اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• امروز گزارش اشتغال ‪ADP ‬در ایالات متحده و بیانیۀ کمیتۀ بازارهای آزاد فدرال ریزرو منتشر خواهد شد

‬گزارش اشتغال ‪ADP ‬که نشانه هایی از میزان ایجاد شغل در ژوئن را آشکار خواهد کرد.

به عنوان یک آمار اولیه پیش از آمار رسمی اشتغال غیرکشاورزی nfp است که در روز جمعه منتشر می شود و مهمترین خبر اقتصادی تاثیرگذار خواهد بود‪

آمار مربوط به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در تخمین اولیه برای سه ماهۀ دوم منتشر خواهد شد که انتظار می رود نسبت به فصل قبلش کاهش داشته باشد‪. ‬

بیانیۀ کمیتۀ بازارهای آزاد فدرال ریزرو که آشکار کنندۀ برخی از تمایلات فدرال ریزرو در مورد سیاست پولی اش خواهد بود‪. ‬فعالان بازار انتظار دارند که راهکار بهتری در مورد برنامۀ خرید اوراق قرضه ارائه شود‪

شاید بن برنانکه برای کاهش میزان خرید سرمایه، دوباره به سطح مشخصی از ایجاد شغل در هر ماه اشاره کند‪. ‬
    ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 07-31-2013, 01:47 PM
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• ببخشید.میدونم دارم جای نا مناسب پست می..زنم.اما اگه یه راهنمایی. کنید خیلی. ممنون میشم.این تا eur jpyکی. میاد پایین؟تا چه محدوده ؟
      ویرایش توسط baqorbani : https://www.traderha.com/member/7810-baqorbani در ساعت 07-31-2013, 02:47 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط baqorbani نمایش پست ها
        ببخشید.میدونم دارم جای نا مناسب پست می..زنم.اما اگه یه راهنمایی. کنید خیلی. ممنون میشم.این تا eur jpyکی. میاد پایین؟تا چه محدوده ؟
        دوست بزرگوار در این زمینه پیشنهاد میدم در تاپیک های پست درج کنید که تحلیل تکنیکی ارایه میدهند. چرا که ما از بنیادی قیمتی بدست نمی آوریم ( هدف کلی جهت ، ارجحیت و گاهی نرخ های تعادلی )

نظر

• نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
          امروز گزارش اشتغال ‪adp ‬در ایالات متحده و بیانیۀ کمیتۀ بازارهای آزاد فدرال ریزرو منتشر خواهد شد

‬گزارش اشتغال ‪adp ‬که نشانه هایی از میزان ایجاد شغل در ژوئن را آشکار خواهد کرد.

به عنوان یک آمار اولیه پیش از آمار رسمی اشتغال غیرکشاورزی nfp است که در روز جمعه منتشر می شود و مهمترین خبر اقتصادی تاثیرگذار خواهد بود‪

آمار مربوط به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در تخمین اولیه برای سه ماهۀ دوم منتشر خواهد شد که انتظار می رود نسبت به فصل قبلش کاهش داشته باشد‪. ‬

بیانیۀ کمیتۀ بازارهای آزاد فدرال ریزرو که آشکار کنندۀ برخی از تمایلات فدرال ریزرو در مورد سیاست پولی اش خواهد بود‪. ‬فعالان بازار انتظار دارند که راهکار بهتری در مورد برنامۀ خرید اوراق قرضه ارائه شود‪
          خلیل جان بنظرت nfp از چه میزان بالاتر پایدار شود تمایل اینها برای کاهش تزریق پول بیشتر می شود؟
          .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
          https://telegram.me/Cyclicalwaves
          https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
            خلیل جان بنظرت nfp از چه میزان بالاتر پایدار شود تمایل اینها برای کاهش تزریق پول بیشتر می شود؟
            مهندس جان تصویر ببینید:

اشتغال در یک روند ساید در حال پیش رویی هست (حتی زیر میانگین متحرکش) ، به طور میانگین از 230 هزارتا به بالا بیاد دیدگاه مثبت ایجاد میکنه (خارج شدن از حالت ساید) و از اینجاست که دیگه فد دیدگاه کاهشی در پیش گیره

http://www.fxstreet.com/economic-cal...9-2b6c0ca92811
            ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 07-31-2013, 08:22 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط matin نمایش پست ها
              این تزریق 85 بیلیونی چه تا ثیر ی بر طلا خواهد داشت.

