اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط farzan20 نمایش پست ها
    با سلام خدمت PCMTrader

اگر منظورتان بنده هستم که به درخواست مدیر بنیادی PCMFund نظرم را نوشتم

و ایشان هم پاسخ آن را

ولی هر چه نگاه می کنم حتی یک کلمه سیاسی هم در این چند خط پیدا نمی کنم که مشمول تذکر گردم چرا که اگر غیر این بود که تابحال ناظر سایت حذفش کرده بود.

در ثانی با توجه به پست 229 که نوشته شماست و جنبه کاملا سیاسی دارد، خودتان این بحث را آغاز نمودید که هنوز پابرجاست و خدا را شکر حذف نگردیده

خدمت شما دوست گرامی عرض کنم که شخصا علاقه ای به ادامه این بحث ندارم.

آنچه لازم بود شناختم

پیروز باشید
    دوست عزیز من منظورم شخص خاصی نبود کلی عرض کردم من جمله خودم.
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• اگه بنده حرفی زدم که به کسی بر خورد از همه معذرت میخوام حیفه که در این جمع خوب و دوستانه دل خوری باشه .همتونو دوست دارم وبراتون ارزوی موفقیت .به امید ایرانی اباد سر بلند وسرافراز.

نظر

• نظر

• همه چی آرومه / همه چی تأمینه
          این چقدر خوبه که /قیمتا پایینه!
          همه چی آرومه /مسولا خوابیدن
          شک نداری دیگه /تو به اوضاع من
          همه چی آرومه /من چقدر خوشحالم
          ...صد تومن تو جیبم /به خودم می بالم!
          تو داری می میری /ازچشات معلومه
          من فقط بیکارم /همه چی آرومه
          بگو این آرامش /تا ابدپابرجاست
          بگو از یارانه /این تورم بی جاست

در این بازار اگر سودی است ،با درویش خرسند است ...

نظر

• نوشته اصلی توسط arash rajabzadeh نمایش پست ها
            این جناب اصلا فکرشم نمیکرد از دلار 7 تومن برسه به دلار 3000 تومن در 34 سال.
            به عبارتی بطور متوسط میشه: 428.57 درصد رشد بی ارزش شدن ریال در برابر دلار - در کل این زمان که نسبت سالانه اون میشه رشد کم شدن ارزش رایل با نرخ 12.6 برابری در طول هر سال در کل این زمان.

در این بین:
            صادرات تولیدات صنعتی و مهندسی تقریبا میشه گفت صفر
            واردات از بدترین و ارزانترین انواع کالاهای چینی با دلار دولتی تا دلتون بخواد
            افزایش صادرات مواد و محصولات خام و اولیه به مفت ترین قیمت ممکن تا دلتون بخواد(حداقل در این مورد کذایی ارزش پایین ریال و بدتر شدن هر روز اون اثر مثبت داشت = به تارارج رفتن منابع کشورمون)

حالا پیدا کنید پرتغال فروش را؟
            Think / Act / Enjoy

نظر

• درگیر بولتن هفتگی بودم و متاسفانه نتوانستم بحث روز را که در این تاپیک پیش رفته پیگیری کنم.

در این اوضاع آشفته با این خبر ابهام در مورد اتفاقات پیش رو بیشتر هم میشود.

خبر

مدت زمانی طولانی همه کارشناسان داخلی و خارجی اعتقاد داشتند که اقتصاد ایران نیاز به دو جراحی بزرگ دارد.
              1)حذف سوبسید
              2)آزاد سازی نرخ ارز

هر دو جراحی انجام شد و بالطبع همراه با خونریزی و درد و فریاد فراوان.
              دولت هم نشان داد با دلار حدود 2500 تومان مشکلی ندارد و ضمنا برعکس تصور همگان که با رشد قیمت دلار به ارزش واقعیش مملکت چنین میشود و چنان ! چنین و چنان نشد.

