و احتیاطا پشت پیوت
    قیمت از روی پیوت برگشته باشد استاپ می شود بالای قله برگشت زده و احتمالا بعد از مید لاین یک
    قیمت از بلاتر برگشته باشد قبل از مقاومت یک استاپ بالای قله برگشت و احتمالا بعد از مقاومت یک
    دیدی چقدر این قله برای استاپ مهم است
    )
    عجب پرانتزی شد

حال با توجه به اینکه ما معمولا خوابیم (ساعت 3 صبح رو عرض میکنم)
    روند اصلی در تایم 15 مشخص شده پوزیشنی گیر ما نیامده
    می آیم همجهت با تایم 15 در تایم 5 بر اساس لبه آشوب وارد می شویم

این همان آشوب آپادانایی یا آپادانای آشوبی من است

در ضمن حالا یکی نیاید چارت نیوزلند فرانک را بکشد بیرون یا مثلا روپیه هند به دلار سنگاپور را
    چارتها
    یورو
    پوند
    استرالیا
    یورو استرالیا
    یوروین
    پوند ین
    پوند فرانک
    طلا
    تمام

نظر

• [QUOTE=poyesh;46109]موقعيت هاي فروش در eurusd و خريد usdchf

در اين موارد ما شاهد هستيم كه موقعيت ايجاد شده براي فروش عليرغم اينكه بهتر بود ولتي قرمز رنگ بالاي پيوت روزانه باشد و نقطه ورودمون بين پيوت و ولتي باشد ، همانطور كه شاهد هستيم هنوز به tp نرسيده و استاپ هم نخورده ، ايا ما بهتر است منتظر باشيم تا tp يا sl بخوره پوزيشن( به سيستم اعتماد كنيم وپايبند تمامي قوانين سيستم باشيم ) يا اينكه با سيگنالهايي كه از تغيير رنگ مكدي يا خروج استو از منطقه اشباع فروش ميگيرم بهتره خارج بشيم. دوستان دقت كنن كه فرض رو هم بر اين ميذاريم كه در روز جمعه نباشيم ، چون با توجه به شرايط خاص روز جمعه بايد كمي tp ها رو كوچكتر بگيريم و محتاط تر باشيم.

خرید یورو دلار عین فروش دلار فرانک است
      بین این دو همیشه آن که بهتر است را انتخاب کنید و بقیه ریسک همزمان یا روزانه را برای جفت ارزهای دیگر بگذارید
      همانگونه هم که پیام عزیز گفت ، استوک به شما فقط سیگنال ورود می دهد نه سیگنال خروج
      ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 02-08-2013, 08:09 PM

نظر

• [QUOTE=poyesh;46108]سلام

علي جان 176 پيپ گرفتي ، بازم ناراحتي ناشكري ميكني عزيز، نوش جونت . علي جان tp جاي مشخصي بوده يا تريلينگ ميكردي.

2 تا سؤال دارم در مورد نكاتي از اپادانا

موقعيت امروز پوند دلار ، شرايط فروش داشته ولي سيستم ميگه استوكاستيك بايد خارج بشه از منطقه اشباع خريد ،از 80 پايين بياد ولي استو تغيير فاز داده اما بالاي 75 نرفته كه با پايين اومدنش ما با اطمينان بيشتري حاصل كنيم ، دوستان بفرماييد شما اين موقعيت رو چيكار ميكنيد. (ميدونم نبايد با هر سيستمي بصورت مكانيكي عمل كنيم ولي ميخوام بدونم تجربه دوستان چي ميگه)

ناشکر نیستیم پویش جان
        شکر
        استیمنتی موفق است که همه پوزیشنهایش قرمز باشد
        در متاتریدر تنها راه خروج خوردن استاپ است.

