اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Ra

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
    آیا می توان گفت که الگوی Wolfe نیز شکل گرفته است؟

خیر ، در ولفی خطوط همگرا باشند خیلی بهتر جواب می ده

نظر

همین جفت-ارز در تایم روزانه:

برخورد به مقاومت 2 سالانه + واگرایی منفی

تایم 4-ساعته:

برخورد به مقاومت 1 ماهانه

به نظرم باید در این هفته تا پیوت ماهانه خود در 1.6674 ریزش کند.
      دوست عزیزم goldanalyst گرامی جسارتا در رابطه الگوی پروانه ارائه شده جنابعالی لازم میدانم موارد زیر رو جهت تکمیل عرایض شما بیان کنم :
      1- در تایم 1 ساعته که بعنوان تریگر تایم جهت تایم فریم 4 ساعته یاد میشه ، واگرائی مضمن اندیکاتور macd قویاً شکسته شده است.
      2- قیمت با قاطعیت از کلاسترهای فیبوناچی موجود در ناحیه PRZ 1 الگو عبور کرده و باعث از بین رفتن اعتبار این ناحیه بازگشتی شده است.لذا الگو فقط در صورت تریگر در ناحیه PRZ 2 معتبر خواهد بود.(توضیحا اینکه الگوی پروانه ذاتاً دارای دو ناحیه PRZ هست که باید در نظر گرفته شود.)

در پایان آرزوی موفقیت براتون دارم . یا حق - حاجی

ویرایش توسط حاج مهدی بهروزی : https://www.traderha.com/member/9689-حاج-مهدی-بهروزی در ساعت 08-03-2013, 03:58 PM
      کلی کار دارم ... !!

Elegance
      is in
      Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

نظر

• نوشته اصلی توسط حاجی خارجی نمایش پست ها
        دوست عزیزم goldanalyst گرامی جسارتا در رابطه الگوی پروانه ارائه شده جنابعالی لازم میدانم موارد زیر رو جهت تکمیل عرایض شما بیان کنم :
        1- در تایم 1 ساعته که بعنوان تریگر تایم جهت تایم فریم 4 ساعته یاد میشه ، واگرائی مضمن اندیکاتور macd قویاً شکسته شده است.
        2- قیمت با قاطعیت از کلاسترهای فیبوناچی موجود در ناحیه PRZ 1 الگو عبور کرده و باعث از بین رفتن اعتبار این ناحیه بازگشتی شده است.لذا الگو فقط در صورت تریگر در ناحیه PRZ 2 معتبر خواهد بود.(توضیحا اینکه الگوی پروانه ذاتاً دارای دو ناحیه PRZ هست که باید در نظر گرفته شود.)

در پایان آرزوی موفقیت براتون دارم . یا حق - حاجی

درود و سلام خدا بر حاجی عزیز!

این تیپ پست ها را از 1000 تا تشکر و پسندیدن بیشتر دوست دارم. هر وقت اشکالاتی در تحلیل هایم مشاهده فرمودید، لطفاً دریغ نکنید.

درباره واگرایی 1-ساعته، این مکدی من است:

توضیح می فرمایید منظورتان از شکسته شدن واگرایی چیست؟

در ضمن با توجه به وجود مقاومت های پیوتی سنگین پیش روی، نمی شود اینطور درنظر گرفت که قیمت پس از درجا زدن از PRZ شماره 1 شروع به ریزش کند؟!

با سپاس فراوان

نظر

• سلام
          با پوزش از این که در تاپیک شخصی شما پست میزنم. در مورد تریگر پوند/استرالیا با توجه به شتاب زیاد فیمت در آخرین کندل عای h4، برای ریسک کمتر و صدالبته بازدهی بیشتر، میتوان منطقه کلاستر mr2 را زیر نظر داشت.
          موفق باشید.

نظر

درود و سلام خدا بر حاجی عزیز!

این تیپ پست ها را از 1000 تا تشکر و پسندیدن بیشتر دوست دارم. هر وقت اشکالاتی در تحلیل هایم مشاهده فرمودید، لطفاً دریغ نکنید.

درباره واگرایی 1-ساعته، این مکدی من است:

توضیح می فرمایید منظورتان از شکسته شدن واگرایی چیست؟

در ضمن با توجه به وجود مقاومت های پیوتی سنگین پیش روی، نمی شود اینطور درنظر گرفت که قیمت پس از درجا زدن از PRZ شماره 1 شروع به ریزش کند؟!

با سپاس فراوان

شبت بخیر علی جان
            فکر کنم منظور حاجی شکسته شدن این واگرایی بوده.

یه خواهش هم داشتم اگه امکان داره این 2 تا اندیکاتور تصویر زیر رو به اشتراک بگذارید . پیوت و باکس بالای صفحه. مرسی

هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• نوشته اصلی توسط Cinder نمایش پست ها
              خیر ، در ولفی خطوط همگرا باشند خیلی بهتر جواب می ده
              درود و سپاس

بله در صورت همگرایی در واقع همان آرایش هولناک Rising Wedge یا Falling Wedge شکل می گیرد. یک نمونه بسیار زیبا:

USD/CAD - H1

اما به صورت کانال موازی نیز با اصول ولفی مغایرتی ندارد.

