اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ارتقاء سیستم معاملاتی آقای جبل عاملی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط minexer نمایش پست ها
    درود
    گاهی اوقات خانه ی پر شده ای در اون اندیکاتور دیده نمیشه !
    این به معنای اشباع و از حد مجاز بیرون زدن رونده ؟

و مورد دوم اینکه کدام دایره به خط مورب بهترین حالت است ؟
    دایره های میانی که بزرگتر هستند یا دایره کوچکی که در نزدیکتر به به خط مورب است ؟

بدرود
    سلام
    نباید این جور باشه با وحید جان این مورد را رفع میکنیم
    دایره های میانی بزرگتر
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

بارش فکری دوم
      این پست حاوی جملات عامیانه و محاوره ای جهت درک ساده تر پیام می باشد ، انتظار میره کامل و با دقت خوانده شود زیرا مطلب پیچیده ای در گفتار وجود ندارد .

وقت طلاست !
      باید از وقتی که پای چارتیم استفاده کنیم .
      ما نشستن پای چارت رو داریم ولی ترید کمه
      وقتی میبینی بقیه دارن جاهای دیگه و تاپیکای دیگه پست میذارن

امروز 100 پیپ سود !
      دیروز 40 پیپ سود !
      ظهر 50 پیپ ضرر !

این یعنی اینکه بازار حرکت داره
      ما چون خودمون رو به شکست های سطوح اول محدود کردیم فعالیتمون کمتره

میدونیم که اصل براینده و تعداد معامله نیست
      ولی از طرفی هم میدونیم این وقتی که داریم میذاریم و مثل یه معامله گره 15 دقیقه ای پای چارت هستیم ولی معامله نمیکنیم این یعنی وقت رو استفاده کامل نمیکنیم ازش
      زمان نشست پای صندلی ما و یک تریدر 15 دقیقه ای مثل هم دیگست
      ولی اون فعالیتش بیشتره و ترید بیشتر میکنه
      چه سود کنه چه ضرر ، داره تجربه عملی کسب میکنه

ولی ما ترید ها کمه
      تجربه عملی کمتره

چه بسا اون پونزده دقیقه ای توی هفته بیشتر از ما هم سود میکنه و شاید ما اون هفته یک معامله هم نکنیم

پس من رو به این واداشت اسب بخار متد رو بیشتر کنم برای خودم

اینجور براتون مثال میزنم
      توی امتحان نشستید
      بهتون میگن جواباتو فقط توی یک طرف از برگه A4 حق داری بنویسی !
      مسلما چیزای بیشتری بلدی . ولی محدودت کردند به یک طرف از برگه !
      ما اینجوری هستیم الان
      علم به پیوت پوینت ها داریم
      ولی محدودیم
      محدودیتون هم کاملا درسته چون اگر بخواییم محدود نباشیم و با هر شکست پیوتی وارد بشیم ضرر میکنیم

ولی ما میتونیم یه جورایی محدودیتمون رو کم تر کنیم و ترید های بیشتری رو کنیم تا

1- تجربه عملی بره بالا تر
      2- از علم پیوت پوینت هامون بیشتر بهره ببریم
      3- برایندمون حسابمون بهتر بشه
      4- افسردگی مزمن نگیریم که مدت طولانی هستش که ترید نکردیم و شک کنیم به سیستم

این از طرح مشکلی که باید روش بارش فکری بشه و همه نظر بدن
      همه بیان و نظر بدن چه کنیم که
      تایم فریممون همین یک ساعته باشه
      ولی بیشتر سود کنیم روی پیوت ها

اولین جواب رو خودم میدم تا بقیه هم دیدشون باز تر بشه

1- ما که علمه پیوتی رو داریم
      و تا الان روی شکست ها وارد میشدیم
      حالا بیاییم از این به بعد روی بازگشت ها هم وارد بشیم

چرا ؟!؟
      چون وقتی پیوتی بشکنه یا میره به ما سود میده یا برمیگرده پشت پیوت و کلا مسیرش برمیگرده

خب همینطوری که میبینید خیلی از سیگنال های این هفته با شکست پیوتی همراه نبوده و قیمت برگشته

اگه ما بیاییم و با سیستم های پیوتی ای که با برگشت قیمت از پیوت ، وارد پوزیشن میشن کار کنیم در کنار همین متد اصلیمون ، میتونیم این موقعیت های برگشت پیوتی رو هم بگیریم
      مثل آپادانا
      مثل سی پایپو

این دو تا متد هم تایم فریمشون مثل متد ماست
      هم اساس کارشون بر پایه علم ماست ( یعنی پیوت پوینت ها )

تفاوت متد ما با اونا توی این جمله از جناب پیام عزیزه که گفتند !

