اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط kouroshg نمایش پست ها
    تحلیل روند و قیمت اونس جهانی طلا و شاخص دلار در هفته دوم ماه سپتامبر
    نویسنده: Trader - ۱۳٩۳/٩/۱٦
    با نام خداوند
    در اولین روز هفته گذشته شاهد یک نزول هیجانی به دلیل عدم تصویب همه پرسی افزایش ذخایر طلای کشور سوویس و سپس صعود 80 دلاری طلا تا سطح 1215 دلار بودیم و در ادامه پیش بینی کردیم که بازار بدون روند خواهد بود و توصیه شد که بهتر است طی این روزها بیشتر نظاره گر باشیم و البته احتمال نزول اونس به دلیل تقویت شاخص دلار ، داده شده بود که در نهایت با انتشار خبر آمار اشتغال آمریکا و مثبت بودن آن ، شاخص دلار تقویت شد و موجب ریزش طلا به زیر سطح 1200 دلار برای هر اونس شد .
    روند صعودی شاخص دلار و همچنین رشد بیش از حد بازار سهام آمریکا ، موجب شده است تا صدای ترکیدن حباب برای بازار سهام این کشور به گوش برسد که اینجانب نیز به شخصه احتمال نزول شاخص دلار را بسیار محتمل میدانم که این مساله میتواند موحب حرکاتی صعودی برای طلا طی هفته جاری باشد .

در کل برای این هفته انجام خریدهای پلکانی در سطوح زیر 1175 دلار را کم ریسک ارزیابی میکنیم و احتمال صعود اونس بعد از دیده شدن این سطوح را بالا میدانم اما باید به مساله بالا بودن ریسک بازار طی این روزها توجه داشت چرا که اونس برای صعود با مقاومت هایی اساسی روبه رو خواهد شد و لذا خروج از بازار نیز باید به صورت پلکانی با کاهش حجم معاملات و حفظ سودهای کسب شده همراه باشد.
    گفتنی است که تقویم اقتصادی بازار طی این هفته پر کار نبوده و مهمترین خبری که در حوزه دلار خواهیم داشت ، آمار مرتبط با خرده فروشی ایالات متحده آمریکا خواهد بود که در روز 5 شنبه راس ساعت 5 بعد از ظهر به وقت تهران انتشار خواهد یافت .

با آرزوی موفقیت
    بازار تبادلات ارزی 1
    سلام
    خیلی ممنون از تحلیلتون-امیدوارم مداوم باشه
    فقط یه مخالفتی داشتم.درمورد تحلیلتون از دلار امریکا و طلا
    بانک مرکزی آمریکا چشم انداز افزایشی داره و اخبار این کشور هم تقویت کننده این مساله هستن.در مقابل ecb سیاست عکس رو داره که این به نفع دلار هست.
    اما درمورد طلا:
    من شخصا برای تحلیل طلا از سه فاکتور استفاده میکنم.
    1-قیمت دلار--------------صعودی--------------طلا منفی
    2-وضعیت تورمی کل------نزولی---------------طلا منفی
    3-وضعیت ریسک---------ریسک پذیر----------طلا مثبت

البته خودم روند مشخصی رو برای طلا تشخیص ندادم.ولی میدونم خریدش اونقدرها هم کم ریسک نیست.
    درضمن تحلیل بنده همیشه میان مدت و بلند مدته.

نظر

• تحلیلی که بنده ارائه میکنم فقط برای همین هفته است . خرید اونس هم یک سیگنال کوتاه مدت برای همین هفته است که شاید در یک روز این سیگنال به تارگت خودش برسد.
      به لحاظ بنیادی هم باید عرض کنم که فاندامنتال ها تنها سرعت بازار را برای رسیدن قیمت به نقاطی که باید برسد ، تقویت میکند که البته باید برای ترید در بازار به آنها تسلط داشته باشید همچنین گفتنی است که جهت بسیاری از اخبار ، همیشه قبل از انتشارش تا حد زیادی مشخص است ! لذا قدرت تحلیلی خود را در چارت تقویت کنید و همیشه به دنبال آموزش باشید چرا که راه پیش بینی فاندامنتال ها برای کوتاه مدت ، فقط و فقط تحلیل چارت است .

