اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چرا پیوت لاین؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نیما جان از کجا بفهمیم این باید کی بایده کی نباید.

نظر

درود

به شخصه فکر میکنم باید روی نقطه سوم یه بعد روانی ایجاد میکنه و چون همه معامله گران دید یکسانی روی یک سطح مشخص در یک ابزار مالی خاص دارند باعث میشه میل به ریزش یا افزایش در اون سطح خاص قدرتمند بشه. میشه اسمشو گذاشت انتظارات .یه علامت سوال.....؟

اونم اینه که آیا هرچقدر
      فاصله بین این رسیدن های به سطوح بیشتر باشه چقدر میتونه به بازگشت کمک کنه؟

در نگاه اول، چون این
      فاصله زمانی میتونه فرصتی برای تفکر و ایجاد انتظارات در معامله گران (ممکنه بر اساس تحلیل های فاند) کمک کنه، که این خود بتنهایی ممکنه بتونه همون سطح بنظر قدرتمند رو بشکونه

سبز باشید
      ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 01-13-2013, 04:17 PM
      Think / Act / Enjoy

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی ضرغامی وحید نمایش پست ها
        نیما جان از کجا بفهمیم این باید کی بایده کی نباید.
        این خودش سوال بود دیگه، همون چالشه این باید هست.

در مورد مسائل بنیادی بارها دیدم باید را مطرح کرد ولی عملاً نباید شد و در مسائل تکنیکی هم بارها شده می بایست باید باشد اما نباید شد! مشکل اینجاست که مسیر کمال از یکی از دو مسیر یا ترکیب دو مسیر نمی گذرد!
        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
          درود

به شخصه فکر میکنم باید روی نقطه سوم یه بعد روانی ایجاد میکنه و چون همه معامله گران دید یکسانی روی یک سطح مشخص در یک ابزار مالی خاص دارند باعث میشه میل به ریزش یا افزایش در اون سطح خاص قدرتمند بشه. میشه اسمشو گذاشت انتظارات .یه علامت سوال.....؟

اونم اینه که آیا هرچقدر فاصله بین این رسیدن های به سطوح بیشتر باشه چقدر میتونه به بازگشت کمک کنه؟

در نگاه اول، چون این فاصله زمانی میتونه فرصتی برای تفکر و ایجاد انتظارات در معامله گران (ممکنه بر اساس تحلیل های فاند) کمک کنه، که این خود بتنهایی ممکنه بتونه همون سطح بنظر قدرتمند رو بشکونه

سبز باشید
          ولی در این چارت ریزش اول بعد از 15 و ریزش دوم بعد از 32 کندل اتفاق افتاده.یعنی اختلاف زمانی تاثیری نداشته.

نظر

باید و نباید در ذهن تحلیلگر شکل میگیره.

برای تریدر ممکن و ممکنتر ! مهمه.

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

این خطوط نقاط کلیدی بازار را نشان می دهند اما مشکل تعداد زیاد این خطوط است و هرکدام معنی خاصی می دهند گرچه درمیان آنها خطوطی هستند که از اهمیت بیشتری برخوردارند و فرصتهای خوبی ایجاد می کنند ولی مشکل در چگونه تشخیص دادند خطوط مهم است گو اینکه نرم افزارهایی وجود دارند که این کار را می کنند ( نکته: این خطوط گرچه ساده به نظر می رسند ولی لزما به معنی راحت بودن ترید با انها نیست و فقدان تجربه درمورد انها می تواند مضر باشد) در این محاسبه ohlc بازار دیروز (با اندکی تفاوت در انواع روشهای محاسبه) مورد توجه قرارمی گیرد به این معنی که قیمت نتوانسته از آن فراتر رود به لحاظ روانشناسی خریدارها و فروشندها سر این دونقطه به توافق رسیده اند لذا،این نقاط مهم دیروز مبنای حساب کتاب ترید امروز ماست که به نسبت اهمیتشان در خطوط نمایان می شوند اما امروز تکلیف چی؟ اگه خبر مهمی در کار نباشه هیچی شاهد نوسانات کوچکی خواهیم بود و تریدرها در چارچوب رنج دیروز سر معاملات کوچک باهم چانه می زنند اما اگه خبرایی باشه اوضاع فرق می کنه تریدرها حس می کنن مثلا بازار باید صعودی بشه لذا رفتارهای مشخصی در برخورد با خطوط در پیش می گیرند و باید و نبایدهایی رو لحاظ می کنند نتیجه : بحث سطح انتظارات و نرخ فراوانی توزیع تقاضا و عرضه مطرح است طلا در سال اخیر مابین 1800 تا 1530 در نوسان بوده یعنی سطح توقع خریداران و فروشندگان محدود به 270$ بوده است اگر این مجموعه تحولات قیمتی را شبیهه یک کندل سالیانه فرض کنیم با ohlc خاص خودش انگاه برای من تریدرr1.r2 و s1.s2 معنی خاصی پیدا می کند... در اینجا بخشی از مطلب را می بندم و منتظر نظرات می مانم

ویرایش توسط shadifx : https://www.traderha.com/member/3089-shadifx در ساعت 01-13-2013, 04:57 PM

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                باید و نباید در ذهن تحلیلگر شکل میگیره.

