اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• خبرآنلاین - انگلیسی*ها با اروپا خداحافظی می*کنند
    حتی اگه گاو هم باشی ، در صورتی که در جای مناسب قرار بگیری ، کسانی پیدا می شوند که تو را بپرستند!!

لطفا کروکدیل باشید!!!!!!!!!!!!!!!

نظر

• اریا جان مرسی از خبررسانیت !

کا یه نیمچه ترجمه بهش اضافه کن ... تا دوستان که در زبان تسلط کافی ندارند متوجه بشن.

مرسی از زحماتت.

من تا هفتم بهمن تریدی ندارم به همین دلیل تحلیلی هم ندارم.چرا که تمرکزی ندارم بر کار !

فقط روز دوشنبه چندین پست اموزشی واسه تاپیک بنیادی اماده کردم که میزارم و تا یک بهمن ماه اصلا نمیتونم به فروم سر بزنم.هوای هم رو داشته باشید.تحلیل هاتون از یکدیگر دریغ نکنید ، ترجمه هاتون بزارید الاخصوص علی موبیان عزیز شما هم ترجمه های رویترز ادامه بده داداش تا من برگردم !

دست تک تک عزیزان زحمتکش را میبوسم.

ارادت خلیل
      آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
        اریا جان مرسی از خبررسانیت !

کا یه نیمچه ترجمه بهش اضافه کن ... تا دوستان که در زبان تسلط کافی ندارند متوجه بشن.

مرسی از زحماتت.

من تا هفتم بهمن تریدی ندارم به همین دلیل تحلیلی هم ندارم.چرا که تمرکزی ندارم بر کار !

فقط روز دوشنبه چندین پست اموزشی واسه تاپیک بنیادی اماده کردم که میزارم و تا یک بهمن ماه اصلا نمیتونم به فروم سر بزنم.هوای هم رو داشته باشید.تحلیل هاتون از یکدیگر دریغ نکنید ، ترجمه هاتون بزارید الاخصوص علی موبیان عزیز شما هم ترجمه های رویترز ادامه بده داداش تا من برگردم !

دست تک تک عزیزان زحمتکش را میبوسم.

ارادت خلیل
        سلام به روی چشم
        حتی اگه گاو هم باشی ، در صورتی که در جای مناسب قرار بگیری ، کسانی پیدا می شوند که تو را بپرستند!!

نظر

• پلاسر ازاعضای فد:هشدار نسبت به یک جنگ ارزی

Fed official warns about slipping into currency wars | Reuters

نظر

• سلام

پست های من پاک شدن....البته چون طبق قوانین نبود...و بنده لینک به جای دیگه ای داده بودم....و خلاف قوانین بود...

دوستانی که خوندن امیدوارم به دردشون خورده باشه....

اونهایی هم که نخودند...میتونم کپی کنم از محل مربوطه...

به امید موفقیت.

نظر

• نوشته اصلی توسط FrankenStein نمایش پست ها
              سلام

پست های من پاک شدن....البته چون طبق قوانین نبود...و بنده لینک به جای دیگه ای داده بودم....و خلاف قوانین بود...

دوستانی که خوندن امیدوارم به دردشون خورده باشه....

اونهایی هم که نخودند...میتونم کپی کنم از محل مربوطه...

به امید موفقیت.
              درود حسین جان

حقیقتا بعضی وقتا هنگ میکنم

چقدر افکار قدرتمنده تو این بازار و سریع به نتایج میرسن

برقرار باشی
              Think / Act / Enjoy

نظر

• درود
                خلیل جان خیلی خوشحال شدم که دیدم کدورت و ناراحتی که ایجاد شده بود رو کنار گذاشتی و بابت پست حسین آقا تشکر زدی که جای بسی تشکر داره.امیدوارم حسین عزیز هم اینطوری فکر کنه ( که با شناخت کمی که از ایشان دارم انتظاری به غیر از این ندارم ). در این صورت است که میتونیم با تمام نیرو مباحث رو پیش ببریم و با این کار رسم پسندیده گذشت رو در این فروم ماندگار میکنید.
                ببخشید که پست غیر مرتبط با این تاپیک زدم.فقط خواستم حرکت قشنگ خلیل عزیز بیشتر به چشم بیاد و کمکی به آرامش فروم کرده باشم. از هر دو عزیز بینهایت سپاسگذارم.هر دو عزیز و قابل احترام هستید.
                در صورت صلاحدید مدیران محترم میتوانند این پست را حذف کنند.
                با تشکر
                ویرایش توسط payam154 : https://www.traderha.com/member/3016-payam154 در ساعت 01-12-2013, 03:45 PM
                هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                  درود
                  خلیل جان خیلی خوشحال شدم که دیدم کدورت و ناراحتی که ایجاد شده بود رو کنار گذاشتی و بابت پست حسین آقا تشکر زدی که جای بسی تشکر داره.امیدوارم حسین عزیز هم اینطوری فکر کنه ( که با شناخت کمی که از ایشان دارم انتظاری به غیر از این ندارم ). در این صورت است که میتونیم با تمام نیرو مباحث رو پیش ببریم و با این کار رسم پسندیده گذشت رو در این فروم ماندگار میکنید.
                  ببخشید که پست غیر مرتبط با این تاپیک زدم.فقط خواستم حرکت قشنگ خلیل عزیز بیشتر به چشم بیاد و کمکی به آرامش فروم کرده باشم. از هر دو عزیز بینهایت سپاسگذارم.هر دو عزیز و قابل احترام هستید.
                  در صورت صلاحدید مدیران محترم میتوانند این پست را حذف کنند.
                  با تشکر
                  سلام پیام جان...

من خیلی وقت هست که کاری دیگه ای به کسی ندارم....خلیل هم دیشب به من پی ام داد و با هم صحبت کردیم....درآخر هم برای هم ؛آرزوی موفقیت کردیم.....آخرش من گفتم اگر حقی از من ضایع شد من راضی نبودم....و نیستم...و اگر حقی از تو ضایع کردم خدا منو نبخشه.....

ما تو فروم اصلا دیگه باهم مشگلی نداریم....دیگه بحث ما شخصی هست....تا جایی هم که بشه مشگل مون تو فروم علنی نمیکنیم بعد از اینکه دیدم جزءحاشیه درست کردن و خراب کردن افکارم چیزی نداره....

پیام جان...من شروع کننده نبودم....من 2 سال تو این فروم عضو بودم....10 بار هم لاکین نکرده بودم...اصلا نمیدونستم چی به چی هست....تا اینکه عزیزانی به من خبر دادند که داستان چیز دیگه ای هست...که اون اتفاق ها افتاد....خدا رو شکر به خیر گذشت...

من به خلیل هم گفتم...من دیگه کاری بهش ندارم....آرزو میکنم خلیل هم به من کاری نداشته باشه....مسلما ایشون شاگرد کسی بودن که استاد من هم بوده...و حالا کمتر یا بیشتر...سواد این بازار داره....ولی بحث ما چیز دیگه ای بود...که گذشت...

من آدم کینه ای نیستم....اگر بودم قبل تر از اینها که چیزهای دیگه ای بهم میگفتن باید واگنش میدادم....منم زیر پست خلیل تنکس میزنم از این به بعد اگر ببینم حرف درستی میزنه....(که اکثر اوقات هم میزنه)مشگلی با زدن تنکس و لایک ندارم زیر پست دیگران گذاشتن...و اگر از این به بعد پستی از خلیل کوت کردم و نظرم مخالف ایشون بود...و دلایلم گفتم...و بحث تخصصی بین ما شکل گرفت...هیچ کس هیچ وقت سر بحث های گذشته نزاره خواهشا....همین جا خودم رسما دارم میگم...بحث گذشته برای من تمام شد....به شرطی که ادامه دار نباشه....

خلیل هم برای من یک یوزر هست مثل شما برای من.....فقط خاطرات بد و خوبی که باهم داشتیم دیگه نمیخوام داشته باشم...به چشم یک یوزر عادی میخوام نگاهش کنم و ازش خواهش میکنم منم به همین چشم نگاه کنه....که انگار در گذشته هیچ چیزی بین من و ایشون نبود...

امیدوارم این آخرین پست حاشیه ای تو این تاپیک باشه...

به امید موفقیت.

نظر

• به دلیل درخواست دوستان...من اون پست هایی که از من پاک شد و توش لینک های مورد نظر من بود کپی میکنم...انشاالله که دیگه بحث کپی کردن پیش نیاد که بحث وقت گیری هست...

جواب ورد عزیز در مورد اینکه طلا ریخت و این حرفها که خود ورد عزیز جوابش گرفت....پس اونها لازم نیست....

اما چیزی که برای من مهم بود....این بحث ها بود...که شاید به این تاپیک مربوط نباشه....ولی لازم تر از هر لازمی هست توجه به اونها....

یه بحثی در گرفت جایی....ما از یه جای این بحث وارد شدیم...خلاصه این شد....
                    نوشته اصلی توسط hadi_91 نمایش پست ها
                    اگه اینطوریه که ترسیمات و فیبو و اندیکاتور و کلا هر ابزار تکنیکال زاییده ی افکار من و شماست خب پس حالا تکلیف چیه؟تریدو بی خیال شیم؟دیدمونو عوض کنیم؟
                    نوشته اصلی توسط FrankenStein نمایش پست ها
                    در این که نباید شک کرد باید دیدمون عوض کنیم...

اگر اینها جواب میداد...عباس آقا بقال کوچه ما هم الان جای دیگه ای بود.....

انشاالله که منظورم رسونده باشم...
                    نوشته اصلی توسط sookoot نمایش پست ها
                    باور کنید یا کلا باید این بازار رو بزاریم کنار یا باید در جهتی صحیح گام برداریم .

اگر منظور حسین جان هم ، فاندامنتال هست گام و جهت درست است ، در یکی از پستهای شما دیدم که

نوشته بودید 51 چیز رو بررسی می کنید و ..... تا 1 پوزیشن بگیرید .

سئوالی که پیش می آید این است که :
                    آیا کاری که شما انجام می دهید نیز صحیح است ؟
                    آیا چاره کار فاندامنتال است :

اگر بلی ، آیا شخص شما مسیر را درست می روید ؟

حسین جان دادش ، باور کن دوست داشتم امکان دیداری حضوری برایم فراهم میشد تا صحبتی داشته باشیم و .......