در خصوص سوال دوم : اشباع استوک در سیستم همان 75 است نه 80
        در این شکل نیشی به استوک زده و همین کفایت میکنه
        البته ایده ال کامل نیست ولی اگر در کف (از نوع تایدش منظورم است نه کف قیمت) پوزیشن باشیم می شود وارد شویم
        ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 02-08-2013, 08:10 PM

نظر

سلام
          سیستم آپادانا بر مبنای پیووت ها شکل گرفته. در آپادانای 2 با این که ولتی هم اضافه شده، اما همچنان سیگنال اصلی روی پیووت هاست و ولتی تنها برای از دست نرفتن یک سری سیگنال ها به سیتم اضافه شده. پس اگر صرفا بر مبنای آپادانا ترید میکنید، ورود در فضای بیرونی پیوت-ولتی اشتباه است. در دو تصویری که شما قرار داده ایئ با توجه به این که در نقاط مشخص شده قیمت از ولتی به سمت پیووت عبور نکرده، سیگنال ورود نداشتیم.
          موفق باشید.
          علی جان کاملا با صحبت شما موافقم.....
          اما اول باید یک سیستم با رعایت دقیق نکات آن یاد گرفته بشه و بعد به ریزه کاری ها پرداخت تا کس که در ابتدای راه هست دچار سردرگمی نشه.
          کسی مثل شما که از روز اول شکل گیری آپادانا با پیام همراه بود و با توجه به تجربه های پیشین شما در ترید و آشنایی با روند و .... مطمئنا نباید با سیستم خشک و مکانیکی برخورد کند. اما دوستانی که زید 7-8 ماه هست که با سیستم (هر سیستمی) آشنا میشوند شاید بهتر باشد با عایت دقیق اصول سیستم، ترید کنند.
          قول مشهوری هست که میگوید: ابتدا قوانین و اصول را فرا بگیر، بعد آنها را بشکن.
          موفق باشید.
          ویرایش توسط viilll : https://www.traderha.com/member/6495-viilll در ساعت 01-05-2013, 12:17 PM

نظر

• درود

علی جان(علی زالی)

در تاپیک کارگاه پست زدی در مورد خروج با تکنیک تریلینگ استاپ.

اولا ورودت به سطح بالاتری از معامله گری را تبریک میگم. این نتیجه ای که در حال حاضر رسیدی بهش ، معامله گرانی با 10 سال سابقه هم ممکنه بهش نرسیده باشند.!

خوب

با توجه به اینکه حداقل یک نفر به این نتیجه رسیده و بیان کرده ، قالب تمپلیت نیاز به تغییر دارد.

با سبکی که شما پیش گرفتی نیازی به ترازهای مقاومت /حمایت نیست و خیلی از قوانین تغییر میکند.

در موردش صحبت کنیم؟

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
              درود

علی جان(علی زالی)

در تاپیک کارگاه پست زدی در مورد خروج با تکنیک تریلینگ استاپ.

اولا ورودت به سطح بالاتری از معامله گری را تبریک میگم. این نتیجه ای که در حال حاضر رسیدی بهش ، معامله گرانی با 10 سال سابقه هم ممکنه بهش نرسیده باشند.!

خوب

با توجه به اینکه حداقل یک نفر به این نتیجه رسیده و بیان کرده ، قالب تمپلیت نیاز به تغییر دارد.

با سبکی که شما پیش گرفتی نیازی به ترازهای مقاومت /حمایت نیست و خیلی از قوانین تغییر میکند.

در موردش صحبت کنیم؟

ارادتمند
              در خدمت هستیم پیام خان
              ما هرچه داریم از شماست

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                پندار جان شرمنده من اینطور نمیبینم
                اگر با یک سیستم مکانیکی خشک برخورد کنید از دستمان ناراحت می شود.
                کاش می شد یه تاپیکی بزنیم سیستمی حاصل از ترکیب این دو سیستم را تشریح می کردیم
                بگذارید من تمپلیت خودم را شرح دهم
                در تایم 5 دقیقه سه ولتی مشاهده می شود با ضرایب 4.8 و 3.2 و 1.6 دوره موینگ 21
                به ضریب کوچک زیاد اهمیت نمیدهم چون مدام در حال چرخش است
                در همین تایم هم استوک رویت می شود.