نظر

• بحث تئوریک درباره ولفی:

If identified correctly, Wolfe waves can be used to accurately predict the scope (equilibrium price) of the underlying security. To identify Wolfe waves, they must have the following characteristics:

Waves 3-4 must stay within the channel created by 1-2
                Wave 1-2 equals waves 3-4 (shows symmetry)
                Wave 4 is within the channel created by waves 1-2
                There is regular time between all waves
                Wave 5 exceeds trendline created by waves 1 and 3 and is the entry point

The estimated price is a price along the trendline created by waves 1 and 4 (point 6).
                Wolfe Wave Definition | Investopedia

نظر

با پیوت ها:

به نظر باید یک بازی تا 0.9379 که پیوت ماهانه بکند. طبق قاعده کل شی یرجع الی اصله! خصوصاً که کف کانال صعودی هم هستیم.

این تحلیل کاملتر است:

به جز butterfly و wolfe wave، یک الگوی ab=cd نیز داریم که بر پتانسیل صعودی استرالیا می افزاید.

الگوی wolfe wave به نظر همه شرایط یک الگوی کلاسیک را داراست. خصوصاً که میان امواج 1 تا 2 با 3 تا 4 یک تقارن یا سیمتری برقرار است و نیز تقارن زمانی.

با توجه به کوریلیشن ها، امید زیادی به این پوزیشن دارم.

هدف: 0.9766
                  ویرایش توسط AIO : https://www.traderha.com/member/4465-aio در ساعت 08-04-2013, 01:12 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                    شبت بخیر علی جان
                    فکر کنم منظور حاجی شکسته شدن این واگرایی بوده.

با تشکر از پیام عزیز که کار منو راحت کردند .
                    علی جان درمورد شکست واگرائی ، دقیقا منضورم توضیحات پیام جان بود .
                    ارادت - حاجی
                    کلی کار دارم ... !!

Elegance
                    is in
                    Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

نظر

درود طاها جان

حالا خود نیمای عزیز پاسخ خواهدداد اما آن پاسخی که من در چنته دارم برگرفته از 2 منبع است:

1- مدل نیما.

همین دیروز برای بار چندم نیما سر کلاس یادآوری کرد که بین تصمیم سازان و بازار یک گروه فعال سفته بازان Insider هستند که پیش از رسیدن خبر به بازار دست به خرید/فروش می زنند. خرید و فروش های این گروه تنها در چارت است که مرئی می شود و لذا از این روی است که پیش از رسیدن خبر به بازار، چارت ها تا حدی حرکات این ها را بازتاب می دهند.

خصوصاً در بازارهای مالی کشور گل و بلبل ما این پدیده insider trading بیداد می کند. کارآیی اطلاعاتی بازارهای ما بسیار پایین است و آن چه که بازار را سودساز می کند تا بیشترین حد به دلیل عدم تقارن اطلاعاتی است تا تحلیل های فاندامنتال/تکنیکال.

2- پاسخ الیوتی.

به این صفحه از پرسش و پاسخ سایت رابرت پرچر (یا پریچهر به قول مدیر الاغ نشر چالش) دقت بفرمایید:

به این ترتیب و در بازارهای مالی کشورهای پیشرفته که بر عکس ما شفافیت اطلاعاتی بیشتر است، این روانشناسی جمعی بازار است که تعیین کننده است و نه اخبار.

در هر دو صورت، تکنیکالیست ها اعتقاد دارند که چارت قابل اعتمادتر است تا اخبار.
                      شاهدی دیگر بر این ادعا

In their 1989 paper, Cutler, Poterba and Summers investigated ... days during which stock prices moved dramatically, they scoured the news to find exogenous causes. Their conclusion is stunning: '…many of the largest market movements in recent years have occurred on days when there were no major news events.'
                      In other words, whenever the stock market was leaping or plummeting on any particular day, there was often no news sufficiently striking to explain it.

نظر

• چهارشنبه 16 مرداد برابر با 7 آگوست تا جمعه 18 مرداد برابر با 9 آگوست

نظر

• زمینه های تحقیقاتی من:

Harmonic Pattrens
                          Elliott Wave Theory
                          Regression Channels
                          Andrews Pitchfork

Point and Figure
                          Moving averages
                          Bollinger Bands
                          RSI, CCI, Stochastics
                          CandleStick, Kagi, Renko
                          Fibonacci Trading
                          Gann and Astrology
                          Cycle Studies
                          Divergences
                          Classic Patterns
                          Price Pivots and Time Pivots
                          Commitment of Traders Report Analysis

نظر

زمینه های تحقیقاتی من:

Harmonic Pattrens
                            Elliott Wave Theory
                            Regression Channels
                            Andrews Pitchfork

Point and Figure
                            Moving averages
                            Bollinger Bands
                            RSI, CCI, Stochastics
                            CandleStick, Kagi, Renko
                            Fibonacci Trading
                            Gann and Astrology
                            Cycle Studies
                            Divergences
                            Classic Patterns
                            Price Pivots and Time Pivots
                            Commitment of Traders Report Analysis

خدا قوت اخوی .
                            یعنی شما در تمام این زمینه ها دارید تحقیق می کنید ؟ اینا هر کدومشون خوراک یه عمر تحقیقه .
                            واقعا دستمریزاد دارید .