به هر حال ارادتمندیم
                    نوشته اصلی توسط mohsenra1361 نمایش پست ها
                    از نظر من بازار تکنیکال نیست. بازار فاندامنتال هست ولی بازم با فاندامنتال نمیشه موفق بود. اصلا بازار یه چیز فوق پیچیدس. خیلی دوس دارم حرف بزنم......

بازار در تایم فریم زیر 4 ساعت عبارت است از چارتی سراسر از بدل و حرکات غیر واقعی و حرکت به سمت استاپ ها و ..... کندل هایی که نمیتونی روشون سیستم تکنیکال بزنی......

هرچند کلا من میگم تکنیکال در تایم فریم های بالا باز هم به تنهایی نمیتونه موفقت کنه..... تا همین جا گفتم که دیگه شر به پا نشه باز. ارادتمند.

بازار اینجوری نیس که 24 ساعت عمرو بشینی چش بدوزی ببینی کجا حرکت میکنه یا به کدوم ساپورت رزیستنس گیر میکنه..........نمیدونم ادامه بدم یا نه....

کلا من بازارو اینجوری میبینم ...... ATR روزانه به بالا....کمی تا اندکی اهمیت. درک همبستگی بین جفت ارزا تایم فریم روزانه به بالا به مقدار لازم......مقداری دانستن آمار کوت برای دنباله روی از بزرگان....به مقدار بسیار زیاد مدیریت سرمایه و تقسیم حجم و ورود پله ای...... دیگه واقعا خیلی حرف زدم....
                    با سلام

اگر دوست دارید که صحبت بفرمائید ، خوشحال خواهم شد که از تجارب شما استفاده نمایم .

1 مشکل این وسط وجود دارد :

برخی تکنیکال را ارجع تر می دانند و برخی فاندامنتال و برخی هم هر دو را لازم می دانند .

سئوالی که برای تکنیکال کارها پیش می آید این است که :

چه تضمینی وجود دارد که چند سال وقت خود را برای آموزش آن نگذارند و مجددا برگردند سر خونه اول .

البته فاندامنتال کارهائی هم هستند که پس از سالها مطالعه ، به دنبال سیستمهای تکنیکالی و اکسپرتی و ... می گردند و ....

یک شبهه و دوگانگی وجود دارد که ای کاش به طریقی صحیح و واقعا درست ، میشد که انرا برطرف نمود .
                    سلام دوست عزیز...

با توجه به امضاء بنده هنوز....صلاحیت ندارم که نظر خاصی بدم...که قابل توجه باشه...هر وقت حساب مثبت شد...شما بیا این پست منو مجدد بخون....

53 مورد هست عزیزم نه 51 مورد...

جواب سوال شما خیلی بلند بالاست...نه بنیادی تمام کار هست...نه تکنیکال...نه بین بازاری....

شما فقط با اینها یک سری ابزار در اختیار دارید که میتونه تو ف ی ل تر کردن خیلی چیزها به شما کمک کنه.....هیچ چیز تو این بازار کامل نیست...اینو بازار بارها و بارها ثابت کرده...به من به شما و به هر کس که با این بازار 1 هفته هست که آشنا هست...

بزرگترین تحلیل گرهای قرن استاپ میخورند....و ضرر میکنند....این فقط یک چیز داره نشون میده..یک چیز فریاد میزنه....راه درست هیچ کس نمیره....بلکه راه درستی وجود نداره....شاید راه درست مجموعه ای از راهها باشه...که شما باید همه این راهها رو برید تا از همه اونها تو راه اصلی استفاده کنید....

یکبار من با عزیزی گلاس داشتم...از اون مدل های خیلی خصوصی....که حدود 100 ساعت بیشتر طول گشید ...نزدیک 1 ماه.....

باهم ترید میکردیم...دوره خوبی بود....یک روز داشتم فکر میکردم که اوضاع خیلی خوبه.....واقعا خوب....سود های باور نکردنی..نقطه ورود های عالی....تحلیل ها ی بی نظیر...همه چیز خوب پیش میرفت....تا اینکه تو 3 روز تمام سود ما رو گرفت.....و حساب تا نصف پائین برد...

نمیدونم چقدر از پست های منو خوندید...ولی من به شدت وسواسی هستم تو ابزارم....و چیزی که میخوام ازش استفاده کنم....خیلی به نکات اهمیت میدم....تا جایی که یادمه یه روزی بهزاد اقبالی(حتما میشناسیدش)به من میگفت حسین تو خیلی واقعا جزئیات بولد میکنی....بگذریم....

اون 3 روز گذشت و ما تصمیم گرفتیم ترید به مدت 1 هفته قطع کنیم...تا کمی استراحت کنیم...و فکر کنیم که کجای کار غلط بوده...

من 2 روز بعد شروع کردم تمام 17 تا پوزیشنی که گرفته بودیم چک کردن...با تمام جزئیات...ساعات گرفته شدن...خبرهای اعلامی....الکوهای تکنیکالی....کندل ها ...بریک نیوزها و.....

جدای بحث مدیریت سرمایه....که خارج از بحث ما هست....

به نکته جالبی رسیدم...خیلی جالب....موفقیت تو این بازار یک حس هست....نمیدونم این چیزی که میخوام بکم میتونه منظور منو برسونه یا نه....

حتما تا الان میدونید که من تدریس میکنم ،بیشتر از 100 خرده ای شاگرد داشتم....هم بنیادی..هم تکنیکال هم بین بازاری و هم انتظارات....و برای دیگران مدیریت سرمایه میکنم و....

وقتی میدیدم بعضی پوزیشن هام خیلی عالی بود...و نگاه میکردم به 53 مورد ف ی لترم...دقیقا میدیدم.....اون حس درست توی من به وجود میاره....

یعنی من این همه کار کردم...این همه تحقیق...این همه رفرنس...کتاب...استاد و.....که فقط یک چیز تو من خوب زنده کنه.....اونم یک حس...یک حسی که کجا ارزش داره من بخرم...یا بفروشم.....

بزار براتون یک مثال بزنم..بهتر متوجه میشید....

شما یک فرش دست باف دارید....و یک فرش ماشینی...میبرید پیش یک خریدار خبره این کار....شما فرش دست بافت مثلا 5 ملیون میخواین بفروشید و ماشینی رو 500 تومان.....

طرف میاد اون ماشینی از شما میخره...و شما تعجب میکنید که چرا اونی که بهتره نخرید....(این اتفاق واقعا تو زندگی من افتاد)

من از ایشون وقتی که معامله تمام شد این سوال کردم...پیر مرد خیلی شوخی بود....خلاصه سرت درد نیارم...یک حرف زد...که خیلی تو زندگی من به دردم خورد به خصوص تو بازار...

گفت پسرم...من این فرش ازت خریدم 500 تومان....100 تومان هزینه میکنم 700 میفروشم...

اون فرش که دست بافت بود اگر از تو میخریدم 5 ملیون...باید 700 تومان خرجش میکردم...و روش میخوابیدم تا بتونم نهایت پنج نهصد یا شش تومان بفرشمش....من به این نگاه میکنم که چقدر مال خودم خوابندم...و تو چه مدت چقدر سود و بازدهی به دست آوردم....این برام مهم نیست که این فرش ابریشم...یا اون ماشینی...این برای من مهم هست که من زود به پولم میرسم....با بازدهی معقول....چرا باید اونقدر حرص اون فرش بخورم...آخرش هم به دلیل تک بودنش معلوم نباشه چقدر میتونم بفروشمش؟؟!!!!

تو یک کلام...همه این چیزهایی که این همه سال یاد گرفتم...یک حس توی من قوی کرده....اینکه کجا میرزه من بفروشم...کجا میرزه من بخرم....این یعنی همه ریسک به ریوارد...این یعنی همه نقطه ورود و تکنیکال ...این یعنی همه بنیادی و جهت این یعنی همه چیز این بازار......یک حس......یک حس که بعد از 20 تا پترن....30 تا تائید بنیادی...چند تا خط روند و مقاومت....تو قبول میکنی که فلان نقطه وارد بشی (که درست باشه)و کجا خارج بشی...

نمیدونم چقدر تونستم منظور خودم برسونم...محیط مجازی متاسفانه نمیتونه خیلی چیزها رو برسونه...من تلاشم کردم که بگم

ببخشید طولانی شد...

پ.ن:باز دقت کن..با توجه به حساب توی امضام...من صلاحیت گفتن این مورد ندارم...هر وقت مثبت شد...بیا یکبار دیگه بخون این پست....

به امید موفقیت.
                    حسین جان ، داداش

ازت ممنونم که زحمت کشیدی و این همه تایپ کردی.

کاملا منظورت رو می فهمم و میدونم چی میگی .

دانش شما بر من پوشیده نیست و یقین دارم که شما فردی باتجربه در این بازار هستید .

داشتن دانش ، برخلاف تصورات برخی از دوستان ، به داشتن حساب سود ده نیست .
                    اصلا شاید فردی دانش چیزی را داشته باشد ولیکن خود توان استفاده از آنرا نداشته باشد .
                    چه بسیارند حسابداران خبره ای ولیکن در 2*2 زندگی خودشون موندند .

شاید شما و جناب اگزمیر ، ارجع ترین و با صلاحیت ترین افرادی باشند که بخواهند در مورد این بازار اظهار نظر بفر مایند و ما نیز استفاده نمائیم .

