اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط omidnabeghe نمایش پست ها
    باسلام خدمت استادمحترم
    ميخواستم بگم كه در هفته گذشته هيچ ريسك پذيري و ريسك گريزي اتفاق نيافتاد. من فكر ميكردم كه موقعيتهاي ريسك پذيري و ريسك گريزي بسيار زياد ميباشد. با توجه به تجربه شما معمولا در يكماه بطور متوسط ممكن است چند بار اين موقعيتها اتفاق بيفتد؟ مثلا از اول سال جديد ميلادي چند موقعيت اتفاق افتاده است؟
    باتشكر
    شما اندیکاتور بازدهی را بر روی چارت قرار دهید و به عقب شیفت دهید ببینید در کدام هفته همه ارزها در یک جهت در حال حرکت بودند در همان هفته به باقی دارایی ها در بازارهای مالی دیگر توجه کنید .بله در هفته قبل ریسک سیستماتیکی در بازار وجود نداشت که باعث یک حرکت ثابت شود.

نظر

• گزارش خبرهای مهم

تاریخ : 9 آوریل 2015

‪‬صورتجلسه بانک مرکزی ایالات متحده نشان داد که چندین سیاستگذار پولی خواهان افزایش نرخ بهره در ژوئن هستند ضمن اینکه از کندی اقتصادی در سه ماهۀ نخست سال و خطرات ناشی از کندی رشد جهانی اقتصاد آگاه هستند

آمار مربوط به تولید صنعتی آلمان برای ماه فوریه کمتر از حد انتظار اعلام شد در حالیکه تراز تجاری پیشرفت کرد

‪‬آمار وزارتخانه دارایی ژاپن نشان می دهد که سرمایه گذاران خارجی ‪1.036 ‬تریلیون ین معادل ‪8.61 ‬میلیارد دلار از سهام ژاپنی را در هفتۀ گذشته خریداری کرده اند که بیشترین میزان خرید خالص از اوایل آوریل ‪2013 ‬تاکنون محسوب می شود‪. ‬همزمان سرمایه گذاران ژاپنی ‪424.4 ‬میلیارد ین سهام خارجی و صندوق های سرمایه گذاری خریدند که از رقم ‪396.1 ‬میلیارد ین در هفتۀ قبل بالاتر است

ادارۀ اطلاعات انرژی ایالات متحده ‪(eia) ‬گزارش داد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در مقیاس هفتگی بیشترین میزان از ‪2001 ‬تاکنون محسوب می شود‪. ‬افزایش ذخایر نفتی به ‪18‬هزار بشکه در روز رسید که تولید ایالات متحده را به ‪9.404 ‬میلیون بشکه رساند‪. ‬قیمت نفت خام برنت برای تحویل در ماه مه در بورس آتی ‪ice ‬لندن ‪6% ‬کاهش پیدا کرد

‬بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را در رقم ‪0.5% ‬ثابت نگه داشت‪. ‬این بانک همچنین میزان تزریق پول به اقتصاد را در رقم ‪375 ‬میلیارد دلار ثابت نگه داشت‪. ‬

نظر

• در آمریکا:

تعداد مدعیان جدید بیکاری در هفتۀ گذشته یعنی هفتۀ منتهی به ‪4 ‬آوریل با ‪14‬هزار نفر افزایش بطور تطبیقی فصلی به رقم ‪281,000 ‬نفر رسیده است‪. ‬

این در حالیست که اقتصاددانان پیش بینی می کردند رقم ‪ 280‬هزار نفر اعلام شود‪.‬

‬رقم اعلام شده در هفتۀ قبل از ‪268‬هزار نفر به ‪267‬هزار نفر تصحیح شد که پایین ترین سطح طی ‪15 ‬سال اخیر است‪. ‬

‬میانگین چهارهفته ای تعداد مدعیان بیکاری با ‪3‬هزار نفر کاهش به ‪282,250 ‬نفر رسید‪. ‬که پایین ترین سطح از ژوئن ‪2002 ‬تاکنون است‪. ‬

‬تعداد افرادی که در هفتۀ منتهی به ‪28 ‬مارس پس از گذشت یک هفته همچنان درخواست دریافت حقوق بیکاری داشتند با ‪23‬هزار نفر کاهش به ‪2,304,000 ‬نفر رسید‪.

