اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط imandorostian نمایش پست ها
    جناب ezzal, sorenasami
    واقعا از تبادل نظرتون لذت بردم و كلب مطلب ياد گرفتم ولي سوالي دارم ممنون ميشم جواب بديد
    افزايش نرخ بهره آمريكا بر اساس افزايش تورم بايد اتفاق ميافتاد با توجه به اينكه نفت افت كرده و احتمال زياد تورم حتي ممكن است كاهش پيدا كنه آيا احتمال افزايش نرخ بهره در آينده نزديك وجود داره ؟
    نه دوست عزیز اگه تورم کاهش پیدا کنه نرخ بهره افزایش داده نمیشه. اصلا دلیل افزایش نرخ بهره مهار تورم هست. فدرال نرخ هدف تورم رو 2 درصد اعلام کرده. فعلا 3 ماه متوالی تورم 1.7 هست. تورم باید بالای نرخ هدف باشه، وضعیت اشتغال و رشد اقتصادی مناسب باشه تا نرخ بهره افزایش پیدا کنه.

نظر

• نوشته اصلی توسط sorenasami نمایش پست ها
      در مورد حرکت الان بازار من نمیگم بازار ریسک پذیره. اگه دقت کرده باشین تو پست قبلم گفتم حرکت دلار-ین باید تائید کنه ریسک پذیری رو و الان اینطور نیست که البته الان فقط 2 روز گذشته و باید بیشتر صبر کرد. کاملا با نظرتون در مورد حرکت الان بازار موافقم.

اما در مورد معنی ریسک پذیری که گفتید باهاتون مخالفم.
      ریسک پذیری یعنی خرید ارزهای پربازده
      به ترتیب: پوند - یورو - دلار - ین. که به دلیل ارزش بالای ارز در صورت افزایش نرخ بهره، بازدهی بیشتری دارند. بنابراین ریسک پذیری موقعی به وجود میاد که بازار به رشد اقتصاد خوش بین باشه و به اینکه در آینده نرخهای بهره افزایش پیدا می کنند.
      طبق اون تعریفی که شما گفتید الان پوند باید تقاضا شه در مقابل دلار چون نرخ بهره بیشتری داره. اما من میگم هر موقع بازار به رشد اقتصاد جهانی خوشبین باشه شرایط ریسک پذیری فراهم میشه.

برای الان فکر میکنم خرید دلار ین تو یه نقطه خوب بهترین گزینه باشه. چون اگه بازار چه ریسک پذیر بشه و چه نشه دلار-ین صعود میکنه.
      دوست خوبم شما اصلا به عرایض بنده توجه نکردید لطفا پست اول من رو با دقت بخوانید در مورد قسمتی که قرمز کردم کامل به جواب خودتون میرسید

نظر

• باسلام خدمت استاد بزرگوار.
        ميخواستم بدانم كه چرا اين تاپيك تاريخ نداره؟ الان اگر من بخواهم كه اخرين تحليل روزانه را ببينم بايد چجوري انرا پيدا كنم . كليه مطالب بالا معلوم نيست كه در چه تاريخي نوشته شده است. نزديك به 3000 هم موضوع وجود داره . خواهش ميكنم مرا راهنمايي بفرمائيد
        باتشكر

نظر

• نوشته اصلی توسط YEZ نمایش پست ها
          دوست خوبم شما اصلا به عرایض بنده توجه نکردید لطفا پست اول من رو با دقت بخوانید در مورد قسمتی که قرمز کردم کامل به جواب خودتون میرسید
          درسته دوست عزیز من اون پست شما رو تو آخرین جمله مشکل داشتم که تو یه پستم اشاره کردم شاید جمله آخرو اشتباه فهمیده باشم. همچنین به اولین جمله خوب توجه نکردم. اما یه ایرادی به اون مطلب دارم.
          ریسک گریزی و ریسک پذیری یه تعریف داشته و الان هم همون تعریف رو داره.
          مسئله اینجاست که بازار همیشه ریسک گریز یا ریسک پذیر نیست.
          اگه شرایط اقتصاد جهانی یکپارچه نباشه مثل الان، سرمایه ها به سمت اقتصادی میره که شرایط بهتری نسبت به بقیه داره که الان امریکا هست. ولی شما اینو هم ریسک پذیری نامگذاری می کنید.
          تعریفی که قبلا بوده و در آینده هم خواهد بود اینه که در ریسک پذیری سرمایه ها به سمت دارایی های پربازده میره و در ریسک گریزی سرمایه ها به سمت داریی های ایمن. در غیر این دو حالت سرمایه به سمت بهترین اقتصاد میره.
          ویرایش توسط sorenasami : https://www.traderha.com/member/17352-sorenasami در ساعت 12-10-2014, 05:03 AM