سئوالی که پیش می اید این است که :

آیا *****ی که شما ( چه فاندامنتالی و تکنیکالی ) انتخاب می کنید ، اگر من نیز انتخاب نمایم ، آیا من نیز دقیقا همان حس را خواهم داشت ؟
                    آیا با *****های شما ، من نیز احساس راحتی خواهم کرد ؟
                    آیا می توانم با آنها رابطه برقرار کنم ؟
                    آیا اصلا *****های شما بهترین هستند و یا برای شما بهترین هستند ؟
                    و آیا های دیگر.................
                    حسین جان،
                    ما در تکنیکال به دنبال الگوهائی متشابه جهت کسب نتیجه ای مشابه هستیم همچون گذشته بازار
                    حال در فاندامنتال ، آیا اصلا همچین داستانی تکرار می شود؟
                    یعنی تفسیر چند داده ، همیشه نتایج ثابتی دارد و بیشتر از 60% اوقات نیز دزست کار کرده ؟

برادر گرامی ، اگر خسته اید و یا تمایلی ندارید ، اجباری در پاسخ نیست .
                    من علاقمند درک صحیح بازار هستم ، ولیکن تا تاثیر ابزارم در این بازار را ندانم و درصد موفقیت انها را ، به سختی بتوانم انها را باور نمایم .
                    فقط اگر تاپیکی قبلا در این مورد ایجاد نموده اید ، در صورت امکان لینک آنرا قرار دهید .

موفق و شاداب باشی.

نظر

• و ادامه....

خوب بس اگزمیر میشناسید...پس حتما منم میشناسید،حتما پست های منو تو آریا خوندید...خدا رو شکر....بس شناخت نسبی دارید نسبت به من....

جواب همه اینها بر میگرده به اینکه شما از دید چه کسی این بازار نگاه کنید...

کلا چند تا بنیادی کار بیشتر تو ایران بنده سراغ ندارم که تحلیل گر باشند...و ترجمه کر نباشند...یعنی بتونند از خودشون چیز بنویسند.....اسم نمیبرم که خدای ناکرده دلخوره ی پیش نیاد...

من با تک تک این عزیزان مستقیما صحبت کردم....

دیدگاهها واقعا متغییر هست.....من یک جمله میگم...شما خودتون تا آخرش برید....بیشتر از 100 بار شده که من سلرر بودم...و استاد خود من بایر بود....و جفتمون هم با سود آمدیم بیرون...

هر چقدر من دلیل برای سل داشتم...اون هم همون قدر دلیل برای بای داشت....

فقط نکته ای که مهم هست یک چیز هست...اون حس....حس من میگفت...اینجا بفروشم سود میکنم...که کردم....استادم میگفت اینجا بخرم....میرزه و سود میکنم...که میکرد....

مهم نیست با هم هم نظر باشیم...البته یک چیزهای ثابتی تو علم هست...اقتصاد هم علم هست و یک چیزهایی ثابت هست...فقط تفسیر ها از بعضی چیزها متفاوت هست...

ولی مهم اون حس هست....که شما بفهمید...کجا ارزش چه کاری داره....

بیشتر از 1000 مورد میتونم نمونه بیارم که شاکرد خودم خلاف جهت من پوزیشن گرفته و جفتمون با سود آمدیم بیرون..همین طور استادم....و 100 البته بارها هم شده که جفتمون استاپ خوردیم.....شاید بگید چرا؟؟اگر مخالف بودید چرا جفتتون بازنده بودید...یا جای میگید برنده...چون اون حس درست نبوده...برای منی که نظرم ...سل بوده...و برای کسی که بایر بوده....

این بحث خلاصه میشه تو انتظارات...یعنی استادم این اسم روش گذاشت...که بعد من تکرار کردم....که بعد این لفظ تو همه فروم های فا رکسی جا افتاد.....تاپیک ها باز شد...مثل انتظارات معامله گران بنیادی...تا...عمق بازار....(باز 100 اندوه که آریا باز نیست)

مهم این نیست که دیدگاه مختلف هست..مهم این نیست که یکی بنیادی قوی تری داره...یکی تکنیکال....یکی بهتر تحلیل میکنه یکی بهتر پوزیشن میگیره...

مهم اون حس هست...اون حس که به کمک راههای که رفتیم...ابزار و تائیدیه هایی که داریم به ما میگه الان وقت پوزیشن گرفتن....

بارها برای همه اتفاق افتاده...که مثلا یک الکوی کندل هامر دیدیم...ولی دلمون نیومده بگیم بازار برگشت میکنه.....و 100 تا جا هم پیش آمده که با سر پریدیم تو بازار....چرا؟؟؟جواب همه چیز اون حس هست...حس....

همه این چیزها رو یاد میگیریم....که اون حس توی خودمون قوی کنیم...

باقی موارد 10000 بار تو همه جا گفته شده...مقاومت مقاومت هست...ساپورت ساپورت...فیبو...فیبو هست...کندل کندل..و......جدای ریزه کاری ها که کم هم نیست.....

بنیادی هم همین طور...نرخ بهره نرخ بهره هست...جی دی پی جی دی پی....

مهم هنر یک تریدر هست...ترید یعنی هنر...هنر درست تصمیم گرفتن....برای ارزش پیدا کردن ورود مناسب....چه بای و چه سل...

باز امیدوارم منظور تونسته باشم خوب برسونم...

اگر مشگل هست...خصوصی پیام بدید من شمارم بدم.....که بیشتر حرف بزنیم....

پ.ن:بازار گرمی نیست...من قسم خوردم تا حسابم سود ه نشه..به احدی درس نمیدم...فقط برای رسوندن مطلب...

شب خوبی داشته باشید....

پ.ن:از گفته های شما معلوم هست که آریا بودید....سعی کنید...مطالبی که 4X گفته رو پیدا کنید و چندین بار بخونید...جزء معدود انسانهایی که واقعا بازار حس میکنه....و خود بنده به شخصه خیلی چیزها ازش یاد گرفتم...از جمله همین COT....به ابزارهاش کاری فعلا نداشته باشید...فقط دیدگاهش درک کنید به بازار...
                      بسیار ممنونم حسین جان

اره . پستهای سهیل یادم هست ولیکن متاسفانه یادداشت برنداشتم و save نکردم .

صحبت که زیاد دارم . ولیکن اجازه دهید در هفته پیش رو پستهای شما را بخوانم تا سئوالت من کمتر شود و .....

دقیقا می دانم چه می گوئید و درک می کنم عزیز .
                      اوایل ترید که حسی کار می کردیم و حتی بدون هیچ دانشی ، پوزیشنهای بهتری می گرفتیم ،من تنها چیزی که اون زمان نمیتونستم کنترل کنم ، مقدار ریسک بود . یادش بخیر
                      هر چه بیشتر آموختیم ، شک و دودلی ها بیشتر و .......................

( زیاد هم به فکر اون حساب نباش . توی فیلم مختار ، قسمتی بود که کیان می خواست به جنگ حرمله بره ، چون می خواست خودش رو ثابت کنه ، کار خراب تر و شکار سخت تر میشد . با آرامش ، بهتر می توانی ادامه بدی داداش )

شب بر شما خوش و موفق باشید .
                      نوشته اصلی توسط enterex
                      درود بر همه دوستان گرامی
                      سپاس از بحث ها خوبی که کردید و تجارب ارزشمندی که به اشتراک گذاشتید. خیلی خوبه که آدم حس کنه دیگران هم مسیر مشابه ای رو رفتند و اعتماد به نفس آدم بیشتر میشه برای ادامه این راه دشوار و شاید هم بی پایان.
                      بحث "حس" رو من فکر می کنم آقای ویلیامز با مثال رانندگی به بهترین شکلی توضیح داده. وقتی ما میخواهیم رانندگی یاد بگیریم ابتدا این بخش خودآگاه ذهن ماست که ما رو کنترل می کنه ولی به مرور و با تمرین ناخودآگاه کنترل رو بدست میگیره که میلیاردها برابر قوی تر از خودآگاه در کنترل رفتارهای ماست. بدون شک برای هر کسی که گواهینامه گرفته اوائل این سوال پیش اومده بوده که چطوری بقیه هم رانندگی می کنند هم با بغل دستیشون حرف می زنند و هم برای مثال سیگار می کشند؟ حتی برخی اوقات آدم فکر می کنه نه من نمی تونم اونا با من فرق دارند!!!
                      وقتی به میزان کافی در کار با ابزارمون مهارت پیدا کردیم ذهن ناخوداگاهه که تصمیم میگیره و واسه همینه که ممکنه در یک نقطه واحد یکی به تصمیم خرید برسه و یکی دیگه به تصمیم فروش و هردو هم سود کنند!
                      اما من خودم به شخصه بعد از هفت سال گذاشتن عمرم تو اینکار برام این سوال پیش اومده که ماشین مشکلی نداره؟ مطمئنم که ماشینه درسته؟ چطوری نسبت به این موضوع مطمئن بشیم؟
                      به نظر من بهترین راه اینه که ببینیم که کسه دیگه ای با همین ماشین داره رانندگی می کنه یا کسه دیگه ای که رانندگی بلده جلوی چشمای ما باهاش رانندگی کنه . حالا تو این بازار مکاره کی میاد حقیقت رو به بقیه بگه؟ تازه اگرم بگه چطوری به اون اعتماد کنند؟

پیروز باشید
                      با سلام و احترام

دقیقا شبهاتی که در شما وجود دارد ، برای من نیز صادق است .

زمانی خود معتقد به وجود نظم در بازار بودم و با یافتن نشانه ها سر از پا نمی شناختم و
                      اعتقادم بر این بود که اگر گوشه ای از بازار توانائی تشخیص این نظم وجود ندارد از ناتوانی من است و حتما من توانائی رمز گشائی آنرا ندارم و تلاش بالاتری را می طلبد و ....

تست هائی انجام داده ام که اگر عاقل باشم ، بدون هیچ شک و شبه ای بهترین کار ممکن خداحافظی از بازار است .
                      تنها دلیل ماندنم این است که با همین روشهای دست و پاشکسته ، امکان حفظ سرمایه برایم وجود دارد و خداوند گواه است که توانائی رشد حساب را دارم و لی در حدی محدود و البته با شک و شبه در این مورد که آیا سال آینده نیز به همین طریق خواهد بود ؟

در پست های قبلی صحبتی با حسین جان داشتم و ایشان فرمودند که تصمیم گیرنده نهائی ، احساس شماست و با بررسی داده های خود تصمیم به ورودی می گیرید که ممکن است فردی دیگر با همین داده ها دقیقا تحلیلی مخالف شما داشته باشد و ورودی کاملا مخالف شما داشته باشد و .....