در تایم 15 دقیقه
                همان ولتی ها + همان استوک
                مکدی و پیوت ها از سیستم آپادانا

حال روش پوزیشن گیری

صبح به صبح چک کردن چارتها آنهایی که ورود آپادانایی می دهند (مثال موقعیت سل: پیوت پایین تر از روز قبل ولتی قرمز قیمت زیر پیوت باز شده باشد مکدی نزولی باشد (در فاز مثبت باشد و کاهشی باشد و در فاز منفی افزایشی باشد) منتظر خروج استوک از اشباع در ناحیه بین ولتی تا مقاومت یک ( شرایط ایده آل ولتی کمی بالاتر از پیوت لیکن ولتی زیر پیوت هم قبول است. همان جایی است که با هم تفاهم نداریم . یعنی سیگنال را استوک می دهد اینکه قیمت کجا باشد شانس ماست دیگر. استاپ چند حالت پیدا می کند که بسته به مکان سیگنال استوک است
                قیمت زیر پیوت باشد و از روی ولتی برگشته باشد استاپ می شود بالای قله برگشت زده و احتیاطا پشت پیوت
                قیمت از روی پیوت برگشته باشد استاپ می شود بالای قله برگشت زده و احتمالا بعد از مید لاین یک
                قیمت از بلاتر برگشته باشد قبل از مقاومت یک استاپ بالای قله برگشت و احتمالا بعد از مقاومت یک
                دیدی چقدر این قله برای استاپ مهم است
                )
                عجب پرانتزی شد

حال با توجه به اینکه ما معمولا خوابیم (ساعت 3 صبح رو عرض میکنم)
                روند اصلی در تایم 15 مشخص شده پوزیشنی گیر ما نیامده
                می آیم همجهت با تایم 15 در تایم 5 بر اساس لبه آشوب وارد می شویم

این همان آشوب آپادانایی یا آپادانای آشوبی من است

در ضمن حالا یکی نیاید چارت نیوزلند فرانک را بکشد بیرون یا مثلا روپیه هند به دلار سنگاپور را
                چارتها
                یورو
                پوند
                استرالیا
                یورو استرالیا
                یوروین
                پوند ین
                پوند فرانک
                طلا
                تمام
                علی جان خیلی ممنون از توضیحات خوبت

برات آرزوی آرامش و شادی جاودانه دارم.

2 تا سوال داشتم:

1-چرا تنها جفت های ذکر شده در بالا و طلا؟

2-آیا در سیستم خودتون اگر یک بار مثلا در فروش s1 رد شده باشه(تاچ شده باشه) و دوباره برگرده تا پیوت روزانه و مجدد چارت تمام شرایط فروش رو داشته باشه آیا معامله میکنید؟

ارادتمند
                امیر
                از انتشار آدرنالین در بدنم در وقت نوسانات قیمتها لذت میبرم در هنگامی که مدیریت سرمایه دارم ،

