اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• مسعود جان چند بار تایم فریم سوئیچ کنید ، کم کم جدول آپدیت خواهد شد و اغداد ظاهر میشود بعد از تکمیل و محاسبه کامل جدول منظم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

فایل اکسل برای کشیدن بازدهی ارزها در برابر دلار استفاده میکنم، همین اغداد را وارد جدول اکسل میکنم و نمودار ترسیم میشه ، چرا که نمودار حاوی همان اطلاعات جدول هست منتهی با شکی گیراتر ...

از جناب رجب زاده هم تشکر ویزه میکنم بابت آنالیز بازدهی این هفته !

تا شب پست جدید میزنم ! هر روز یا هر شب تاپیک با یک الی سه پست آپدیت خواهد شد !

تاپیک تحلیل الیوت همچنان در راستای تاپیک آموزشی بنیادی حرکت خواهد کرد !

انتظار من از دوستان اینه که همراهی کنند ، مطالب گذاشته میشه تفکر و تحقیق کنند و برداشت های خودشون در اختیار افراد قرار دهند .

چرا که این شاخه تحلیلی بسیار گسترده هست و هرچی بیشتر فرو برین کم هست ! و هیچ فردی نمیتونه ادعای استادی در این سبک آنالیزی داشته باشد.

پ.ن: خیلی دوست دارم بشینم ده صفحه تایپ کنم و تمام اقتصادها رو با ریزجزئیات قرار بدم. اما همون چکیده اش در اختیارتون باشد و اینکه جهت حرکتی در اختیار داشته باشید در حال حاضر کفایت میکند.

ارادت

نظر

• سلام .
      فکر کنم من فهمیدم . هوررررررررررااااااااااااااااااااااااا

اگه درست میگم تاییدم کنید اساتید .
      توی جدول ، بزرگترین عدد و عدد بزرگتر بعد از آنرا پیدا میکنیم. همچنین کوچکترین عدد.
      اگه داریم عرضی نگاه میکنیم ، رنگ قرمز یعین تقاضا و آبی یعنی عرضه .
      اگه کسی خواست طولی نگاه کنه ، در ستونها ، آبی یعنی تقاضا و قرمز یعنی عرضه .

بزرگترین عدد 3.13 است . با دایره نشون دادم . چون جلوی jpy در عرض با عدد قرمز این عدد قرار داره ، پس بیشترین تقاضا برای jpy بوده و چون جلوی یورو در عرض با رنگ آبی است ، بیشترین عرضه برای یورو بوده و به همین صورت عدد 2.8 برای دلار آمریکا و عدد 0.6 برای استرالیا .

حالا سوال من اینه حتما باید برای کمترین عدد ، ارز پر ریسک را پیدا بررسی کنیم یا فرقی نداره ، فقط عدد مهمه ؟؟؟؟؟

و مشکل اینکه هنوز جدول من آپدیت نمیشه . توی چندتا پلتفرم بررسی کردم . چیکار کنم . بقیه مشکلی ندارند . ؟؟؟؟

ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 07-10-2012, 06:36 PM
      مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

• نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها
        سلام .
        فکر کنم من فهمیدم . هوررررررررررااااااااااااااااااااااااا

اگه درست میگم تاییدم کنید اساتید .
        توی جدول ، بزرگترین عدد و عدد بزرگتر بعد از آنرا پیدا میکنیم. همچنین کوچکترین عدد.
        اگه داریم عرضی نگاه میکنیم ، رنگ قرمز یعین تقاضا و آبی یعنی عرضه .
        اگه کسی خواست طولی نگاه کنه ، در ستونها ، آبی یعنی تقاضا و قرمز یعنی عرضه .

بزرگترین عدد 3.13 است . با دایره نشون دادم . چون جلوی jpy در عرض با عدد قرمز این عدد قرار داره ، پس بیشترین تقاضا برای jpy بوده و چون جلوی یورو در عرض با رنگ آبی است ، بیشترین عرضه برای یورو بوده و به همین صورت عدد 2.8 برای دلار آمریکا و عدد 0.6 برای استرالیا .

حالا سوال من اینه حتما باید برای کمترین عدد ، ارز پر ریسک را پیدا بررسی کنیم یا فرقی نداره ، فقط عدد مهمه ؟؟؟؟؟

و مشکل اینکه هنوز جدول من آپدیت نمیشه . توی چندتا پلتفرم بررسی کردم . چیکار کنم . بقیه مشکلی ندارند . ؟؟؟؟

مسعود جان آفرین
        درسته.
        دقیقا همین فرایند رو داره
        تبریک میگم.

