اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• گاهی دلخور میشوم که چرا بحث های که بر روی آنها در حال تامل و تفکر هستم به اشتراک میگذارم ، بی رمق بودن افراد در زمینه تحلیل بنیادی گاهی کلافه ام میکنه و از خدا و خودم دلخور میشوم که چرا در وادی هستم که دیگران بحثی از آن نمیکنند ، میدانم که افرادی در این فروم هستند که سوادشان از شخص بنده بالاتر هست اما سکوتشان واقعا بر دلم سنگینی میکند.

مبحثی به عنوان تحلیل زمانی بر حسب بنیاد های اقتصادی شروع خواهم کرد "در مورد عمومی بودن یا خصوصی بودن تصمیم نگرفتم"

میخوایم بررسی کنیم که آیا میشه مثل تحلیل های زمانی بر اساس پیوت پوینت ها ، تحلیل زمانی بر اساس روش ماینر یا گن و آسترولوژی به نقطه ای کامل برسیم یا نه...

ارادتمند خلیل بیچاره و درمانده از بی پاسخی افراد در زمینه بنیادی
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
      گاهی دلخور میشوم که چرا بحث های که بر روی آنها در حال تامل و تفکر هستم به اشتراک میگذارم ، بی رمق بودن افراد در زمینه تحلیل بنیادی گاهی کلافه ام میکنه و از خدا و خودم دلخور میشوم که چرا در وادی هستم که دیگران بحثی از آن نمیکنند ، میدانم که افرادی در این فروم هستند که سوادشان از شخص بنده بالاتر هست اما سکوتشان واقعا بر دلم سنگینی میکند.

مبحثی به عنوان تحلیل زمانی بر حسب بنیاد های اقتصادی شروع خواهم کرد "در مورد عمومی بودن یا خصوصی بودن تصمیم نگرفتم"

میخوایم بررسی کنیم که آیا میشه مثل تحلیل های زمانی بر اساس پیوت پوینت ها ، تحلیل زمانی بر اساس روش ماینر یا گن و آسترولوژی به نقطه ای کامل برسیم یا نه...

ارادتمند خلیل بیچاره و درمانده از بی پاسخی افراد در زمینه بنیادی
      آقا خلیل از اینکه اینجا اطلاعات خودت رو به اشتراک میزاری ممنون
      یکی مثل من از کم سوادی حرفی نمیزنه و دیگران رو نمیدانم. اما یک چیز رو میدانم که همه جای دنیا اکثر مردم استفاده کننده هستند تا اینکه تولید کننده
      بطور نمونه فروم.های خارجی چند نفر بحث میکنند و چند هزار نفر بیننده هستند.

نظر

• درود
        خلیل جان در این مورد که طلا رابطه عکس با دلار دارد که شکی نداریم. چون هر وقت که دلار قوی شود طبیعتا طلا افت میکند و بر عکس.
        ولی گاهی میشود که با توجه به تقاضای خود طلا قیمت آن نوسان دارد مثل تقاضای دو خریدار عمده طلا یعنی هند و چین که آن هم معمولا در حالت رفاه اقتصادی بیشتر و داده های اقتصادی بهتر تقاضا افزایش می یابد چون معمولا کالای لوکس محسوب میشود . مواقعی هم دیدیم که بر سر دلار محور بودن معاملات جهانی چین اقدام به خرید نا محدود طلا کرده تا وارد جنگ قدرت با آمریکا شود که شاهد افزایش طولانی مدت قیمت طلا بودیم.
        کلا تحلیل طلا از نظر بنیادی خیلی پیچیده تر از ارزها میباشد.
        پاینده باشید.
        هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• دلار استرالیا به دلار ایالات متحده را در نمودار زیر مشاهده میکنید :

http://forum.broker-fa.com/f91/%D8%A...116/#post82970

نظر

• قبلا جدول جهتی با کمک کاکام آقا آرش در تاپیک گروه شکاری آپدیت میکردم کا شامل چندین ستون بود:

در مورد دلار استرالیا تماما به اشباع رسیده بودند"فاند، تکنیکی ، انتظارات .."یعنی تماما نزول شدید داشتند و عدله محکمی بر برگشت یا فاز استراحت روند محسوب میشود

نقطه ورود تکنیکی در نمودار بالا مشخص هست "مهمترین دو پیوت ، ماهانه و هفتگی از نوع جهش یافته اش" که تریگرهای دیگری از جمله کندل برگشتی و غیره مشهود بود.

دلیل انتخاب این جفت ارز ریشه بنیادی داره و قبلا عنوان کردم که ارز معاملاتی هفته از بنیادی و انتظارات انتخاب میکنم چرا که بیشترین عرضه و تقاضا برای آن متصور هستم

موفق باشید.

