اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ‬افت ارزش یورو پس از آن رخ داد که گزارش شد شاخص اولیۀ مدیران خرید بخش تولید آلمان از رقم ‪49 ‬به رقم ‪47.9 ‬در آوریل رسیده است در حالیکه پیش بینی می شد رقم ‪49 ‬گزارش شود‪. ‬ضمن اینکه شاخص مدیران خرید بخش خدمات نیز ناامیدکننده اعلام شد‪. ‬فعالیت کسب و کار برای منطقۀ یورو نیز کمتر از حد انتظار ظاهر شد بطوریکه شاخص مدیران خرید بخش تولید منطقۀ یورو از رقم ‪46.8 ‬به رقم ‪46.5 ‬در ماه آوریل رسید‪

‬شاخص فوتسی‪100 ‬در انگلستان با ‪2.00% ‬صعود
    شاخص دکس ‪30 ‬در آلمان با ‪2.41% ‬صعود
    شاخص کک‪40 ‬در فرانسه با ‪3.58% ‬صعود بسته شدند‪

‬صعود این شاخص ها تحت تاثیر گزارشات درآمدی شرکت ها بود که بهتر از حد انتظار اعلام شدند‪.‬

‬در اوایل امروز گزارش شد که شاخص بهای مصرف کننده در استرالیا در مقیاس سالیانه در سه ماه اول سال جاری میلادی ‪2.5% ‬رشد داشته است‪. ‬هرچند این رقم کمتر از رقم ‪2.8‬درصدی است که پیش بینی می شد اما بالاتر از رقم اعلام شده برای آخرین فصل سال ‪2012 ‬است‪. ‬افزایش شاخص بهای مصرف کننده که کمتر از حد انتظار اعلام شد این امکان را برای بانک مرکزی استرالیا فراهم می کند که نرخ های بهره را بیش از پیش کاهش دهد‪. ‬به همین دلیل گمانه زنی در بین معامله گران در مورد اتخاذ سیاست های پولی شدیدتر افزایش یافت و همین امر موجب شد تا جفت ارز ‪audusd ‬از ‪1.0274 ‬به ‪1.0238 ‬افت پیدا کند‪.‬

آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• من یکبار چارت تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در اینجا به اشتراک گذاشتم و گفتم شبیه موج چهار هست و همون موقع پیش بینی افزایشی در کوارتر بعدی نموده بودم.

اما مهم اینه که دو کوارتر درست حسابی تکلیف مشخص کنه ، اگر مثبت اعلام بشه طبق انتظارات الان بازار بهش میگیم دیدگاه برگشته از رکود به رونق و در حال احیای اقتصاد هستیم...

اگر کمتر شد که دوباره بحران ...

یه خورده وضعیت جهانی از نظر اقتصادی بهم ریخته و دیتاهای ضد و نقیض اعلام میشه این امر در دوره های که اقتصاد با رکود و برگشت دست و پنجه نرم میکنه طبیعی هست

در مورد طلا روز اول هم گفتم یک دارای ایمن از نظر سه قاعده که قبلا تشریح کردم محسوب نمیشه الاخصوص نقدینگی ! چرا که شما طلا نمیتونی دست بگیری ببری سوپری سرکوچه باهاش خرید انجام بدی ...

اما مقالات زیادی در این چند روز انتشار یافته به خصوص در فروم خودمون در مورد طلا و توجیح حرکاتش که روزی به یه چیز نسبت میدهند و همیشه خدا من عنوان کردم از دیدگاه بنیادی واسم تحلیل این فلز زرد رنگ قابل درک و حلاجی نیست

رشید عزیز در مورد طلا اضهاراتی بیان نمودند که از دیدگاه من قابل پسند و منطقی بود http://forum.broker-fa.com/f31/%D8%B...html#post64688

ولی امیدوارم روزی بتونم از نظر بنیادی یک الگوی داشته باشم که بر اساس اون توجیح کنم ... گرچه بازار سیال هست و همیشه در حال تغییر اما بر اساس ذات بازار به گفته آقا رشید باید بازار مثل کف دستت باشه

شک نکنید خیلی راحت میشه از هر بنیادی کاری در مورد طلا سوال کنی یک چیز متغاوتی بیان کنه ... ولی خوب من قبول ندارم و ترجیح میدم طلا رو بر اساس تکنیکال تحلیل کنم چرا که تا به الان دقیق بوده و راحت

نظر

• نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
        چی شد این یورو یکدفه سه تا کندل بلند زد

