اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
    شما با اینکار در حال بدست آوردن مقدار ریسک هستید و ارزیابی ریسک میکنید و کار خوبی است اما جهت یک دارایی بایست از مجموعه عوامل بدست بیاد.

شخصا یک جدول در اول هفته دارم دارای عناصر زیر:

1- جدول بازدهی
    2- نرخ بهره بین بانکی
    3- جهت تکنیکال "از اسیلاتور dt ماینر و جدول جهت که تاپیک آن موجود هست"
    4- گزارشات کمیسیون معاملات آتی یا کوت
    5- انتظارات یا سنتیمنت پروایدر ها

هر کدوم از مجموعه بالا یک ستون در جدول ام هستند ، چندین نمونه و هفته ها بوده که قرار دادم. هر کدوم بر اساس دیتاهای که داره وزن دهی میشه و قلق های خاص خودش داره که در 90% اوقات جهت درست تشخیص دادم. اما دلیل بر معامله نیست چون هر کدوم از امورات مراحل خاص خودش داره. به همین دلیل تایم چهارساعته برای ترید انتخاب کردم که به راحتی به امورات رسیدگی کنم و تا الان موفق بودم . کلا امور تریدری یک پروسه هست .
    باسلام
    استاد شماره 2-نرخ بهره بين بانكي منظورتان همان LIBOR است كه از سايت http://markets.ft.com/RESEARCH/Markets/Bonds وجود دارد؟ من هرروز اين سايت را رصد كرده و اعداد انرا يادداشت ميكنم. اصلا تغيير نميكند. فقط تنها تغيير كه من ديدم امروز بود كه ين از 0.04 به 0.05 تغيير يافته بود و EUROBO از 0.1 به -0.08 تغيير كرده بود انهم دوباره امروز نگاه كردم ، به عدد قبلي خود برگشته بود. ميخواستم بدانم چكونه از ان استفاده ميكنيد؟ شايد هم منظور شما نرخ بهره اوراق قرضه باشد؟
    انتظارات يا سنتيمت پروايدر منظورتان چيست؟ ميشه يك مثال بمن نشان دهيد؟ در مورد بقيه من مشكلي ندارم.
    در ضمن لازم ميبينم يك سايت خوب بسيار بهتر از بلومبرگ براي ديدن نمودارهاي مختلف با گرافيك بالا و همچنين قرار دادن چند نمودار در يك نمودار را بشما معرفي كنم. http://www.investing.com/portfolio

نظر

• نوشته اصلی توسط omidnabeghe نمایش پست ها
      باسلام
      استاد شماره 2-نرخ بهره بين بانكي منظورتان همان LIBOR است كه از سايت http://markets.ft.com/RESEARCH/Markets/Bonds وجود دارد؟ من هرروز اين سايت را رصد كرده و اعداد انرا يادداشت ميكنم. اصلا تغيير نميكند. فقط تنها تغيير كه من ديدم امروز بود كه ين از 0.04 به 0.05 تغيير يافته بود و EUROBO از 0.1 به -0.08 تغيير كرده بود انهم دوباره امروز نگاه كردم ، به عدد قبلي خود برگشته بود. ميخواستم بدانم چكونه از ان استفاده ميكنيد؟ شايد هم منظور شما نرخ بهره اوراق قرضه باشد؟
      انتظارات يا سنتيمت پروايدر منظورتان چيست؟ ميشه يك مثال بمن نشان دهيد؟ در مورد بقيه من مشكلي ندارم.
      در ضمن لازم ميبينم يك سايت خوب بسيار بهتر از بلومبرگ براي ديدن نمودارهاي مختلف با گرافيك بالا و همچنين قرار دادن چند نمودار در يك نمودار را بشما معرفي كنم. http://www.investing.com/portfolio
      1- بله لایبور هست. اعداد مربوط به نیوزلند استرالیا ... فیکس شده و تغییری نمیکند فقط دلار ، یورو ، پوند ین و فرانک قابل استفاده میباشد. از مجموع مقادیر سه ماهه و یکساله و تقسیم انها بر دو عددی حاصل میشود ( برای هر روز ) که در اشل هفتگی با مقایسه هر جمعه با بکدیگر مقادیر بدست میاید که به ازاری هر 0.01 تغییرات مقدار 100 پیپ جابه جایی انتظار میرود

2- مقادیر معاملات بزرگان هست که برخی شرکت ها این آمار را اریه میدهند

بابت سایت ممنون

نظر

• اقا خلیل خسته نباشید اردتمندیم دوست عزیز نظرت راجب ادعا بیکاری چی هستش ؟

نظر

• با عرض خسته نباشيد به همگي.
          اين مطلب را در يكي از سايتها ديدم بد نيست كه انرا باشما هم در ميان بگذارم.