دو راه بیشتر نداریم :

یا بدون پر کردن مغز از مطالبی که شاید هرگز نتوانیم و حتی نیازی به استفاده از آنها نباشد ، سیستمس مکانیکی را طراحی کرده و با بک تست چند ساله ، اگر نتیجه مثبت بود به آن اطمینان 100 درصد داشته و کار را دنبال نمائیم .
                      یا اینکه :
                      مجددا راهی نرفته را پیموده و به دانش خود افزوده و سپس با چیدمانی صحیح تر از اطلاعات ، مجددا وارد بازار شده تا شاید برایندی بهتر از گذشته داشته باشیم .

حال در اینجا به یک چیز نیاز اساسی داریم :
                      پلن تدوین شده و مکتوب که قبلا با بیان تمام جزئیات و ریزه کاری ها نوشته شده باشد ونتیجه استفاده از ان نیز مثبت باشد و ...که یا باید خود این سیستم را طراحی کنیم و .................. یا یاید از یک رهبر و کسی که خود در بازار موفق بوده کمک بگیریم .

متاسفانه برخی از دوستان ، در این سایت مدت زیادی است که به فرض مثال با یک سیستم در حال انجام کار هستند و اگر از آنها بخواهیم که برایند استفاده را بیان کنند ، اظهار فضل نموده ، بدون آنکه واقعا نتیجه ای مثبت دریافت کرده باشند .

همگی ما کم و بیش از ابزار های مرسوم در این بازار استفاده کرده ایم . سیستمهای گفته شده را دنبال نموده ایم و مواردی را به آنها اضاف یا کسر نموده ایم ولی نتیجه ............

بزرگترین مشکلی که الان وجود دارد این است که ، در تمامی سایتها ، هیچ تاپیکی به سرانجام نرسیده و ایجاد کننده تاپیک نیز ، شهامت آنرا نداشته که یا در ابتدا به صورت واضح بیان نماید که قصدش انتقال اطلاعات خود ( که هر چند ممکن است تمامی آن اطلاعات ، ناقص. غلط.و یا باطل باشد )( بدون جسارت به همه عزیزانم) بوده است و بس و یا اینکه
                      در همان ابتدا اعلام نماید که خود با همین داده ها ، کسب سود می نماید و خواهان آموزش و کمک به دیگر افراد در کمترین زمان ممکن می باشد و ....

هر روز در تاپیکها ، الگوها رسم می شوند . فیبوناچی ترسیم می گردد ، ساختارهای حرکتی بررسی می گردند . داده های اقتصادی حلاجی می گردند و ............ ولیکن پس از مدتی ، دوستی رفته و دوستی دیگر جایگزین ایشان شده و همان دوره تکرار می گردد .

هیچ گاه از خود پرسیده ایم که ، حال که این واگرائی نقض شد ، واقعا macd چه فایده ای دارد ؟
                      الگوی مثلثی که شکست ، ]چرا حد سود ان کاور نشد ؟
                      چرا داده اقتصادی با انکه به نفع دلار بود ، بازار مخالف آن حرکت کرد ؟
                      چرا چرا...........................

صحبت از استفاده از ساختار حرکتی قیمتها می گردد . می گوئیم بازار بر اساس امواج و حرکت و اصلاح پیش میرود .

کافی است با کمک ابزار فیبوناچی ، تمامی حالت ممکنه حرکت یک موج و اصلاح ان ( در تایم یک دقیقه تا ماهیانه. فرقی نمی کند ) را برای خود به عنوان یک تمرین ترسیم نمائید ،
                      از دل این ترسیمات ، 12 الگو خارج می شود که محال ممکن است بازار خارج از ای 12 الگو حرکت کند ولیکن ، چه کسی می داند که الان وقت کدام الگو است و اگر بخواهید به قمار بودن این بازار یقین بیاورید ، همان امواج را در میان محدوده ای با کمک نسبتهای فیبو محصور بفرمائید ، ملاحظه خواهید کرد که هر کدام از الگوهای تشکیلی مذکور ، گاها تا 10 مرتبه ابتدا تصمیم به نقض الگو داشته و در آخر از یک سمت ،حد سود خود را کاور می نماید ولیکن چه حاصل که .......................

می دانم که بسیار حیف است که پس از سالها تلاش دست از این بازار بکشیم ولیکن خدا گواه است که حداقل با این شیوه ها و این گونه اموزشها در تاپیک راه به جائی نخواهیم برد .

صحبت از این می شود که فرومها خوب هستند و اطلاعات فراوانی از دل انها خارج می گردد و ....
                      ولی حقیقت امر این است که همگی در حال انباشتن اطلاعاتی هستیم که واقعا نمی دانیم کارائی دارد یا خیر و 99% از ما نیز توانائی چیدمان اطلاعات را نداشته و همواره سردرگم بوده ایم .

موفق باشید .
                      سکوت جان....الان از بیرون میام و به شدت خسته....به خصوص که میبینم یک پوزیشنم استاپ خورده...

ولی پیشنهاد من به تو....

چند سال دراین بازار ایستادگی کردی....

چند ماه هم روش...مثلا 3 ماه....خدا رو شکر داره فرهنگ حساب گذاشتن افراد تو امضاء باب میشه...

بعد از 3 ماه نتیجه همه معلوم میشه....

اون موقع شما اگر هنوز علاقه به بازار داشتی....از کسی که تونسته حساب به سود ببره...و ریسک نامعقول نکرده و بر حسب مدیریت سرمایه معقول کار کرده.....از اون بخواه که راهنماییت کنه....

این تنها پیشنهادی بود که به ذهن من میرسید.....

هر حرف و گفتار بزار کنار....همه چیز از یاد ببر....حرف کسی گوش نکن....اینکه فلانی فلان کرده...فلان حساب داره...استاد ان نفر بوده و.....

عملی همه چیز ببین....و انتخاب درست انجام بده...شاید با حجم حسابهای شما....سم هست تو این بازار بودن....

مثلا بنده شاید روی حساب کوچیک نتونم کار کنم....یا برعکس.....

مهم نتیجه هست...که معلوم میشه....شما فقط توجه به نتیجه ها کن.....

این میتونه هم برای خودت...ایمان بیاره...هم اعتماد به نفس....

انشاالله که موفق باشی تو هر راهی که انتخاب میکنی...

به امید موفقیت.
                      ممنون داداش

اگر زحمتی نیست این قسمت رو پس از استراحتت برام باز تر کن .
                      مگه شما از مبلغ حساب من و یا نوع ترید و حجم من اطلاع داری ؟
                      تا انجائی که یادم هست فقط 2 تا از بچه های *****ی می دونن که اونها هم فعالیتی در این سایت ندارند .

حسین جان ، یک جائی باید این ادعاها تموم بشه . خودت می دونی که چه می کشند دوستان از این داستانها
                      حسین جان من می دونم که شما زحمت خودت را واقعا می کشی و داری سنگ تموم میذازی . خداوند هم گواه است .
                      خدای ناکرده به منظور نگیری داداش جان

ولی باور کن که باید از یک جا شروع بشه ...............

ارادتمندیم
                      نه عزیزم...نمیدونم حجم حساب شما رو....ولی خیلی بعید میدونم کسی تو این فرومها حساب بالای 20-30 تا داشته باشه.......

کاملا موافق هستم...یک جا باید تمام بشه همه این بحث ها.....به نظر من ،اگر جای سازمان بورس بودم...میگفتم...هر کس میخواد فعالیت تو این بازار کنه...یک حساب دمو یا ریل 1000$ باید طی 6 ماه به سود برسونه...حالا هر چقدر سود...با لوریج 20...که قمار هم نباشه....

من الان میتونم یک حساب تو امضام بزارم....که حجمش با اینی که هست خیلی متفاوت هست....و در سود...ولی سبک ترید من اینجوری هست که من میتونم روی اون حسابها مانور بدم....ولی روی حساب کوچیک نمیتونم....(اگر کال کردم این حساب)

برای همین....من یک حساب متوسط که همه میتونند تو این بازار باز کنند گذاشتم...که معلوم بشه....واقعا من چند مرده حلاجم....اول از همه برای خودم...که بدونم چقدر حالیم هست...

و.......
                      نوشته اصلی توسط enterex نمایش پست ها
                      درود
                      بله حق با شماست به این گفته هم باید به دیده شک نگریست. ولی من بعد از این همه مدت حس می کنم باید چیزی تو این مایه ها باشه علت عدم موفقیت ما یعنی نداشتن ابزار مناسب و ایمان و اعتماد به نفس کافی به اون ابزار تا روش رو آنقدر تکرار کنیم که وارد ذهن ناخودآگاه ما بشه. به نظر من واقعیت اینه که 99 درصدی که موفق نیستند بدون شک یه علت عمده و اصلی اش اینه که سیستم مناسب و قابل اطمینانی ندارند و پارادوکس هم اینه که اصلا سیستمی که بهش کاملا بهش اعتماد کرد وجود نداره!
                      یه سوال این وسط می مونه. آیا تریدرهای کشورهای دیگه هم همینطوریند؟ یعنی اونها هم همین راهی رو میرند که ما رفتیم؟ یا اینکه اونجا میشه به کلاس های حرفه ای رفت و بعد از چند سال دوره دیدن نزد یک فرد حرفه ای تمرین کرد تا به نتیجه رسید؟

پیروز باشید

پی نوشت: تب شدیدی دارم، سرما خوردم و نمی تونم بیشتر تایپ کنم. بهتر شدم میام دوستان، لطفا به بحث بارزشتون ادامه بدید تا به یک نتیجه روشن و واضح برسیم.
                      با سلام
                      امیدوارم که احوال شما بهتر باشد .

نظر من این است که کلیه ابزارها توسط افرادی همچون ما به این بازار وارد شده اند که بعضا بسیار باهوش تر از ما و گاها حتی نابغه بوده اند .

همگی آنها با توجه به آموزه های خود ، شغل خود و نوع کاری که قبلا انجام می داده اند و یا علم و دانسته های خود ، تصمیم به رمز گشائی بازار داشته و آنچه را که می پنداشته اند ممکن است صحیح کار کند را به این بازار وارد کرده اند و تصمیم به ساختن سیستمی کرده اند که با آن ابزار هماهنگ باشد و ......