برای تریدر ممکن و ممکنتر ! مهمه.
                سطح بحث بسیار بالاتر از تریدری است.
                .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                https://telegram.me/Cyclicalwaves
                https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

درود
                  آقا نیما شما که تاکیدتون بر باید است به من بگید تو این بازار موردی سراغ دارید که بشه رو این باید حساب کرد؟ بحث پیوت به جای خود. من که ندارم. کمتر کسی پیدا میشه با اطمینان بگه.
                  ولی مهم اینه که اگه جواب شما هم اینه که بایدی وجود نداره چطور از این پیوت ها استفاده کنیم.
                  مرسی
                  هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

سلام وقتی قیمت به یک مقاومت میرسه باید ببینیم ایا واقعا می ارزه که اونو بشکونه یا به عبارتی ارزش ذاتی اون در اون حد هست که اونو بشکونه من به ارزش ذاتی یک کالا خیلی اعتقاد دارم و دارم روش کار میکنم و روی طلا و زمین دارم امتحان میکنم

نظر

سلام دوستان عزیز

بنظر من نحوه رسیدن به یک سطح مهم بازار ، در باید و نبایدی که آقا نیما مطرح کردن تاثیر گذاره . در چارتی که از طلا گذاشتن برای بار سوم که مقاومت تاچ میشه کاملا ضعف خریدار ها به چشم میخوره و

مشخصه که اون سطح باید نقش مقاومتی خوبی رو ایفا کنه . بنظر من شرایط و تصمیمی که دقیقا هنگام

البته ناگفته نمونه این باید و نبایدها خیلی از پارامتر زمان در کاربردهاشون استفاده میکنن .

جدای از مباحث تکنیکالی ، بنظرمن یه ذهنیت خاصی تریدرها نسبت به سطوح حساس بازار دارند همونطور که میدونیم پیوت ها و سطوح حمایتی و مقاومتی در بازار تقریبا به صورت یک استراحتگاه یا سرعت گیر

عمل میکنن و تا وقتی که قیمت خودشو به این استراحتگاه ها نرسونه نمیتونه تصمیمی برای عبور یا برگشت بگیره . مگر اینکه در زمان مقرر نتونه خودشو برسونه که در این صورت معمولا قیمت برگشت میخوره به

جای اولی که بوده و مجدد تلاش میکنه !
                      -------------------------------------------------
                      رفتیم تو فاز فلسفه !
                      پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

نوشته اصلی توسط pcmtrader نمایش پست ها
                        برای اینکه از نظر ذهن تریدری در دو روز تعطیلی دفرمه نشید روی این موضوع فکر کنید که:

آیا سطوح حمایتی و مقاومتی از هر جنسی: خواه استاتیک خواه داینامیک و خواه مدرن همانند پیوت ها باید به قیمت واکنش محسوس نشان دهند؟ اگر نیاز به توضیح داه توضیح دهید!

فقط یک نکته بگم: اگر جوابتان خیر هست پس چرا وقتی بازار دو بار از یک سطح حمایتی قوی رشد میک نه بار سوم هم میل به خرید میاد و رشد می کنه پس بایدی در کار هست!
                        اگر جوابتان بله هست، پس چرا گاهی قوی ترین سطوح هم پر قدرت شکسته خواهد شد.