موفق باشید

نظر

• من که هرچی خواستم یک رابطه مشخص در مورد طلا یافت کنم نشد. فقط یک سری اصول هست که آن هم در مواقعی درست هست. در مواقعی هم اینجور نیست و این به دلیل تاثیرگذاری کشورهای مختلف بر روی عرضه و تقاضا آن هست. به نظرم بیشتر با دید تکنیکالی و روانشناسی به این فلز زرد رنگ نگاه بشه خیلی بهتر هست.

نظر

• اینکه چشم انداز تورمی پایین برای اقتصادهای بزرگ جهان چین اتحادیه اروپا ژاپن نشانی بر نزولی بودن شاخص کالاست شکی نیست و به طیع اون طلا

اما به نظرم چند علت مانع نزول شدید طلا در اینده هست

1- بهای تمام شده که در کف خودش قرار داره و خریداران رو وسوسه میکنه

2- اولین اقتصاد بزرگ دنیا داره رشد اقتصادی رو با چشم انداز تورمی ایچاد میکنه که نویدی بر پایان نزول شاخص کل کالا در اینده است یعنی از نگاه بزرگان که با دیدی بلندمدت به سرمایه گذاری نگاه میکنند هر نزولی در طلا قیمت رو برای این نوع سرمایه گذارن جذاب میکنه در نگاه سرمایه گذاری بلندمدت

3- عدم تعادل در ارزش گذاری داراییها برای سرمایه گذاران این عدم تعادل رو رفته رفته بایستی از سهام به مسکن و کالا ایجاد کنه البته بعد از ایجاد رشدی پایدار با تورم مثبت در اقتصاد کل جهان که این امر همواره از رکود به رونق یک روند تکراری بوده و خواهد بود

اما این پروسه نیاز به زمانی حداقل دوساله با بر اورد بنده تا به الان داره و در نتیجه انتظار بازاری روند دار از طلا طی حداقل دوسال اینده به خصوص رونددار صعودی دور از ذهن است و اما به خاطر علت های یک و دو انتظار روند های نزولی جون دار هم بعید به نظر میرسد

به نظرم برای معاملات فروش نباید تارگت فروش رو باز گذاشت و همجنین هر خریدی هم در کف با برخورد به اولین مقاومت پرریسک میشه

به نظرم بهترین گزینه تو این دوسال نوسانگیری کرد در کف وسقف فروش در 1220 و خرید در 1120 و یا پایین تر که به شخصه اصلا خرید رو برای معامله توصیه نمیکنم مگر اینکه برای سرمایه گذاری بالای دو سال باشه

نظر

• خب جمعه nfp با یه افزایش غافلگیر کننده 321k اعلام شد که تو 10 سال گذشته تا به حال فقط دو بار به چنین عددی رسیده بوده.

این خبر میتونه باعث ریسک پذیری بازار بشه اما من قبلش برای تصمیم گیری به آخرین تورم و جی دی پی آمریکا هم نگاه میکنم که جی دی پی -0.5 کاهش داشته و تورم روی 1.7 ثابت مونده اما بنا به اظهارات بانک مرکزی آمریکا این یه توقف کوتاه مدت تو رشد آمریکاست. بنابراین من اینطور استنباط میکنم که بازار به این داده ها بدبین نیست.

حالا برای تائید ریسک پذیری به 2 خبر مهم قبل از این توجه میکنم که جی دی پی اروپا با 0.2 افزایش مثبت بوده و بانک مرکزی اروپا تو اجرای محرک وقفه ایجاد کرده. البته از نظرم این داده ها خیلی هم قوی نیستند اما چیزی که منو خوشبین میکنه نسبت به ریسک پذیری مثبت اعلام شدن لایبور یورو و پوند هر دو با همه. اما به هر حال باید بسیار محتاط بود.

به نظرم بازار به شدت منتظر جی دی پی آمریکا(30 ژانویه) و جلسه بانک مرکزی اروپا(22 ژانویه) هست و تا اون موقع اگه اتفاق خاصی نیفته بازار تقریبا رنج میمونه و بعد از اون روند خواهیم داشت.