نظر

درسته دوست عزیز من اون پست شما رو تو آخرین جمله مشکل داشتم که تو یه پستم اشاره کردم شاید جمله آخرو اشتباه فهمیده باشم. همچنین به اولین جمله خوب توجه نکردم. اما یه ایرادی به اون مطلب دارم.
            اگه شرایط اقتصاد جهانی یکپارچه نباشه مثل الان، سرمایه ها به سمت اقتصادی میره که شرایط بهتری نسبت به بقیه داره که الان امریکا هست. ولی شما اینو هم ریسک پذیری نامگذاری می کنید.
            تعریفی که قبلا بوده و در آینده هم خواهد بود اینه که در ریسک پذیری سرمایه ها به سمت دارایی های پربازده میره و در ریسک گریزی سرمایه ها به سمت داریی های ایمن. در غیر این دو حالت سرمایه به سمت بهترین اقتصاد میره.
            باسلام خدمت همگي دوستان
            باعرض معذرت ما كه اخر نفهميديدم ريسك پذيري و ريسك گريزي چيست؟ دانسته هايي را كه قبلا از اموزشها ياد گرفتم هم يادم رفت. من از استاد ميخواهم كه خودش بفرمايد كه يك تعريف جامع براي اين دو مقوله چيست . اين بحث دوستان فقط مار گيجتر كرده است. با توجه به انكه اولين الويت بندي در بررسي بازار همين ريسك پذيري و ريسك گريزي ميباشد، ايا ميتوانيد كه بررسي اين دو شرايط را بصورت الگوريتم جامع ارائه دهيد؟.
            باتشكر

نظر

جواب بخش قرمز رنگ
              سرمایه برای چی میره تو اقتصادی که بهتره برای بازدهی بیشتر
              جواب قسمت زرد
              تعریف شما از ریسک پذیری درسته ولی ایا همیشه ریسک پذیری مساویست با خرید یورو و پوند اگر اینطور برداشت میکنید پس تعریف خودتون رو دارید نقض میکنید ایا همیشه یورو و پوند ارزهای پر بازده اند

چرا فکر میکنید دلار نمیتونه بازدهی بهتر داشته باشه و همیشه خرید یورو و پوند یعنی ریسک پذیری و خرید دلار یعنی ریسک گریزی

این تعریف بسته به شرایط بازار تغییر میکنه

بهتر از این نمیتونم براتون توضیح بدم چرا که تمام همین توضیحات اگر دقت می کردید در همون پست اول بود حالا شما اصرار دارید بازار رو با منطق خودتون ارزیابی کنید بنده از پاسخگویی معذورم

موفق باشید
              ویرایش توسط Momayez : https://www.traderha.com/member/10432-momayez در ساعت 12-10-2014, 01:18 PM

نظر

• دوستان سلام

من صحبت ها و متون دوستم جناب هومن عزیز مطالعه نمودم و دقبقاً در مورد تغییر رویه سرمایه ها قبول دارم . دقت کنید برخی سرمایه ها به دلیل تاریخچه تاریخی هنوز کاربرد قبل دارند و برای هر دارایی در زمینه ریسک پذیری و ریسک گریزی صحبت های شد اما اکنون جهت تقاضا و عرضه به سمت دارایی های رفته که شاید از نظر ظاهری گیچ کننده باشه دلیل بر اشتباه بودن مفاهیم نیست.

نگاه کنید در فاز های تغییر دوره ، ما شاهد خلاء های هستیم که باعث میشه اخبار و دیتاها متفاوت بیرون بیایند و برداشت های متفاوتی بشه. این دوران بدترین دوران ها برای معاملات هست و میشه گفت اگر درست در فاندامنتال تشخیص داده نشود بعضاً پشت سر هم استاب را نوش جان خواهید کرد.