Meta.me.cc!! Trader.meta@ymail
        ‬دلیل صعود یورو تا ‪1.3015‬

‬در پی افزایش امیدواری ها دربارۀ باز شدن گرۀ کور سیاسی ایتالیا، ارزش یورو در برابر دلار آمریکا افزایش پیدا کرد‪. ‬این در حالیست که جفت ارز ‪EURUSD‬به پایین ترین سطح طی سه هفتۀ اخیر رسیده بود‪. ‬

اما با توجه به آمار ضعیف منتشر شده دربارۀ آلمان از سوی ‪Ifo‬، انتظار می رود، این افزایش ارزش یورو بادوام نباشد‪.‬

‬آمار منتشر شده از سوی‪Ifo ‬نشان می دهد که شرایط کسب و کار در آلمان در آوریل برای دومین ماه متوالی افت پیدا کرده است‪. ‬این موضوع نگرانی ها دربارۀ سلامت غول اقتصادی منطقۀ یورو را افزایش داده است‪.‬

‬دیروز نیز گزارش شد که شاخص مدیران خرید بخش تولید در آلمان به شدت افت داشته است که همین امر یورو را آسیب پذیر کرد‪.‬

‬سرمایه گذاران همینک روی احتمال کاهش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اتحادیۀ اروپا متمرکز شده اند‪. ‬نرخ بهره تعیین شده از سوی این بانک همینک ‪0.75% ‬است‪

با توجه به صحبت های اخیر مسئولان این بانک و توجه آنها به کاهش نرخ تورم و رشد ضعیف اقتصادی منطقۀ یورو، این احتمال افزایش پیدا کرده است که سیاستگذاران به دنبال کاهش نرخ های بهره در نشست روز دوم ماه مه هستند‪.‬

‬یورو تا ‪1.2954$ ‬سقوط کرد که پایین ترین سطح از پنجم آوریل تاکنون بود‪. ‬سپس امروز تا ‪1.3015$ ‬صعود کرد‪.‬گفته می شود که امروز بانک مرکزی یکی از کشورهای آسیایی و یک سرمایه گذار بزرگ دولتی اقدام به خرید یورو کردند‪.‬

‬همچنین گزارشاتی منتشر شده است در مورد اینکه رئیس جمهور ایتالیا، از معاون حزب دموکرات چپ مرکز خواسته است تا یک دولت ائتلافی جدید تشکیل دهد‪. ‬از نظر تحلیل گران این امر از یورو حمایت می کند‪.‬

‬شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه بانک مرکزی سوئیس قصد دارد نرخ کف برای ‪EURCHF ‬را از ‪1.20 ‬به ‪1.25 ‬تغییر دهد‪. ‬همین امر باعث شد تا ارزش یورو در برابر فرانک افزایش پیدا کرد‪. ‬
        ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 04-24-2013, 05:29 PM

نظر

• سلام استاد خلیلی
          لطفاً ادرس سایت شخصی خودتون رو اینجا بگذارید.
          مرسی

نظر

• سلام عزیزم من دو تا وبلاگ داشتم که یه دونه اش بعد یک سال ..... و نابود شد و بعد از اون یک وبلاگ دیگه راه انداختم که در زیر هست ولی از موقعی که به فروم اینجا اومدم خیلی کم میرسم پست درج کنم

سایت هم که تا به الان راه ننداختم منتهی دوتا از دوستانم در حال راه اندازی یک سایت جامع تحلیل الیوتی هستند که تمام بازارهای مالی اعم از داخل و خارج و کامل بازارها پوشش میدهند

از من درخواست کردن کمکشون کنم که تحلیلاشون از زیر ..... من رد بشه و اگر تایید کردم درج کنند

و اینم بگم واسه دیدن تحلیلاشون اشتراک ماهانه باید بدین...

فعلا در حد حرف هست نه به بار هست و نه به دار...

ولی پوشش دادن کل بازارها از دیدگاه الیوتی کار بسیار سخت و زمان بر و طاقت فرسای هست منتهی خیلی جالب و مفید که به شخصه واسه بخش بورس داخلی حاضرم هزینه کنم و ببینم.

منتهی فروم خودمون از این نظر چیزی کم نداره تا منو داره :دی

نظر

• زمان انتشار: ۱۸:۰ - ۱۳۹۲/۲/۴ | نسخه چاپی
              امتیاز به این مطلب: 0 نفر

جهان نگران سقوط یورو/پیش بینی رشد اقتصادی ۲۰۱۳ اروپا

جهان - اقتصاددانان، روزهای تاریکی را برای یورو پیش.بینی کردند.

