اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها
    سلام. ممنون از این همه شور حرارت .

استاتید سوالات این حقیر را جواب بدید لطفا .

میگن نرخ بهره با اون ارز اثر مستقیم داره . یعنی اگر افت کنه ارز مربوطه هم افت میکنه . اما استرالیا کات ریت کرد و باعث رشد تولید ناخالص واقتصادش شد و نهایتا تو 3 ماه اخیر تخت گاز داره میره بالا .
    درسته ؟؟ یعنی الزاما این رابطه مستقیم بر قرار نیست . !!!؟!؟؟

دوم در مورد nfp : گفته میشه با ارز مربوطه رابطه مسقیم داره . یعنی افزایشش باعث رشد ارز میشه . اما دوست عزیزمون فرمودند با افزایشش ، پول وارد بازار سهام میشه و ارزش پول کم میشه تا اقتصاد بهبود پیدا کنه ؟ پس بازم رابطه یه چیز دیگه شد !!!

فکر کنم قضیه خیلی پیچیده تر ازاین حرفهاست . یعنی صرفا با دونستن یه آمار و نتیچش نمیشه تحلیلی داشت . باید خیلی جنبه های دیگه را در نظر گرفت . درسته ؟؟
    سلام مسعود جان
    من اساتید نیستم ولی اساتید رو دوست دارم !
    در مورد نرخ بهره و کات ریت استرالیا پرسیدی.
    ببین اصولا نرخ بهره یک سیاست پولی هست که دست بانک مرکزی برای کنترل تورم ، بیکاری، سرمایه گذاری و .... حالا اینکه ساز و کارش چطوری هست و با چه فرایندی این نقش ها رو بازی میکنه اگر خواستی مفصل برات بازش میکنم.خب استرالیا چرا کات ریت کرد؟ چون ارزش پولش خیلی رفته بود بالا.خب مگه بده ارزش پول بره بالا؟ بلههههه. زیادیش بده.چرا؟ چونکه روی تراز تجاری اون کشور تاثیر میذاره.صادراتشو کاهش میده و واردات برای اون کشور ارزونتر از صادرات تموم میشه.اونوقت اون تولید کننده استرالیایی متضرر میشه.اگه نتونه بازار محصولاتشو حفظ کنه اونوقت تولیدشو میاره پایین. یعنی اینکه تولید ناخالص داخلی میاد پایین.یعنا اینکه یه بخشی از کارگران اون کارخونه بیکار میشن.یعنی نرخ بیکاری میره بالا و از طرفی تورم میاد پایین.
    استرالیا کات ریت کرد تا عرضه پول در اقتصادش بیشتر بشه.تا سرمایه گذاری بیشتر بشه. توی یکی از پست های قبلی گفتم که سرمایه گذاری تابع نرخ بهره هست.نرخ بهره بیاد پایین سرمایه گذاری میره بالا.سرمایه گذاری بیشتر بشه آمار بیکاری کمتر میشه.
    استرالیا سری آخر که 0.25 کات کرد تقریبا 500 پیپ استرالیا به دلار ریخت.بعدش دوباره رفت بالا.چرا؟ برو به اقتصادش نگاه کن.استرالیا هم کات ریت کرد و یورو هم کات کرد.ولی این کجا و آن کجا.اگه گفتی؟روش فکر کن حتما.
    من به عنوان سرمایه گذار پولم اونجا امنیت داره.میرم سرمایه گذاری میکنم.ارز کشورشو میخرم.چون اقتصادش ورشکسته نیست.بدهی بالا نیاورده. پس من توی استرالیا سرمایه گذاری میکنم.ولی ولی ولی به نظر من خود استرالیا نمیخواد که ارزش پولش دوباره بیشتر بشه.من فکر میکنم اینا بازم کات ریت میکنن ولی نه به این زودی.تا آخر سال احتمال کات ریت کردنو خیلی بالا میدونم.هنوز استرالیا به نرخ هدف برای تورم و درصد بیکاری نرسیده.پس از این آپشن حتما استفاده میکنه.الان نرخ بیکاری یه پارامتر حساس لرای rba هست.تریگر کات ریت کردن رو این نرخ بیکاری صادر میکه.شاید شاید در اکتبر کات کنه.پس آمار بیکاری استرالیا رو زیر نظر میگیریم.
    الان دستام خسته شد.کاش میشد پست صوتی هم داد توی فروم ! خودم با کلاس شفاهی خیلی راحتم تا با تایپ کردن.در مورد nfp یکم انگشتام خستگی در کنن برات تایپ میکنم.اگه جایی برات سوال هست بپرس بازم.