نظر

• مفهوم ریسک پذیری و ریسک گریزی حال حاضر

از دید سرمایه گذاران چشم انداز رشد اقتصادی امیدوارکننده افزایش ریسک پذیری اما ریسک پذیری برای چی برای کسب سود از اختلاف نرخ بهره و افزایش نرخ ارز با هم

در حال حاضر بیشترین نرخ بهره به ترتیب نیورلند 3.5% و استرالیا 2.5% وکمترین به ترتیب سوئیس 0% و ژاپن 0.1% امریکا 0.25%

اما چشم انداز آینده نرخ بهره تا پایان سال 2016 تنها و تنها آمریکا با پیش بینی افزایش حدودا 2.5% و برای سایر کاهش یا ماندن در سطح فعلی

ریسک پذیری یعنی سرمایه گذاری در ارزی که بالاترین نرخ بهره رو با روند افزایشی در اینده داره

1- بالاترین نرخ بهره = سود بردن بیشتر از اختلاف نرخ بهره با سایر کشورها
              2- با چشم انداز افزایشی در اینده = سود بردن از افزایش ارزش اون ارز در اینده

که این دو بایستی با هم باشه بیشترین نرخ بهره بدون چشم انداز افزایشی در اینده سودی نصیب سرمایه گذار نمیکنه چرا که کاهش نرخ ارز سبب خنثی شدن سود حاصله از اختلاف نرخ بهره میشه

در حال حاضر هیج یک از کشورها با اقتصاد بزرگ نرخ بهره بالا با چشم انداز افزایشی نداره
              در حالیکه امریکا با چشم انداز افزایشی نرخ بهره در آینده وفراتر رفتن اختلاف نرخ بهره اون با سایر اقتصادهای بزرگ بهترین سرمایه گذاری محسوب میشه

پس عملا ریسک پذیری به معنای قدیم اون اینجا کاربرد نداره بلکه طبق شرایط بازار ریسک پذیری و ریسک گریزی برای سرمایه گذار تعریف میشه

موفق وپیروز باشید
              ویرایش توسط Momayez : https://www.traderha.com/member/10432-momayez در ساعت 12-08-2014, 12:21 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط YEZ نمایش پست ها
                مفهوم ریسک پذیری و ریسک گریزی حال حاضر

از دید سرمایه گذاران چشم انداز رشد اقتصادی امیدوارکننده افزایش ریسک پذیری اما ریسک پذیری برای چی برای کسب سود از اختلاف نرخ بهره و افزایش نرخ ارز با هم

در حال حاضر بیشترین نرخ بهره به ترتیب نیورلند 3.5% و استرالیا 2.5% وکمترین به ترتیب سوئیس 0% و ژاپن 0.1% امریکا 0.25%

اما چشم انداز آینده نرخ بهره تا پایان سال 2016 تنها و تنها آمریکا با پیش بینی افزایش حدودا 2.5% و برای سایر کاهش یا ماندن در سطح فعلی

ریسک پذیری یعنی سرمایه گذاری در ارزی که بالاترین نرخ بهره رو با روند افزایشی در اینده داره

که این دو بایستی با هم باشه بیشترین نرخ بهره بدون چشم انداز افزایشی در اینده سودی نسیب سرمایه گذار نمیکنه چرا که کاهش نرخ ارز سبب خنثی شدن سود حاصله از اختلاف نرخ بهره میشه

در حال حاضر هیج یک از کشورها با اقتصاد بزرگ نرخ بهره بالا با چشم انداز افزایشی نداره
                در حالیکه امریکا با چشم انداز افزایشی نرخ بهره در آینده وفراتر رفتن اختلاف نرخ بهره اون با سایر اقتصادهای بزرگ بهترین سرمایه گذاری محسوب میشه

پس عملا ریسک پذیری به معنای قدیم اون اینجا کاربرد نداره بلکه طبق شرایط بازار ریسک پذیری و ریسک گریزی برای سرمایه گذار تعریف میشه

موفق وپیروز باشید

کلی لذت بردم .... عالی بود

ممنونم
                در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

• نوشته اصلی توسط yez نمایش پست ها
                  مفهوم ریسک پذیری و ریسک گریزی حال حاضر

که این دو بایستی با هم باشه بیشترین نرخ بهره بدون چشم انداز افزایشی در اینده سودی نصیب سرمایه گذار نمیکنه چرا که کاهش نرخ ارز سبب خنثی شدن سود حاصله از اختلاف نرخ بهره میشه

