اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط pcmfund نمایش پست ها
    به باد داشته باشیم هیچ گاه علم به صورت ایستا و ساکن نبوده است ، هیچ گاه کلمه انتهایی برای یک مطلب وجود نخواهد داشت پس منو استاد خطاب نکن برادر من

در مرحله ابتدایی برای تحلیل بنیادی بایست ریسک پذیری و ریسک گریزی در بازار را تشخیص دهیم گر چنین بود وضعیت ما مشخص هست که چه دارایی های را طلب کنیم

بدون شک بزرگان بازار بر خبرها احاظه بیشتر و جامع تری دارند و مسایل را بهتر درک میکنند و هرگاه احساس ریسک کنند به دارایی های ایمن روی میاورند . شما چرخش سرمایه ها را بین بازارها ببینید ( از نوسانات بازارها مشخص هست ) متوجه خواهی شد که چرخش سرمایه ها شاید در کسری از ثانیه هم انجام گیرد و ما با اعتبارات در حال انجام کار هستیم و لازم نیست بزرگان تعللی در زمان جریان سرمایه داشته باشند

اینکه مبنای خرید و فروش ما بر اساس یک خبر باشد کاری عبث و بیهوده است مگر خبرهای روند ساز و کلاس بالا a باشند . پس هر خبری مبنای خرید و فروش ما نیست

سریعترین سایتی که خبرها را انعکاس میدهد رویترز هست . و در ابتدا عنوان کردم در شروع یک تحلیل بنیادی بایست به مبحث جریان سرمایه ها و ریسک پذیری و ریسک گریزی توجه نمود و استفاده زیادی کردیم. به کرات بهره بردیم .زمانی که بازار به سمت دارایی های ایمن دلار و ین به حرکت بوده بر روی ارزهای مقابل ریسک پذیر خریید انجام دادیم البته با استفاده از تکنیکال و نقاط مناسب جهت انجام معامله چنین کاری کردیم.

شما وقتی جهت سرازیری سرمایه را مطلع باشید به راحتی با تکنیکال کلاسیک هم قادرخواهید بود نقاط مناسبی را جهت معامله برگزینید .

انشالله در دروس پایانی مجموعه مولتی مدیاها به جمع بندی های خواهیم رسید که راحتتر قابل درک میشه
    با عرض معذرت
    اجازه بدهيد من بصورت خلاصه داشته هايم را در مورد ريسك پذيري و ريسك گريزي اعلام كنم: من ميدانم كه الان فضاي ريسك گريزي حاكم است . چرا كه تورم جهاني در حالت نزولي قرار گرفته است و هر زمان كه قيمت كالاهاي جهاني كاهش يابد، يعني اقتصاد كشورها دچار مشكل بوده و توليدات كمتر است. زماني كه نمودار كالاهاي جهاني مثلا نفت و مس را تحليل ميكنم در ميابم كه براساس تئوري چارلز داو ، اين نمودارها از نظر ميان مدت و بلندمدت زماني در روند كاهشي قرار دارد پس نتيجه ميگيرم كه فعلا تورم جهاني كاهش ميابد. پس در حال حاضر فضاي ريسك گريزي حاكم است. اما زماني كه نمودار gbpjpy را باز از ديدگاه داو تحليل ميكنم درميابم كه در حال تكميل پترن head and shoulder در نمودار هفتگي بوده پس در صورت شكست خط گردن اين جفت ارز سقوط ميكند كه اين خود نشان از افزايش ين ژاپن و فضاي ريسك گريزي ميباشد(audjpy و ...اين را تاييد ميكند).
    اين نظر من در باره جريان ريسك گريزي در بلندمدت ميباشد. من ميخواستم بدانم كه ايا اين روش تحليل درست است؟ با اين روش كه من نميتوانم در كوتاه مدت جريان ريسك گريزي را تشخيص دهم. درست است جنابعالي در مورد ريسك گريزي معمولا از بازدهي استفاده ميكنيد و در ان تشخيص ميدهيد كه مثلا در هفته گذشته بعلت بالارفتن يورو و پوند و ... جريان ريسك پزيري حاكم است و اين مسئله احتمالا در هفته اتي هم صادق است. اما ايا بنظر شما اين مقدار كافيست؟ يا شايد من جايي از اموزشهاي شما را جا انداخته ام.
    در مجموع ميخواستم بدانم كه اين كسري ازثانيه را كه بزرگان تريد در مورد ريسك پزيري و ريسك گريزي از ان باخبر هستند ايا از طريق روش تكنيكال بدست مي اورند ؟ و يا از تحليل خبرها بدست مي ايد؟ مثلا در هفته هاي گذشته موضوع يونان در چندجا باعث ريسك پذيري شد و ارزهاي پرريسك در ان زمان بالا رفتند. ايا ميتوانستم انرا از قبل پيش بيني كنم و يا همه ريسگ پزيريها را نميتوان پيدا كرد.
    در ضمن ميخواستم بدانم كه ايا ممكن است كه در يك روز فضاي ريسك گريزي حاكم باشد اما چند ساعت بعد به فضاي ريسك پذيري تبديل گردد؟ اگر اين جور باشد پس اين تحليل بلندمدت فضاي ريسك گريزي كه در نتيجه تورم پايين جهاني حاكم است، غير قابل مصرف ميگردد؟
    باتشكر

