اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Pivot Point Positions

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط AIO نمایش پست ها
    مثلاً الگوی هارمونیک خفاش داریم. با ریسک به ریوارد 1 به 3، اگر 3 تا الگوی ما فیل بشه و یکی جواب بده اون وقت تازه میشیم یر به یر.

میخوام بپرسم آیا چنین سبک معاملاتی در برایند زیانده خواهدبود؟!

ممنون
    اگر شما روی حساب ریل ات سه تا پوزیشن با این خفاش ات گرفتی
    هر سه ضرر داد
    حاضری چهارمی رو هم بگیری
    از این نکته ظریف هم بگذریم که مثلا شما در سه معامله اول هر کدوم یک درصد از بیشترین مبلغ قبلی رو از دست دادی و حالا می خوای سه درصد رو آخرین مبلغ باقیمانده بگیری اصل پولت برنگشته
    حساب ساده
    موجودی میزان یکدرصد سود و معامله اخر 3 درصد سود باقیمانده حساب
    100 1 99
    99 0.99 98.01
    98.01 0.9801 97.0299
    97.0299 2.910897 99.9408

یعنی شما حساب 100 دلاری رو بعد از 4 معامله کردی 99.94 یعنی هنوز سر به سر هم نیستی

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
      اگر شما روی حساب ریل ات سه تا پوزیشن با این خفاش ات گرفتی
      هر سه ضرر داد
      حاضری چهارمی رو هم بگیری
      از این نکته ظریف هم بگذریم که مثلا شما در سه معامله اول هر کدوم یک درصد از بیشترین مبلغ قبلی رو از دست دادی و حالا می خوای سه درصد رو آخرین مبلغ باقیمانده بگیری اصل پولت برنگشته
      حساب ساده
      موجودی میزان یکدرصد سود و معامله اخر 3 درصد سود باقیمانده حساب
      100 1 99
      99 0.99 98.01
      98.01 0.9801 97.0299
      97.0299 2.910897 99.9408

یعنی شما حساب 100 دلاری رو بعد از 4 معامله کردی 99.94 یعنی هنوز سر به سر هم نیستی

دوست عزیز جناب زالی ...

محاسبه شما فکر کنم در فرضیات دچار اشتباه ...! چرا که شما فرض را بر این قرار داده اید که سیستم معاملاتی هارمونیک تریدینگ Winning Ratio یا همان نسب معاملات سود ده به کل معاملات از 50 درصد کمتره .
      ( بلکه بر اساس محاسبات جنابعالی وینینگ ریشو برابر با 25 درصد هست)
      در صورتی که بر اساس تجربه بنده و البته تحقیقات انجام شده این ضریب برای این روش معاملاتی بصورت متوسط بین 70 تا 80 درصدهست ( اگه سرچی در نت داشته باشید به این موضوع خواهید رسید ).
      البته من این گفته ها رو در دفاع و یا رد این روش نگفتم خدمت شما .
      تحقیقا بنده خود در این مدتی که بصورت حرفه ای به معامله گری در این بازار میپردازم به این نتیجه رسیده ام که نقش سیستم و روش معاملاتی در برایند حساب ما خیلی کمتر از اون مقدا ی که جماعت تریدر وطنی به اون میپردازند و در صورت رعایت اصول مدیریت و کنترل ریسک و صد البته داشتن کنترل روانی در موقع معامله ، حتی با سیستم هایی که وینینگ ریشو در حد 30 درصد دارند نیز نهایتا ما حسابی صعودی خواهیم داشت.
      به یاد دارم یکی از دوستان حرفه ای من از کشورهای عربی مجاور چندی پیش روشی معاملاتی بسیار ساده متشکل از یک مووینگ اوریچ ساده تونسته بود در یک سال حساب بسیار سنگینی رو مدیریت کرده و سود بسیار جالب رو از بازار بگیره ...
      با این حال به شخصه روشهای ترید مبتنی بر رفتار سیکلی بازار و نسبتهای طلایی فیبوناچی ، از جمله هارمونیک تریدینگ رو بسیار قوی دانسته و معتقدم در صورتی که مدیریت ریسک و روان مناسبی در کنار اون داشته باشیم به سادگی قادر به اخذ سود مناسب و معقول از بازار خواهیم بود .
      انشالله تونسته باشم منظور خودم رو رسونده باشم و از این که پا برهنه وارد بحث شدم دلخور نشده باشید.
      ویرایش توسط حاج مهدی بهروزی : https://www.traderha.com/member/9689-حاج-مهدی-بهروزی در ساعت 09-12-2013, 05:51 PM
      کلی کار دارم ... !!