موفق وپیروز باشید
                  دوست عزیز ضمن تشکر از مطلب خوبتون. با توجه به این مطلب و اینکه منم گفته بودم بازار میتونه ریسک پذیر باشه لازم دیدم یه توضیحی در مورد نظرم بدم.
                  دقیقا منظور من از ریسک پذیری اگه اشتباه نکنم باید همون جمله آخرتون باشه. نه اون جو ریسک پذیری که در دوران رونق جهانی اتفاق میفته و ارزهای پربازده در مقابل دلار و دلار در مقابل ین صعودی میشن و ... .
                  من به صورت تجربی و کاربردی همیشه این قانون رو برای خودم دارم که بعد از یه خروجی خیلی خوب یا خیلی بد از nfp و نرخ بیکاری آمریکا در کنار هم، مراقب ریسک پذیر یا ریسک گریز شدن بازار هر چقدر هم کوتاه مدت باشم. و فقط هم حرکات یورو-دلار و پوند-دلار مد نظرم هست. که البته باید در کنار داده های دیگه بررسی بشه که تو پست قبلم توضیح دادم. و در ادامه میتونه با خوب یا بد اومدن داده های بعدی، حرکت تائید یا خنثی بشه. صرفاً یه قانون تجربی هست این برای من و هیچ قطعیتی هم بهش ندارم اما حداقل باعث میشه درصد خطام پایین بیاد.
                  موفق باشید.

نظر

• نوشته اصلی توسط sorenasami نمایش پست ها
                    دوست عزیز ضمن تشکر از مطلب خوبتون. با توجه به این مطلب و اینکه منم گفته بودم بازار میتونه ریسک پذیر باشه لازم دیدم یه توضیحی در مورد نظرم بدم.
                    دقیقا منظور من از ریسک پذیری اگه اشتباه نکنم باید همون جمله آخرتون باشه. نه اون جو ریسک پذیری که در دوران رونق جهانی اتفاق میفته و ارزهای پربازده در مقابل دلار و دلار در مقابل ین صعودی میشن و ... .
                    من به صورت تجربی و کاربردی همیشه این قانون رو برای خودم دارم که بعد از یه خروجی خیلی خوب یا خیلی بد از nfp و نرخ بیکاری آمریکا در کنار هم، مراقب ریسک پذیر یا ریسک گریز شدن بازار هر چقدر هم کوتاه مدت باشم. و فقط هم حرکات یورو-دلار و پوند-دلار مد نظرم هست. که البته باید در کنار داده های دیگه بررسی بشه که تو پست قبلم توضیح دادم. و در ادامه میتونه با خوب یا بد اومدن داده های بعدی، حرکت تائید یا خنثی بشه. صرفاً یه قانون تجربی هست این برای من و هیچ قطعیتی هم بهش ندارم اما حداقل باعث میشه درصد خطام پایین بیاد.
                    موفق باشید.
                    دوست خوبم منظور شما دقیقا از ریسک پذیری چیست ؟ ایا منظور خرید یورو دلار و پوند دلار هست ؟ اگر همانطور که فرمودین بعد از خروجی خوب از nfp داده های بعدی خوب باشد منظور کدام داده ها ست و اگر خوب باشد نتیجه چیست خرید یورودلار و پوند دلار یا فروش ؟

نظر

• نوشته اصلی توسط yez نمایش پست ها
                      دوست خوبم منظور شما دقیقا از ریسک پذیری چیست ؟ ایا منظور خرید یورو دلار و پوند دلار هست ؟ اگر همانطور که فرمودین بعد از خروجی خوب از nfp داده های بعدی خوب باشد منظور کدام داده ها ست و اگر خوب باشد نتیجه چیست خرید یورودلار و پوند دلار یا فروش ؟
                      من ریسک پذیری رو خوش بینی در بازار میدونم. حتی پیش اومده فردای روزی که اروپا به صورت غیر منتظره نرخ بهره رو کاهش داده بازار به واسطه gdp و nfp خیلی خوب آمریکا ریسک پذیر شده.

به عنوان مهمترین نشانه ریسک پذیری، صعود یورو و پوند در مقابل دلار و صعود دلار در مقابل ین هست. اما من خودم وقتی بر اساس داده های خوب تشخیص بدم تو بازار خوش بینی وجود داره برای خرید یورو و پوند اقدام میکنم و حتما منتظر نمیشم تا ببینم دلار-ین هم صعودی بشه چون معتقدم صعود دلار در مقابل ین میتونه با تاخیر صورت بگیره. البته تا موقعی که دلار-ین ریسک پذیری رو تائید نکرده خیلی با احتیاط عمل میکنم چون ممکنه در اشتباه باشم.

