اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

موقعیت های مناسب، سیستم pipo

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• با درود

موقعیت فروش پوند ین

سال ها دل طلب جام جم از ما می کرد / وآن چه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد

نظر

• نوشته اصلی توسط lida110 نمایش پست ها
      --------------------------------------------
      سلام مدیر محترم سایت
      میشه بفرمایید کدوم از بزرگان یا افراد سایت از دست من ناراحت شدند یا هستند.
      حتی من از بعضی افراد عزیز و محترم سایت تشکر میکنم و همگی با احترام جوابم را میدن
      یادم هست از روز اول که سایت شما رو پیدا کردم و سوال میکردم استاد عزیز دکتر موسوی جوابم را با احترام میداند بعد یکی از همکارای شما که فکر کنم زیرش نوشته بود ناظر سایت اومدند و جای تایپیکو عوض کردند و آقای دکتر هم بسیار ناراحت شدند از ایشون . (من نمیتونم محل دقیقشو پیدا کنم وگرنه واستون میفرستادم) از اون موقع هم دیگه نتونستم با دکتر صحبت کنم و نمیدونم کجای سایت شما دفتر شون هست.
      اما در مورد قصدم : هدفم یادگیری و استفاده از تجربیات دوستان عزیز هست وگرنه موسسه حدود 100 هزار تومان شهریه گرفته و کلی کتاب و دی ودی داده که هیچکدوم کاربردی نیست یا اگه هست با کلی دردسر میشه یاد گرفت من طرز یاد گیریم این هست که سوال کنم و از تجربیاتی که تو هیچ کتابی نیست استفاده کنم و عزیزانم هم با کمال میل بهم کمک کردند و میکنند حتی بعضی از اونها برای اینکه وقت سایت رو نگیرن واسم پیام یا ایمیل میفرستند. وبهم کمک میکنند ومن از همشون سپاسگزارم
      دیگه اینکه اگه نیگاه کنید من فقط به بخش طلا مراجعه کردم و سعی میکنم بیشتر با نیگاه کردن و صحبتهای دوستان یاد بگیرم اما گاهی هم میبینم که مثلا در طول روز هیچکی نه پستی میزنه و نه حرفی و برای اینکه از سکوت خارج بشه یه سوال میپرسم و دوستان بزرگوارم تک تک جوابمو میدن حال این که شما میگید من در حال پمپاژ سایت هستم نمیفهمم چی میگید.
      خلاصه اینکه اگه باعث ناراحتی دوستان و بزرگواران سایت شدم معذرت میخوام
      حرفامو با این شعر که در قسمت دکتر یزدی نوشته شده بود پایان میدم و دیگه مزاحم شما نمیشم تا به کاراتون برسید
      گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
      آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
      درود بر شما

بزرگوار مثال پست شما که بیلن شد پمپاژ هست . تاپیک آموزش تحلیل انتظارات. شما سوالی مطرح نمودید که هیچ دخلی به تاپیک نداشت ...

خوب فکر میکنم حق با شماست . اما تلاش نمایید آهسته و پیوسته گام بردارید.

بنده کوچیک همه خلیل رحمانی هستم . لقب مدیریت افتخاری است . اگر در دپارتمان توسعه و تحقیق در حال خدمت نبودم بدون شک از یوزر غیر مدیریت بهره میبردم تا اینکه دوستان بین خود و بنده حقیر که از خودشان هستم تفاوتی قایل نمیشدند. استدعا دارم لقب مدیریت برای بنده بکار نبرید. همان نام کوچیک ، خلیل کافیست.

ارادت

نظر

• موقعیت سل gold
        [IMG][/IMG]

نظر

• با دورد

موقعیت فروش طلا؛

نظر

• با سلام

بازار بر اساس پیوتها معامله نمیشه. بلکه پیوتها نقاطی هستند که بازار به اونها واکنش نشون میدن. سیستم پایپو از لحاظ واکنش بازار به پیوتها سیستم عالی هست ولی نقص بزرگی که داره اینه که بسیاری مواقع حرکات بزرگ بازار را از دست میدیم. اگه بشه یه همفکری کرد و این نقص را برطرف کرد . خیلی عالی میشه.
            .