نظر

• ریزش سهمگین بازارهای آسیا:

. شاخص میانگین سهام نیکی در ژاپن ‪4.00% ‬سقوط کرد‪.‬
              . شاخص ‪s&p/asx200 ‬در استرالیا ‪1.85% ‬سقوط کرد‪.‬
              . شاخص هانگ سنگ در هنگ کنگ ‪0.95% ‬سقوط کرد‪.‬
              . شخص ترکیبی شانگهای در چین ‪0.43% ‬ریزش پیدا کرد‪.‬

نظر

• تاریخ آپدیت : 10 آگوست 2013

نرخ بهره پایه بانکی هشت کشور صنعتی G8

ستون ها به ترتیب از چپ به راست:
                نام ارز کشور مورد نظر ، نرخ بهره کنونی ، تاریخ تصمیم گیری در مورد نرخ بهره "جلسه سیاست گذاری" ، آخرین تغییرات که بر حسب 0.25 واحد هست همراه با تاریخ جلسه ای که موجب تغییر شد

نظر

• Summary COT Report

According to the CFTC report, market participants keep holding net short speculative positions vs. the US dollar on all major currencies except the euro. The largest net short position is seen in descending order on the Japanese yen, Australian dollar, British pound. Smaller volumes of short positions that are close to balance, are seen on the Canadian dollar and the Swiss franc

According to the latest report, the greatest changes occurred in the positioning on the European currency, the net position on the currency was positive. Such a change in positioning is a sign of a change in sentiment and it is considered a supportive factor for the currency

Current positioning is not quite in line with our medium-term forecasts. We look forward to strengthening of the US currency by the end of the year, so the net long position on the Euro seems to be an opportunity to find an entry point for a short position opening

نظر

• نوشته اصلی توسط rahmani نمایش پست ها

بنا بر گزارش cftc فعالان بازار روی تمام ارزهای اصلی به غیر از یورو در برابر دلار آمریکا پوزیشن های خالص فروش ریسکی را حفظ کرده اند. بیشترین میزان پوزیشن خالص فروش در دستور کاهشی روی ین ژاپن، دلار استرالیا و پوند انگلیس مشاهده می شود. کمترین حجم پوزیشن های فروش که نزدیک به تراز می باشند، در مورد دلار کانادا و فرانک سوئیس مشاهده می شوند.بنا بر آخرین گزارش، بیشترین میزان تغییر در مورد یورو رخ داده است که پوزیشن خالص روی ارز مثبت بود. چنین تغییری در پوزیشن گیری علامتی است از تغییر در روحیه و عاملی حمایت کننده برای ارز به حساب می آید.
                    وضعیت کنونی پوزیشن گیری همسو با پیش بینی های میان مدت مان نیست. انتظار داریم که دلار آمریکا در انتهای امسال تقویت شود به همین دلیل پوزیشن خالص خرید روی یورو ظاهراً موقعیتی خواهد بود برای باز کردن پوزیشن فروش.

نظر

• ‬نخست وزیر ژاپن، شینزو آبه، تصمیم گرفته است به منظور خنثی کردن تاثیر منفی افزایش مالیات بر فروش، مالیات شرکتی را قطع کند

دلار استرالیا تحت فشار شاخص وضعیت کسب و کار متعلق به ‪nab ‬که بدتر از حد انتظار اعلام شد، باقی نماند‪. ‬

دلار استرالیا پس از انتشار این شاخص و اعلام تخمین اینکه کسری بودجه تا ‪30.1 ‬میلیارد دلار استرالیا افزایش پیدا می کند، اندکی ضعیف شد

نظر

• Data today showed retail sales rose 0.2% in July, following a 0.6% gain in June that was larger than previously reported. Apple added 1.1% to $472.61. Fed Bank of Atlanta President Dennis Lockhart will give a speech at 12:45 p.m. on the outlook for the U.S. economy

Bonds: The SEP13 U.S. 30-year bond futures (CBOT:ZBU13) are down a somewhat significant amount of 1’19 points to 132’16. This is likely due to the higher revisions to last month’s retail sales number, causing the bond market to be more concerned with a Fed tapering that could be announced next month. We have our next downside target at 131’24. To us, the fact that the bonds are well below our key pivot level of 133’18 tells us this market seems to be in a bearish environment

نظر

• Minutes of the Bank of England Monetary Policy Committee Meeting @ Forex Factory

یه بزرگوار ترجمه میکنه ؟

نظر

• نوشته اصلی توسط Rahmani نمایش پست ها
                            سلام
                            چقد زبونشون سخته اینا !!
                            خواهشا رو ترجمه من حساب زیادی وا نکنین و خودتون هم یه چک بکنید.احتمال اشتباه داره
                            خلاصه:
                            نرخ بهره حداقل تازمانی که نرخ بیکاری به 7 نرسه افزایش پیدا نمیکنه.
                            قسمت دوم رو خوب متوجه نشدم.

