اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط pcmtrader نمایش پست ها
    حسین بنظرت طلا بنیادی میتونه یک ماه آتی 1540 رو ببینه؟
    دوتا جواب هست نیما جان....

اگر اینها به نتیجه برسن(اوباما با کنگره)من فکر میکنم طلا ریزش خیلی سنگینی داره.......

ولی چرا؟؟

بزار اینجوری نگاه کنیم به مسله که طلا همون جوری که ورد عزیز گفت جزء سی آر بی هست....ولی زمانی این همبستگی خودش از دست میده که شرایطی تو بازار حکم فرما میشه...اون شرایط چی هست؟؟

اول از همه تمام دادههای جاهای دیگه بد میاد......و بعد از اون دادههای خود آمریکا بد میاد......به طوری که آمریکا مجبور میشه سیاست سوپر انبساطی بگیره....مثل گرفتن qe4 .....اینجاست که طلا کاملا ماهیتش عوض میشه و تبدیل به یک دارایی بسیار امن میشه...

حالا چی میشه که طلا میریزه؟؟؟

داده هنوز تو دنیا بد هست...ولی داده تو آمریکا خوب میاد....و دوره بازگشت آمریکا تثبت میشه....این موقع هست که سرمایه گذار دلار حاضر هست به جای طلا معاوضه کنه....چون میدونه که بعد از این آمار مثبت...احتمال بالا بردن نرخ بهره تو آمریکا هست...یا کم کردن سیاست انبساطی...و همه میدونند که رابطه دلار با تورم کاملا معکوس هست....اینجاست که طلا کاملا ریزشی میشه...

الان داده آمریکا خوب بود.....جی دی پی رو به رشد...نرخ بیکاری با شیب خوبی رو به نزول....و تا حدودی تورم سالانه در نرخ هدف......حتی با وجود طرف qe باز طلا ریزش داشت...چرا؟؟؟چون این تقاضا طلا به خاطر جو ریسک گریزی بود....نه به خاطر چیز دیگه.....برای همین وقتی خوش بینی به qe هست و از همه مهمتر ....جواب خودش تو 3 دوره قبل qe پس داده...به شدت طلا ریزشی شد....

حالا همه چیز دست این هست که بودجه آمریکا چه جوری بسته میشه.....و تا اون موقع فقط ما میتونیم به بازدهی و تکنیکال تکیه کنیم....

البته آمار cot میدیدم...به شدت فروشنده شدن روی طلا....

اما در آخر یک جمله....اگر ریسک بازار عوض نشه(بودجه همون خوش بینی که وجود داشت از بین نبره)بنده کاملا با شما هم عقیده هستم که طلا حالا حالاها باید بریزه......

[ATTACH=CONFIG]1015[/ATTACH]

نظر

• نوشته اصلی توسط FrankenStein نمایش پست ها

اگر اینها به نتیجه برسن(اوباما با کنگره)من فکر میکنم طلا ریزش خیلی سنگینی داره.......

اما در آخر یک جمله....اگر ریسک بازار عوض نشه(بودجه همون خوش بینی که وجود داشت از بین نبره)بنده کاملا با شما هم عقیده هستم که طلا حالا حالاها باید بریزه......

مرسی حسین جان بخاطر توضیحات کاملت.

یک تصویری از این امار COT میزاری ما هم ببینیم؟

در ضمن برا اینکه کیفیت تصاویرت واضح باشه لطف میک نی توی این سایت عکست رو آپلود کنی: Best Image Upload Center - و اون تکستی که داخل BBCode (Forums): هست اینجا پیست کن تا تصویر بزگ لود بشه.

سپاس
      .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
      https://telegram.me/Cyclicalwaves
      https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• خدمت شما نیما جان

پ.ن:نمیدونم عکس میاد یا نه...اگر نیومد...جای دیگه آپلود میکنم.