ایا کو تاه مدت خواهد بود؟

دوستان در هر تاپیک مباحث مربوط به آن پست درج کنید ، وسط تحلیل ها سوالاتتون مطرح نکنید ... ممنون

در مورد سوال شما باید عنوان کنم اگر مبنا پوشش ریسک تورم و ترس از تورم باشه "چند دیدگاه وجود داره و این یک نظریه است" با افزایش نقدینگی تورم وجود میاد "حالا این ساده گفتم برای مباحث کاهش ارزش پول و.. به دانسته های عمومی اقتصاد رجوع کنید که چند پست در زمینه جنگ ارزی زدم" و سرمایه ترسو برای این پوشش به سمت طلا میره و باعث تقویت میشه !

qe در ایالات متحده تاثیر ریسک سیستماتیک میزاره والی هر کشوری چنین تاثیری بر اونس جهانی نخواهد داشت

مقوله فاند طلا یک مقوله گسترده هست خلاف کالاهای دیگر مارکت های دیگر... حتی از دیدگاه شخصیم از بازار ارز یک بازار مادر هست و سختترین شاخه برای یک اقتصاددان محسوب میشه سخت تر هست چون مربوط به یک اقتصاد و یک کشور نیست و عوامل تاثیر گذار زیادی بر این فلز زرد رنگ حاکم هست.

موفق باشید

نظر

• انشالله بعد از راه افتادن در دوره گن که امروز وارد شدم و تسلط نسبتا مناسب شروع به ساخت ویدئو کلیپ های آموزش فاندامنتال میکنم.

As anticipated the FOMC left its policy unchanged in the last meeting, which ended today July 31st. In the released statement, the FOMC stated it will maintain its current $85 billion a month of long term securities until the U.S labor market will show a substantial improvement:
                “The Committee is prepared to increase or reduce the pace of its purchases to maintain appropriate policy accommodation as the outlook for the labor market or inflation changes.”
                The FOMC statement remained very unclear and ambiguous as to when or under what conditions the Fed will scale down the FOMC’s assert purchase program or QE3:
                “In determining the size, pace, and composition of its asset purchases, the Committee will continue to take appropriate account of the likely efficacy and costs of such purchases as well as the extent of progress toward its economic objectives.”
                This ambiguity may have contributed to the recent rally of gold and silver prices as it keeps the door open for the FOMC to maintain its QE3 program and perhaps not tapering it in 2013.

The recent estimate of GDP growth rate for the second quarter in the U.S came out and showed the U.S economy grew by 1.7% in the second quarter, which is better than many had expected. Will this news help the FOMC members decide on their next move regarding tapering QE3? Perhaps Friday’s release of the non-farm payroll report will also influence FOMC members regarding the outlook of the labor market
                .

نظر

• U.S. Stocks Erase Rally as Investors Analyze Fed Comments
                  First Reaction: "Slightly Dovish FOMC Doesn't Preclude Sep Tapering" - Barclays
                  Why August Is The Time To Re-Build USD Longs - Deutsche Bank
                  هنوز بحث tapering روی میز هست و نمیشه گفت دلار تضعیف شده.
                  احتمالا اگر فردا امار اشتغال خوب بیاد(که فکر میکنم بیاد)
                  طلا باید سقوط سنگینی بکنه.
                  البته امروز ممکنه با اخبار یورو طلا تقویت شه(احتمالا یورو تقویت میشه به علت انتخابات پیش رو)

نظر

• نوشته اصلی توسط mohammad110 نمایش پست ها
                    U.S. Stocks Erase Rally as Investors Analyze Fed Comments
                    البته امروز ممکنه با اخبار یورو طلا تقویت شه(احتمالا یورو تقویت میشه به علت انتخابات پیش رو)
                    سپیده چو شب را به بر درگرفت شبش کرد بدرود و ره برگرفت

خوب دیگه فد دیدگاهش متمرکز کرده روی دیتاهای لایبور و بی شک مثبت بشه که احتمال بالا هست"با توجه به adp" باعث میشه اقتصاددانان دیدگاه کاهشی سیاست ها را دنبال کنند و طلا سقوط کند.