به مانند وقتی که به شهربازی میروم و میدانم که

خطر پیش رو کنترل شده است

نظر

• علی یک سوال: (در واقع یک چالش): قبل از ورود ریسک به ریوارد رو هم بررسی میکنی؟
                  فرضا سیگنال رو داری از استو میگیری. کاری که من میکنم: پزیشن فروش: قبل از ورود بررسی میکنم که این سیگنال که با استو صادر شده چند پیپ از پیووت (یا ولتی، اگر بالاتر از پیووت باشه) دور شده و چقدر به اولین هدف حد سود من نزدیک شده. حالا با یم حساب ساده سرانگشتی (که البته گاهی بت در نظر گرفتن شرایط کلی بازار+روند+اخبار+..... میشه حساب پیچیده چند مجهولی) برآورد میکنم که آیا این ورود ریسک به ریوارد مناسبی میتونه برای من داشته باشه یا خیر. بعد تصمیم به ورود میگیرم.
                  در حالت دیگه وقتی پیوت و ولتی همپوشانی خوب و قابل قبولی دارند (با نیم نگاهی به همان معادله پیچیده چند مجهولی) در بالاترین نقطه ای که توان محاسبه آن را داشته باشم وارد میشوم. استاپ بسیار کوچک انتخاب میکنم (ولتی یا پیوت) و با ریسک به ریوارد بسیار عالی منتظر نتیجه میشم. فرض کنیم حد ضرر 10 پیپی در مقابل حد سود 40 پیپی... تا چهار بار sl خوردن باز هم ارزش ریسک رو داره......
                  موفق باشید.

(پستی سراسر بدآمورنده!!! )
                  به قول حاجی موفق و بدآمورنده باشید.. :دی

نظر

علی یک سوال: (در واقع یک چالش): قبل از ورود ریسک به ریوارد رو هم بررسی میکنی؟
                    فرضا سیگنال رو داری از استو میگیری. کاری که من میکنم: پزیشن فروش: قبل از ورود بررسی میکنم که این سیگنال که با استو صادر شده چند پیپ از پیووت (یا ولتی، اگر بالاتر از پیووت باشه) دور شده و چقدر به اولین هدف حد سود من نزدیک شده. حالا با یم حساب ساده سرانگشتی (که البته گاهی بت در نظر گرفتن شرایط کلی بازار+روند+اخبار+..... میشه حساب پیچیده چند مجهولی) برآورد میکنم که آیا این ورود ریسک به ریوارد مناسبی میتونه برای من داشته باشه یا خیر. بعد تصمیم به ورود میگیرم.
                    در حالت دیگه وقتی پیوت و ولتی همپوشانی خوب و قابل قبولی دارند (با نیم نگاهی به همان معادله پیچیده چند مجهولی) در بالاترین نقطه ای که توان محاسبه آن را داشته باشم وارد میشوم. استاپ بسیار کوچک انتخاب میکنم (ولتی یا پیوت) و با ریسک به ریوارد بسیار عالی منتظر نتیجه میشم. فرض کنیم حد ضرر 10 پیپی در مقابل حد سود 40 پیپی... تا چهار بار sl خوردن باز هم ارزش ریسک رو داره......
                    موفق باشید.

(پستی سراسر بدآمورنده!!! )
                    به قول حاجی موفق و بدآمورنده باشید.. :دی
                    یعنی چی دیگه
                    خوب مشخص است که قبل از ورود بررسی می شود . البته فقط ریسک که تعیین کننده حجم است و نه ریوارد. ریوارد در دل سیستم نهفته است. باز توصیه میکنم بروید بخوانید ببینید ولتی چگونه تشکیل می شود. یک موینگ عالی ، آی تی آر . همه چیز قیمت را بیرون می کشد.
                    سیستم نشان داده که ریسک ریوارد 1:1 قطعا دارد.
                    پس کافی است درصد پیروزی بالا رود.
                    1:1 را که دارد هیچ کمتر از 1:4 اصلا فکرش را هم نمیکنم (یعنی با درصد پیروزی 33 درصد هم بازی برد است این سیستم )
                    هدف تارگتهای اولیه 1:10 است
                    بخورد ای ول دارد نخورد استیمنت قرمز است با تریل

من استاپ را خیلی کوچک انتخاب نمیکنم
                    من استاپ را معقول انتخاب میکنم
                    معقولش در این سیستم بیشتر از 30 پیپ هیچوقت نیست و نرمالش بین 10 الی 25 است
                    ولی هیچ قانون مشخص عددی برای آن نیست
                    استاپ در محل مناسب!

