اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Apadana trading system

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• با سلام به دوستان عزیزم
    و مرسی از لطف شما عزیزان
    سوال من از شما این است چرا شما بای گرفتید سیستم میگوید بای درست است .
    ولی یک سری چیزها هم میگوید سل .
    در صحبت قبلی من نکته ای را خدمت شما عرض کردم و ان اینکه پیوت در روی کار است ولی در زیر پیوت هم چیزهای وجود دارد از رفتار قیمت گرفته تا نوع زدن کف ها و سقف ها و......
    ایا نباید به انها توجه کرد ؟
    مرسی
    مسیح
    ویرایش توسط masih : https://www.traderha.com/member/2884-masih در ساعت 08-29-2012, 04:09 PM
    " ایجاد کف در بازار به دلیل خریداران باهوش نمی باشد بلکه پس از فروش آخرین فروشنده احمق ساخته می شود !"
    تام دیمارک

http://masihtrades.blogfa.com/

نظر

• درود مسیح جان

میدونم و میدونی و میدونند! که دلایل متعددی وجود دارد برای سل یا بای.

به نظرم سیستم معاملاتی باید کاملا واضح بگه بخر یا بفروش یا دست نگه دار . حالا اگر بعد یه مدتی تریدر به این تجربه رسید که کدوم سیگنال میتونه معتبر تر باشه میتونه بر اساس تجربه اش سیگنالها رو ..... کنه.

مورد خریدی که شما ذکر کردید

به نظرت اول وقت بازار نباید بای میکردیم؟ چرا؟

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
      2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
      3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
      4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
      5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
      6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
      7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
        درود مسیح جان

میدونم و میدونی و میدونند! که دلایل متعددی وجود دارد برای سل یا بای.

به نظرم سیستم معاملاتی باید کاملا واضح بگه بخر یا بفروش یا دست نگه دار . حالا اگر بعد یه مدتی تریدر به این تجربه رسید که کدوم سیگنال میتونه معتبر تر باشه میتونه بر اساس تجربه اش سیگنالها رو ..... کنه.

مورد خریدی که شما ذکر کردید

به نظرت اول وقت بازار نباید بای میکردیم؟ چرا؟
        پیام عزیز
        اول یک قضیه را روشن کنم برای دوستان اگر من پستی میزنم خدای نکره نیت ان را ندارم که بحث شما را بر هم بزنم .فقط نیت من فهمیدن دید شما عزیزان به بازار و کار با این پیوت هاست و میخواهم خودم از این صحبتها مطلبی بیاموزم..
        و در ادامه ...
        پیام عزیز دو مدل دیگاه وجود دارد یک اینکه بازار هر جا رفت شما هم بروید و
        دید دوم اینکه پوزیشن های ما باید بعد از شناخت وضعیت اقتصاد ان جفت ارز و گرفتن دید از تایمهای بالاتر در یک راستا صورت بگیرد یا سل یا بای ....
        سوال اول من شما بر کدام دید ترید میکنید ؟
        دوم اینکه اول بازاری که شما میگویئد ایا ساعت 1 شب را میگوئید یا نقطه ای که قیمت به پیوت برخورد کرده و دوستان بای گرفتند ؟
        سوم اینکه ایا شما پوزیشن های خود را بر اساس نوع دید لیمیت گیر ها میگیرید ؟
        چهارم ایا معیار شما برای گرفتن پوزیشن فقط مکانیکی است یعنی فقط پیوت میگوید چکار کنید ؟ ایا تجربه شما نقشی ندارد ؟
        پنجم اینکه در بازار چیزی وجود دارد که همه ی تحلیل ها را از بین میبرد و ان داشتن قدرت در بازار است که ان هم با امدن خبرها خوب و بد به دست میاید. که میشود چرائی بازار...........
        و در اخر :
        پیام جان من هم ارام ارام با اشنا شدن با سیستم شما در مورد خیلی چیزها با شما عزیز صحبت خواهم کرد .
        مرسی
        مسیح
        ویرایش توسط masih : https://www.traderha.com/member/2884-masih در ساعت 08-29-2012, 05:10 PM
        " ایجاد کف در بازار به دلیل خریداران باهوش نمی باشد بلکه پس از فروش آخرین فروشنده احمق ساخته می شود !"
        تام دیمارک