من مطمئن هستم که کسی که برای اولین بار از نسبتهای فیبوناچی در این بازار استفاده کرده و آنرا وارد بازار کرده ، به نوعی در حرفه قبلی خود با آن ابزار کار می کرده و یا با مطالعه آن ابزار و نظم موجود در ان در تشریح مثلا جسم انسان و ... ، تصمیم به امتحان کردن آن در این بازار پرداخته و الان هم به عنوان یک ابزار کارا مشخص گردیده و مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد و .......

هیچ وحی نازلی در مورد استفاده ار هیچ ابزاری وجود ندارد و صرفا با توجه به عدم وجود راه دیگر ، بسیاری از ما از آنها استفاده می کنیم و .....

خط ساپورت دقیقا به همین شکل وارد شده و خط روند و ...... هیچ فرقی نمی کند .

بماند که حالا تفسیر هر فردی هم از این ابزار به گونه ای متفاوت است و .....

ایجاد تایم فریم های متفاوت ، نوشته شدن اندیکاتورهای فراوان و .... همه و همه به جهت گمراه نمودن و ایجاد سردرگرمی در تریدرها بوده که البته این سردرگمی توطئه نبوده زیرا که افرادی همچون خود ما به علت عدم درک صحیح بازار و عدم درک و اطلاعات درست و واقعی از چگونگی انجام مبادلات ارزی ، خود به ایجاد این ابزار کمک کرده و هر روز چیزی را معرفی کرده و آنرا به گونه های متفاوت بسط داده و این داستان هم ادامه دارد و .....که این باعث شادی بروگرها و ... شده و بدون هیچ هزینه و زحمتی ، با کمک خود ما ، سردرگمی را در بین تریدرها گسترش می دهند و ....

صحبت از این فرمودید که : آیا ماشین درست کار می کند ؟
                      به نظرم بلی . بازار درست کار می کند ، درک ما از بازار اشتباه است و تفکر درست نداریم .
                      حالا این تفکر صحیح چیست ؟ من نیز نمی دانم و به دنبال ان هستم و .....

شاید اگر ابزارها بازار بسیار ساده تر از این می بود ، مشکلات کمتر می بودند .
                      اگر فقط یک تایم فریم وجود داشت . اگر تعداد جفت ارزها کمتر بود و ............

اصلا اگر پلت فرمی وجود نداشت ، شاید مسئله حتی بهتر می بود .
                      اگر به صورت تلفنی و فقط با اعلام اعداد معامله میشد ، شاید وضعیت بهتر بود .

این همه سیستم ، این همه تحقیق ، این همه چارت های متفاوت ، این همه نرم افزار های تحلیلی رنگارنگ و .... نتونسته این آمار برنده از بازنده را تغئیر دهد و ....

صحبت از این می شود که به چارت خالی رجوع کنید و از اندیکاتورها دوری کنید و....
                      آیا دیگر از کندل روزانه محکمتر و بهتر داریم ؟
                      خوب ، کافی است یک بک تست از تمام 5 سال گذشته از همیمن تک کندل داشته باشید . به فرض مثال بر روی های و لوو آن دو خط افقی بیندازید و ببینید که فرضا با شکست های تمامی آنها ، چند بار بازار حداقل به اندازه 50% همان کندل عبور داشته و اگر از لوو عبور کرده چند بار؟
                      چند بار این شکست انجام شده ولیکن نقض گردیده و از طرف دیگر شکسته و باز نقض گردیده و گاها تا 5 بار این بازار طی مثلا یک هفته ادامه داشته و ......
                      به کلوز و اپن بروید ، همین داستان وجود دارد .
                      کندل را نصف کنید . باز همین است .
                      به سه قسمت تبدیل کنید . ابزار فیبوناچی روی آن رسم کنید . پیوتهای انرا دربیاورید .
                      نتیجه مشابه است . در یک باز این بهتر و بازه بعدی بدتر و ............

خوب ، این کندل روزانه چیست ؟ مشخص است . همان امواج تایمهای مثلا 15 دقیقه است . همان امواج که بر روی آنها فیبو رسم می گردد و انتظار رسیدن به یکی از درصدهای آنرا داریم و .....
                      وقتی که کندل تایم روزانه را عینا می بینیم که این بازی ها در آن جاری است ، چگونه به فیبو اعتماد می کنید ؟
                      بک تست می کنیم . همه چیز عالی است ، دو ماه سود ، 10 روز ضرر ، 1 ماه سود ، دو هفته ضرر ، یک ماه ضرر و 10 روز باز سود و ...........

برایند اکثرا منفی و یا سر به سر و یا مقداری مثبت ولی با ترس از برداشت ، زیرا که شاید مجددا نیاز به بازگرداندن آن به بازار وجود داشته باشد .

می توانید با کندل مثلا معتبر ماهیانه این کار را انجام دهید . داستان همین است .

میانگین گیری کرده و به ترسیم پیوتها می پردازیم . محدوده ای ایجاد می گردد . شکست این محدوده ها را همانند مثال قبل انجام دهید ، فرق چندانی حاصل نمی گردد .
                      روی آن پیوتها از نسبتهای فیبو استفاده کنید ، باز هم ..................

البته چرا..................................

گاها یک ایده ، یک ایده در چگونگی استفاده از یک ابزار و دقیقا حتی بر خلاف آنچه مرسوم است ، می تواند برایند را تغئیر داده که البته شاید تا مدتی ادامه داشته باشد و .............

خلاصه کلام اینکه :

چشمها را باید شست ، جوردیگر باید دید

تا زمانی که اعتقاد به قابل پیش بینی بودن بازار داشته باشیم و با کمک ابزار ها ، سعی در کشف راز باشیم ، این داستانها ادامه دارد ..............

اینها نظرات شخصی من است و ممکن است از نظر برخی از دوستان کاملا غلط باشد ولی کافی است با خودتان صادق باشد و نگاهی به حساب خود کنید ...............

البته ، باز هم می گویم ، گاها یک ایده ، ممکن است .........................

کاش به جای تمامی ترسیمها و تحلیلها ، یک تاپیک ایجاد میشد و تمامی دوستان در ان تجارب خود را به اشتراک می گذاشتند تا شاید .....................
                      ( هر چند می دانم که غرور این اجازه را نمی دهد و ........... . بماند .)

موفق و شاداب باشید .

نظر

• و باز ادامه...

نوشته اصلی توسط qwert200 نمایش پست ها
                        سلام جناب سکوت لذت بردم از این پست یک سوال؟

منظور شما این است که باید بجای مکانیکی فکر کردن انعطاف داشته باشیم وبراساس این

بتوانیم به دنبال یک ایده وفکر ازخودمان باشیم مثلا روشی رایادگرفته ایم بجای اینکه صرفا

به سیستم توجه کنیم به دنبال راه وروش خودمان باشیم چیزی که ان را درک میکنیم

متشکرم
                        با سلام و احترام و تشکر از شما

دوست گرامی ، شاید حتی صحبت از ایده کردن را برای آن نمودم که موضع گیری در برابر این حرفها کمتر گردد .

اگر بخواهم صادقانه صحبت نمایم ، همین ایده هاست که فعلا ما را بدبخت کرده است و با توجه به نتایجی مثبت طی مدتی قلیل ، به ترویج آنچه می پنداریم صحیح است می پردازیم و ..... که البته شاید واقعا صحیح نباشد .

البته.......... . چاره ای نیست . در پست قبل هم عرض کردم که دو راه بیشتر نداریم : یا پیروی و گوش جان سپردن به فردی که خود در این بازار واقعا موفق می باشد و یا تفکر و طراحی یک سیستم با ایده خودمان که حداقل در گذشته برایندی مثبت داشته باشد .

به نظر شما : اگر هم اکنون فردی با سیتمی واقعا در حال سود باشد ، اگر آنرا ارائه دهد و بر ما یقین حاصل گردد که سود ده است ، حاضر نیستیم با تمام وجود از آن استفاده کنیم .؟

مشکل از آنجاست که فعلا صحبت از ایده هائی است که همه گیر شده ولیکن واقعا کارائی آنها مشخص نیست .
                        بر فرض مثال :
                        آیا واقعا الیوت و استفاده از آن یعنی سود دهی ؟
                        بسیارند کسانی که استفاده می کنند و نتیجه نمی گیرند و در نهایت حرفی که زده می شود این است که : ( چنانچه بخواهید از الیوت استفاده کنید ، باید خدای الیوت باشید )

اصلا الیوت کیست ؟ آیا واقعا تریدر موفقی بوده ؟ آیا فقط از همین شمارش امواج استفاده می کرده ؟ ایا هیچ داده اقتصادی را در معاملات خود دخیل نمی دانسته ؟ آیا به رانت اطلاعاتی در معاملات خود دسترسی نداشته ؟ آیا اصلا درصد سود واقعی ایشان ، در سال نسبت به سرمایه ایشان ، توجیه پذیر بوده ؟
                        خدا بهتر می داند . ما که ندیدیم چیزی را . شاید فقط فردی باهوش بوده که نهایت برای کسب سود ، به نویسندگی روی آورده است و ....
                        ( خدا مرا ببخشد ولیکن در دین هم می توان شک کرد ، چه برسد به شک در مورد بنده های خداوند و ...)

یعنی که چه باید خدای الیوت بود؟
                        اگر فرضا من بخواهم سیستم خود را به طور کامل در اینجا بیان کنم ، حداکثر در 5 پست می توانم و اگر آنرا به یک انسان تازه وارد هم بدهم ، با توجه به شفافیتهای آن ، در کمتر از یک هفته آنرا فرا می گیرد و دقیقا همانند من ترید خواهد کرد و .....
                        پس واقعا جای سئوال دارد .

در مورد سئوال جنابعالی :
                        کمی سئوالتان مبهم بیان شده است .

ولیکن ، دو را برای ترید داریم :

یا ایجاد یک سیستم کاملا مکانیکی و بک تست و پایبندی کامل به آن بدون هر گونه دستکاری در اصل روش که می تواند یا با ایده شخص شما طراحی گردد یا ....
                        که البته در صورتی که کوچکترین تخطی در آن انجام شد ، دیگر سیستم سیستم قبلی نیست و ....
                        بر فرض مثال ، من کاملا مخالف دستکاری سیستم پس از ورود هستم . کاملا مخالف انتقال استاپ به نقطه ورودم . کاملا مخالف تریلینگ هستم و ...........
                        پس اگر بازار تا 1 پیپی حد سود من آمد و من انرا دستی بستم و بازار کاملا از همانجا برگشت و استاپ مرا زد ، اصلا نباید خوشحال شوم . زیرا که اولین قدم را در بی نظمی برداشته ام و این آغازی خواهد بود برای ..........................