نظر

• نوشته اصلی توسط مهدی نورالهی نمایش پست ها
              با سلام

بازار بر اساس پیوتها معامله نمیشه. بلکه پیوتها نقاطی هستند که بازار به اونها واکنش نشون میدن. سیستم پایپو از لحاظ واکنش بازار به پیوتها سیستم عالی هست ولی نقص بزرگی که داره اینه که بسیاری مواقع حرکات بزرگ بازار را از دست میدیم. اگه بشه یه همفکری کرد و این نقص را برطرف کرد . خیلی عالی میشه.
              سلام
              از اندیکاتور " kingooo Regression Channel v2 " در تایم 15 m استفاده شود . اگر هر دو کانال برروی هم حالت نزول یا صعودی داشتندبا رعایت قوانین پایپو می توان برای پوزیشن گیری تصمیم گرفت.
              با توجه به کانال ها بشخصه سل امروز طلا برای من محرز نشده بود.

نظر

• نوشته اصلی توسط مهدی نورالهی نمایش پست ها
                با سلام

سلام
                ممنون از ابراز نظر شما اقا مهدی
                به نظر من بعضی از دوستان از پیوت ها به صورت کاملا اشتباه بهره میبرند که جای تاسف داره ...اینطور جا افتاده که سیستم پایپو بر اساس شکست پیوت و موقعیت مویینگ 200 و مد بای و سل مویینگ های 12 و 32 بنا شده است که کاملا اشتباه است !!!دیده میشه دوستان تا یک پیوت به سمتی میشکنه و موقعیت مویینگ ها هم پوزیشن را تایید میکنه ماشه را میچکونند و موقعیت میگیرند اما اینجور موقعیت گرفتن و پا برهنه تو بازار پریدن میتونه بسیار ویرانگر عملکنه و ضرر های سنگین به تریدر وارد کنه...
                برای درک بیشتر توصیه میکنم فصل اخر کتاب دوِئل با روند مهندس ازادی را مطالعه کنید من یک جمله از کتاب ایشون را نقل قول میکنم که به بحث ما مربوط است:
                *در حالت کلی ترکیب نمودن روشهای سنتی تعیین سطوح مهم با روش های مدرن به طوریکه روشهای مدرن در فرع و روش های سنتی در اصل باشد ،میتواند بسیاری از اشتباهات ممکن در بازار را بکاهد.*
                پس پیوتها باید در خدمت روشهای سنتی باشند نه اینکه روش های سنتی در خدمت پیوتها باشه یا اینکه بدتر از اون ما تنها بر اساس پیوت ها ترید کنیم.....
                برای موفقیت در این سیستم باید حتما حتما برخی نکات را رعایت نمود که به برخی از اونها اشاره میکنم:
                1.سطوح حمایت و مقاومت را در تایم های بالا تر استخراج کنیم(حتما به پیوتهای سالانه توجه کنیم و همچنین سطوح مقاومت و حمایت کلاسیک و...)
                2.روند غالب بازار را مد نظر بگیریم (بهتر است روند تایم ترید با روند تایم 1 ساعته و 4 ساعته یکی باشه ..برخی از مووینگ 120 یا 220 برای تعیین روند استفاده میکنند چون مووینگ 200 نقش حمایت و مقاومت داره البته مووینگ 200 را با تغییراتی میشه به عنوان معیار تعیین روند هم استفاده کرد که نحوه این کار را به خودتون میسپارم...بعضی ها هم از ارایش ماژورها برای تعیین روند غالب استفاده میکنند که این کار هم کامل تراست و کم خطا تر...)
                3.قدرت روند جاری خیلی مهم است...ما بدونیم روند نزولی است و پیوت هم به پایین شکست از لحاظ سطوح مقاومت کلاسیک و مدرن هم مانعی وجود نداره باز نباید بی گدار به اب زد چرا که ممکنه روند جاری قدرت مناسب برای ادامه مسیر نداشته باشه و حالت رنج پیدا کنه و ترید را فرسایشی و حوصله تریدر را ضایع کنه ...