Elegance
      is in
      Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
        درود علی جان

دقت کنی میبینی که من مخالف محض ریورسال گیری نیستم. هم در موقعیتهایی که قرار میدهم واضح هست و هم در سوالاتم. اکی؟

مسئله الگوهای هارمونیک نیست ، مسئله تفکر ریورسال گیری است.

در مورد تناقضی که گفتی:

تجمع آماری موقعیتهای خرید در روند صعودی فشرده تر هست ، و بالعکس .

نقدی به ابزار خاص ندارم که بگم خط روند اصالت داره ، الگوهای هارمونیک نداره. هر چند که الگوهای کلاسیک و ابزارهای کلاسیک به نظر اصیل تر هستند.

نمونه خرید آپارتمان فی البداهه بود و اشاره به روندها بود ، این که کی خواهیم خرید و فروخت مورد نظرم نبود ، اینکه به روندها دقت میکنیم مد نظرم بود.

روی کاغذ بله. در عمل ؟!

چرا به چنین نتیجه ای رسیدی؟
        اینکه بازار منظم است به این برمی گردد که من اعتقاد دارم که هیچ چیزی در هستی بی نظم نیست. حالا ممکن است ما نتوانیم آن را کشف کنیم اما به نظم اعتقاد قطعی دارم.

درباره ریورسال، من حرفم این هست که مواضع یک معامله گر نباید تناقضی با هم داشته باشه. شما چه کانال و پیوت استفاده کنی چه الگوی هارمونیک داری بر اساس "تحلیل" جلو میری و در نتیجه اعتقاد تلویحی به نظم و تحلیل پذیری بازار داری.

امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم.

شاد باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط حاج مهدی بهروزی نمایش پست ها

دوست عزیز جناب زالی ...

محاسبه شما فکر کنم در فرضیات دچار اشتباه ...! چرا که شما فرض را بر این قرار داده اید که سیستم معاملاتی هارمونیک تریدینگ Winning Ratio یا همان نسب معاملات سود ده به کل معاملات از 50 درصد کمتره .
          ( بلکه بر اساس محاسبات جنابعالی وینینگ ریشو برابر با 25 درصد هست)
          در صورتی که بر اساس تجربه بنده و البته تحقیقات انجام شده این ضریب برای این روش معاملاتی بصورت متوسط بین 70 تا 80 درصدهست ( اگه سرچی در نت داشته باشید به این موضوع خواهید رسید ).
          البته من این گفته ها رو در دفاع و یا رد این روش نگفتم خدمت شما .
          تحقیقا بنده خود در این مدتی که بصورت حرفه ای به معامله گری در این بازار میپردازم به این نتیجه رسیده ام که نقش سیستم و روش معاملاتی در برایند حساب ما خیلی کمتر از اون مقدا ی که جماعت تریدر وطنی به اون میپردازند و در صورت رعایت اصول مدیریت و کنترل ریسک و صد البته داشتن کنترل روانی در موقع معامله ، حتی با سیستم هایی که وینینگ ریشو در حد 30 درصد دارند نیز نهایتا ما حسابی صعودی خواهیم داشت.
          به یاد دارم یکی از دوستان حرفه ای من از کشورهای عربی مجاور چندی پیش روشی معاملاتی بسیار ساده متشکل از یک مووینگ اوریچ ساده تونسته بود در یک سال حساب بسیار سنگینی رو مدیریت کرده و سود بسیار جالب رو از بازار بگیره ...
          با این حال به شخصه روشهای ترید مبتنی بر رفتار سیکلی بازار و نسبتهای طلایی فیبوناچی ، از جمله هارمونیک تریدینگ رو بسیار قوی دانسته و معتقدم در صورتی که مدیریت ریسک و روان مناسبی در کنار اون داشته باشیم به سادگی قادر به اخذ سود مناسب و معقول از بازار خواهیم بود .
          انشالله تونسته باشم منظور خودم رو رسونده باشم و از این که پا برهنه وارد بحث شدم دلخور نشده باشید.
          هر شما کاملا به حق است
          ولی من مبنای محاسباتم همان صحبت دوست خوبمان است
          اگر 3 تا الگوی ما فیل بشه و یکی جواب بده اون وقت تازه میشیم یر به یر
          این میشه همون وینینگ ریشیو 25 درصد دیگه