نظر

• نوشته اصلی توسط omidnabeghe نمایش پست ها
      با عرض معذرت
      اجازه بدهيد من بصورت خلاصه داشته هايم را در مورد ريسك پذيري و ريسك گريزي اعلام كنم: من ميدانم كه الان فضاي ريسك گريزي حاكم است . چرا كه تورم جهاني در حالت نزولي قرار گرفته است و هر زمان كه قيمت كالاهاي جهاني كاهش يابد، يعني اقتصاد كشورها دچار مشكل بوده و توليدات كمتر است. زماني كه نمودار كالاهاي جهاني مثلا نفت و مس را تحليل ميكنم در ميابم كه براساس تئوري چارلز داو ، اين نمودارها از نظر ميان مدت و بلندمدت زماني در روند كاهشي قرار دارد پس نتيجه ميگيرم كه فعلا تورم جهاني كاهش ميابد. پس در حال حاضر فضاي ريسك گريزي حاكم است. اما زماني كه نمودار gbpjpy را باز از ديدگاه داو تحليل ميكنم درميابم كه در حال تكميل پترن head and shoulder در نمودار هفتگي بوده پس در صورت شكست خط گردن اين جفت ارز سقوط ميكند كه اين خود نشان از افزايش ين ژاپن و فضاي ريسك گريزي ميباشد(audjpy و ...اين را تاييد ميكند).
      اين نظر من در باره جريان ريسك گريزي در بلندمدت ميباشد. من ميخواستم بدانم كه ايا اين روش تحليل درست است؟ با اين روش كه من نميتوانم در كوتاه مدت جريان ريسك گريزي را تشخيص دهم. درست است جنابعالي در مورد ريسك گريزي معمولا از بازدهي استفاده ميكنيد و در ان تشخيص ميدهيد كه مثلا در هفته گذشته بعلت بالارفتن يورو و پوند و ... جريان ريسك پزيري حاكم است و اين مسئله احتمالا در هفته اتي هم صادق است. اما ايا بنظر شما اين مقدار كافيست؟ يا شايد من جايي از اموزشهاي شما را جا انداخته ام.
      در مجموع ميخواستم بدانم كه اين كسري ازثانيه را كه بزرگان تريد در مورد ريسك پزيري و ريسك گريزي از ان باخبر هستند ايا از طريق روش تكنيكال بدست مي اورند ؟ و يا از تحليل خبرها بدست مي ايد؟ مثلا در هفته هاي گذشته موضوع يونان در چندجا باعث ريسك پذيري شد و ارزهاي پرريسك در ان زمان بالا رفتند. ايا ميتوانستم انرا از قبل پيش بيني كنم و يا همه ريسگ پزيريها را نميتوان پيدا كرد.
      در ضمن ميخواستم بدانم كه ايا ممكن است كه در يك روز فضاي ريسك گريزي حاكم باشد اما چند ساعت بعد به فضاي ريسك پذيري تبديل گردد؟ اگر اين جور باشد پس اين تحليل بلندمدت فضاي ريسك گريزي كه در نتيجه تورم پايين جهاني حاكم است، غير قابل مصرف ميگردد؟
      باتشكر
      خوب شما در بالا یک تحلیل بین بازاری انجام دادید و چشم انداز اتی آن را ترسیم نمودید. جریان ریسک در اکثر مواقع یهویی تغییر نمیکند ، اینکه اصطلاح ریسک گریزی و ریسک پذیری در ساعات مختلف به خبرهای اطلاق میشه برای بیان ساده تر جریان سرمایه هست والی برای تاییدیه بایست در بازارهای جانبی همچون بازار سهام و کالا به دنبال ان باشیم. وقتی یک ریسک کلی بر بازارهای مالی احاطه دارد بایست جریان سرمایه به درستی بر روی همه اثر بگذارد.والی اون اثر مقطعی هست

در مورد بازدهی و روش بررسی ریسک در پست قبل توضیحاتی خدمت شما ارایه دادم.

بزرگان به خیلی چیزا دسترسی دارند که ما نداریم مثل رانت خبری ، بهترین تحلیلگرها در زمینه های فاندامنتال و تکنیکال و غیره...پس اونها به طبع بایست زودتر از ماها اگاه باشند و اقدام به معامله کنند.برخی ریسک ها قابل تشخیص هست برخی ریسک ها قابل تشخیص نیستند ما به همین دلیل از مجموع سبک ها توام بهره میبریم که از قافله عقب نیافتیم .

فضای ساعتی بیان کردم در ساعاتی ممکنه بر اثر یک سری اتفاقات بازار یهوو به سمت دارایی های ایمن گرایش پیدا کند و ممکنه این اتفاق در دو هفته رخ دهد . زمان آن مشخص نیست اما اکثر اوقات و معمولاً ریسک بازار یهوو تغییر نمیکند .

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
        ریسک پذیری و ریسک گریزی مهمترین عامل بنیادی تاثیر گذار بر نرخ ارزهاست. این عامل در سطح جهانی آنقدر برای ارزهای اصلی حائز اهمیت است که بر اخبار و داده های داخلی نیز تاثیر می گذارد. ارزهای فرا ملیتی به مانند دلار آمریکا ،ین ژاپن ، فرانک سوئیس و یورو بسیار اثرپذیری بیشتری نسبت به این شرایط دارند

یک راه کلی برای بررسی ریسک پذیری و ریسک گریزی:

جدول بازدهی نگاه کنید. در اول هفته میتوانید متوجه حرکت سرمایه ها بین دارایی های درون یک بازار باشید و اینکه ریسک پذیری یا ریسک گریزی در جریان هست یا نه ، تنها اشکال اینه که یک هفته از اجرا عقب هستید.و اگر ریسک ها تغییری نکنند به راحتی میتوانیم در جهت ریسک مشخص شده اقدام به نقطه یابی برای معامله کنیم

راه دیگر بررسی دارایی هاست:

مطابق شکل بالا در ریسک پذیری جریان سرمایه و تقویت ارزها از چپ به راست است بدین معنی که ین و دلار آمریکا تضعیف می شوند و یورو و پوند تقویت می شوند در عین حال برای تایید این جریان بازارهای سهام و کالاهای مصرفی تقویت می شوند و اوراق قرضه و فلزات گرانبها تضعیف می شوند.

توجه کنید ارزهای بالا که معرفی شد به صورت تاریخی خاصیت ریسک پذیری و ریسک گریزی دارند والی الان پوند نسبت به ارزهای کالایی ( دلار استرالیا و نیوزلند و کانادا ) دارای نرخ بهره پایین تری است ...و دقت کنید مبنای در نظر گرفتن کالاهای مصرفی شاخص قیمت مصرف کننده و تورم است.

وقتی صحبت از تقویت ارزهای پربازده می شود مبنای شناسایی این موضوع بازدهی این ارزها در مقابل یکدیگر می باشد به همین دلیل که در دوره هایی که نرخ بهره افزایش پیدا می کند قیمت سهام بالا می رود یا قیمت کالاهای مصرفی یا اولیه به مانند نفت افزایش پیدا میکند شاهد تقویت پوند ، یورو ، دلار استرالیا و دلار نیوزلند هستیم. روند ریسک پذیری بر روی نمودار بصورت آهسته و پیوسته اتفاق می افتد و ناگهانی یا با شکست انجام نمی شود بلکه شاهد تغییرات قیمت به شکلی هستید که شیب 45 درجه روند اغلب حفظ می شود. برای این دوره توصیه می شود در بازگشت ها اصلاح هایی که قیمت در داخل روند انجام می دهد و ترجیحا به خط می رسد افدام برای ورود به معامله انجام شود.