در پایپو بشکن بکشنه !
      در سی پایپو من نمیشکنم !

متد ما هم چون توی دسته اوله ( یعنی بشکن بکشن ) !
      پس ما بیاییم از این به بعد از پشت برگه A4 هم استفاده کنیم

چند تا مثال میذارم که اگه با برگشت وارد میشدیم ، میتونستیم تا همین امروز که چهارشنبه هستش و دو روز از اغاز هفته گذشته ، سود بگیریم از بازار با متد های برگشت پیوتی

این یه نظره

یه نظر دیگه هم دارم که بعد از نظرات عزیزان بیان میکنم

بدرود

فایل های پیوست شده
      ویرایش توسط minexer : https://www.traderha.com/member/8769-minexer در ساعت 12-04-2013, 12:27 PM
      ... آدما چیزی رو نفهمن ، می ترسن ...

نظر

همایون جان کار دیگه ای که میشه کرد اینه که قالب روند از تایم بالا تر گرفته بشه و در تایم پایین تر ترید بشه
        خروج
        لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

درود به همه
          آقا همایون عزیز اولین چیزی که در شروع ترید یاد گرفتم این بود که در جهت روند ترید کن این دو نمونه که شما قرار دادید بر خلاف روند هست.از کجا معلوم این برگشت یه اصلاح نباشه.
          البته تو تایم پائین رو همون اصلاح هم میشه سود گرفت چون میزان پیپ میاد پائین.
          یه نکته که هست اینه که در سیستم ما چون مووینگ 120 تعیین کننده روند هست این اتفاق میافته ولی اگر مثل پایپو روش کراس دو مووینگ رو در نظر بگیریم شاید اینطور نباشه.
          تایم ترید رو هم نمیتونیم بیاریم پائین چون میشه همون پاییپو .
          همایون جان اگر به همون گفته خودت(سود به اندازه 1.7 درصد در هفته )را درنظر بگیری فکر کنم با همین روش میشه به اون سود رسید.
          البته همایون جان یه نکته اساسی اینه که اول هفته همش باید منتظر بود که قیمت به سطوح اول برسه ، اگه بشه سیستم رو طوری بهینه کرد که در همون شکست پیوت هفتگی بشه وارد شد فکر کنم بهتر باشه.
          چیزی که در این سیستم به نظر من خیلی مهمه ، تعیین استاپ لاس هست ، چون هر وقت من دقت نکردم و استاپ رو اشتباه گذاشتم ، استاپم خورد .
          اگه استاپ رو دو دره یا دو قله قبل انتخاب کنیم ، اندازه استاپ میره بالا و ریسک به ریوارد بهم میریزه.اگه تو تایم 4 ساعته استاپ رو تعیین کنیم همینطور به نظر من اول قضیه استاپ رو حل کنیم بهتره.
          نگاه ساده به چارت + استفاده از مفاهیم اولیه بازار + مدیریت سرمایه = آرامش ، سود ، لذت از ترید

نظر

چند هفته پیش توی کانال ریدکال یکی از دوستان کتاب آقای بیل ویلیامز که آقای پشوتن مشهوری نژاد ترجمه کردند رو گذاشته بود و منم دانلود کردم. دیروز خواندنش رو تمام کردم.
            کسی اون رو خوانده؟ نظر شما چیه؟
            کلا سبک آقای ویلیامز در شمارش امواج و ساده سازی و همچنین اجتناب از تحلیل جالب بود برام.
            من در شمارش الیوت حرفه.ای نیستم ولی به نظرم ترکیب این دو شیوه خیلی باید موثر باشه.
            ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط saman.fx نمایش پست ها
              چند هفته پیش توی کانال ریدکال یکی از دوستان کتاب آقای بیل ویلیامز که آقای پشوتن مشهوری نژاد ترجمه کردند رو گذاشته بود و منم دانلود کردم. دیروز خواندنش رو تمام کردم.
              کسی اون رو خوانده؟ نظر شما چیه؟
              کلا سبک آقای ویلیامز در شمارش امواج و ساده سازی و همچنین اجتناب از تحلیل جالب بود برام.
              من در شمارش الیوت حرفه.ای نیستم ولی به نظرم ترکیب این دو شیوه خیلی باید موثر باشه.
              ممنون