نظر

• نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
            سلام و درود . اگه 1356 بشکنه به راحتی میتونیم تا 1300 بفروشیم
            سلام و درود. نتیجه با حساب دمو نتیجه با حساب حقیقی به قول پیام سیستم سود ده نداریم بلکه تریدر سود ده داریم .

نظر

• نوشته اصلی توسط Rahmani نمایش پست ها
              منظور پیام عزیز میفهمم .

پیام اعتقاد داره الگوهای ریورسال بازدهی مطلوب فراهم نمیکنه و خیلی از موقعیت ها و فرصت های معاملاتی به دلیل این الگوها از دست میره.

چندی پیش پیام گل عنوان کرد رسیده به نقطه اول و تصویری از تعریف روند و رسم خط روند اشتراک گذاشتند.

آشوب ذهنی برای یک تریدر زمانی به وجود میاد که دارای حجم زیادی از اطلاعات هست و ذهن در حال آنالیز و بررسی کردن آنهاست که سر جای خود قرار دهد

مثال زنده ای زدند از یک روند صعودی چرا ؟ چون در این فروم اکثراً به دنبال نواحی ریورسال بودند از جمله هارمونیک کارها

اما از زاویه دیگر همچون بانوی شرقی ، آرش کاکام و مهندس ..... نگاه کنیم ، میتوانستیم هارمونیک را به خدمت روند در بیاوریم و در نواحی هکراه روند معاملاتی انجام دهیم.

حالا سوال این هست که چه باعث میشود زاویه ها اینقدر فرق کند ؟ یکی در منظقه prz شناسایی سود میکند و معاملات خود را در آنجا تسویه و تعدیل ، دیگری در آن ناحیه وارد بازار و معامله میشود

هر آنچه دو قوم میگویند درست هست ، فقط فرق در نوع دیدگاه هاست ، مثل صحبت در مورد سبک های تحلیلی که آیا تکنیکال برتر هست یا فاندامنتال ؟

پیام عزیز عذرخواهی میکنم که جسارت به خود دادم و جای ایشان پاسخ دادم.

پیروز باشید

با سلام

جناب رحمانی گرامی با تشکر از شما اگر گفته ای هم بوده برداشت و نظر لطف شما بوده و ما احتمالا در ان زمان به قول بعضی ها "" از محدوده منطق خارج شده و قصدمون صرفا جو دادن به تاپیک بوده "" و در این بین شما چند تا برداشت خوب هم ازش داشتید.

با تشکر
              امضاء

نظر

• تفاوت در دیدگاه ها بر میگرده به تفاوت در خواسته ها .

کسانی که دنبال ترید با risk to rewardکم هستند معمولا در مناطق prz دوست دارند ترید کنن . دوستانی که ترید های جهت دار و ارام دوست دارن معمولا در جهت روند مورد تشخیصشون ترید میکنن که اگر هم به ضرر رفت با کمی صبر به سود برگردند . به شخصه چون تجربه ی کوچیکی در رابطه به هارمونیک ها دارم در رابطه با صحبت آقای رحمانی باید بگم چرا میشه از هر دو در یک سیستم استفاده کرد . برای مثال اگه یک الگوی 5 موجی الیوت رو در نظر بگیریم برای یک روند (مثلا) خیلی جاها موج 4 و 5 خودشون یک نسبت هارمونیک میشن ! فقط کافیه فلسفه ی این ها رو کنار هم بزارین و خواهید دید به هیچ وجه هم رو نقض نمیکنن .