ارجحیت الان مارکت دیتاهای بخش اشتغال هست . "از استیتمنت بانک مرکزی و نرخ بهره بین بانکی تشخیص داده میشود"

نظر

• ‬فدرال ریزرو ایالات متحده برنامۀ خرید اوراق قرضۀ مولتی میلیاردی اش را حفظ کرد‪

‬فدرال ریزرو ایالات متحده دیروز در بیانیه اش گفت که اقتصاد با سرعتی ‪"‬کم‪" ‬در حال توسعه است‪. ‬لحن فدرال ریزرو تغییر کرده است چراکه در ماه ژوئن از کلمۀ ‪"‬معتدل‪" ‬برای توصیف رشد اقتصادی استفاده کرده بود‪.‬
                      از چین نیز خبر رسید که بخش تولید آن کشور پیشرفت کرده است‪. ‬تحت تاثیر این عوامل بازارهای سهام اروپا همینک صعود دارند‪.‬ "استرالیا روگش روشن میشود"

‬شاخص رسمی مدیران خرید چین نیز از رقم ‪50.1 ‬در ماه ژوئن به رقم ‪50.3 ‬در ماه ژوئیه رسید‪.‬

نظر

• نوشته اصلی توسط mohammad110 نمایش پست ها
                        U.S. Stocks Erase Rally as Investors Analyze Fed Comments
                        خوب پیش بینی ما کاملا درست بود. یورو امروز قوی شد(بعد از کنفرانس) اما اما اما
                        قرار بود فردا دلار قوی بشه قبل امار اشتغال که من مطمئن بودم از این قضیه ولی
                        سفته بازها دست منو خوندند یک روز زودتر وارد شدند برای همین دلار بشدت تقویت شد و طلا ریخت
                        اگر دقت کنید یورو نسبت به ارزهای دیگه تقویت شده و دلار هم یک روز زودتر تقویت شد و خلاصه
                        این سفته بازها گند زدن به برنامه ای که داشتم برای خرید دلار یا فروش طلا قبل امار اشتغال فردا
                        اینم سند
                        The Canadian dollar fell the most in five weeks on speculation a projected drop in the U.S. jobless rate last month may bolster the case for the Federal Reserve to slow monetary stimulus in Canada’s biggest trade partner.
                        The currency weakened as data showed applications for jobless benefits in the U.S. unexpectedly fell to a five-year low and manufacturing rose. The U.S. dollar rose versus most major peers. Data due tomorrow are forecast to show the U.S. jobless rate declined to 7.5 percent last month, from 7.6 percent, according to a Bloomberg survey. Canada reported yesterday its economy grew more slowly in May than forecast.

خلاصه این پوزیشن طلایی مفت پرید.

نظر

• تاریخ آپدیت: 2 آگوست 2013

در پی انتشار آمار مربوط به شاخص مدیران خرید بخش تولید متعلق به ‪ism ‬که در رقم ‪55.4 ‬اعلام شد و بسیار بهتر از رقم ‪52.1 ‬بود که پیش بینی می شد اعلام شود و همچنین انتشار آمار مربوط به تعداد مدعیان بیکاری که بطور غافلگیرکننده ای بهتر از حد انتظار اعلام شد، ارزش دلار در پنجشنبه و اوایل جمعه در برابر اکثر ارزهای اصلی افزایش پیدا کرد‪

فدرال ریزرو تصمیم گرفت که تغییری در برنامۀ خرید سرمایه ایجاد نکند و در بیانیه اش که در روز چهارشنبه منتشر شد لحنی حامی کاهش نرخ های بهره داشت اما تا زمان نشست بعدی توجه نسبت به آمار اقتصادی وجود خواهد داشت‪

خبر مهم که امروز منتشر خواهد شد، خبر مربوط به اشتغال بخش غیرکشاورزی ایالات متحده در ماه ژوئیه است که انتظار می رود ‪184‬هزار شغل افزایش پیدا کرده باشد‪. ‬

‬شاخص های اولیه نظیر شاخص های مربوط به بازار کار، گزارش ‪adp ‬که بهتر از حد انتظار اعلام شد و پیشرفت شاخص اشتغال ‪ism ‬از رقم ‪48.7 ‬در ماه ژوئن به رقم ‪54.4 ‬در ماه ژوئیه این توقع را ایجاد کرده اند که گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی نیز بهتر از حد انتظار اعلام شود‪

‬بانک مرکزی اتحادیۀ اروپا و بانک مرکزی انگلستان دیروز تصمیم گرفتند که سیاست های پولی شان را تغییر ندهند‪. ‬بانک مرکزی اتحادیۀ اروپا بر نگرانی ها پیرامون کاهش تورم تاکید کرد و بانک مرکزی انگلستان نیز تصمیماتش را تا زمان انتشار گزارش تورمی که با هدایت رو به جلوی پولی همراه خواهد بود، به تاخیر انداخت‪.‬

نظر

• دوستان زیادی به من پیام میدهند که مطالبی درج میکنی تئوری است و جنبه عملی کمی داره ...