سامان جان میتونی این کتابو به اشترک بزارین؟

mohsen_hps@yahoo.com
              دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

http://s5.picofile.com/file/81030824...farsi.pdf.html

نظر

سلام دوستان
                  من پیشنهاد میدم سیستم آقای یزدی که زیگزال است رو با سیستم پایپو ترکیب کنیم مشکلی در سیستم ما پیش نمیاد من فکر میکنم دید مارو بازتر میکنه و حتی در برگشت از پیوت هم میشه گرفت البته من دارم مدتی هست که با این روش کار میکنم هنوز صد در صد جواب نگرفتم ولی تا الان بد نبوده من توسط سیستم زیگزال و سیتم شکست پیوت هفته گذشته 4 تا پوزیشن گرفتم که خوشبختانه همه به سود نشست.

نظر

سلام
                    چرا ۳ تا پست حذف شده؟
                    کسی اون کتاب رو که قرار دادم خوانده؟ نظری ندارید؟
                    ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط Jabalameli نمایش پست ها
                      سلام
                      نباید این جور باشه با وحید جان این مورد را رفع میکنیم
                      دایره های میانی بزرگتر

استاد برای من هم همین مشکل پیش اومده.

*با سپاس آتبین*
                      نگاه ساده به چارت + استفاده از مفاهیم اولیه بازار + مدیریت سرمایه = آرامش ، سود ، لذت از ترید

نظر

نوشته اصلی توسط ATBIN نمایش پست ها
                        استاد برای من هم همین مشکل پیش اومده.

*با سپاس آتبین*

چشم . حتما با جناب خیری در مورد رفع عیبش هماهنگ میکنم
                        خروج
                        لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

درود به همگی
                          اندیکاتور شاخص دلار خدمت همه دوستان:

http://s5.picofile.com/file/81037234...Index.zip.html

*با سپاس آتبین*

نظر

چند تا نکته برای بهینه سازی این سیستم

در هنگام شکست تراز های هفتگی به ای تی ار روزانه توجه کنید

تی پی را حداقل دو مرحله ای کنید یکی نصف استاپ و دیگری را با تریلینگ
                            یادمان باشد :
                            کسی که روش تحلیلی خود را به فروش می رساند، در واقع شکست های خود را به فروش می رساند.

نظر

نوشته اصلی توسط اوپانیشاد نمایش پست ها
                              چند تا نکته برای بهینه سازی این سیستم

در هنگام شکست تراز های هفتگی به ای تی ار روزانه توجه کنید

تی پی را حداقل دو مرحله ای کنید یکی نصف استاپ و دیگری را با تریلینگ

درود جناب اوپانیشاد عزیز
                              نامی که برای آی دیتون انتخاب کردید زیباست میشه معنی اونو بدونم.
                              در مورد مورد دوم نظر تون منطقی و بجاست و میشه تجربش کرد.
                              مورد اول رو میشه یه کوچولو بازش کنید

*با سپاس آتبین*
                              ویرایش توسط ATBIN : https://www.traderha.com/member/8754-atbin در ساعت 12-12-2013, 11:29 AM

نظر

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%...B4%D8%A7%D8%AF

در مورد مطلب اول معمولا وقتی ای تی ار روزانه پاس شده باشه
                                مثلا الان یورو به دلار 80 پیپ هست وقتی 65 پیپ از این طی شده باشه و شکست انجام شده باشه 10 درصد امکان داره امروز قیمت به تراز بعدی هفتگی برسه

پس صبر می کنیم و برای فردا یک اردر پندینگ در های یا لو ی روز قبل ادامه حرکت قیمت را پی گیری می کنیم

و یا اینکه اگر بخواهیم همان روز وار د شیم حواسمون جمع می کنیم و تی پی اول را مقداری کمتر قرار میدهیم و البقی را ریسک فری می کنیم

و فردا با ورود مجدددر های یا لو به سو د دهی سیستم اضافه می کنیم
                                ویرایش توسط اوپانیشاد : https://www.traderha.com/member/5664-اوپانیشاد در ساعت 12-12-2013, 11:48 AM
                                یادمان باشد :
                                کسی که روش تحلیلی خود را به فروش می رساند، در واقع شکست های خود را به فروش می رساند.

نظر

پردازش ...
                                X