تکلیف آخر هفته .::« تفسیر آن "باید" هست»::.
                        .در پاسخ اون سوال اول باید گفت اگه پیوت ها از نظر من سطوح محسوس و ملموسی باشن پس اصلا پرا ما با محاسبه انها می گوییم مثلا بازار در سطح 1.2350 احتمالا واکنش نشون میده که این فقط یه پیش بینیه و گاهها دیدیم که قیمت اصلا به پیوت و مقاومت اعتنا نمیکنه و با خشونت تمام اونا رو رد میکنه که بی علت نمی تونه باشه در ضمن واکنش ما به اون حرکت که در اثر بر خورد با پیوت ایجاد شده عموما گاهی از تفاسیر محسوس بازار به دست میاد مثلا ریزش 20 درصد و.... که خودتون هم زیاد به کار می برید گاهی هم از خواندن رفتار اینده خریدار و فروشنده گاهی هم از حرکات امواج قبلی و انرژی نهفته در انها و یا حتی گاهی از استراحت و حرکت فرسایشی چند روز قبل بازار. پس فکر نکنم بتونم قطعا توضیح بدم که چه موقع پاسخ محسوسه یا کی سطوح داینیمیک ذهنی و نامرئی به کار میاد. اما سوال دوم زمانی که بازار پس از 2 مرتبه برخورد با سطح حمایت برای بار سوم هم اینو تکرار چند جواب داره که با توجه به بازار. حرکت و مکان وقوع حرکت متفاوته اما جواب سادش1 تکرار و علاقه بازار به این کلمه 2 اینکه هدف از برگشت جذب انرژی برای شکست اون سطحه که بارها خیلی ها بدون درک از برایندحرکت اون رو به عنوان یک صعود و برگشت میبینندش که اشتباه محضه3شاید هم تکمیل الگو ریزشی که عموم تریدره منتظر تکمیل این امر می باشند. اما پاسخ سوال 3 که چندتا سوال است.1 .هدف از تعیین این سطوح چیست؟ 2 در صورت مشخص کردن انها در صورت 1 الی چند بار برخورد قیمت با انها توقع خریدار و فروشنده از قیمت و متقابلا منطقه مشخص شده چیست .3 مقاومت سطح در برابر قیمت به چه شکل و صورت می باشد.4سوال ازشما(فقط شما) پیوت.حمایت.مقاومت از کی به عنوان سطح مشخص میشن که من نمی دونستم.و باید راجع واکنش سطحی محسوس یا غیر محسوس قیمت به یه مثلا سطح جواب پس بدم باید ببخشید باید عرض کنم مخصوصا در تایم بالا مثل h4 , d1 انها منطقه یا حتی دوره میباشند(یادگیری بر هیچ کس عیب نیست)اشتباه عیبه.
                        ویرایش توسط emad : https://www.traderha.com/member/4019-emad در ساعت 01-13-2013, 09:03 PM

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                          در اینجا دو بار بازار از سطح مورد نظر ریزش مناسبی را تجربه کرد و برای بار سوم هم که رسید مجدد میل به فروش منجر به کاهش قیمت شد. پس اینجا باید می ریخت و ریخت!

نوشته اصلی توسط Trader نمایش پست ها
                          سلام دوستان عزیز

بنظر من نحوه رسیدن به یک سطح مهم بازار ، در باید و نبایدی که آقا نیما مطرح کردن تاثیر گذاره . در چارتی که از طلا گذاشتن برای بار سوم که مقاومت تاچ میشه کاملا ضعف خریدار ها به چشم میخوره و
                          ...
                          ...
                          ...
                          دوست خوبم Trader

با توجه به اینکه درباره نحوه رسیدن به اون سطح در طلا اعلام نظر نظرتون رو - اگر حرکت بعدش رو در نظر نگیریم که حاکی از ضعفه - با چه استدلالی ضعف خریداران رو نتیجه می گیرین؟

با وجود اون
                          اوج و صعود گرفتن چطور استدلال می تونین بکنین درباره ضعف خریداران؟!؟!؟

حرکت بعد از اون در جهت عرضه این فلز گرانبها هم فکر می کنم با توجه به استدلالات فاندامنتال درباره اقتصاد دلاری و تصمیمات بانک مرکزی آمریکا و انتظارات بازار از اجرای سیاست های پولی این اقتصاد شماره 1 جهان اتفاق افتاده.

منتظر شنیدن نظرتون هستیم دوست گرامی

نظر دوستان چیه.....؟

"بیایید درباره ارزش ذاتی یک ابزار مالی در زمان رسیدن به سطوح پیوتی یا مقاومت و حمایت هم تبادل نظر کنیم"

همیشه سبز باشید
                          ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 01-13-2013, 09:06 PM
                          Think / Act / Enjoy

نظر

درود طاها جان
                            من به قضیه اینجوری نگاه میکنم که مثلا در یک حرکت صعودی وقتی مقاومتی شکسته میشه و اردر بای ما فعال میشه ما معمولا حداقل انتظار صعود قیمت تا سطح بالاتر بعدی را داریم و همزمان با ما این را در نظر بگیرید که هستند تریدر هایی که در معامله فروش قرار دارند و به تبع در حالت طبیعی استاپ خود را کمی بالاتر از سطح مقاومتی بالایی قرار داده و ما هم که در بای هستیم معمولا چند پیپ مانده به مقاومت تیک را قرار میدهیم.
                            حالا اگر قیمت صعود کند اول تیک مارا میزند و تعدادی از خریداران از بازار خارج میشوند.اگر دقت کرده باشید در حوالی سطوح مقاومتی و حمایتی ما شاهد کاهش ولوم بازار هستیم.در ادامه اگر هنوز دلایل برای خرید پا بر جا باشد ( همان دلایل بنیادی ) دوباره تقاضا بیشتر میشود و قیمت به بالای مقاومت رخنه میکند.اینجاست که استاپ فروشندگان زده میشود و آنها را از بازار خارج میکند و از طرف دیگه به مقدار خریداران به همان دلیل شکست سطوح افزوده میشود و به همین دلیل است که ما پس از شکست سطوح شاهد شتاب گرفتن قیمت نیز هستیم و این داستان همچنان ادامه می یابد.و این رو هم اضافه کنم که در صورت عدم وجود دلایل کافی برای ادامه صعود عرضه بیشتر میشود و اینجاست که همان شکسته نشدن مطرح میشود.
                            با تشکر از صبوری شما
                            ویرایش توسط payam154 : https://www.traderha.com/member/3016-payam154 در ساعت 01-13-2013, 11:31 PM
                            هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