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
          شما اندیکاتور بازدهی را بر روی چارت قرار دهید و به عقب شیفت دهید ببینید در کدام هفته همه ارزها در یک جهت در حال حرکت بودند در همان هفته به باقی دارایی ها در بازارهای مالی دیگر توجه کنید .بله در هفته قبل ریسک سیستماتیکی در بازار وجود نداشت که باعث یک حرکت ثابت شود.
          باعرض خسته نباشيد مجدد
          من امار بازدهي چند هفته را قبلا توسط اين نرم افزار چك كردم. فقط در هفته منتهي به 2015/02/07 فرانك و دلار و ين منفي و پوند و يورو نيوزلند و كانادا و استراليا مثبت بود. در هفته هاي ديگر يك ايرادي داشت مثلا در بعضي از هفته ها دلار و ين مثبت بودند اما فرانك در جهت ارزهاي پر بازده بود. ر تاريخ 2015/03/07 دلار و ين مثبت ، پوند و يورو و فرانك منفي ، دلار استراليا و دلار كانادا مثبت بود كه من نفهميدم كه معني ان چيست.
          ميخواستم بدانم كه مثلا اگر در بازدهي هفتگي اگر مثلا همه ارزهاي پرريسك مثبت بودند ولي مثلا فقط پوند منفي باشد و در مقابل همه ارزهاي ايمن منفي باشد، ايا ميتوان از پوند صرفنظر كرد و بصورت ارفاقي ان هفته را با وجود شرايط درست در سهام و نفت و طلا، ان هفته را ريسك پذير ناميد؟
          در ضمن اين انديكاتور ، دلار نيوزلند را در نظر نگرفته است ايكاش ميشد طراح اين نرم افزار دلار نيوزلند را هم وارد ميكرد. البته من فرمول بازدهي را ميدانم و فقط گفتم كه اين مجموعه كاملتر باشد
          باتشكر

نظر

باعرض خسته نباشيد مجدد
            من امار بازدهي چند هفته را قبلا توسط اين نرم افزار چك كردم. فقط در هفته منتهي به 2015/02/07 فرانك و دلار و ين منفي و پوند و يورو نيوزلند و كانادا و استراليا مثبت بود. در هفته هاي ديگر يك ايرادي داشت مثلا در بعضي از هفته ها دلار و ين مثبت بودند اما فرانك در جهت ارزهاي پر بازده بود. ر تاريخ 2015/03/07 دلار و ين مثبت ، پوند و يورو و فرانك منفي ، دلار استراليا و دلار كانادا مثبت بود كه من نفهميدم كه معني ان چيست.
            ميخواستم بدانم كه مثلا اگر در بازدهي هفتگي اگر مثلا همه ارزهاي پرريسك مثبت بودند ولي مثلا فقط پوند منفي باشد و در مقابل همه ارزهاي ايمن منفي باشد، ايا ميتوان از پوند صرفنظر كرد و بصورت ارفاقي ان هفته را با وجود شرايط درست در سهام و نفت و طلا، ان هفته را ريسك پذير ناميد؟
            در ضمن اين انديكاتور ، دلار نيوزلند را در نظر نگرفته است ايكاش ميشد طراح اين نرم افزار دلار نيوزلند را هم وارد ميكرد. البته من فرمول بازدهي را ميدانم و فقط گفتم كه اين مجموعه كاملتر باشد
            باتشكر
            وقتی داده ها مختلف مشاهده میکنیم در یک ارز که کورولیشن خودش با ارزهای همبسته رعایت نشده به طور واضح نشاندهنده یک ریسک در درون اقتصاد اون کشور هست ( اصطلاحاً ریسک نامنظم یا غیر سیستماتیک گفته میشه )

پوند زمانی که نرخ بهره نزدیک به دلار ایالات متحده را داراست همانند آن رفتار میکند پس سوال دوم شما نیازی به ارفاق نیست و حالات درست هست.