چرا اکثر کسانی که در بازارهای مالی سود می کنند به غارهای تاریک خود خزیده اند. چرا جز عده ای انگشت شمار کسی به کسی کمک نمی کند. روی صحبت امروز من با معامله گران حرفه ای است که راه و رسم دست و پنجه نرم کردن با بازار را یاد گرفته اند و به سودهی مستمر و پیوسته رسیده اند.
          بله شما با زحمات و ضرر های بسیار به این درجه از تجربه رسیدید. ولی دلیل نمی شود به کسی کمک نکنید. و خواهان تکرار آن برای دیگران باشید. اگر به خدا ایمان دارید این عالیست ولی بدانید همه چیز از آن اوست. و باید قسمتی از تجربیات خود را به عنوان تشکر از این موهبتی که به شما داده شده به دیگران انتقال دهید. اگر انسانی مادی گرا هستید باز هم کمک به همنوع از صفات زیبای انسانیست. و نتیجه مستقیم آن به خود شما باز خواهد گشت.
          منظور من این نیست که که سیستم معاملاتی خود را همین امشب در یوتوب، فیسبوک، گوگل پلاس، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک عموم قرار دهید بلکه منظورمن این است که بی تفاوت نباشید.
          بدانید علم در معنای عام و در همه رشته ها در مرحله ای که به ما رسیده حاصل نشر آن بوده. نه در پنهان کردن آن در صندوقچه های قدیمی دل. این علم حاصل زحمات و تلاشها و حتی خون های گذشتگان ماست. پس به اندک علمی که در بازارهای مالی کسب کرده اید غره نشوید. و بدانید شما قسمت کوچکی از این بازار هستید.
          جای تعجب است که این حس انحصار طلبی و تک روی در جوامع غربی خیلی کمتر دیده می شود. کافیست سری به فروم ها و گروههایی که در سطح بین الملل در زمینه بازارهای مالی وجود دارد نگاه کنید که چقدر راحت و بی انتظار اطلاعات خود را در قالب متن فیلم صوت به انتشار می گذارند.
          ذات علم در حصار نمی گنجد هر چه قدر به نشر آن کمک کنید خود شما سیراب می شوید. چه بسا همین طرز فکر باعث آشنایی شما با افراد تازه و عقول جدید شود و همانطور که از قدیم گفته اند در هر مغزی فکری هست.
          اگر تریدر و معامله گر موفقی هستید از انتقال تجربیات خود به دیگران نترسید این بازار دریا و مخزن عظیم پول است و جای کسی تنگ نمی شود با نشر علم. به قول سرکارخانم طاهره جوانبانوی کارآفرین: من خیلی نگرانم که کسی از من تجربه هایم را ندزدد و با خودم آنها را زیر خاک ببرم.
          و اما شما معامله گران که ضررهای پیاپی ناامیدتان کرده بدانید که ضرر ها نیامده اند که هرگز نروند و سودها نیامده اند که همواره بمانند.
          بزرگی گفته: تمام چیزها در زندگی موقتی هستند. اگر خوب پیش می روند از آنها لذت ببرید، برای همیشه دوام نخواهند داشت. اگر بد پیش می روند نگران نباشید، برای همیشه دوام نخواهند داشت. فقط باید از شکست های خود درس بگیرید در غیر اینصورت این داستان تمامی ندارد

تراژدی ضرر در بازارهای مالی این نیست که ضرر ها آمده اند که بمانند برای ابد، بلکه این که ما دیر شروع کرده ایم و می خواهیم زود تمامش کنیم، تراژدی اصلی این بازار است.

معامله گران مبتدی نيروي عظيم دروني خود را بیدار کنید. تنهایی و گوگل و تمرکز روی ریتم های حرکتی قیمت ها سه معلم اصلی شما هستند در این جاده تاریک. موفق و پیروز باشید.