                4.توجه به سطوحی که نسبت های فیبوناچی در یک یا دو تایم بالاتر از تام ترید ایجاد میکنند میتونه مهم باشه...
                5.یک تحلیل از مسیر بازار باید داشته باشیم و اگه تحلیل با شکست هم خوانی نداشت پوزیشن نگیریم...
                6.توجه به اخبار روز و تقویم اقتصادی...
                7.توجه به سطحی که شکسته شده از لحاظ قدرت شکست وهمچنین اینکه سطح پیوت مرکزی است یا سطوح ساپورت و رزیستنس که اگر سطوح ساپورت و رزیستنس بود بعد از سطوح r2 و S2 موقعیت نگیریم...
                8.توجه به روزهای هفته و همچنین بازه زمانی مناسب بر اساس سشنی که احتمال حرکت بیشتر جفت ارزها وجود داشته باشه...صبح دوشنبه و عصر جمعه ترید نکنیم و....
                9.هرچه در مورد پیوتها بدانیم میتواند به موفقیت ما بیشتر کمک کند مثلا نقش پیوت های مرکزی و تمایل قیمت به ادامه روند در یک جهت پیوت مرکزی که بحث مفصلی است که میتوانید درموردش تحقیق کنید...یا توجه به تراکم های پیوتی (تراکم هم جنس و غیر همجنس و مفهوم آنها ) و یک دنیا مطلب دیگه...
                10.تحلیل جفت ارز در تایم 1 ساعته و ترید بر اساس تحلیلمون و مهمتر از اون توجه به استراتژی هفتگی که مهندس آزادی در مانتره هر هفته قرار میدن (هر کدام از مطالب مهندس آزادی چراغ راه پایپو کاران است اونها را سر سری نگیرید....)
                دیگه مبحث روانشناسی ترید و تریدر و مدیریت سرمایه و ...بماند
                نکات گفته شده مختصری از مطالب ترید بر اساس این سیستم بود که البته هنوز چیزهای زیادی مانده که هر تریدر باید با تجربه به اونها برسه...
                توصیه میکنم در کنار پایپو از سی پایپو و همچنین سیستم های دیگر که بر اساس پیوتهاست و توضیحاتشون در فروم وجود داره بهره ببرید تا دیدتون نسبت به پیوتها تقویت بشه...
                یکی از مهمترین مسائل در مورد هر ترید گسترش سود است که شما به عنوان نقطه ضعف این سیستم بیان کردید که به نظر شما با پیوت ها بعضا حرکات بزرگ را از دست میدیم که به نظرم اصلا اینطور نیست ...توضیح این موضوع یکم مفصل است ولی در دل مطالب گفته شده در بالا وجود داره به طور کلی وقتی روند جای رشد داره ما سودمون را محدود نمیکنیم حالا این بستگی به خود تریدر داره مثلا میتونه از پوزیشن های چند بخشی استفاده کنه و یا ...خود مورد هدف گذاری در این سیستم خیلی بحث مفصلی است که مدتی است دارم روی اون کار میکنم که خوشبختانه نتایج خوبی هم در بر داشته که میتونه کمک هر تریدری باشه...
                سعی کنیم بنده ابزار ترید نباشیم بلکه این ابزار به ما دید بدهند و از گرفتن پوزیشن هایی که بر اساس این سیستم نیست جدا خودداری کنیم ما نمیتونیم بر اساس سلیقه برخی موارد این سیستم را دست کم بگیریم و یا کم و زیاد کنیم...آنچه باعث موفقیت در دراز مدت تو این سیستم میشه نظم تریدر و پایبندی به قوانین پلن و سیستم است و البته این سیستم هم خطا داره و ممکنه باعث نوسانات اکانت بشه اما آنچه مهم است نتیجه دراز مدت است که با عمل و اعتقاد به این سیتم موفقیت چاره ای جز کرنش در مقابل شما نخواهد داشت....
                پیروز باشید...