در نقطه مقابل در شرایط ریسک گریزی دارایی ها سمت چپ نمودار بالا تقویت می شوند . بازدهی ین ژاپن و دلار آمریکا در مقابل سایر ارزها مثبت می شود و در نقطه مقابل یورو و پوند بازدهی منفی نشان می دهند. در کنار شرایط بازدهی سهام و کالاهای مصرفی به مانند نفت یا شاخص CRB تضعیف می شوندو اوراق قرضه و فلزات گرانبها تقویت می شوند.البته دقت شود در بعضی موارد تقویت دلار به حدی زیاد است که فلزات گرانبها به مانند طلا نیز در چنین دوره ای ارزش خود را از دست می دهند. در بین ارزهای پربازده ، پوند ارزش خود را در مقابل یورو از دست می دهد و دلار ارزش خود را در بین ارزهای ایمن در مقابل ین از دست می دهد. دقت شود روند تقویت در ارزهای کم بازده و ایمن در این دوره در مقابل ارزهای پر بازده به صورت شکست با شیب زیاد است. شیب زیاد روند در این دوره و عبور از خطوط حمایت از دیگر مولفه های این دوره است. برای این دوره توصیه می شود با شکست خطوط حمایت و مقاومت اقدام برای معامله شود
        مجددا خسته نباشيد من اين مطلب را تازه ديدم و مطلب اخرم را قبل از اينكه اين مطلب را ببينم نوشته ام. روش بررسي دارايي را من الان ياد گرفتم. اما ميخواستم بدانم كه بعنوان مثال خود شما چگونه ريسك پذيري را تشخيص ميدهيد. بزاريد من براساس عقل ناقص خود اين نوشته شما را بصورت الگوريتم در اورم
        ريسك پزيري:
        1-ابتدا هر زماني كه در تايم فريم يكساعته ديديد كه EURUSD در حال افزايش ميباشد، سريعا نمودارهاي GBPUSD, AUDUSDt , NZD USD را هم نگاه ميكنيد . اگر اين سه نمودار هم در تايم فريم يكساعته افزايشي باشد، پس حدس ميزنيد كه احتمالا بايد فضاي ريسك پذيري حاكم باشد(نكته اول در اينجا نامشخص است زيرا فرموديد كه بايد يك روند بصورت اهسته و پيوسته باشد. و شيب 45 درجه ان حفظ شود. اگر در نمودار يكساعته منظور شما باشد، براي ساختن اين روند چندين ساعت وقت لازم است. مگر انكه تايم فريم پايينتر مد نظر شما باشد. اگر اين لطف را بكنيد و يك عكس از ان نشان دهيد من بسيار ممنون ميشوم چرا كه ميخواهم بدانم كه شما در چه مدت از زمان و براساس كدام تايم فريم ميتوانيد انرا تشخيص دهيد).
        2- حال بايد ارزهاي پرريسك ديگر را هم مانند بالا بررسي كنيد كه انها هم بايد مانند حالت بالا رفتار كنند. ابتدا نمودار نفت را ديده و سپس نمودار سهام داو جونز را رصد كنيد كه حتما بايد مانند حالت قبل در نمودار يكساعته يك شيب اهسته و 45 درجه داشته باشد.
        3- اكنون نمودار يكساعته EURJPY براي كاهش ين و نمودار يكساعته GOLD براي كاهش طلا و نمودار USDJPY براي افزايش دلار نسبت به ين را بررسي كنيد كه اگر اين شروط برقرار باشد، پس جريان ريسك پزيري حاكم است.
        حال كه فهميديد جريان ريسك پذيري حاكم است بايد اقدام به گرفتن پوزيشن نماييد. براي اينكار هر زمان كه مثلا EURUSD در نمودار يكساعته در اصلاحي ها كاهش پيدا ميكند، يك معامله فروش در ريتريس 38% بگيريد.(بازهم در اينجا مشخص نيست كه مدت زمان ريسك پذيري چقدر ميباشد

ريسك گريزي:
        1- ابتدا هر زماني كه در تايم فريم يكساعته ديديد كه EURUSD در حال كاهش ميباشد، سريعا نمودارهاي GBPUSD, AUDUSDt , NZD USD را هم نگاه ميكنيد . اگر اين سه نمودار هم در تايم فريم يكساعته كاهشي باشد، پس حدس ميزنيد كه احتمالا بايد فضاي ريسك گريزي حاكم باشد توجه شود كه اين كاهش بايد بسيار شديد باشد و شيب ان زياد باشد(اين مورد هم يك شكل ميخواهد)
        2- حال بايد ارزهاي پرريسك ديگر را هم مانند بالا بررسي كنيد كه انها هم بايد مانند حالت بالا رفتار كنند. ابتدا نمودار نفت را ديده و سپس نمودار سهام داو جونز را رصد كنيد كه حتما بايد مانند حالت قبل در نمودار يكساعته با كاهش همراه باشند.
        3- حال بايد به نمودار طلا نگاه كنيد كه حتما بايد در حال افزايش باشد . همچنين بازدهي اوراق قرضه 2 ساله امريكا نيز بايد كاهش پيدا كرده باشد.(البته دقت شود در بعضی موارد تقویت دلار به حدی زیاد است که فلزات گرانبها به مانند طلا نیز در چنین دوره ای ارزش خود را از دست می دهند)
        4- حال به نمودار يكساعته EURGBP نگاه كنيد كه بايد صعودي باشد
        5- سپس به USDJPY در تايم فريم يكساعته رجوع كرده كه بايد انهم نزولي باشد.
        6- با وجود شرايط بالا در ميابيد كه جريان ريسك گريزي حاكم است فلذا براي ورود به معامله در EURUSD لازم است كه يك پندينگ اردر از جنس سل در زير خط روند يكساعته قرار دهيد.

اين نتايجي بود كه اين حقير از نوشته جنابعالي گرفتم. از شما استدعا دارم كه اگر بهيچ سئوالم جواب نداديد، به اين سئوال جواب دهيد و انرا بعنوان كادوي عيد ويا توافق هسته اي به ديگران بدهيد. فقط خواهش ميكنم كه براساس اين الگوريتم جواب من را بدهيد و اگر جايي من در الگوريتم اشتباه كردم، در همين الگوريتم اصلاح نماييد تا كاملا براي همگان اين روند مشخص گردد.
        پيشاپيش از لطف شما متشكرم و قول ميدهم كه تا چند روز اينده ديگر سئوالي نكنم
        ارادتمند شما

نظر

مجددا خسته نباشيد من اين مطلب را تازه ديدم و مطلب اخرم را قبل از اينكه اين مطلب را ببينم نوشته ام. روش بررسي دارايي را من الان ياد گرفتم. اما ميخواستم بدانم كه بعنوان مثال خود شما چگونه ريسك پذيري را تشخيص ميدهيد. بزاريد من براساس عقل ناقص خود اين نوشته شما را بصورت الگوريتم در اورم
          ريسك پزيري:
          1-ابتدا هر زماني كه در تايم فريم يكساعته ديديد كه eurusd در حال افزايش ميباشد، سريعا نمودارهاي gbpusd, audusdt , nzd usd را هم نگاه ميكنيد . اگر اين سه نمودار هم در تايم فريم يكساعته افزايشي باشد، پس حدس ميزنيد كه احتمالا بايد فضاي ريسك پذيري حاكم باشد(نكته اول در اينجا نامشخص است زيرا فرموديد كه بايد يك روند بصورت اهسته و پيوسته باشد. و شيب 45 درجه ان حفظ شود. اگر در نمودار يكساعته منظور شما باشد، براي ساختن اين روند چندين ساعت وقت لازم است. مگر انكه تايم فريم پايينتر مد نظر شما باشد. اگر اين لطف را بكنيد و يك عكس از ان نشان دهيد من بسيار ممنون ميشوم چرا كه ميخواهم بدانم كه شما در چه مدت از زمان و براساس كدام تايم فريم ميتوانيد انرا تشخيص دهيد).
          2- حال بايد ارزهاي پرريسك ديگر را هم مانند بالا بررسي كنيد كه انها هم بايد مانند حالت بالا رفتار كنند. ابتدا نمودار نفت را ديده و سپس نمودار سهام داو جونز را رصد كنيد كه حتما بايد مانند حالت قبل در نمودار يكساعته يك شيب اهسته و 45 درجه داشته باشد.
          3- اكنون نمودار يكساعته eurjpy براي كاهش ين و نمودار يكساعته gold براي كاهش طلا و نمودار usdjpy براي افزايش دلار نسبت به ين را بررسي كنيد كه اگر اين شروط برقرار باشد، پس جريان ريسك پزيري حاكم است.
          حال كه فهميديد جريان ريسك پذيري حاكم است بايد اقدام به گرفتن پوزيشن نماييد. براي اينكار هر زمان كه مثلا eurusd در نمودار يكساعته در اصلاحي ها كاهش پيدا ميكند، يك معامله فروش در ريتريس 38% بگيريد.(بازهم در اينجا مشخص نيست كه مدت زمان ريسك پذيري چقدر ميباشد