الان بحث دلار و کشور ایالات متحده هست ، خوب الان نسبت به جاهای دیگری دارای نرخ بهره کمتری هست اما دقت کنید ، نگاه دقت کنید ، انتظارات بازار در مراحلی از فازها بازارها را حرکت میده نه عوامل اقتصادی

در این زمینه تاپیک اموزش تحلیل انتظارات ایجاد گردیده است و دقیقا قصد باز کردند همین مسائل را دارم اما به طور حتم در ابتدا گفتم مثل قبل هیچ آموزشی کامل نخواهد بود چرا که باعث تنبلی افراد خواهد شد و تفکر را از ما دور میکند و میبایست راهنمایی لازم را انجام داد ، سر نخ را به دوستان گفت و طی کردن مراحل را به خود آنها سپرد .

ارادت

نظر

جواب بخش قرمز رنگ
                  سرمایه برای چی میره تو اقتصادی که بهتره برای بازدهی بیشتر
                  جواب قسمت زرد
                  تعریف شما از ریسک پذیری درسته ولی ایا همیشه ریسک پذیری مساویست با خرید یورو و پوند اگر اینطور برداشت میکنید پس تعریف خودتون رو دارید نقض میکنید ایا همیشه یورو و پوند ارزهای پر بازده اند

چرا فکر میکنید دلار نمیتونه بازدهی بهتر داشته باشه و همیشه خرید یورو و پوند یعنی ریسک پذیری و خرید دلار یعنی ریسک گریزی

این تعریف بسته به شرایط بازار تغییر میکنه

بهتر از این نمیتونم براتون توضیح بدم چرا که تمام همین توضیحات اگر دقت می کردید در همون پست اول بود حالا شما اصرار دارید بازار رو با منطق خودتون ارزیابی کنید بنده از پاسخگویی معذورم

موفق باشید
                  دوست عزیز من هیچ اصراری ندارم بازار رو به زبان خودم ارزیابی کنم. چیزی که من از ریسک پذیری و ریسک گریزی میدونم و میگم چیزی هست که استادم بهم یاد داده نه نظر خودم.

دلیل اینکه در ریسک پذیری سرمایه ها به سمت یورو و پوند میره اینه که اقتصاد این کشورها به همون ترتیب که گفتم تمایل بیشتری به افزایش نرخ بهره داره و راحت تر و سریع تر نرخ بهره رو افزایش میدن. به همین دلیل احتمال اینکه ارزش ارزشون بالاتر باشه و بازدهی بیشتری داشته باشه بیشتره.

اقتصاد انگلستان و اروپا نسبت به آمریکا و ژاپن فراز و نشیب بیشتری داره به خاطر همین به یورو و پوند میگن ارزهای پر ریسک و به دلار و ین میگن ارزهای ایمن. و موقعی که سرمایه گذارا به دلیل خوش بینی ارزهای پر ریسک رو تقاضا میکنن اصطلاحا میگن سرمایه گذاران ریسک پذیر شدن.

حالا اگه شما این تعریف رو قبول ندارین من نمی تونم پاسخگو باشم چون من مؤلفش نیستم که بخوام ازش دفاع کنم.

نظر

• نوشته اصلی توسط omidnabeghe نمایش پست ها
                    باسلام خدمت همگي دوستان
                    باعرض معذرت ما كه اخر نفهميديدم ريسك پذيري و ريسك گريزي چيست؟ دانسته هايي را كه قبلا از اموزشها ياد گرفتم هم يادم رفت. من از استاد ميخواهم كه خودش بفرمايد كه يك تعريف جامع براي اين دو مقوله چيست . اين بحث دوستان فقط مار گيجتر كرده است. با توجه به انكه اولين الويت بندي در بررسي بازار همين ريسك پذيري و ريسك گريزي ميباشد، ايا ميتوانيد كه بررسي اين دو شرايط را بصورت الگوريتم جامع ارائه دهيد؟.
                    باتشكر
                    دوست عزیز من کمی سرم شلوغه اما سر فرصت میتونم اون چیزی رو که خودم آموزش دیدم توضیح بدم و در حد توانم بهش بپردازم. البته تقریبا توضیح دادم و اگه تمام پستهای قبلمو جمع بندی کنید میتونید به یه نتیجه ای برسید.
                    این هم که میگید به صورت الگوریتم دربیاد اونقدرا هم ساده نیست که با جمع و تفریق چند تا عدد بشه نتیجه گیری کرد. چون یکی از عوامل شکل گیری جو بازار میتونه بیانیه و سخنرانی های بانک مرکزی باشه.
                    ویرایش توسط sorenasami : https://www.traderha.com/member/17352-sorenasami در ساعت 12-10-2014, 07:18 PM