نظر

• نوشته اصلی توسط SHIRANI نمایش پست ها

سلام
                  به نظر من بعضی از دوستان از پیوت ها به صورت کاملا اشتباه بهره میبرند که جای تاسف داره ...اینطور جا افتاده که سیستم پایپو بر اساس شکست پیوت و موقعیت مویینگ 200 و مد بای و سل مویینگ های 12 و 32 بنا شده است که کاملا اشتباه است !!!دیده میشه دوستان تا یک پیوت به سمتی میشکنه و موقعیت مویینگ ها هم پوزیشن را تایید میکنه ماشه را میچکونند و موقعیت میگیرند اما اینجور موقعیت گرفتن و پا برهنه تو بازار پریدن میتونه بسیار ویرانگر عملکنه و ضرر های سنگین به تریدر وارد کنه...
                  برای درک بیشتر توصیه میکنم فصل اخر کتاب دوِئل با روند مهندس ازادی را مطالعه کنید من یک جمله از کتاب ایشون را نقل قول میکنم که به بحث ما مربوط است:
                  *در حالت کلی ترکیب نمودن روشهای سنتی تعیین سطوح مهم با روش های مدرن به طوریکه روشهای مدرن در فرع و روش های سنتی در اصل باشد ،میتواند بسیاری از اشتباهات ممکن در بازار را بکاهد.*
                  پیروز باشید...
                  درود بر جناب شیرانی بزرگوار

از پست پربارتان تشکر می کنم (متاسفانه هنوز تشکر من کار نمی کنه)
                  در کل با صحبتهای شما موافقم و قصدم از به چالش کشیدن برخی از قسمتهای آن ، کسب تجربه است.

من فیلمهای تریدری جناب آزادی رو چندین بار و در زمانهای مختلف دیدم. در انجا به صراحت ذکر شده است که در روش تریدری پایپو به هیچ عنوان تحلیل نمی کنیم . البته به نظر من داشتن دید درست به بازار و درک قدرت صعود و نزول قیمت لازم است ولی این مطلب با تحلیل بازار در تایمهای بالا و استفاده از فیبو فرق دارد. حتی در جایی جناب آزادی ذکر کردند که حتی استفاده از واگرایی نیز در حین ترید لازم نیست.

منتظر نظرتون هستم
                  ایام بکام...

نظر

• ببینید دوستان . در تصویر زیر ما بر اساس سیستم پایپو. ورود به پوزیشن فروش به تارگت مستطیل پایینی شدیم. در صورتی که در اصل ما با این حرکت داریم کف را میفروشیم. اول اینکه استپ میخوریم. دوم اینکه همانطور که در شکل زیر مشخص کردم . اصل حرکت بازار را از دست دادیم. یه تکنیکهایی میتونه چاره این راه باشه. باید هم فکری کرد و مشکل را حل کرد.[IMG][/IMG]
                    .

نظر

• نوشته اصلی توسط polino نمایش پست ها
                      درود بر جناب شیرانی بزرگوار

از پست پربارتان تشکر می کنم (متاسفانه هنوز تشکر من کار نمی کنه)
                      در کل با صحبتهای شما موافقم و قصدم از به چالش کشیدن برخی از قسمتهای آن ، کسب تجربه است.

من فیلمهای تریدری جناب آزادی رو چندین بار و در زمانهای مختلف دیدم. در انجا به صراحت ذکر شده است که در روش تریدری پایپو به هیچ عنوان تحلیل نمی کنیم . البته به نظر من داشتن دید درست به بازار و درک قدرت صعود و نزول قیمت لازم است ولی این مطلب با تحلیل بازار در تایمهای بالا و استفاده از فیبو فرق دارد. حتی در جایی جناب آزادی ذکر کردند که حتی استفاده از واگرایی نیز در حین ترید لازم نیست.