ريسك گريزي:
          1- ابتدا هر زماني كه در تايم فريم يكساعته ديديد كه eurusd در حال كاهش ميباشد، سريعا نمودارهاي gbpusd, audusdt , nzd usd را هم نگاه ميكنيد . اگر اين سه نمودار هم در تايم فريم يكساعته كاهشي باشد، پس حدس ميزنيد كه احتمالا بايد فضاي ريسك گريزي حاكم باشد توجه شود كه اين كاهش بايد بسيار شديد باشد و شيب ان زياد باشد(اين مورد هم يك شكل ميخواهد)
          2- حال بايد ارزهاي پرريسك ديگر را هم مانند بالا بررسي كنيد كه انها هم بايد مانند حالت بالا رفتار كنند. ابتدا نمودار نفت را ديده و سپس نمودار سهام داو جونز را رصد كنيد كه حتما بايد مانند حالت قبل در نمودار يكساعته با كاهش همراه باشند.
          3- حال بايد به نمودار طلا نگاه كنيد كه حتما بايد در حال افزايش باشد . همچنين بازدهي اوراق قرضه 2 ساله امريكا نيز بايد كاهش پيدا كرده باشد.(البته دقت شود در بعضی موارد تقویت دلار به حدی زیاد است که فلزات گرانبها به مانند طلا نیز در چنین دوره ای ارزش خود را از دست می دهند)
          4- حال به نمودار يكساعته eurgbp نگاه كنيد كه بايد صعودي باشد
          5- سپس به usdjpy در تايم فريم يكساعته رجوع كرده كه بايد انهم نزولي باشد.
          6- با وجود شرايط بالا در ميابيد كه جريان ريسك گريزي حاكم است فلذا براي ورود به معامله در eurusd لازم است كه يك پندينگ اردر از جنس سل در زير خط روند يكساعته قرار دهيد.

اين نتايجي بود كه اين حقير از نوشته جنابعالي گرفتم. از شما استدعا دارم كه اگر بهيچ سئوالم جواب نداديد، به اين سئوال جواب دهيد و انرا بعنوان كادوي عيد ويا توافق هسته اي به ديگران بدهيد. فقط خواهش ميكنم كه براساس اين الگوريتم جواب من را بدهيد و اگر جايي من در الگوريتم اشتباه كردم، در همين الگوريتم اصلاح نماييد تا كاملا براي همگان اين روند مشخص گردد.
          پيشاپيش از لطف شما متشكرم و قول ميدهم كه تا چند روز اينده ديگر سئوالي نكنم
          ارادتمند شما
          1- تایم فریم بنده کلا چهارساعته هست و گاهاً برای دقیق تر شدن کار بر روی یکساعته تمرکز و سوئیچ میکنم. حرف بنده از جریان ریسک پذیری و ریسک گریزی مبحث دقیقه ای نیست که بر روی یک خبر اطلاق میشود بحث کلی حرکت سرمایه ها هست . وقتی جریان های مثبت در حال شکل گیری است روندهای ریسک پذیری دارای گام های جهشی نیست چرا که ترسی نیست و فرصت های خرید بهتر وجود دارد اما برعکس در زمان های که بازار دچار شک و تردید همراه با ترس باشد خرید و فروش های هیجانی وجود دارد که باعث حرکات تند و تیز در قالب شکست سریع سطوج هستیم. این مبحث ریسک پذیری رو اخبار و لحظات کوتاه مدت از ذهنت دور کن اصلاً مبنای اشتباهی است . پس حرف ما کلی است بر روی تمام دارایی های مالی و بازارها و کشورها هست. بحث های ریز در این قالب نمیگنجد و شما برای تایم فریم های یکساعته به پایین برای دسترسی به جریان سرمایه از اندیکاتورهای قدرت روند میتوانید بهره ببرید . به راحتی وقتی دارایی های پرریسک یا کم ریسک در حال قدرت گرفتن هستند متوجه خواهید شد و چیز خاصی دارا نیست

2- بررسی بازارهای جانبی مثل اوراق سهام و کالا جز الزامات تاییدیه ریسک پذیری و ریسک گریزی است و میتوانید از بازدهی روزانه یا هفتگی علاوه بر نمودار بهره ببرید

3- بله درست هست . اما به خاطر داشته باشید جریان ریسک رو باید در دوره اقتصادی مد نظر قرار دهید . بلفرض در دوره شکوفایی اقتصاد ها باشیم و در نمودارهای که بیان کردید اتفاق کس بیافتد به منزله ریسک گریزی نیست و این می تواند از آفست و نقد معاملات از قبل معامله گران تلقی شود

4- مدت زمان در قالب زمان های اخبارها قابل پیگیری است بلفرض زمان اخبار کلاس a مشخص هست اینجاها احتمال جنب و جوش بیشتر از جاهای دیگری است . اما کلاً مبحث قالب بندی قیمت و زمان از نمودارها پیگیری شود موثر تر خواهد بود

---------------------------------------------------
          نکاتی که بایست در نوشته های شما گوشزد کتم به شرح زیر هست:

گاهی اوقات ریسک اینقدر افزایش پیدا میکند که برخی کشورهای دچار ضعف همانند یونان یهویی بازدهی اوراق رو افزایش میدهند که قابل خرید باشند و سرمایه جذب کنند . پس هر اوراقی جز دارایی های ایمن محسوب نمیشوند . باید دارای پشتوانه قوی باشند ...

در زمان های ریسک پذیری به دلیل فرصت معامله در قیمت های بهتر وجود دارد از اردهای جنس لیمیت استفاده میشود و در زمان های که ریسک در بازار بالاست و جو حاکم به سوی دارایی های ایمن در حال حرکت باشد ، ما فرصت معامله در قیمت های خوب نداریم به همین دلیل از اردرهای با جنس استاب بهره میبریم که با شکست سطوح بازار را همراهی کنیم.

