اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
    سلام

روز بخیر

یک سوال چالشی:

فرض کنیم در یک جای رندوم از یک جفت ارزی هستیم اگر به ما بگویند رشد 300 پیپی از این نقطه حتمی است چقدر احتمال دارد که آن جفت ارز معادل 50 پیپ بیشتر یعنی 350 پیپ رشد نکند؟

منتظریم!

احتمال اینکه از 300 به 350 برسه 100 % هست منتها قبلش ممکنه هزاران پیپ ریزش داشته باشیم و سالهای سال طول بکشه بعد برگزده به 350 (پس احتمال نرسیدنش میشه صفر)
    اگه صورت سوال اینه که از 300 تا "مستقیم" بدون حتی یک پیپ برگشت ، 50 تا رشد کنه احتمالش دقیقا 2% هست
    اگر منظور اینه از 300 تا چقدر احتمال داره به 350 برسه و چقدر احتمال داره به 250 برسه احتمالاش 50% هست (حتی 51 % یا 49 % هم نیست)

بي سوادان قرن 21 کسانی نیستند که نمی توانند بخوانند و بنویسند
    بلکه کسانی هستند که نمی توانند آموخته های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند.
    " آلوین تافلر "

نظر

• فکر کنم اگر اطلاعات بیشتری داشته باشیم بهتر بشه جواب داد:

به طور مثال میانگین 100 روزه قیمت چقدر هست

واریانس یا استاندارد دیویشن تاریخی چقدر است

رنج روز قبل یا روزهای گذشته چقدر بوده

آیا این پرش نتیجه صرفا یک خبر یا اتفاق تکراری یا غیر تکراری است.

و

نظر

• برای رفع ابهام سوال مطرح شده دیروز :

مانند شکل زیر از یک نقطه رندوم که قبلش را نمی دانیم و جعبه سیاه هست بازار 300 پیپ رشد کرده حال سوال این هست بدون اینکه برگردد به کف ان 300 پیپ چقدر احتمال دارد 50 پیپ دیگر رشد کند؟

.::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• اینطوری که بالای 95% به نظرم.

نظر

برای رفع ابهام سوال مطرح شده دیروز :

مانند شکل زیر از یک نقطه رندوم که قبلش را نمی دانیم و جعبه سیاه هست بازار 300 پیپ رشد کرده حال سوال این هست بدون اینکه برگردد به کف ان 300 پیپ چقدر احتمال دارد 50 پیپ دیگر رشد کند؟

با سلام و صبح بخیر

بنظر من احتمال این موضوع 100 درصد است چون با توجه به تئوری امواج این حرکت 300 پیپی یک موح جنبشی است که اصلاح پس از آن نمیتونه به کف آن برسد و حتما برای تکمیل امواج بعدی 50 پیپ را رد خواهد کرد.

نظر

• درود و صح بخیر

نیما بستگی شدید به شکل کندلهایی که زده شده داره و اینکه در هر کندل چقدر رشد کرده باشه.

چون بنظر من هر چی کندلهای تر و تمیزتری بزنه نشانه قدرت بازاره و هر چی وسط این 300 پیپ کندلهای کرمو (شک و تردید معامله گران باشه و نه پولبک یا تسویه حساب) نشانه های ضعف بازار میتونه باشه.

علی چطور میگی 95%، رو چه حسابی؟

کاش دلیلشم بگی، چون با این صراحت که گفتی از نظرت خوشم اومد!

شاد باشین
              Think / Act / Enjoy

نظر

نیما جان بستگی داره به روند قبلش اگر روند خنثی باشد اما 50 پیپ رشد دیگه زیر رزیستنس های قوی باشه که تعداد برخورد زیادی دارند احتمالش قویه
                اگر روند صعودی رزیستنتسهای قوی با تعداد برخورد زیاد بالای 350 پیپ از نقطه مفروض باشه احتمال باز هم قوی تره
                اما اگر روند کلی نزولی و رزیستنسهای قوی بین 300 پیپ رشد و 350 پیپ رشد باشد احتمال ضعیفه
                خلاصه روند قبلیش را بکش تا بگم چن در صد
                برای همین هم هست که کلی از استرتژ ها بر اساس روند تایم های بالاتر و ساپورت ها و رزیسنتسها است!!!!
                ببخشید دیگه سوادمون بیش از این قد نداد
                برد کشتی آنجا که خواهد خدای ... وگر جامه بر تن درد ناخدای