بایدها و نبایدها هنگام رسیدن قیمیت به سطوح حساس

سلام جناب صادقی
                              ---------------------
                              در کل حرکت ABCDE ضعف خریدارن با مقایسه فازهای AB , BC , CD ,DE به وضوح مشخصه پس میتونیم انتظار داشته باشیم در نقطه E قدرت خریدارها کم تر بشه و منتظر ورود

فروشنده ها باشیم.

خب وارد جزئیات میشیم

فرض میکنیم در نقطه D هستیم و تحلیل ما میگه قیمت باید برگرده و شاهد یک نقطه بازگشتی باشیم و پس از بازگشت انتظار داریم قیمت تا نقطه E حرکت کنه

از برهان خلف استفاده میکنیم ! قیمت نباید برگرده و باید نقطه D شکسته بشه

از نظر قدرت معامله گرها فاز CD قدرت کمی رو نسبت به BC داره و از نظر زمانی تقریبا %70 کل زمان ABC سپری شده تا قیمت تونسته یک ضلع ABC رو طی کنه از طرفی

نقطه D با توجه به گذشته بازار ، یک بار سابقه برگشتو داشته و اکسپنشن %100 هم این حمایتو تایید میکنه پس انتظار داریم در نقطه D قیمت بازگشت داشته باشه و احتمال

ریزش تقریبا از بین میره

برمیگردیم به ابتدای تحلیل ، قیمت باید نقطه E رو به عنوان یک مقاومت قوی قبول کنه .

از بعد زمان در کل زمان سپری شده ABC قیمت با تشکیل کفهای بالاتر از نقطه D وارد فاز تراکم میشه ، همچنان فرض بازگشتی بودن نقطه D پابرجاست چون کفی پایینتر از

نقطه D تشکیل نشده . اینجا از TCR فاز CD استفاده میکنیم می بینیم که قیمت پس از اتمام کل زمان سپری شده CD همچنان در حال نوسان در محیط متراکمه و رفته رفته

تمایل خودشو به سمت خروج از ناحیه متراکم به سمت بالا نشون میده

چرا نمیگیم قیمت تمایل به ریزش داره پس از ناحیه متراکم ؟! برمیگرده به زمان . می بینیم قیمت حتی در بیش از زمانی که در اختیارش بوده نتونسته نقطه حمایتی رو بشکونه

و مدام شاهد کفهای بالاتر بودیم این یک و دلیل دوم این که در نسبت صددرصد ATP فاز BCD قیمت در تراکم به سر میبره خب این یعنی فروشنده ها انتظار دارن خریدارها با توجه

به قدرتی که در BC داشتن یه سقف معتبر ( نسبت %100 اکسپنشن BCD ) بسازن برای ورود فروشنده ها ! ولی ما هیچ سقف معتبری نمیبینیم ( البته من نمیبینم ! ) بخاطر

همین فروشندگان قوی وارد بازار نمیشن وعرضه سنگینی که منجر به شکست تراکم باشه رو نمی بینیم چون هدفی برای انتهای ریزش نمیبینن .

در نهایت در %161 ATP تراکم شکسته میشه و پس از اون شکسته شدن پر قدرت بالاترین سقف ابتدای تراکم نوید رشد تا نقطه E رو به معامله گران میده .

اکنون باید قیمت در E برگرده ؟!

همپوشانی فوق العاده فیبوهای زمانی ، رسیدن به قیمتی که در ذهن معامله گران از احترام خاصی برخورداره ، شکل گرفتن الگویی متقارن ، ضعف خریداران نسبت به

حرکات گذشته و ...

پس در نقطه E باید قیمت بازگشت داشته باشه .

ویرایش توسط Trader : https://www.traderha.com/member/5220-trader در ساعت 01-14-2013, 03:37 AM
                              پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

مساله این است... تکلیف تریدر در چنین وضعیتی چیست؟ ...بخشی از اون باید و نبایدها اینجا مصداق پیدا می کنه

ویرایش توسط shadifx : https://www.traderha.com/member/3089-shadifx در ساعت 01-14-2013, 06:49 PM

نظر

پردازش ...
                                X