نظر

• سلام خواستم بگم من عضو تازه این فروم هستم اگر میشه اندیکاتور های سیستم و تمپلیت را قرار بدید تا منم بتونم سیستم رو داشته باشم ممنونم

نظر

• نوشته اصلی توسط masih نمایش پست ها
            پیام عزیز
            اول یک قضیه را روشن کنم برای دوستان اگر من پستی میزنم خدای نکره نیت ان را ندارم که بحث شما را بر هم بزنم .فقط نیت من فهمیدن دید شما عزیزان به بازار و کار با این پیوت هاست و میخواهم خودم از این صحبتها مطلبی بیاموزم..
            و در ادامه ...
            پیام عزیز دو مدل دیگاه وجود دارد یک اینکه بازار هر جا رفت شما هم بروید و
            دید دوم اینکه پوزیشن های ما باید بعد از شناخت وضعیت اقتصاد ان جفت ارز و گرفتن دید از تایمهای بالاتر در یک راستا صورت بگیرد یا سل یا بای ....
            سوال اول من شما بر کدام دید ترید میکنید ؟
            دوم اینکه اول بازاری که شما میگویئد ایا ساعت 1 شب را میگوئید یا نقطه ای که قیمت به پیوت برخورد کرده و دوستان بای گرفتند ؟
            سوم اینکه ایا شما پوزیشن های خود را بر اساس نوع دید لیمیت گیر ها میگیرید ؟
            چهارم ایا معیار شما برای گرفتن پوزیشن فقط مکانیکی است یعنی فقط پیوت میگوید چکار کنید ؟ ایا تجربه شما نقشی ندارد ؟
            پنجم اینکه در بازار چیزی وجود دارد که همه ی تحلیل ها را از بین میبرد و ان داشتن قدرت در بازار است که ان هم با امدن خبرها خوب و بد به دست میاید. که میشود چرائی بازار...........
            و در اخر :
            پیام جان من هم ارام ارام با اشنا شدن با سیستم شما در مورد خیلی چیزها با شما عزیز صحبت خواهم کرد .
            مرسی
            مسیح
            مسیح جان جوابهای من رو به عنوان جواب اصلی ندون منتظر پیام باش
            1. من فکر میکنم دیدگاه یک
            2.موقعیتی که به پیوت خورد
            3. منظورت رو توضیح میدی
            4. قطعا تجربه کارسازه. خط روند ها نمونه بارز استفاده از بقیه ابزار ها است. یا مثلا نگرفتن پوزیشنهایی که پیوت روزانه میگه اوکی ولی قیمت خیلی بالا یا خیلی پایین است که با پیوتهای هفته و ماه تحلیل میشه
            5. هم که سوال نبود

نظر

• نوشته اصلی توسط zebelboy2008 نمایش پست ها
              سلام خواستم بگم من عضو تازه این فروم هستم اگر میشه اندیکاتور های سیستم و تمپلیت را قرار بدید تا منم بتونم سیستم رو داشته باشم ممنونم
              شما برای دیدن تاپیک اصلی باید حداقل 30 پست داشته باشید
              ولی تمپلیتها در همین تاپیک هم هست

نظر

• پیام جان
                دید من به این پوزیشن سل بود دلیل اصلی ان هم قیمت برای فروش ارزش داشت ولی انجای که دوستان بای گرفته بودند ( ان قیمت ارزش خریدن را نداشت).
                در پوزیشن سل در صورت برگشت قیمت چندین بار باید اجازه خروج بدهد که در این مدل پوزیشن سلرها چندین بار بیشتر از بایرها اجازه خروج داشتند.
                نکته دیگر استاپ سل مطمئن تر بود نسبت به بای.
                وقتی این پوزیشن ارزش گرفتن بای را داشت که قیمت پائین تر بیاید و از کفهای پائین تر بای گرفته شود.
                نمونه پوزیشن بنده :
                http://www.pic1.iran-forum.ir/images...4819900761.gif
                مرسی
                مسیح
                فایل های پیوست شده
                ویرایش توسط masih : https://www.traderha.com/member/2884-masih در ساعت 08-29-2012, 06:42 PM
                تام دیمارک