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
      مسعود جان ؛
      پارامترهای اقتصادی توی شرایط مختلف میتونه آهنگ های حتی مخالف داشته باشه. در شرایط فعلی ما حالت ریسک گریزی غالبی در بازار داریم که بازار بشدت بهش واکنش نشون میده،آمار nfp روز جمعه این حدس رو ایجاد کرده که آمریکا از حالت رکود خارج شده و بازار ریسک پذیر شده! بنظر من رشد gdp آمریکا که زیر تورم این کشوره تا حدودی ارزش بیشتری از nfp مشکوک روز جمعه داره!

توی تحولات اقتصادی باید ببینیم وزن کدوم حوزه بیشتره ارکان اقتصاد در شرایط فعلی روی شانه چیست؟ تورم در حال حاضر حائز اهمیت است یا رشد اقتصادی؟؟ نرخ بهره کجای اقتصاد فعلی است و .....

..........

البته جلوی دوستانی مثل خلیل و آرش و ..... داریم درس پس میدیم.
      نیما جان
      سعادت گرچه بی رنگ است، ارادت همچنان باقیست ....
      ویرایش توسط arash rajabzadeh : https://www.traderha.com/member/3064-arash-rajabzadeh در ساعت 08-06-2012, 12:26 PM

نظر

سلام. ممنون از این همه شور حرارت .

استاتید سوالات این حقیر را جواب بدید لطفا .

میگن نرخ بهره با اون ارز اثر مستقیم داره . یعنی اگر افت کنه ارز مربوطه هم افت میکنه . اما استرالیا کات ریت کرد و باعث رشد تولید ناخالص واقتصادش شد و نهایتا تو 3 ماه اخیر تخت گاز داره میره بالا .
        درسته ؟؟ یعنی الزاما این رابطه مستقیم بر قرار نیست . !!!؟!؟؟

دوم در مورد nfp : گفته میشه با ارز مربوطه رابطه مسقیم داره . یعنی افزایشش باعث رشد ارز میشه . اما دوست عزیزمون فرمودند با افزایشش ، پول وارد بازار سهام میشه و ارزش پول کم میشه تا اقتصاد بهبود پیدا کنه ؟ پس بازم رابطه یه چیز دیگه شد !!!

فکر کنم قضیه خیلی پیچیده تر ازاین حرفهاست . یعنی صرفا با دونستن یه آمار و نتیچش نمیشه تحلیلی داشت . باید خیلی جنبه های دیگه را در نظر گرفت . درسته ؟؟
        سلام مسعود جان