نظر

درود
                  نیما جان به نظر من قسمت عمده جواب مربوط میشه به آن جعبه سیاهی که مشخص کردی. که آیا در در ادامه روند قرار داریم و یا در حرکت اصلاحی که به کمک آن و نسبت های فیبو و ...از همه مهم تر زمان رسیدن به آن 300 پیپ میتوان احتمال حرکت بیشتر را تعین کرد. بدون داشتن کندل های قبلی به نظرم صحبت از آینده قیمت کمی مشکل و یا شاید هم فاقد پایه علمی باشد.
                  هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

14.28%
                    بي سوادان قرن 21 کسانی نیستند که نمی توانند بخوانند و بنویسند
                    بلکه کسانی هستند که نمی توانند آموخته های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند.
                    " آلوین تافلر "

نظر

شما رو به عنوان دوست ادد کردم، قبول کنید بعد میتونید پیام خصوصی بدید.
                      نیما جان،ممکنه؟...میخوام تماس بگیرم با شما
                      «میان این همه اگر،تو چقدر بایدی؟»

http://traderha.com/f31/امیدها-و-تردیدها-2197

نظر

• دوستان یک سوال...
                        اگه بخوایم به عملکرد یک تریدر نسبت به کارش نمره بدیم ، نسبت دراو دان با سود میانگین ماهانه چه عددی باشه ، میشه یک کارنامه کاری موفق ؟ (مثلا در یک بازه شش ماهه یا یکساله) چون فکر میکنم مناسب ترین ایتم ارزشیابی تناسب دراودان و میانگین سود ماهانه باشه .

نظر

• نوشته اصلی توسط حاج محمد خان جان نمایش پست ها
                          دوستان یک سوال...
                          اگه بخوایم به عملکرد یک تریدر نسبت به کارش نمره بدیم ، نسبت دراو دان با سود میانگین ماهانه چه عددی باشه ، میشه یک کارنامه کاری موفق ؟ (مثلا در یک بازه شش ماهه یا یکساله) چون فکر میکنم مناسب ترین ایتم ارزشیابی تناسب دراودان و میانگین سود ماهانه باشه .

سلام

کسی که از هیدج به جای استاپ استفاده میکنه دراودان بالایی داره ولی ممکنه میانگین سود خوبی هم داشته باشه....

نظر

• نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
                            سلام

کسی که از هیدج به جای استاپ استفاده میکنه دراودان بالایی داره ولی ممکنه میانگین سود خوبی هم داشته باشه....
                            داداش از اکانت خودت مشخصه اینکاره هستی ها :دی
                            حالا با فرض اینکه اون تریدره از این تریدرهای سوسول (مثل خودم):d هست که استاپ میزاره بجای هدج ، جواب چی میشه؟
                            ویرایش توسط حاج محمد خان جان : https://www.traderha.com/member/6628-حاج-محمد-خان-جان در ساعت 05-10-2013, 12:24 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط حاج محمد خان جان نمایش پست ها
                              داداش از اکانت خودت مشخصه اینکاره هستی ها :دی
                              حالا با فرض اینکه اون تریدره از این تریدرهای سوسول (مثل خودم):d هست که استاپ میزاره بجای هدج ، جواب چی میشه؟
                              حاج محمد خان جان عزیز درسته من هفت سال است که اینکاره ام اما به کسی توصیه نمیکنم چون باید روحیه و تجربه این کار را داشته باشی ...

نظر

• امروز فقط رفتم نمایشگاه که آقا نیما رو ببینم. با هزارتا بدبختی آوای آگاه رو پیدا کردم بعد گفتند امروز نیست!

از دماغم دراومد نمایشگاه رفتنمون تازه آقا خلیل گل هم گفتند به مهندس سلام برسون که مهندس نبود شرمنده ی آقا خلیل هم شدیم.

ارادتمند-------------امیر
                                تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

پردازش ...
                                X