نظر

• نوشته اصلی توسط HST نمایش پست ها
            اقا خلیل خسته نباشید اردتمندیم دوست عزیز نظرت راجب ادعا بیکاری چی هستش ؟
            سلام حسین جان

دیتاهای بازار کار تاثیر غیر مستقیمی بر ترازپرداخت ها داره ؟ نه بدون شک تاثیر مستقیمی داراست و چون در این برهه الویت بازار ، دیتاهای بخش پرداخت هاست باعث تضغیف در کوتاه مدت دلار شد.چرا که هرچه بیکاری بیشتر بشه بدون شک در تولیدات کالا و خدمات بنگاه ها اثر گذار خواهد بود...

از سوی دیگر با تورم موجود و مجموع عوامل دیگر ، باعث تضعیف دلار شده که گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ بهره را مشکل ساز تر میکنه اما بایست دقت کنیم که نرخ بیکاری در محدوده خوبی است با وجود اینکه داده اشتغال غیر از بخش کشاورزی جهش ناامید کننده ای داشت.

حال این دیتاها به خودی خود اثر گذار نیست و بایست میانگین متجرک این دیتا را مورد ارزیابی قرار دهیم تا برآورد دقیقی به وجود بیاد

نظر

• سلام و خسته نباشید و نشکر
              سوالی برام ایجاد شدههمینطور که میدونید و تو این چند روزه شاهد بودید حتما روند ین و دلار عوض شده و البته بهتر بگم داره بهسمت عوض شدن میره با سرعت بسیار خوب
              حالا سوالم اینه با در نظر نگرفتن آمارای اقتصادی و تورمی امریکا و با نگاه صفر به موضوع نفت مه قیمت 55 رو یجورای شکست .اینم بهتره بگم در حال شکستنه میتونید رابطشو با اینکه چجوری از نظر اقتصادی میتونه تاثیر بزاره تو تضعیف بیشتر دلار بگید؟
              یکی از دوستان گفت همچین رابطه ای بینشون هست ولی متاسفانه هیچ توضیحی نداد و گفت برو خودت پیدا کن.
              قبلا از پاسختون کمال تشکرو دارم

نظر

• نوشته اصلی توسط babakst نمایش پست ها
                سلام و خسته نباشید و نشکر
                سوالی برام ایجاد شدههمینطور که میدونید و تو این چند روزه شاهد بودید حتما روند ین و دلار عوض شده و البته بهتر بگم داره بهسمت عوض شدن میره با سرعت بسیار خوب
                حالا سوالم اینه با در نظر نگرفتن آمارای اقتصادی و تورمی امریکا و با نگاه صفر به موضوع نفت مه قیمت 55 رو یجورای شکست .اینم بهتره بگم در حال شکستنه میتونید رابطشو با اینکه چجوری از نظر اقتصادی میتونه تاثیر بزاره تو تضعیف بیشتر دلار بگید؟
                یکی از دوستان گفت همچین رابطه ای بینشون هست ولی متاسفانه هیچ توضیحی نداد و گفت برو خودت پیدا کن.
                قبلا از پاسختون کمال تشکرو دارم
                سلام بزرگوار

در بین ارزهای اصلی پوند و دلار کانادا بیشتر از سایر ارزها رابطه مستقیم و نزدیک با قیمت نفت دارند. دلار کانادا به خاطر تولید و صادرات نفت که بر تراز پرداخت های این کشور که مخصوصا با ایالات متحده دارد بسیار تحت تاثیر قیمت نفت است و پوند انگلستان به دلیل اینکه نزدیک به 20 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور به نفت و صنایع پتروشیمی است رابطه ای بسیار نزدیک و مستقیم با قیمت نفت دارند. در نتیجه هر زمان که قیمت نفت افزایش پیدا می کند ارزش این ارزها بالا می رود و هر زمان که قیمت نفت کاهش پیدا می کند از ارزش این ارزها کاسته می شود. این رابطه زمانی بیشتر به تحلیل کمک می کند که با جابجایی قیمت نفت یک ارز را مانند پوند انگلستان یا دلار کانادا در مقابل ارزی که رابطه معکوس مقابل نفت دارد مانند ین یا دلار ایالات متحده بررسی شود. با این حال در شرایطی که حرکات این ارزها بدون توجه به قیمت نفت تحت تاثیر شرایط داخلی آنها جابجا می شود این رابطه نمی تواند مفید باشد.