جهان نگران رشد اقتصادی منطقه یوروست که روز به روز تقلیل می.یابد و نتیجۀ ریاضت.ها نیز چنگی به دل نمی.زند. هشدارهای اقتصادهای بزرگ جهان برای تلاش بیشتر اروپایی.ها به نتیجۀ مثبتی ختم نشده و شمار کشورهایی که به کمک نیاز دارند نیز در حال افزایش است. قبرس آخرین قربانی بحران یورو در ماه مارس نبوده و گفته می.شود اسلوونی نیز در صف کشورهایی است که نیازمند کمک بانک مرکزی اروپا و صندوق بین.المللی پول خواهد بود.
              اروپا و نماد همگرایی آن یورو که زمانی موفق.ترین الگوی همسویی در جهان بودند، امروز با مشکلات عدیده.ای دست و پنجه نرم می.کنند که پایانی بر آن نیست و راهکارهای رهبران اروپا نیز به دلیل تنوع اقتصادهای واقع در این منطقه قادر به جلوگیری از دومینوی سقوط بانکها نیست.
              این در حالی است که صندوق بین.المللی پول به تازگی آمار جدیدی از رشد اقتصادی کشورهای منطقۀ یورو ارائه داده که اعداد و ارقام آن چشم.انداز روشنی برای این منطقه نوید نمی.دهد.
              به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتیروزنامۀ لوموند دفتر آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) رشد اقتصادی کشورهای منطقه یورو را به شرح نمودار ذیل پیش.بینی کرده است:

نظر

• کاهش پیش.بینی. رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۳
                صندوق بین.المللی پول، همزمان با کاهش پیش.بینی.ها برای رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۳، از ۳/۵.درصد به ۳/۳.درصد، اعلام کرد کشورهای توسعه.یافته، به.ویژه در حوزه یورو، برای برون.رفت از بحران همچنان راه ناهمواری را در پیش دارند.
                کد خبر: ۱۱۲۰۸
                تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۲

اگرچه در شش.ماه گذشته سیاست.های مالی در اروپا و آمریکا دورنمای امیدوارکننده.ای را در مقایسه با قبل ایجاد کرده است. صندوق بین.المللی پول تولید ناخالص داخلی آمریکا را در سال.جاری 1/9.درصد پیش.بینی. کرد؛ یعنی کمتر از رشد 2/2.درصدی در سال قبل. البته این رقم به.مراتب بهتر از پیش.بینی. این صندوق در مورد اروپاست که برای سال.جاری، تولید ناخالص داخلی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را 0/3-درصد اعلام کرده است. حجم زیاد بدهی.ها، کسری بودجه و عدم اطمینان تجاری در منطقه یورو از عوامل موثر در این کاهش است.
                این در حالی است که براساس این گزارش، کشورهای در حال توسعه رونق.بخش رشد اقتصادی جهانی خواهند بود و درمجموع در سال.جاری رشدی برابر 5/3.درصد خواهند داشت.
                چین و هند در سال ۲۰۱۳ بهترین رشد تولید ناخالص داخلی را خواهند داشت؛ هرچند که سرعت رشد آن.ها در سال.های اخیر کاهش یافته است. همچنین کشورهای افریقایی پیش.بینی.های درخشانی را از نظر رشد تولید ناخالص داخلی به خود اختصاص داده.اند.
                رشد تولید ناخالص داخلی کشورهای ثروتمند به.طور میانگین 1/2.درصد خواهد بود. در ژاپن، محرک.های مالی رشدی 1/6درصدی را برای تولید ناخالص داخلی.شان به ارمغان آورده است.
                براساس پیش.بینی صندوق بین.المللی پول، با توجه به کاهش تقاضای مصرف نفت خام، نرخ رشد اقتصادی کشورهای تولید.کننده نفت منطقه خاورمیانه و شمال افریقا در سال ۲۰۱۳ میلادی کاهش خواهد یافت. این مقوله نرخ رشد اقتصادی کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا را به 3/25.درصد تنزل خواهد داد و این در حالی است که در سال۲۰۱۲ میلادی نرخ رشد اقتصادی کشورهای تولید.کننده نفت این منطقه 5/7.درصد اعلام شده است.
                اما شرایط برای کشورهای وارد.کننده نفت منطقه منا متفاوت است و با آن.که نرخ رشد اقتصادی این کشورها در سال ۲۰۱۲ میلادی 1/9درصد بوده طبق پیش.بینی صندوق بین.المللی پول این رقم در سال.جاری به 2/7درصد افزایش خواهد یافت.
                برای کشورهای صادر.کننده نفت منطقه خاورمیانه و شمال افریقا (منا) سال ۲۰۱۲ سال رشد مطلق بوده و نرخ رشد اقتصادی کشورهای این منطقه در سال ۲۰۱۲ میلادی 5/75.درصد بوده است.
                طبق این گزارش بازگشت نرخ تولیدات نفتی لیبی به میزان ماقبل جنگ داخلی و افزایش تولیدات نفتی کشورهای حاشیه خلیج.فارس نقش مهمی در تحقق این میزان رشد اقتصادی داشته است، اما در سال ۲۰۱۳ کاهش نرخ رشد تقاضا برای مصرف نفت در بازار جهانی موجب خواهد شد این رقم به حدود 3/25.درصد تنزل یابد.
                براساس این گزارش کشورهای تولید.کننده و صادر.کننده نفت منطقه منا شامل عربستان سعودی، پنج کشور عضو شورای همکاری.های خلیج.فارس، الجزایر، لیبی، عراق، ایران و یمن هستند. در این گزارش نرخ رشد اقتصادی ایران در سال.جاری 1/3.درصد پیش.بینی شده که این رقم در سال ۲۰۱۲ میلادی 1/9.درصد اعلام شده است.
                صندوق بین.المللی پول در این گزارش اعلام کرده است که در سایه رشد تولیدات ناخالص داخلی غیرنفتی نرخ رشد اقتصادی کشورهای این منطقه در سال ۲۰۱۴ میلادی اندکی افزایش یافته است و به 3/7.درصد خواهد رسید.
                براساس این گزارش نرخ رشد اقتصادی عربستان سعودی، به.عنوان بزرگ.ترین صادر.کننده نفت منطقه، از 6/8درصد در سال ۲۰۱۲ میلادی به 4/4درصد در سال ۲۰۱۳ تنزل خواهد یافت.