پ ن : در مورد اون صحبتی هم که در رابطه با مدیریت محترم نشر چالش فرمودی باید بگم که بنده ایشون رو از نزدیک می شناسم و انسان محترمی هستند . عنوان نویسنده هم "رابرت ر . پریچر" ثبت شده و "پریچهر" نیست . حالا اینکه شما احتمالا تعلق خاطری به پریچهر خانم داشتید و نام ایشون رو بر جلد کتاب دیدی اشکالی نداره ولی اینکه در یک فروم عمومی چنین توهینی رو یه مدیریت نشر چالش بکنید فکر نکنم کار پسندیده ای باشه . همونطور که همه می دونیم این انتشارات برای ارتقاء دانش معامله گران ایرانی گامهای بلندی برداشته و شایسته نیست که به این صورت از مدیریت اش یاد بشه .

ویرایش توسط lucifer_quest : https://www.traderha.com/member/3602-lucifer_quest در ساعت 08-04-2013, 02:11 PM
                            تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار
                            که رحــ ـم اگر نکند مدعـی ، خدا بکنـــد

نظر

• نوشته اصلی توسط lucifer_quest نمایش پست ها
                              خدا قوت اخوی .
                              یعنی شما در تمام این زمینه ها دارید تحقیق می کنید ؟ اینا هر کدومشون خوراک یه عمر تحقیقه .
                              واقعا دستمریزاد دارید .

پ ن : در مورد اون صحبتی هم که در رابطه با مدیریت محترم نشر چالش فرمودی باید بگم که بنده ایشون رو از نزدیک می شناسم و انسان محترمی هستند . عنوان نویسنده هم "رابرت ر . پریچر" ثبت شده و "پریچهر" نیست . حالا اینکه شما احتمالا تعلق خاطری به پریچهر خانم داشتید و نام ایشون رو بر جلد کتاب دیدی اشکالی نداره ولی اینکه در یک فروم عمومی چنین توهینی رو یه مدیریت نشر چالش بکنید فکر نکنم کار پسندیده ای باشه . همونطور که همه می دونیم این انتشارات برای ارتقاء دانش معامله گران ایرانی گامهای بلندی برداشته و شایسته نیست که به این صورت از مدیریت اش یاد بشه .

اینها داخل برنامه تحقیقاتی من هستند. این بر خلاف مزه پرانی شما به این معنی نیست که در حال حاضر مشغول تحقیق روی همه شان هستم.

درباره پریچهر و ... خودم به همراه دوست نزدیکم 2 بار به محل انتشاراتی رفته ایم و هر 2 بار این واژه پریچهر را در لیست کتب ش دیده ایم و خودم شخصاً تذکر دادم که اصلاح کنند. پس روده درازی نفرمایید.

در ضمن ابداً ایشان انسان مودبی به نحوی که شما می گویید نیستند. حالا شاید البته تعلق خاطر دوجانبه ای میان شما و ایشان برقرار است که انشالله خیر باشد.

پی.نوشت:

در نمایشگاه بورس به همراه همان دوستم از غرفه انتشارات ایشان بازدید کردیم و حضوراً لزوم اتخاذ رویکرد مودبانه تر در قبال مراجعین را در حضور همسرشان به ایشان یادآور شدیم. گفتم که فکر نکنید فقط پشت سرشان صفحه گذاشته ایم.
                              ویرایش توسط AIO : https://www.traderha.com/member/4465-aio در ساعت 08-04-2013, 02:29 PM

نظر

اینها داخل برنامه تحقیقاتی من هستند. این بر خلاف مزه پرانی شما به این معنی نیست که در حال حاضر مشغول تحقیق روی همه شان هستم.

درباره پریچهر و ... خودم به همراه دوست نزدیکم 2 بار به محل انتشاراتی رفته ایم و هر 2 بار این واژه پریچهر را در لیست کتب ش دیده ایم و خودم شخصاً تذکر دادم که اصلاح کنند. پس روده درازی نفرمایید.

در ضمن ابداً ایشان انسان مودبی به نحوی که شما می گویید نیستند. حالا شاید البته تعلق خاطر دوجانبه ای میان شما و ایشان برقرار است که انشالله خیر باشد.

یعنی شما صرفا به دلیل یک اشتباه تایپی در "لیست کتب" ، به ایشون توهین کردید ؟؟!!

پ ن 1 : اینکه ایشون انسان مودبی نیستند ( البته من گفتم محترم، نگفتم مودب ! ) در برخورد با شما بوده و احتمالا به نحوه ی برخورد و ادب رفتاری شما مربوط می شد .
                                پ ن 2 : در مورد "روده درازی" و "تعلق خاطر دو جانبه" : رجوع شود به پ ن 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار
                                که رحــ ـم اگر نکند مدعـی ، خدا بکنـــد

نظر

پردازش ...
                                X