اینم رو بگم چون بنده در استراتژی مدیریت ریسکم اعتقاد دارم با احتمالات سر و کار داریم به صورت کامل در همه شرایط از اردرهای خانواده استاب بهره میبرم . منفعت آن بیشتر از ضرر آن است چرا که ناخواسته جلوی اشتباهات و تحلیل های که درست پیش بینی نشده را میگیرد و از فعال شدن اردرهای بیجا خودداری میکند. گاهی اوقات باعث بزرگتر شدن استاب لاس و به دنبال آن سود بنده میشود . اما چون هدف بنده در ابتدا حفظ سرمایه و ضرر نکردن هست این راهکار به نغع ام میباشد. حال سود اندک باشد خبری نیست اما اگر ضرر زیاد باشد خبر زیاد میشود
          الگوریتمی که شما گفتید و مراحلی که نوشتید کاملاً درست میباشد

نظر

• سلام به همه دوستان و تبریک سال نو

یه مقاله ای به قلم valeria bednarik در سایت forexcrunch.com اومده که نظرشو رو در مورد رفتار احتمالی eur/usd خیلی مختصر میگه :

در ابتدا از گزارش نا امید کننده NFP میگه و به رقم 126 هزار شغل ایجاد شده اشاره میکنه که پایین ترین رقم طی یک سال گذشته بوده

البته در ادامه به نرخ بیکاری 5.5% اشاره میکنه که بدون تغییر مونده و البته افزایش 0.3% درامدهای ساعتی , که هیچ کدوم از اینها نمیتونه امار ضعیف اشتغال زایی رو تحت الشعاع قرار بده

بعدا به کاهش قیمت نفت اشاره میکنه و اون رو مهم ترین دلیل کاهش اشتغال زایی میدونه و میگه که این مسئله ابدا سورپرایز نیست و کاملا مشخص بود که کاهش قیمت نفت و کاهش تقاضا پیامدهای اینچنینی رو به همراه خواهد داشت.

بنابراین ایشان کاهش ارزش دلار رو برای هفته بعد پیشبینی میکنه چرا که با این داده های اقتصادی از امریکا سرمایه گذاران افزایش نرخ بهره رو نه برای ماه june بلکه برای september هم بعید میدونن و طبیعتا این موضوع باعث تضعیف دلار خواهد شد .

اما در رابطه با رشد یورو ؟

در ادامه به وضعیت یونان اشاره میکنه و میگه که یونان فهرستی از اصلاحات اقتصادی رو به EU تقدیم کرده که اونا باید تایید کنن و اشاره میکنه که یونان صحبت از کمبود نقدینگی و عدم توانایی در
            بازپرداخت بدهی هاش به IMF میکنه که این یه نکته منفی برای EUR هست و اتحادیه اروپا برای جلوگیری از DEFAULT ( عدم توانایی در پرداخت بدهی ) یونان مجبور هست که دوباره به اون کمک کنه و خب این خبر خوبی برای این ارز نیست.

بطور کلی ایشون میگه درسته که آمارهای امریکا ضعیف ارائه شده اما وضعیت اروپا هم خیلی تعریفی نیست و رشد عجیب و غریبی رو برای EUR/USD متصور نیست.

لینک مقاله :

http://www.fxstreet.com/analysis/be-ready/2015/04/03/

موفق باشید
            در فارکس آنچه پایان پذیر است فرصت های معاملاتی نیست ، سرمایه شماست !

نظر

• دوستان

امروز آخرین برنامه دکتر شجاعتی رو نگاه میکردم که به نقل از وزارت بازرگانی آمریکا (commerce department) متوسط درآمد سالانه مردم آمریکا رو اعلام میکرد

به نظرم جالب بود گفتم شما هم بدونید :

درآمد سالانه 39% مردم آمریکا کمتر از : 20,000 دلار

درآمد سالانه 52% مردم آمریکا کمتر از : 30,000 دلار

درآمد سالانه 63% مردم آمریکا کمتر از : 40,000 دلار

درآمد سالانه 72% مردم آمریکا کمتر از : 50,000 دلار

که ایشون میگفت باتوجه به هزینه ها در آمریکا درآمد حدود 20 تا 30 هزار دلار واقعا شرایط سختی رو میتونه ایجاد کنه
              در ضمن رشد اقتصادی آمریکا در سال 2014 به 2.2% رسید

یه مطلب فوق العاده جالب دیگه در مورد carry trade داشتن که خیلی جالب بود و اینکه این مسئله چرا باعث میشه فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره دست به عصا عمل کنه و خیلی عجولانه نرخ بهره رو بالا نبره که برای خود من خیلی آموزنده بود

اما carry trade چیست ؟

خیلی ساده یعنی اینکه شما تشریف ببرید از یه بانک با نرخ بهره مثلا 2% وام بگیری و همون مبلغ رو بزاری تو یه بانک دیگه با سود سپرده 10%

و این یعنی یه سود شیرین 8% بدون زحمت و البته کمترین تخصص

اما این موضوع چه ربطی به interest rate آمریکا داره ؟

داستان از این قرار هست که طی سالهای حدود 1990 که دلار به نسبت خیلی از ارز های دیگه خیلی ارزان به حساب میامده بسیاری از کشورهای آسیای جنوب شرقی مثل تایلند و مالزی و کره جنوبی و ... میان دلار ارزان رو میخرن و میبرن نو کشورهاشون و سرمایه گزاری میکنن و صاحب سود های خوب و اغواکننده ای میشن

این داستان به همین منوال ادامه داشته تا اینکه نرخ بهره تو آمریکا میره بالا و بازپرداخت بدهی ها برای اون کشورها بسیار سخت و بعضا غیر ممکنه میشه تا جاییکه در پرداخت بدهی ها دچار مشکل
              میشن و عملا نمیتونن دلار ها رو برگردونن

و این مشکل بطور مستقیم منتقل میشه به اقصاد آمریکا و شرایط وحشتناکی رو ایجاد میکنه بطوریکه یکی از بزرگترین شرکتهای hedge fund آمریکا بنام LTCM دچار بحران میشه و خیلی ها رو بدبخت میکنه

اما اینکه الان چرا فدرال رزرو داره دست به عصا راه میره به این خاطر هست که آمریکا حدود 9 تریلون دلار پول دست کشور های دیگه داره که اگه با افزایش نرخ بهره اونا نتونن این پولها رو برگردونن بحران دهه 90 مجددا ممکنه اتفاق بیفته

بنابراین علی رقم فشارهایی که مبنی بر افزایش نرخ بهره وجود داره فدرال رزرو احتمالا با سرسختی هر چه تمام تر راجع به این موضوع تصمیم بگیره

امیدوارم مفید بوده باشه

لینک دانلود برنامه :

http://www.ifttv.com/%D8%A8%D9%87%D8...5%D8%A7%DB%8C/
              در فارکس آنچه پایان پذیر است فرصت های معاملاتی نیست ، سرمایه شماست !