درصورتی که به یکی از شرایط زیر برسیم وابستگی برنامه خرید دارایی و نرخ بهره به نرخ بیکاری متوقف میشه:

تورم نسبت به نرخ هدف 2 درصد 0.5% یا بیشتر بمونه.برای 18 تا 24 ماه آینده.
                            انتظارات تورمی میان مدت از کنترل خارج شه.
                            کمیته سیاست های مالی این برنامه رو تهدیدی برای وضع مالی کشور ببینه.

رای گیری تایید کرد:نرخ بهره 0.5 و 375 میلیارد

قسمت آخر هم درمورد رای ها و افراد رای دهنده بود که فکر نمیکنم خیلی مهم باشه.8 رای موافق و 1 رای موافق(حالا نمیدونم چرا اینجا اینو نوشته تو ف فکتوری 009 زده)

موفق باشید
                            ویرایش توسط different : https://www.traderha.com/member/5167-different در ساعت 08-14-2013, 03:25 PM

نظر

• شب گذشتۀ جیمز بولارد، رئیس فدرال ریزرو سنت لوئیس، که لحنی حامی کاهش نرخ بهره داشت باعث شد تا دلار تحت فشار قرار گیرد‪

گفت که کمیتۀ بازارهای آزاد فدرال ریزرو پیش از هرگونه تصمیم پولی باید آمار بیشتر مربوط اقتصاد کلان در سه ماهۀ دوم را در نظر بگیرد‪

وی همچنین تاکید کرد که سیاستگذاران نباید تصمیم شان را بر اساس کاهش برنامۀ خرید سرمایه طبق پیش بینی های آینده اتخاذ کنند بلکه باید به آمار مربوط به رشد که اخیراً منتشر شدند توجه داشته باشند‪.

آمار کلان اقتصادی که اخیراً منتشر شدند در فصل های گذشته ضعیف بودند در حالیکه پیش بینی ها خوش بینانه بودند و آنچه عملاً طی سال های اخیر رخ داده است ضعیف بوده است‪
                              وی در ارتباط با تورم گفت که اگر تورم زیر نرخ هدف باشد فدرال ریزرو بطور معمول اقدام به کاهش برنامۀ خرید سرمایه نخواهد کرد‪

نظر

• نشست سیاستگذاری سالانه ی جکسون هول:

عمو بن قرار نیست که در این مجلس شرق یاب شود دلیل عدم شرکت وی تداخل زمان نشست با برنامه های شخصی بن برنانکی اعلام شده است.

نشست های جکسون هول که اقتصاددانان برجسته را گرد هم می آورد تا درباره ی مسایل اقتصادی عاجل مباحثه کنند همیشه مورد توجه رسانه ها و ناظران واقع می شود.

سرمایه.گذاران و بازرگانان با دقت و جدیت زیادی اتفاقات آن را پیگیری می.کنند تا نشانه.های تغییر در سیاست.های بانک مرکزی آمریکا را دریابند. آخرین باری که رئیس فدرال.رزرو از سخنرانی و حضور در این مراسم امتناع کرده بود سال 1988 میلادی بود.. در آن زمان گرینسپن رئیس فدرال.رزرو بود و در این مراسم سخنرانی نکرد. فدرال.رزرو آمریکا طی سال.های اخیر سه بار سیاست تزریق پول به اقتصاد را اجرا کرده است تا از رکود اقتصادی و یا به عبارت درست.تر از تشدید رکود اقتصادی جلوگیری کند ولی آخرین سیاست که تزریق برای دوره نا.محدود به اقتصاد بود یکی از بحث.بر.انگیز.ترین سیاست.هایی بود که اجرا شد و منتقدان از اجرای این طرح به عنوان آغاز جنگ ارزی در دنیا یاد می.کردند.. به زعم آنها دور سوم تزریق به اقتصاد آمریکا زمینه را برای کاهش خود.خواسته ارزش دلار در بازار جهانی فراهم می.کرد و به دنبال آن باعث آغاز جنگ ارزی در جهان می.شد
                                نشست سال گذشته ی آن حکایت از این داشت که بانک مرکزی دور سوم برنامه ی خود مبنی بر خرید دارایی ها را ادامه خواهد داد.

این نشست به میزبانی فدرال رزرو کانزاس سیتی برگزار می شود.

نظر

پردازش ...
                                X