نظر

• کلیپ ها واسه بخش ویژه هست مربوط به الیوت و ام کیو ال ...

بخش بنیادی دو ماه دیگه آموزش نوشتاری تموم میشه و میرسیم سروقت کلیپ هاش...

کلیپ تحلیل های منجر به ترید هم در بخش ویژه به اشتراک خواهم گذاشت

ارادت

نظر

• سلام

برنامه ای برای رشد این تاپیک ندارید که نگاه این تاپیک یک مقدار حرفه ای تر شود؟من حس می کنم این تاپیک با 10% ظرفیت داره کار میکنه!
                    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                    https://telegram.me/Cyclicalwaves
                    https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• مهندس جان همین ده درصد کسی مشارکت نمیکنه ... وای به حال اینکه یه خورده آب و تاب بخوایم بدیم

گزارش ترجمه گذاشته میشه و گاهی نظرات...

پیشنهاد خاصی دارین ؟

نظر

• نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
                        مهندس جان همین ده درصد کسی مشارکت نمیکنه ... وای به حال اینکه یه خورده آب و تاب بخوایم بدیم

گزارش ترجمه گذاشته میشه و گاهی نظرات...

پیشنهاد خاصی دارین ؟

روی cot حرفه ای تر کار کنین، خیر این تاپیک در ان هست.....

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                          روی cot حرفه ای تر کار کنین، خیر این تاپیک در ان هست.....
                          چشم مهندس جان از الان که پست زدی به شخصه هر هفته یک گزارش و تحلیل کامل روی کوت ریپورت منتشر میکنم.

اون جمله بعدی من متوجه نشدم... البته با گوشی دارم میخونم شاید مشکل نوشته ها از گوشیم باشه

1- گزارش cot
                          2- تحلیل بازدهی
                          3- گزارش اخبار و دیتاها
                          4- گذاشتن اخبار مهم روز همراه با تفسیر شخصی
                          5- نکات اموزشی که گهگاهی از جای میخونم

به این ترتیب باشه خوبه؟

نظر

• خلیل جان این اکسل رو ببینید که 1. بدرد بخور هست 2. اگر بدرد بخور هست قابلیت بروز رسانی داره؟3. اگر خوب هست و قابلیت بروز رسانی داره میشه بهترش کرد

فایل اکسل

نظر

پردازش ...
                            X