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                1- تایم فریم بنده کلا چهارساعته هست و گاهاً برای دقیق تر شدن کار بر روی یکساعته تمرکز و سوئیچ میکنم. حرف بنده از جریان ریسک پذیری و ریسک گریزی مبحث دقیقه ای نیست که بر روی یک خبر اطلاق میشود بحث کلی حرکت سرمایه ها هست . وقتی جریان های مثبت در حال شکل گیری است روندهای ریسک پذیری دارای گام های جهشی نیست چرا که ترسی نیست و فرصت های خرید بهتر وجود دارد اما برعکس در زمان های که بازار دچار شک و تردید همراه با ترس باشد خرید و فروش های هیجانی وجود دارد که باعث حرکات تند و تیز در قالب شکست سریع سطوج هستیم. این مبحث ریسک پذیری رو اخبار و لحظات کوتاه مدت از ذهنت دور کن اصلاً مبنای اشتباهی است . پس حرف ما کلی است بر روی تمام دارایی های مالی و بازارها و کشورها هست. بحث های ریز در این قالب نمیگنجد و شما برای تایم فریم های یکساعته به پایین برای دسترسی به جریان سرمایه از اندیکاتورهای قدرت روند میتوانید بهره ببرید . به راحتی وقتی دارایی های پرریسک یا کم ریسک در حال قدرت گرفتن هستند متوجه خواهید شد و چیز خاصی دارا نیست

2- بررسی بازارهای جانبی مثل اوراق سهام و کالا جز الزامات تاییدیه ریسک پذیری و ریسک گریزی است و میتوانید از بازدهی روزانه یا هفتگی علاوه بر نمودار بهره ببرید

3- بله درست هست . اما به خاطر داشته باشید جریان ریسک رو باید در دوره اقتصادی مد نظر قرار دهید . بلفرض در دوره شکوفایی اقتصاد ها باشیم و در نمودارهای که بیان کردید اتفاق کس بیافتد به منزله ریسک گریزی نیست و این می تواند از آفست و نقد معاملات از قبل معامله گران تلقی شود

4- مدت زمان در قالب زمان های اخبارها قابل پیگیری است بلفرض زمان اخبار کلاس a مشخص هست اینجاها احتمال جنب و جوش بیشتر از جاهای دیگری است . اما کلاً مبحث قالب بندی قیمت و زمان از نمودارها پیگیری شود موثر تر خواهد بود

---------------------------------------------------
                نکاتی که بایست در نوشته های شما گوشزد کتم به شرح زیر هست:

گاهی اوقات ریسک اینقدر افزایش پیدا میکند که برخی کشورهای دچار ضعف همانند یونان یهویی بازدهی اوراق رو افزایش میدهند که قابل خرید باشند و سرمایه جذب کنند . پس هر اوراقی جز دارایی های ایمن محسوب نمیشوند . باید دارای پشتوانه قوی باشند ...

در زمان های ریسک پذیری به دلیل فرصت معامله در قیمت های بهتر وجود دارد از اردهای جنس لیمیت استفاده میشود و در زمان های که ریسک در بازار بالاست و جو حاکم به سوی دارایی های ایمن در حال حرکت باشد ، ما فرصت معامله در قیمت های خوب نداریم به همین دلیل از اردرهای با جنس استاب بهره میبریم که با شکست سطوح بازار را همراهی کنیم.

اینم رو بگم چون بنده در استراتژی مدیریت ریسکم اعتقاد دارم با احتمالات سر و کار داریم به صورت کامل در همه شرایط از اردرهای خانواده استاب بهره میبرم . منفعت آن بیشتر از ضرر آن است چرا که ناخواسته جلوی اشتباهات و تحلیل های که درست پیش بینی نشده را میگیرد و از فعال شدن اردرهای بیجا خودداری میکند. گاهی اوقات باعث بزرگتر شدن استاب لاس و به دنبال آن سود بنده میشود . اما چون هدف بنده در ابتدا حفظ سرمایه و ضرر نکردن هست این راهکار به نغع ام میباشد. حال سود اندک باشد خبری نیست اما اگر ضرر زیاد باشد خبر زیاد میشود
                الگوریتمی که شما گفتید و مراحلی که نوشتید کاملاً درست میباشد
                با سلام وعرض خسته نباشيد مجدد:
                تقريبا اين موضوع شفافتر شد وفقط براي حسن ختام لازم است كه چند سئوال تكميلي مطرح كنم:
                1-
                فرموديد كه نرخ بازدهي هم بايد با نمودار مورد استفاده قرار دهيد. ميخواستم بدانم كه جنابعالي از چه انديكاتوري استفاده ميكنيد كه هم بازدهي سهام و هم اوراق قرضه و هم ارز ها و... را نشان ميدهد. در اين سايت يك انديكاتور براي بازدهي هفتگي موجود ميباشد كه فكر نكنم براي ريسك پذيري و ريسك گريزي مربوط به حال مناسب باشد و نيازمند به يك انديكاتور بروزتري هستيم در ضمن اين انديكاتور سهام و ... را نشان نميدهد.
                2-
                ايا در زمان ريسك پذيري كليه سهامهاي ژاپن(نيكي)، اروپا(داكس، كاك) ، امريكا(داوجونز) ، انگليس(ftse) همه باهم سقوط خواهند كرد و ما حتما بايد هر 4 سهام را زير نظر داشته باشيم و يا فقط داو جونز كافي ميباشد؟ اگر يكي از اين سهام كاهشي و 3 تاي ديگر افزايشي باشد ايا خللي در ريسك پذيري و يا ريسك گريزي دارد؟
                3-
                ايا اگر براي ريسك پزيري و ريسك گريزي فقط نفت و مس را زير نظر داشته باشيم كافي ميباشد؟ من هنوز نتوانستم كه CRB را بصورت نموداري پيدا كنم. در بلومبرگ چندتا وجود دارد ولي هنوز نميدانم كدام يك CRB ميباشد.
                4-
                براي اوراق قرضه ايا كنترل بازدهي اوراق قرضه 2 ساله امريكا براي ريسك پذيري و ريسك گريزي كافي ميباشد؟ من فكر كنم كه بازدهي اوراق قرضه 10 ساله امريكا فقط براي مقابله با تورم است كه قبلا ما شاخص كالاها را لحاظ كرده ايم. در ضمن ايا بايد اوراق قرضه كشورهاي ديگر را هم مد نظر داشته باشيم ويا فقط امريكا براي ريسك پذيري و ريسك گريزي كافي ميباشد؟
                5-
                ايا تغيير نرخ بهره كشورها تاثيري در جابجايي ارزهاي ايمن با ارزهاي پرريسك خواهد داشت و يا اين ارزها هميشه بهمين صورت تقسيم بندي ميگردند؟ مثلا اگر ژاپن نرخ بهره خود را بالا برد ايا تبديل به ارز پرريسك ميگردد؟
                باتشكر از جنابعالي