منظورم از داده های بعدی هم هر داده دیگه ای هست. هرچه قوی تر باشه بهتر. از شاخص های صنعت و خدمات و مسکن گرفته تا تراز تجاری و تورم و نرخ بیکاری و ... . اگه جو ریسک پذیری باشه داده ها هرچی مثبت تر باشند پتانسیل بیشتری برای صعود یورو و پوند فراهم میکنند و اگه ریسک گریزی باشه بد اومدن داده ها پتانسیل بیشتری برای سقوط هست.

نظر

• نوشته اصلی توسط sorenasami نمایش پست ها
                        من ریسک پذیری رو خوش بینی در بازار میدونم. حتی پیش اومده فردای روزی که اروپا به صورت غیر منتظره نرخ بهره رو کاهش داده بازار به واسطه gdp و nfp خیلی خوب آمریکا ریسک پذیر شده.

به عنوان مهمترین نشانه ریسک پذیری، صعود یورو و پوند در مقابل دلار و صعود دلار در مقابل ین هست. اما من خودم وقتی بر اساس داده های خوب تشخیص بدم تو بازار خوش بینی وجود داره برای خرید یورو و پوند اقدام میکنم و حتما منتظر نمیشم تا ببینم دلار-ین هم صعودی بشه چون معتقدم صعود دلار در مقابل ین میتونه با تاخیر صورت بگیره. البته تا موقعی که دلار-ین ریسک پذیری رو تائید نکرده خیلی با احتیاط عمل میکنم چون ممکنه در اشتباه باشم.

منظورم از داده های بعدی هم هر داده دیگه ای هست. هرچه قوی تر باشه بهتر. از شاخص های صنعت و خدمات و مسکن گرفته تا تراز تجاری و تورم و نرخ بیکاری و ... . اگه جو ریسک پذیری باشه داده ها هرچی مثبت تر باشند پتانسیل بیشتری برای صعود یورو و پوند فراهم میکنند و اگه ریسک گریزی باشه بد اومدن داده ها پتانسیل بیشتری برای سقوط هست.
                        ببنید دوست من از نظر من ریسک پذیری یعنی خرید جفت ارزی که نرخ بهره بالاتری داره دقیقا همانطور که گفتین خرید مثلا usdpy eurusd gbpjpy
                        که دقیقا هر کدوم از این حفت ارزهایی که شمام بهش اشاره کردین با اختلاف خیلی ناچیزی از همتای خودش نرخ بهره بیشتری داره
                        ولی صحبت من اینه که الان افزایش قیمت eurusd gbpusd به خاطر جو ریسک پذیری نیست فقط به خاطر افست کردن ها یا همون تصویه خرید دلار است که صورت میگیره
                        از نظر من این جمله که ریسک پذیری تو شرایط حال حاضر افزایش پیدا کرده پس eurusd و gbpusd صعود میکنند کاملا اشتباهه
                        همانطور که میبینید usdjpy با اینکه نرخ بهره امریکا بیشتر از ژاپن هست داره نزول میکنه خب این علتش فقط و فقط افست کردن معاملات خرید دلار است نه افزایش ریسک پذیری
                        بازار الان میدونه که در اینده نزدیک نرخ بهره امریکا فزونی پیدا میکنه از اختلاف ناچیزی که الان با اروپا و انگلیس داره پس در اینده نزدیک خود دلار امریکا یکی از گزینه های ارزهای پر بازده خواهد بود این اتفاقات تو بازار کم پیش میاد و حالا که پیش اومده پس تا یکی دو سال اینده دلار یکه تاز بازاره و هر اصلاحی یا کاهش ارزش اون فقط به خاطره تسویه معاملات صورت میگیره نه افزایش ریسک پذیری
                        این جمله شما در کل عمر این بازار که بهش نکاه کنیم در بیشتر مواقع اون صدق میکنه ولی تو شرایط خیلی خاصی مثل الان که به ندرت هم پیش میاد صدق نمیکنه دوست من