جنگ پایین نگه داشتن قدرت ارز کشورها مدتهاست که شروع شده (شاید هم از ازل این جنگ بوده!!) ایران هم به همین جنگ پیوست!!؟

بله قدرت خرید مردم کم شد. آیا برای سیر کردن شکم و روشن بودن چراغ بالاسرشان به همان اندازه ای که وحشت در بازار ارز وجود دارد، به مشکل برخورد کرده اند؟

یه زمانی هر ماه گوشی موبایلمان را به روز میکردیم ، حالا باید یاد بگیریم که کشور ما آنقدر ثروتمند نیست که ما بتوانیم به زندگی مصرفیمان ادامه دهیم.

یاد بگیریم که حتما نباید یخچال سایت داشته باشیم ، عینک پولیس و عطر دی اند جی!!

یاد بگیریم که نیازی نیست روزی چندین دلار خرج سر و رویمان کنیم!!

خرد جمعی ما باید به کار افتد که چگونه ایجاد کسب و کار کنیم.

سیستم اقتصادی قدم به قدم به سیستم اقتصاد آزاد نزدیک میشه .

از نظر من

چه این اتفاقات با برنامه قبلی دولت ،افتاده باشه و چه جبرا به دولت تحمیل شده باشه ، برای آیندگان نتایجش مثبت هست.

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
              2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
              3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
              4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
              5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
              6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
              7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• دوستان لطفا نظرتون رو در مورد این خبر بگید :

ارائه طرح دو فوریتی در مجلس برای سلب اختیار دولت از بازار ارز؛
                دخالت دولت برای تأمین طرح ماندگار عامل افزایش دلار است

نظر

• درود پیام جان
                  لطف میکنی بگی چرا صحبت حای منفیت اخرش مثبت شد؟
                  یعنی منظورم اینکه با این همه فلاکت و دربه دری چه نتایج مثبتی برامون خواهد داشت؟
                  یعنی پایین امدن ارزش ریال به نفع سیاست مداران مملکت هست؟ چرا؟
                  ارادت
                  (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
                    درود پیام جان
                    لطف میکنی بگی چرا صحبت حای منفیت اخرش مثبت شد؟
                    یعنی منظورم اینکه با این همه فلاکت و دربه دری چه نتایج مثبتی برامون خواهد داشت؟
                    یعنی پایین امدن ارزش ریال به نفع سیاست مداران مملکت هست؟ چرا؟
                    ارادت
                    درود

پست بنده بیشتر نگاه مثبت است به این اتفاقات تا منفی!!

مسئله پایین رفتن یا بالا رفتن نرخ ارز نیست،

مسئله قرار گرفتن ارزش ریال در تراز اصلی اش هست که منجر به قرار گرفتن بقیه موارد اقتصادی در جایگاه واقعی شان میشود.

اگر مکانسیم تعیین قیمت ها بر اساس نطام عرضه و تقاضا باشد ، فعالین اقتصادی دید واضح تری به وضعیت و پتانسیل های واقعی اقتصاد ایران پیدا میکنند.

در حال حاضر وضعیت بحرانی و کدر هست ،

اما بعد از همه این هیجانات و اتفاقات بالاخره ریال در جایگاه اصلی اش آرام خواهد گرفت و فعالین اقتصادی حرکتهای خود را بر اساس آن تنظیم خواهند کرد.

شاید چیزی که در نگاه اول به نظر میرسد ، رفتن به سمت فعالیت صادراتی جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد

و شاید چندین سال دیگر ، فرش ایران و پسته ایران و زعفران ایران و ...بتوانند دوباره در بازارهای جهانی به رقابت با همتایان خود بروند.

من هم میدانم زیر ساختها درست نیست ، خیلی از فرصتها سوخته است و از دنیا عقب افتادیم.

اما زمانی که برای ارزآوری جذابیتهای مالی بوجود آید ، خودبخود همه در تلاش خواهند بود برای ساخت.نه به دلایل میهن دوستانه یا انسان دوستانه بلکه به دلیل جذابیتهای مالی.

مسئله دولت یا مردم نیست . مسئله ایران است به عنوان پدیده ای یکپارچه شامل ،مردمانش ،دولتش ،اقتصادش،آینده اش و ...

این وضعیت از نطر من تا دلار 3000 تومانی خیلی غیر عادی نبود. بنده همچنان دلار های 1120 تومانی را که خریدم نگه داشتم و واضح بود برام که روزی قیمت به این محدوده میرسد.