یک نکته کلی توجه داشته باشید:

هر کشوری که صادر کننده کالایی باشد به دلیل بالا رفتن تراز پرداخت هایش تقویت ارز آن انتظار می رود و هر کشوری که وارد کننده بزرگ کالایی پایه ای باشد با بالا رفتن قیمت آن کالا در بازارهای جهانی به دلیل نامناسب شدن مقدار ترازپرداخت هایش از ارزش ارز آن کشور کاسته می شود.

نظر

• خیلی ممنون از توضیحاتتون
                  فرمودید رابطه عکس بین نفت و دلار -ین من دنبال این رابطه هستم راببطه ای که به این سادگی احتمالا نیستو غیر مستقیم هست و باعث نزول ایم ارزها میشه البته طبق نکته ای که فرمودید تا حدودی جا افتاد ولی به نظرم میاد چیزای دیگه ای هم دخیل باشن .سوالی که برام پیش میاد اینه امریکا در عین حال صادر کننده و وارد کننده خوبیه برای مفت آیا ترازش بازم تحت تاثیر قیمت نفت قرار میگیره؟
                  آیا تغییر قیمت نفت و در نتیجه تورمی که واسه کشورهای اروپایی ایجاد میکنه میتونه واسه رشد اقتصادی امریکا خوب باشه یا بد میشه؟
                  ببخشید من زیاد سوال کیپرسم اگه توضیحاتش زیاد بود و منبعی داشتید ممنون میشم معرفی کنید مطالعه کمنم برای درک بهتر یا اگه خودتون زحمت توضیحشم بکشید که عالی میشه
                  قبلا از پاسختون ممنونم

نظر

• با سلام خدمت استاد محترم
                    قبل از هر چيز بايد از اين همه سئوال پوزش بخواهم. همانطور كه قبلا خدمتتان در ايميل ارسالي عرض كردم، مدت 7 سال است كه فاركس كار ميكنم تا 6 سال اول به علت داشتن يك استاد بد سركار بوده و ضررهاي سنگيني دادم وفقط در طول اين يكسال و با داشتن استادان خوبي چون شما توانستم تقريبا از ضرر كردنهاي مكرر نجات پيدا كنم. اما هنوز به سوددهي مستمر نرسيده ام. اكنون تحليل تكنيكال و تحليل فاندامنتال و تحليل بين بازاري را بصورت عميق ميدانم. تكنيكي كه من انتخاب كردم تحليل تكنيكال چارلز داو ، تحليل اليوت، dt ، macd h4 ، دنبال كردن نظرات بانكهاي مركزي كشورها و همچنين شاخصهاي انها جهت اينكه كدام يك ميخواهند نرخ بهره خود را تغيير دهند، تحليل هفتگي بازدهي، كنترل نمودارهاي بلندمدت ارواق قرضه ، طلا ، نفت به روش چارلز داو (كتاب تكنيكال نوين بقلم مساح) ميباشد اما هنوز نتوانستم به يك جمع بندي كلي برسم. بدرستي حتي ترتيب انهارا نميدانم و نميدانم كه كدام تحليل را بايد اول در نظر بگيرم. كاملا گيج شده ام. نياز به كمك جنابعالي داشتم تا با رهنمودهاي خود مرا اگاه نمائيد. جنابعالي بسيار زحمت ميكشيد و در مورد هركدام از موارد بالا توضيحاتي را بصورت هفتگي ميدهيد اما ايكاش ميشد كه جنابعالي جمع بندي كلي از همه اين روشها ميداديد. مثلا در هفته اتي بجاي انكه بصورت مثلا پراكنده در يك قسمت درباره اليوت توضيح بدهيد و در قسمتهاي ديگر در مورد مثلا انتظارات و شاخصها، اينها را در يك جا جمع كرده و يك الگوي كاملا مرتبت با يكديگر و با در نظر گرفتن تمام فاكتورها ارائه ميداديد. جنابعالي قول داده بوديد كه تركيبي از اليوت و فاندامنتال را اموزش دهيد اما هنوز فرصت اين كار را نداشتيد .
                    استاد محترم فكر كنم كه تنها كسي كه در كشور ايران ميتواند به داد ما برسد جنابعالي هستيد . استادان ديگر مثل نيما ازادي وجود دارند، اما اينها همه تك بعدي هستند و فقط جنبه تكنيكال مسئله را ميبينند و فقط جنابعالي تمام جوانب را مد نظر قرار ميدهيد. خواهش ميكنم كمكمان كنيد و مارا از تجربه خودتان سيراب نماييد. مطمئنا افرادي چون وارن بافت و ... با به اشتراك گذاشتن تجربه هاي خود به ثروتهاي افسانه اي دست پيدا كردند و انشالله جنابعالي هم به اين مهم دست پيدا كنيد.
                    باتشكر