نظر

• با سلام به جناب خلیل عزیز
          بنده سعی کردم چارت را طبق گفته های شما بررسی کنم چقدر درست است نمی دانم لطفا راهنمایی نمایید
          در چارت هفته گذشته دو ارز eur , jpy کاملا با عرضه و تفاضا مواجه بوداند که دورشان خط کشیدم
          بازدهی :
          eur = 2.19
          jpy =1.51
          حداقل بازدهی مورد انتظار در هفته جاری :
          eur = 2.19/2 = 1.1
          jpy = 1.51/2 =0.76
          چون بازدهی یورو بالای 2 می باشد نسبت به jpy مناسب تر است
          بررسی همبستگی سایر ارزها با این دو ارز نشان میدهد که aud , cad زیاد چندان همبستگی خود را حفظ نکرده اند بنا بر این جفت ارزهای مناسب :
          (البته chf هم بازدهی 2.11 دارد البته تماما عرضه و تقاضا کامل نیست )
          eur/usd , eur/jpy , usd/jpy, usd/chf
          میزان سود قابل انتظار برای eur/usd طبق کنل هفتگی : حداقل نصف بازدهی هفته قبل است یعنی tp حدود 1.2135

با توجه به اینکه در هفته قبل بازدهی 3.2 نداشتیم پس این هفته احتمالا جفت ارز رنج هم نخواهیم داشت
          لطفا تحلیل را مطالعه و اشکالات آن را توضیح دهید
          با تشکر
          زندگی برگ بودن در میان باد نیست امتحان ریشه هاست

نظر

• علی جان به اعداد پایین توجهی نکن !

Unemployment Claims in the US and Employment Change in Australia are the major market-movers. Let see what awaits us today
            In the US, Unemployment Claims, weekly report to value the individuals that filed for the first tine for unemployment insurance, rise of 5K is likely up to 379K from the last week
            Later in the US, Import Prices shows the price change of domestically imported goods and services, due to further reduce from -1.0% on June down to -1.4% this time
            Also in the US, Federal Budget Balance, value difference between the federal government’s income and spending, rise of 19.9B is likely on the month
            Finally in the US, John Williams, Federal Reserve Bank of San Francisco President; is due to speak in Portland
            In Canada, New Housing Price Index (NHPI), monthly measurement to value the selling price change of new homes, rise of 0.1% is predicted up to 0.3% now

In Europe, European Central Bank (ECB) Monthly Bulletin shows the statistical data on the ECB Governing Board evaluated regarding the latest interest rate decision
            Later in Europe, Industrial Production, measures all the monthly change in of manufacturers, mines, and utilities output production, rise of 0.8% is estimated this month
            Finally in Europe, Mario Draghi, European Central Bank (ECB) President; is due to speak in Casablanca

In Australia, Employment Change, value the number of employed people on the last month, is about to drop down from 38.9K on June to 0.3K
            Later in Australia, Unemployment Rate, all the unemployed work force by percentage that is looking for jobs, rise of 0.1% is forecasted up to 5.2% this month
            More in Australia, Melbourne Institute (MI) Inflation Expectations, the expected consumer’s price change by percentage for goods and services on the next 12 months, 2.3% is likely similar to June’s report
            Finally in Australia, Philip Lowe, Reserve Bank of Australia (RBA) Deputy Governor, is about to speak in Sydney

In Japan, Monetary Policy Statement, BOJ primary tool to communicate with investors regarding the financial policy. And also show the decisions on interest rates. It is followed by the BOJ Press Conference. While the Overnight Call Rate is due to remain 0.10% with no change from the last time

Trade well

source: http://www.forexcrunch.com/forex-dai...k-july-12-2012

نظر

• حاج خلیل جان سلام
              میشه امکان دانلود اندیکاتور رو برای امثال من که اجازه ورود به بخش معامله گری رو ندارن فراهم کنید.
              ممنون

نظر

• جناب خلیل عزیز سلام
                اگر امکان داشت توضیحی میداید که نحوه تحلیل درست بود یا نه و اگر اشکالی داشتیم بفهمیم
                در ضمن حال که امروز در باره اخبار اعلام شده لطف کرده و یاد اوری کردید در صورت امکان توضیحی در باره خبرهای هفته بعد بدهید به لحاظ اهمیت و نحوه برخورد با آنها
                من یک تصویر از روز ها و اخبار هفته بعد گذاشتم
                با تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط aliz200 نمایش پست ها
                  حاج خلیل جان سلام
                  میشه امکان دانلود اندیکاتور رو برای امثال من که اجازه ورود به بخش معامله گری رو ندارن فراهم کنید.
                  ممنون
                  سلام عزیز

لینک دانلود:

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...rency-V2-6.rar

پ.ن: از دوست عزیزم جتاب سید مسعود آل طاها بابت نوشتن این اندیکاتور تشکر ویژه میکنم .