موفق و پیروز باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط YEZ نمایش پست ها
                          ببنید دوست من از نظر من ریسک پذیری یعنی خرید جفت ارزی که نرخ بهره بالاتری داره دقیقا همانطور که گفتین خرید مثلا usdpy eurusd gbpjpy
                          که دقیقا هر کدوم از این حفت ارزهایی که شمام بهش اشاره کردین با اختلاف خیلی ناچیزی از همتای خودش نرخ بهره بیشتری داره
                          ولی صحبت من اینه که الان افزایش قیمت eurusd gbpusd به خاطر جو ریسک پذیری نیست فقط به خاطر افست کردن ها یا همون تصویه خرید دلار است که صورت میگیره
                          از نظر من این جمله که ریسک پذیری تو شرایط حال حاضر افزایش پیدا کرده پس eurusd و gbpusd صعود میکنند کاملا اشتباهه
                          همانطور که میبینید usdjpy با اینکه نرخ بهره امریکا بیشتر از ژاپن هست داره نزول میکنه خب این علتش فقط و فقط افست کردن معاملات خرید دلار است نه افزایش ریسک پذیری
                          بازار الان میدونه که در اینده نزدیک نرخ بهره امریکا فزونی پیدا میکنه از اختلاف ناچیزی که الان با اروپا و انگلیس داره پس در اینده نزدیک خود دلار امریکا یکی از گزینه های ارزهای پر بازده خواهد بود این اتفاقات تو بازار کم پیش میاد و حالا که پیش اومده پس تا یکی دو سال اینده دلار یکه تاز بازاره و هر اصلاحی یا کاهش ارزش اون فقط به خاطره تسویه معاملات صورت میگیره نه افزایش ریسک پذیری
                          این جمله شما در کل عمر این بازار که بهش نکاه کنیم در بیشتر مواقع اون صدق میکنه ولی تو شرایط خیلی خاصی مثل الان که به ندرت هم پیش میاد صدق نمیکنه دوست من

موفق و پیروز باشید
                          در مورد حرکت الان بازار من نمیگم بازار ریسک پذیره. اگه دقت کرده باشین تو پست قبلم گفتم حرکت دلار-ین باید تائید کنه ریسک پذیری رو و الان اینطور نیست که البته الان فقط 2 روز گذشته و باید بیشتر صبر کرد. کاملا با نظرتون در مورد حرکت الان بازار موافقم.

اما در مورد معنی ریسک پذیری که گفتید باهاتون مخالفم.
                          ریسک پذیری یعنی خرید ارزهای پربازده به ترتیب: پوند - یورو - دلار - ین. که به دلیل ارزش بالای ارز در صورت افزایش نرخ بهره، بازدهی بیشتری دارند. بنابراین ریسک پذیری موقعی به وجود میاد که بازار به رشد اقتصاد خوش بین باشه و به اینکه در آینده نرخهای بهره افزایش پیدا می کنند.
                          طبق اون تعریفی که شما گفتید الان پوند باید تقاضا شه در مقابل دلار چون نرخ بهره بیشتری داره. اما من میگم هر موقع بازار به رشد اقتصاد جهانی خوشبین باشه شرایط ریسک پذیری فراهم میشه.

برای الان فکر میکنم خرید دلار ین تو یه نقطه خوب بهترین گزینه باشه. چون اگه بازار چه ریسک پذیر بشه و چه نشه دلار-ین صعود میکنه.
                          ویرایش توسط sorenasami : https://www.traderha.com/member/17352-sorenasami در ساعت 12-09-2014, 09:00 PM

نظر

• اینجا کسی هست تایم یک دقیقه کار کنه و موفق باشه؟!

نظر

• سلام.
                              الان یک سوال پیش میاد؟!!
                              خریدهایی که تو یورو هست رو نگه داریم یا نه؟

نظر

• جناب ezzal, sorenasami
                                واقعا از تبادل نظرتون لذت بردم و كلب مطلب ياد گرفتم ولي سوالي دارم ممنون ميشم جواب بديد
                                افزايش نرخ بهره آمريكا بر اساس افزايش تورم بايد اتفاق ميافتاد با توجه به اينكه نفت افت كرده و احتمال زياد تورم حتي ممكن است كاهش پيدا كنه آيا احتمال افزايش نرخ بهره در آينده نزديك وجود داره ؟

نظر

پردازش ...
                                X