نظر

• سلام دوستان امروز داده هایی که برای gbp اومد منفی بود اما این ارز در برابر سایر ارزها به شدت رشد کرد چرا ؟
                      در فارکس آنچه پایان پذیر است فرصت های معاملاتی نیست ، سرمایه شماست !

نظر

• به نظرم چون امار اشتغال انگلیس مطابق پیشبینی و بهتر از دوره قبل اعلام شد

نظر

• با انتشار امار مثبت از اقتصاد امریکا احتمال کاهش قیمت طلا بالا گرفته است

نظر

• بالا گرفته يعني زياد شده يعني بالايه يعني جايي رو گرفته ؟؟؟؟؟؟؟

نظر

• نوشته اصلی توسط babakst نمایش پست ها
                              خیلی ممنون از توضیحاتتون
                              فرمودید رابطه عکس بین نفت و دلار -ین من دنبال این رابطه هستم راببطه ای که به این سادگی احتمالا نیستو غیر مستقیم هست و باعث نزول ایم ارزها میشه البته طبق نکته ای که فرمودید تا حدودی جا افتاد ولی به نظرم میاد چیزای دیگه ای هم دخیل باشن .سوالی که برام پیش میاد اینه امریکا در عین حال صادر کننده و وارد کننده خوبیه برای مفت آیا ترازش بازم تحت تاثیر قیمت نفت قرار میگیره؟
                              آیا تغییر قیمت نفت و در نتیجه تورمی که واسه کشورهای اروپایی ایجاد میکنه میتونه واسه رشد اقتصادی امریکا خوب باشه یا بد میشه؟
                              ببخشید من زیاد سوال کیپرسم اگه توضیحاتش زیاد بود و منبعی داشتید ممنون میشم معرفی کنید مطالعه کمنم برای درک بهتر یا اگه خودتون زحمت توضیحشم بکشید که عالی میشه
                              قبلا از پاسختون ممنونم
                              خوب بدون شک رابطه ها خیلی پیچیده و خیلی از عوامل و شرایط اثرگذار هستند . حال این به صورت عامه بیان شد.نفت یک کالای پایه ای محسوب میشه و بدون شک در تراز تاثیر گذار میباشد که این عامل خود در رشد اقتصادی هست.در دوره هایی که افت قیمت جهانی کالاهای پایه ای روی می دهد به دلیل اینکه این افت قیمت بر اقتصاد همه کشورها و ارزهای آنها با دامنه متفاوت اثرگذار است ، باعث میشود از اهمیت شاخص های بخش تورم برای تاثیرگذاری بر نرخ ارز کاهش پیدا کند.نمونه هم میتوان در اقتصاد سوئیس و آمریکا مشاهده کنید که با وجود کاهش شدید شاخص قیمت مصرف کننده اثر این شاخص بر ارزش فرانک و دلار بسیار محدود بوده است و ارزش فرانک یا دلار افت شدید را نشان نداد