اندیکاتوری میتوانید طراحی کنید که نیوزلند به ان اضافه شود اما هیچ چیز مثل محاسبه دستی نیست . خود دستی محاسبه و جدول تکمیل میکنم " هنوز تکنولوژی به من نرسیده است )) "

نظر

وقتی داده ها مختلف مشاهده میکنیم در یک ارز که کورولیشن خودش با ارزهای همبسته رعایت نشده به طور واضح نشاندهنده یک ریسک در درون اقتصاد اون کشور هست ( اصطلاحاً ریسک نامنظم یا غیر سیستماتیک گفته میشه )

پوند زمانی که نرخ بهره نزدیک به دلار ایالات متحده را داراست همانند آن رفتار میکند پس سوال دوم شما نیازی به ارفاق نیست و حالات درست هست.

اندیکاتوری میتوانید طراحی کنید که نیوزلند به ان اضافه شود اما هیچ چیز مثل محاسبه دستی نیست . خود دستی محاسبه و جدول تکمیل میکنم " هنوز تکنولوژی به من نرسیده است )) "
              استاد محترم
              با اضافه كردن مورد بولد شده مرا كمي دچار سردرگمي كرديد. من به ديد سيستماتيك به موضوعها نگاه ميكنم. دفعه قبل كه من الگوريتم ريسك پذيري و ريسك گريزي را من مطرح كردم، جنابعالي تاييد فرموديد. حال نكته ديگري وارد كرديد كه كاملا خلاف الگوريتم مطرح شده ميباشد. البته در مورد اينكه اگر ريسك داخلي وجود داشته باشد، درانصورت ممكن است بعضي ارزها رفتاري متغير نشان داده و ميتوان از ان صرف نظر كرد، مشكلي وجود ندارد اما زماني كه ميفرماييد پوند اگر نرخ بهره نزديك با دلار داشته باشد، درانصورت مانند دلار عمل ميكند، كمي شك برايم ايجاد كرده است. يعني منظور شما اين است كه الان كه چند ساله كه نرخ بهره انگلستان 0.5% و نزديك به نرخ بهره امريكا ميباشد، مشابه دلار عمل ميكند و هر زمان كه دلار و ين و فرانك در يك جهت حركت كردند، پوند نيز مثل انها حركت ميكند.در اينصورت من هم در ذهن خودم حساب ميكنم كه اصلا پوند كه در بعضي وقتها شبيه ارزهاي پرريسك و در موارد ديگر شبيه ارزهاي ايمن عمل ميكند را چون كه تقريبا نميتوانم يك الگوي درستي براي ان پيدا كنم، كنار ميگذارم چرا كه چه احتياج به يك ارز گمراه كننده ميباشد؟
              ايا ممكن است كه نكات ديگري در اين مورد براي ارزهاي ديگر هم وجود داشته باشد كه من ندانم؟ مثلا اگر ريسك سيستماتيك داخلي كشورها را كنار بگذاريم ايا ممكن است كه مثلا يورو و يا فرانك نيز شبيه به دلار حركت كند؟

نظر

• در صورتی که بانک ر کزی نر خ بهره را افزا یش دهد تا چه حد بر دلار اثر می گذارد؟

نظر

استاد محترم
                  با اضافه كردن مورد بولد شده مرا كمي دچار سردرگمي كرديد. من به ديد سيستماتيك به موضوعها نگاه ميكنم. دفعه قبل كه من الگوريتم ريسك پذيري و ريسك گريزي را من مطرح كردم، جنابعالي تاييد فرموديد. حال نكته ديگري وارد كرديد كه كاملا خلاف الگوريتم مطرح شده ميباشد. البته در مورد اينكه اگر ريسك داخلي وجود داشته باشد، درانصورت ممكن است بعضي ارزها رفتاري متغير نشان داده و ميتوان از ان صرف نظر كرد، مشكلي وجود ندارد اما زماني كه ميفرماييد پوند اگر نرخ بهره نزديك با دلار داشته باشد، درانصورت مانند دلار عمل ميكند، كمي شك برايم ايجاد كرده است. يعني منظور شما اين است كه الان كه چند ساله كه نرخ بهره انگلستان 0.5% و نزديك به نرخ بهره امريكا ميباشد، مشابه دلار عمل ميكند و هر زمان كه دلار و ين و فرانك در يك جهت حركت كردند، پوند نيز مثل انها حركت ميكند.در اينصورت من هم در ذهن خودم حساب ميكنم كه اصلا پوند كه در بعضي وقتها شبيه ارزهاي پرريسك و در موارد ديگر شبيه ارزهاي ايمن عمل ميكند را چون كه تقريبا نميتوانم يك الگوي درستي براي ان پيدا كنم، كنار ميگذارم چرا كه چه احتياج به يك ارز گمراه كننده ميباشد؟
                  ايا ممكن است كه نكات ديگري در اين مورد براي ارزهاي ديگر هم وجود داشته باشد كه من ندانم؟ مثلا اگر ريسك سيستماتيك داخلي كشورها را كنار بگذاريم ايا ممكن است كه مثلا يورو و يا فرانك نيز شبيه به دلار حركت كند؟
                  گمراه کننده نیست . ارزهادخصوصیاتی دارند که بایست در نظر گرفت. همین