دقت کنید که در مبحث بنیادی ما با مفاهیم سرو کار داریم ، اگر چنین نبود همه در این وادی گام برمیداشتند.

تحلیل این هفته را در تاپیک تحلیل بنیادی ببینید ، از ریسک موجود ، ارجحیت بازار و سناریو محتمل "جهت" با دلایل ذکر کردم.

ما خود را از قبل در مورد فراریت روز nfp آماده کرده بودیم و میدانستیم بازار در روز جمعه تکلیف خود را تا خبر آ کلاس بعدی تعیین میکند.

در مورد سیاست ها صحبت کردیم و در آموزش ها سیاست ها را بررسی کردیم با جزیات...اینجا بگم دیدگاه تسهیلی"انبساطی" باعث کاهش ارزش ارز محلی میشه و در بلند مدت برای حمایت اقتصاد هست ، تکرار میشه.

نظر

• دان هالند کارشناس ارشد این موسسه تحقیقاتی گفت: ما پیش بینی می کنیم که رشد اقتصادی جهان در سال 2013 میلادی کاهش خواهد داشت، رشد اقتصادی جهان امسال به رقم 3.1 درصد خواهد رسید.

این رقم نسبت به سال 2012 میلادی کاهش یافته است. منطقه یورو امسال همچنان در رکود اقتصادی خواهد ماند، اگر چه طبق برنامه های اتخاذ شده می تواند 25 درصد در تولید ناخالص داخلی رشد را تجربه کند. با این وجود کاهش رشد اقتصادی در کشورهای مانند؛ ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و ایرلند حتی هلند، فرانسه و اسلوونی نیز بیش از پیش قابل پیش بینی است.

رشد اقتصادی ایالات متحده در نیمه اول سال 2013 دور از انتظار نبود اما هنوز هم به نقطه ایده آل نرسیده بلکه همچنان فرایند رشد را ادامه می دهد.

بر این اساس رشد اقتصادی جهان در سال 2014 میلادی نیز مطابق پیش بینی های موسسه تحقیقاتی لندن به کمتر از 3.4 درصد خواهد رسید که این آمار بسیار کمتر از توان طبیعی اقتصاد برای رشد می باشد.

نظر

• جدولی در زیر میزارم که تغییرات nfp همراه با تاریخ نوشته شده است و همچنین میزارن تغییرات طلا و نقره و جفت ارز دلار به ین که یکی از معیار ها برای بررسی ریسک گریزی محسوب میشه

نظرتون راجب به این تغییرات چیه؟ رابطه ای پیدا میکنید بین افزایش و کاهش nfp و تغییرات طلا یا خیر؟

نظر شخصی من اینه که طلا به طور عالب برعکس عمل کرده یعنی اینکه اگر nfp افزایش پیدا کرده طلا سقوط و بلغکس ...

در ضمن یک نکته هم باید بگم که ما در شرایط و دوره های مختلف داده ها اهمیتشون تغییر پیدا میکنه همچنین اولویت بندی فدرال رزرو " بانک مرکزی امریکا" و این در حرکات تاثیر مستقیمی داره

اما میخوایم به صورت غالب ببینیم تاثیرش چی میتونه باشه و ایا معیار و ملاک مناسبی جهت تحلیل طلا هست یا خیر ، چرا که در برخی تحلیل های بزرگان بازار میبینم که nfp مورد انالیز قرار دادند بلفرض مثال مهندس نیما

و چون سواد بنده در این زمینه "تحلیل طلا از دیدگاه بنیادی" ضعیف هست و یه جورای قبول ندارم ، در حال گسترش بر روی این فلز زرد رنگ هستم.

باز میگم سواد شخصی من روی بازار طلا صفر هست و بر اساس مفاهیم پایه ای مورد آنالیز قرار میدهم و روابط هنوز برای ذهنم حلاجی نشده است دلیلش هم اینست که اونس جهانی تنها تحت تاثیر یک اقتصاد نیست و دلیل تحلیل بزرگان بر اساس nfp این هست که اقتصاد ایالات متحده یک چهارم اقتصاد جهانی را در برداره و میتونه ریسک سیستماتیک بر بازار بوجود بیاره. پس نگران اظهار بیاناتتون نباشید که بیسوادتون همینه که پست درج کرده

ارادت

نظر

پردازش ...
                                X