نوشته اصلی توسط amir.j نمایش پست ها
                    علی جان خیلی ممنون از توضیحات خوبت

برات آرزوی آرامش و شادی جاودانه دارم.

2 تا سوال داشتم:

1-چرا تنها جفت های ذکر شده در بالا و طلا؟

2-آیا در سیستم خودتون اگر یک بار مثلا در فروش s1 رد شده باشه(تاچ شده باشه) و دوباره برگرده تا پیوت روزانه و مجدد چارت تمام شرایط فروش رو داشته باشه آیا معامله میکنید؟

ارادتمند
                    امیر

1. بله
                    2. بستگی دارد. با یکی دو خط قابل توضیح نیست. ولی می تواند یکی از شرایط محدود کننده باشد . می تواند یک ریتریس خوب هم باشد.

نظر

• برادر علی... اون ریسکی که شما میگید ریسک سرمایه است که حجم رو مشخص میکنه. اونی که من میگم مقدار پیپی که شما داری ریسک میکنی برای از دست دادن در مقابل مقدار پیپی که قراره به دست بیاری هست. فرضا شما یک جا پیش بینی نزول 50 پیپی میکنی ورودت بعد از 10 پیپ ریزش هست . یعنی برای مثال داری برای گرفتن 40 پیپ 20 پیپ ریسک میکنی (این دیگه ربطی به حجم نداره) . حالا اگر فرضا استو دیر سیگنال بده و قیمت 40 پیپ رفته باشه دیگر منطقی نیست شما برای گرفتن 10 پیپ 40 پیپ ریسک کنی.حالا حجم هر چی که میخواد باشه.
                      در ضمن استاپ کوچک معنی اش محل استاپ نا مناسب نیست. شما یک بار دیگه با دقت بخون پست من رو... اتخای بهترین محل ورود... جایی که اون ارز ارزش خریدن یا فروختن رو داره... که اگر درست انتخاب بشه خود به خود استاپ در بهترین نقطه و در کمترین مقدار از نظر پیپی قرار میگیره...
                      موفق باشی.

نظر

برادر علی... اون ریسکی که شما میگید ریسک سرمایه است که حجم رو مشخص میکنه. اونی که من میگم مقدار پیپی که شما داری ریسک میکنی برای از دست دادن در مقابل مقدار پیپی که قراره به دست بیاری هست. فرضا شما یک جا پیش بینی نزول 50 پیپی میکنی ورودت بعد از 10 پیپ ریزش هست . یعنی برای مثال داری برای گرفتن 40 پیپ 20 پیپ ریسک میکنی (این دیگه ربطی به حجم نداره) . حالا اگر فرضا استو دیر سیگنال بده و قیمت 40 پیپ رفته باشه دیگر منطقی نیست شما برای گرفتن 10 پیپ 40 پیپ ریسک کنی.حالا حجم هر چی که میخواد باشه.
                        در ضمن استاپ کوچک معنی اش محل استاپ نا مناسب نیست. شما یک بار دیگه با دقت بخون پست من رو... اتخای بهترین محل ورود... جایی که اون ارز ارزش خریدن یا فروختن رو داره... که اگر درست انتخاب بشه خود به خود استاپ در بهترین نقطه و در کمترین مقدار از نظر پیپی قرار میگیره...
                        موفق باشی.
                        برادر پندار
                        سلام علیکم
                        اخوی این همه داریم تو سر خودمون می زنیم که پیش بینی نکنیم خوب
                        من تنها چیزی که در موقع اردر گذاری پیش بینی میکنم اینه که اگر این معامله با ضرر بسته بشه چقدر از سرمایه قطعی من که الان دارمش خواهد پرید

من فکر میکنم شما یه جا رو نگرفتی
                        استوک هرجا که از اشبع خارج بشه که وارد نمیشیم که
                        چندین دلیل دیگه هم هست که فقط استوک تریگر دهنده ورود است
                        یعنی باید قیمت جای مناسب باشه
                        بانس از روی پیوت / ولتی داشته باشه
                        نشانه کندلی بدهد
                        این ها همه که اوکی باشند استوک هم اوکی میده