فرانک در شرایطی همانند ارزهای ایمن هست. یورو عدله ای نیست که بتوان آن را به دلار ربط داد اما در دنیای اقتصاد هر روز یک چیز جدید به وجود میاد بسته به شرایط بایست بررسی کرد.

نظر

• نوشته اصلی توسط matin نمایش پست ها
                    در صورتی که بانک ر کزی نر خ بهره را افزا یش دهد تا چه حد بر دلار اثر می گذارد؟
                    بستگی به مقدار افزایش داره ، بستگی به برآورده شدن انتظارات داره ، بستگی به پیشخورها داره اما در حالت کلی به ازای هر یک درصد تغییرات ، هزار پیپ تغییرات را داریم.

نظر

• خبرهای مهم روز

تاریخ: 10 آوریل 2015

داده اشتغال كانادا: بازار كار كانادا با توجه به كاهش جهاني بهاي نفت خام نشانه هاي از ضعف را به نمايش گذاشت. كاهش اشتغال با تاثير گذاشتن بر كل نرخ بيكاري در ايالات غني از نفت خام اتفاق مي افتد. بازار كار در ماه فوريه با افزايش نرخ بيكاري از 6.6% تا 6.8% در ماه ژانويه 1000 نفر كاهش يافت. تحليلگران انتظار يك كاهش 3500 نفري را داشتند، اما افزايش كندتري در حد 0.1% را در نرخ بيكاري را برآورد كردند. كاهش عمده در بهاي نفت خام نيز منجر به تصميم BoC جهت كاهش نرخ بهره در ماه ژانويه گشت. انتظار مي رود بازار اشتغال كانادا 0.1% صعود نمايد، اين در حاليست كه نرخ بيكاري پيش بيني مي شود در رقم 6.8% باقي بماند.

نظر

• خبرهای مهم روز

تاریخ آپدیت: 14 آوریل 2015

خرده فروشی ایالات متحده: برای سومین بار متوالی، خرده فروشی کاهش یافت و ناامید کننده ظاهر شد. احتمالا یک جهش 1.1% در ماه مارس پیرو سقوط 0.6 درصدی در ماه فوریه خواهد بود. همچنین مقدار core این داده با افتی 0.1% در ماه فوریه الگویی مشابه را دنبال کرده است. اینجا نیز، پیش یک جهش در داده این نوبت می شود.

شاخص بهای تولید کننده: بهای تولید کننده نقش یک عامل مقدماتی برای بهای مصرف کننده را بازی می کند. پس از یک افت 0.5% در هر دو مقدار اصلی و core در ماه فوریه، انتظار صعودی به ترتیب 0.2 و 0.1 درصدی در هر دو می رود، بخصوص از آنجاییکه بهای نفت خام به ثبات دست یافته است.

نظر

خبرهای مهم روز

خرده فروشی ایالات متحده: برای سومین بار متوالی، خرده فروشی کاهش یافت و ناامید کننده ظاهر شد. احتمالا یک جهش 1.1% در ماه مارس پیرو سقوط 0.6 درصدی در ماه فوریه خواهد بود. همچنین مقدار core این داده با افتی 0.1% در ماه فوریه الگویی مشابه را دنبال کرده است. اینجا نیز، پیش یک جهش در داده این نوبت می شود.

شاخص بهای تولید کننده: بهای تولید کننده نقش یک عامل مقدماتی برای بهای مصرف کننده را بازی می کند. پس از یک افت 0.5% در هر دو مقدار اصلی و core در ماه فوریه، انتظار صعودی به ترتیب 0.2 و 0.1 درصدی در هر دو می رود، بخصوص از آنجاییکه بهای نفت خام به ثبات دست یافته است.
                          وقتی خبرهای اقتصادی مهم در بازار بهتر از رقم دوره قبل و نامناسب تر از پیش بینی ها اعلام می شود (مابین ) روند حرکتی قیمت بر اساس شرایط بنیادی بلند مدت و عرضه و تقاضایی که از نقطه نظر تکنیکال خود را نشان می دهد در حال نوسان است.