نظر

• نوشته اصلی توسط masih نمایش پست ها
                  پیام جان
                  دید من به این پوزیشن سل بود دلیل اصلی ان هم قیمت برای فروش ارزش داشت ولی انجای که دوستان بای گرفته بودند ( ان قیمت ارزش خریدن را نداشت).
                  در پوزیشن سل در صورت برگشت قیمت چندین بار باید اجازه خروج بدهد که در این مدل پوزیشن سلرها چندین بار بیشتر از بایرها اجازه خروج داشتند.
                  نکته دیگر استاپ سل مطمئن تر بود نسبت به بای.
                  وقتی این پوزیشن ارزش گرفتن بای را داشت که قیمت پائین تر بیاید و از کفهای پائین تر بای گرفته شود.
                  نمونه پوزیشن بنده :
                  http://www.pic1.iran-forum.ir/images...4819900761.gif
                  مرسی
                  مسیح
                  خوب دیگر این آپادانایی نیست

نظر

• یه هدیه کوچولو

اکسپرت ضمیمه را دوست خوبمون Behrooz_MB در انجمن دیگری هدیه کردن به برو بچه های آپادانایی!

پست ایشان عینا نقل قول میشود

سلام خدمت دوستان عزیز
                    یک اکسپرت کمکی برای این سیستم نوشتم. گفتم هدیه کنم به عزیزان.
                    هر پوزیشنی که بگیرید استاپ و تی پی رو اتوماتیک میزاره
                    برای پوز اول مثلا سل ، استاپ به اندازه ی پارامتر sl بالای میدلاین دوم و تیپی به اندازه ی پارامتر tp بالای ساپورت اول .
                    اگر گزینه ی PositionDouble روی true باشد اتوماتیک یک پوزیشن با استاپ قبلی و تیپی به اندازه ی پارامتر tp بالای ساپورت دوم .
                    گزینه RewardFree اگر فعال باشه زمانی که مقاومت اول شکسته بشه ، تیپی را روی نقطه ی ورود میاره. برای پوزیشن سل.
                    شما فقط پوزیشن بگیرید بقیه ی کارارو بسپارید به اکسپرت
                    در ضمن این اکسپرت فقط روی پوزیشن هایی عمل میکند که تیپیشون صفر باشه یعنی اردر میزارید اولش تیپی نزارید و اگه خواستید تیپی بزارید ، صبر کنید اکسپرت استاپ و تارگت رو بزاره یا پوزیشن دوبل باز کنه بعد اگه خواستید تارگت یا استاپ رو تغییر بدید ، این کار رو هم انجام دادم چون اگه متا رو بازو بسته میکردی دوباره پوزیشن میگرفت که با این کار حل شد.
                    از پیام هم تشکر میکنم بابت معرفی سیستم ، من که فعلا وقت نمیکنم از این روش استفاده کنم ، فقط خواستم یه کمکی به عزیزان کرده باشم با نوشتن این اکسپرت.
                    فقط باید حواستون باشه که اندیکاتور پیوت روی چارت نصب باشه همونی که خط DPV داره

اکسپرت
                    ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 08-29-2012, 08:26 PM

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• یه هدیه کوچولو

نظر

• پزیشن ها امروز من
                        1.یرو به دلار رو یر به یر بستم (البته یک شیطنتی کردیم پزیشن دومی که با 0.05 وارد شده بودم رو همون اول کار با سود بستم ولی دومی رو ولش کرد که نتیجه یر به یر تموم شد)

2.یرو به استرالیا رو یر به یر بستم

3.نیوزلند به دلار رو با صود بستم

4.نیوزیلند به ین رو که اصلا یادم رفت بگیرم که اونم اگر گرفته بودم به حد سود میرسید

5.پند به فرانک من همون ابتدای راه میتوانستم در قله ای که تشکیل شده بود 17+ حد ضرر قرار بدم ولی این کار رو نکردم و گزاشتم تا پزیشن سری دوم باز بشه که میریم ببینیم برای فردا چطور میشه حالا یا استاپ نوش میکنیم یا اینم میره برای یر به یر شدن.