موفق باشین

پ.ن : راستی اینا چه ربطی به پیوت ها داشت ؟
                ویرایش توسط majidlars : https://www.traderha.com/member/6652-majidlars در ساعت 09-13-2013, 11:59 AM
                داشتن سیستم - داشتن پلن کامل معاملاتی - نظم فکری و کنترل ترس و طمع و خشم و عجله = موفقیت

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                  ظاهرا همه چی عالیه برای خرید !!!

عالی رو گفتم و طلا 100 دلار میریزه!

پیش بینی از این بهتر نمیشد

عشق ما به طلا عشق افلاطونی است! در آتش عشقش میسوزیم همچنان که پروانه در آتش شمع !!!

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                  2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                  3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                  4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                  5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                  6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                  7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• منطقه خوبی بود و خبر هم مهم ...

یک واگرایی نصفه نیمه در 4ساعته و همبستگی شدید بین چارتهای مختلف برای فروش دلار

اردر کاشتم یک ریورسال کوچولو بگیرم اینجوری شد و منم استقبال کردم ...

موقعیتهای خوبی پیدا میشه با پیوت پوینتس ، حیفه این تاپیک خاک بخوره.

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• پیام و گرفتن ریورسال؟!

ولی جدا از شوخی، علت پیوتی خرید شما چی بوده اونجا؟ تراکم پیوتی؟

نظر

• همون دلایلی که گفتم علی جان

همه چارتها دلار برای فروش بود ، طلا واگرایی 4ساعته داشت (تقریبا) تراکم خوبی هم بود. راستش خواب چنین حرکتی رو نمیدیم ، سر خبر بود تارگت ست نکردم خوشگل شد .

آقا

دست به ریورسال گیرم خوبه!! مسئله من موقعیتهای در جهت روند هست که نمیگیریم !

نظر

• پیام جان خیلی عدله ها برای صعود قیمت بود ، پیوت های زمانی هم بندازید روی چارت یک عدله دیگر ...

گاهی اوقات تحلیل بین بازاری مسیر را به راحتی به ما نشان میدهد ، حتی اگر بر عوامل بنیادی اشراف نداشته باشیم.

ترکیب پیوت ها به عدله های تکنیکی ، به نظرم جزو بهترین و قوی ترین ابزارها محسوب میشه به طوری که شخصاً در الیوت به مراتب بهره میبرم( از روز اول با پیوت های هفتگی کاستومایز شده استادم) و میتونم بگم استراتژیم از روز اول با این پیوت ها از احتمالات یه خورده فاصله گرفت
                          آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• پیام جان نوش جونت .

اگر هنوز نبستی حواست به این باشه . من دارم واسه فروش آماده میشم.

هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• داداش پیام جسارت منو ببخش !

اما نشست بانک مرکزی تعیین کننده روند حرکتی بود و فکر کنم هر اصلاحی موقعیتی برای فروش دلار و خرید طلا باشه !

البته سابقه ترید در طلا ندارم.
                              آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• پیام جان

نظر من به نظر خلیل نزدیکتره!

6% رشد در یک روز داشته. باید صبر کرد تا برگرده کف جدید بسازه در تایمفریمهای ساعتی ببینم چجوری میشه!!

اگر نرفتنی باشه خودش هشدار میده.

پ.ن:

انگاری کودک 7 ساله ای هستم! نشستم دانلود ios 7 تموم بشه گوشی رو آپگرید کنم ببینم اسباب بازی جدیدمون چه شکلیه!

خدا خیرتون بده که شب زنده دار هستید و آدم احساس تنهایی نمیکنه.
                                ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 09-19-2013, 03:35 AM

نظر

پردازش ...
                                X