نظر

ولی چرا؟؟

بزار اینجوری نگاه کنیم به مسله که طلا همون جوری که ورد عزیز گفت جزء سی آر بی هست....ولی زمانی این همبستگی خودش از دست میده که شرایطی تو بازار حکم فرما میشه...اون شرایط چی هست؟؟

اول از همه تمام دادههای جاهای دیگه بد میاد......و بعد از اون دادههای خود آمریکا بد میاد......به طوری که آمریکا مجبور میشه سیاست سوپر انبساطی بگیره....مثل گرفتن qe4 .....اینجاست که طلا کاملا ماهیتش عوض میشه و تبدیل به یک دارایی بسیار امن میشه...

حالا چی میشه که طلا میریزه؟؟؟

داده هنوز تو دنیا بد هست...ولی داده تو آمریکا خوب میاد....و دوره بازگشت آمریکا تثبت میشه....این موقع هست که سرمایه گذار دلار حاضر هست به جای طلا معاوضه کنه....چون میدونه که بعد از این آمار مثبت...احتمال بالا بردن نرخ بهره تو آمریکا هست...یا کم کردن سیاست انبساطی...و همه میدونند که رابطه دلار با تورم کاملا معکوس هست....اینجاست که طلا کاملا ریزشی میشه...

الان داده آمریکا خوب بود.....جی دی پی رو به رشد...نرخ بیکاری با شیب خوبی رو به نزول....و تا حدودی تورم سالانه در نرخ هدف......حتی با وجود طرف qe باز طلا ریزش داشت...چرا؟؟؟چون این تقاضا طلا به خاطر جو ریسک گریزی بود....نه به خاطر چیز دیگه.....برای همین وقتی خوش بینی به qe هست و از همه مهمتر ....جواب خودش تو 3 دوره قبل qe پس داده...به شدت طلا ریزشی شد....

حالا همه چیز دست این هست که بودجه آمریکا چه جوری بسته میشه.....و تا اون موقع فقط ما میتونیم به بازدهی و تکنیکال تکیه کنیم....

فرانك عزيز
          من نظر خودم رو ميگم شايد زياد كارشناسي شده نباشد ولي همانطوري كه گفتم در صورت عدم توافق با افزايش مالياتها كاهش نقدينگي را در پي خواهد داشت و تقاضا براي طلا كمتر شده ، در واقع سياست انقباضي ايجاد شده ، افت قيمت طلا را در برخواهد داشت .
          اگه استاد نيما نيز اظهار نظر كنند جاي قدر داني خواهد داشت.

نظر

• نوشته اصلی توسط word نمایش پست ها
            فرانك عزيز
            من نظر خودم رو ميگم شايد زياد كارشناسي شده نباشد ولي همانطوري كه گفتم در صورت عدم توافق با افزايش مالياتها كاهش نقدينگي را در پي خواهد داشت و تقاضا براي طلا كمتر شده ، در واقع سياست انقباضي ايجاد شده ، افت قيمت طلا را در برخواهد داشت .
            ورد عزیز....من با شما هم عقیده هستم.......در صورتی که طرح اوباما اجراء نشه.....و نقدینگی تزریق نشه تو اقتصاد آمریکا...خودش به نوعی سیاست انقباضی هست....و منجر به تقاضا دلار میشه...ولی بحث من چیز دیگه ای هست....

سوال منو جواب بدید...

اگر بودجه کافی نبود...و داده بعدی آمریکا آمد...و دیدیم نرخ بیکاری مجدد رشد داشته..جی دی پی کاهشی هست....و به طبع اون باز شرایط بدبینی ایجاد بشه تو دنیا....به نظر شما طلا به عنوان یک دارایی امن...چه اتفاقی براش میفته؟؟؟

دقت کن...با توجه به دادهای بد آمریکا که به دلیل تزریق نشدن نقدینگی ایجاد میشه....