نظر

• با ديد يك سرمايه گزار نگاه كنيد
                      اعتبار بيزنسي هر شخصي براساس ميزان در امد و دارايي ها مشخص ميشه
                      اعتبار كشورها هم به همين ترتيب
                      زمانيكه يورو و پوند بالا بودن و دلار خار صنايع امريكا اوضاع جالبي نداشتن ولي با تدابير فدرال رزرو امروز شاخص هاي امريكا در حال ركورد زني است و در امد كشور بالا ميرود طبيعي است كه بنده در دوست دارم پولم به ارزي باشد كه اعتبار بيشتري دارد
                      يك زماني مصرف مواد خام بالا بود و كشور استراليا اعتبار بالايي داشت بنده ترجيح ميدادم پولم دلار استراليا باشد
                      نرخ بهره و توليد ناخالص ملي و امار اشتغال و همه داده براي تشخيص اعتبارسنجي كشور است
                      هر كي اعتبار بيشتري داره من ميرم طرفش ريسك پذيري و ريسك گريزي رو هم نميفهمم

نظر

• باتشكر از استاد محترم
                        من ديروز به سايت امار و اقتصاد بازرگاني امريكا رفتم و در ان سايت سهم هر كدام از عوامل در توليد ناخالص داخلي امده بود كه بشترين عدد مربوط به مخارج مصرف كننده بود كه 68.2% از كل gdp امريكا را شامل ميشد. اما من چيزي از صنعت توريست در ان نديدم. ايا ميزان توريست يك كشور در ارز ان كشور تاثيري ندارد؟ اگر دارد در كجا امده است. وشاخص مربوط به ان در فاركس فاكتوري كدام است؟
                        باتشكر

نظر

دوست عزیز من هیچ اصراری ندارم بازار رو به زبان خودم ارزیابی کنم. چیزی که من از ریسک پذیری و ریسک گریزی میدونم و میگم چیزی هست که استادم بهم یاد داده نه نظر خودم.

دلیل اینکه در ریسک پذیری سرمایه ها به سمت یورو و پوند میره اینه که اقتصاد این کشورها به همون ترتیب که گفتم تمایل بیشتری به افزایش نرخ بهره داره و راحت تر و سریع تر نرخ بهره رو افزایش میدن. به همین دلیل احتمال اینکه ارزش ارزشون بالاتر باشه و بازدهی بیشتری داشته باشه بیشتره.

اقتصاد انگلستان و اروپا نسبت به آمریکا و ژاپن فراز و نشیب بیشتری داره به خاطر همین به یورو و پوند میگن ارزهای پر ریسک و به دلار و ین میگن ارزهای ایمن. و موقعی که سرمایه گذارا به دلیل خوش بینی ارزهای پر ریسک رو تقاضا میکنن اصطلاحا میگن سرمایه گذاران ریسک پذیر شدن.

حالا اگه شما این تعریف رو قبول ندارین من نمی تونم پاسخگو باشم چون من مؤلفش نیستم که بخوام ازش دفاع کنم.
                          دوست من قسمتی از صحبتاتون رو که قرمز کردم دقیقا جایی ایست که فکر میکنم منظور من رو متوجه نشدید
                          شما به چشم اندازی که بانک مرکزی انگلیس و اروپا از نرخ بهره در اینده دارند توجه نکردید
                          چه قدر زیبا مهندس رحمانی در مورد انتظارات اشاره کردند الان انتظار بازر یا پیش بینی انگلیس برای افزایش نرخ بهره حدودا میره برای 2016 وبرای اروپا بیشتر حدودا 2017
                          ولی برای امریکا اواسط 2015 هست
                          هر ساله 4 بار این پیش بینیها در مورد تمامی شاخصه اقتصاد امریکا از جمله نرخ بهره منتشر میشه برای امریکا که طبق اخرین پیش بینی منتشر شده همون 4 ماه پیش میانگین ارا فد افزایش حدودا 1.5 درصد بهره تا پایان 2015 و حدودا 2.5 تا پایان 2016 بود که البته هفته بعد هم همین داده مهم با تعدیل پیش بینی ها منتشر میشه فکر کنم هفدهم باشه به نام fomc economic projection که حتما مورد توجه ویژه بازار قرار داره