نظر

با سلام وعرض خسته نباشيد مجدد:
                  تقريبا اين موضوع شفافتر شد وفقط براي حسن ختام لازم است كه چند سئوال تكميلي مطرح كنم:
                  1-
                  فرموديد كه نرخ بازدهي هم بايد با نمودار مورد استفاده قرار دهيد. ميخواستم بدانم كه جنابعالي از چه انديكاتوري استفاده ميكنيد كه هم بازدهي سهام و هم اوراق قرضه و هم ارز ها و... را نشان ميدهد. در اين سايت يك انديكاتور براي بازدهي هفتگي موجود ميباشد كه فكر نكنم براي ريسك پذيري و ريسك گريزي مربوط به حال مناسب باشد و نيازمند به يك انديكاتور بروزتري هستيم در ضمن اين انديكاتور سهام و ... را نشان نميدهد.
                  2-
                  ايا در زمان ريسك پذيري كليه سهامهاي ژاپن(نيكي)، اروپا(داكس، كاك) ، امريكا(داوجونز) ، انگليس(ftse) همه باهم سقوط خواهند كرد و ما حتما بايد هر 4 سهام را زير نظر داشته باشيم و يا فقط داو جونز كافي ميباشد؟ اگر يكي از اين سهام كاهشي و 3 تاي ديگر افزايشي باشد ايا خللي در ريسك پذيري و يا ريسك گريزي دارد؟
                  3-
                  ايا اگر براي ريسك پزيري و ريسك گريزي فقط نفت و مس را زير نظر داشته باشيم كافي ميباشد؟ من هنوز نتوانستم كه CRB را بصورت نموداري پيدا كنم. در بلومبرگ چندتا وجود دارد ولي هنوز نميدانم كدام يك CRB ميباشد.
                  4-
                  براي اوراق قرضه ايا كنترل بازدهي اوراق قرضه 2 ساله امريكا براي ريسك پذيري و ريسك گريزي كافي ميباشد؟ من فكر كنم كه بازدهي اوراق قرضه 10 ساله امريكا فقط براي مقابله با تورم است كه قبلا ما شاخص كالاها را لحاظ كرده ايم. در ضمن ايا بايد اوراق قرضه كشورهاي ديگر را هم مد نظر داشته باشيم ويا فقط امريكا براي ريسك پذيري و ريسك گريزي كافي ميباشد؟
                  5-
                  ايا تغيير نرخ بهره كشورها تاثيري در جابجايي ارزهاي ايمن با ارزهاي پرريسك خواهد داشت و يا اين ارزها هميشه بهمين صورت تقسيم بندي ميگردند؟ مثلا اگر ژاپن نرخ بهره خود را بالا برد ايا تبديل به ارز پرريسك ميگردد؟
                  باتشكر از جنابعالي
                  درود بر شما

1- فرمول بازدهی عبارت است از:

مفدار جابه جایی = قیمت پایانی دوره فعلی - قیمت پایانی دوره قبل

درصد بازدهی = ( مقدار جابه جایی * 100 ) / قیمت فغلی

نگاه کنید ملاک عمل بنده کلاً هفتگی هست ، یعنی تحلیل فاند انجام میدم برای هفته جاری ام هست. شما میتونید روزانه هم این مقدار بازدهی را بدست بیارید پس مقدار پایانی ( کلوز) دیلی ملاک عمل قرار میدهید

2- نگاه سهام های هر کشور در ابتدا بایست نگاه کنی که تحت تاثیر سیاست های داخلی خودش قرار نگرفته باشد که شاید یکی از آنها برعکس بزند. داووجو و نزدک و اسن د پی بنده نگاه میکنم و برایم کفایت میکند. البته سهام های اروپایی هم خوبه.

3- نفت تنها باز برای بنده کفایت میکند . CRB هم در لینک زیر :

http://www.crbtrader.com/crbindex/crbdata.asp

http://quotes.ino.com/chart/index.ht...&t=&a=&w=&v=d1

4- ارواق قرضه آمریکا و آلمان کفایت میکند . حالا هر دو را نگاه کن ، چیزی که مهمه ملاک عمل هست.

5- یکی از نشانه های پرریسک بودن یا کم ریسک بودن بازدهی و نرخ بهره آن ارز هست اما اینکه ماهیت رو کلاً تغییر بده خیر چرا که تنها ملاک این ینست . بلفرض طلا نرخ بهره داره؟ خوب در کالاها جز دارایی های ایمن محسوب میشود.

دارایی های ایمن دارای سه خصوصیت کلیدی هستند:
                  1. این دارایی ها در بحران ها ، ناامنی های سیاسی اجتماعی و مخصوصا ناامنی های اقتصادی تقاضای خاص خود را دارند و در نتیجه ارزش آنها حفظ می شود.
                  2. دارایی های ایمن به عنوان ذخیره ارز شناخته می شوند.بدین معنا که در هر شرایطی آنها می توانند به عنوان وسیله ای برای نگه داری ارزش سرمایه به کار برده شوند.این شرایط می تواند از یک سو تورم و کاسته شدن ارزش پول باشد و از سوی دیگر شرایط بحرانی و اقتصادی باشد که در مجموع موجب می شود میزان تقاضای بیشتری نسبت به عرضه خود داشته باشند.
                  3. رسمی بودن سومین شاخص مهم دارایی ایمن است . بدین معنا که این دارایی ها همه جا مورد پذیرش و مبادله هستند که در اصطلاح می گوییم نقد شوندگی بالایی دارند از این رو نگرانی بابت مبادله یا واگذاری دارایی ایمن وجود ندارد و در هر شرایطی قابلیت تبدیل را دارا می باشند

نظر

• نوشته اصلی توسط pcmfund نمایش پست ها
                    درود بر شما

1- فرمول بازدهی عبارت است از:

مفدار جابه جایی = قیمت پایانی دوره فعلی - قیمت پایانی دوره قبل

درصد بازدهی = ( مقدار جابه جایی * 100 ) / قیمت فغلی

نگاه کنید ملاک عمل بنده کلاً هفتگی هست ، یعنی تحلیل فاند انجام میدم برای هفته جاری ام هست. شما میتونید روزانه هم این مقدار بازدهی را بدست بیارید پس مقدار پایانی ( کلوز) دیلی ملاک عمل قرار میدهید

2- نگاه سهام های هر کشور در ابتدا بایست نگاه کنی که تحت تاثیر سیاست های داخلی خودش قرار نگرفته باشد که شاید یکی از آنها برعکس بزند. داووجو و نزدک و اسن د پی بنده نگاه میکنم و برایم کفایت میکند. البته سهام های اروپایی هم خوبه.

3- نفت تنها باز برای بنده کفایت میکند . Crb هم در لینک زیر :

http://www.crbtrader.com/crbindex/crbdata.asp

http://quotes.ino.com/chart/index.ht...&t=&a=&w=&v=d1

4- ارواق قرضه آمریکا و آلمان کفایت میکند . حالا هر دو را نگاه کن ، چیزی که مهمه ملاک عمل هست.

