اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Apadana trading system

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط mehraz نمایش پست ها
    یک موضوع خیلی مهم که توجه نکرده بودم . امروز دوشنبه هست و نباید پوزیشن گرفت ولی چون پوزیشنها فعال شده و فعلا هر کدوم 40 پیپ در سوده استاپ رو میارم بالا تا در صورت بروز حرکات ناگهانی بی ضرر بیرون بیام

می بینم هنوز هم مردمانی از سرزمین پارس بروی آپادانا کار میکنند.
    پاینده و پیروز باشی Meharz جان
    تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• در این روش همیشه یک سقف یا کف پیش رو داریم که سقف یا کف روز قبل است.

تجربه ای که روی سیستم لبه آشوب بدست آوردم به من میگه بخشی از حجم را روی این سقف یا کف تسویه کن.

پیشنهاد میکنم بخش اول معامله را چند پیپ بالا یا پایین این کف یا سقف تارگت بزارید و بخش دوم را با صبر بیشتری نظاره گر باشید.

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
      2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
      3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
      4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
      5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
      6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
      7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
        در این روش همیشه یک سقف یا کف پیش رو داریم که سقف یا کف روز قبل است.

تجربه ای که روی سیستم لبه آشوب بدست آوردم به من میگه بخشی از حجم را روی این سقف یا کف تسویه کن.

پیشنهاد میکنم بخش اول معامله را چند پیپ بالا یا پایین این کف یا سقف تارگت بزارید و بخش دوم را با صبر بیشتری نظاره گر باشید.
        پیام عزیز ممنون که هنوز راهنمایی می کنی .
        بعد از پست قبلی دیگه پای چارت نبودم و پست شما رو ندیدم ولی خوشحال شدم که اون چیزی که انجام داده بودم تا حدی مورد تایید شما هم بوده
        تارگت اول رو روی 1.304 گذاشته بودم که با اختلاف 3 پیپ برگشته و تارگت رو نزده که طبق فرمایش شما باید چند پیپ پایینتر از سقف دیروز می گذاشتم.
        با توجه به اینکه بیشتر از نیمی از تایم معاملاتی امروز گذشته . در این حالت با توجه به اینکه حد ضرر هم در جایی هست که ضرر نمی کنم.به نظر شما به صورت دستی یکی از پوزها رو ببندم و اون یکی رو در انتظار فردا بمونم یا برای چنین مواقعی نسخه دیگه ای اماده دارید؟. ممنون

ویرایش توسط mehraz : https://www.traderha.com/member/7779-mehraz در ساعت 04-08-2013, 08:34 PM

نظر

پیام عزیز ممنون که هنوز راهنمایی می کنی .
          بعد از پست قبلی دیگه پای چارت نبودم و پست شما رو ندیدم ولی خوشحال شدم که اون چیزی که انجام داده بودم تا حدی مورد تایید شما هم بوده
          تارگت اول رو روی 1.304 گذاشته بودم که با اختلاف 3 پیپ برگشته و تارگت رو نزده که طبق فرمایش شما باید چند پیپ پایینتر از سقف دیروز می گذاشتم.
          با توجه به اینکه بیشتر از نیمی از تایم معاملاتی امروز گذشته . در این حالت با توجه به اینکه حد ضرر هم در جایی هست که ضرر نمی کنم.به نظر شما به صورت دستی یکی از پوزها رو ببندم و اون یکی رو در انتظار فردا بمونم یا برای چنین مواقعی نسخه دیگه ای اماده دارید؟. ممنون

برای این مورد خاص یک بخش حتما بسته میشد. البته با یک تقلب کوچک!!( مقاومت اول ماهانه) .

در کل بستگی داره به فلسفه پوزیشنهای شما. اگر محافظه کارانه باشه باید تارگت اول را در دسترس قیمت قرار دهید و بلافاصله قسمت دوم را ریسک فری کنید.

اگر کمی بیشتر میخواهید صبر کنید با تاچ شدن تارگت اول حد ضرر قسمت دوم را به کف امروز منتقل میکنید.

میتوانید حد اکثر مقداری که قیمت میتواند از سقف و کف برگردد را مشخص کنید. به طور مثال میتوانید از مید پیوتها استفاده کنید یا از ترازهای فیبو اکسپنشن که در روش 1,2,3برگشتی که جناب نوری معرفی کرده بهره ببرید.