اول از همه بگم استاد خودتونین ، ما فعلا داریم شاگردی میکنیم داداش ، فداتم
        ================================================
        نرخ بهره رابطه مستقیم داره بدون شک !
        استرالیا کات ریت زد و واقعا هم ارزش دلار استرالیا کاهش پیدا کرد !
        خوب هدف هم همین بود ! که ارزش دلار استرالیا رو کاهش بدن سرعت گردش پول در مدار اقتصادی افزایش پیدا کنه یعنی واسه بهبود اقتصاد این عمل صورت گرفت !
        یک اثر کوتاه مدت داشت که همون ریزش بود (کات ریت !)
        و یک اثر بلند مدت که همون صعود بود (بالا رفتن سرعت مدار اقتصادی!)
        خوب نرخ اومد پایین ، سرعت مدار رفت بالا ... جی دی پی مثبت اعلام شد !!!!! چشم اندازها هم در بیانیه ها مثبت ارزیابی میکردند !
        پس در نظر داشته باش به صورت ایزوله نمیشه به قضیه نگاه کرد ! اون رابطه مستقیم معمولا واسه اثر کوتاه مدت بیان میکنند ! اما دیدگاه و چشم انداز نمیشه اینجوری عنوان کرد
        خدا سر شاهده روزی که این کارو کردن با تحلیل الیوت بنده دقیق مطابقت میکرد و با آرش جونم بحث میکردیم .
        ================================================== ==============================================
        در مورد nfp !!
        اخبار ایالات متحده دو پهلویه هست به این دلیل که یک سوم اقتصاد جهان هست ! وقتی اخبار از انحراف معیار خودشون خارج میشن جو خوشبین و بدبین بر کل اقتصاد جهانی حاکم میشه !
        همانظور که مهندس عنوان کردند ، با افزایش بیش از حد nfp باعث شد معاملگران ، اقتصاددانان دید خوشبینی نسبت به اقتصاد ایالات متحده داشته باشند و وقتی خوشبینی روی یک سوم اقتصاد جهانی حاکم باشه ارزهای پرریسک تقاضا میشه !
        قبلا هم اشاره کردم gdp 1.5% شده و تورم فعلی 1.7% هست یعنی رکود شدید !
        پ.ن: به زبون ساده و عامیانه توضیح دادم که متوجه بشین ، امیدوارم که تونسته باشم منظورم رسانده باشم.

ارادت
        ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 08-06-2012, 12:37 PM

نظر

• ممنون آرش و خلیل و نیمای عزیز از توضیحات شفافتون . هر چی بحث بیشتر باز میشه بیشتر مجهولات میاد سراغم . بیشتر شوق دونستن پیدا میکنم .
          مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

• بازدهی ارزها
            تاریخ: 6 آگوست 2012

با توجه به دو ارز ایمن دلار ایالات متحده و ین ژاپن مشاهده میکنیم که در هفته گذشته در مقابل اکثر ارزهای پر ریسک عرضه شده اند و به اصطلاح ریسک پذیری در بازار جریان بوده است.

بیشترین تقاضا
            : دلار استرالیا
            دومین سطح تقاضا: واحد پولی اتحادیه اروپا (یورو)

بیشترین عرضه: پوند انگلیس

دومین سطح عرضه: ین ژاپن

جفت ارزهای معاملاتی هفته پیش رو : EUR/JPY

استراتژی: در هفته پیش رو انتظار داریم بازار در جهت ارزهای پر ریسک حرکت کنند. منتهی باید ریسک های بازار در هفته پیش رو در نظر گرفت.

ارادت

نظر

ممنون آرش و خلیل و نیمای عزیز از توضیحات شفافتون . هر چی بحث بیشتر باز میشه بیشتر مجهولات میاد سراغم . بیشتر شوق دونستن پیدا میکنم .
              مسعود جان کم کم واسه خودت حلاجیش کن ، خیلی ساده است ، همون دو دونا چهارتاست !

در مورد اینکه جریان بازار سرمایه و پول اینو عنوان کنم که بازار ارز وقتی ریسک معامله در اون بالا میره ، مثل الان که همه چیز مجهول میزنه ، معاملگران و سرمایه گذاران در بازارهای دیگر سرمایه گذاری میکنند ، چرا که سرمایه ترسو است !