5- یکی از نشانه های پرریسک بودن یا کم ریسک بودن بازدهی و نرخ بهره آن ارز هست اما اینکه ماهیت رو کلاً تغییر بده خیر چرا که تنها ملاک این ینست . بلفرض طلا نرخ بهره داره؟ خوب در کالاها جز دارایی های ایمن محسوب میشود.
                    باتشكر از جنابعالي
                    نكات ابهام من بصورت تئوري با نصايح شما مرتفع گرديد فقط ميماند مثال عملي كه اگر شما اجازه دهيد هر زمان كه در اينده احساس كردم كه فضاي ريسك پذيري و ريسك گرزي حاكم است، انرا باشما در ميان گذاشته و از نظرات شما در جهت اصلاح خوود بهره بگيرم.
                    فقط براي شروع ميخواستم مثال ديروز را بزنم: ديروز براساس خبر nfp كه بسيار بد بود. من از روي افزايش eurusd ، nzdusd، audusd، gbpusd و همچنين كاهش usdcad، در ميابم كه دلار سقوط كرده است اما براي انكه بفهمم كه اين خبر باعث ريسك پذيري شده است بايد همه جوانب را مد نظر قرار دهم. ابتدا به gold نگاه ميكنم ميبينم اصلا اين نوسان نداشته است نميدانم شايد بخاطر تعطيليها اين ارز بسته بوده است. حال به نفت نگاه ميكنم. ان هم مثل اينكه بسته بوده است و اصلا نوساني نداشته است. از اين دوتا كه چيزي بدست نياوردم حال بايد به بازدهي اوراق قرضه 2 ساله امريكا نگاه كنم به سايت بلومبرگ رفته و ميبينم كه -11% كاهش داشته است كه اين يعني قيمت اوراق قرضه بيشتر شده است پس مردم كالاي ايمن را خريده اند . خوب من دنبال ريسك پذيري بودم نه ريسك گريزي و اين اولين عدم تطابق بود. حال براي اطمينان بيشتر به سهام داوجونز، s&p و نزدك نگاهي مي ندازم و ميبينم كه انها هم سقوط كرده اند كه اين تاييد صددرصد اين موضوع است كه اصلا ريسك پذيري وجود نداشته و فقط ارزش دلار پايين امده است. همچنين سقوط usdjpy نيز به اين موضوع بيشتر دامن ميزند.

ميخواستم از جنابعالي سئوال كنم كه ايا اين تحليل درست است؟
                    باتشكر

نظر

• سلام

ببخشید میخواستم بدونم دیروز خبری از فرانک سوییس اعلام شده است؟
                      در سایت xe.com قیمت دلار به فرانک رو 0.9580 زده درحالی که در قیمت 0.9510 بسته شده بود!!
                      همچنین پوند به فرانک 130 پیپ افزایش داشته!

نظر

• نوشته اصلی توسط alibeti نمایش پست ها
                        سلام

ببخشید میخواستم بدونم دیروز خبری از فرانک سوییس اعلام شده است؟
                        در سایت xe.com قیمت دلار به فرانک رو 0.9580 زده درحالی که در قیمت 0.9510 بسته شده بود!!
                        همچنین پوند به فرانک 130 پیپ افزایش داشته!
                        سلام

علیجان فکر کنم چون از زیر بار هزینه مذارکات خارج شدند این اتفاق براشون افتاده

به هرحال کم مهمون نداشتن
                        ویرایش توسط fxfx : https://www.traderha.com/member/15648-fxfx در ساعت 04-05-2015, 11:16 AM

نظر

• وضعیت دیتاهای کلان کشورهای صنعتی جالبه .

یعنی زمان های ما پا به عرصه تریدری گذاشتیم که هر اتفاق نادری بگین رخ داد ، واقعاً ما آدم هستیم که در چنین بازارهای مالی دوام آوردیم.

علاوه برعدد دیتا ، شیب این روند رشد یا کاهش اهمیت دارد . بلفرض رشد تولید ناخالص داخل آمریکا در حال مثبت شدن هست اما با شیب کاهشی و بلعکس اروپا که دارای عدد منفی است دارای شیب مثبتی است.

انگلستان گویی با آمریکا کورولیشن دیتای داره .

الان نرخ تورم آمریکا از محدوده خارج هست و صفر هست ، تولید ناخالص و رشد اقتصادی بدون تورم ؟؟؟ اشتغال وضعیتش خوبه ! میمونه حساب جاری که یکی از علت های اون میتوان به افزایش نرخ دلار اشاره کرد.
                          ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 04-06-2015, 11:16 PM

نظر

• تحلیل کوت این افزایش یورو به دلار رو تایید نمیکنه و بایست ریزش کنه ، سناریو محتمل تکنیکی هم همینه ، هر دو سناریو بر نزول رای میدهد ، حال یکی در سطوح نزدیک الانی و دیگری سطوح دیرتری را نمایش میدهد

نظر

• باسلام خدمت همگي
                              امروز من فكر كردم كه اين سايت همه چي دارد بغير از ليستي از شاخصهاي موجود در سايت بلومبرگ كه بدرد تحليل در باره ريسك پذيري و ريسك گريزي بخورد. گفتم كه اين نامرديست كه ان را با دوستان درميان نزارم. پس ليستي كه من تابحال توانستم پيدا كنم بصورت زير ميباشد. از دوستاني كه اطالاعات بيشتري در اين مورد دارند خواهشمند است كه نسبت به تكميل اين ليست در مواردي كه بدرد ميخورند مرا كمك نمايند :
                              1- USGG10YR:IND بازدهي اوراق قرضه 10 ساله امريكا
                              2- USGG2YR:IND بازدهي اوراق قرضه 2 ساله امريكا
                              3- GUKG10:IND بازدهي اوراق قرضه 10 ساله انگلستان
                              4- GUKG2:IND بازدهي اوراق قرضه 2 ساله انگلستان
                              5- GDBR10:IND بازدهي اوراق قرضه 10 ساله المان
                              6- GDBR2:IND بازدهي اوراق قرضه 2 ساله المان
                              7- GJGB10:IND بازدهي اوراق قرضه 10 ساله ژاپن
                              8- GJGB2:IND بازدهي اوراق قرضه 2 ساله ژاپن
                              9- INDU:IND سهام داوجونز
                              10- SPX:IND سهام s&p
                              11- CCMP:IND سهام نزدك
                              12- SX5E:IND سهام يورو استاكس اروپا
                              13 DAX:IND سهام داكس المان
                              14- UKX:IND سهام ftse انگلستان
                              15- NKY:IND سهام نيكي ژاپن
                              16- XAUUSD:CUR طلا
                              17- EURUSD:CUR يورو دلار
                              18 DXY:CUR شاخص دلار
                              19- ted(treasury eurodollar) نميدانم
                              باتشكر

نظر

• باسلام خدمت استادمحترم
                                ميخواستم بگم كه در هفته گذشته هيچ ريسك پذيري و ريسك گريزي اتفاق نيافتاد. من فكر ميكردم كه موقعيتهاي ريسك پذيري و ريسك گريزي بسيار زياد ميباشد. با توجه به تجربه شما معمولا در يكماه بطور متوسط ممكن است چند بار اين موقعيتها اتفاق بيفتد؟ مثلا از اول سال جديد ميلادي چند موقعيت اتفاق افتاده است؟
                                باتشكر

نظر

پردازش ...
                                X