ارادت
                  ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 07-12-2012, 11:29 PM

نظر

• امروز ساعت 6:30 صبح خبر های مهم چین رو داریم که تاثیر زیادی روی استرالیا خواهد داشت.
                    مهم ترین خبر تولید ناخالص داخلی (gdp) هست. از اپریل 2010 تولید ناخالص داخلی چین روند نزولی به خودش گرفته و در اپریل 2012 به پایین ترین میزان در این بازه زمانی دو ساله رسیده.برای امروز میزان gdp نرخ 7.7 % پیش بینی شده که نسبت به نرخ واقعی دوره قبل 0.4 % افت داره و این نشون میده که کارشناسان نسبت به رشد اقتصادی چین در این دوره خوشبین نیستند.اگر نرخ واقعی امروز از نرخ پیش بینی شده کمتر بیاد به نظر من فاتحه دلار استرالیا رو باید خوند.
                    پ.ن : نظر کاملا شخصی

نظر

• سلام آرش عزیز.

میشه لطف کنید و رابطه بین چین و اثرش روی استرالیا را توضیج بدید . ممنون میشم .

و اینکه کلا این خبرها را از کجا باید دنبال کنیم . شما خودتون از کدوم سایت پیگیری میکنید .

نظر

• China growth path at risk as second-quarter GDP eyes three-year low | Reuters

نظر

• سلام جناب خیرخواه گرامی
                          چین یکی از بزرگترین وارد کننده های مواد های خام و معدنی از استرالیا هست.وقتی که رشد اقتصادی چین بالا بیاد تقاضا برای مواد اولیه بیشتر میشه و در نتیجه صادرات استرالیا به چین افزایش پیدا میکنه. و اگر رشد اقتصادی چین کاهش پیدا بکنه اثر عکس و منفی برای صادرات استرالیا داره چون تقاضا کم میشه.
                          در کل دلار استرالیا از دو فاکتور مهم خیلی تاثیر میگیره: اول شاخص s&p500 و دوم اقتصاد چین.
                          برای دنبال کردن اخبار اکثر ایرانی ها به فارکس فکتوری مراجعه میکنن ولی سایت بلومبرگ و رویترز هم اطلاعات جامع و مفصلی در رابطه با مسائل فاندامنتال ارائه میکنن.

ویرایش توسط PCMFund:

http://www.reuters.com/finance

http://www.bloomberg.com/news/economy/
                          ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 07-13-2012, 08:00 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط aligh نمایش پست ها
                            جناب خلیل عزیز سلام
                            اگر امکان داشت توضیحی میداید که نحوه تحلیل درست بود یا نه و اگر اشکالی داشتیم بفهمیم
                            در ضمن حال که امروز در باره اخبار اعلام شده لطف کرده و یاد اوری کردید در صورت امکان توضیحی در باره خبرهای هفته بعد بدهید به لحاظ اهمیت و نحوه برخورد با آنها
                            من یک تصویر از روز ها و اخبار هفته بعد گذاشتم
                            با تشکر

نحوه محاسبه و توضیحات اخبار باشه واسه روز یکشنبه.

فعلا امروز بچسبید که تولید ناخالص چین باز از پیش بینی هم کمتر شد !

نظر

• یک اندیکاتور با انواع تمپلت ها برای اخبار روی چارت در ضمیمه آپلود کردم ، که چارتتون نمای فوق حرفه ای بزنه :دی

خوب هرچه به سمت فاند پیش برین ، بلطبع حرفه ای بودن شما در زمینه مارکت یک ستاره بیشتر میشه.

به نظر خودم کسی که اشراف کاملی به پنج نوع آنالیزی که در تاپیک آموزش بنیادی اولین پست قرار دادم داشته باشه ، درجه سرداری رو گرفته !

پ.ن: ازدوستان از همه اقشار ، تکنیکی ، اکسپرتی... خواهشمندم در این تاپیک حضور فعال داشته باشید و هر آنچه به ذهنتون میرسه بدون هیچ گونه تعارفی بنویسید. دوستان با نوشتن در اینرمکان هاست که فرد به درجه بالای از درک بازار پیدا میکند. من نوین یکی دیگر دو کلام سواد داریم روی هم میزاریم و چیزی ازش بیرون میاریم، پس نگران نباشید که در چشم هستید یا اینکه این فروم افراد زیادی میرن و میان و اگر سوال بپرسیم شاید مبتدی باشد شاید...من از همه شما بیسواد تر ! شما سوال کنید ، خبری مشاهده کردید بزارید .. از من گفتن بود اصل ترید و تحلیل فاندامنتال هست بعد گزینه های دیگر...

ارادت خلیل
                              فایل های پیوست شده

نظر

• سلام
                                برای پیگیری اخبار فاندامنتال از دو سایت زیر هم می توان استفاده کرد
                                http://www.fxstreet.com/fundamental/
                                http://www.econoday.com/economic-calendar.aspx

نظر

پردازش ...
                                X