نظر

ورد عزیز....من با شما هم عقیده هستم.......در صورتی که طرح اوباما اجراء نشه.....و نقدینگی تزریق نشه تو اقتصاد آمریکا...خودش به نوعی سیاست انقباضی هست....و منجر به تقاضا دلار میشه...ولی بحث من چیز دیگه ای هست....

سوال منو جواب بدید...

اگر بودجه کافی نبود...و داده بعدی آمریکا آمد...و دیدیم نرخ بیکاری مجدد رشد داشته..جی دی پی کاهشی هست....و به طبع اون باز شرایط بدبینی ایجاد بشه تو دنیا....به نظر شما طلا به عنوان یک دارایی امن...چه اتفاقی براش میفته؟؟؟

دقت کن...با توجه به دادهای بد آمریکا که به دلیل تزریق نشدن نقدینگی ایجاد میشه....
              خوب فرانك عزيز ، پس قبول داريد كه حداقل در كوتاه مدت افت طلا را خواهيم داشت .

نظر

خوب فرانك عزيز ، پس قبول داريد كه حداقل در كوتاه مدت افت طلا را خواهيم داشت .

نه ورد عزیز.....

چون سرمایه ترسو هست....میدونه چه اتفاقی قرار بیفته توی آمریکا.....

یه سوال دارم؟؟

فکر میکنید فد ...میزاره تو این شرایط دلار تقویت بشه؟؟؟فکر میکنید چرا نرخ بهره واقعی فد الان روی 0.07 هست....با اینکه نرخ بهره اسمی....0.25 هست؟؟؟

یا نمیتونند کنترل کنند؟؟؟نمیبینی boj چیکار داره میکنه تو بازار؟؟

قدرت فد از boj کمتر هست؟؟؟

این نظر شخصی من هست....تحت هر شرایطی اگر بودجه به مشگل بخوره...طلا تقاضا شدید داره به نظرم....(منظور 100-200 پیپ نیست)صحبت از روند میکنم....

در ضمن ..بودجه از طرف دولت هست...یک ابزار مالی هست..اصل کار ابزار پولی هست که دست فدرال هست...که رسما اعلام کرده تو مینوت خودش که تا نرخ هدف چند بیکاری ادامه میده به qe......

باز میکم نظر شخصی هست.

نظر

فرانك عزيز
                  سلام دوست من

من تا زمانی که طلا بالای 1724 دلار نره نظرم روی ریزش تا 1540 هست......... فعلا توی حالت هولد هستیم تا ببینیم این سران امریکایی چه تصمیمی می گیرند.

.::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                  https://telegram.me/Cyclicalwaves
                  https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• ورد عزیز....بزار اینم اضافه کنم....به نظر من این بازار به غیر از یک شک شدید به خاطر بودجه...صبر میکنه برای پنج شنبه...سر مینوت مجدد فد....

من الان هیچ نظری نمیتونم بدم....برای معامله...نظر شخصیم اینه که اگر اینها به جایی نرسن....شروع میشه خرید دلار...ین...فرانک و طلا....هر چی که ایمن هست...

حالا اگر دادههای آمریکا بد هم بیاد....به خصوص این جمعه که ان اف پی هست.....این دارایی های ایمن دیگه هستند که بیشتر تقاضا میشن..من جمله همین طلا....

برای همین منم پوزیشن هم باز هست...چون واقعا نمیشه تصمیم دقیقی گرفت...که چی میشه....همه چیز مربوط میشه به اینکه لحن فدرال بعد از تصمیم کنکره چه جوری هست...

تا اون موقع من تنها کاری که میتونم کنم...یک پوزیشن جدید باز نکنم....2 ...تمام پوزیشنم بریک ایون باشه....

به امید موفقیت برای همه.....