2 عامل مشخص بود

تورم تجمعی
                    رشد نقدینگی

سوالی که برایم پیش آمد این بود:
                    چطور میشود که با بنزین لیتر 80 تومانی ، دلار 800 تومان بود و با بنزین لیتری 700 تومانی دلار 1100 و مقایسه بقیه پارامترها به من ثابت میکرد تنها چیزی که گران نشده بود ارز بود.

ارادتمند
                    ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 10-01-2012, 03:54 AM

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                    2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                    3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                    4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                    5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                    6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                    7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• پیام عزیز
                      درود

من هم همیشه مخالف دلار ارزان بوده ام و قیمت واقعی دلار را 3500 تومان میدانم.

یک نکته اما اینجا وجود دارد .

مثال خیلی خوبی زدید و 2تحول حذف سوبسید و شناوری دلار را به جراحی تشبیه کردید.

همینطور است این یک جراحی است ، با این تفاوت که در این جراحی نه پرستاری هست ،نه بیهوشی،نه مراقبت بعد از عمل، اتاق عمل هم آلوده و پر از میکروب و مگس است (که نمیخواهند بگذارند شما از عمل نتیجه بگیری).

بدین معنی که این مریض بجای خوب شدن ظرف مدت کوتاه باید مدتها با عوارض جراحی دست و پنجه نرم کند و چه بسا در نهایت جان به جان آفرین تسلیم کند.
                      از انتشار آدرنالین در بدنم در وقت نوسانات قیمتها لذت میبرم در هنگامی که مدیریت سرمایه دارم ،

به مانند وقتی که به شهربازی میروم و میدانم که

خطر پیش رو کنترل شده است

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                        درگیر بولتن هفتگی بودم و متاسفانه نتوانستم بحث روز را که در این تاپیک پیش رفته پیگیری کنم.

در این اوضاع آشفته با این خبر ابهام در مورد اتفاقات پیش رو بیشتر هم میشود.

خبر

مدت زمانی طولانی همه کارشناسان داخلی و خارجی اعتقاد داشتند که اقتصاد ایران نیاز به دو جراحی بزرگ دارد.
                        1)حذف سوبسید
                        2)آزاد سازی نرخ ارز

هر دو جراحی انجام شد و بالطبع همراه با خونریزی و درد و فریاد فراوان.
                        دولت هم نشان داد با دلار حدود 2500 تومان مشکلی ندارد و ضمنا برعکس تصور همگان که با رشد قیمت دلار به ارزش واقعیش مملکت چنین میشود و چنان ! چنین و چنان نشد.

جنگ پایین نگه داشتن قدرت ارز کشورها مدتهاست که شروع شده (شاید هم از ازل این جنگ بوده!!) ایران هم به همین جنگ پیوست!!؟

بله قدرت خرید مردم کم شد. آیا برای سیر کردن شکم و روشن بودن چراغ بالاسرشان به همان اندازه ای که وحشت در بازار ارز وجود دارد، به مشکل برخورد کرده اند؟

یه زمانی هر ماه گوشی موبایلمان را به روز میکردیم ، حالا باید یاد بگیریم که کشور ما آنقدر ثروتمند نیست که ما بتوانیم به زندگی مصرفیمان ادامه دهیم.

یاد بگیریم که حتما نباید یخچال سایت داشته باشیم ، عینک پولیس و عطر دی اند جی!!

یاد بگیریم که نیازی نیست روزی چندین دلار خرج سر و رویمان کنیم!!

خرد جمعی ما باید به کار افتد که چگونه ایجاد کسب و کار کنیم.

سیستم اقتصادی قدم به قدم به سیستم اقتصاد آزاد نزدیک میشه .

از نظر من

چه این اتفاقات با برنامه قبلی دولت ،افتاده باشه و چه جبرا به دولت تحمیل شده باشه ، برای آیندگان نتایجش مثبت هست.

ارادتمند
                        پیام جان؛

*چرا فکر می کنی چنین و چنان نشد؟ بخش مسکن که یکی از کارسازترین بخش ها بود در چند ماه گذشته وارد رکود سنگینی شده، رشد شدید قیمت میلگرد و سیمان و کاشی و .... بهای ساخت مسکن را بشدت بالا برده.