I LOVE YOU APADANA

نظر

• اگر کم و کسری داره باید ببخشید چون در حالت مریض بودنم تنها کاریکه از دستم بر میامد همین بود.

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...s/pcmBook1.zip

نظر

• نوشته اصلی توسط bahman7 نمایش پست ها
                            اگر کم و کسری داره باید ببخشید چون در حالت مریض بودنم تنها کاریکه از دستم بر میامد همین بود.

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...s/pcmBook1.zip
                            بهمن جان دستت طلا
                            فقط یه توضیحی هم بده ببینیم دقیقا چه گذاشتی توی این اکسل

نظر

• GBPJPY
                              buy limit @124.50
                              sl----123.90
                              tp1----124.80
                              tp2-----125.10

buy limit@124.25
                              sl----123.90
                              tp1 ----124.45
                              tp2-----125.00

ما اشتباهات جدیدی اختراع نمی کنیم، اشتباهات گذشته را تکرار می کنیم.

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                                خوب دیگر این آپادانایی نیست
                                با سلام به دوستان عزیزم
                                جناب زالی عزیز صحبت اول من سر پوزیشن اپادانائی بودن یا نبودن نیست من از بیس کار دارم حرف میزنم ... از حرکاتی که دارند بازار را میسازند .... نکند دید شما این است که باید به طور مکانیکی پوزیشن بگیریم..؟؟؟؟؟؟؟
                                ما وقتی میخواهیم سیستمی را یاد بگیرم باید از ب بسم الله ان را انالیز کنیم و برویم جلو . از نقطه ورود گرفته تا خروج و بقیه مسائل....تا بهتر ان را درک کنیم... فقط دیدن چند خط فایده ندارد ...
                                وقتی هر سیستمی را برای اموزش شروع میکنیم باید یکسری نکات مشخص بشود مثلا در مورد نقطه ورود که به نظر من خیلی مهم است چرا؟
                                چون وقتی شما نقطه ورود خوب داشته باشید: اولا استاپ کوتاه میشود ..مکان قرار گرفتن استاپ مطمئن تر انتخاب میشود ( روی سقف ها و زیر کف ها یا حمایت ها و مقاومتها )... ریسک به ریوارد پوزیشن بالا میرود ... تعداد پیپ مثبت شما از منفی شما بیشتر میشود .. در صورت برگشت بازار اجازه خروج مجدد به شما داده میشود و................
                                در مورد نقطه ورود مطلبی هست که تریدر ها به ان کمتر نگاه میکنند یا اصلا نگاه نمیشود و ان این است نقطه ای که می خواهید وارد بشوید باید ارزش ورود را داشته باشد یا به عبارت دیگر ان قیمت برای خرید یا فروش ارزش داشته باشد مثلا :کسانی که با شکست کف ها و سقف ها وارد میشوند ان نقاط ورود اصلا ارزش ندارد.( sell stop - buy stop کار ها ).
                                دلیل ان هم روشن است چون هر چیزی که در مورد نقطه ورود خوب گفتم بر عکس کن.
                                در پوزیشن بعد از ظهر یورو همان طور که گفتم پوزیشن بای انجا ارزش نداشت چون قیمتی که میخواستید بخرید گران بود ولی برای سل ان بالا ارزان ...
                                مثل این است که شما جنسی را میخواهید از مغازه ای بخرید ایا فروشنده هر چه به شما قیمت بدهد میگوئید چشم؟ مطمئنا نه ... صبر میکنید تا قیمت پائین تر بیاید بعد میخرید... ترید کردن هم همین گونه است باید صبر کرد یا استراتژی پایه ریزی کرد که این نکته مهم را در خود داشته باشد ...
                                من در این سیستم به دنبال این هستم که با روش پیام عزیز بتوانم این نقاط را بهتر بشناسم و از پیوت ها بهترین نقاط ورودی که دارای ارزش هستند را استخراج کنم ...
                                و یه عالمه حرف دیگر...............
                                شرمنده پیام جان خیلی پر حرفی کردم
                                مرسی
                                مسیح
                                ویرایش توسط masih : https://www.traderha.com/member/2884-masih در ساعت 08-30-2012, 02:59 AM
                                تام دیمارک

نظر

پردازش ...
                                X