نظر

• تحلیل کتی لاین

سپاس بابت محبت و زحمتتون

اما....
                      ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 12-29-2012, 09:14 PM دلیل: پست تکراری
                      " ایجاد کف در بازار به دلیل خریداران باهوش نمی باشد بلکه پس از فروش آخرین فروشنده احمق ساخته می شود !"
                      تام دیمارک

http://masihtrades.blogfa.com/

نظر

• نوشته اصلی توسط masih نمایش پست ها

مسیح جان درود بر شما

و سپاس بابت زحمتتون

اما محبت بفرمایید

پست شماره 1698

رو دقت بفرمایید

مرسی
                        مسیح
                        همیشه سبز باشید
                        ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 12-29-2012, 09:12 PM
                        Think / Act / Enjoy

نظر

• Speculators End The Year Betting On A Stronger EUR And A Weaker USD @ Forex Factory

شرط بندی COT روی تقویت یورو و تضعیف دلار...ببینم چی میشه تو سال جدید....

نظر

• این سایت شمارش معکوس برای توافق یا عدم توافق در مورد سیاست جدید اقتصادی امریکا رو نشون میدهد !

شمارش معکوس
                            در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

• امارهای انلاین و لحظه ای از اقتصاد امریکا

سایت مربوطه

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

• “گلوبال ریسرچ” در گزارشی از اوضاع فعلی اقتصاد آمریکا “۷۵ نکته تکان دهنده” را که باور آن سخت به نظر می رسد، برشمرده است.”گلوبال ریسرچ”؛ کمتر از یک هفته دیگر سال ۲۰۱۲ میلادی به پایان می رسد و طبق روال سالهای گذشته، رسانه ها و تحلیلگران جهان عملکرد دولتها را در سالی که پشت سر گذاشتند، بررسی می کند.

در این بین، عملکرد اقتصادی دولت ها بیشترین توجهات را به خود جلب می کند.در همین راستا، پایگاه اینترنتی “گلوبال ریسرچ” در گزارشی به اوضاع کنونی اقتصاد آمریکا پرداخته و ۷۵ نکته تکان دهنده به خوانندگان خود ارائه کرده است. این گزارش با این سوال شروع می شود که “سال ۲۰۱۲ چطور بوده است؟” رسانه های جریان اصلی همچنان به ما می گویند که دولت باراک اوباما و فدرال رزرو در اداره اقتصاد “چه کار بزرگی” انجام می دهند، اما در عین حال اوضاع برای مردم فقیر و طبقه متوسط همچنان بدتر می شود. ما باید شرایط واقعی اقتصاد خود را به آمریکائیان اطلاع بدهیم و گوییم چرا این اتفاقات در حال رخ دادن است.ادامه….

اگر کاری انجام نشود، مشکلات بدهی ما بدتر خواهد شد. میلیونها فرصت شغلی از کشور رخت برخواهد بست، شرکت های کوچک از بین خواهند رفت، طبقه متوسط فرو خواهد پاشید و فقر در ایالات متحده به حد انفجار خواهد رسید. ما نیازمند تغییر اساسی در مسیر خود هستیم. در حال حاضر، ما در یک خوشبختی دروغین از حباب بدهی ها هستیم که به ما امکان می دهد بیشتر از ثروتی که تولید می کنیم مصرف کنیم، اما وقتی این حباب بترکد، ما دردناکترین “اصلاح” اقتصادی را که آمریکا تاکنون داشته، تجربه خواهیم کرد. اعداد و ارقام اقتصادی که من در این مقاله گنجانده ام، به حدی تکان دهنده خواهد بود که مردم را بیدار کند.

۷۵ “رقم اقتصادی” مربوط به سال ۲۰۱۲ به حدی دیوانه کننده است که باور کردن آن سخت است:
                                ۱-در دسامبر سال ۲۰۰۸ میلادی، ۳۱٫۶ میلیون آمریکایی از بن (کوپن) غذا استفاده می کردند، امروز این رقم به رکورد بی سابقه ۴۷٫۷ میلیون نفر رسیده است.
                                طی چهار سال گذشته این رقم بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته و با این وجود رسانه های جریان اصلی همچنان اصرار دارند که اوضاع در حال بهتر شدن است.