راه دوم هم ، پیروی از یک رهبر که اثبات شده باشد موفق است آنهم در یک بازه حداقل 2-3 سال و با ارائه سند و مدرک مشخص و با رعایت مدیریت سرمایه .

پس هیچ بحثی سر اینکه فردی پیرو باشد نداریم ، ولی پیرو چه کسی ؟( حتی می توان به افرادی همچون الیوت ، رابرت ماینر و ... شک داشت )

مثلا صحبت از استفاده از دانسته های گن می شود .
                        یکی از دوستان عزیزمان ( فکر کنم به نام آقا مهدی ) در سایت همسایه ، با توجه به محاسبات گن که خود در دقیق بودن انها هم مهر تائید می زنند ، در هر روز یک فیبوناچی بر روی ان سطح محاسباتی خود انجام می دهد و ....
                        در یکی از پستهای خود ، تمپلت ترسیم این خطوط را در در یکی از ماه های سال 2012 در سایت گذاشته اندو ....
                        حال بر فرض مثال می خواهید اصلا گن را یاد بگیرید و از ایشان بیاموزید . بهترین کار این است که همین تمپلت یک ماهه را بر روی چارت خود قرار دهید و بررسی بفرمائید که آیا با نوع روش ورود ایشان و یا حتی اضافه و کسر کردن ایده های خودتان ، برایند در همین یک ماه چگونه بوده است و بعد به دنبال یادگیری ان باشید و ......
                        صرفا بر اساس گفته های یک فرد و بدون ارائه هر سندی ، پیروی از هر فردی و هر روشی اشتباه است .

البته.....................
                        در پستهای قبلی عرض کردم . گاها دوستی از سر مهربانی و کمک به هم نوع و حتی کمک به خود در جهت تکمیل ایده های خود ، یافته های خود رادر تاپیکی مطرح می کند که برای تکمیل نیاز به یک خرد جمعی می باشد که واقعا جای تشکر و تقدیر دارد ولیکن
                        تازگی در فرومها مد شده است که مثلا وقتی تاپیکی قدیمی بالا می آید و سئوالی از نقض ها مطرح می گردد ، یا جبهه گیری صورت می گیرد یا ایجاد کننده ، توضیحی داده و در پایان هم اعلام می کند که ( البته بنده در حال حاضر دیگر با این روش کار نمی کنم و .... )

کاش مدیر یک سایت قبل از باز شدن یک تاپیک آموزشی ، اختیارات بالاتری برای خود در نظر می گرفت و در پایان هم در پستی نهائی فراخوانی اعلام می نمود تا در یک پست نهائی نتیجه حاصله بیان میشد تا ...........................

در پایان هم خدمت شما دوست عزیزم عرض کنم که ، من انعطاف داشتن را در طراحی سیستم نفی نمی کنم ولیکن به نظر من پس از طراحی یک سیستم و اولین ورود با آن ، دیگر انعطاف داشتن جز ضرر چیزی ندارد . پلن شما بر هر اساسی که باشد باید به ان وفادار بماند .
                        اگر این بازار را به دریا تشبیه کنیم ، پلن شما همچون تکه چوبی است که در این دریا شناور است و تنها چیزی است که شما می توانید به آن تکیه کنید تا خود را به ساحل برسانید .

موفق و پیروز باشید انشاءا....
                        سکوت جان.....هر چیز که گفتی درست بود از نظر من...ولی من فکر میکنم شما یک چیز اصلا در نظر نمیگرید...

اونم اولین پست من تو این تاپیک بود....اگر قرار هست...سیستم درست باشد و مکانیکی...که باز همان عباس آقای معروف سر کوچه ما هم مایع دار بود...

بحث من این هست که اصلا این بازار به هیچ وجهه نمیشه سیستمی تحلیل کرد....

به قول معروف....سیستم زمان داره تو این بازار...آخرش...میشه.....مثل ملیون ها سیستمی که 1 ماه سود ده بودند...10 سال ضرر ده.....بحث من اینه که شما باید تحلیل کردن این موجود یاد بگیرید...نه اینکه به خواهید از ابزار خودتون بعضی از حالت های این موجود تحلیل گری نمایید.....

شما دیدگاهتون اکسپرتی هست...برای شما بهترین چیز یک اکسپرت با بک تست 10 ساله هست که برآیند مثبتی داشته باشد...و دیگر هیچ....آخر هر سال هم بیایید ببنید چیزی در حساب هست یا نه.....

نه اینکه پای چارت بشنید....ببنید فلان خبر آمده....فلان چیز شده......فلان کندل بسته شده...فلان مقاومت شکسته شده و......

راه خودتون انتخاب کنید....شما خواستار کدوم هستید؟؟؟؟
                        سلام حسین جان

منونم از اینکه وقت می گذارید .

با قسمت فوق از گفته های شما کاملا موافق هستم زیرا که خود پس از 4 سال آنرا کاملا لمس کرده ام و به یقینی کامل رسیدم .

عرض کردم ، تستهائی انجام داده ام که چنانچه می خواستم با دیدی مکانیکی به بازار نگاه کنم ، کلا ماندنم در بازار حماقت محض بود و بس .

حسین جان با همین ابزارها ، روشی را برای خودم تثبیت کرده ام که توانائی رشد حساب بین 10 تا 30% در هر ماه رادارد . بک تست 4 سال گذشته در مورد آن مثبت بوده است ولیکن
                        دو مشکل اساسی دارد :
                        اول اینکه با توجه به ایمان به گفته فوق ، شک ندارم که این توالی پایان خواهد یافت .
                        شاید این ماه ، شاید هم 5 سال دیگر . نمی دانم.
                        دوم اینکه : مدیریت سرمایه در ان به شیوه های مرسوم نیست . البته کاملا مکتوب است ولیکن ریسک بالاست .
                        ضمنا نقطه های ورود هم یک جورائی تحلیلی است ، ولیکن نه تحلیل خبری و ...
                        حدود 3 ماه از ان استفاده می کنم ولیکن هر روز منتظر بر هم خوردن آن هستم و ...

پس هیچ بحثی سر این قضیه نداریم که ابزارها بازه دارند .

از نظر من :

استفاده از هر ابزاری ، فقط بازه های ضرر و سود را تغئیر می دهد و بس .

حال در مورد درک صحیح بازار و استفاده از داده های خبری :

چه تضمینی وجود دارد که 4 سال بعد ، همان نتیجه گیری قبلی برایمان تکرار نگردد و تمام داده های اقتصادی نیز فقط ابزاری بیش نباشند ؟

مشکل اینجاست که تحلیل ها از همین داده ها هم متفاوت است ؟
                        حتی بین شما و جناب خسروی هم اختلاف تحلیلی وجود دارد ؟
                        اگر تاثیر داده ها و تحلیل از آنها یکسان بود ، تائین برایند راحت بود و اطمینان به آن ، ولیکن ممکن است در ماه پیش رو حتی حساب شما مثبت باشد و ماه بعد حساب جناب خسروی عزیز مثبت باشد .

پس این تحلیل ها هم دقیقا مثل همان ابزار عمل نموده و بازه های سود و ضرر را تغئیر می دهد . حال اگر با همین تحلیل های دو گانه ، برایند شما و همچنین جناب خسروی و یا شاگردان شما ، در 2 یا 3 سال گذشته مثبت بوده ، پس واقعا جای احسنت داشته و بنده نیز مشتاقانه در رکاب شاگردی شما ( البته اگر اجازه دهید ) ، گام بر می دارم .
                        ولیکن اگر مقرر باشد که نتایج در یک بازه 2 ساله دستخوش تغئیرات فراوانی برای هر گروه گردد ، شاید همان روش های مکانیکی حتی بهتر باشد .

از اینکه کسی بداند درامد خالص و یا لایبور و تفسیر داده های کوت و ... چیست ، شکی نیست که دانستن آن بهتر از ندانستن است .
                        ولیکن وقتی توان استفاده صحیح از ابزار و چیدمان نباشد و کارائی آنها به اثبات نرسیده باشد ، موارد بالا مثل این است که مثلا ما فرمول استوکاستیک را بدانیم ولی آیا ندانستن ان تاثیر بالائی دارد ؟

ببخشید حسین جان که صریح مطالب را نوشتم .
                        شاید به علت عدم آشنائی من و عدم درک صحیح از فاندامنتال و ... ، نتوانم منظورم را درست برسانم و حتی کلا صحبتهای من اشتباه باشد .
                        ولیکن اینها شبهاتی است که قصد داشتم تلفنی از شما بپرسم .

شاید سئوال دیگر دوستان هم باشد .
                        اگر تمایلی داشتید ، در زمان استراحت ، توضیحی بفرمائید سپاسگذار خواهم بود .

ارادتمند و دوستدار شما
                        محمد
                        سلام محمد جان...

اتفاقا هر چه صریح تر....بهتر....چون صحبت از حسین و محمد نیست....صحبت از امتی هستند که قرار خوشبخت یا بدبخت بشن....و بعد از گذشت این همه سال حداقل یک حرف راست با تمام مستندات و جزئیات منطقی بیرون بیاد...که به درد خودمون...و دیگران بخوره...

-----

اما جوابها...

ما تو آریا تاپیک ترید لایو داشتیم...استیت منت میزاشتیم...و....اونجا خوشبختانه همه چیز روشن تر بود....مثلا به 1 ماه ضرر بنده...یا سود بنده نگاه نمیشد...ما حداقل 2 سال ترید لایو داشتیم...و داشتند.....اونجا راحت تر میشد قضاوت کرد...

ولی حتما و مطمئنن هم من ...هم حامد...همه بزرگتر از ما ها....تو این بازار دوره ضرر ده داشتند....و همین طور سود ده...