نرخ خرده فروشی و شاخص قیمت تولید کننده در ایالات متحده بهتر از نرخ دوره قبل و کمتر از پیش بینی ها اعلام شد با این حال بازار در جهت تضعیف دلار حرکتی را انجام داد.

نظر

خبرهای مهم روز

‬خرده فروشی در مارس ‪0.9% ‬افزایش پیدا کرد‪. ‬پیش بینی می شد ‪1.1% ‬افزایش گزارش شود‪.‬
                            ‪ ‬خرده فروشی بدون احتساب فروش خودرو در مارس ‪0.4% ‬افزایش پیدا کرد‪.‬
                            ‬رقم کاهش گزارش شده برای خرده فروشی در ماه فوریه از ‪0.6% ‬به ‪0.5% ‬تصحیح شد‪. ‬

‬بهای تولیدکننده در مارس ‪0.2% ‬افزایش پیدا کرد‪. ‬پیش بینی می شد همین رقم اعلام شود‪.‬
                            بهای تولیدکننده بدون احتساب موادغذایی و انرژی در مارس ‪0.2% ‬افزایش پیدا کرد‪. ‬پیش بینی می شد ‪0.1% ‬افزایش اعلام شود‪.‬
                            مصرف فردی شاخص بهای تولیدکننده در مارس ‪0.3% ‬افزایش پیدا کرد‪. ‬

نظر

• با سلام , استاد سوالی داشتم و نمی دانستم در کدام تاپیک مطرح کنم لذا اگر محل اشتباهی را انتخاب کردم عذر می خواهم
                              روشی به ذهنم رسیده است که می خواتم نظر شما را در باره ی آن بدانم
                              ابتدا دو جفت ارز را انتخاب می کنیم که ترجیحا ارز مشترکی بین آنها نباشد و دارای همبستگی منفی در دوره ی هفتگی باشند مثلا EUR/JPY و GBP/AUD .
                              سپس جدولی مانند جدول زیر تهیه می کنیم و در آن میانگین بازدهی , واریانس و انحراف معیار هر جفت ارز را محاسبه می کنیم و سپس با استفاده از رابطه ی پرتفوی حداقل واریانس وزن مناسب برای سرمایه گذاری در هر جفت ارز را محاسبه می کنیم .

در نهایت با استفاده از یک روش ساده مانند نگاه کردن به وضعیت دو مووینگ 12 و 32 در تایم 4H جهت معامله را مشخص می کنیم و در ابتذای هفته پوزیشن را برای هفته ی جرای باز می کنیم .
                              ویرایش توسط armia : https://www.traderha.com/member/14937-armia در ساعت 04-15-2015, 07:33 PM

نظر

• شما با اینکار در حال بدست آوردن مقدار ریسک هستید و ارزیابی ریسک میکنید و کار خوبی است اما جهت یک دارایی بایست از مجموعه عوامل بدست بیاد.

شخصا یک جدول در اول هفته دارم دارای عناصر زیر:

1- جدول بازدهی
                                2- نرخ بهره بین بانکی
                                3- جهت تکنیکال "از اسیلاتور dt ماینر و جدول جهت که تاپیک آن موجود هست"
                                4- گزارشات کمیسیون معاملات آتی یا کوت
                                5- انتظارات یا سنتیمنت پروایدر ها

هر کدوم از مجموعه بالا یک ستون در جدول ام هستند ، چندین نمونه و هفته ها بوده که قرار دادم. هر کدوم بر اساس دیتاهای که داره وزن دهی میشه و قلق های خاص خودش داره که در 90% اوقات جهت درست تشخیص دادم. اما دلیل بر معامله نیست چون هر کدوم از امورات مراحل خاص خودش داره. به همین دلیل تایم چهارساعته برای ترید انتخاب کردم که به راحتی به امورات رسیدگی کنم و تا الان موفق بودم . کلا امور تریدری یک پروسه هست .

نظر

پردازش ...
                                X