2- در دهه ۷۰ میلادی، از هر ۵۰ آمریکایی یک نفر از کوپن غذا استفاده می کرد. امروز از هر ۶٫۵ آمریکایی یک نفر از بن غذا استفاده می کند.

3- براساس یک محاسبه، تعداد آمریکائیان که اکنون از کوپن غذا استفاده می کند، بیشتر از مجموع جمعیت آلاسککا، آرکانزاس، کلمبیا، کانکیتکات، اوهایو، هاوایی، کانزاس، میسی سیپی، مونتانا، نبراسکا، نوادا، نیوهمپشایر، نیو مکزیکو، داکوتای شمالی، اوکلاهاما، اورگون، داکوتای جنوبی، یوتا، ورمونت، ویرجینیای غربی، وایومینگ، دلاور و ماین است.

4- براساس تحقیق اخیر، ۵۵ درصد از آمریکائیان در یک مقطع از زندگی خود از یک برنامه شبکه تامین اجتماعی که توسط دولت فدرال اداره می شود، پول دریافت کرده اند.

5- برای اولین بار تاکنون، بیش از یک میلیون نفر از دانش آموزان مدارس دولتی ایالات متحده بی خانمان هستند. این رقم در مقایسه با سال تحصیلی ۲۰۰۷_۲۰۰۶ میلادی ۵۷ درصد افزایش داشته است.

6- درآمد یک خانوار متوسط در آمریکا برای چهارمین سال پیاپی کاهش یافته است. به طور کلی، در طول این دوره درآمد آنها حدود ۴۰۰۰ دلار کمتر شده است.

7- 37 درصد خانواده هایی که سرپرست خانواده آنها زیر ۳۰ سال است، فقیر هستند.

8- کمتر از ۵۹ درصد آمریکائیان در سن کار، ۳۹ ماه پیاپی شغل داشته اند.

9- در سپتامبر سال ۲۰۰۹، در دوره عمق بحران اقتصادی، ۵۸٫۷ درصد از آمریکائیان در سن کار، استخدام شدند. در نوامبر سال ۲۰۱۲ نیز ۵۸٫۷ درصد آمریکائیان در سن کار استخدام شدند، یعنی با گذشت بیش از سه سال ما دقیقا در همان جای قبلی هستیم.

10- وقتی تعداد آمریکائیان در سن کار را که امروز فاقد شغل هستند جمع ببندیم، این رقم به بیش از ۱۰۰ میلیون نفر می رسد.

11- طبق یک بررسی جدید، ۵۵ درصد از صاحبان مشاغل و شرکت های کوچک می گویند، با توجه به آنچه که اکنون می دانند و در این فضای فعلی، شرکت جدیدی تاسیس نخواهند کرد.

12- تعداد فرصت های شغلی در شرکت های کوچک همچنان رو به کاهش است. بنابر گفته “تیم کین” یک اقتصاددان برجسته، در دوره جورج بوش پدر برای هر هزار آمریکایی ۱۱٫۳ مورد شروع به کار جدید بوده، در زمان کلینتون این رقم ۱۱٫۲، در زمان بوش پسر ۱۰٫۸ و در زمان اوباما ۷٫۸ مورد بوده است.

13- سهم آمریکا از تولید ناخالص داخلی جهان از ۳۱٫۸ درصد در سال ۲۰۰۱ به ۲۱٫۶ درصد در سال ۲۰۱۱ تنزل یافت.

14- براساس گزارش نشست جهانی اقتصاد، رتبه ایالات متحده در رده بندی اقتصادهای رقابتی جهانی در ۴ سال پیاپی کاهش داشته است.

15- چهار بانک بزرگ ایالات متحده هستند که هریک بیش از ۴۰ تریلیون دلار بدهی داشته اند.

16- در سال ۲۰۰۰، بیش از ۱۷ میلیون آمریکایی در بخش تولید کار می کردند، اما این رقم اکنون کمتر از ۱۲ میلیون نفر است.