موضوع اینه که تو این شرایط چه جوری برخورد کنیم....یا اینکه چیکار کنیم بیرون بیایم از این حالت.....
                        موضوع چند بعد داره....

اول اینکه به چه درصد سودی قانع هستید؟؟؟برای من با حساب من 10% سود یک زندگی بسیار خوب هست...من واقعا احساس خوشبختی میکنم به شخصه اگر سود ماهانه 10% برای خودم فیکس کنم.....بسته به حساب و ریسک داره....که بحثش جداست...

با حسابهای کوچیک..شما انتظار سود دهی بیشتر دارید...و اینجا هست که از حالت تحلیل تبدیل به قمار میشود این کار....

دقت کنید...من گفتم همه ی چیزهایی که تا بحال یاد گرفتم و بلدم...فقط و فقط به یک سوال آخر من جواب میده....کجا بفروشم..کجا بخرم....یک حس....

سبک ترید منو که میدونید...6 تا سوال هست...هر 6 سوال جواب داره با روشهای مربوط به خودش....ف ی ل تر میشه و باقی قضایا....ولی همه اینها....همه اینها یک چیزی هست برای رسیدن به اون جواب اصلی...رسیدن به اون حس اصلی.....کجا....کی ....بخرم....بفروشم....

صحبت من این هست...با چه ابزاری میتونیم به این حس برسیم؟؟؟

با چه علمی میتونیم به این حس برسیم؟؟

با چه مدت تجربه میتونیم به این حس برسیم؟؟

کار به کسانی که تازه با بازار آشنا شدن....میخوان تو 3 ماه آینده کلید بی او وی خودشون داشته با شند ندارم....کار به اونهایی که دنبال هالی گریل هستند ندارم....اونها حتما راه پیدا کردنند...و انشاالله میرسند....

بحث من در مورد من و احتمالا شمایی هست که میدونید این بازار یعنی چی.....یعنی چی ماهانه 8-10% سود یعنی چی و......صحبت من با افرادی مثل خودم هست که 20 تا حساب بیشتر کال کردند....مقدار ضررشون تو این بازار از 40-50 هزار دلار بالاتر رفته ....و.......

هیچ وقت یادم نمیره..تو گلاس بودیم...استادم یک پوزیشن اول گلاس گرفته بود برای خودش....آخر گلاس (3 ساعت بعد) با 120 پیپ آمد بیرون...آخرش رفته بودم پیشش میگفتم...حامد جان با این حجم حساب تو چرا باید 1 لات بگیری؟؟؟!!!! میگفت اینقدر مار خوردیم که افعی بشیم.....شاید اگر اون موقع من اون حجم داشتم حداقل 4 لات تو معامله میرفتم......

شک نکنید...بزرگترین فاند های این دنیا...تو دوره ی ضرر میفتند...ولی برآیند آخرشون چیزی هست که مثلا فلان فاند 16 سال سابقه داره...فلانی 8 سال و .....چون اگر سود نداشت دیوانه نبود که ادامه بده اینکار.....

اگر دقت کنی به صاحبان این فاندها...امثال سورس...دیمارک و......و بزرگانی که هر روز تو بلومبرگ صحبت میکنند و نظر میدند...و یک کلمه جورج سورس میبینی بازار 300-400 پیپ حرکت میده...وقتی اراذل اوباش همین سوروس تو کلد من ساچ میگن ما یورو فلان نقطه لانک کردیم برای فلان هدف....

بحثم اینه که ببنید...وقت بزارید...ببنید اینها وقتی صحبت میکنند....از چه چیزهایی برای تائید حرفشون استفاده میکنند؟؟؟چه چیزهایی رو میگن؟؟؟از چه چیزی حرف میزنند؟؟؟صحبت از فلان خط و مقاومت هست؟؟؟صحبت از فلان اندیکاتور موینک هست؟؟؟واگر هست چقدر هست؟؟؟؟اینها به وجود آورندگان این بازار هستند..اینها تامین کنندگان لیکویدی این بازار هستند...اینها خود پروایدر ها و یا نان کامورشیل ها هستند.....

ببین اینها صحبت از چی میکنند....مدتی وقت بزار...دقت کن....رفتارشون....درصدسود دهیشون.....مقدار سرمایشون....ابزارهایی که تو صحبت هاشون میگن....استنادهایی که میکنند به چی هست....شما که 4 سال وقت گذاشتی....من کمی بیشتر....چند هفته هم وقت بزاریم ببینم این بزرگان چیکار دارند میکنند....

بعد بهتر میفهمیم این بازار به چه چیزهایی واگنش نشون میده...حداقل از نظر بزرگترین لیکویدی های دنیا......که ما حداقل تا حدودی...در مقدار کمتری....بتونیم مثل اونها فکر کنیم و ابزارهایی که اونها استفاده میکنند رو استفاده کنیم.....

من به خدا هر روز تحقیق میکنم....کار هر روز من هست که تاک شو های بلومبرک ببینم....هر روز تحلیل بانک های مختلف بخونم....استیت منت بانک های مرکزی بخونم...ببینم روی چی حساس هستند...از اون چیزهایی که میگن میرم داکیومنت تهیه میکنم و.......

چرا؟؟

جواب یک کلمه هست....یک حس درست پرورش بدم ....به وسیله ابزارهایی که بزرگان استفاده میکنند...

حالا این ابزار....سکه هست با شیر و خط....موینک هست با پریود 1.......آر اس آی هست با دوره 500 یا تردلاین هست با برخورد حداقل 4 یا جی دی پی و لایبور و سی پی آی و.......

امیدوارم منظورم تونسته باشم برسونم....
                        نوشته اصلی توسط alfred نمایش پست ها
                        عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و دیگر دوستانی که از منطق به جای ... استفاده می کنند

دوست عزیز به نظر بنده برای حل هر مشکل باید از مسیر خاصی استفاده کرد و هر مسئله ای را نمی توان با یک فرمول و یک راه مشترک بررسی کرد . ببینید همان طور که خودتان / من و بسیاری دیگر که اگر راستگو باشند همین حس و حال ما را تجربه کردند همگی از یک راه عبور کردیم و ان چیزی نیست جز پیدا کردن روشی که اینجا بگوید بفروش و انجا خارج شو و فلان جا بگوید بخر و ....
                        و متاسفانه بعد از سال ها اگر تازه در این مدت حساب های زیادی را بر باد نداده باشیم تازه به این نقطه می رسیم که ای دل غافل بنده که 7 ساله در این بازار هستم با کسی که یکساله حضور دارد جز همان حس کشف عجایب که دیگر در ما کمرنگ شده و در ایشون تازه مشتعل شده هیچ فرقی نیست (منظورم از نظر علمی است ) چون بازار اصولا از هیچ چیز ثابتی پیروی نمی کند و نخواهد کرد ( بنده این موضوع پیروی بازار رو نفی میکنم و در نفی نیاز به اثبات نیست اگر کسی به این معتقد باشد که پیروی میکند ان وقت موقع اثبات است که ان هم یا باید شهودی باشد یا علمی و غیر از این واقعا هیچ ارزشی ندارد .... ) . خوب پس تا اینجا اکثر ما به این نتیجه رسیدیم که این بازار لاقل با اطلاعات تریدر های خرده پا قابل بررسی نیست . اینجا حسی بسیار بد وجود تریدرو فرا میگیره که کمتر کسی این حس رو با بقیه در میون میزاره و واقعا حس دردناکی است و حتی قبول ان اکثرا برای شخص غیر ممکن است و باز هم به راه گذشته ادامه می دهد که خدا عاقبت ان شخص را بخیر کند و دائم در خیلات و ارزوهای خویش کاخ ها می سازد و جزیره ها میخرد و .... . بگذریم .

اما روی صحبت بنده با اشخاصی است مثل بنده که نهایتا متوجه می شوند این بازار را اشتباهی گرفته اند با سوال کنکور که حتما جوابی خطی خواهد داشت . خوب اگر تریدر به این مرحله برسد سوال بعد این است که پس من باید چکار کنم ایا باید بازار را رها کنم ؟؟ ایا هیچ راه سوددهی در این بازار وجود ندارد ؟؟ اینجا بنده به جوابی رسیدم که چرا راهی وجود دارد و ان هم بررسی بازار از راهی است که بزرگان بازار ان را بررسی کردند و استفاده از مشترکات انها و قرار دادنشان در کنار هم تا رسیدن به یک نقطه امید .در این مرحله شخص به یک سری داده می رسد که بین همه افراد موفق مشترک بوده است . خوب این که نشد استراتژی !!! حالا من چطور ترید کنم ؟؟!!! اینجا کاربرد این داده ها مشخص می شود و ان هم چیزی نیست جز تبدیل انهابه فی.لتری قدرتمند برای پالایش اطلاعات ما !!! کافی است ما همه اموخته های خودمان را در این چند سال با این فیل.تر بررسی کنیم و خواهیم دید نهایتا جز یک سری کلیات که همان سال اول هم به ان رسیده بودیم چیزی خارج نشد و همه این سال ها پشت ان فی.لتر در حال درجا زدن بودیم !!! بعد از این مرحله باید تجربه شود و چیزی نیست که بنده اینجا بگویم و مورد استفاده قرار گیرد اما مطمئنا اگر راه حلی باشد برای اشخاصی مثل من و شما که به اطلاعات حساس و .... دسترسی نداریم و مدعی ان هم نیستیم که با فلان روش حتما به سود می رسیم و متوجه شده ایم که در این بازار اتفاقات عجیب بیشتر از اتفاقات عادی است بهترین راه حل همین است و بس و نهایتا از این همه سردرگمی خارج می شویم .

خیلی صحبت کردم و از این بابت از دوستان عذر میخوام انشاله این پست هرچند زیاد شد اما ذره ای مورد استفاده دوستان قرار بگیره .

انشاله همگی ما موفق و موید باشیم !!!

پ.ن:راستی وقتی پستم رو ارسال کردم دیدم جناب فراکنشتاین هم پستی ارزشمند دقایقی قبل زدند که تا حدودی دیدگاهشون همان دید گاه بررسی بزرگان است که واقعا لذت بردم !!!
                        سلام مجدد خدمت حسین عزیز

با صحبت شما در مورد نوع گفتمان بزرگان و تاکیدات انها بر روی مواردی خاص ، برایم واضح است که نیاز به درک ان موارد لازم است و ...