نظر

• خوب این که شد همون حرف اول من. اون اول هم من گفتم استو نمیتونه سیگنال باشه برای ورود حتی به شرط برقراری تمام شرایط. باید بررسی بشه ببینیم این سیگنال چقدر از قیمت ارزنده فاصله گرفته.
                          بحث پیش بینی نیست. اون یک جمله بود برای توصیف مثال. شما مغز مطلب رو دقت کن ببین من چی گفتم. موقع ورود به هر معامله ای حداقل حد انتظارت از معامله باید مشخص باشه و ببینی این مقدار در مقابل ریسکی که داری انجام میدی به صرفه هست یا نه؟ نه این که الله بختکی بری تو ببینی چی میشه و چقدر میده. اگر این طور باشه یا سیستمت ایراد داره یا درست اجراش نمیکنی.
                          در آپادانا حداقل سود مورد نظر به وضوح تعریف شده که میشه اولین r یا s روزانه. پس موضوع پیش بینی نیست. موضوع انتظارات هست.

من تنها چیزی که در موقع اردر گذاری پیش بینی میکنم اینه که اگر این معامله با ضرر بسته بشه چقدر از سرمایه قطعی من که الان دارمش خواهد پرید
                          این یک براورد ناقص هست. در واقع فقط نصف ماجراست. اون قسمت خیلی هم خوبه که شما ببینی چقدر از سرمایه ات رو داری میزاری وسط. اما به عنوان یک تریدر حرفه ای باید در نظر بگیری که در مقابل این مقداری که داری ریسک میکنی حداقل انتظاراتت از این معامله چقدر هست؟ درست که تریل به شما اجازه گسترش سود یده. اما اگر فقط به امیدتریل و گسترش بری تو بدون برآورد حداقل انتظار سودگیری، در واقع قمار کردی و نه معامله.
                          زیاده عرضی نیست.
                          موفق باشید.
                          ویرایش توسط viilll : https://www.traderha.com/member/6495-viilll در ساعت 01-06-2013, 02:55 PM

نظر

• یا قاضِیَ الحاجاتِ
                            سلام به همگی بخصوص خدمت پیام جان و علی زالی عزیز
                            از بزرگان عذر خواهی میکنم بنده برای این تمپلیت جدید که از تلفیق آپادانای محترم و لبه آشوب عزیز بوجود آمده برای خودم نام جدیدی را برگزیدم .
                            در هنگام تایید موارد سیستم و برای دید بهتر دو تایم بالاتر یعنی در H1 به دنبال واگرایی مخفی میگردم برای اینکه حرکت های ادامه دهنده بازار با این واگرایی همراه است.
                            ملاحضه بفرمایید.

تا نظر بقیه را بدانم متشکرم
                            تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• پیام قرار بود یک بحثی رو شروع کنی. همچنان منتظریم : )

نظر

• نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها
                                یا قاضِیَ الحاجاتِ
                                سلام به همگی بخصوص خدمت پیام جان و علی زالی عزیز
                                از بزرگان عذر خواهی میکنم بنده برای این تمپلیت جدید که از تلفیق آپادانای محترم و لبه آشوب عزیز بوجود آمده برای خودم نام جدیدی را برگزیدم .
                                در هنگام تایید موارد سیستم و برای دید بهتر دو تایم بالاتر یعنی در H1 به دنبال واگرایی مخفی میگردم برای اینکه حرکت های ادامه دهنده بازار با این واگرایی همراه است.
                                ملاحضه بفرمایید.

تا نظر بقیه را بدانم متشکرم
                                بگو که این نیوزلند رو گرفتی که شادمون کنی اول صبح حمید خان

نظر

پردازش ...
                                X