17- براساس اعلام مرکز تحقیقاتی “پیو”، ۶۱ درصد آمریکائیان در سال ۱۹۷۱ عضو طبقه متوسط بودند. امروزه، ۵۱ درصد آنها عضو این طبقه اند.

18- براساس اعلام مرکز “پیو” ۸۵ درصد اعضای طبقه متوسط می گویند؛ باقی ماندن در طبقه متوسط امروز سخت تر از ۱۰ سال گذشته است.

19- 62 درصد از طبقه متوسط می گویند؛ مجبور شده اند طی یک سال گذشته هزینه خانوار خود را کاهش دهند.

20- در حال حاضر، ۴۸ درصد آمریکائیان یا “کم درآمد” محسوب می شوند یا در فقر زندگی می کنند.

21- تقریبا ۵۷ درصد از کودکان آمریکایی در خانه هایی زندگی می کنند که “کم درآمد” یا “فقیر” تلقی می شوند.

22- براساس یک مطالعه، ۷۷ درصد آمریکائیان اکنون با “چک” امور زندگی خود را انجام می دهند.

23- در سال ۱۹۵۰، بیش از ۸۰ درصد مردان در آمریکا صاحب شغل بودند. امروز کمتر از ۶۵ درصد مردان آمریکائی شغل دارند.

24- میانگین مدتی که یک کارگر بیکار در آمریکا شغلی ندارد، ۴۰ هفته است.

25- تقریبا از هر ۴ کارگر آمریکایی یک نفر کمتر از ۱۰ دلار در ساعت به دست می آورد.

26- براساس اعلام دفتر آمار آمریکا، رکورد بی سابقه ۴۹ درصد از آمریکائیان در خانواده ای زندگی می کنند که حداقل یک نفر از اعضای آن از دولت فدرال کمک مالی دریافت کرده است. در سال ۱۹۸۳ این رقم کمتر از ۳۰ درصد بود.

27- اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی در حداقل یک برنامه رفاهی که دولت اجرا می کند، ثبت نام کرده اند و البته در این آمار، تامین اجتماعی و درمانی گنجانده نشده است. در کل حدود ۸۰ برنامه رفاهی مختلف وجود دارد که در حال حاضر توسط دولت اجرا می شود.

28- وقتی شما تمام نقل و انتقال دستمزدها و تمام انواع اشتغال های دولتی را در نظر بگیرید، بیش از نیمی از آمریکائیان اکنون تا حدودی به لحاظ مالی وابسته به دولت هستند.

29- باراک اوباما ۴ سال رئیس جمهور آمریکا بود و در طول این دوره، تعداد آمریکائیانی که از نیروی کار آمریکا بیرون مانده اند، تقریبا ۸٫۵ میلیون نفر افزایش یافته است. در حالیکه در طول تمام ۱۰ سال دهه ۸۰ میلادی این رقم فقط ۲٫۵ میلیون نفر افزایش یافت.

30- قبض برق در ایالات متحده سریعتر از نرخ کل تورم در پنج سال پیاپی افزایش یافته است.

31- طبق گزارش یو اس ای تودی، قبض آب برخی از آمریکائیان طی ۱۲ سال گذشته سه برابر شده است.

32- اکنون ۲۰٫۲ میلیون نفر از آمریکائیان بیش از نیمی از درآمدهای خود را صرف هزینه مسکن می کنند که نسبت به سال ۲۰۰۱ میلیادی، ۴۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

33- در حال حاضر، تقریبا ۲۵ میلیون آمریکایی بزرگسال با والدین خود زندگی می کنند.

34- همانطور که اقتصاد کند شده، نرخ ازدواج هم کاهش یافته است. براساس تحلیل مرکز تحقیقاتی “پیو” فقط ۵۱ درصد آمریکائیانی که حداقل ۱۸ ساله هستند، در حال حاضر متاهلند. در حالیکه در سال ۱۹۶۰ میلادی این رقم ۷۲ درصد بود.