حالا با این انتظارات و همون تعاریفی که شما و استادتون فرمودن در مورد ریسک پذیری ایا باز هم شما به عنوان یک سرمایه گذار خرید پوند و یورو رو با بازدهی بیشتر و ریسک پذیری قلمداد میکنید
                          مسلما جواب منفیست حالا شاید این شرایط وانتظارات 6 ماه نه یکسال دیگه تعییر پیدا کنه ولی تعریف ریسک پذیری همون خرید ارزهای پر بازده تغییر نمیکنه و منم مخالفش نیستم ولی ارزهاش میتونه تغییر کنه برای درک بهتر شاید بهتر باشه نرخ بهره ها و حرکات ارزها رو در سال های فکر کنم 1998 تا 2002 بررسی کنید نرخ بهره ها رو هم قیاس کنید مسلما برای درک بهتر صحبتهای بنده خالی از لطف نیست

موفق باشید

نظر

• در ریسک پذیری تمایل سرمایه گذاران به اهداف بلند مدت و ریسک گریزی برعکس اون خواهد بود یعنی هدف سرمایه گذار برای اهداف کوتاه مدت .

نظر

• سلرها به بهشت می روند !

نظر

دوست من قسمتی از صحبتاتون رو که قرمز کردم دقیقا جایی ایست که فکر میکنم منظور من رو متوجه نشدید
                                شما به چشم اندازی که بانک مرکزی انگلیس و اروپا از نرخ بهره در اینده دارند توجه نکردید
                                چه قدر زیبا مهندس رحمانی در مورد انتظارات اشاره کردند الان انتظار بازر یا پیش بینی انگلیس برای افزایش نرخ بهره حدودا میره برای 2016 وبرای اروپا بیشتر حدودا 2017
                                ولی برای امریکا اواسط 2015 هست
                                هر ساله 4 بار این پیش بینیها در مورد تمامی شاخصه اقتصاد امریکا از جمله نرخ بهره منتشر میشه برای امریکا که طبق اخرین پیش بینی منتشر شده همون 4 ماه پیش میانگین ارا فد افزایش حدودا 1.5 درصد بهره تا پایان 2015 و حدودا 2.5 تا پایان 2016 بود که البته هفته بعد هم همین داده مهم با تعدیل پیش بینی ها منتشر میشه فکر کنم هفدهم باشه به نام fomc economic projection که حتما مورد توجه ویژه بازار قرار داره

حالا با این انتظارات و همون تعاریفی که شما و استادتون فرمودن در مورد ریسک پذیری ایا باز هم شما به عنوان یک سرمایه گذار خرید پوند و یورو رو با بازدهی بیشتر و ریسک پذیری قلمداد میکنید
                                مسلما جواب منفیست حالا شاید این شرایط وانتظارات 6 ماه نه یکسال دیگه تعییر پیدا کنه ولی تعریف ریسک پذیری همون خرید ارزهای پر بازده تغییر نمیکنه و منم مخالفش نیستم ولی ارزهاش میتونه تغییر کنه برای درک بهتر شاید بهتر باشه نرخ بهره ها و حرکات ارزها رو در سال های فکر کنم 1998 تا 2002 بررسی کنید نرخ بهره ها رو هم قیاس کنید مسلما برای درک بهتر صحبتهای بنده خالی از لطف نیست

موفق باشید
                                من به طور 100 درصد منظور شما رو متوجه شدم. حرف شما اینه که بازار الان داره دلار رو تقاضا میکنه، این هم نوعی ریسک پذیریه با این تفاوت که در اینجا دلار به عنوان ارز پرریسک در نظر گرفته میشه.
                                این هم دیدگاهیه من نظری ندارم . من ترجیح میدم با همون تعریف خودم کار کنم چون شرایط الان و حتی چشم اندازی که از آینده مطرح کردید با همون تعریف قابل تحلیله و تو پستهای قبلم توضیح دادم که سه حالت ر.پ و ر.گ و خنثی بررسی میشه. وقتی اقتصاد جهانی به طور یکپارچه در رشد یا رکود نباشه سرمایه به سمت بهترین اقتصاد میره و این به این معنی نیست که ارز اون اقتصاد ارز پرریسکی شده. پرریسک بودن ارز به خاطر ذات اقتصاد اون کشوره نه خوب بودن وضعیت اون کشور یا چشم انداز افزایش نرخ بهره. اقتصاد ژاپن و آمریکا چون ساختار قوی تری داره و فراز و نشیب کمتری داره از ایمنی بالاتری برخورداره و ارزهای این کشورها به عنوان ارز ایمن شناخته شده. که البته اینو تو پست قبل هم گفتم. پایین همون بندی که قرمز کردید.

نظر

پردازش ...
                                X