تلاش شما ، صداقت شما بر من و دیگر دوستان پوشیده نیست .

حسین جان ، دقیقا می دانم که چه می گوئید . می دانم که نیاز به تمامی این داده ها و اطلاعات وجود دارد و عدم استفاده از آنها ، واگذاردن پوزیشنهای خود فقط به دست شانس است و بس.

بی اعتقادی به ابزار مشکلات خود را دارد ، پایبندی به انها نیز همینطور.

اگر خاطرتان باشد به مدت یک سال با روش fcr همراه با جناب fxachilies ترید داشتم .
                        تایم 5 دقیقه در eur.usd واقعا در چنگ من بود ، آنقدر به کندلها و چگونگی حرکات آنها در آن یکسال دقت کرده بودم که با تیک آنها می توانستم بفهمم که حرکت واقعی است و یا هیجان است .
                        در آن متد کلا به هیچ ابزاری معتقد نبودیم . نه تایم بالاتر . نه خط روند . نه s&r ، و نه هیچ.
                        شاید به جرات بتوانم بگویم که
                        آن حس در من ایجاد شده بود ولیکن اگر در یک بازه رنج گرفتار می شدیم و یا نسبت اصلاح ها نسبت به حرکت ها در این تایم زیاد میشد ، کل سود های حاصله از بین میرفت و ....

ولی بدون شک از نظر خودم ، چنانچه بخواهم با دیدی تکنیکالی به بازار نگاه کنم ، بهترین متد و روش همان بوده است .

حسین جان ،
                        همگی دوستان به این نتیجه رسیده اند و یا بزودی خواهند رسید که نیاز به درک صحیح از چگونگی حرکت بازار و دوری از رویا پردازی می باشند .

برای من نیز سود 10% مطمئن و دائمی ، کافی و رویائی است .
                        امیدوارم که بتوانیم تصمیمی درست بگیریم .

از شما سپاسگذارم برادر گرامی

جناب آلفرد عزیز
                        از شما هم بسیار سپاسگذارم که صادقانه صحبت فرمودید و تجارب خود را با ما در میان گذاشتید .
                        موفق و شاداب باشید
                        اینو گفتی محمد جان فهمیدم که تو سرمایه بودی...

یادت هست تو سرمایه....من یک روز تو پوزیشن های بلومبرگی پست دادم که دقیقا همین حرف زدم...که خود fxachilies آمده بود و بعد من پست داده بود.....

دقیقا گفته بودم...زمانی که اوج کاری من بود اون زمان و تازه مفاهیم جدید میخوندم...گلاس هام تمام شده بود....

یک روز پست زدم....گفتم اگر زمانی من قرار باشه همه چیزهایی که تا الان یاد گرفتم و استفاده میکنم..بزارم کنار...و دنبال روی از یک سیستم کنم...فقط و فقط FCR هست....اون زمان اگر یادت باشه تو سرمایه اوج معرفی سیستم ها بود....

دقیقا من بعد از کلی تحقیق و بالا وپایین کردن زیاد....این پست دادم...و تاکید کردم....گفتم...اگر یک روزی ...من حسین...همه چیز این بازار گذاشتم کنار...و خواستم ترید کنم....فقط و فقط یک روش استفاده میکنم اونم FCR هست چون دقیقا با ذات بازار همخوانی داره...و کاملا به قول شما به این حرف واقف هست که اتفاق های عجیب تو این بازار از اتفاق های عادی بیشتر هست...برای همین فقط میشه امید داشت میشه با FCR از این بازار سر بلند بیرون آمد.....

که اونم کلی جای بحث داره.....
                        حسین جان . بسیار خوشحالم که در این رابطه با من هم نظر هستی.

در سایتی که جناب nirvana راه اندازی کرده بود ، با آی دی GREEN_FX ، روش FCR را دنبال می نمودم و بیش از 700 پست در همان متد زدم و بارها و بارها به صورت LIVE پوزیشن گرفتم و ....

از جناب fxachilies بسیار آموختم .
                        ایشان درکی بسیار صحیح از چگونگی حرکت قیمتها داشتند و به شخصه مدیون ایشان هستم زیرا که نتایجی را پس از 4 سال گرفتم که می توانست 10 سال به طول انجامد .
                        هر چند با بی مهری برخی از دوستان که انتظار دریافت اطلاعات به صورت رایگان را دارند و ایجاد جوی نا متناسب ، آن تاپیک هم تعطیل شد و ....

هنوز هم معتقد هستم که چنانچه بتوانیم *****ی مناسب و تشخیصی با اعتبار بالاتر در جهت صحیح پیش بینی حرکت ، پیدا کنم ، تنها روشی است که مورد پذیرش خودم می باشد و با آن احساس راحتی می نمایم .

توکل بر خدا

ممنون از شما . فکر کنم به زودی مزاحمت من برای شما بیشتر خواهد شد .
                        در پناه خداوند باشید.

نظر

• eFXnews : Speculators Reversed Their EUR Bets Back Into Net Short

البته همون طور که میدونید این امار1هفته با تاخیر وشاید خیلی نشه بهش استناد کرد

اما فکر کنم هفته پرسروصدائی داشته باشیم مخصوصا سخنرانی رئیس برنانکه درسه شنبه
                          ویرایش توسط aryaqwa : https://www.traderha.com/member/2886-aryaqwa در ساعت 01-12-2013, 06:11 PM

نظر

• بحث های جالبی بود به خصوص در انتظارات سود ماهانه و دیدگاه بزرگان !

همه میدونیم بازدهی در مقابلش ریسک قرار داره !

بازدهی بیشتر منجر به ریسک بیشتر هست !

سود بین بازه 1 تا 10 درصد ایده آل ترین سود محسوب میشه !

هدف ما در مرحله اول حفظ سرمایه است بعد از اون سودی منطقی قابل دستیافتنی قابل اندازه گیری هست !

مسابقات جهانی نگاهی بندازید بد نیست !

ماه ژانویه من دوتا پوزیشن یورو به دلار از جنس فروش داشتم.در یک بازه هفتگی بیشتر سه درصد نمیشه ریسک کرد ! دو درصد واسه معامله اول بود و یک درصد واسه معامله دوم و هر کدام از معاملات به صورت دو نیمه ای! و هر دو به تیک پرافیت اول خود رسیدن یعنی نصف سود که میشه یک و نیم درصد ! و پوزیشن دوم هم در نقطه ورود فری شد !

تا اخر ماه هم تریدی ندارم ! نتیجه ماه ژانویه پس چند درصد شد : 1.5% ! از دید عددی خیلی کوچیکه ! ولی ... خوب بستگی به دیدگاه هرکس داره اینم یه عددی هست و بهتر از صفر و منفی شدن هست.و باید در مرحله اول هدفتون ضرر نکردن باشه ... سود کم کم میاد

مرسی از همه
                            ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 01-12-2013, 05:52 PM
                            آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• سلام از دوستان فاندامنتال این سوال رو دارم که امار trade balance چه کمکی به معامله ما کرد حداقل در مورد خودم که جز گیج کردنم چیز دیگه ای نداشت ممنون میشم اگه جواب بدید

نظر

• نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
                                سلام از دوستان فاندامنتال این سوال رو دارم که امار trade balance چه کمکی به معامله ما کرد حداقل در مورد خودم که جز گیج کردنم چیز دیگه ای نداشت ممنون میشم اگه جواب بدید
                                سلام

ترید بالانس نت واردات صادرات هست....با رقمی که آمد نشون داد که امریکا بیشتر وارد کننده بوده تا صادر کننده...

روی چند تا چیز تاثیر میزاره...اول روی جی دی پی.....دوم اینکه احتمال تعطیلی کارخانه جات داخلی هست به دلیل اینکه قدرت رقابت با بیرون ندارند...،ضعف اشتغال ایجاد میکنه...بهروری پائین میاره....در نهایت سرعت گردش پول پائین میاد...و باعث میشه که جی دی پی ،اشتغال ،تورم که 3 تا خاصه بانک مرکزی هست فراهم نشه...

چی باعث این چیز شده؟؟؟خیلی دلایل وجود داره...ولی اولویت اول....بالا بودن ارزش ارز محلی هست....یعنی دلار هنوز که هنوزه ارزشش بالا هست.....که نتونستنه جلوی واردات کم کنه و صادارت خودش افزایش بده....

تو بازار چه اتفاقی میفته؟؟

فد میاد مداخله میکنه...ارزش دلار از اینی که هست پائین تر میاره.....به دلیل جنگ ارزی که شروع شده توسط ژاپن...فرانک و چین....وحتی استرالیا....

این وسط ارزهای ایمن که مداخله میکننند.....با داده آمریکا نشون ترس از بازگشت به رکود مجدد بولد شد....جی دی پی انگلستان هم که دیدید.....در کل خبرها دلچست ریسک نبود..

چه اتفاقی میفته؟؟

آمریکا نیاز داره دوپینک اقتصادی بکنه یعنی ارزش دلار همچنان پائین بیاره...باقی دارایی های ایمن هم که تو همین کار هستند....

چه چیز مونده برای خرید؟؟؟

سوال؟در کدام دوره هستیم؟؟(برای اکثریت گشورهای صنعتی بزرگ)

اگر نگیم فقط آمریکا تو بازگشت نیست و به چین تخفیف بدیم....بدونه استثنا همه گشورها هنوز تو رکود هستند...اونم با جی دی پی انگلستان...

باقی گشورها تو رکود هستند....

یک پیشواز خوب برای خرید یک دارایی ایمن که همه دنبال اون هستند....منبع محدود...و استفاده نامحدود...50% ریتریس روزانه کرده....محل خوب....برای خرید...الخصوص که این ترید بالانس نشون داد آمریکا همچنان به فکر qe هست و پائین آوردن نرخ ارز....

طلا....

طلا میتونه انتخاب خوبی باشه....اگر...باز داده مهمی از آمریکا بد بیاد...و برنانکه سه شنبه در سخنرانی ادامه qe خواستار بشه....

موفق باشی.

نظر

پردازش ...
                                X