35- در این مقطع، فقط ۲۴٫۶ درصد از کل مشاغل در ایالات متحده “مشاغل خوب” هستند.

36- در سال ۱۹۹۹، ۶۴٫۱ درصد از آمریکائیان تحت پوشش بیمه مشاغل بودند. امروز، فقط ۵۵٫۱ درصد از آنها تحت پوشش این بیمه اند.

37- اخیرا اعلام شده است که مجموع بدهی دانش آموزان در ایالات متحده از مرز یک تریلیون دلار گذشته است.

38- از هر ۷ آمریکایی، یک نفر حداقل ۱۰ کارت اعتباری دارد.

39- یک بررسی نشان داده که کالیفرنیا بدترین ایالت آمریکا برای کسب و کار در ۸ سال پیاپی بوده است.

40- امروز، در شهر دیترویت بیش از ۵۰ درصد از کودکان در فقر زندگی می کنند و ۵۰ درصد بزرگسالان نیز عملا بیسواد هستند.

41- پیش بینی می شود، نیمی از تمام کودکان آمریکایی قبل از آنکه به سن ۱۸ سالگی برسند، حداقل در یک مقطع از کوپن غذا استفاده خواهند کرد.

42- در سال ۲۰۱۲، بیش از سه برابر سال ۲۰۰۵ خانه نو فروخته شده است.

43- 53 درصد آمریکائیان لیسانسیه زیر ۲۵ سال طی سال گذشته یا بیکار بوده اند یا در فرآیند استخدام قرار داشته اند.

44- 60 درصد از فرصت های شغلی از دست رفته در طول رکود اقتصادی اخیر، مشاغلی با دستمزد متوسط بودند، اما ۵۸ درصد از مشاغلی که از آن پس ایجاد شده اند، با دستمزد کم هستند.

45- کسری تجاری ما با چین در سال ۲۰۱۱ میلادی ۲۹۵٫۵ میلیارد دلار بود. این بزرگترین کسری تجاری است که یک کشور با کشور دیگری در طول تاریخ داشته است.

46- از وقتی که چین در سال ۲۰۰۱ به سازمان تجارت جهانی پیوست، آمریکا هرماه ۵۰ هزار فرصت شغلی تولیدی را از دست داده است.

47- طبق اعلام موسسه سیاست اقتصادی، آمریکا سالانه نیم میلیون شغل خود را به چین می بازد.

48- کد مالیاتی آمریکا بیش از ۳٫۸ میلیون کلمه طول دارد. اگر شما تمام کارهای شکسپیر را روز هم جمع کنید، کل لغات آن تنها ۹۰۰ هزار کلمه خواهد شد.

49- طبق اعلام صندوق بین المللی پول، نخبگان جهانی (ابر ثروتمندان) در مجموع ۱۸ تریلیون دلار در بانکهایی نظیر جزایر کایمن ذخیره کرده اند.

50- از زمانی که فدرال رزرو تاسیس شد، ارزش دلار بیش از ۹۶ درصد کاهش یافته است.

51- عملکرد آمریکا در بخش ذرت (بازاریابی و ذخیره) در سال ۲۰۱۲ برای سومین سال پیاپی کاهش داشت.

52- کارشناسان به ما می گویند که ذخایر غذایی جهان به کمترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسیده است.

53- مطالعه اخیر نشان می دهد، ۴۰ درصد کل آمریکائیان فقط ۵۰۰ دلار یا کمتر پس انداز دارند.

54- تحقیقات نشان می دهد، ۲۸ درصد آمریکائیان هیچ پس اندازی برای مواقع اضطراری ندارند.

55- هزینه های پزشکی مربوط به چاقی در آمریکا تقریبا ۱۴۷ میلیارد دلار در سال تخمین زده می شود.