هیچ کدام راه حل قطعی نیست!

به شخصه به دلایلی که حتما به شخصیت من بر میگرده ، پس از لمس اولین تارگت قسمت دوم را به زیر کف یا سقفی که در محدوده پیوت تشکیل شده منتقل میکردم و صبر میکردم تا قیمت برسه به تارگت دوم یا استاپ بزنه.

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
          2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
          3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
          4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
          5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
          6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
          7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• امروز یورو دلار مقاومت اول رو رد کرده پس برای پوزیشن گیری یگی از شرایط رو نداره. فعلا پوزیشن دیروز رو مدیریت می کنیم ببینیم کجا میره.یکیش بسته شد و دومی هنوز بازه.
            در طلا هم با سیستم جدید اپادانا بایستی منتظر فروش می موندیم که شرط باز شدن قیمت زیر پیووت روزانه رو نداریم. اما با سیستم قدیمی امکان خرید رو داشت با نداشتن شرط میانگین 200 روزه. وقتی دو سیستم متفاوت هستند و هیچ کدوم هم سیگنال کامل ندادن بهتره فقط نظاره گر بود.

نظر

• نمی دونم کلا چرا با سیستم قبلی بیشتر ارتباط بر قرار کردم-
              بر اساس سیستم قبلی سیگنال می گیرم ولی یک چک نهایی باسیستم جدید می کنم که اونجا در تعارض شدید نباشه و بعد از تایید تقریبی اپادانای جدید پوزها رو می کارم.
              تغییر دیگه ای که تو سیستم برای خودم در نظر گرفتم اینه که دوتا پوز به صورت نرمال می گیرم ولی زمانیکه در خلاف جهت حرکت کرد و به حمایت و مقاومت اول رسید اونجا سه تا اضافه می کنم چون د راون قسمت ریسک به ریوارد خیلی بهتره. ودر صورتیکه قیمت برگرده در مسیر پوزها قرار بگیره خیلی سریعتر به سود میرسه و در صورت برخورد به استاپ لاس هم ضرر زیادی به پوز نمی زنه.

نظر

• این کار ر دراز مدت باعث ضرر خواهد شد.

نظر

• نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
                  این کار ر دراز مدت باعث ضرر خواهد شد.
                  با اینکه 7 پیپ بالای پیووت روزانه گذاشته بودم ولی اردر با دو پیپ اختلاف فعال نشد.

viilll عزیز اگر بررسی داشته باشیم که ببینیم چند درصد موقعیتهایی که توسط اپادانا ایجاد شده و پوزیشنهای دوم رو هم فعال کرده استاپ رو زده و یا دوباره پیووت روزانه رو لمس کرده بهتر می تونیم نتیجه گیری کنیم . چون فعلا در حال تست سیستم هستم در یک دوره زمانی شاید بشه این جواب رو گرفت ,ولی چنانچه قبلا تست کردید و به این نتیجه رسیدید ممنون میشم نتایج رو بیان بفرمایید تا دوباره کاری نکنم . سپاس فراوان

نظر

• mehraz عزیز، این کار به نوعی مارتینگل کردن هست و اضافه کردن حجم در ضرر. که هر دو در تعاریف مدیریت سرمایه به شدت مردود هستند.
                    مسئله این جاست که در این روش نسبت ریسک به ریوارد کاملا به هم میریزد و مجموع برآیند ضرر از سود بیشتر میشود. در نهایت هر چند شاید که تعداد پزیشن هایی که با این روش از خطر حدضرر جان سالم به در میبرند بیشتر از پزیشن های ضرر خورده باشند، اما به علت نامتناسب بودن مقدار دلاری ضرر به سود، در دراز مدت منجر به زیان و یا در بهترین حالت باعث جلوگیری از رشد حساب خواهد شد.
                    شما بازار غیرقابل پیش بینی را در نظر به گیرید و به یاد بیاورید روز هایی را که شاید هر چند ماه یک بار رخ میدهد، اما دوستانی که بیشتر از چند سال هست در این بازی هستند همه به خوبی میدانند که چه بخاهیم و چه نخواهیم این دوره های برای هر سیستمی بوده و هست و خواهد بود که سیستم مرتبا سیگنال فیل میدهد و پزیشن ها پشت سر هم به حد ضرر میرسند. در یک چنین بازه ای، که غیر قابل پیش بینی و صد البته لاجرم هستند، سود به دست آمده و اصل سرمایه با روش های مارتینگلی و یا افزایش حجم در ضرر، محکوم به شکست خواهند بود.
                    نمونه عملی و فوروارد تست آن را در تاپیک خبرتی همگی مشاهده کردیم.
                    خود من هم مدتی به همین روش کار کردم. روی حساب ریل. البته نخ روی آپادانا. اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که وقت و سرمایه ام را به هدر دادم.
                    و مسئله مهم دیگر هم این است که در چنین روشی, معمولا بعد از فرو رفتن معامله در ضرر و فعال شدن حجم بعدی در ضرر، تریدر به علت استرس ضرر و میل به خروج از پزیشن سوخته، معمولا مجموع معاملات را در برآیند صفر و یا روی سود اندک میبندد.
                    مطمئن باشید این روش را هم به صورت عملی تست کرده ام و هم به صورت علمی در موردش زیاد تحقیق کرده ام. در بلند مدت حاصلی نخواهد داشت.