منتظر نظرتون هستم
                      ایام بکام...
                      سلام احسان جان
                      نکته ای که ما بهش توجه نمیکنیم این است که استراتژی معاملاتی و پلنی که دائم در حال ارتقا و بهبود نباشه دیگه بهش پلن نمیگن !!!ما متاسفانه روی بعضی مسائل اصرار بی جهت داریم مثلا اقای ازادی در تاپیک http://forum.broker-fa.org/f65/daily...y-yearly-1507/
                      جدولی قرار میدادند که تو همین تاپیک نوشتن 95 درصد ترید هاشون با این جدول بوده حتی بدون دیدن نمودار!!!!!ایا من و شما به این جدول دسترسی داریم؟؟؟؟
                      خودم از ایشون در مورد پیوت زمانی پرسیدم گفتند پیوت زمانی با اون چیزی که در فروم گفته شد خیلی فرق داره....ایا من و شما اندیکاتور پیوت زمانی را داریم؟؟؟
                      هر چه دخالت انسان به حکم انسان بودنش در ترید کمتر باشه ترید موفق تر است از کجا مطمئنید که جناب ازادی هنوز بر اساس همون فیلم ها ترید میکنه حتی دو اندیکاتوری که مثال زدم شاید چند بار ارتقا داده شده باشند و.....
                      باید با بازار پیشرفت و با بهبود مستمر در پلن موفق شد.....
                      این نظر شخصی بنده بود قضاوت با شما.......

نظر

• نوشته اصلی توسط SHIRANI نمایش پست ها
                        سلام احسان جان
                        نکته ای که ما بهش توجه نمیکنیم این است که استراتژی معاملاتی و پلنی که دائم در حال ارتقا و بهبود نباشه دیگه بهش پلن نمیگن !!!ما متاسفانه روی بعضی مسائل اصرار بی جهت داریم مثلا اقای ازادی در تاپیک http://forum.broker-fa.org/f65/daily...y-yearly-1507/
                        جدولی قرار میدادند که تو همین تاپیک نوشتن 95 درصد ترید هاشون با این جدول بوده حتی بدون دیدن نمودار!!!!!ایا من و شما به این جدول دسترسی داریم؟؟؟؟
                        خودم از ایشون در مورد پیوت زمانی پرسیدم گفتند پیوت زمانی با اون چیزی که در فروم گفته شد خیلی فرق داره....ایا من و شما اندیکاتور پیوت زمانی را داریم؟؟؟
                        هر چه دخالت انسان به حکم انسان بودنش در ترید کمتر باشه ترید موفق تر است از کجا مطمئنید که جناب ازادی هنوز بر اساس همون فیلم ها ترید میکنه حتی دو اندیکاتوری که مثال زدم شاید چند بار ارتقا داده شده باشند و.....
                        باید با بازار پیشرفت و با بهبود مستمر در پلن موفق شد.....
                        این نظر شخصی بنده بود قضاوت با شما.......
                        درود بر شما
                        بسیار عالی . قانع کننده بود.
                        بدرود

نظر

• با درود

موقعیت فروش پوند کد

نظر

• نوشته اصلی توسط shabro نمایش پست ها
                            با درود

موقعیت فروش پوند کد
                            سلام، این موقعیت رو با سیگنال آقای آزادی من هم هم وارد شدم و بدون تعیین حد سود این مقدار رو گرفتم، به سودم راضی بودم و حد ضرر رو پایین آوردم تا سود نپره، اما اگه نمی بستم توی سود بیشتری بودم!
                            ویرایش توسط yahya_a : https://www.traderha.com/member/11619-yahya_a در ساعت 03-05-2015, 12:57 AM

نظر

• لطفا یکی از مدیران این عکس رو در پست بالایی قرار بده و این پست رو حذف کنه، اجازه ویرایش به من داده نمیشه

نظر

• ببخشید این اندیکاتور قدرت ارزها که در تملیتتون استفاده کردید رو چطور میتونم دانلود کنم؟

نظر

پردازش ...
                                X