الان ریسک بازار بسیار بالاست ! پس بهترین کار نظاره یا ترید در تایم های پایین هست

ارادت

نظر

• سطوح محکم یورو به ین در راستای آنالیز بازدهی (که جفت ارز منتخب شد)

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                  اینم از دیتاهای لایبور ! یک روز تمام زمانم برد تا دیتاها رو گرفتم و وارد کردم (واسه چهار ماه ! )
                  بصورت اکسل امادس
                  http://research.stlouisfed.org/fred2/categories/33003
                  1- انتخاب ارز و زمان مورد نظر
                  2- کلیک روی Edit Graph
                  3- زدن Download Data in Graph
                  از سال 1986 قابل دسترس هست

نظر

• ممنون علی جان.منتهی وارد اکسل خودم باید میشد واسه بدست آوردن ایندکس و سری چیزای دیگه.

نظر

• نوشته اصلی توسط arash rajabzadeh نمایش پست ها

دوشنبه : برنانکی سخنرانی داره.البته سخنرانیش لایو نیست و یه فایل ویدئویی هست که توی مجمع عمومی 32 امین انجمن بین المللی پژوهش در درامد و ثروت (چه اسم کت و کلفتی هم داره !) پخش میشه.طبیعتا انتظار داریم که حرفایی که میزنه در مورد عدم تغییر در سیاست های اعلام شده باشه.این سخنرانی میتونه لیکویدیتی بازار رو بالا ببره.
                      http://www.federalreserve.gov/newsevents/speech/bernanke20120806a.htm

http://www.bloomberg.com/news/2012-0...suffering.html
                      ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 08-06-2012, 08:11 PM

نظر

سطوح محکم یورو به ین در راستای آنالیز بازدهی (که جفت ارز منتخب شد)

ببینم ریسکی که کردیم به نتیجه میرسه !!!

نظر

• نوشته اصلی توسط arash rajabzadeh نمایش پست ها

سه شنبه : خبر نرخ بهره از استرالیا داریم. استرالیا توی 4 ماه گذشته دوبار کات ریت کرده.نرخ بهره رو از 4.25% آورده به 3.5 % و نتیجش رو هم دیده.اقتصادش در نیمه اول سال 2012 بهتر از گذشته شده.انتظار نداریم که فعلا این نرخ عوض بشه.
                          http://www.forexfactory.com/news.php?do=news&id=377852

نرخ بهره ثابت ماند !!!

نظر

http://www.forexfactory.com/news.php?do=news&id=377852

نرخ بهره ثابت ماند !!!
                            خلیل جان امروز میدونستم نرخ ثابت نگه میداره.ولی مطمئنم توی 5 ماه آینده یه پله دیگه کات میکنه.

نظر

• خدا بیامرز امیر شاهرودی که عنوان کردن جنگ جهانی سوم ابتدا با جنگ ارزی شروع میشه بعد جنگ صادرات و واردات بعد ...

Snb که دست از مداخله در برابر یورو نمیکشه ، یوان چین در فکتوری زده که میخواد کاهش ارزش بده ! معلوم نیست چی میخواد بشه !

رومنی نامزد جمهوری خواه ایالات متحده هم عنوان کرده از برنامه های محرک پول فدرال حمایت نخواهد کرد ! قول داده در هر ماه 250 هزار فرصت شغلی ایجاد کنه !

ماریو مونتی در نشریه اشپیگل عنوان کرده عدم توافق بین رهبران اروپایی برای حل بحران منطقه تاثیر بدی بر کل اقتصاد اروپا گذاشته ، بعد عنوان کرده خرید اوراق قرضه کشورهای بحران زده ایتالیا و اسپانیا حمایت میکنه..

به نقل سلطان فاند ایران مرحوم امیر شاهرودی عزیز:

مساله و مشکل اقتصاد جهانی ریشه در مدل رشد اقتصادی که در 40 سال اخیر دنبال میشده داره(افزایش رشد با افزایش بدهی) و سیاست پولی به تنهایی مشکل گشا نخواهد بود.

نظر

• عمو بن از وضعیت مالی و اقتصادی سخت مردم صحبت کرد ، با وجود مسیر رشد و رونق اقتصاد ایالات متحده که این مسئله رو نباید نادیده گرفت!

در مورد نرخ بیکاری هیچ صحبتی صورت نگرفت !

نظر

پردازش ...
                                X