56- سود شرکت ها به عنوان بخشی از تولید ناخالص داخلی به بالاترین حد رسیده، در حالیکه دستمزدها به عنوان بخشی از تولید ناخالص داخلی به پایین ترین رقم رسیده است.

57- امروز، یک درصد ثروتمند آمریکا بیش از ۹۵ درصد از آمریکائیان انتهای جدول ثروت دارند.

58- 400 خانواده ثروتمند آمریکا به اندازه ۵۰ درصد آمریکائیان انتهای جدول ثروت دارند.

59- 6 نفر از وارثان موسس وال مارت، سام والتون، به اندازه کل ثروت ۳۰ درصد انتهای جدول ثروت دارند.

60- در حال حاضر، ۵۰ درصد فقیر آمریکا در مجموع فقط ۲٫۵ درصد از کل ثروت ایالات متحده را در اختیار دارند.

61- تقریبا ۵۰۰ هزار کارمند فدرال حداقل سالانه ۱۰۰ هزار دلار درآمد دارند.

62- در سال ۲۰۰۶، فقط ۱۲ درصد از کارکنان فدرال سالانه ۱۰۰ هزار دلار یا بیشتر درآمد داشتند و اکنون این رقم به ۲۲ درصد افزایش یافته است.

63- در حال حاضر ۷۷ هزار کارمند فدرال وجود دارد که بیشتر از فرمانداران ایالات خود درآمد دارند.

64- تقریبا ۱۵ هزار نفر از کارکنان بازنشسته دولت فدرال، حداقل سالانه ۱۰۰ هزار دلار مستمری دریافت می کنند. در این فهرست نام افرادی مانند گینگریچ، باب دال، ترنت لوت و دیک چنی نیز وجود دارد.

65- مالیات دهندگان آمریکایی ۲۰ برابر مالیات دهندگان بریتانیایی به اوباما مالیات می دهند.

66- از زمان آغاز آخرین رکود اقتصادی آمرکیا، بی خانمانی خانوادگی در منطقه واشنگتن دی سی (یکی از ثروتمندترین مناطق آمریکا)، ۲۳ درصد افزایش داشته است.

67- گر بیل گیتس تمام دارایی خود را به دولت آمریکا بدهد، این رقم فقط ۱۵ روز کسری بودجه آمریکا را پوشش می دهد.

68- در طول سال مالی ۲۰۱۲، ۶۲ درصد بودجه دولت فدرال صرف حقوق کارمندان شد.

69- در سال ۱۹۶۵، از هر ۵۰ نفر فقط یک نفر تحت درمان بودند. امروز تقریبا از هر ۶ آمریکایی یک نفر تحت مداوا هستند.

70- پیش بینی می شود، طرح درمانی باراک اوباما ۱۶ میلیون آمریکایی دیگر را نیز به فهرست افراد تحت درمان، اضافه کند.

71- پیش بینی می شود، با این طرح تعداد آمریکائیان تحت درمان از ۵۰٫۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۲ به ۷۳٫۲ میلیون نفر در سال ۲۰۲۵ افزایش خواهد یافت.

72- با وجود سیاستمداران ابلهی مانند اوباما، برنامه خدمات درمانی در طول ۷۵ سال آینده، ۳۸ تریلیون دلار کسری نقدینگی خواهد داشت.

73- در حال حاضر، بدهی ملی آمریکا ۱۶٫۳ تریلیون دلار است. وقتی باراک اوباما به کاخ سفید راه یافت، بدهی ملی ۱۰٫۶ تریلیون دلار بود.

74- در طول ۴ سال اول دولت اوباما، مجموع بدهی هایی که دولت آمریکا به بار آورد، با بدهی های زمان جورج واشنگتن تا جورج دبلیو بوش برابر بود.

75- امروز بدهی ملی آمریکا ۵۰۰۰ بار بزرگتر از بدهی هایی است که در زمان تاسیس فدرال رزرو در سال ۱۹۱۳ وجود داشت

نظر

پردازش ...
                                X