* پایین بودن دلار خوب هست اما وقتی شما تولید داشته باشی، در کوتاه مدت به دلیل اینکه تولیدی نداریم صرفاً حجم بیشتری ریال تولید میکنیم که جز تورم نتیجه دیگری ندارد.

* جراحی اقتصادی که عنوان کردی صرفاً در بالا بردن هزینه های مردم صورت گرفت اما این جراجی اقتصادی که مد نظرشان بود با افزایش دلار بی رنگ شد.یک کارمند حقوقش بر حسب دلار در یک سال گذشته حدود 60% کاهش داشته است اما هزینه هایش بر حسب دلار شاید کمتر از 20% کاهش داشته است!
                        * ایران عراق و افغانستان نیست! شما این حجم زیاد معادن و منابع زیر زمینی و رو زمینی را فراموش نکن! دومین ذخیره گاز جهان و در نفت جزو چند تای اول جهان باعث میشه شما با جمعیت معقول 80 میلیونی جزو ثروتمندان جهان باشی! اما نداشتن برنامه خاص اقتصادی در کنار تحریم های گسترده قدرت بزرگ را به حاشیه رانده!
                        *بی ارزش شدن ریال در بلند مدت در صورتی برای مردم مثمر ثمر خواهد بود که وضعیت تحریم ها متوقف شود و شرایط به حالت عادی بازگردد وگرنه روز به روز حجم ریال کشور رکود شدید تورمی ایجاد میکند که ساختار اقتصادی را فرو می پاشد!
                        * شوک بی ارزشی پول یک کشور در یک پروسه بلند مدت باید اتفاق بیفتد نه در چهار ماه پول یک کشور ارزشش نصف شود!!

* در هر حال اقتصاد فعلی ایران که 80% اش دولتی است و چیزی به اسم خصوصی سازی بی معنی است و نتمام شبه خصوصی ها به نوعی دولتی هستند نتیجه اش چنین است که تولید ثروت دولتی به دلیل نبود بسترهای سرمایه گذاری در بیرون از کشور در حال حاضر منجر به تبدیل دلار و یورو و طلا و .... به ریالی می شود که اگرچه تا حدودی جلوی افزایش بیکاری را می گیرد اما اثرات تورمی تخریبی اش با حفظ شرایط فعلی(تحریم) کمر اقتصاد را خواهد شکست.

نظر

• قشر کار گر و حقوق بگیر کلا ، کی تونسته ماهی یه گوشی عوض کنه ؟ کارگری که مجبور از ترس بیکار شدن با حد اقل حقوق اداره کار ، کار کنه بعدم حقوقش را 2-3 ماه یه بار اونم به اندازه حقوق یک ماهش بدن مگه غیر از این که از کجا شکم زنو بچش را سیر کنه و خرج تحصیلشون را بده میتونه به چیز دیگه ای فکر کنه . حقوق پایه سال 90 طبق اداره کار 330.000 تومن بود ، امسال 380.000 تومن تازه اگرم بدن . اینو در برابر رشد قیمت دلار و کالاها و خدمات ضروری میگم . اینا را گفتم که قشر حقوق بگیر جامعه را فراموش نکنیم

ورود به معامله با منطق انسانی
                          خروج
                          از معامله با احساس ماشینی
                          لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• آقا من درست دارم میبینم؟
                            دلار 3230؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نظر

• نوشته اصلی توسط arash rajabzadeh نمایش پست ها
                              آقا من درست دارم میبینم؟
                              دلار 3230؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آرش جان بهتر ببینی متوجه میشی 3290 هم زد...
                              نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

• دولت به کلیه شرکت های پتروشیمی و پالایشگاهی نامه زده از این به بعد اگر خوراک می خواهید اعم از مایع و گازی باید وجه دلار کاغذی به من بدهید تا خوراک به شما بدهم! این یک خبر بسیار بد خواهد بود برای صنعت پتروشیمی کشور و وخامت دلار کاغذی را بیشتر نشان می دهد.

نظر

پردازش ...
                                X