نظر

• نوشته اصلی توسط omidnabeghe نمایش پست ها
                                با سلام خدمت استاد محترم
                                قبل از هر چيز بايد از اين همه سئوال پوزش بخواهم. همانطور كه قبلا خدمتتان در ايميل ارسالي عرض كردم، مدت 7 سال است كه فاركس كار ميكنم تا 6 سال اول به علت داشتن يك استاد بد سركار بوده و ضررهاي سنگيني دادم وفقط در طول اين يكسال و با داشتن استادان خوبي چون شما توانستم تقريبا از ضرر كردنهاي مكرر نجات پيدا كنم. اما هنوز به سوددهي مستمر نرسيده ام. اكنون تحليل تكنيكال و تحليل فاندامنتال و تحليل بين بازاري را بصورت عميق ميدانم. تكنيكي كه من انتخاب كردم تحليل تكنيكال چارلز داو ، تحليل اليوت، dt ، macd h4 ، دنبال كردن نظرات بانكهاي مركزي كشورها و همچنين شاخصهاي انها جهت اينكه كدام يك ميخواهند نرخ بهره خود را تغيير دهند، تحليل هفتگي بازدهي، كنترل نمودارهاي بلندمدت ارواق قرضه ، طلا ، نفت به روش چارلز داو (كتاب تكنيكال نوين بقلم مساح) ميباشد اما هنوز نتوانستم به يك جمع بندي كلي برسم. بدرستي حتي ترتيب انهارا نميدانم و نميدانم كه كدام تحليل را بايد اول در نظر بگيرم. كاملا گيج شده ام. نياز به كمك جنابعالي داشتم تا با رهنمودهاي خود مرا اگاه نمائيد. جنابعالي بسيار زحمت ميكشيد و در مورد هركدام از موارد بالا توضيحاتي را بصورت هفتگي ميدهيد اما ايكاش ميشد كه جنابعالي جمع بندي كلي از همه اين روشها ميداديد. مثلا در هفته اتي بجاي انكه بصورت مثلا پراكنده در يك قسمت درباره اليوت توضيح بدهيد و در قسمتهاي ديگر در مورد مثلا انتظارات و شاخصها، اينها را در يك جا جمع كرده و يك الگوي كاملا مرتبت با يكديگر و با در نظر گرفتن تمام فاكتورها ارائه ميداديد. جنابعالي قول داده بوديد كه تركيبي از اليوت و فاندامنتال را اموزش دهيد اما هنوز فرصت اين كار را نداشتيد .
                                استاد محترم فكر كنم كه تنها كسي كه در كشور ايران ميتواند به داد ما برسد جنابعالي هستيد . استادان ديگر مثل نيما ازادي وجود دارند، اما اينها همه تك بعدي هستند و فقط جنبه تكنيكال مسئله را ميبينند و فقط جنابعالي تمام جوانب را مد نظر قرار ميدهيد. خواهش ميكنم كمكمان كنيد و مارا از تجربه خودتان سيراب نماييد. مطمئنا افرادي چون وارن بافت و ... با به اشتراك گذاشتن تجربه هاي خود به ثروتهاي افسانه اي دست پيدا كردند و انشالله جنابعالي هم به اين مهم دست پيدا كنيد.
                                باتشكر
                                سلام امید جان

منو با محبت و لطفتون شرمنده کردید ، خواهش میکنم لقب استادی به بنده ندید و منو همون خلیل صدا کنید کفایت میکند.

خوب در ابتدای تاپیک اموزش بنیادی شش سوال مطرح شد که فی الواقع بیس کار میباشد

هر سوال از طریق هر یک از سبک های تحلیلی پاسخ داده میشوند که در ایمیل برای شما تشریح کردم.

خوب جداول و اطلاعات جدا گذاشته میشود تا اینکه هرکس با توجه به نیاز خودش بهره ببرد. شاید یک نفر بازدهی برای آن کفایت کند ! دیگری علاوه بر این به اطلاعات کوت هم نیم نگاهی بندازد و در آخر بر اساس سبک تکنیکی خودش نقاط ورود و خروج مناسب را استخراج کند که الیوت ممکنه برای این فرد قابل قبول نباشد. اینکه یهوو من بیام یک پست درج کنم و تحلیل نموداری یک شاخص بگذارم و قیمت ها و جهت رو چارت مشخص کنم ممکنه شخصی مطلع از پشتوانه این تحلیل نباشد و صرفاً تک بعدی الیوت تکنیکال ببیند. پس بهتر که قسمت های پازل را جداگانه قرار داد و شاخص مناسب ترید را در نهایت با چارت و تحلیل آن به نمایش گذاشت.

انشالله موفق باشید.

نظر

پردازش ...
                                X