موفق باشید.

نظر

نمی دونم کلا چرا با سیستم قبلی بیشتر ارتباط بر قرار کردم-
                      بر اساس سیستم قبلی سیگنال می گیرم ولی یک چک نهایی باسیستم جدید می کنم که اونجا در تعارض شدید نباشه و بعد از تایید تقریبی اپادانای جدید پوزها رو می کارم.
                      تغییر دیگه ای که تو سیستم برای خودم در نظر گرفتم اینه که دوتا پوز به صورت نرمال می گیرم ولی زمانیکه در خلاف جهت حرکت کرد و به حمایت و مقاومت اول رسید اونجا سه تا اضافه می کنم چون د راون قسمت ریسک به ریوارد خیلی بهتره. ودر صورتیکه قیمت برگرده در مسیر پوزها قرار بگیره خیلی سریعتر به سود میرسه و در صورت برخورد به استاپ لاس هم ضرر زیادی به پوز نمی زنه.

اردر نکار دوست عزیز
                      پرایس اکشن و اندیکاتورها رو در لبه ها بهش دقت کن

نظر

• بعد از اینهمه نزول یعنی میشه هنوز هم به فروش طلا فکر کرد.

موقعیت فعلی در سیستم اپادانا

نظر

• یورو دلار

نظر

• موقعیت قبلی خیلی طول کشید تا سیگنال داد و در نهایت یک پوزیشن به صورت دستی در انتهای روز با 20 پیپ سود بسته شد و پوزیشن بعدی با منتقل کردن استاپ به نقطه ورود بدون ضرر بسته شد.

امروز طلا چنین شرایطی داره که بایستی منتظر خرید بود ولی استو جای مناسبی قرار نداره و از طرفی امروز دوشنبه هست که پوزیشن گرفتن ریسک زیادی داره - پس منتظر فردا می مونیم.

نظر

موقعیت قبلی خیلی طول کشید تا سیگنال داد و در نهایت یک پوزیشن به صورت دستی در انتهای روز با 20 پیپ سود بسته شد و پوزیشن بعدی با منتقل کردن استاپ به نقطه ورود بدون ضرر بسته شد.

امروز طلا چنین شرایطی داره که بایستی منتظر خرید بود ولی استو جای مناسبی قرار نداره و از طرفی امروز دوشنبه هست که پوزیشن گرفتن ریسک زیادی داره - پس منتظر فردا می مونیم.

mehraz جان
                              اگر قصد گرفتن این پوزیشین را دارید جهت یادآوری
                              امروز روز دوشنبه است و روز مناسبی برای این سیستم نیست.

ارادتمند حمید
                              تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• سلام حمید عزیز - زمانیکه داشتم نمودار رو بررسی می کردم حواسم به این موضوع نبود ولی وقتی پست رو ارسال کردم متوجه موضوع شدم - هرچند اگر می خواستم هم پوز بگیرم وضعیت یورو دلار بهتر بود - در هر صورت ازموده رو دوباره ازمودن خطاست و ترجیح میدم روزهای دوشنبه با این سیستم پوز نگیرم.

در هر صورت ممنون از اینکه هنوز تو تاپیک حضور داری و امیدوارم کماکان نظراتت رو روی موقعیتهایی که اینجا گذاشته میشه, دریغ نکنی.

نظر

پردازش ...
                                X